بورسیه تحصیلی نیوزیلند

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

انواع بورسیه تحصیلی نیوزیلند

تحصیل در دانشگاه های با درجه علمی بالا در کشورهای پیشرفته سراسر جهان آرزویی است که امروزه اکثر دانشجویان ما آن را در سر خود می پرورانند. بورسیه تحصیلی نیوزیلند برای اعزام به دانشگاه های این کشور که از نظر علمی دارای رتبه 64 جهان و مدارک آن در سراسر جهان نیز مورد قبول است، یکی از روش های مهاجرت به خارج از کشور است. بورس برای 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر می باشد، که هر کدام از این موارد دارای مزایا و معایبی برای فرد متقاضی است. با ما در این مقاله همراه باشید که شما را با شرایط و اطلاعات لازم درباره بورسیه تحصیلی نیوزیلند بیشتر آشنا کنیم.

تحصیل در نیوزیلند 

برای تحصیل در دانشگاه های نیوزیلند از طریق بورس افراد متقاضی باید حتما مدرک آیلتس یا تافل خود را با نمره ای بالا تقریبا 6 تا 6.5 از موسسات معتبر زبان انگلیسی دریافت کنند؛در غیر این صورت قبل از ورود به دانشگاه های این کشور باید دوره های زبان را در نیوزلند سپری کنند. علاوه بر این برای داشتن اقامت راحت تر در این کشور با زبان مردم نیوزیلند ( انگلیسی و ماروئی ) نیز آشنا شوند.

در واقع یکی از بهترین روش های مهاجرت به کشور نیوزلند نسبت به مهاجرت کاری و سرمایه گذاری از طریق بورسیه تحصیلی نیوزیلند است. مهاجرت از طریق بورسیه تحصیلی نیوزیلند این امکان را برای افراد فراهم می کند تا از مزایای اقامت موقت در این کشور برخوردار شوند و پس از کسب شرایط لازم و کافی نیز می توانند برای اخذ تابعیت یا اقامت دائم در کشور نیوزیلند اقدام کنند.

تحصیل در نیوزیلند 

بورسیه تحصیلی نیوزیلند

هدف اصلی اکثر کسانی که به نیوزیلند مهاجرت می کنند کسب اقامت دائم در این کشور از طریق سرمایه گذاری، کار، تحصیلی و یا پناهندگی است. در مهاجرت از طریق بورس علاوه بر ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور، مزایایی نیز برای این افراد در مدت اقامت موقت در کشور نیوزیلند در نظر گرفته شذه است، اما یکی از دلایل مهمی  که بیشتر افراد ترجیح می دهند، مهاجرت از طریق بورسیه تحصیلی را انتخاب کنند،به دلیل مراحل طولانی، امتیاز بندی و شرایط ویزای کار یا اسکیل ورکر نیوزیلند است.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی نیوزیلند

برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور نیوزیلند هیچ دانشجویی به ثبت نام در دانشگاه های نیوزیلند، داشتن استاد راهنما معین و یا نامع پذیرش از دانشگاه نیاز نخواهد داشت. اما دانشجویان باید برای دریافت بورسیه تحصیلی نیوزیلند حتما پروسه و روند پذیرش خود را در یکی از دانشگاه های نیوزیلند به صورت آنلاین آغاز و ثبت کنند و سپس تاییدیه دانشگاه را به همراه مدارک دیگر برای دریافت بورسیه ارسال نمایند.

برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا دانشجویان می توانند به 2 صورت عمل کنند، یا به طور مستقیم و از طریق درخواست به دانشگاه های نیوزیلند و یا از طریق سازمان دولتی ( ENZ ( Education New Zelanad  که بخش تحصیلات بین المللی در نیوزیلند را حمایت می کند.سازمان دولتی ( ENZ ( Education New Zelanad  دخل و تصرفی در پروسه پذیرش بورسیه شما از طریق دانشگاه نداشته و روند آن خودبه خود و به صورت خودکار طبق سیستم اداری تعیین شده انجام می گیرد.

هزینه تحصیل در کشور نیوزیلند

هزینه تحصیل در دوران دبیرستان و دانشجویی برای شهریه دانشگاه، خوراک، بیمه، رفت و آمد و… حدود 25000 تا 30000 دلار نیوزیلند می باشد. همچنین دانشجویان برای ادامه تحصیل از طریق بورسیه تحصیلی نیوزیلند باید شهریه ای را برای تحصیل خود در مقطع کارشناسی در حدود 30000 دلار سالانه و در مقطع کارشناسی ارشد در حدود 10.000 تا 18.000 دلار سالانه پرداخت کنند.

انواع بورسیه تحصیلی نیوزیلند

3 مقطع برای ادامه تحصیل و اعزام دانشجویان به دانشگاه های نیوزیلند از طریق بورس وجود دارد  که هر کدام از این 3 مقطع شرایط خاص خود را برای پذیرش درخواست بورسیه تحصیلی نیوزیلند دارند؛ این سه مقطع شامل

بورسیه تحصیلی نیوزیلند در مقطع دکتری ( P.H.D )

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری از طریق بورسیه تحصیلی نیوزیلند را دارند، باید به مدت 3 تا 6 سال برای تحصیل در این کشور اقامت داشته باشند و برای دفاع از پایان نامه خود به صورت شفاهی یا در بعضی مواقع به صورت کتبی عمل کنند. برای استفاده از بورسیه تحصیلی نیوزیلند تنها دانشجویانی که معدل آخرین مدرک تحصیلی آنها بالای 17 باشد و مقاله های ISI و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشنددر اولویت هستند. در چنین شرایطی دانشگاه های نیوزیلند هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو در مدت اقامتش در نیوزیلند را پرداخت می کنند.

دانشجویان مقطع دکتری این امکان برایشان فراهم شده است  که به مدت 30 ساعت در هفته کار کنند و در ازای آن هر هفته مبلغی در حدود 450 دلار به عنوان حقوق دریافت کنند و از این طریق هزینه های مورد نیاز برای تحصیل و زندگی خود در کشور نیوزیلند را تامین کنند.

شرایط اختصاصی برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری دانشجویان مقطع دکترا برای دریافت بورسیه تحصیلی نیوزیلند  باید از 5 شرایط زیر برخوردار باشند:

 • شهروند کشوری به جز استرالیا، نیوزیلند و فیجی باشند
 •  معدل مقطع کارشناسی ارشد آن ها 18 به بالا باشد
 • انجام پروژه تحقیقاتی دکترا در نیوزیلند
 • دارا بودن شرایط پذیرش مستقیم در یکی از دانشگاه های نیوزیلند ( شامل : مدرک کارشناسی ارشد، پروپوزال، توصیه نامه، رزومه تحصیلی و مدرک زبان (IELTS 6.5)  یا TOEFL 90 ) ).
 • اگر دوره دکترا خود را در نیوزیلند آغاز کرده اید باید تاریخ آغاز دوره بعد از 15 ژانویه همان سال تحصیلی باشد.

انواع بورسیه تحصیلی نیوزیلند

بورسیه تحصیلی نیوزیلند در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد 

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را از طریق بورس دارند، تنها در صورتی از شرایط بورسیه برخوردار می باشند که سوابق تحصیلی بسیار عالی، مقاله های ISI و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند. در صورت پذیرش درخواست دانشجوی متقاضی بورس در مقطع کارشناسی ارشد ، دانشگاه های این کشور موظف هستند که اغلب هزینه های زندگی آن دانشجو را علاوه بر تحصیلش پرداخت کنند.

اما اگر دانشجویان از شرایط بالا  برخودار نباشند و همچنان متقاضی تحصیل در دانشگاه های کشور نیوزیلند باشند برای ادامه تحصیل و درخواست بورسیه تحصیلی نیوزیلند در مقطع کارشناسی ارشد باید از آخرین مدرک تحصیلی آن ها کمتر از 2 سال گذشته باشد و از سوابق تحصیلی خوب برخوردار باشند و همچنین سالانه شهریه ای در حدود 10.000 تا 18.000 دلار برای ثبت نام در دانشگاه پرداخت کنند. بخشی از این هزینه شهریه دانشگاه را دانشجویان می توانند از طریق کار دانشجویی به مدت 20 ساعت در هفته و با حقوقی در حدود 300 دلار پرداخت نمایند.

بورسیه تحصیلی نیوزیلند در مقطع لیسانی یا کارشناسی

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را از طریق بورسیه تحصیلی نیوزیلند دارند باید حتما مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را گرفته باشند در غیر این صورت جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور باید دوره پیش دانشگاهی را در نیوزیلند بگذارنند.

مدت تحصیل در دانشگاه های این کشور از طریق بورسیه تحصیلی نیوزیلند در مقطع کارشناسی حدود 3 تا 4 سال طول می کشد و دانشجویان در این مدت بیشتر مشغول انجام پروژه ها و کارهای تحقیقاتی پژوهشی هستند. دانشجو مقطع کارشناسی موظف است.

سالانه شهریه ای به مبلغ 30000 دلار را برای تحصیل در دانشگاه های نیوزیلند بپردازد. دانشجویان مقطع لیسانس این فرصت را دارند که 10 ساعت در هفته را برای امرار معاش ،زندگی و تحصیل خود در این کشور کار کنند و به ازای آن هر هفته مبلغی در حدود 130 تا 150 دلار به عنوان حقوق خود دریافت کنند. زندگی دانشجویان در کشور نیوزیلند هزینه هایی در حدود 600 تا 800 دلار در ماه برای آن ها در بردارد که شامل غذا، رفت و آمد، بیمه، مسکن و است.

دانشگاه های مشارکت کننده در بورسیه تحصیلی نیوزیلند

 • دانشگاه  تکنولوژی آوکلند ( AUT University  (
 • دانشگاه لینکلن (Lincoln University )  
 • دانشگاه مسی ( Massey University ) 
 • دانشگاه آوکلند (   ( University of Auckland
 • دانشگاه کانتربوری (  ( University of Canterbury
 • دانشگاه اوتاگو (  ( University of Otago
 • دانشگاه وایکاتو (  ( University of Waikato
 • دانشگاه ولینگتون (  ( Victoria University of Wellington

اقامت موقت از طریق بورسیه تحصیل نیوزیلند

دانشجویانی که از طریق بورسیه تحصیلی نیوزیلند به این کشور مهاجرت کرده اند؛ برای اقامت خود در نیوزیلند می توانند از خوابگاه های یک نفره یا دو نفره دانشجویی استفاده کنند و از مزایای آن همچون صرف وعده های غذایی نیز برخوردار شوند. گاهی نیز از جانب دولت نیوزیلند دانشجو با پرداخت هفتگی  100 دلار ( هزینه متغیر) می تواند در کنار برخی از خانواده های این کشور ،با داشتن اتاقی مجزا، مبله و کامل با وعده غذایی آماده زندگی کند. زندگی در کنار خانواده های نیوزیلندی باعث می شود که دانشجویان با فرهنگ و زندگی نیوزیلندی ها بیشتر آشنا شوند و زبان خود را تقویت کنند که این در روند تحصیلی آن ها نیز بسیار مفید و اثرگذار است.

اقامت موقت از طریق بورسیه تحصیل نیوزیلند

مزایای بورسیه تحصیلی نیوزیلند 

دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا که شرایط لازم را برای دریافت بورسیه تحصیلی نیوزیلند دارند در مدت اقامت و تحصیل خود در این کشور از مزایا و امتیازاتی برخوردار می شوند،که این مزایا شامل موارد زیر می باشد:

 • منافع مالی همچون :دریافت کمک هزینه درسی، دریافت کمک هزینه زندگی هر 2 هفته یک بار، کمک هزینه استقرار، بیمه خدمات درمانی و سفر،کمک هزینه تحقیق و پایان نامه برای دانشجویان پژوهش کارشناسی ارشد
 •  آوردن خانواده همراه خود به کشور نیوزیلند
 • حمایت های شخصی و دانشگاهی از دانشجو بورسیه تحصیلی نیوزیلند
 •  آموزش و تحصیل با کیفیت بالا
 • استفاده از افراد متخصص و اساتید برجسته
 • آشنایی با فرهنگ بسیاری از کشورها

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

انواع بورسیه تحصیلی ارمنستان

بورسیه تحصیلی ارمنستان

دانش‌پژوهان علاقه‌مند به ادامه تحصیل برای دست‌یابی به پیشرفت‌های علمی – پژوهشی بیش‌‌تر، در شرایط خوب و استفاده از فرصت‌های برتر دانشگاهی تمایل به استفاده

مطالعه »
بورسیه تحصیلی لهستان

بورسیه تحصیلی لهستان

در این مقاله قصد داریم به ارائه اطلاعاتی در مورد بورسیه تحصیلی لهستان بپردازیم اگر قصد دارید از بورس استفاده کنید در این مقاله همراه

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند