وقت سفارت آلمان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

انواع وقت سفارت آلمان

ارتباط از طریق واتس اپ 👇 ( WhatsApp )

شماره تماس مستقیم

02191096120

تماس از طریق تلفن 👇 ( Phone )
  • اخذ وقت فوری بدون معطلی
  • وقت تضمینی سفارت آلمان
  • پانزده سال سابقه درخشان
  • پاسخگویی از 9صبح تا 6 عصر

برای سفر به آلمان لازم است که ابتدا برای گرفتن ویزای آلمان اقدام کنید. سفارت آلمان در تهران واقع شده است و برای انجام کارهای مربوط به اخذ ویزا باید از قبل اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان بکنید. با گرفتن وقت سفارت آلمان می توانید سه نوع ویزای تجاری، توریستی و دانشجویی را اخذ کنید. آلمان یکی از کشورهای عضو اتحادیه شینگن است و برای همین باید اقدام به اخذ ویزای شینگن کنید.

گرفتن وقت سفارت آلمان

کشورهایی عضو اتحادیه شینگن هستند و طبق قانون مشترکی که بین این کشورها وضع شده است برای سفر به آن‌ ها به ویزای شینگن احتیاج خواهید داشت. آلمان هم یکی از کشورهای شینگن است. قوانین مربوط به سفر در اتحادیه شینگن یکسان است. برای سفر به آلمان هم احتیاج به ویزای شینگن دارید و برای اخذ این ویزا باید از قبل اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان بکنید. ویزای شینگن انواع مختلفی دارد و برای انواع سفرها به مسافران داده می شود.

زمانی که به صورت آنلاین درخواست وقت سفارت آلمان می کنید بلافاصله یک شماره پیگیری برای شما ارسال می شود. سپس پس از ۳۰ دقیقه یک تاییدیه به همراه دیگر اطلاعات مربوط به درخواستتان دریافت خواهید کرد. اگر اطلاعات را اشتباه وارد کردید بلافاصله درخواست را لغو کنید و از اول درخواست جدید بدهید. حدودا ۶ هفته پس از ارسال اطلاعات برای گرفتن وقت سفارت آلمان به شما یک ایمیل دیگر ارسال می شود که در آن به طور دقیق وقت سفارت آلمان برای مصاحبه با شما تعیین شده است.

شما باید ظرف یک هفته این ایمیل دوم را تایید کنید در غیر این صورت وقت سفارت آلمان برای مصاحبه برایتان لغو می شود. برای درخواست وقت سفارت آلمان باید از طریق سیستم جدیدی که راه اندازی شده اقدام کنید. با مراجعه به سایت سفارت آلمان می توانید وارد این سیستم شوید. از مراجعه حضوری به سفارت برای گرفتن وقت سفارت آلمان خودداری کنید.

برای اینکه اقدام به گرفتن وقت به صورت فوری کنید می توانید از طریق آژانس هایی که این خدمات را ارائه می دهند اقدام کنید. البته این کار به این معنی نیست که آژانس مورد نظر اقدام به خرید و فروش وقت سفارت آلمان می کند. بلکه به این معنی می باشد که مراحل ثبت نام برای مصاحبه را می توان به این آژانس ها سپرد تا افراد با تجربه و کار بلد این کار را انجام دهند.

گرفتن وقت سفارت آلمان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ وقت سفارت آلمان

پاسپورت شما باید حداقل ۳ ماه اعتبار داشته باشد و ۲ صفحه از آن خالی باشد. حضور شخصی که درخواست ویزا دارد در مصاحبه اجباری است و کس دیگری به جای او نمی تواند به مصاحبه برود. شناسنامه و کپی از تمام صفحات شناسنامه و ترجمه انگلیسی آن، فرم مخصوص ویزای آلمان که دقیق و درست پر شده باشد، یک قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید که مربوط به یک سال اخیر باشد در ابعاد ۶ در۴، ، فتوکپی پاسپورت و صفحات پاسپورت روی برگه A4 را هم باید با ضمیمه مدارک کنید. همچنین اگر دعوت نامه دارید باید دعوت نامه آلمان با ذکر دقیق اطلاعات دعوت کننده و دعوت شونده و فتوکپی از مدارکی همچون اقامت دعوت کننده، مشخصات حساب بانکی او و فیش حقوقی خودتان را هم به سفارت تحویل دهید.

پیش از گرفتن وقت سفارت آلمان به این نکات توجه کنید. برای اینکه درخواست ویزا بدهید باید حدودا ۳ ماه به سفرتان مانده باشد و اگر بیشتر از ۳ ماه به سفرتان مانده باشد امکان درخواست ویزا ندارید هرچند می توانید از ماه ها جلوتر اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان کنید. توصیه می کنم که حتما از چند ماه جلوتر اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان کنید زیرا سفارت ممکن است در ایام خاصی شلوغ باشد.

فرم درخواست شما باید حتما امضا داشته باشد و اطلاعات آن به درستی تکمیل شده باشد. همچنین پاسپورت شما باید حداقل ۳ ماه اعتبار داشته باشد و ۲ صفحه خالی داشته باشد. عکسی که روی پاسپورت شما قرار دارد باید متعلق به یک سال اخیر باشد و قدیمی نباشد. بنابراین دقت کنید زمانی که اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان می کنید حتما مدارکتان درست و کامل باشد زیرا مدارک ناقص شما رد می شود و باید همه این مراحل را باز هم طی کنید.

شما برای سفر به آلمان می توانید از طریق تمام سفارت های عضو اتحادیه شینگن اقدام  کنید البته بهتر است از طریق گرفتن وقت سفارت آلمان برای گرفتن ویزا اقدام کنید تا سفارت کشورهای دیگر. مدارک مورد نیاز ممکن است بنا به صلاح دید سفارت و نوع سفرتان کمی متفاوت از منابع معرفی شده باشد بنابراین قبل از ارسال مدارک حتما سایت سفارت را بررسی کنید. مدارک شما باید در دارالترجمه ها ترجمه شوند و مهر رسمی دادگستری داشته باشندهزینه های مربوط به ویزا در سفارت اخذ می شود. ویزا ها معمولا یک زمان مشخص دارند و باید در آن مدت سفرتان را انجام دهید.

انواع وقت سفارت آلمان

سالانه افراد بسیاری برای اهداف مختلفی چون تحصیلی، توریستی و تجاری به آلمان سفر می کنند و از این رو برای گرفتن ویزا ابتدا باید از  وقت سفارت آلمان بگیرید و پس از ارائه مدارک لازم و در صورتی که شرایطش را داشتید، آلمان به شما ویزای شینگن اعطا می کند و با آن می توانید به کشورهای حوزه اتحادیه شینگن سفر کنید که آلمان هم جزئی از آن است.

هدف هر کس از سفر به آلمان متفاوت است و از این رو ممکن است به دلایلی چون تجاری، توریستی و یا کاری به آلمان سفر کند. در هر یک از این سفرها مدارکی که باید به سفارت تحویل دهید کمی متفاوت است. درخواست ویزا تنها از طریق وقت سفارت آلمان میسر است اما پیش از درخواست باید مشخص کنید که چه نوع ویزایی مد نظر شما می باشد. هر یک از این ویزاها شرایط مخصوص خود را دارند و مدت زمان اقامت شما در آلمان با توجه به ویزایتان متفاوت خواهد بود.

انواع وقت سفارت آلمان

وقت سفارت آلمان برای ویزای توریستی

افراد زیادی برای سفر به آلمان می روند و آلمان در بین کشورهای اروپایی بیشتر برای ایرانیان شناخته شده است. پس از گرفتن وقت سفارت آلمان باید همه مدارکتان را هم به صورت دقیق و کامل به سفارت بفرستید. مدارک مورد نیاز را در ادامه معرفی کرده ایم. اگر قصد دارید با همسرتان سفر کنید باید اطلاعات مربوط به او را هم ضمیمه مدارکتان کنید. برای کسانی که زیر ۱۸ سال دارند اجازه قیم قانونی و برای زنان متاهل اجازه همسر لازم می باشد. انواع دیگر وقت سفارت آلمان شامل سفر کاری و تجاری می باشد.

تعیین وقت سفارت آلمان برای ویزای طریق ازدواج

برای اخذ ویزای آلمان از طریق ازدواج باید با شخصی ازدواج کنید که تابعیت آلمان را دارد. برای اخذ ویزای نامزدی باید شرایط تابعیت و ازدواج کشور آلمان را داشته باشید. شما باید مدارک ازدواج رسمی خود را به سفارت بفرستید. سفارت مدارک شما را بررسی می کند و اگر مشکلی در آن ها وجود نداشت ویزای ازدواج آلمان برایتان صادر می شود.

گرفتن وقت سفارت آلمان برای ویزای کاری

با توجه به سوابق کاری و تحصیلیتان ممکن است یک شرکت در آلمان قصد استخدام شما را داشته باشد. در این صورت شما می توانید اقدام به گرفتن ویزای کاری کنید. در این صورت باید ابتدا شرکت مورد نظر برای شما یک دعوت نامه بفرستد. این دعوت نامه باید مهر و امضای رسمی شرکت را داشته باشد. سپس شما با دعوت نامه کاری و سایر مدارکی که در بالا ذکر شد پس از گرفتن وقت سفارت آلمان، به آن جا مراجعه می کنید. سفارت سپس درخواست شما را بررسی می کند و اگر مدارک شما ایرادی نداشته باشد با ویزای کاری شما موافقت می کند.

اخذ وقت سفارت برای ویزای دانشجویی

دانشجویانی که به قصد تحصیل می خواهند ویزا بگیرند هم چند راه پیش رو دارند. برای اینکه وزارت خانه درخواست شما را بررسی کند شما باید حتما از یک کالج یا دانشگاه پذیرش گرفته باشید. ویزای دانشجویی آلمان ابتدا برای 3 ماه صادر می شود و سپس به مدت یک الی دو سال قابل تمدید است. دقت کنید که شما نمی توانید برای ویزای شینگن یا توریستی اقدام به گرفتن وقت سفارت کنید و در صورتی که ویزای شینگن یا توریستی بگیرید سپس نمی توانید آن را به ویزای دانشجویی تبدیل کنید. باید تمام مدارک را به همراه گواهی پایان دوره متوسطه، پیش دانشگاهی و دانشگاه به همراه ترجمه آن ها هم ضمیمه مدارکتان کنید.

هزینه های مربوط به وقت سفارت آلمان

پس از پر کردن فرم های ویزا و گرفتن وقت سفارت آلمان، به شما زمانی برای انجام مصاحبه اعلام می شود. پس از مشخص شدن وقت برای مصاحبه شما باید همراه خودتان پول هم داشته باشید. این هزینه ها به صورت یورو از شما دریافت می شوند و نمی توانید کارت بکشید بنابراین پول نقد همراه خود داشته باشید. همه هزینه ها همان جا در سفارت از شما گرفته می شود. سفارت آلمان از شما سکه نمی گیرد و تنها ۵ تا اسکناس صد یورویی از شما می گیرد.

دعوتنامه آلمان

برای سفر توریستی، تجاری و یا تحصیلی به آلمان می توانید با داشتن یک دعوت نامه، اقدام به گرفتن زمان مصاحبه برای اخذ ویزا کنید. با داشتن یک دعوت نامه آلمان به صورت رسمی یا غیر رسمی می توانید مراحل اخذ ویزای آلمان را سرعت ببخشید و شانس خود برای گرفتن ویزای آلمان را هم بیشتر کنید.

دعوت نامه آلمان در واقع نامه ای است که از طرف یکی از بستگان شما در کشوری که قصد سفر به آن را دارید برای شما فرستاده می شود. دعوت نامه آلمان تضمینی برای گرفتن ویزا نیستند ولی برای سفر به آلمان با داشتن یک دعوت نامه از خویشاوندان درجه یکتان می توانید شانس بیشتری برای سفر و گرفتن ویزا داشته باشید. در صورتی که از یکی از خویشاوندان خود دعوت نامه دریافت کرده اید می توانید تمام مدارک لازم را آماده کرده و پس از گرفتن وقت سفارت آلمان، به سفارت مراجعه کنید تا مراحل اخذ ویزا را تکمیل کنید.

دعوتنامه آلمان

آدرس سفارت آلمان در ایران

سفارت آلمان در تهران و در آدرس خیابان فردوسی، شماره ۳۲۴-۳۲۰ قرار دارد. کد پستی سفارت آلمان ۱۱۳۶۵ و برای گرفتن اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۳۹۹۹۰۰۰۰ تماس بگیرید. برای گرفتن اطلاعات درباره ویزا و روادید آلمان با شماره های ۳۹۹۹۱۲۱۳ و ۳۹۹۹۱۴۹۹ تماس بگیرید. همچنین مکاتباتی که از طریق فکس یا ایمیل با سفارت انجام می دهید باید حتما به زبان آلمانی یا انگلیسی باشد و به مکاتباتی که به زبان فارسی نوشته شده اند.

ترتیب عمل داده نخواهد شد. برای گرفتن وقت سفارت آلمان باید به صورت آنلاین اقدام کنید. برای گرفتن وقت دقت کنید که چه ساعت هایی می توانید به سفارت مراجعه کنید. سفارت آلمان در وبسایت مربوط به خود، روزهایی تعطیلی سفارت را مشخص کرده است و همچنین ساعات کاری سفارت در ماه های مختلف موجود می باشد.

سفارت آلمان روزهای یک شنبه، چهار شنبه و پنج شنبه از ساعت ۷ صبح الی ۳ و نیم بعد از ظهر و روزهای دوشنبه و سه شنبه هم از ساعت ۷ صبح الی ۴ بعد از ظهر سفارت آلمان باز می باشد. بنابراین برای مراجعه به سفارت ابتدا باید به صورت آنلاین اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان بکنید و سپس در روزهای مشخص شده به آن مراجعه کنید.

همچنین سفارت در روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد. در تابستان (در ماه های جولای و آگست) ساعات کاری سفارت از ساعت ۷ صبح الی ۲ و نیم ظهر می باشد. قسمت مربوط به تایید مدارک از ساعت ۷ و نیم صبح تا  ۱۰ و نیم کار می کند و باید از قبل اقدام به گرفتن تعیین زمان کنید. در روزهایی مثل عید پاک، عید نوروز، عاشورا، کریسمس و تعطیلاتی از این قبیل، سفارت آلمان تعطیل می باشد.

ایمیل سفارت آلمان

لیست ایمیل های سفارت آلمان در تهران شامل موارد زیر است.

visainfo@tehe.diplo.de
info@teheran.diplo.de
sondertermin@tehe.diplo.de
visa-remonstrationen@tehe.diplo.de
visainfo@tehe.auswaertiges-amt.de
sondertermin@tehe.auswaertiges-amt.de

 

سایر وقت سفارت ها :

مدارک وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا

یکی از خدمات ما تعیین وقت سفارت اسپانیا است. در این پست سعی داریم تا تمامی نکات در مورد وقت سفارت اسپانیا را برای شما
مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند