دعوتنامه اسپانیا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دعوتنامه اسپانیا از نوع خویشاوندی

اگر شما عزیزان قصد دارید که به کشور اسپانیا سفر کنید، لازم است که حتماً نسبت به اخذ ویزا و دعوتنامه اسپانیا اقدام کنید. با داشتن دعوتنامه اسپانیا شرایط اخذ ویزا و امکانات سفری بهتر برایتان فراهم می شود. اما قبل از هر کاری بهتر است مطالعه ای درباره ی این کشور و انواع دعوتنامه هایی که به وسیله آن می توانید به این کشور سفر کنید؛ داشته باشید. ما در این مقاله سعی کرده ایم که شما عزیزان را در اینباره بیشتر راهنمایی کنیم؛ با ما همراه باشید.

کشور اسپانیا

یکی از کشورهای مستقل عضو اتحادیه اروپا با مساحت 505992 کیلومتر مربع که در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی قاره اروپا (بین مدار ۳۶ تا ۴۴ درجه ی شمالی و ۹ درجه و ۲۵ دقیقه طول غربی، تا ۳ درجه و ۱۰ دقیقهٔ طول شرقی) قرار گرفته؛ اسپانیا نام دارد. این کشور با نظام پارلمانی خود از نظر وسعت، به عنوان پنجاه و یکمین کشور جهان و همچنین پنجمین کشور بزرگ قاره اروپا به شمار می رود و با کشورهای فرانسه (کوه های پیرنه با ۶۲۳ کیلومتر مرز مشترک) و آندرو  (۶۳/۷ کیلومتر)، خلیج بیسکای از سمت شمال و شمال شرق با دریای مدینترانه و جبل الطارق از مست جنوب و شرق و در نهایت با اقیانوس اطلس و کشور پرتغال (به عنوان طولانی ترین مرز یکپارچه اروپا به طول 1214 کیلومتر) از سمت غرب و شمال غرب همسایه و هم مرز است.

اسپانیا در سال 2007 به سرعت به سوی توسعه گام برداشت و به عنوان یازدهمین اقتصاد برتر در دنیا شناخته شد. همچنین این کشور یکی از برجسته ترین کشورهای جهان (رتبه دوم با داستان های هیجان انگیز از قلعه های سنگی، کوه های برفی، آثار تاریخی زیاد و شهرهای پیشرفته) در زمینه گردشگری به حساب می آید و هنرمندان و افراد سرشناس بسیاری مانند پیکاسو، دالی و سروانتس را به دنیا معرفی کرده است.

دعوتنامه چیست

دعوتنامه یعنی نامه ای که از طرف یک فرد یا شرکت در خارج از کشور برای دعوت از خویشان، بستگان و به طور کلی افرادی به منظور خرید، تفریح، کار، تحصیل یا… ارسال می شود؛ گویند. با توجه به هدف سفر شما به یک کشور، دعوتنامه و ویزای آن کشور نیز از انواع مختلفی برخوردار است. متن یک دعوتنامه به عنوان مهمترین قسمت اصلی آن از 3 بخش کلی تشکیل می شود؛ که شامل:

 • بخش اول: مشخصات فرد یا افراد دعوت شونده (نام و نام خانوادگی، محل سکونت، شماره تماس، هزینه ها، دلایل سفر و …)
 • بخش دوم: مشخصات فرد دعوت کننده (مشخصات کامل فرد و خانواده، شغل و مدت زمان شاغل بودن، تحصیلات و …)
 • بخش سوم: مدارک مورد نیاز برای تایید هویت و اثبات ادعا (کارت PR، پاسپورت کشور مقصد، شناسنامه و کارت ملی، عکس، landing letter  و …)

دعوتنامه اسپانیا

برای مهاجرت و اقامت در کشور اسپانیا به صورت موقت یا دائم، یکی از راه هایی که می توان شرایط اخذ ویزای آن کشور را تسهیل کرد؛ دریافت دعوتنامه اسپانیا از فردی آشنا یا کارفرمای خود است به شرطی که آن فرد در کشور اسپانیا سکونت داشته باشد. فرد با در دست داشتن این دعوتنامه می تواند هنگام ورود به کشور اسپانیا به پلیس های مرزی یا ادراه امور خارجه این کشور از لحاظ محل اقامت، امن بودن و هزینه های پرداختی خود اطمینان خاطر بیشتری دهد.

برای دریافت و تایید هر کدام از دعوتنامه اسپانیا توسط اداره پلیس محلی این کشور باید مدارک معتبری از مکان اقامت خود در مدت زمان حضورتان در کشور را ارائه دهید. به طور مثال اگر دعوتنامه اسپانیا شما از نوع توریستی است باید مدارک رزرو هتل خود را در این کشور ارائه دهید. اگر دعوتنامه اسپانیا شما از نوع خویشاوندی است، آن‌ها باید یک شهروند یا تبعه اسپانیایی باشند یا اینکه اقامت قانونی اسپانیا را داشته باشند.

دعوتنامه اسپانیا

شرایط دریافت و اخذ دعوتنامه اسپانیا

در ایران برای تایید و اخذ دعوتنامه اسپانیا در سفارت این کشور، طبق اطلاعیه های اتاق بازرگانی (ایران – اسپانیا) باید دعوتنامه اسپانیا از شرایط زیر بر خوردار باشد:

 • ارسال دعوتنامه اسپانیا خطاب به کنسول سفارت اسپانیا در ایران
 • دعوتنامه به زبان اسپانیایی
 • دلیل سفر شخص به اسپانیا
 • ذکر روابط تجاری قبلی فرد یا شرکت با اسپانیا
 • مدت اقامت، مشخصات هتل یا محل اقامت
 • تاریخ سفر به اسپانیا
 • شماره تماس دعوت کننده
 • تعیین شخص پرداخت کننده هزینه های سفر
 • امضا مدیر عامل یا مدیر بازگانی شرکت دعوت کننده
 • ذکر شماره ملی ( D.N.I ) فرد دعوت کننده

انواع دعوتنامه اسپانیا

دعوتنامه نیز مانند ویزای هر کشوری در انواع مختلفی وجود دارد که برای گرفتن ویزای کشور مقصد بسیار کاربردی خواهد بود. حال اگر بخواهیم که انواع دعوتنامه اسپانیا را برای سفر و اقامت در این کشور نام ببریم؛ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دعوتنامه اسپانیا از نوع کاری 

دعوتنامه اسپانیا از نوع کاری توسط برخی از کشورهای پیشرفته جهان به صورت ایمیل برای افراد ارسال می شود و فرد پس از دریافت این پست الکترونیکی لازم است که برای اخذ ویزای کاری خود کد رهگیری آن را به سفارت اسپانیا ارائه دهد. اخذ ویزای این نوع از دعوتنامه اسپانیا بستگی به آشنایی فرد متقاضی با زبان دوم، سوابق تحصیلی و کامل بودن مدارک او دارد.

اخذ ویزای کاری اسپانیا امری حقوقی بوده و باید شخص کارفرما با داشتن مجوز برای کارگر خود مطابق با مراحل قانونی اش تقاضای ویزای کار نماید. به طور کلی اخذ ویزای کاری اسپانیا به دو صورت کلی امکان پذیر است:

این نوع دعوت نامه به این دلیل که کارفرما باید تمام مسئولیت های فرد دعوت شونده را در طول سفرش به عهده گیرد و ضامن روند کاری و اخلاقی او در کشور مقصد باشد بسیار سخت و مشکل است. همچنین کارفرما متعهد است که تمام حقوق دعوت شونده را پس از کسر مالیات محاسبه کرده و در صورت مقرون به صرفه بودن دعوتنامه را به او ارسال کند. برای اخذ این نوع ویزا از طریق دعوت نامه کاری کارفرما، شخص کارفرما به عنوان اسپانسر بوده و بخاطر سختی پروسه اخذ ویزا کاری ممکن است که حدود 2 تا 9 ماه طول می کشد و شخص می تواند بعد از مدت 2 تا 5 سال برای اقامت دائم خود تقاضا دهد.

به دلیل دشوار شدن شرایط جذب نیرو کار از طریق آگهی، کارفرما ابتدا کار را طی چند مرحله به مدت 3 ماه ( 90 روز ) در اسپانیا و 3 ماه دیگر  ( 90 روز ) در اتحادیه اروپا در آگهی ها تبلیغ و سپس در صورت پیدا نشدن نیروی کار از سایر کشورها مانند ایران نیرو جذب می کند.

دعوتنامه اسپانیا از نوع کاری 

دعوتنامه اسپانیا از نوع توریستی

دعوتنامه توریستی اسپانیایی یکی از انواع مهم و پر طرفدار در بین دعوتنامه ها محسوب می شود که ارائه آن به همراه سایر مدارک لازم جهت سفر توریستی به اسپانیا ضروری است. در دعوتنامه اسپانیا از نوع توریستی که باید توسط یک شخص مقیم در اسپانیا به منظور اخذ ویزای این کشور برای مسافرت و اقامت کوتاه مدت سایر اشخاص ارسال شود، فرد دعوت کننده باید متعهد شود که تا زمانی معین تمام هزینه های اسکان و حضور فرد را در اسپانیا را برعهده می گیرد.

همچنین لازم است که بدانید اگر شما دعوتنامه ای نداشته باشید به راحتی نمی توانید برای اخذ ویزای توریستی این کشور اقدام کنید و باید مدارک معتبری را به عنوان رزرو هتل یا داشتن منزل در اسپانیا به سفارت اسپانیا در کشور خود ارائه دهید.

دعوتنامه اسپانیا از نوع تجاری

برای دعوت از سایر شرکت های موجود در سراسر جهان به منظور گسترش همکاری میان شرکت ها برای تجارت و اقتصاد و همچنین بازدید و خرید دستگاه ها نیاز به ارسال دعوتنامه تجاری است.

در کشور اسپانیا برای جذب سرمایه بیشتر نسبت به سایر کشورهای جهان، اخذ ویزا و تایید دعوتنامه اسپانیا از نوع تجاری بسیار راحت تر است و همین دلیل باعث شده که این کشور سرمایه های خارجی بسیاری را جذب کند.

دعوتنامه اسپانیا از نوع نمایشگاهی

دعوتنامه اسپانیا از نوع نمایشگاهی برای زمانی است که شخص یا شرکتی بر اساس شغل خود  قصد داشته باشد که از یک نمایشگاه برگزار شده در اسپانیا بازدید کند؛ صادر می شود. در این دعوتنامه هدف فقط آشنایی بیشتر با فرهنگ کشور اسپانیا بوده و لازم است که هدف بازدید از نمایشگاه به همراه جزئیات سفر فرد (نوع نمایشگاه) توسط شخص دعوت کننده در دعوتنامه مشخص شود. همچنین باید تمام هزینه های سفر به اسپانیا برای بازدید از نمایشگاه توسط شخص دعوت کننده پرداخت شود. نکاتی که درباره پذیرش این نوع دعوتنامه وجود دارد این است که اخذ ویزای آن بسیار راحت تر از دعوتنامه های تجاری و کاری بوده است زیرا این افراد صرفاً با هدف بازدید، تجاری و فرهنگی نه اخذ اقامت دائم به این کشور آمده اند.

دعوتنامه اسپانیا از نوع خویشاوندی

یکی دیگر از راه های سفر به اسپانیا دریافت دعوتنامه اسپانیا از طرف خویشان و نزدیکان درجه یک خود است به طوری که این افراد توانسته باشند اقامت دائم این کشور را بگیرند. در صورتی که این افراد در اسپانیا از وضعیت مالی خوبی برخوردار بوده و مطمئن باشند که با دعوت خویشان خود می توانند نیازهای آن ها را تأمین کنند از طریق ارسال دعوتنامه اسپانیا از نوع فامیلی می توان برای اخذ ویزای این کشور اقدام کرد.

این دعوتنامه به افراد درجه یک خانواده همچون همسر، فرزندان، پدر و مادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ، خواهران و برادران  و فرزندان آن ها، بچه های زیر 18 سال تحت سرپرستی مقیم، نوه ها و فرزندان یتیم زیر 18 سال و مجرد تعلق می گیرد.

دعوتنامه اسپانیا از نوع خویشاوندی

دعوتنامه اسپانیا از نوع پزشکی

دعوتنامه اسپانیا از نوع پزشکی تنها در صورتی است که درمان فرد در کشور خود مقدر نبوده و باید او را به اسپانیا بفرستند. در این صورت این شخص نیاز به اخذ ویزای پزشکی دارد و باید مدارکی همچون  موارد زیر تهیه شود:

 • گواهی یا دعوت نامه اسپانیا از یک پزشک معالج یا بیمارستان این کشور،
 • گزارش پزشک فرد،
 • رسید پرداخت هزینه های پزشکی ،
 • تاریخ دقیق وقت مراجعه به دکتر و …

دعوتنامه اسپانیا از نوع تحصیلی

امروزه تلاش برای جذب نخبگان و دانشجویان برتر دانشگاه های سراسر جهان یکی از برنامه هایی است که اکثر کشورهای جهان اول و پیشرفته ددر دستور کار خود قرار داده اند و با در نظر گرفتن شرایط و مزایای ویژه به این افراد برای ادامه تحصیل با ارسال دعوتنامه تحصیلی پیشنهاد می دهند. اسپانیا نیز از جمله کشورهای بسیار محبوب بین دانشجویان که بخاطر هزینه ی کمتر زندگی در حدود 20 تا 30 درصد نسبت به سایر کشورها برای ادامه تحصیل می باشد و افراد می توانند از طریق دریافت دعوتنامه اسپانیا از نوع تحصیلی برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنند.

سایر نوشته های دعوتنامه :

انواع دعوتنامه مجارستان

دعوتنامه مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای حوزه شینگن است و اخذ یکی از انواع دعوتنامه مجارستان می تواند کمک شایانی به گرفتن ویزای شینگن و سفر به

مطالعه »
دعوتنامه دانمارک

دعوتنامه دانمارک

کشور دانمارک عضو پیمان شنگن است و برای سفر به این کشور باید ویزای شنگن را گرفته باشید. داشتن دعوت نامه دانمارک برای اخذ ویزای

مطالعه »
دعوتنامه نروژ

دعوتنامه نروژ

نروژ یکی از کشورهایی است که استاندارد های زندگی در آن رعایت شده است. این کشور با روسیه، فنلاند و سوئد همسایه است. با هر

مطالعه »
دعوتنامه پزشکی آلمان

دعوتنامه پزشکی

سفرهایی که به منظور مراقبت های پزشکی در کشوری دیگر صورت می گیرد، گردشگری درمانی نیز نامیده می شود. داشتن دعوتنامه پزشکی لازمه ی این

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند