وقت سفارت ایتالیا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

چگونگی و نحوه تعیین وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا برای دریافت ویزاهای مختلف توریستی، تجاری و تحصیلی تعیین می شود. مدارک مختلفی برای این امر باید تهیه شود که یکی از آن ها تکمیل فرم آنلاین می باشد. در زمان وقت سفارت ایتالیا و مصاحبه به همراه داشتن این فرم الزامی است.

معرفی کشور ایتالیا

از آنجایی که کشور ایتالیا جزء کشورهای عضو پیمان شینگن به شمار می آید، برای اخذ ویزای این کشور می توان به سفارت خانه های عضو این پیمان مراجعه نمود. البته یاد آور می شویم که جهت اقامت در ایتالیا می بایست برای تعیین وقت سفارت ایتالیا به سفارت خانه این کشور مراجعه نمود. با دریافت ویزای ایتالیا می توان از دیگرکشورهای عضو شینگن نیز دیدن نمود. البته ویزاهای شینگن در چهار نوع ارائه می شود که محبوب ترین این نوع ویزاها در میان مسافران ویزای نود روزه می باشد که افراد می توانند در مدت زمان بیشتری به دیدن کشورهای عضو شینگن بپردازند. پس از آن که به تعیین وقت سفارت ایتالیا پرداختید و خیالتان از این فرآیند آسوده شد، می توانید اطلاعاتی راجع به دیدنی های کشور ایتالیا به دست آورید که از ملزومات سفر به این کشور می باشد.

وقت سفارت ایتالیا

اگر شما قصد سفر به کشور زیبای ایتالیا را دارید، اولین قدم برای اخذ ویزا گرفتن وقت سفارت ایتالیا می باشد. وقت سفارت مرحله ای است که در آن از متقاضیان مصاحبه حضوری و انگشت نگاری صورت می گیرد. در واقع پس از گرفتن وقت سفارت ایتالیا متقاضی باید با مراجعه به سفارت خانه این کشور در خیابان نوفل لشاتو تهران مدارک خود را ارائه دهد.

 توصیه می شود از آنجایی که مدت زمانی نزدیک به شصت روز به طول می انجامد وقت سفارت برای هر فردی اعلام شود، از این رو نسبت به تعیین وقت سفارت اقدامات سریعتری انجام نمایید. به علت این که این مرحله دارای سختی و مشقت های فراوانی است می توان این روند را به افراد با تجربه و خبره در این زمینه سپرد. کافیست با آژانس های معتبر ارتباط گرفته و مدارک خود را جهت پیگیری به آن ها ارائه داد.

وقت سفارت ایتالیا

به هیچ عنوان بدون گرفتن وقت سفارت خانه ایتالیا به این مرکز مراجعه نکنید چرا که این امر نتیجه ای در بر نخواهد داشت. ساعت کاری سفارت خانه ایتالیا 8 صبح تا 2 بعد ازظهر می باشد. این سفارت خانه در روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد. روزهای اول تا چهارم فروردین و همچنین در ایام خاصی مانند روزعاشورا این سفارت خانه تعطیل می باشد. مدت زمان پاسخگویی به نتایج ویزا حداقل دو هفته می باشد، البته دو هفته کاری را باید افراد در نظر بگیرند. توصیه می گردد قبل از مراجعه به سفارت خانه ساعت کاری سفارت را از طریق تماس تلفنی جویا شوید. مدارک مورد نیاز جهت گرفتن وقت سفارت، کپی صفحه اول پاسپورت و ارائه شماره تلفن همراه می باشد.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت ایتالیا

در روزی که از طرف سفارت ایتالیا برای متقاضی تعیین شده است، مدارک زیر را باید جهت مصاحبه همراه خود داشته باشید از این رو توصیه می شود در فراهم کردن این مدارک به دقت عمل نمایید چرا که این احتمال وجود دارد تقاضای درخواست ویزای شما ریجکت شود.

 • ارائه اصل شناسنامه به همراه ترجمه رسمی و کپی از تمامی صفحات موجود در آن
 • تحویل کارت ملی و کپی از دو صفحه پشت و روی آن
 • ارائه فرم تکمیل درخواست ویزای ایتالیا
 • کامل کردن دعوت نامه و تحویل آن به سفارت خانه ایتالیا (این دعوت نامه توسط یک شهروند ایتالیایی و یا شهروند مقیم این کشور صادر شده باشد)
 • ارائه فرم درخواست ویزا از سوی کسی که فرد متقاضی را دعوت می نماید.
 • ارائه گذرنامه که دارای شش ماه اعتبار باشد.
 • صفحات شناسنامه می بایست کپی شده باشند و جای خالی بودن دو صفحه از گذرنامه از ملزومات است.
 • ارائه عکس رنگی سه در چهار که روشن و واضح باشد.
 • تحویل اسناد مربوط به بخش وضعیت شغلی متقاضی که در بخش بعدی به صورت مفصل تر به آن خواهیم پرداخت.
 • ارائه آدرس کامل محل کار به همراه آدرس صحیح منزل
 • ارائه پرینت نود روزه بانکی که از گردش چهل میلیونی برخوردار باشد.
 • ارائه یک برگ کپی از بیمه مسافرتی که برای هر متقاضی باید به صورت جداگانه ارائه شود.
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی که از ترجمه نیز برخوردار باشد. این مدرک باید از دو برگه کپی نیز برخوردار باشد.
 • ارائه سند مالکیتی که با نام فرد متقاضی یا همسر او باشد.
 • شصت یورو برای هزینه صندوق سفارت باید پرداخت شود.

عدم ارائه مدارکی در روز تعیین وقت سفارت و هنگام مصاحبه سبب ریجکت شدن ویزا و یا حداقل عقب افتادن فرآیند اخذ ویزا می گردد. اولین مورد ارائه مدارکی جهت رزرو هتل می باشد. برای این که متقاضی در کشور ایتالیا سردرگم نباشد، افسر مربوطه برای تکمیل شدن پرونده و نهایی شدن کارهای ویزا مدرک رزرو هتل را درخواست می نماید که متقاضی باید آن را ارائه دهد. دومین عامل رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما می باشد. برای این که کارهای مربوط به ویزا عقب نیافتد ارائه این مدرک نیز الزامی می باشد. سومین عامل ارائه مدارک مربوط به بیمه مسافرتی است. مدارکی را هر متقاضی باید دال بر این که بیمه مسافرتی خود را برای سفر به کشور ایتالیا تهیه کرده است را ارائه نماید.

چگونگی و نحوه تعیین وقت سفارت ایتالیا

پس از تکمیل فرم اخذ ویزای ایتالیا که به صورت اینترنتی در سفارت خانه این کشور ارائه داده میشود، نوبت به تعیین وقت سفارت ایتالیا می رسد. با توجه به این که سیستم وقت دهی سفارت به صورت تصادفی و بدون هیچ گونه هماهنگی قبلی آزاد می گردد از این رو برای این که نوبت شما زودتر تعیین شود لازم است که فرم آنلاین را در اسرع وقت به سفارت خانه تحویل دهید.

 برای سهولت در این کار و عدم خطا در تکمیل فرم و مهم تر از آن هاصرفه جویی در زمان می توان این فرآیند مهم را به کارشناسان با تجربه و ماهر سپرد. ممکن است بین سی الی شصت روز زمان ببرد که زمانی جهت تعیین وقت سفارت برای شما اعلام گردد؛ بنابراین صبرو حوصله برای تعیین وقت سفارت از جمله مواردی است که به بسیاری از متقاضیان توصیه می شود، چرا که بسیاری از افراد به دلیل طولانی شدن این زمان از دریافت ویزا منصرف می شوند.

از آنجایی که وقت سفارت ایتالیا به صورت آنلاین ارائه داده می شود، می توان با مراجعه به سایت سفارت برای رزرو وقت مدارک خود را ارائه داد. توصیه مهمی که در این بخش برای متقاضیان باید عنوان نمود این است که در هنگام پر نمودن فرم وقت سفارت، آن را بدون هیچ خطایی کامل نمایند. سفارت ایتالیا مانع از صدور ویزا برای متقاضی شود در صورتی که اطلاعات اولیه مانند نام و نام خانوادگی به صورت صحیح و کامل پر نشده باشد.

 این مهم را نیز بدانید که سفارت خانه هیچ استثنایی را در نظر نمی گیرد. پس برای این که مشکلی برای شما در رابطه با دریافت ویزا پیش نیاید دقت کافی و لازم را در زمان پر کردن فرم اولیه داشته باشید. اگر احساس می کنید که مشکلی در ارائه فرم اولیه دارید این مطلب را با کارشناسان و مشاوران شرکت ها و آژانس های معتبر در میان بگذارید. این افراد با توجه به تجربیاتی که دارند می تواند مسافران را در این زمینه یاری رسانند.

چگونگی و نحوه تعیین وقت سفارت ایتالیا

مراحل تعیین وقت سفارت ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا و تعیین وقت سفارت مراحل مختلفی را باید سپری کنید که در این بخش به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

 • اولین مرحله: افراد می بایست اطلاعات شخصی خود را اعم از نام و نام خانوادگی و همچنین محل زندگی و شماره تلفن و چند مورد دیگر را در فرم مربوطه درج نموده و آن را تکمیل کنند.
 • دومین مرحله: برای مصاحبه در سفارت خانه ایتالیا باید زمان مشخصی را تعیین کنید که در زمان پر کردن فرم و ارسال آن به صورت اینترنتی این مهم امکان پذیر است. این نکته را نیز بدانید که تعیین زمان برای مصاحبه برای تمامی افراد حتی زیر چهارده سال نیز لازم می باشد.
 • سومین مرحله: جهت دریافت ویزا می بایست هزینه هایی جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا پرداخت شود. این مورد در روز مصاحبه انجام شدنی است.
 • چهارمین مرحله: تکمیل مدارک و ارائه آن ها در زمان وقت سفارت ایتالیا

انواع تعیین وقت سفارت ایتالیا

سفارت ایتالیا از ویزاهای مختلفی برای متقاضیان برخوردار است. ویزای تحصیلی، ویزای توریستی و ویزای کار از این موارد محسوب می شوند. برای دریافت هر کدام از این ویزاها می بایست به اخذ وقت سفارت ایتالیا اقدام نمود. در واقع ویزای توریستی پس از تعیین وقت سفارت توریستی ایتالیا و ویزای تحصیلی و کار نیز به همین منوال تعیین می شوند؛ بنابراین توصیه می کنیم هدف خود را از سفر به ایتالیا مشخص نموده و سپس به تعیین وقت سفارت این کشور اقدام نمایید.

تعیین وقت سفارت ایتالیا به منظور دریافت ویزای تحصیلی

برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا نیازمند دریافت ویزای این کشور خواهید بود که یکی از مراحل مهم دریافت ویزا تعیین وقت سفارت ایتالیا می باشد. نکته جالب در دریافت ویزای تحصیلی این است که بدون آن که ویزای دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن را دریافت نمایید می توانید این کشورها را دیدن نموده و در آن ها رفت و آمد نمایید. بعد از دریافت مدارک از دانشگاه های معتبر ایتالیا پس از فراغت از تحصیل در خاک ایتالیا به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا سفر نمایید.

نکات مهم در زمان تعیین وقت سفارت ایتالیا

در این بخش برای افزایش اطلاعات متقاضیان در رابطه با روز تعیین وقت سفارت ایتالیا که از مهم ترین مراحل اخذ ویزا می باشد نکاتی را بیان می کنیم. اول این که با دقت به سؤالات افسر مشخص شده گوش فرا دهید و با آرامش پاسخ او را بدهید. سعی نمایید جواب سؤالات را با دقت کافی پاسخ دهید و هرگز وارد حاشیه نشوید. آنچه در پاسخگویی شما بیش از هر چیزی مهم است صادق بودن گفتارشما می باشد.

 اگر افسر مربوطه سؤالی را از شما دو مرتبه پرسید، پاسخ آن را تکرار نمایید. توجه داشته باشید در زمان ارائه مدارک باید دلایل قابل قبولی جهت اثبات برگشت برای افسر مربوطه ارائه دهید. در این بین هدف سفر و محل اقامت خود را تشریح کنید. ارائه دادن مدارک معتبر به افسر بیان کننده این امر است که شما قادرید هزینه های سفر را پرداخت نمایید. توصیه می شود قبل از مراجعه به سفارت ایتالیا حتماً با کارشناسان حرفه ای و با تجربه مشورت نمایید و راهنمایی های لازم را از آن ها کسب کنید.

نکات مهم در زمان تعیین وقت سفارت ایتالیا

سفارت ایتالیا در ایران

سفارت خانه کشور ایتالیا در تهران خیابان نوفل لوشاتو پلاک 68 می باشد. البته اداره کنسولگری این سفارت خانه در تهران خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا، بن بست فرزان شرقی و پلاک 16 می باشد. ساعات کاری جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا از ساعت 14 الی 14:30 دقیقه می باشد. ساعات کاری ادارات کنسولی یکشنبه ها از ساعت 8 الی 13 و دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 الی 14 می باشد و روز شنبه نیز تعطیل است.

شماره تماس بخش کنسولی در حوزه ویزا عبارت است از 88190160 و دفتر امور کنسولی عبارت است از 88783498. برای اخذ ویزا باید از قبل زمانی را تهیه نمود. این کار می توان به صورت اینترنتی انجام داد. می توان به سایتی که در سایت سفارت معرفی شده است مراجعه نمود و در میان روزهایی که ظرفیت هنوز پر نشده است روزی را جهت وقت سفارت ایتالیا تعیین نمود.

سایر وقت سفارت ها :

مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت پرتقال

وقت سفارت پرتغال

دریافت وقت سفارت پرتغال اولین قدم برای اخذ ویزای این کشور است. در این مقاله نکات لازم در خصوص چگونگی دریافت وقت سفارت و سفر

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند