دعوتنامه انگلیس

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دعوتنامه انگلیس

اگر قصد سفر به انگلیس و اخذ ویزا انگلیس را دارید و به دنبال اطلاعاتی در مورد دعوتنامه انگلیس شامل دعوت نامه تحصیلی، دعوت نامه خانوادگی، دعوت نامه تجاری و … هستید، توصیه می کنیم این مقاله را به صورت کامل مطالعه کنید. در این مقاله همه آن چه که می بایست درباره دعوت نامه انگلیس و اخذ ویزا بدانید برای شما دوستان به تفسیر شرح داده شده است.

دعوتنامه چیست

اصولا شما برای سفر به انگلیس و دیگر کشور ها نیاز به ویزا یا روادید دارید. گرفتن ویزا کار چندان راحتی نیست اما یکی از کارهایی که می تواند فرآیند دریافت ویزا را برای شما تسهیل کند، ارسال دعوت نامه انگلیس از طرف دوست، خانواده، همکاران، دانشگاه و…. می باشد. به عبارت دیگر می توان گفت دعوتنامه به نوعی ضمانت کننده حضور شما در کشور انگلیس است. چیزی که بسیار مهم است صداقت در نوشتن دعوت نامه و ارسال آن از اهمیت بالایی برخوردار است و فردی که دعوت نامه انگلیس را برای شما می نویسد می بایست تمامی موارد نوشته شده را تضمین کند. برای مثال اگر در دعوت نامه تمامی مخارج شما را متقبل شده است باید به عنوان ضمانت مقداری پول در حساب خود داشته یا فیش حقوقی خود را تسلیم کند.

در دعوت نامه انگلیس مواردی که به صورت کلی باید درج شود شامل اطلاعات کلی شناسایی فرد و انگیزه سفر فرد به انگلیس است. هم چنین اگر در دعوت نامه انگلیس هزینه زندگی فرد دعوت شده را قبول می کنید باید آن را در دعوت نامه بنویسید. علاوه بر این می بایست مدت اقامت و زمان خروج فرد نیز در دعوت نامه انگلیس مشخص شود و هیچ گونه ابهامی در آن وجود نداشته باشد تا روند کار و گرفتن ویزا تسریع شود. به خاطر داشته باشید دعوت نامه تضمینی برای دریافت ویزا نیست و صرفا روند دریافت ویزا را تسریع کرده و به اخذ آن کمک می کند و این افسر اداره مهاجرت است که پرونده شما را  بررسی کرده و اگر قوانین مهاجرت آن کشور یعنی انگلیس شامل حال شما شد به شما اجازه اخذ روادید را می دهد.

دعوتنامه انگلیس

دعوتنامه انگلیس

برای درخواست دعوتنامه انگلیس علل مختلفی وجود دارد از جمله این دلایل می توان به درخواست دعوت نامه انگلیس جهت تحصیل یا آشنایی با دانشگاه های انگلیس، دعوت نامه جهت تجارت و کسب و کار در انگلیس، دعوت نامه برای اخذ ویزا توریستی و گردشگری که بیش ترین طرفدار را دارد اشاره کرد. البته متقاضیان برای دیدن اقوام، دوستان و خانواده خود و یا حتی ازدواج نیز درخواست دعوت نامه انگلیس را دارند. از دیگر دلایل سفر به انگلیس و اخذ دعوت نامه انگلیس می توان به سفر های پزشکی و معالجه بیماران نیز اشاره کرد. دعوت نامه  انگلیس معمولا از طریق اداره پست بین الملل و به صورت پی دی اف ارسال می شود.

اشتباه رایج بیش تر افراد به خصوص کسانی که اولین بار است به کشور های خارجی سفر می کنند، همین است که تصور می کنند با دریافت دعوت نامه انگلیس از سوی دوستان، خانواده، شرکت ها، نمایشگاه ها و …. دیگر مشکلی برای اخذ ویزا ندارند و به راحتی می توانند ویزا سفر به انگلیس و سایر کشور ها را به دست بیاورند. اما این افراد سخت در اشتباه هستند، چرا که دعوت نامه انگلیس و یا هر کجای دیگر دلیل و ضمانتی برای گرفتن ویزا نیست. اما نقش بسیار مهمی در گرفتن ویزا شما ایفاء می کند و همین طور روند پیگیری و دریافت ویزا از سوی مسئولین سفارت برای شما تسریع و راحت تر می شود.

انواع دعوتنامه انگلیس

دعوت نامه با توجه به دلیل مسافرت فرد به انگلیس انواع مختلفی دارد ازجمله این دعوت نامه ها، دعوت نامه توریستی و گردشگری، دعوت نامه خانوادگی و خویشاوندی، دعوت نامه کاری و همکاری در پروژه، دعوت نامه تجاری، دعوت نامه نمایشگاهی و دعوت نامه تحصیلی می باشد. در ادامه به تفصیل به توضیح درباره هر یک از انواع دعوت نامه می پردازیم.

دعوتنامه انگلیس از نوع توریستی

یکی از گزینه های دعوتنامه انگلیس، دعوت نامه توریستی است. این نوع دعوتنامه مختص کسانی است که قصد مسافرت به انگلیس برای گذراندن تعطیلات و گردش و تفریح دارند. باید در قسمت هدف مسافرت و هدف دریافت ویزا در دعوت نامه انگلیس این نکته را درج کنیدکه قصد شما از سفر به انگلیس تنها هدف توریستی و گردشگری است و هدف دیگری از این سفر ندارید. دعوت نامه انگلیس جهت اهداف توریستی می بایست توسط خانواده و خویشاوندان شما که در انگلیس سکونت دارند ارسال شود.

دعوتنامه انگلیس از نوع خانوادگی و خویشاوندی

همه ساله افراد زیادی از طریق ویزا و دعوتنامه خویشاوندی به انگلیس سفر کرده و تقریبا اقامت دائم در آن کشور می گیرند. شهروندان انگلیس و مهاجرانی که اقامت دائم در انگلیس دارند در صورت تمکن مالی مناسب و داشتن شرایط لازم می توانند برای اعضا خانواده خود دعوت نامه انگلیس بفرستند و البته باید مسئولیت مالی و زندگی و اسکان آن ها را نیز بر عهده بگیرند. خویشاوند در انگلیس به معنی پدر و مادر، فرزند، همسر، شریک زندگی و …. است. و تنها این افراد می توانند برای شما دعوت نامه انگلیس برای اقامت دائم ارسال کنند.

مدارک لازم جهت دعوتنامه خانوادگی

نکته بسیار مهم این است اگر مدارک تان فارسی است، ابتدا باید آن را در دارالترجمه های رسمی ترجمه کنید.

مدارکی که برای دعوت نامه انگلیس لازم دارید: 1- شناسنامه، 2- پاسپورت که البته باید اعتبار داشته باشد. 3- سند ازدواج، 4- فیش حقوقی، 5- اسناد ملکی و اراضی، 6- کارت بازرگانی، مدارک پرداخت مالیات، 7- گواهی اشتغال به کار، 8- گواهی ثبت سپرده (در صورتی که خود مسئولیت مالی و هزینه های اقامت تان را بر عهده گرفته اید.)، 9- چند قطعه عکس پرسنلی 4*3 یا 4*6، 10- پرینت گردش مالی حساب بانکی تان.

انواع دعوتنامه انگلیس

دعوتنامه انگلیس از نوع کاری

افرادی که قصد دارند ویزا کاری دریافت کنند و اقامت دائم بگیرند باید این نکته را درنظر بگیرند که شرط داشتن شغل در انگستان و اخذ ویزا کاری، گذراندن حداقل یک دوره تحصیلی در انگلیس است. پس اگر در انگلیس تحصیل نکرده اید اول می بایست یک ویزا تحصیلی دریافت کرده و بعد از گذراندن دوره تحصیلی و فارغ التحصیلی، اقدام به گرفتن دعوت نامه کاری کنید. اما از طرق دیگر نیز می توان دعوت نامه انگلیس برای کار دریافت کرد.

اما به صورت کلی بهترین روش این است که شما از طریق دعوتنامه انگلیس یک کارفرما برای یک کار به انگلیس دعوت شوید و مراحل آن به این صورت است که ابتدا یک دعوت نامه کاری از سوی یک کارفرما یا شرکت معتبر ارسال می شود. شما پس از دریافت این آگهی و دعوت نامه انگلیس می بایست در آگهی استخدام این شرکت پذیرفته شوید که البته این موضوع نیز شرایط خاص خود را دارد. یعنی این آگهی استخدام باید قبلا حدود 3 ماه در کشور انگلیس ارائه شود. در صورت نبود متقاضی برای کار این آگهی می بایست در کشور های اتحادیه اروپا منتشر شود و باز هم اگر متقاضی برای این کار وجود نداشت، آگهی برای تمام کشور ها منتشر می شود و در این صورت اگر شما شرایط آگهی را دارا بودید اقدام به شرکت در آگهی و قبول کار می کنید.

اگر شما در آگهی استخدام پذیرفته شدید می توانید بعد مدت 4 سال کار کردن در انگلیس، برای اقامت دائم در انگلیس اقدام کنید. البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که برای دریافت دعوت نامه انگلیس اگر دارای سرمایه هستید و ایده کارآفرینی دارید راحت تر می توانید مراحل دریافت دعوت نامه انگلیس و اخذ ویزا و اقامت دائم را طی کنید. گرفتن دعوت نامه کاری، سخت ترین نوع دعوت نامه انگلیس است، چرا که فرد کارفرما با ارسال دعوت نامه انگلیس برای شما مسئولیت شما را بر عهده گرفته و هرگونه اشتباه از سمت شما عواقب سختی را برای کارفرما و حتی خود شما به دنبال دارد. شما می بایست برای دریافت دعوت نامه انگلیس کارفرما را متقاعد کنید که برای گرفتن این شغل کاملا صلاحیت دارید و وجود شما برای شان مفید خواهد بود.

دعوتنامه انگلیس از نوع تجاری

اصولا ممکن است شرکتی در انگلیس برای جذب مشتری و تجارت بیش تر، از شرکت های مشابه در دیگر کشور ها دعوت به حضور در انگلیس را کند. پس دعوت نامه انگلیس که با این هدف ارسال شود جزء دعوت نامه های تجاری محسوب می شود که شرکت انگلیسی برای عقد قرارداد کاری یا شرکت در نمایشگاه های خاص از شرکت مهمان تقاضای حضور در انگلیس را دارد. و باید بگوییم برای چنین اقداماتی مثل کار تجاری، شرکت در همایش ها و کنگره ها و …. داشتن دعوت نامه انگلیس یک الزام برای دریافت ویزا از سوی سفارت انگلیس است.

همان طور که گفته شد اعضا شرکت مقصد ملزم به داشتن دعوت نامه تجاری هستند. علاوه بر این باید در کشور انگلیس محل اقامت خود یا همان هتل مورد نظر خود را معرفی و رزرو کنند. ولی اگر با رزرو هتل در انگلیس مشکل دارند، اگر دوست یا خانواده ای در انگلیس دارند می توانند از آن ها بخواهند تا برای شان یک دعوتنامه انگلیس دیگر با موضوع دعوت نامه خانوادگی ارسال کنند. افرادی که برای شرکت در یک کنگره یا همایش علمی یا تجاری و…. ثبت نام می کنند، نیاز به برگه دعوتنامه انگلیس ندارند. و همان ثبت نام کافی است.

دعوتنامه انگلیس از نوع تجاری

دعوتنامه انگلیس از نوع نمایشگاهی

در هر کشوری در طول سال نمایشگاه ها و کنفرانس های بسیاری برپا می شود که گاهی می تواند داخلی باشد و گاهی نیز نمایشگاه به صورت بین المللی برگزار شود، که در این مورد نیاز به دریافت دعوت نامه انگلیس برای افراد شرکت کننده در نمایشگاه می باشد. دعوت نامه انگلیس برای دعوت به نمایشگاه معمولا بسته به شغل شما ارسال می شود. در این نوع دعوت نامه انگلیس از شما خواسته می شود تا برای شرکت در برگزاری یک نمایشگاه بین المللی مرتبط با شغل تان در انگلیس حضور پیدا کنید.

البته باید این را در نظر داشت که در دعوت نامه انگلیس برای برپایی نمایشگاه هیچ گاه از مقدار دستمزد یا هزینه سخن به میان نمی آید. البته این نوع دعوت نامه انگلیس یکی از راحت ترین نوع دعوت نامه ها را دارد حتی گاهی به منزله داشتن ویزا نیز عمل می کند. و آن به این دلیل است که عموما در دعوت نامه های نمایشگاهی لازم نیست فرد دعوت کننده مسئولیت مالی شما را برعهده بگیرد یا مقدار خاصی پول در حساب تان داشته باشید.

دعوتنامه انگلیس از نوع تحصیلی

دانشجویان بسیاری هستند که علاقه بسیاری به تحصیل در دانشگاه های اروپا و به خصوص انگلیس را دارند. برای گرفتن دعوت نامه انگلیس برای تحصیل و دریافت ویزا تحصیلی باید شرایط خاصی از قبیل سن بالای 16 سال، اعلام پذیرش از دانشگاه انگلیسی، داشتن حداقل پس انداز برای گذراندن مراحل تحصیل و هزینه اقامت و شهریه های دانشگاه و مهم تر از همه شما باید توانایی صحبت کردن و خواندن انگلیسی داشته باشید تا بتوانید دعوت نامه انگلیسی دریافت کنید. همه موارد بالا را باید قبل از تحصیل و اخذ ویزا بررسی و انجام دهید. در انگلستان دانشگاه ها در 3 سطح طبقه بندی می شوند. گروه اول دانشگاه های رتبه 1 تا 10 هستند که شرایط بسیار سختی برای پذیرش دارند و گذشته از آن هزینه های گزافی نیز از دانشجویان خارجی دریافت می کنند. اما رتبه علمی آن ها بسیار خوب است.

دسته دیگر دانشگاه های سطح متوسط هستند که هزینه و شهریه های منصفانه ای دارند و رتبه علمی آن ها نیز چندان بد نیست و بهترین گزینه برای دریافت دعوت نامه انگلیس و گرفتن پذیرش تحصیلی می باشند. البته دسته سومی هم وجود دارد که مربوط به دانشگاه های با سطح علمی پایین انگلستان است که البته شرایط و امکانات عالی و باورنکردنی دارد که این خود دلیلی برای بالا بودن هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها است که اصلا توصیه نمی شود در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازید.

مواردی که باید در دعوتنامه درج شود

مواردی که باید در دعوتنامه درج شود، اطلاعاتی درباره شما (فرد متقاضی) و اطلاعاتی درباره دعوت کننده است، که به صورت زیر می باشد.

اطلاعات متقاضی: نام و نام خانوادگی – سن – تاریخ تولد- علت و مقصود سفر به انگلیس- آدرس و شماره تلفن شما- مدت زمانی که قصد دارید در انگلیس اقامت داشته باشید و البته محل اسکان و هزینه های شما.

اطلاعات دعوت کننده: نام و نام خانوادگی- سن – تاریخ تولد- آدرس محل زندگی و شماره تلفن در انگلیس- شغل و آدرس محل کار شما- نوع اقامت دعوت کننده و هم چنین اطلاعات بیش تر در خصوص وضعیت دعوت فرد متقاضی برای مثال این که شما تمام هزینه های اقامت آن فرد را پرداخت خواهید کرد و… . البته کپی مدارک موارد مذکور را نیز باید در اختیار داشته باشید.

در این مقاله سعی شد تا تمام اطلاعات مورد نیاز شما برای دریافت دعوتنامه انگلیس و هم چنین اخذ ویزا انگلیس به تفسیر شرح داده شود. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات هرچند کم، اما مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم تا در روند سفرتان به انگلستان کمک کرده و آن را تسریع بخشیده باشیم. پیشاپیش آرزومندیم به راحتی بتوانید ویزا انگلیس را گرفته و سفر و اقامت دلنشینی را در انگلستان داشته باشید و البته از مطالب این مقاله استفاده کافی و وافی را برده باشید.

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه پزشکی آلمان

دعوتنامه پزشکی

سفرهایی که به منظور مراقبت های پزشکی در کشوری دیگر صورت می گیرد، گردشگری درمانی نیز نامیده می شود. داشتن دعوتنامه پزشکی لازمه ی این

مطالعه »
دریافت دعوتنامه سوئیس

دعوتنامه سوئیس

در این مقاله به معرفی دعوتنامه سوئیس و شرایط آن خواهیم پرداخت، سوئیس یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی از لحاظ داشتن سطح رفاه است

مطالعه »
مدارک مورد نیاز برای صدور دعوتنامه قبرس

دعوتنامه قبرس

قبرس کشوری است که مقصد گردشگری، تجارت، تحصیل و نمایشگاهی بسیاری از مردم شده است. بنابراین افراد برای دریافت ویزای این کشور، به فکر دریافت

مطالعه »
4 نظرات
 1. بی نام می گوید

  سلام، وقت بخیر،یک سوال داشتم، آیا دعوت نامه خانوادگی از سمت برادر هم امکانپذیر هست؟

  1. مدیر می گوید

   سلام. بله

 2. پریسا می گوید

  دعوتنامه از یک دوست پناهنده امکان پذیر است؟

  1. مدیر می گوید

   سلام. بله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند