تور ارمنستان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با کشور ارمنستان

کشور ارمنستان سرزمینی بسیار پر فراز و نشیبی است و در این منطقه می توانید با مقصد های گردشگری مختلفی با تور ارمنستان روبرو شوید. در واقع آثار تاریخی و یادبودهایی که در ارمنستان وجود دارد سبب می شود به سادگی به فرهنگ مردم این کشور خو بگیرید. در نظر داشته باشید که طبیعت نفس گیر ارمنستان همیشه در یادها نقش می بندد.

آشنایی با کشور ارمنستان

ارمنستان  در قفقاز جنوبی قرار دارد و با ایران همسایه است. مهم ترین جاذبه های کشور ارمنستان هر ساله هزاران مسافر را به سمت خود می کشاند. در واقع شما می توانید چشم اندازهای بی نظیر و شگفت انگیز ارمنستان را در سراسر جهان بکر بدانید. در نظر داشته باشید که فعالیت های تفریحی در فضای باز این کشور بی نظیر است. در سال 2001 تعداد گردشگران این کشور 25 درصد افزایش یافته است، معماری و آثار باستانی، فرهنگ غنی ارمنستان سبب شد تا در بین مردم جایگاه ویژه ای داشته باشد. اختلاف ساعت ارمنستان تنها 30 دقیقه عقب تر از تهران است.

آشنایی با کشور ارمنستان

فرهنگ و زبان مردم ارمنستان

زبان رسمی این کشور ارمنی شرقی است، واحد پول ارمنستان درام است. در این شهر یک سری سنت ها هنوز هم پابرجاست. در سفر به این کشور بهتر است که به عرف آن کشور احترام بگذارید، در واقع ارمنستان نیز در این قاعده قرار می گیرد، یعنی به صورتی رفتار کنید که مشخص باشد قوانین ارمنستان برای شما محترم است. شما در ارمنستان با فضایی بسیار سنتی روبرو خواهید شد بنابراین داشتن پوشش مناسب از مسائل بسیار مهم در کشور ارمنستان محسوب می شود. ایروان یکی از شهرهای بسیار امن در ارمنستان محسوب می شود و شما می توانید ساعاتی از شب را نیز در این شهر بگذرانید. راهنمایی که برای اتوبوس، وسایل حمل و نقل شهری و … در نظر گرفته می شود به زبان ارمنی نوشته شده است بنابراین برای پیدا کردن مسیرهای صحیح باید کتابچه راهنمای انگلیسی نیز به همراه داشته باشید.

مترو در کشور ارمنستان تا ساعت 11 شب فعال است بنابراین زمان بندی دقیقی داشته باشید.مردمان کشور ارمنستان بسیار خوشرو و صمیمی هستند و در معاشرت با خارجی هاپیش قدم می شوند به این ترتیب پیدا کردن آدرس هایی که مدنظرتان است بسیار آسان است. غذاهای محلی ارمنستان از ملزومات سفر به این کشور محسوب می شود بنابراین سعی کنید از این غذاها امتحان کنید. در این کشور متعادل به نظر برسید، فرهنگ شکنی نکنید و روی گشاده داشته باشید. مردم کشور ارمنستان علاقه زیادی به گردشگران خارجی دارند و قطعاً از شما پیشواز خواهند کرد.

آب و هوای کشور ارمنستان

کشور ارمنستان به طور کلی دارای آب و هوای قاره است. این کشور در تور ارمنستان تابستان های بسیار گرم و خشک دارد و عموماً بیشتر ماه سفر به این کشور نیز بین ژوئن تا سپتامبر است. میانگین دما حدود 30 درجه اعلام شده است.از طرف دیگر زمستان های کشور ارمنستان بسیار سرد و برفی است، در بخش های مختلف این منطقه وزش بادهای شدید دیده می شود دما تا منفی 10 درجه نیز خواهد رسید.

پاییز کشور ارمنستان طولانی است و در عوض بهار آن بسیار کوتاه و زود گذر است.زیباترین فصلی که می توانید از کشور ارمنستان دیدن کنید پاییز اعلام شده است در این فصل هر نقطه از کشور رنگارنگ و شادی بخش است. در کشور ارمنستان دشت های خشکی وجود دارد که در طول سال پوشیده از برف هستند، میانگین بارش در این مناطق بر روی ارتفاعات به 800 میلی متر نیز می رسد.

البته بهار ارمنستان نیز بارانی است و بر طبق بررسی های انجام شده به طور کلی این کشور 92 روز بارانی خواهد داشت. افرادی که علاقمند به برف هستند می توانند از کشور ارمنستان لذت ببرند. در نظر داشته باشید که برف بر روی قله ها همیشگی است و چشم انداز بسیار عالی فراهم خواهد ساخت. اگر می خواهید با تور ارمنستان سفر کنید فصل مناسب با سلیقه خود را انتخاب کنید.

بهترین زمان سفر با تور ارمنستان

با توجه به بررسی هایی که در خصوص آب و هوای کشور ارمنستان انجام شد متوجه شدیم که این کشور بین ماه های مه تا اکتبر در وضعیت ملایم قرار می گیرد و عموماً بیشترین گردشگران را به خود اختصاص می دهد. این دوره عموماً میزان بارندگی به حداقل می رسد.افرادی که علاقمند به بارش باران و یا برف هستند بهتر است فصل زمستان را انتخاب کنند. دشت های پوشیده از برف شما را شگفت زده خواهد کرد.

افرادی که علاقمند به عکاسی هستند و قصد دارند بهترین تصاویر را به ثبت برسانند بهتر است فصل پاییز را برای سفر به این کشور انتخاب کنند. فصل پاییز از دسته فصل هایی است که شما می توانید طبیعتی رنگارنگ را نظاره گر باشید. بهار این کشور دلچسب است شما می توانید در فصل بهار از جاذبه های بیشتری دیدن کنید، در نظر داشته باشید که کشور ارمنستان می تواند شما را راضی نگاه دارد بنابراین سعی کنید فضایی برای خود فراهم سازید تا در تور ارمنستان یک سفر دل انگیز نهایت استفاده را داشته باشید.

بهترین زمان سفر با تور ارمنستان

اطلاعات پرواز و فرودگاه کشور ارمنستان

در کشور ارمنستان و در شهر ایروان یک فرودگاه بسیار بزرگ و بین المللی قرار دارد، این فرودگاه دارای سه پایانه است که پایانه شماره یک آن قدیمی محسوب می شود. پایانه شماره دو دارای دو ساختمان جداگانه است که دارای برج کنترل بسیار بزرگی است. این برج در مرکز آن قرار دارد.

پارکینگ فرودگاه در زیر پلی قرار دارد که جنب طبقه خروجی قرار گرفته است. پروازهای ورودی و کلیه پرواز های این بخش به پایانه شماره دو انتقال یافتند.در پایانه شماره دو در مجموعه 21 میز پذیرش قرار دارد و 2 تسمه در بخش تحویل بار قرار گرفته است. کافه و ستورانی که در این بخش قرار دارد بسیار زیبا و دیدنی است. شما می توانید در این منطقه به از بخش های رفاهی نیز بهرمند شوید.

به طور کلی فرودگاه در 12 کیلومتری شهر ایروان قرار دارد. برای رفت و آمد به این فرودگاه بهتر است از تاکسی های رسمی فرودگاه استفاده شود.اتوبوس های شهری که دارای شماره 201 هستند برای این کار در نظر گرفته شده اند.پرواز های عادی و همینطور چارتر های ایرانی همگی در این فرودگاه صورت می گیرد. شرکت هوایی نفت و ماهان دارای پروازهای فصلی هستند.

مهم ترین جاذبه های دیدنی کشور ارمنستان

قطعاً با تور ارمنستان به دهکده های کوهستانی این بخش و چشیدن غذاهای محلی فرمواش نشدنی ترین خاطرات را برای خود رقم خواهید زد.

آبشار جرموک

آبشار جرموک یکی از جاذبه های دیدنی تور ارمنستان محسوب می شود. این آبشار به چشمه های آب گرم و آب های معدنی باز می گردد. صخره ها در این آبشار به شکل خاصی طراحی شده اند که دیدن آنها بسیار لذت بخش است. این آبشار حدود 68 متر طول دارد و در منطقه آرپا و شهر جرموک قرار دارد، این آبشار سبب شهرت شهر جرموک شده است و هر ساله بسیاری از گردشگران را به سمت خود می کشاند. طبیعت کوهستانی و همینطور فضای جنگلی این آبشار سبب شده است که چشم انداز های آن خاص شود.

آبشار قاساخ

آبشار قاساخ از دیگر آبشارهای مشهور کشورارمنستان محسوب می شود، این آبشار در آراگاستان قرار دارد و در چند کیلومتری یک روستا بسیار زیبا واقع شده است. ارتفاع آبشار سبب شده است که لقب بلندترین آبشار جهان به آن اختصاص یابد.

آبشار شاخی

آبشار شاخی یکی از نمونه های بسیار جذاب است که در منطقه سانیک قرار دارد و در واقع در قلب یک شهر زیبا واقع شده است. این آبشار در مسیر رودی بسیار طولانی قرار گرفته است، آبشار شاخی بیش از 18 متر ارتفاع دارد و شدت جریان آب در این آبشار آنقدر زیاد است که صدایی بجز آب نخواهید شنید. تماشای این منطقه مطمئنا لذتبخش خواهد بود.

غار آرچر

غار آرچر طولانی ترین و عمیق ترین غار تور ارمنستان محسوب می شود. این غار حدود 5/3 کیلومتر طول دارد و عمق آن نیز به 150 متر می رسد. در این غار زبان محلی آرچری است. آرچر به معنی خرس است و این نامگذاری به دلیل تعداد زیادی از استخوان های خرس صورت گرفته است. زیبایی های طبیعی بسیاری در این منطقه قرار دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست. جریان های زیر زمینی با عبور خود از دل صخره ها سبب شده اند که این غار زیبا بسیار مشهور و شگفت انگیز شود.دور تا دور این غار استخرهایی از آب های زلال قرار دارد که هر یک بسیار منحصر بفرد هستند.

صومعه های کشور ارمنستان

صومعه تاتو و یا مجموعه کلیساهای تاتو از مناطق بسیار شگفت انگیز در کشور ارمنستان به شمار می آید. این مجموعه در 250 کیلومتری ایروان قرار دارد. این صومعه متشکل از سه کلیسا بسیار زیبا است. شما می توانید مهم ترین دانشگاه های قرن وسطی را در این منطقه مورد بازدید قرار دهید. این صومعه از دوره قبل از میلاد مسیح در این محل قرار داشته است. رشته کوه های قفقاز از دیدنی های بسیار جذابی است که کمی ان طرف از صومعه قرار گرفته است. این رشته کوه ها به صورت همیشگی پوشیده از برف هستند و پیاده گردی در این منطقه بسیار لذت بخش و همه گیر است.

این رشته کوه ها به موازات قفقاز قرار دارد و حدود 100 کیلومتر با آن فاصله دارد. صومعه گغارد در استان کوتایک قرار دارد و در 35 کیلومتری ایروان قرار گرفته است. این صومعه از سنگ های بسیار زیبایی تشکیل شده است و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. گغارد به معنی سر نیزه است. ساختمان این کلیسا از کنده کاری های ویژه ای شاخته شده است.

دره گارنی

دره گارنی از 23 کیلومتری شرق ایروان قرار دارد، دره گارنی در واقع همانند یک معبد بسیار بزرگ و زیبا است دیواره های داخلی این بنا بسیار زیبا و شگفت انگیز است ستون و صخره های معبد به شما کمک می کند تا با فرهنگ و طرز زندگی مردمان در زمان های دور آشنا شوید. در این دره بخشی به نام سمفونی سنگ ها قرار دارد و این بنا به دوران مهرپرستی باز می گردد. در این محل به نیایش خورشید می پرداختند. در این محل نیایشگاه های غیر مسیحی گارنی نیز دیده می شود.

رصد خانه استون هنج

رصد خانه ای به نام استون هنج در کشور ارمنستان قرار دارد که اولین سازه های ساخت دست بشر محسوب می شود. این مجموعه روی زمینی مسطح قرار دارد و در سال هزاران باستان شناس از ان دیدن می کنند.

تالار اپرای ایروان

تالار اپرای ایروان از مکان های بسیار زیبا و جذابی است که در کشور ارمنستان قرار دارد. این تالار توسط یک معماری بسیار خبره طراحی شده است. این تالار دارای 1400 صندلی است و هر ساله صدها برنامه در ان برگزار می شود.

مهم ترین جاذبه های دیدنی کشور ارمنستان

مهمترین مراکز خرید در تور ارمنستان

اگر قصد خرید زیورآلات باکیفیت دارید باید به فروشگاه های لوکس و بسیار مطرحی که در خیابان نورتن ایروان قرار دارد سری بزنید، در این بخش مرکز خریدی وجود دارد که به فروش بهترین زیورآلات مشهور است.در این مرکز خرید یک فروشگاه بسیار مشهور وجود دارد زیورآلات برند را با قیمتی مناسب به فروش می رساند. در بخش شمالی این مرکز خرید می توانید آثار نقاشی زیبایی نیز خریداری کنید. مرکز خریدی در ارمنستان وجود دارد که بسیار زیبا طراحی شده است در این مرکز خرید پوشاک کودکان به ویژه نوزادان بسیار لذت بخش است. لباس هایی که در این مرکز به فروش می رسد عموماً دارای قیمت بالایی هستند و باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. در ایروان به طور کلی پوشاک در برندهای مشهور به فروش می رسد

مرکز خرید ایروان مال ارمنستان

این مرکز خرید سرپوشیده 59 هزار متر مربع وسعت دارد و دارای 120 فروشگاه است. در این مرکز خرید 5 سالن و یک سینمای بسیار بزرگ دیده می شود و همینطور یک زمین بازی و فوت کورت بسیار مجهز نیز در ضلع شمالی این مرکز قرار دارد.

مرکز خرید مدرن ارمنستان

مرکز خرید دالما گاردن در نزدیکی یادمان ارمنی ها قرار دارد در این مرکز برندهای مشهوری از جمله زارا و تاپ شاپ نمایندگی دارند. مجموعه سینمایی استار که در مجموعه دارای 6 سالن نمایش است در این محل قرار گرفته است. زمین بازی کودکان فود کورت های بسیار مجهز و سالن بولینگ از دیدنی های این مرکز محسوب می شود.

مرکز تجاری رزیا ارمنستان

این مرکز خرید سرپوشیده در خیابان تیگران قرار دارد در این مجموعه برندهای مشهوری از جمله آدیداس و … دیده می شود. مرکز خرید رزیا سومین مرکز خرید ایروان در تور ارمنستان می شود.

سایر تورها :

بهترین زمان برای سفر با تور مادرید

تور مادرید

کشور اسپانیا یکی از کشور های توریست پذیر و جذاب برای گردشگران می باشد. شهر مادرید اسپانسا به عنوان پایتخت کشور اسپانیا دارای جاذبه های

مطالعه »
آشنایی با شهر لیورپول

تور لیورپول

شهر لیورپول یک از شهرهای پر گردشگر کشور انگلستان است. شهری که در گذشته به عنوان یک شهر کاملا صنعتی معروف بود امروزه خبری از

مطالعه »
آشنایی با کشور مالدیو

تور مالدیو

انسان همواره دنبال سفر به مناطق دور از خانه خود بوده و هست. کره زمین نیز آن قدر پهناور و گسترده است، که افراد می

مطالعه »
آشنایی با کشور فرانسه

تور فرانسه

یکی از بهترین ایده ها برای سفر به کشور فرانسه و آشنایی با این کشور اروپایی، همراهی با تور فرانسه است که هرساله مورد توجه

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند