وقت سفارت آلمان

اخذ فوری و تضمینی وقت سفارت آلمان

☎️ 09100201775  📞 021-41256422 ☎️

اخذ تضمینی وقت سفارت آلمان با حداقل هزینه و در کمترین زمان

وقت سفارت آلمان را به راحتی و بدون دردسر بگیرید 

 • اخذ وقت فوری بدون معطلی
 • وقت سفارت تضمینی با ارزانترین قیمت
 • پانزده سال سابقه درخشان در خصوص اخذ ویزای آلمان
 • پاسخگویی از 9 صبح تا 6 عصر توسط کارشناسان اقامت و ویزای آلمان

نظر مشتریان ما

من و همسرم با کمک شرکت سفریار موفق شدیم اولين ويزای شنگن خودمان را دریافت کنیم. خدمات بسيار عالی و پاسخگويی کارشناسان محترم به همراه قيمت مناسب، به تجربه ای شیرین و بدون استرس تبديل شد.

سرکار خانم عبادی
کارمند

تشكر ميكنم از كادر قوی و مديريت سفریار كه در كمترين زمان و با بيشترين و بهترين كيفيت خدمت رسانی كردند و امروز ويزای شينگن آلمان رو دريافت كردم. از بابت آسودگی و سهولت انجام کار بسیار سپاسگزارم.

جناب آقای رضوانی
مدیر شرکت پارس بهار

فایل صوتی سفارت آلمان

 • مدارک مهم برای سفارت آلمان
 • نکات ضروری در وقت سفارت
 • بهترین راه گرفتن وقت سفارت
 • روش دریافت وقت سفارت

توضیحاتی در خصوص وقت سفارت آلمان

برای سفر به آلمان لازم است که ابتدا برای گرفتن ویزای آلمان اقدام کنید. سفارت آلمان در تهران واقع شده است و برای انجام کارهای مربوط به اخذ ویزا باید از قبل اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان بکنید. با گرفتن وقت سفارت می توانید سه نوع ویزای تجاری، توریستی و دانشجویی را اخذ کنید. آلمان یکی از کشورهای عضو اتحادیه شینگن است و برای همین باید اقدام به اخذ ویزای شینگن کنید. شما می توانید با گرفتن تور اروپا از آژانس های مسافرتی هم اقدام به گرفتن ویزا کنید.

شرایط گرفتن وقت سفارت آلمان

زمانی که به صورت آنلاین درخواست وقت سفارت آلمان می کنید بلافاصله یک شماره پیگیری برای شما ارسال می شود. سپس پس از ۳۰ دقیقه یک تاییدیه به همراه دیگر اطلاعات مربوط به درخواستتان دریافت خواهید کرد. اگر اطلاعات را اشتباه وارد کردید بلافاصله درخواست را لغو کنید و از اول درخواست جدید بدهید. حدودا ۶ هفته پس از ارسال اطلاعات برای گرفتن وقت سفارت آلمان به شما یک ایمیل دیگر ارسال می شود که در آن به طور دقیق وقت سفارت برای مصاحبه با شما تعیین شده است. شما باید ظرف یک هفته این ایمیل دوم را تایید کنید در غیر این صورت وقت سفارت برای مصاحبه برایتان لغو می شود. برای درخواست وقت سفارت باید از طریق سیستم جدیدی که راه اندازی شده اقدام کنید. با مراجعه به سایت سفارت آلمان می توانید وارد این سیستم شوید. از مراجعه حضوری به سفارت برای گرفتن وقت سفارت کشور آلمان خودداری کنید.

مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت آلمان

به هنگام وقت سفارت آلمان، حضور شخصی که درخواست ویزا دارد در مصاحبه اجباری است و کس دیگری به جای او نمی تواند به مصاحبه برود بنابراین باید تمام مدارک مورد نیاز سفارت را کامل کنید و به همراه خود داشته باشید. این مدارک عبارتند از:

 • پاسپورت ( گذرنامه شما باید حداقل ۳ ماه اعتبار داشته باشد و ۲ صفحه از آن خالی باشد.)
 • شناسنامه و کپی از تمام صفحات شناسنامه
 • ترجمه انگلیسی مدارک شناسایی
 • پرکردن فرم مخصوص درخواست ویزای آلمان
 • یک قطعه عکس رنگی در ابعاد ۶ در۴ با پس زمینه سفید که مربوط به یک سال اخیر باشد
 • کپی از پاسپورت و تمام صفحاتش
 • دعوتنامه (اگر دعوتنامه دارید باید دعوتنامه آلمان با ذکر دقیق اطلاعات دعوت کننده و دعوت شونده و فتوکپی از مدارکی همچون اقامت دعوت کننده ، مشخصات حساب بانکی او)
 • فیش حقوقی خودتان

سوالات مهم در روز مصاحبه سفارت آلمان

مرحله آخر و مهم برای سفر به آلمان و گرفتن ویزای آلمان این است که در سفارت از شما مصاحبه می کنند. زمان این مصاحبه پس از اینکه شما اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان کردید مشخص می شود. در این مصاحبه سوال هایی از شما می پرسند که باید درست و مفید جواب دهید. سوال هایی که پرسیده می شوند عموما شامل:

 • به کدام کشورهای شینگن می خواهید سفر کنید؟
 • آیا در کشورهای عضو شینگن فامیل و یا آشنایی دارید؟
 • دلیل شما از سفر به آلمان چیست؟
 • هزینه های سفر را چطور پرداخت خواهید کرد؟
 • در صورتی که ازدواج کرده اید اطلاعات  مربوط به همسرتان و شغل او چیست؟
 • به چه شغلی مشغول هستید و محل کارتان کجاست؟
 • وضعیت تحصیلی و سواد شما چطور است؟
 • در طول سفر در کجا اقامت خواهید داشت؟
 • درآمد و حقوق ماهانه شما چه میزان است؟
 • آیا تا کنون به کشورهای دیگر سفر کرده اید؟
 • چه تضمینی وجود دارد که به ایران باز خواهید گشت؟ 

شرایط تعیین وقت سفارت آلمان

دریافت وقت سفارت آلمان برای انواع ویزاها

سالانه افراد بسیاری برای اهداف مختلفی چون تحصیلی، توریستی و تجاری و مهاجرت به آلمان سفر می کنند و از این رو برای گرفتن ویزا ابتدا باید از  وقت سفارت آلمان بگیرید و پس از ارائه مدارک لازم و در صورتی که شرایطش را داشتید، آلمان به شما ویزای شینگن اعطا می کند و با آن می توانید به کشورهای حوزه اتحادیه شینگن سفر کنید که آلمان هم جزئی از آن است. هدف هر کس از سفر به آلمان متفاوت است و از این رو ممکن است به دلایلی چون تجاری، توریستی و یا کاری به آلمان سفر کند. در هر یک از این سفرها مدارکی که باید به سفارت تحویل دهید کمی متفاوت است. درخواست ویزا تنها از طریق وقت سفارت آلمان میسر است اما پیش از درخواست باید مشخص کنید که چه نوع ویزایی مد نظر شما می باشد. هر یک از این ویزاها شرایط مخصوص خود را دارند و مدت زمان اقامت شما در آلمان با توجه به ویزایتان متفاوت خواهد بود.

دریافت وقت سفارت آلمان برای ویزای دانشجویی

دانشجویانی که به قصد تحصیل می خواهند ویزا بگیرند هم چند راه پیش رو دارند. برای اینکه وزارت خانه درخواست شما را بررسی کند شما باید حتما از یک کالج یا دانشگاه پذیرش گرفته باشید. ویزای دانشجویی آلمان ابتدا برای 3 ماه صادر می شود و سپس به مدت یک الی دو سال قابل تمدید است. دقت کنید که شما نمی توانید برای ویزای شینگن یا توریستی اقدام به گرفتن وقت سفارت کنید و در صورتی که ویزای شینگن یا توریستی بگیرید سپس نمی توانید آن را به ویزای دانشجویی تبدیل کنید. باید تمام مدارک را به همراه گواهی پایان دوره متوسطه، پیش دانشگاهی و دانشگاه به همراه ترجمه آن ها هم ضمیمه مدارکتان کنید.

دریافت وقت سفارت آلمان برای ویزای توریستی

افراد زیادی قصد شرکت در تور آلمان می روند و آلمان در بین کشورهای اروپایی بیشتر برای ایرانیان شناخته شده است. پس از گرفتن وقت سفارت آلمان باید همه مدارکتان را هم به صورت دقیق و کامل به سفارت بفرستید. مدارک مورد نیاز را در ادامه معرفی کرده ایم. اگر قصد دارید با همسرتان سفر کنید باید اطلاعات مربوط به او را هم ضمیمه مدارکتان کنید. برای کسانی که زیر ۱۸ سال دارند اجازه قیم قانونی و برای زنان متاهل اجازه همسر لازم می باشد. انواع دیگر وقت سفارت آلمان شامل سفر کاری و تجاری می باشد.

دریافت وقت سفارت آلمان برای ویزای کاری

با توجه به سوابق کاری و تحصیلی تان ممکن است یک شرکت در آلمان قصد استخدام شما را داشته باشد. در این صورت شما می توانید اقدام به گرفتن ویزای کاری کنید. در این صورت باید ابتدا شرکت مورد نظر برای شما یک دعوتنامه بفرستد. این دعوت نامه باید مهر و امضای رسمی شرکت را داشته باشد. سپس شما با دعوتنامه کاری و سایر مدارکی که در بالا ذکر شد پس از گرفتن وقت سفارت آلمان، به آن جا مراجعه می کنید. سفارت سپس درخواست شما را بررسی می کند و اگر مدارک شما ایرادی نداشته باشد با ویزای کاری شما موافقت می کند.

دریافت وقت سفارت آلمان برای ویزای ازدواج

برای اخذ ویزای آلمان از طریق ازدواج باید با شخصی ازدواج کنید که تابعیت آلمان را دارد. برای اخذ ویزای نامزدی باید شرایط تابعیت و ازدواج کشور آلمان را داشته باشید. شما باید مدارک ازدواج رسمی خود را به سفارت بفرستید. سفارت مدارک شما را بررسی می کند و اگر مشکلی در آن ها وجود نداشت ویزای ازدواج آلمان برایتان صادر می شود.

دریافت وقت سفارت آلمان برای ویزای شینگن

کشورهایی عضو اتحادیه شینگن هستند و طبق قانون مشترکی که بین این کشورها وضع شده است برای سفر به آن‌ ها به ویزای شینگن احتیاج خواهید داشت. آلمان هم یکی از کشورهای شینگن است. قوانین مربوط به سفر در اتحادیه شینگن یکسان است. برای سفر به آلمان هم احتیاج به ویزای شینگن دارید و برای اخذ این ویزا باید از قبل اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان بکنید. ویزای شینگن انواع مختلفی دارد و برای انواع سفرها به مسافران داده می شود.

دریافت وقت سفارت آلمان برای ویزای شینگن

هزینه های دریافت وقت سفارت آلمان

پس از پر کردن فرم های ویزا و گرفتن وقت سفارت آلمان، به شما زمانی برای انجام مصاحبه اعلام می شود. پس از مشخص شدن وقت سفارت برای مصاحبه شما باید همراه خودتان پول هم داشته باشید. این هزینه ها به صورت یورو از شما دریافت می شوند و نمی توانید کارت بکشید بنابراین پول نقد همراه خود داشته باشید. همه هزینه ها همان جا در سفارت از شما گرفته می شود. سفارت آلمان از شما سکه نمی گیرد و تنها ۵ تا اسکناس صد یورویی از شما می گیرد.

نکاتی که باید به هنگام گرفتن وقت سفارت آلمان بدانید

 • شما برای سفر به آلمان می توانید از طریق تمام سفارت های عضو اتحادیه شینگن اقدام کنید البته بهتر است از طریق گرفتن وقت سفارت آلمان برای گرفتن ویزا اقدام کنید تا سفارت کشورهای دیگر. 
 • مدارک مورد نیاز ممکن است بنا به صلاح دید سفارت و نوع سفرتان کمی متفاوت از منابع معرفی شده باشد بنابراین قبل از ارسال مدارک حتما سایت سفارت را بررسی کنید. 
 • مدارک شما باید در دارالترجمه ها ترجمه شوند و مهر رسمی دادگستری داشته باشند.
 • هزینه های مربوط به ویزا در سفارت اخذ می شود. ویزا ها معمولا یک زمان مشخص دارند و باید در آن مدت سفرتان را انجام دهید.

تاثیر دعوتنامه آلمان در گرفتن وقت سفارت آلمان

برای سفر توریستی، تجاری و یا تحصیلی به آلمان می توانید با داشتن یک دعوتنامه، اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان برای اخذ ویزا کنید. با داشتن یک دعوتنامه آلمان به صورت رسمی یا غیر رسمی می توانید مراحل اخذ ویزای آلمان را سرعت ببخشید و شانس خود برای گرفتن ویزای آلمان را هم بیشتر کنید. دعوتنامه آلمان در واقع نامه ای است که از طرف یکی از بستگان شما در کشوری که قصد سفر به آن را دارید برای شما فرستاده می شود. دعوتنامه آلمان تضمینی برای گرفتن ویزا نیستند ولی برای سفر به آلمان با داشتن یک دعوتنامه از خویشاوندان درجه یکتان می توانید شانس بیشتری برای سفر و گرفتن ویزا داشته باشید. در صورتی که از یکی از خویشاوندان خود دعوتنامه دریافت کرده اید می توانید تمام مدارک لازم را آماده کرده و پس از گرفتن وقت سفارت کشور آلمان، به سفارت مراجعه کنید تا مراحل اخذ ویزا را تکمیل کنید.

موارد ذکر شده در دعوتنامه آلمان

 • اطلاعات شخص دعوت شوندهنام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس زندگی و شماره تماس او، شغل او، کپی از مدارکی که اقامت او در آلمان را مشخص می کند و وضعیت اقامت او در آلمان باید کاملا مشخص باشد.
 • اطلاعات مورد نیاز شخص دعوت کنندهنام و نام خانوادگی خودش، تاریخ تولد، آدرس منزل و شماره تلفن، رابطه خودش و کسی که قصد سفر به آلمان دارد، هدف شما از سفر به آلمان، مدت زمان اقامت شما در آلمان و اینکه در کدام هتل ها و یا شهرها اقامت خواهید داشت و پرداخت هزینه هایتان به چه صورتی خواهد بود. همچنین باید اطلاعات مربوط به زمان ترک و خروج شما از آلمان هم وارد شود.

انواع ویزای شینگن

با اخذ این ویزا می توانید به کشورهای عضو اتحادیه شینگن به مدت 90 الی 6 ماه سفر کنید. از لحظه ورود شما به یکی از این کشورها این مدت زمان در نظر گرفته می شود. ویزای اتحادیه شینگن در واقع همان ویزای توریستی و برای سفر به آلمان به این ویزا  احتیاج خواهید داشت.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن خود به چند دسته دیگر تقسیم می شود که شامل:

ویزای شینگن نوع A

ویزای نوع A برای کسانی است که می خواهند در مقصد مورد نظر تنها هواپیمای خود را عوض کنند. مثلا می خواهند در فرودگاه آلمان پیاده شده و سپس سوار هواپیمای دیگری شوند.

ویزای شینگن نوع B

ویزای نوع Bهم تقریبا مشابه مورد اول است با این تفاوت که با این ویزا شما می توانید از آلمان به یک کشور که عضو اتحادیه شیگن نیست سفر کنید اما در قبلی تنها می توانید از آلمان به یک کشور شینگن دیگر پرواز کنید.

ویزای شینگن نوع C

ویزای نوع C پر کاربردترین نوع ویزا می باشد. از این ویزا برای سفرهای توریستی استفاده می شود. مدت اقامت در آلمان هم بستگی به این دارد که سفارت چه تصمیمی درباره شما بگیرد.

ویزای ملی شینگن یا نوع D

به این ویزا، ویزای نوع D هم گفته می شود. این ویزا برای کسانی که در یک مدت طولانی و مشخصی قصد سفر به آلمان دارند ارائه می شود. بسته به هدف شما از سفر،  این ویزا می تواند برای یک بار یا چند بار سفر صادر شود. این ویزا در شرایط زیر ارائه می شود:

دانشجویانی که به خاطر کارهای تحقیقاتی برای مدتی مشخص به کشورهای شینگن قصد سفر دارند. متخصصانی که هدف آن ها از سفر به آلمان به اشتراک گذاشتن مهارتشان به کشورهای عضو شینگن است و در این بین هنرمندان و ورزشکاران هم جای دارند. موارد اضطراری برای افرادی که برای مدت مشخصی نمی توانند کشور عضو شینگن را ترک کنند مثلا کسانی که در بیمارستان بستری شده اند. دانشجویانی که در یک مدت معینی قصد تحصیل در یکی از دوره های آموزشی در کشورهای شینگن را دارند.

در چه شرایط امکان اخذ ویزا وجود ندارد

 • پیش از گرفتن وقت سفارت آلمان به این نکات توجه کنید. برای اینکه درخواست ویزا بدهید باید حدودا ۳ ماه به سفرتان مانده باشد و اگر بیشتر از ۳ ماه به سفرتان مانده باشد امکان درخواست ویزا ندارید هرچند می توانید از ماه ها جلوتر اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان کنید. توصیه می کنیم که حتما از چند ماه جلوتر اقدام به گرفتن وقت سفارت کنید زیرا سفارت ممکن است در ایام خاصی شلوغ باشد.
 • فرم درخواست شما باید حتما امضا داشته باشد و اطلاعات آن به درستی تکمیل شده باشد.
 • پاسپورت شما باید حداقل ۳ ماه اعتبار داشته باشد و ۲ صفحه خالی داشته باشد.
 • عکسی که روی پاسپورت شما قرار دارد باید متعلق به یک سال اخیر باشد و قدیمی نباشد.
 • دقت کنید زمانی که اقدام به گرفتن وقت سفارت از کشور آلمان می کنید حتما مدارکتان درست و کامل باشد زیرا مدارک ناقص شما رد می شود و باید همه این مراحل را باز هم طی کنید.

شرایط امکان اخذ ویزای المان

سفارت کشور آلمان در ایران

سفارت آلمان در تهران و در آدرس خیابان فردوسی، پلاک ۳۲۴-۳۲۰ قرار دارد. همچنین مکاتباتی که از طریق فکس یا ایمیل با سفارت انجام می دهید باید حتما به زبان آلمانی یا انگلیسی باشد و به مکاتباتی که به زبان فارسی نوشته شده اند ترتیب عمل داده نخواهد شد. برای گرفتن وقت سفارت آلمان باید به صورت آنلاین اقدام کنید. برای گرفتن وقت سفارت آلمان دقت کنید که چه ساعت هایی می توانید به سفارت مراجعه کنید. سفارت آلمان در وبسایت مربوط به خود، روزهایی تعطیلی سفارت را مشخص کرده است و همچنین ساعات کاری سفارت در ماه های مختلف موجود می باشد.

ساعات کاری سفارت آلمان

سفارت آلمان روزهای یک شنبه، چهار شنبه و پنج شنبه از ساعت ۷ صبح الی ۳ و نیم بعد از ظهر و روزهای دوشنبه و سه شنبه هم از ساعت ۷ صبح الی ۴ بعد از ظهر سفارت آلمان باز می باشد. بنابراین برای مراجعه به سفارت ابتدا باید به صورت آنلاین اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان بکنید و سپس در روزهای مشخص شده به آن مراجعه کنید.

همچنین سفارت در روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد. در تابستان (در ماه های جولای و آگست) ساعات کاری سفارت از ساعت ۷ صبح الی ۲ و نیم ظهر می باشد. قسمت مربوط به تایید مدارک از ساعت ۷ و نیم صبح تا  ۱۰ و نیم کار می کند و باید از قبل اقدام به گرفتن وقت سفارت کنید. در روزهایی مثل عید پاک، عید نوروز، عاشورا، کریسمس و تعطیلاتی از این قبیل، سفارت آلمان تعطیل می باشد.

60 نظرات
 1. بهنام می گوید

  با سلام میخواستم ببینم از زمان سفارش جهت اخذ ویزا تا زمان مشخص شدن تاریخ مصاحبه چقدر زمان میبرد ؟ بیشتر از یکسال است آخه شخصی گفته بصورت vip ,وقت میگیرم واسه 8 ماه اینده و 2 میلیون تومان حق الزحمه دریافت میکنند میخواستم ببینم نظر شما به عنوان کارشناس چیست ؟

  1. سفریار می گوید

   سلام . وقت سفارت آلمان با توجه به نوع درخواست شما متفاوت می باشد به عنوان مثال وقت سفارت برای تحصیل زمان خاص خود را دارد و وقت سفارت توریستی یا بیزینسی و یا فامیلی و… زمان خاص خود را دارند که این زمان بین یک ماه تا 1 سال میتواند متغییر باشد. اما در مورد VIP بودن وقت سفارت تا حالا این امکان وجود نداشته است

 2. احسان می گوید

  سلام
  ببخشید من میخوام برای گرفتن وقت سفارت برای ویزای دانشجویی اقدام کنم
  اگر احتمالا به صورت ازاد اقدام کنم که تقریبا یک سال یا بیشتر طول میکشه تا نوبت من بشه. شما تقریبا چند وقت بعد از اینکه از دانشگاه مقصد پذیرش گرفتیم میتونید وقت سفارت برای ما بگیرید? هزینشو هم اگر بگید ممنون میشم

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت شما بخیر
   شما دو راه دارید برای دریافت وقت سفارت المان برای ویزای تحصیلی
   مورد اول: به محض دریافت پذیرش دانشگاه اقدام کنید به ثبت نام برای دریافت وقت سفارت آلمان
   مورد دوم: شما قبل از تایید پذیرش توسط دانشگاه برای وقت سفارت آلمان اقدام کرده باشید عملا شما جلوتر از پذیرش وقت رو درخواست کرده اید.
   برای دریافت هزینه با کارشناسان بخش وقت سفارت تماس بگیرید.
   66067591 – 66067518

 3. محسن می گوید

  سلام.
  من می خوام برای ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری اقدام کنم . چقدر زمان میبره تا سفارت وقت بدهد ؟
  برای ویزای سرمایه گذاری آیا دعوت نامه از شرکت یا شخصی می تواند در روند کار تاثیر داشته باشد؟
  با سپاس

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر . زمان دریافت وقت سفارت آلمان حدودا بین 3 تا 7 ماه می باشد . اگر بتونید ثابت کنید که یک شرکت از شما دعوت کرده است که در آلمان سرمایه گذاری کنید نتیجه بهتر خواهد بود در دریافت ویزا اما در دریافت وقت سفارت تاثیری نخواهد داشت.مرسی

 4. روژین می گوید

  سلام ببخشید من با همسرم برای ویزای دانشجویی میخواهیم اقدام کنیم ولی الان همسر من متاسفانه سربازی نرفته
  و مشغول به تحصیل هستیم
  برای گرفتن وقت سفارت همسرم چجوری باید اقدام کنیم؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر. اگر همسر شما دارای پاسپورت هستش میتونن درخواست وقت بدن موردی نداره فقط برای خروج از کشور باید کارهای نظام وظیفه خودشون کاملا انجام بدن

 5. دلارام می گوید

  سلام من دانشجوی لیسانس هستم، برای شرکت در یک دوره ی آموزشی دو هفته ای در یکی از دانشگاه های آلمان ثبت نام کردم و دعوتنامه از طرف دانشگاه به تازگی به دست من رسیده و دوره از دوم آگوست شروع میشه، من نمیتونستم زودتر از این اقدام برای گرفتن وقت کنم، امکانش هست تا اون موقع وقتی به من داده بشه برای ویزا؟
  اگر خود دانشگاه آلمان با سفارت تماس بگیره چطور؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – از زمان درخواست تا زمان دریافت جواب حدودا 6 ماه زمان میبره – از خود دانشگاه هم میشه درخواست بدن که شاید بتونه برای روند کار کمک کنه اما این بعید به نظر میرسه اما شانس خودتون امتحان کنید.

 6. سعید می گوید

  سلام وقتتون بخیر.من برای سفارت المان وقت انلاین گرفتم و ایمیل اول جهت تاییدیه ثبت نام که برای من ارسال شد در اخرش یک لینک کنسل داشت که من به اشتباه فقط لینکو کلیک کردم ولی ادامه ندادم و کدی وارد نکردم و back دادم.یه سری افراد میگن که فقط با کلیک کردن کل قرار کنسل میشه.خواسنم ببینم ایا فقط با کلیک کردن کنسل میشه؟و یه سوال دیگه اینکه تگر قبلا ثبت نام کرده باشم و مجدد ثبت نام کنم خود سیستم سفارت اطلاع میده که قبلا وقت گرفته شده یا قرارو به تاخیر میندازه؟ممنون

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – پاسخ به سوال اول شما در مورد کنسلی با عرض کنم که خیر وقت شما همچنان پا برجا می باشد. در پاسخ به سوال دوم عرض شود که امکان ثبت نام دوباره نیست چون ملاک سفارت شماره پاسپورت می باشد. مرسی

 7. ازاده می گوید

  سلام
  بدون داشتن دعوتنامه میشه واسه ویزای توریستی اقدام کرد؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر- بله میشه اقدام کرد

 8. قاسمى می گوید

  سلام روزتون بخير
  باتشكر از توضيحات كاملتون.قيمت وقت سفارت آلمان چقدر هست؟من وقت اينترنتى گرفتم ولى امكان داره كه كمى دير بشه،بعلت شلوغى تابستان.
  واينكه من ويزاى شينگن از سفارت آلمان يك سال اخير داشتم،آيا مجدد با دعوت نامه اقدام كنم؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – شما درخواست ثببت کردید و پیشنهاد میدیم که منتظر بمانید چرا که کنسل کنید امکان زیاد وجود داره که زمان بعدی دیرتر از این بشه.

 9. شقايق جعفري می گوید

  سلام
  ببخشين من حدودا ٤٥ روز پيش از طريق ايميل وقت سفارت گرفتم امروز دعوتنامم بدستم رسيده چطوري ميتون مطلع شوم كه وقت سفرتم كي هست و سوال بعد اينكهمدارك قبلا ترجمه نميخواست الان چطور؟!

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – نمیشه زمان دقیقی برای وقت سفارت شما تعیین کرد و تمامی مواردی که برای تعیین وقت سفارت آلمان گفته میشه کاملا تجربی هستش و نمیشه دقیقا به اونا استناد کرد. تمامی مدارک بمورد نیاز باید ترجمه شوند.

 10. زهره می گوید

  سلام وقت بخیر،،چند روز پیش من یه وقت مصاحبه سفارت آلمان گرفتم البته نه خود من ،،شخص دیگه ای اینکارو واسم انجام دادن،،حالا چون مطمئن نیستم که ایشون بعداز دریافت ایمیل سفارت که وقت مصاحبه رو اعلام میکنن،،،ایمیل رو تایید کننن ،،میخواستم اگه بشه آدزس ایمیل عوض کنم و آدرس خودمو بدم،،آیا امکانش هست؟ یا اینکه کلا کنسل کنم و خودم دوباره. وقت بگیرم؟ آخه چون شماره پاسپورتم ثبت شده نمیشه خودم ثبت نام کنم مگر اینکه ثبت نام قبلی لغو بشه

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – راهی برای تغییر ایمیل در وقت سفارت آلمان وجود ندارد اما شما دو راه برای پیش رو دارید
   راه اول: وقت سفارت فعلی که دریافت کرده اید را حفظ نمایید .
   راه دوم: وقت دریافت شده را کنسل کنید و اقدام به وقت جدید نمایید. اما این نکته را حتما توجه بفرمایید که زمان جدید دریافت شده میتواند دیرتر از درخواست قبلی شما قرار بگیرد

 11. حسین می گوید

  با سلام
  من میخواستم برای ویزای JOB SEEKER اقدام کنم میخواستم بدونم اولین زمانی که معمولا بهم وقت میدند چقدر است؟؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – سفارت آلمان بنا به درخواستها زمان متفاوتی ارائه میدهد که حدود زمان برای ویزای JOB SEEKER در حد 6 ماه می باشد.

 12. وحید می گوید

  با سلام . من هفته پیش برای ویزای job seeker آلمان وقت مصاحبه گرفتم. در فایل pdf ای که در سایت سفارت قرار داده شده مدت انتظار برای این نوع ویزا را اوایل فوریه 2021 زده. ولی در جواب شما به برخی دوستان فرمودید 6 ماهه وقت سفارت داده می شود. در فایل سفارت بصورت خاص راجع به مدت انتظار ویزا جاب سیکر صحبتی نشده .میشه راهنماییم کنید؟ تشمر از لطفتون

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر
   تمامی وقت های که توسط همکاران ما و فایل PDF سفارت اعلام میشود کاملا تقریبی می باشد.

  2. Azi می گوید

   همون درسته ،با توجه به درخواست های زیاد متقاضیان ،در فایل اعلام شده سفارت حداقل زمان وقت سفارت را برای رویداد بلند مدت که جاب سیکر هم جزوشون هست ۳۳ ماه هست .البته قراره که یه تغییراتی کنه و سفارت جاش رو تغییر بده و کارمنداش رو زیاد کنه .فعلا تا اون موقع همین زمان رو در نظر بگیرید به بقیه زمانهایی که دیگران میگن توجه نکنید

   1. سفریار می گوید

    سلام وقت بخیر – از همراهی شما متشکریم

 13. سعید می گوید

  سلام .
  میخواستم بدونم برای کسی که در ایران ثبت اختراع داره،میشه برای اقامت آلمان اقدام کرد؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – بله امکان دارد – فقط بستگی به نوع اختراع شما دارد.

 14. آرمان می گوید

  سلام…در صورتی که ویزا صادر نشه آیا 500 یورو پرداختی قابل بازگشته؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – این مبلغ که فرمودید برای کجا واریز شده است ؟

 15. امامی می گوید

  باسلام.وقت بخیر.
  برای گرفتن ویزای توریستی از آلمان چه مدارکی لازم است؟اگر شخصی مدارک مضمانتی کافی نداشته باشد آیا امکان گرفتن ویزا وجود داره؟؟؟؟؟یا به زبان ساده تر میشه براشون کاری انجام داد؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – برای دریافت لیست کامل مدارک لازم سفارت آلمان به این لینک مراجعه کنید. مدارک لازم برای سفارت آلمان

 16. حسن می گوید

  سلام
  من چند روز پيش وقت مصاحبه براي سفارت آلمان گرفتم واسه دانشجويي و ميدونم حدود 2 سال ديگه نوبتم ميرسه و قصد دارم همسر و فرزندم رو هم ببرم.
  سوال من اينجاست كه چه زماني يا چقدر زودتر از روز مصاحبه خودم ، براي همراهانم بايد اقدام به گرفتن وقت مصاحبه كنم؟
  دوم اينكه دوم اينكه همراه چه مداركي را بايد ارائه كنه؟
  سوم اينكه ميتونيم باهم ويزا بگيريم و باهم بريم ؟ آخه من شنيدم اول بايد دانشجو بره كشور مذكور و خودش رو ثبت اداره اتباع خارجي اون شهر بكنه و يه خونه اجاره كنه، بعد همراهان بتونن اقدام كنن واسه مصاحبه
  اگه اينطوري باشه رسما دانشجو و خانواده اش حدود يه ترمي از هم جدا ميمونن.
  ممنون از راهنماييتون

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر
   در پاسخ به سوالات شما دوست عزیز باید عض کنیم که :
   پاسخ سوال اول : اگر از کشور ایران بخواهید اقدام کنید این پروسه چند ساله جلوی راه شما می باشد
   پاسخ سوال دوم : مدارک هویتی که نسبت شما را تایید کنند و مبلغی که نشان دهنده تمکن مالی شما باشد
   پاسخ سوال سوم : بله شما میتوانید هم زمان از کشور خارج شوید

 17. رضا می گوید

  سلام
  من مدرس شبیه‌ساز پرواز هستم و مدرک درجه یک برق خودرو دارم میخواستم برای ویزای کار آلمان اقدام کنم
  میخواستم بپرسم با این مدارک میشه اقدام کرد؟ و اینکه حدوداً چقدره وقت سفارت میدن

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – بله می توانید اقدام کنید فقط شما باید مدارک و شرایط مورد نظر کشور آلمان را تهیه کنید.

 18. سمیرا می گوید

  با سلام من ۳۶ ساله فوق شیمی و همسرم ۳۶ ساله فوق مهندسی صنایع هست… ۱۰ سال سابقه کار مرتبط داریم ایا امکان گرفتن ویزای دانشجویی برای همسرم برای تحصیل وجود دارد و اینکه من و دختر۴ ساله مان همراه ایشان باشیم و چقدر زمان میبرد .. سپاس فراوان

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – بله امکان دریافت ویزای تحصیلی برای اتحادیه اروپا وجود دارد .
   آیا کشور خاصی مد نظر دارید ؟

 19. مهسا می گوید

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی هستم سال دیگه درسم تموم میشه قصد دارم ارشدو در آلمان بخونم با توجه به اینکه‌ وقت مصاحبه سفارت حداقل دو سال طول میکشه به نظرتون از الان اقدام کنم بهتره ؟؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر
   زمان اعلام شده برای سفارت آلمان کاملا تقریبی می باشد و صددرصد قابل استناد نمی باشد.آیا برای دریافت پذیرش اقدامی انجام داده اید ؟

 20. هومن می گوید

  سلام‌،وقتتون بخیر درباره ویزای کاری که گفتین شرکت دعوتنامه بده به فرض که دعوتنامه رو همراه داشته باشم سفارت وقت مصاحبه سریع رو میده؟ یا باید ۳۰ماه صبر کنم طبق قانون جدیدشون؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر
   ابتدا عرض شود خدمتتون که زمان اعلام شده برای وقت سفارت آلمان کاملا تقریبی می باشد .
   و اگر شما دارای دعوتنامه کاری باشید در بخش نوبت دهی وقت کاری قرار خواهید گرفت و این بخش زمان خاص خود را دارد.

 21. حسین می گوید

  سلام. وقت بخیر.
  من برای ویزای کار و یا ویزای دانشجویی میخواستم اقدام کنم. فقط اطلاعات لازم رو که از کجا باید شروع کنم رو ندارم.
  میخواستم شما کمک کنید بفرمایید که اخذ ویزای کار راحتتره یا ویزای تحصیلی؟
  بنده کارشناسی برق قدرت دارم.

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – ابتدا شما باید هدف خود را تعیین کنید چرا که مسیر ویزای تحصیلی با ویزای کاری کاملا متفاوت می باشد
   برای راهنمایی بهتر پیشنهاد می شود این مطالب مطالعه بفرمایید

   شرایط و راههای مهاجرت به آلمان
   لیست مدارک سفارت آلمان
   مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری
   شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان
   تور ارزان قیمت و لحظه آخری آلمان

 22. رستمی می گوید

  سلام خسته نباشید بنده برای تایید مدارک تحصیلی به سایت سفارت آلمان مراجعه نمودم ،در جایی نوشته از ساعت 7/30 الی 10/30بدون وقت قبلی مراجعه نمایید .و در جایی دیگر نوشته برای مراجعه به سفارت باید وقت قبلی بگیرید.لطفا مرا راهنمایی فرمایید. ممنون از شما

  1. سفریار می گوید

   سلام
   برای تایید مدارک برای سفارت آلمان باید وقت سفارت داشته باشید

 23. کیوان می گوید

  سلام
  دانشجوی سال اخر کارشناسی هستم…میخاستم برای ویزای تحصیلی المان اقدام کنم….ولی میگن که حداقل 2 سال دیگ نوبت وقت سفارت میدن…ایا درسته؟؟؟ بنظرتون با شرایط الان وقت سفارت واسه ویزای تحصیلی چه مدل طول میکشه؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – تمامی زمانهای گفته شده توسط همکاران به صورت تقریبی می باشد.
   پیشنهاد می کنیم که برای وقت سفارت آلمان اقدام کنید و برای دریافت وقت با همکاران ما تماس بگیرید.
   021-66047518 – 021-66047591

 24. ستاره می گوید

  سلام
  وقت بخیر
  میخواستم بدونم واسه بچه ای که میخواد پیوست خانواده انجام بشه باید درسفارت ایران چه کارایی انجام داد ایا وقت سفارت باید گرفت ؟توضیحات درخصوص پیوست رو برام توضیح میدید
  سپاسگزارم

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – برای پیوست به خانواده حتما به وقت سفارت نیاز است و مدارکی که باید همراه داشته باشید عبارتند از :
   پاسپورت
   اجازه نامه
   پاسپورت یا کارت شناسایی آلمانی ( یکی از والدین )
   شناسنامه متقاضی
   شناسنامه والدین
   کارت ملی متقاضی و والدین
   حکم طلاق والدین
   حکم دادگاه و یا سند محضری یکی از والدین که کشور را ترک نمی کند
   گواهی مبنی بر تسلط به زبان آلمانی
   بیمه درمانی
   برای دریافت وقت سفارت آلمان میتوانید با همکاران ما تماس در ارتباط باشید.
   18 75 04 66 – 021
   91 75 06 66 – 021

 25. محسن میرزایی می گوید

  با سلام و سپاس از سایت خوبتون
  بنده برای ویزای job seeker اقدام کردم سوال من این است که از زمان تعیین وقت تا زمان مصاحبه در سفارت آلمان چند ماه طول میکشه؟

  پیشاپیش بابت پاسخگویی شما متشکرم.

  1. سفریار می گوید

   سلام – زمان دقیقی وجود ندارد اما با توجه به تجربه کاری زمان حدود 3 تا 7 ماه خواهد برد.

 26. خدیجه صداوی می گوید

  سلام من نوبت گرفته بودم بعد نمیدونستم کنسل زدم وشماره پاسپورت هم نوشتم الان بعد ایمیل اومد که نوبت من کنسل شد بدای ارجاع آن میتونم کاری کنم

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – اگر تایید کنسلی شما اومده هیچ کاری دیگه نمیتونید بکنید – تنها راه درخواست وقت جدید هستش .

 27. اکبر می گوید

  سلام آیا میشه وقت سفارت را تغییر داد و زودتر وقت بگیرم؟ یک ماه پیش وقت گرفتم و هنوز ایمیل دومم نیومده ولی احتمالا شرکت آلمانی برای من قرارداد میفرسته. با داشتن قرارداد کار هم میشه وقت سفارت را بندازم جلو؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – متاسفانه امکان تغییر وقت سفارت آلمان به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد.

 28. مریم می گوید

  سلام ۲۰ روز پیش برای مصاحبه رفتم سفارت آلمان.دعوت نامه و اسکولار شیب از دانشگاه دارم.تا ۱۰ روز دیگه باید باخانواده اونجا باسم ولی هنوز خبری ندادند.تلفنها هم مدام اشغاله.چطوری میتونم پیگیر باشم؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – معمولا 14 روزه پاسخ میدهند اما الان به خاطر شلوغی با تاخیر صورت میگیرد. پیشنهاد میکنیم صبر کنید تا پاسخ شما رو بدهند.

 29. و می گوید

  سلام. آیا با پاسپورت زیارتی که در حین سربازی بگیرم میشه وقت سفارت گرفت برای بعد خدمت
  جهت اینکه بعد خدمت پذیرش دانشگاه بگیرم
  الان حدود مدت انتظار برای تحصیلی چقده؟

  ممنون

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – بله میتونید وقت سفارت آلمان بگیرید اما چون تاریخش گذشته برای سفارت اعتبار نخواهد داشت . برای وقت تحصیلی حدود یک سال زمان میبره.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.