دعوتنامه بلژیک

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دعوتنامه امروزه از جمله روش های مناسب و نسبتا کم هزینه برای مهاجرت می باشد. کشور های مختلفی در همین راستا به ارگان های خود اجازه دادن دعوتنامه به مقیمان سایر کشور ها داده می شود. دعوت نامه بلژیک از جمله دعوت نامه های پر طرفدار در ایران است. این کشور با توجه به موقعیت مکانی و شرایط اقتصادی آن دارای مهاجرین بسیاری از کشور های مختلف است. در اینجا به تفسیر راجع به دعوتنامه بلژیک و شرایط اقامت در این کشور صحبت خواهیم کرد.

کشور بلژیک

کشور بلژیک از کشور های اروپایی است که دارای قدمتی طولانی و شرایط اقتصادی مناسبی است. کشور بلژیک با کشور هایی همچون آلمان، هلند، فرانسه و لوکزامبورگ هم مرز بوده و جزو کشور های عضو پیمان شینگن است. بلژیک در گذشته شامل قبایل و نواحی مختلفی می بود که این قبایل در کشور های همسایه نیز وجود داشتند. اکثریت مردم کشور بلژیک به زبان هلندی صحبت می کنند. در مناطق جنوبی این کشور تعداد زیادی از مردم به زبان فرانسوی صحبت می کنند. دو زبان هلندی و فرانسوی هر دو در شهر بروکسل رایج می باشد.

کشور بلژیک امروزه جزو مراکز مهم سیاسی بوده و تعداد زیادی از نشست ها و مذاکرات سیاسی در این کشور انجام می گیرد. کشور بلژیک با توجه به آب و هوای معتدلی که دارد دارای مناطق جنگلی و نیمه جنگلی بسیار زیادی است. این کشور جزو مناطق سرسبز قاره اروپاست و میانگین بارشی بالایی دارد. دعوت نامه بلژیک به صورت کاری از جمله فرصت های مناسب برای اخذ ویزا و اقامت در کشور بلژیک است.

کشور بلژیک دارای شرایط اقتصادی و صنعتی بسیار مناسبی است. صنعت کشور بلژیک با توجه به موقعیت این کشور در میان کشور های صنعتی اروپایی دارای تاثیر صنعتی به سزایی در قاره اروپا و جهان است. میانگین حقوقی در کشور بلژیک دارای میزان بالایی است که با توجه به هزینه های زندگی این میزان درآمد بسیار مناسب می باشد. دعوت نامه بلژیک به صورت کاری فرصت مناسبی برای هر فرد برای زندگی در یکی از کشور های توسعه یافته اروپاست.

دعوتنامه بلژیک

دعوتنامه از جمله ساده ترین روش ها برای اخذ اقامت  مهاجرت به کشور دیگر است. دعوتنامه در واقع نامه ای است که از طرف خویشان و یا خانواده شما در کشور مقصد و یا ارگان و شرکتی خاص که قصد جذب شما را به عنوان نیروی کار دارد، به شما داده می شود. دعوت نامه در واقع ضمانتی است که از طرف فرد یا گروهی در کشور مقصد برای فرد مورد نظر ارسال می شود تا نسبت به دادن ویزا و مهیا کردن شرایط اقامت برای فرد تسهیلاتی قائل شوند. مطمئنا وجود دعوتنامه به هر شکل در تسریع و بهبود روند گرفتن ویزا به شما بسیار کمک خواهد کرد. دعوت نامه بلژیک از جمله پر طرفدار ترین دعوت نامه ها در کشور ایران است.

انواع دعوتنامه بلژیک

دعوتنامه به صورت کلی به 6 دسته تقسیم می شوند. دعوت نامه بلژیک شامل هر 6 مورد از موارد ذکر شده در ذیل می باشد.

دعوتنامه بلژیک از نوع کاری

دعوتنامه کاری از جمله محبوب ترین و البته کمیاب ترین دعوت نامه هاست. در این حالت کارفرما و یا صاحب کار با توجه به مدارک، سابقه کار و سابقه تحصیلی برای شما دعوت نامه کاری می فرستد. البته در دعوت نامه بلژیک و اکثر کشور ها دانستن زبان دوم بسیار امری ضروریست. دعوت نامه بلژیک در حالت کاری بسیار سخت و نادر یافت می شود چون در این دعوت نامه کارفرما متعهد می شود تمامی مراحل کاری و روند استخدامی مهاجر را ضمانت کرده و مسئولیت فرد را برعهده بگیرد. دعوت نامه بلژیک حالت کاری معمولا به صورت اینترنتی فرستاده می شود و مهاجر با استفاده از کد رهگیری می تواند به سفارت مراجعه کرده ویزای خود را بگیرد.

دعوت نامه بلژیک در حالت کاری موردی بسیار کمیاب و خاص است که معمولا سخت پیدا می شود. دلیل سخت پیدا شدن این دعوت نامه این است که در کشور مقصد معمولا سیاست های کشور مبنی بر استخدام افراد بومی و مقیم در کشور مورد نظر است و کارفرمایان با توجه به این موضوع به سختی می توانند فردی را جهت کار به داخل کشور آورده و دولت را مجاب به دادن ویزا کنند. شاید سخت ترین مرحله گرفتن دعوت نامه به این حالت را مجاب کردن کارفرما برای ارسال چنین دعوت نامه ای به فرد مورد نظر است. در صورت ایجاد مشکل از طرف مهاجر مسئولیت مستقیم این موضوع بر عهده کارفرما می باشد.

دعوتنامه بلژیک از نوع توریستی

بهترین و ساده ترین حالت دعوتنامه بلژیک و سایر کشور ها دعوت نامه توریستی است. این دعوت نامه معمولا برای افرادی که مدت کوتاهی برای تفریح و خوش گذرانی به بلژیک سفر می کنند مناسب است. دعوت نامه بلژیک حالت توریستی بسیار ساده تر و کم هزینه تر نسبت به سایر دعوت نامه هاست. این دعوت نامه می تواند از طرف ارگان یا شرکت و یا هر فرد دیگری نیز صورت پذیرد. گردشگران زیادی هر ساله با استفاده از این دعوت نامه بلژیک به این کشور سفر کرده و از جاذبه های گردشگری آن بازدید می کنند.

دعوتنامه بلژیک از نوع توریستی

دعوتنامه بلژیک از نوع خانوادگی

از دیگر انواع دعوت نامه، دعوت نامه های خانوادگی است که مورد مناسب و کم دردسری است. در این حالت از دعوت نامه بلژیک شما اگر فامیل یا کسی از اقوام خود مقیم کشور بلژیک باشد می توانید با استفاده از دعوت نامه وی به کشور مورد نظر رفته و شما هم با گذراندن مدت زمانی در کشور بلژیک اقامت دائم این کشور را بگیرید.

دعوت نامه خانوادگی شاید کم هزینه ترین و کم دردسر ترین دعوت نامه در بین دعوت نامه بلژیک می باشد. دعوت نامه بلژیک به صورت خانوادگی برای اقوام و نزدیکان تا درجه دوم و بالاتر می باشند. یعنی شما تا حدی که خانواده مورد نظر نزدیکی نسبتا زیادی به شما داشته باشد می توانید دعوت نامه بگیرید در غیر اینصورت دعوت نامه شما باطل می گردد. همچنین میزان درآمد خانواده مورد نظر باید دارای سقف مناسبی برای حمایت از شما باشد. با اضافه شدن نفرات برای هر نفر مهاجر این میزان افزایش می یابد.

دعوتنامه بلژیک از نوع تحصیلی

از جمله حالت های دیگر دعوت نامه بلژیک دعوت نامه تحصیلی این کشور است. دعوت نامه تحصیلی می تواند از طرف دانشگاه، مرکز آموزش عالی و یا مدرسه خاصی برای فردی که صلاحیت دانشجو و یا دانش آموز بودن در محل مورد نظر را داشته باشد فرستاده می شود. دعوت نامه تحصیلی از جمله دعوت نامه های مناسب برای افرادی است که خواستار ادامه تحصیل در تحصیلات تکمیلی را دارند می باشد. کشور بلژیک دارای انواع دانشگاه ها و مراکز تحصیلی سطح بالا در اروپاست. دعوت نامه بلژیک به صورت تحصیلی از جمله ویزا هایی با دردسر کمتری نسبت به دعوت نامه کاری می باشد چون با توجه به تعهد شما به تحصیل و بازگشت به کشور پس از پایان تحصیل می توانید راحت تر ویزا را بگیرید. با گرفتن بورس های تحصیلی دانشگاه از عهده مخارج و هزینه های خود در طول تحصیل بر بیایید.

تحصیل در کشور های اروپایی با دانشگاه های سطح اول از جمله آرزو های هر جوان دانشجو ایرانی است. کشور بلژیک از جمله مقاصد مناسبی برای ادامه تحصیل دانشجویان در دانشگاه های سطح اول دنیاست. از جمله ویژگی های کشور بلژیک هزینه تحصیل پایین در این کشور است که نسبت به دیگر کشور ها بسیار مناسب می باشد. از جمله اینکه یکی از روش های اخذ اقامت دائم در بلژیک دریافت دعوت نامه بلژیک حالت تحصیلی است که به مرور زمان تبدیل به اقامت دائم می شود.

در مقطع کارشناسی شما باید به یکی از زبان های انگلیسی، فرانسوی، هلندی و یا آلمانی مسلط باشید. مدت زمان تحصیل بین 3 تا 4 سال است. هزینه تحصیل ماهیانه در کشوری مانند بلژیک چیزی در حدود 500 تا 700 یورو است . دولت بلژیک در هفته اجازه 10 ساعت کار را با ویزای تحصیلی به شما می دهد. که می تواند میزان کمی از مخارج شما را بر طرف کند.

در مقطع کارشناسی ارشد موضوع کمی متفاوت است. هزینه ها تقریبا همان مقدار است اما ساعت کاری این افراد 20 ساعت در هفته است که می تواند بسیار به پوشش هزینه ها کمک کند. این مقطع همانند ایران تقریبا 2 سال است.

مقطع دکتری شرایط متفاوت تر از دو مقطع قبل است. در این مقطع بورسیه های تحصیلی متفاوتی وجود دارد که می تواند بسیار به پوشش هزینه های دانشجو کمک کند. این بورسیه ها بعضا می تواند بسیار بیشتر از هزینه ها بوده و می توانید آن را پس انداز کنید. علاوه بر این مورد دانشجویان دکتری می توانند 30 ساعت در هفته کار کنند و از لحاظ مالی نیازی را احساس نکنند.

دعوتنامه بلژیک از نوع تجاری

دعوت نامه تجاری از دیگر انواع دعوت نامه بلژیک می باشد. دعوت نامه تجاری از طرف شرکت و یا ارگانی برای فرد مورد نظر ارسال می گردد. شرکت یا ارگان مورد نظر دلیل این دعوت نامه را خرید یا بازدید یا مواردی مربوط به تجارت بیان می کند. این دعوت نامه معمولا به صورت پی دی اف به ایمیل فرد ارسال می شود و با توجه به بازه زمانی آن باید تمامی مراحل در کشور مقصد صورت بگیرد. دعوت نامه بلژیک به حالت تجاری از جمله دعوت نامه های مناسب برای شرکت ها و متخصصان ایرانی است چون این کشور دارای صنعت و کارخانجات پیشرفته ای است.

دعوتنامه بلژیک از نوع تجاری

دعوتنامه بلژیک از نوع نمایشگاهی

این دعوت نامه نیز تقریبا در راستای دعوت نامه تجاری قرار می گیرد. دعوت نامه نمایشگاهی به صورتی است که توسط کمیته اجرایی نمایشگاه و یا دولت کشور مقصد تصمیم به ارسال دعوت نامه به شرکت و یا فرد خاصی جهت حضور در این کشور و بازدید از نمایشگاه و یا ارائه محصولات خود در نمایشگاه می باشد. دعوت نامه نمایشگاهی معمولا برای شرکت ها جهت ارائه محصولات در کشور مقصد است. دعوت نامه بلژیک با توجه به نمایشگاه های سطح بالا می تواند گزینه مناسبی برای اخذ این دعوت نامه و اخذ ویزا باشد.

هزینه دعوتنامه بلژیک

هزینه دریافتی برای دعوت نامه بلژیک با توجه به میزبان شما می تواند تعیین شود. گاهی این هزینه رایگان بوده و گاهی هزینه ای از شما در خواست می شود. دعوت نامه بلژیک حالت توریستی مانند گرفتن ویزا هزینه ای در بر نخواهد داشت. دعوت نامه بلژیک حالت کاری با توجه به کارفرما و شرایط شرکت می تواند هزینه ای را در بر داشته باشد. دعوت نامه بلژیک حالت تحصیلی متناسب با دانشگاه و مقطع تحصیلی می تواند متفاوت باشد. برخی دانشگاه ها رایگان بوده و برخی دیگر هزینه دارند.

دعوت نامه بلژیک به صورت تجاری با توجه به نیاز فروشنده و یا سود کشور میزبان به نظر هزینه ای در بر نداشته باشد. دعوت نامه بلژیک به صورت خانوادگی نیز به نظر نیاز به دادن هزینه ندارد. هزینه دعوت نامه بلژیک با هزینه ویزا کاملا جداست. همانطور که گفته شد هزینه دعوت نامه ها می تواند متفاوت باشد یا حتی رایگان اما هزینه ویزا برای دعوت نامه های توریستی و تجاری و یا به عبارتی کوتاه مدت 60 یورو است. هزینه ویزا برای دعوت نامه های خانوادگی، تحصیلی و کاری با توجه به بلند مدت بودن اقامت 180 یورو می باشد.

سفارت کشور بلژیک

خوشبختانه کشور بلژیک در ایران دارای سفارت بوده و در صورت اخذ انواع دعوت نامه بلژیک می توانید به سفارت بلژیک در تهران مراجعه کنید.

 آدرس سفارت بلژیک در تهران: الهیه-خیابان آقا بزرگی-کوچه شیرین-پلاک 4

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه هلند

دعوتنامه هلند

دعوتنامه هلند، نامه، مدرک و یا سندی است که شرکت و یا فردی از کشور هلند که می‌ تواند از آشنایان شما هم باشد برای

مطالعه »
دعوتنامه رومانی از نوع تحصیلی

دعوتنامه رومانی

به دعوتنامه رومانی خوش آمدید. کشور رومانی کشوری واقع در اروپای شرقی است. این کشور بسیار زیبا و سرسبز، در سال 2007 به عضویت اتحادیه

مطالعه »
دعوتنامه استرالیا

دعوتنامه استرالیا

اگر قصد سفر و اقامت در استرالیا را دارید، یا ساکن استرالیا هستید و قصد دارید پذیرای عزیزانتان باشید، دعوت نامه استرالیا به شما کمک

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند