وقت سفارت نروژ

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

وقت سفارت نروژ

اسناد و مدارکی که برای دریافت وقت سفارت نروژ از سفارت لازم است، می‌تواند برای هر نوع ویزایی متفاوت باشد و درعین‌حال به نسبت تقاضا مراحل بیشتر یا کمتری داشته باشد. برای راحت تر شدن انجام کارهایتان می توانید قبل از اقدام به دریافت وقت، اطلاع کافی از نحوهٔ ثبت نام و مدارک لازم را کسب نمایید. دریافت ویزا برای متقاضیان اقامت در نروژ اگر طی مراحل درج شده توسط سفارت باشد، راحت تر و سریع تر انجام می شود.

معرفی کشور نروژ

اقامت در نروژ شاید برای بعضی ها هدف نهایی باشد، از این رو به این افراد توصیه می شود حتماً مواردی که در مصاحبه بایستی رعایت شود را به‌خوبی به یاد داشته باشند، به‌خصوص مدارک موردنیاز که در انجام کارها در هنگام مصاحبه ضروری است و جزء موارد مهم به حساب می آید.

وقت سفارت نروژ

قبل از اینکه بخواهید اقامت در نروژ را بگیرید و به انجام مراحل قانونی بپردازید، بایستی دلیل و هدفی مطمئن برای اقامت در نروژ داشته باشید، این دلیل و هدف می تواند تحصیل یا کار باشد که باید در هنگام اقدام برای درخواست اقامت در نروژ درج گردد. بیمهٔ درمانی مسافرتی خود را حتماً به همراه داشته باشید چرا که یکی از مدارک مهم و موردنیاز است. گذرنامه و نامه هایی که از سفارت در هنگام مصاحبه برای اقامت در نروژ می گیرید و مدارک دیگری که همگی گویای شرایط موجه شما برای اقامت در نروژ باشد را با خود ببرید.

شرایط ویزای اضافی برای کسانی است که می‌خواهند به‌عنوان همراه و یا در صورت دریافت دعوت نامه به نروژ سفر کنند، که در این شرایط بایستی دعوت‌نامهٔ رسمی به همراه متقاضی باشد. اکثرا اقامت درنروژ به شکل موقت، از طریق دریافت دعوت نامه از سوی آشنایان و یا دوستان است. مدارک منظور شده برای دریافت ویزای اضافی مشابه سایر ویزاها است، با این تفاوت که دعوت‌نامه و بیانیه بانکی به همراه گذرنامه از مدارک مهم محسوب می‌شوند.

وقت سفارت نروژ

مراحل دریافت وقت سفارت نروژ

طی مراحل قانونی برگه‌های لازمه جهت تکمیل کردن و درج مشخصات به متقاضیان داده می‌شود. بعد از تکمیل فرم ها، نوبت به گرفتن وقت برای انجام مصاحبه‌هایی در سفارت می رسد. این مرحله نیز با گرفتن وقت قبلی از سوی آژانس های مسافرتی عملی می گردد. بعد از اینکه متقاضیان ویزای اقامت در نروژ را کسب کردند می توانند از مزایای مربوط به حقوق شهروندی نیز در کشور نروژ بهره مند شوند. یا کسانی که تبعهٔ نروژ هستند و در سایر کشورها اقامت دارند، می‌توانند کارهای مربوط به حقوق شهروندیشان را از طریق سفارت نروژ در آن کشور پیگیری کنند.

البته گاها افرادی هستند که به‌صورت غیرقانونی اقدام به مهاجرت می نمایند و کارهای دریافت ویزا را انجام نمی دهند، که این مسئله خود عواقب نابجایی را به دنبال داردافرادی نیز که  تازه اقامت در نروژ را برگزیده اند می توانند با دریافت وقت از سفارتخانه نروژ مراحل تکمیلی مدارک خود را انجام دهند، چه بسا برای کار و یا تحصیل به این کشور مهاجرت می نمایند. توجه به اینکه اقامت در نروژ صرفاً جهت تحصیل نیست بایستی گفت که افراد عادی زیادی هستند که اقامت در نروژ را برای ادامهٔ زندگی برمی گزینند.

انواع وقت سفارت نروژ

ممکن است افراد مختلفی به دلایل متنوع اقامت در نروژ را برگزینند، اما در هنگام دریافت وقت این هدف آن‌ها ست که مهم است و بایستی کاملاً موجه باشد، حال چه اقامت به‌صورت موقت و چه به‌صورت دائمی باشد. مواردی را در بالا درج کردیم که اهداف مشخصی داشتند، حال بعضی افراد با اهداف علمی و پزشکی قصد اقامت در نروژ را دارند، که بازهم شرایط برای آن‌ها متفاوت است. اما بی شک برای تمامی این اهداف بایستی پشتوانهٔ مالی ایی وجود داشته باشد.

موضوع پشتوانهٔ مالی در خصوص افرادی که باهدف تحصیل و یا کارآموزی، قصد اقامت در نروژ را دارند، بایستی بیش از پیش قوی باشد، چراکه مدرک و گواهینامهٔ پایانی تحصیل خود را از این کشور دریافت می‌نمایند. در بعضی اشخاص نیز زندگی خصوصی دخیل است، یعنی تبعهٔ نروژ زن یا شوهری از سایر کشورها انتخاب می‌کند که بر این اساس ویزای اقامت در نروژ برای آن‌ها در نظر گرفته می شود. هم چنین دریافت وقت برای حمل و نقل و ورود ترانزیت نیز شرایط خاص خود را دارد، که با توجه به نوع مجوز، اقامت در نروژ برای این گروه ثبت می گردد.

دریافت وقت سفارت نروژ برای ویزای تجاری

مقصد و مکان موردنظری که می‌خواهید اهداف تجاری خود را در آن اجرایی کنید، همراه با نحوهٔ اشتغال و عنوان شغلی بایستی قابل قبول باشد، در غیر این صورت اقامت در نروژ برای کارهای تجاری غیر قانونی محسوب می گردد و ویزایی دریافت نمی‌شود. پوشش هزینه‌ها در زمان اقامت در نروژ بر عهدهٔ کارفرمای شخص متقاضی است، و این موضوع و میزان هزینه بایستی از سوی کارفرما در مدارک مربوطه درج شود. علاوه بر این ها بایستی فرد متقاضی مجوز تجاری اقامت در نروژ را داشته باشد. این مدارک با دریافت وقت از سفارت امکان پذیر است.

دریافت وقت سفارت نروژ برای ویزای موقت

گاها کسانی هستند که برای مسافرت کوتاه مدت، به هر دلیل نیاز به ویزای موقت دارند که دریافت وقت نیز در این نوع، مشابه سری های قبلی است و تنها تفاوت در زمان ماندن و مدارک لازم جهت اقامت در نروژ، البته به‌صورت کوتاه مدت است. اقامت در نروژ آن‌هم به‌صورت موقت دلایل عمده ایی می تواند داشته باشد که بعضا مسافرت‌های تجاری و یا بازدید از خود کشور نروژ نیز می تواند از جمله موارد اقامت در نروژ، به شکل موقت به‌حساب آید.

انواع وقت سفارت نروژ

دریافت وقت سفارت نروژ برای نمایندگان رسمی

زمانی جلسات و رویدادهای رسمی در نروژ برگزار می‌شود و یا نمایندگان نروژ برای برگزاری اجلاس مختلف به سایر کشورها می روند، از سوی سفارت تنظیم ویزای آن‌ها پیگیری می شود و می توانند با توضیحات تکمیلی دربارهٔ اهداف سفر و هویت متقاضی، اقامت در نروژ را به صورت موقت دریافت نمایند. البته این نمایندگان رسمی برای اقامت در نروژ بایستی دعوت نامهٔ رسمی از سوی هیئت برگزارکنندهٔ اجلاس داشته باشند، تا قوانین برای همگتن یکسان اجرا شود.

توصیه های لازم قبل از مصاحبه سفارت نروژ

بعد از دریافت وقت سفارت نروژ و فرا رسیدن زمان مصاحبه با سفارت برای اقامت در نروژ، استرس و فشارهای عصبی شروع می شود، که با تسلط کامل و آغاز مصاحبه با مشاوران سفارت این موضوع حل می گردد. بعد از تمرین و دیدار با مشاوران مختلف، انتظار می رود که روند بهتری را در کنترل این احساسات به خرج دهید. قبل از مصاحبه بایستی از حمایت مالی خود اطمینان کامل را داشته باشید و برگه‌های موردنیاز را از طریق ایمیل ارسال نمایید. بایستی تمام اسنادی را که برای اقامت در نروژ مورد نیاز است جمع آوری کنید، چرا که ممکن است در صورت نقص مدارک، وقت مصاحبهٔ شما با سفارت لغو گردد.

احتمال اینکه در سفارتخانه این سؤال مطرح شود که قصد بازگشت را نیز پس از اقامت در نروژ به خانه دارید یا خیر، زیاد است که معمولاً دانشجویان و افرادی که مشغول تحصیل هستند پس از اخذ مدرک بازمی گردند، یا برای افراد عادی موقعیت شغلی مناسب می تواند دلیل بازگشتشان به خانه باشد. بنا بر این نگرانی ایی را از بابت سوالاتی که پرسیده می شوند نداشته باشید و با خیال آسوده در جلسه مصاحبه آماده شوید.

قبل از مصاحبه می توانید با چند راهنمایی ساده از افراد زبده تر، استرس خود را در زمان مصاحبه در سفارت برای اخذ ویزای اقامت در نروژ کنار بگذارید. به‌موقع برای وقت سفارت آماده باشید و حتی قبل از زمان تعیین شده به آنجا بروید، چراکه ممکن است راهنمایی هایی از سوی مسئولین آنجا به شما بشود که شاید کمکتان کند، و حتی می‌تواند به سریع تر تمام شدن مصاحبه نیز بیانجامد.

در زمانی که برای وقت سفارت منتظر هستید، می توانید کتاب مطالعه کنید که این موضوع از میزان استرستان می کاهد و موجب تسلط بیشتر شما بر موضوع بحث مصاحبه می گردد. اگر اینگونه پیش بروید می توانید سریع تر و راحت تر مصاحبه را به اتمام برسانید و هم چنین استرس کم تری را متحمل شوید. تا جایی که می توانید به تنهایی مراجعه کنید، چراکه این مصاحبه فقط مخصوص خودتان است و تا دور شما خلوت تر باشد کارهایتان به شیوهٔ بهتری انجام می شود. اما دقت داشته باشید که اگر اسناد شما صحیح و تکمیل باشد، بدون شک مصاحبه بهتری انجام می شود.

توصیه های لازم قبل از مصاحبه سفارت نروژ

سفارت کشور نروژ در ایران

نروژ و ایران مشارکت های بسیار خوبی را درزمینه های تجاری و علمی داشته اند، که این مشارکت ها به صورت مداوم برقرار است. منابع و مأخذ فراوانی طی توافق نامه هایی به اشتراک گذاشته می‌شوند، که بحث اقامت در نروژ و گرفتن وقت بر عهدهٔ سفارت می باشد و تاکنون نیز برنامه ها ی تکمیلی زیادی از سوی سفارت برای جلب رضایت مردم درباره دریافت وقت اجرایی شده است. کاهش مراحل تکمیل وقت نروژ به صورت حضوری، یکی از کارهایی است که بازخوردهای مثبتی را داشته است.

درخواست هایی از قبیل تمدید گذرنامه نروژی را بایستی به‌صورت حضوری انجام دهید. اگر برای مسافرت چند روزه قصد اقامت در نروژ را دارید کشور مناسبی را انتخاب کرده‌اید و می توانید از طریق سفارت مراحل قانونی را سپری نمایید. از طریق بخش وزارت امنیت داخلی می توانید کارهای مهاجرت خود را پیگیری کنید، که برای گرفتن وقت قبلی از سفارت راه‌های ارتباطی برای همگان باز است. درصورتی که بعد از انجام هر مرحله با سفارت ارتباط برقرار کنید، سریعتر از تکمیل شدن مدارک خود اطمینان حاصل می نمایید.

  • اخذ وقت فوری بدون معطلی
  • وقت تضمینی سفارت نروژ
  • پانزده سال سابقه درخشان
  • پاسخگویی از 9صبح تا 6 عصر

سایر وقت سفارت ها :

وقت سفارت شینگن

تعیین وقت سفارت شینگن جهت اخذ ویزای کشورهای عضو شینگن صورت می‌گیرد. این کشورها طی توافقی که در سال ۱۹۸۵ با هم داشتند به این

مطالعه »
نکات مهم در روز مصاحبه سفارت مالت

وقت سفارت مالت

آیا می دانید برای اخذ ویزا و وقت سفارت مالت چه باید کنید؟ مالت از دسته کشورهای اروپایی محسوب می شود که تا چند سال

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند