وقت سفارت ایتالیا

فایل صوتی سفارت ایتالیا

 • مدارک مهم فارت ایتالیا
 • نکات ضروری در وقت سفارت
 • بهترین راه گرفتن وقت سفارت
 • روش دریافت وقت سفارت

وقت سفارت ایتالیا برای دریافت ویزاهای مختلف توریستی، تجاری و تحصیلی تعیین می شود. مدارک مختلفی برای این امر باید تهیه شود که یکی از آن ها تکمیل فرم آنلاین می باشد. در زمان وقت سفارت و مصاحبه به همراه داشتن این فرم الزامی است.

سفارت ایتالیا در ایران

سفارت خانه کشور ایتالیا در تهران خیابان نوفل لوشاتو پلاک 68 می باشد. البته اداره کنسولگری این سفارت خانه در تهران خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا، بن بست فرزان شرقی و پلاک 16 می باشد. ساعات کاری جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا از ساعت 14 الی 14:30 دقیقه می باشد. ساعات کاری ادارات کنسولی یکشنبه ها از ساعت 8 الی 13 و دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 الی 14 می باشد و روز شنبه نیز تعطیل است.

برای اخذ ویزا باید از قبل زمانی را تهیه نمود. این کار می توان به صورت اینترنتی انجام داد. می توان به سایتی که در سایت سفارت معرفی شده است مراجعه نمود و در میان روزهایی که ظرفیت هنوز پر نشده است روزی را جهت وقت سفارت فوری تعیین نمود.

نکاتی در رابطه با گرفتن وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

اگر شما قصد سفر به کشور زیبای ایتالیا با تور ارزان قیمت اروپا را دارید، اولین قدم برای اخذ ویزا گرفتن وقت سفارت تضمینی می باشد. وقت سفارت مرحله ای است که در آن از متقاضیان مصاحبه حضوری و انگشت نگاری صورت می گیرد. در واقع پس از گرفتن وقت سفارت متقاضی باید با مراجعه به سفارت خانه این کشور در خیابان نوفل لشاتو تهران مدارک خود را ارائه دهد.

 توصیه می شود از آنجایی که مدت زمانی نزدیک به شصت روز به طول می انجامد وقت سفارت برای هر فردی اعلام شود، از این رو نسبت به تعیین وقت سفارت اقدامات سریعتری انجام نمایید. به علت این که این مرحله دارای سختی و مشقت های فراوانی است می توان این روند را به افراد با تجربه و خبره در این زمینه سپرد. کافیست با آژانس های معتبر ارتباط گرفته و مدارک خود را جهت پیگیری به آن ها ارائه داد.

از آنجایی که وقت سفارت ایتالیا به صورت آنلاین ارائه داده می شود، می توان با مراجعه به سایت سفارت برای رزرووقت مدارک خود را ارائه داد. توصیه مهمی که در این بخش برای متقاضیان باید عنوان نمود این است که در هنگام پر نمودن فرم وقت سفارت، آن را بدون هیچ خطایی کامل نمایند. سفارت ایتالیا مانع از صدور ویزا برای متقاضی شود در صورتی که اطلاعات اولیه مانند نام و نام خانوادگی به صورت صحیح و کامل پر نشده باشد.

 این مهم را نیز بدانید که سفارت خانه هیچ استثنایی را در نظر نمی گیرد. پس برای این که مشکلی برای شما در رابطه با دریافت ویزا پیش نیاید دقت کافی و لازم را در زمان پر کردن فرم اولیه داشته باشید. اگر احساس می کنید که مشکلی در ارائه فرم اولیه دارید این مطلب را با کارشناسان و مشاوران شرکت ها و آژانس های معتبر در میان بگذارید. این افراد با توجه به تجربیاتی که دارند می تواند مسافران را در این زمینه یاری رسانند.

نحوه تعیین وقت سفارت ایتالیا

پس از تکمیل فرم اخذ ویزای ایتالیا که به صورت اینترنتی در سفارت خانه این کشور ارائه داده میشود، نوبت به تعیین وقت سفارت از کشور ایتالیا می رسد. با توجه به این که سیستم وقت دهی سفارت به صورت تصادفی و بدون هیچ گونه هماهنگی قبلی آزاد می گردد از این رو برای این که نوبت شما زودتر تعیین شود لازم است که فرم آنلاین را در اسرع وقت به سفارت خانه تحویل دهید.

 برای سهولت در این کار و عدم خطا در تکمیل فرم و مهم تر از آن هاصرفه جویی در زمان می توان این فرآیند مهم را به کارشناسان با تجربه و ماهر سپرد. ممکن است بین سی الی شصت روز زمان ببرد که زمانی جهت تعیین وقت سفارت برای شما اعلام گردد؛ بنابراین صبرو حوصله برای تعیین وقت سفارت از جمله مواردی است که به بسیاری از متقاضیان توصیه می شود، چرا که بسیاری از افراد به دلیل طولانی شدن این زمان از دریافت ویزا منصرف می شوند.

چگونگی و نحوه تعیین وقت سفارت ایتالیا

نکاتی در رابطه با گرفتن وقت سفارت ایتالیا

به هیچ عنوان بدون گرفتن وقت سفارت خانه ایتالیا به این مرکز مراجعه نکنید چرا که این امر نتیجه ای در بر نخواهد داشت. ساعت کاری سفارت خانه ایتالیا 8 صبح تا 2 بعد ازظهر می باشد. این سفارت خانه در روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد.

روزهای اول تا چهارم فروردین و همچنین در ایام خاصی مانند روزعاشورا این سفارت خانه تعطیل می باشد. مدت زمان پاسخگویی به نتایج ویزا حداقل دو هفته می باشد، البته دو هفته کاری را باید افراد در نظر بگیرند. توصیه می گردد قبل از مراجعه به سفارت خانه ساعت کاری سفارت را از طریق تماس تلفنی جویا شوید. مدارک مورد نیاز جهت گرفتن وقت سفارت، کپی صفحه اول پاسپورت و ارائه شماره تلفن همراه می باشد.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت ایتالیا

در روزی که از طرف سفارت ایتالیا برای متقاضی تعیین شده است، مدارک زیر را باید جهت مصاحبه همراه خود داشته باشید از این رو توصیه می شود در فراهم کردن این مدارک به دقت عمل نمایید چرا که این احتمال وجود دارد تقاضای درخواست ویزای شما ریجکت شود.

 • ارائه اصل شناسنامه به همراه ترجمه رسمی و کپی از تمامی صفحات موجود در آن
 • تحویل کارت ملی و کپی از دو صفحه پشت و روی آن
 • ارائه فرم تکمیل درخواست ویزای ایتالیا
 • کامل کردن دعوت نامه و تحویل آن به سفارت خانه ایتالیا (این دعوت نامه توسط یک شهروند ایتالیایی و یا شهروند مقیم این کشور صادر شده باشد)
 • ارائه فرم درخواست ویزا از سوی کسی که فرد متقاضی را دعوت می نماید.
 • ارائه گذرنامه که دارای شش ماه اعتبار باشد.
 • صفحات شناسنامه می بایست کپی شده باشند و جای خالی بودن دو صفحه از گذرنامه از ملزومات است.
 • ارائه عکس رنگی سه در چهار که روشن و واضح باشد.
 • تحویل اسناد مربوط به بخش وضعیت شغلی متقاضی که در بخش بعدی به صورت مفصل تر به آن خواهیم پرداخت.
 • ارائه آدرس کامل محل کار به همراه آدرس صحیح منزل
 • ارائه پرینت نود روزه بانکی که از گردش چهل میلیونی برخوردار باشد.
 • ارائه یک برگ کپی از بیمه مسافرتی که برای هر متقاضی باید به صورت جداگانه ارائه شود.
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی که از ترجمه نیز برخوردار باشد. این مدرک باید از دو برگه کپی نیز برخوردار باشد.
 • ارائه سند مالکیتی که با نام فرد متقاضی یا همسر او باشد.
 • شصت یورو برای هزینه صندوق سفارت باید پرداخت شود.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت ایتالیا

ارائه مدارک کاری در وقت سفارت ایتالیا

اسناد و مدارکی که مشخص کننده وضعیت شغل فرد متقاضی ویزا در روز وقت سفارت کشور ایتالیا می باشد به شرح زیر است.

 • برگه ای دال بر حکم کار گزینی کارمندان مختلف در بخش های دولتی و ترجمه این حکم.
 • گواهی نامه مربوط به اشتغال برای کسانی که در بخش خصوصی در حال فعالیت هستند.
 • ارائه روزنامه رسمی سازمان توسط مدیران و صاحبان شرکت های خصوصی (از تاریخ صدور آن بیش از سی و شش ماه نگذشته باشد)
 • برای افراد با مشاغل آزاد جواز کسب معتبر که از سازمان معتبر شهرداری محل سکونت دریافت کرده اند و همچنین ارائه آخرین مدرک پرداخت مالیاتی و یا کارت بازرگانی
 • برای اساتید دانشگاه و یا اعضای هیئت مدیره ارائه کارت عضویت و یا مدرک استادی الزامی است.

دریافت وقت سفارت ایتالیا برای انواع ویزاها

از آنجایی که کشور ایتالیا جزء کشورهای عضو پیمان شینگن به شمار می آید، برای اخذ ویزای این کشور می توان به سفارت خانه های عضو این پیمان مراجعه نمود. البته یاد آور می شویم که جهت اقامت در ایتالیا می بایست برای تعیین وقت سفارت تضمینی به سفارتخانه این کشور مراجعه نمود. با دریافت ویزای ایتالیا می توان از دیگرکشورهای عضو شینگن نیز دیدن نمود. البته ویزاهای شینگن در چهار نوع ارائه می شود که محبوب ترین این نوع ویزاها در میان مسافران ویزای نود روزه می باشد که افراد می توانند در مدت زمان بیشتری به دیدن کشورهای عضو شینگن بپردازند.

سفارت ایتالیا از ویزاهای مختلفی برای متقاضیان برخوردار است. ویزای تحصیلی، ویزای توریستی و ویزای کار از این موارد محسوب می شوند. برای دریافت هر کدام از این ویزاها می بایست به اخذ وقت سفارت ایتالیا اقدام نمود. در واقع ویزای توریستی پس از تعیین وقت سفارت توریستی ایتالیا و ویزای تحصیلی و کار نیز به همین منوال تعیین می شوند؛ بنابراین توصیه می کنیم هدف خود را از سفر به ایتالیا مشخص نموده و سپس به تعیین وقت سفارت این کشور اقدام نمایید.

تعیین وقت سفارت ایتالیا جهت اخذ ویزای تحصیلی

برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا نیازمند دریافت ویزای این کشور خواهید بود که یکی از مراحل مهم دریافت ویزا تعیین وقت سفارت ایتالیا می باشد. نکته جالب در دریافت ویزای تحصیلی این است که بدون آن که ویزای دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن را دریافت نمایید می توانید این کشورها را دیدن نموده و در آن ها رفت و آمد نمایید. بعد از دریافت مدارک از دانشگاه های معتبر ایتالیا پس از فراغت از تحصیل در خاک ایتالیا به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا سفر نمایید.

تعیین وقت سفارت ایتالیا جهت اخذ ویزای تحصیلی

مراجعه بعد از تعیین وقت سفارت ایتالیا

پس از اینکه زمانی از طرف سفارتخانه ایتالیا جهت مصاحبه و انگشت نگاری تعیین شد، برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه باید به سفارت خانه ایتالیا مراجعه کرد. این را بدایند که مصاحبه شما با افسر مربوطه سرنوشت ساز است. افسر با توجه به روندی که در مصاحبه پیش می آید و مدارکی که از طرف متقاضی ارائه می گردد، نسبت به واجدالشرایط بودن آن جهت اخذ ویزا تصمیم گیری می کند.

توصیه می شود با رعایت تمامی اصول و نکات مهم شانس دریافت ویزای ایتالیا در زمان تعیین وقت سفارت ایتالیا را بالا ببرید. با ادامه این مطلب همراه ما باشید و نکاتی را در رابطه با مصاحبه و انگشت نگاری در روز تعیین وقت کسب نمایید.

رعایت نکات مهم در زمان تعیین وقت سفارت ایتالیا

در این بخش برای افزایش اطلاعات متقاضیان در رابطه با روز تعیین وقت سفارت ایتالیا که از مهم ترین مراحل اخذ ویزا می باشد نکاتی را بیان می کنیم. اول این که با دقت به سؤالات افسر مشخص شده گوش فرا دهید و با آرامش پاسخ او را بدهید. سعی نمایید جواب سؤالات را با دقت کافی پاسخ دهید و هرگز وارد حاشیه نشوید. آنچه در پاسخگویی شما بیش از هر چیزی مهم است صادق بودن گفتارشما می باشد.

 اگر افسر مربوطه سؤالی را از شما دو مرتبه پرسید، پاسخ آن را تکرار نمایید. توجه داشته باشید در زمان ارائه مدارک باید دلایل قابل قبولی جهت اثبات برگشت برای افسر مربوطه ارائه دهید. در این بین هدف سفر و محل اقامت خود را تشریح کنید. ارائه دادن مدارک معتبر به افسر بیان کننده این امر است که شما قادرید هزینه های سفر را پرداخت نمایید. توصیه می شود قبل از مراجعه به سفارت ایتالیا حتماً با کارشناسان حرفه ای و با تجربه مشورت نمایید و راهنمایی های لازم را از آن ها کسب کنید.

دلایل ریجکت شدن ویزا در زمان وقت سفارت ایتالیا

عدم ارائه مدارکی در روز تعیین وقت سفارت و هنگام مصاحبه سبب ریجکت شدن ویزا و یا حداقل عقب افتادن فرآیند اخذ ویزا می گردد. اولین مورد ارائه مدارکی جهت رزرو هتل می باشد. برای این که متقاضی در کشور ایتالیا سردرگم نباشد، افسر مربوطه برای تکمیل شدن پرونده و نهایی شدن کارهای ویزا مدرک رزرو هتل را درخواست می نماید که متقاضی باید آن را ارائه دهد.

 دومین عامل رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما می باشد. برای این که کارهای مربوط به ویزا عقب نیافتد ارائه این مدرک نیز الزامی می باشد. سومین عامل ارائه مدارک مربوط به بیمه مسافرتی است. مدارکی را هر متقاضی باید دال بر این که بیمه مسافرتی خود را برای سفر به کشور ایتالیا تهیه کرده است را ارائه نماید.

دلایل ریجکت شدن ویزا در زمان وقت سفارت ایتالیا

اطلاعاتی در رابطه با جاذبه های توریستی ایتالیا

پس از آن که به تعیین وقت سفارت ایتالیا پرداختید و خیالتان از این فرآیند آسوده شد، می توانید اطلاعاتی راجع به دیدنی های کشور ایتالیا به دست آورید که از ملزومات سفر به این کشور می باشد.

برج پیزا

اشتباهی که در قرن 11 میلادی انجام شد باعث گردید که یک برج چهارده هزار تنی به شکل کج ساخته شود که بعدها جزء افتخارات این کشور شناخته شد. دیدن این برج که شهرت جهانی دارد در تور ایتالیا خالی از لطف نیست.

ونیز

ونیز شهری است که از مجموعه 118 جزیره کوچک به وجود آمده است. این شهر جزء شاهکارهای معماری دنیا محسوب می شود. ونیز را کل دنیا به عنوان شهری بر روی آب می شناسند.

آمفی تئاتر رم

72 سال پس از میلاد در قسمت خشکی میان دو دریاچه آمفی تئاتری ساخته شد که از جاذبه های توریستی ایتالیا شناخته می شود. دیدن بنای به جا مانده از این مکان خالی از لطف نیست.

کارناوال ونیز

از جشن های کهن این کشور کارناوال ونیز می باشد که افراد در آن ماسک های خاصی به صورت می زنند و هنرمندانه شروع به اجرای نمایش می کنند. این کار از قرن بیستم برای جذب توریست صورت گرفته است.

اطلاعاتی در رابطه با جاذبه های توریستی ایتالیا

خلاصه ای از تعیین وقت سفارت

 • برای سفر به ایتالیا می بایست به دریافت روادید و ویزاهای این کشور اقدام نمایید.
 • دریافت ویزا از مراحل مختلفی برخوردار است که یکی از آن ها تعیین وقت سفارت ایتالیا می باشد.
 • تعیین وقت سفارت برای تحویل مدارک و مصاحبه با افسر مربوطه می باشد.
 • در زمان مصاحبه تمرکز را بر روی پاسخ های صحیح و روشن معطوف نمایید.
 • برای دریافت ویزاهای توریستی، تحصیلی و کار نیازمند تعیین وقت سفارت تضمینی خواهید بود.
 • هزینه های ویزا به صورت نقد در زمان مصاحبه و وقت سفارت دریافت می شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.