مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

آیا می دانید مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی چه خطراتی دارد؟ چقدر از مراحل و قوانین پناهندگی مطلع هستید؟ به طور کلی پناهندگی دارای شرایط مخصوص به خودش است که اطلاع از آن سبب می شود که در همان ابتدای راه تصمیم درست تری بگیرید.

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

می دانیم که فنلاند از دسته کشورهایی است که امکانات و رفاه بالای آن سبب شده است که بسیاری از افراد علاقمند به مهاجرت در آن شوند. اما مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی از بدترین و خطرناک ترین روش هایی است که پیش روی افراد است.

به طور کلی اشخاصی که تمامی سختی ها و همینطور مسائل مهاجرت غیر قانونی را چه در راه های زمینی و چه دریایی رعایت می کنند پس از پشت سر گذاشتن تمامی گزینه های سخت در نهایت می توانند اعلام پناهندگی کنند.در واقع این تازه اول ماجراست، شما مسیر های دشوار را طی کرده اید و حال به وارد مسیری پر از مشکل شده اید. مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی هرگز ساده نخواهد بود.

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

دلایل مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

حال می خواهیم به این بررسی بپردازیم که چرا با وجود مشکلات زیادی که در این مسیر دیده می شود افراد باز هم به دنبال مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی می روند.

یکی از دلایلی که سبب می شود افراد به مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی کشیده شوند این است که گمان می کنند در این مسیر هزینه ها ارزان تر از روش های دیگر است، این تفکر از پایه غلط است قاچاقچیان انسان برای جیب شما کیسه دوخته اند و شما را وارد شرایطی می کنند که ناگزیر به پرداخت تمامی پس انداز خود خواهید بود و به مراتب در نهایت بیشتر از روش های دیگر مهاجرت برای شما هزینه بر است.

موضوعات دیگری در خصوص پناهندگی دیده می شود، گاه افراد در جریان مشکلات سیاسی دچار ناامنی در کشور مبدا هستند و به نوعی نمی توانند مانند به یک شهروند عادی در جامعه حضور پیدا کنند. این موضوع در خصوص مشکلات عقیدتی نیز دیده می شود و فرد می داند که اگر بماند احتمال قتل او وجود دارد. افرادی نیز پناهندگی را راه فراری در نظر می گیرند که در نهایت اگر به صورت غیر قانونی دنبال شود هرگز انتخاب جالبی نخواهد بود.

شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

وقتی فرد متقاضی پناهندگی به خاک این کشور ورود می کند باید درخواست خود را به پلیس و کارمند مرزبان ارائه دهد. در واقع او باید علت درخواست خود را به درستی توضیح دهید. با توجه به بررسی هایی که انجام شده است، کشورهای جنگ زده در این مسیر الویت بهتری دارند. این موضوع نشان می دهد که مهاجرینی که غیر از تبعه کشورهای جنگزده باشند راه بسیار طولانی و سخت البته خطرناکی را در پیش می گیرند.

کمپ هایی در خصوص پناهندگی وجود دارد که شاید مجبور باشند سالها در آن زندگی کنند. در این خصوص کشوری که مهاجر در ابتدا وارد آن می شود بسیار مهم است. تقاضای پناهندگی باید حتما در همان کشوری که فرد متقاضی در ابتدا وارد آن شده است صورت پذیرد .

اگر فرد متقاضی در ابتدا درخواست پناهندگی را در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا بدهد دیگر تقاضای وی در خصوص فنلاند ترتیب اثر داده نمی شود و فرد به همان کشور درخواستش بازگشته خواهد شد به این ترتیب دقت لازم در این خصوص باید مبذول شود.

مفهوم پناهجو و پناهنده در نیوزلند

بررسی درخواست پناهندگی

ممکن است که بررسی درخواست پناهندگی چندین سال به طول بیانجامد. به طور کلی اگر فرد در فنلاند اقامت داشته باشد می تواند در طول زمانی که به درخواست وی ترتیب اثر داده شود در فنلاند بماند، اما به هیچ عنوان اجازه ورود و خروج ندارد. در صورتی که فرد از کشور خارج شود در 90 درصد مواقع دیگر به درخواست وی ترتیب اثر داده نشده و عدم اعتبار درخواستش اعلام می شود.

در طول مدت بررسی درخواست وی او می تواند به صورت رایگان در کمپ های مربوطه اقامت داده باشد. البته در صورت داشتن هزینه های مناسب می تواند مسکن دیگری اجاره کرده و در آن اقامت کند.

به طور کلی افرادی که طبق دلایل گفته شده در این بخش در کشور مبدا دچار اذیت و آزار قرار بگیرد می توانند به مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی به روش های قانونی کمی امیدوارتر باشند. اولین دلیل قومیت است، گاه تضاد قومیت سبب می شود که افراد نتوانند در مدارس به درس مشغول شوند و یا در خصوص پیدا کردن شغل دچار مشکل می شوند .

موضوع مذهب نیز در همین مسیر قرار می گیرد، گاه داشتن مذهبی غیر از مذهب مرسوم طرد شدن فرد و گاه اذیت و آزار وی می شود. افرادی که تعلق به گروه های خاص اجتماعی و یا سیاسی دارند نیز مستعد انواع آزار و اذیت هستند. افرادی که در کشور مبدا مجازات به مرگ و یا تهدید به اعدام شوند و همینطور تهدید به شکنجه های غیر انسانی قرار بگیرند می توانند پناهندگی داشته باشند.

بررسی افراد زیر 18 سال برای پناهندگی

اگر افراد متقاضی کمتر از 18 سال داشته باشند و بخواهند پناهندگی داشته باشند، باید برای آنها فردی به عنوان کفیل انتخاب شود، تا بتواند دفاع های لازم در خصوص منافع پناهنده را رعایت کند. افرادی که کمتر از 16 سال دارند علاوه بر داشتن کفیل می توانند در مدرسه های این کشور درس بخوانند.

دلایل رد مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

به طور کلی پناهندگی به روش های قانونی بسیار دشوار است، در واقع فرد باید از طریق مجوز بتواند پناهنده فنلاند شود، اما اغلب چنین گزینه ای میسر نمی شود.

یکی از دلایلی که پناهندگی اغلب ناکام می ماند، وجود یک سری بیماری های مسری است که از سوی آفریقا وارد فنلاند شده است و این موضوع سبب شد تا به طور کلی این دولت مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی را بسیار دشوار و تنها در شرایط بسیار حاد و ضروری فراهم سازد.

بخشی در فنلاند به عنوان سازمان ملل متحد قرار دارد که وظیفه آن رسیدگی به شرایط پناهندگان است و این موضوع تا حدی توانسته امنیت در این کشور را فراهم سازد. این سازمان سعی می کند که با کشور های عضو اتحادیه پناهندگی ژنو همکاری به عمل آورد تا بتواند خدمات رسانی را گسترده تر کند.

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی سهمیه ای

در بررسی های اخیر متوجه شدیم که پناهندگی سهمیه ای صورت نمی پذیرد و همینطور شخص نمی تواند فرد دیگر از جمله خویشاند و یا دوست خود را به عنوان پناهنده سهمیه ای با خود به همراه ببرد.

به طور دقیق تر فنلاند تنها به افرادی پناهندگی سهمیه ای می دهد که کمیسیون عالی سازمان ملل آن را به عنوان پناهنده پذیرفته باشد. مقامات با این پناهندگان مصاحبه به عمل می آورند و بر اساس پرسش و پاسخ های گفته شد مشخص می شود که مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی سهمیه ای قابل قبول است یا نه.

شرایط کار برای پناهنده ها در فنلاند

شرایط کاری بستگی به نوع پناهندگی دارد، اگر مسیر طبق قانون صورت بگیرد و شما مجوز لازم را اخذ کنید می توانید تمامی حقوق شهروندی را برای خود اخذ کنید، این موضوع در خصوص خدمات درمانی و همینطور تحصیل در مدارس و دانشگاه ها نیز صورت می گیرد.

اما اگر فرد پناهندگی غیر قانونی داشته باشند در خصوص کار بسیار به مشکل بر می خورد و شاید تمام عمر خود را مشغول به شغل های فاسد شود. این موضوع را در نظر داشته باشید که دولت فنلاند در خصوص روش های غیر قانونی هیچ حمایتی از افراد نمی کند و این موضوع سبب می شود که اغلب پناهندگان دچار مشکلات بیماری و همینطور کمترین بودجه شوند.

مهاجرت به نیوزلند از طریق پناهندگی

معایب مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

بسیار دیده شده است که افراد مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی را انتخاب کرده اند و به نوعی خود را از روش های زمینی و یا دریایی وارد خاک اروپا کرده اند و در نهایت جان خود را از دست داده اند. خانواده های زیادی در خصوص پناهندگی عزیزانشان را جلوی چشمشان از دست می دهند و شاهد غرق شدن آنها در دریا و یا از بین رفتنشان در مسیرهای سخت کوهستانی هستند.

قاچاقچیان انسان از بی رحم ترین افرادی هستند که به دنبال غارت جان و مال شما بوده و به سادگی می توانند در فکر و ذهن شما رخنه کنند. در نظر داشته باشید که پناهندگی باید با دلیل مشخص و واضحی دنبال شود و در صورتی که شرایط به درستی دنبال نشود چیزی به جز پشیمانی نمانده و گاه پشیمانی دیگر سودی ندارد!

سایر نوشته های مهاجرت :

دلایل مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک

آیا می دانید شرایط مهاجرت به بلژیک به چه صورت است؟ قطعاً موقعیت های مختلفی از مهاجرت به بلژیک پیش روی شما قرار دارد. شما

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند