دعوتنامه سوئیس

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دریافت دعوتنامه سوئیس

در این مقاله به معرفی دعوتنامه سوئیس و شرایط آن خواهیم پرداخت، سوئیس یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی از لحاظ داشتن سطح رفاه است که آن را به یک گزینه مناسب برای اقامت تبدیل کرده است، علاوه بر این که تعداد زیادی از مردم جهان به دنبال اخذ اقامت این کشور برای زندگی کردن هستند سالیانه تعداد زیادی از مردم دنیا نیز در قالب سفرهای مختلف به این کشور می روند و از جاذبه های گردشگری، تاریخی، خدمات تجاری، اقتصادی، تحصیلی و پزشکی آن استفاده می کنند برای رفتن به سوئیس ارائه دعوت نامه سوئیس با توجه به نوع سفر شما الزامی است. کشور سوئیس جز 26 کشور عضو پیمان شنگن می باشد برای رفتن به این کشور نیازمند اخذ ویزای شنگن هستید، برای رفتن به سوئیس داشتن دعوتنامه سوئیس سفر شما را تسهیل تر خواهد کرد.

معرفی کشور سوئیس

سوئیس در غرب اروپا واقع شده است و نام کامل و رسمی آن کنفدراسیون سوئیس است چرا که این کشور به صورت کنفدراسیونی اداره می شود، پایتخت کشور سوئیس، شهر زیبای برن است که در حصاری از کوه های آلپ واقع شده است و در واقع شهر در دل آلپ واقع شده است، سوئیس از جمله کشورهای اروپایی است که از لحاظ سن امید به زندگی در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد و از این لحاظ بعد از سوئد در رده دوم قرار دارد، کشورهای مهمی چون فرانسه، ایتالیا، آلمان و اتریش در همسایگی سوئیس قرار دارند، آب و هوای کشور سوئد در زمستان سرد است و معمولا شاهد بارش برف هستیم و در تابستان نیز هوای گرم و مرطوبی دارد، اگر شما هم در دستتان دعوت نامه سوئیس را دارید بسیار خوش شانس بوده اید که می توانید این کشور را از نزدیک ببینید.

سفر به سوئیس بسیار جذاب و لذت بخش است، کافی است تا شما دعوت نامه سوئیس را برای سفر به این کشور داشته باشید تا با طی بقیه مراحل به راحتی بتوانید به این کشور سفر کنید. سوئیس و شهرهای آن در طول سال پذیرای تعداد زیادی از مسافران و گردشگران است. از آنجاکه سوئیس از کشورهای پیشرفته در تمامی عرصه ها محسوب می گردد لذا سفرهای مختلفی در قالب های گوناگون به این کشور انجام می گیرد. بسیاری از کسانی که به این کشور سفر می کنند برای مقاصد گردشگری هست ولی سفرهای مختلفی از جمله کاری، تجاری، تحصیلی، درمانی، نمایشگاهی و… نیز به این کشور در طول سال انجام می گیرد که شما برای سفر به سوئیس باید با توجه به نوع سفر دعوت نامه سوئیس را ارائه دهید.

دعوتنامه چیست

شاید شما هم از دوستان یا آشنایانتان شنیده اید که برای سفر به یک کشوری برای آن ها دعوتنامه فرستاده شده است، اما دعوت نامه به چه معناست؟ پیش از پرداختن به دعوت نامه سوئیس به تعریف دعوتنامه می پردازیم. دعوتنامه، نامه ای است که در آن از شخصی به منظور هدفی خاص برای سفر به یک کشور دعوت می شود، دعوت کننده ممکن است شخصیت حقوقی یا حقیقی باشد و هدف دعوتنامه نیز می تواند دیدار خانوادگی، گردشگری، تجاری، کاری، درمانی و … باشد، دعوت نامه باید به زبان رسمی مقصد سفر نوشته شود برای مثال اگر می خواهید دعوت نامه سوئیس را به خانواده تان بفرستید، باید به زبان رسمی سوئیس نوشته شود.

دعوتنامه سوئیس

دعوتنامه سوئیس

ارائه دعوتنامه سوئیس در مواردی ضروری است و در مواردی هم می تواند اختیاری باشد برای مثال به منظور سفر تجاری، کاری، تحصیلی، نمایشگاهی ضرورت دارد که شما دعوت نامه مورد نیاز را ارائه دهید ولی برای سفر گردشگری و توریستی ارائه دعوتنامه سوئیس اختیاری است ولی داشتن دعوت نامه روند اخذ ویزا را آسانتر خواهد کرد. اهمیت ارائه دعوت نامه سوئیس از آن روست که دیگر نیازی نیست برای سفارت سوئیس اثبات کنید که توانایی تامین هزینه های ضروری را در طول اقامت در سوئیس دارید و یک دعوت نامه می تواند از این لحاظ کار را برای شما تسهیل کند و گرنه باید مدارک دیگری جهت اثبات تمکن مالی خود در سوئیس ارائه دهید که می تواند روند صدور ویزا را مشکل تر کند.

ضروری است که دعوتنامه سوئیس به دست متقاضی سفر برسد و این شخص برای اخذ ویزا شخصا باید در سفارت سوئیس حضور پیدا کند و به همراه سایر مدارکش دعوت نامه را به سفارت سوئیس تحویل دهد. اگر دعوت کننده می خواهد هزینه های اقامت و خوراک شخص دعوت شونده را در طول سفر به سوئیس بر عهده بگیرد باید در دعوت نامه سوئیس به طور کامل به همراه مدت تقبل هزینه ها ذکر کند. تحویل دادن دعوتنامه سوئیس به سفارت سوئیس به این معنی نیست که حتما ویزای مورد نظر شما صادر خواهد شد و هیچ مشکلی برای دریافت ویزا نخواهید داشت، داشتن دعوتنامه سوئیس تنها سفر شما را تسهیل می کند در واقع روند صدور ویزای سوئیس را تسهیل می بخشد، در صورتی که شما دعوت نامه سوئیس را نداشته باشید، اخذ ویزا برای شما کمی مشکل تر خواهد شد.

دریافت دعوتنامه سوئیس

اگر تصمیم گرفته اید که به کشور سوئیس سفر داشته باشید داشتن دعوت نامه سوئیس به منظور اخذ ویزای این کشور الزامی است و شما باید به هنگام ارائه مدارک به سفارت این کشور در تهران، دعوتنامه سوئیس را نیز تحویل سفارت سوئیس بدهید. اگر شما در کشور سوئیس آشنایان و فامیلی دارید آن ها می توانند برای شما دعوت نامه سوئیس ارسال کنند، اگر قصد شرکت در یک نمایشگاه را دارید باید برگزارکنندگان نمایشگاه برای شما دعوت نامه سوئیس ارسال کنند. دعوتنامه سوئیس در فرمت خاصی نمی باشد و فقط باید به یکی از زبان های رسمی سوئیس یعنی، رومانش، ایتالیایی، آلمانی و فرانسوی باشد.

مشخصات دعوتنامه سوئیس

دعوتنامه سوئیس چه برای دیدار آشنایان و دوستان، چه برای سفر تجاری و کاری یا تحصیلی باشد باید دارای یکسری ویژگی هایی باشد که باید از طرف شخص دعوت کننده رعایت شود و در بین همه دعوتنامه ها مشترک است، این ویژگی ها عبارت اند از:

  • شخصی که دعوتنامه را برای شخصی ارسال می کند باید نوع ارتباط خود را با دعوت شونده مشخص کند و هیچ فرقی نمی کند دعوت نامه سوئیس برای دیدار آشنایان باشد و یا سفر تجاری، ارائه مدارک مرتبط جهت اثبات نوع ارتباط الزامی است.
  • ضروری است که شخص دعوت کننده در دعوت نامه سوئیس مشخصات کامل خود را ذکر کند، نام و نام خانوادگی، آدرس، تاریخ، تابعیت باید به صورت دقیق ذکر شود.
  • در دعوتنامه سوئیس شخص میزبان باید تاریخ دقیق تنظیم دعوت نامه را ذکر کند.
  • امضا دعوت نامه سوئیس از طرف شخص ارسال کننده ضروری است که اگر هدف، دعوت از بستگان باشد که شخص دعوت کننده امضا می کند و اگر هدف برای یک کار تجاری باشد که مدیر شرکت ان را امضا می کند و مهر شرکت را بر زیر برگه دعوتنامه می زند.
  • در دعوت نامه سوئیس باید تقبل هزینه های شخص دعوت شونده و نحوه اقامت وی از طرف شخص دعوت کننده مشخص شود و مدارک لازم نیز در این زمینه ارائه شود.

دریافت دعوتنامه سوئیس

انواع دعوتنامه سوئیس

دعوتنامه سوئیس نیز به مانند دعوتنامه سایر کشورها انواع مختلفی دارد، با توجه به نوع سفر شما، باید دعوت نامه متناسب با ان صادر شود اگر شما قصد انجام سفر تجاری را دارید و برای شما دعوت نامه سوئیس تجاری صادر شده است نمی توانید از آن به عنوان دعوت نامه سوئیس گردشگری و یا برای دیدار خانواده و آشنایان استفاد کنید اگر نوع دعوت نامه شما با هدف سفر شما مطابقت نداشته باشد مدارک شما از طریق سفارت سوئیس برگشت زده خواهد شد، به طور کلی دعوتنامه سوئیس را به پنج دسته تقسیم بندی می توانیم بکنیم:

دعوتنامه سوئیس از نوع تجاری

همان طور که در انواع دعوتنامه های سوئیس اشاره شد، دعوت نامه سوئیس تجاری یکی از دعوت نامه های سوئیس است. در این دعوت نامه شخص یا اشخاصی از سوی شرکت یا نهادی به منظور سفر تجاری به کشور سوئیس دعوت می شوند و ممکن است این سفر موارد گسترده و متنوعی از زمینه های تجاری را شامل شود. ممکن است شرکتی دعوتنامه سوئیس را به منظور بستن قرارداد، شراکت، خرید دستگاه و … ارسال کند. در اکثر موارد این دعوت نامه سوئیس به صورت فایل پی دی اف از طریق شرکت سوئدی ارسال می شود و یا ممکن است از طریق پست بین المللی به شرکت مبدا فرستاده شود. دعوت نامه تجاری سوئیس باید علت دعوت و سفر را به صورت دقیق مشخص کند و مهر و امضا شرکت نیز بر پای آن زده شود، در غیر این صورت مورد پذیرش سفارت سوئیس نخواهد بود.

دعوتنامه سوئیس از نوع توریستی یا خانوادگی

یکی دیگر از دعوتنامه های سوئیس، دعوتنامه توریستی یا خانوادگی است اگر می خواهید برای دیدن آشنایان خود به سوئیس سفر کنید باید از طرف آن ها برای شما دعوتنامه صادر بشود تا بتوانید به سوئیس سفر کنید اگر به دنبال سفر توریستی برای سوئیس باشید دعوتنامه سوئیس از طرف یکی از بستگان درجه یک شما می تواند اخذ ویزای سفر توریستی را تسهیل کند و شما با کم ترین مانع ممکن می توانید به سفر سوئیس بروید.

اگر ویزای سوئیس را دریافت کردید از آنجا که این کشور عضو معاهده شنگن است به سایر کشورهای پیمان شنگن نیز می توانید سفر کنید در دعوتنامه توریستی یا خانوادگی سوئیس شخص دعوت کننده علاوه بر این که باید مدارکی را جهت اثبات رابطه خانوادگی با شخص دعوت شونده ارائه دهد باید وضعیت تامین هزینه های شخص دعوت شده را نیز در مدت سفر به سوئیس مشخص کند و یا آن را بر عهده بگیرد.

دعوتنامه سوئیس از نوع کاری

ممکن است شما به دلایلی از جمله تجربه، مهارت، سوابق کاری، آشنایی با زبان دوم مورد توجه یک کارفرمایی در سوئیس قرار بگیرد و به منظور استخدام در این کشور دعوت شوید. بر این اساس کارفرمایی که شما را دعوت می کند یک دعوت نامه سوئیس کاری برای شما ارسال می کند که در آن به طور کامل شخص دعوت شونده را ضمانت می کند. به طور کلی دعوتنامه ای که از طرف کافرما صادر می شود به صورت الکترونیکی است و شخص دعوت شده از طریق کد پیگری برای دریافت ویزای کاری اقدام می کند. به طور معمول صدور این نوع دعوت نامه نه تنها در سوئیس بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر به سختی امکانپذیر است چرا که کارفرما را مجبور به ضمانت کامل شخص دعوت شونده می کند و کوچکترین مسئلهٔ شخص دعوت شونده می تواند برای کار فرما مشکل ساز باشد.

دعوتنامه سوئیس از نوع کاری

دعوتنامه سوئیس از نوع نمایشگاهی

یکی دیگر از دعوتنامه های سوئیس، دعوتنامه سوئیس برای بازدید از نمایشگاه یا دایر کردن یک غرفه نمایشگاهی است، به منظور اخذ ویزای نمایشگاهی، ضروری است که شخص دعوت کننده یا مسئول برگزاری نمایشگاه دعوت نامه سوئیس را به شخص یا شرکت مورد نظر جهت بازدید یا شرکت در نمایشگاه ارسال کند. در این دعوتنامه باید تاریخ دقیق برگزاری نمایشگاه، تعداد روزهای نمایشگاه مشخص شود و هزینه های شخص یا اشخاص شرکت کننده در نمایشگاه توسط دعوت کننده بر عهده گرفته شود یا وضعیت آن مشخص گردد، ذکر مشخصات کامل اشخاص حقیقی یا حقوقی به همراه تاریخ دعوت و داشتن مهر و امضا ضروری است.

دعوتنامه سوئیس از نوع پزشکی

دعوتنامه پزشکی نیز از انواع دعوتنامه سوئیس محسوب می شود. کشور سوئیس از لحاظ پزشکی در سطح بسیار خوبی قرار دارد به همین دلیل بسیاری از کسانی که نیاز به مراقبت و درمان دارند معمولا سوئیس را انتخاب می کنند. برای استفاده از خدمات پزشکی و درمانی سوئیس شما نیاز به داشتن دعوتنامه سوئیس هستید تا با ذکر مشخصات و علت نیاز به خدمات درمانی از شما جهت حضور در سوئیس دعوت کنند. این دعوت نامه ها هم معمولا از سوی مراکز درمانی و کلینیک های سوئیس صادر می شود که شما باید از قبل درمانگاه یا بیمارستان مورد نظر خود را انتخاب کنید و جهت ارسال دعوتنامه به آن ها درخواست بدهید.

دعوتنامه سوئیس از نوع تحصیلی

کشور سوئیس از لحاظ داشتن دانشگاه ها و مراکز علمی یکی از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته محسوب می شود به همین دلیل خیلی از علاقه مندان به تحصیل ترجیح می دهند که در این کشور به تحصیل خود ادامه دهند. به منظور تحصیل در کشور سوئیس علاوه بر داشتن شرایط اختصاصی لازم، ضروری است که شما دعوت نامه سوئیس برای تحصیل در این کشور را داشته باشید به همین دلیل باید شما ازقبل با دانشگاه یا مراکز علمی مورد نظر خود جهت ادامه تحصیل وارد مذاکره شوید و در صورت پذیرش دعوت نامه تحصیلی برای شما صادر می شود که با تحویل آن به همراه سایر مدارک مورد نیاز می توانید منتظر صدور ویزای تحصیلی باشید.

سفارت کشور سوئیس

جهت تسهیل کار شما در ادامه به مشخصات سفارت سوئیس در تهران اشاره می کنیم تا هنگام تحویل دعوت نامه سوئیس به همراه سایر مدارک وقت شما هدر نرود. سفارت سوئیس در تهران به آدرس: الهیه، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن، پلاک 2 با کد پستی ۶۳۷۵۱-۱۹۶۴۹ واقع شده است.

راه های ارتباطی با سفارت سوئیس بدین شرح است:

  • تلفن تماس: ۲۲۰۰۸۳۳۳ (۰۲۱)
  • فکس: ۲۲۰۰۶۰۰۲ (۰۲۱)
  • صندوق پستی: ۴۶۸۳-۱۹۳۹۵

جهت مراجعه حضوری به منظور ارائه درخواست و تحویل مدارک نیز می توانید با گرفتن وقت قبلی به سفارت سوئیس مراجعه کنید. ساعت کاری سفارت سوئیس روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از 8 تا 11.30 است و در تعطیلات رسمی سوئیس و ایران سفارت تعطیل می باشد، تحویل گذرنامه نیز روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 13.30 تا 14 می باشد.

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه فرانسه

دعوتنامه فرانسه

دعوتنامه فرانسه یکی از آیتم هایی ست که روند دریافت ویزای این کشور را سرعت می بخشد، در این مقاله راجع به انواع دعوت نامه

مطالعه »
دعوتنامه یونان

دعوتنامه یونان

چقدر از قوانین دعوتنامه یونان اطلاع دارید؟ می دانیم که برای سفر به کشوری مشخص باید به فکر ویزا باشیم، ویزا در انواع مختلفی عرضه

مطالعه »
تحصیل در کشور های خارجی

دعوتنامه تحصیلی

بسیاری از دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف علاقه دارند تا در یک کشور خارجی و در یک دانشگاه معتبر خارجی تحصیلات خودشان را ادامه بدهند.

مطالعه »
دعوتنامه آمریکا

دعوتنامه آمریکا

یکی از راه های سرعت بخشیدن به دریافت ویزا جهت سفر به کشورهای مختلف، دعوتنامه می باشد. به طور مثال یک شرکت، یک مسئول نمایشگاه

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند