ویزای مالزی

فایل صوتی سفارت مالزی

 • مدارک مهم ویزای مالزی
 • نکات ضروری ویزای مالزی
 • بهترین راه گرفتن ویزا
 • روشهای دریافت ویزا

با توجه به اینکه مالزی کشوری پر رفت و آمد است و تلاش‌ های زیادی در جهت جذب توریست می‌ کند و مسافران زیادی همه ساله در تور مالزی شرکت می کنند و داشتن اطلاعات کافی درباره ویزای مالزی ضروری است. کشور مالزی یکی از ثروتمندترین کشورهای جنوب شرق آسیا است که این ثروت را بیشتر مدیون فروش نفت خود است. این کشور در جنوب شرقی آسیا قرار دارد. سرویس دهی در این کشور بسیار با کیفیت است و هزینه گردشگری در آن بسیار مناسبتر از کشورهایی مانند تایلند است. پایتخت کشور مالزی کوآلالامپور است که جاذبه‌ های دیدنی زیادی دارد. در ادامهٔ این مقاله شما را با برخی جاذبه‌ های مالزی  آشنا می‌ کنیم. مالزی کشوری چند زبانه و چند فرهنگی است که دین رسمی مردم در این کشور اسلام است.

آشنایی با کشور مالزی

کشور مالزی یکی از توریستی ترین کشورها است. این کشور در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و پایتخت آن کوالالامپور است. سفر به مالزی دلایل متعددی می‌ تواند داشته باشد بعضی از این دلایل می‌ توانند کار، تحصیل و یا گردشگری باشند. مالزی جاذبه‌ های گردشگری زیادی دارد مانند برج‌ های دو قلوی پتروناس، موزه ملی مالزی، پارک پروانه، رستوران‌ های بزرگ، سواحل هیجان انگیز و خیلی دیگر از جاذبه‌ های دیدنی. بعضی از افراد به قصد تحصیل و یا رسیدن به یک شغل مناسب به این کشور می‌ روند بنابراین داشتن اطلاعاتی درباره شرایط دریافت ویزای مالزی خالی از لطف نیست. در ادامهٔ این مقاله شما را با شرایط و قوانین دریافت ویزای تضمینی مالزی آشنا می‌ کنیم.

آشنایی با کشور مالزی

سفارت مالزی در تهران

آدرس سفارت مالزی در تهران: تهران، شهرک قدس، فاز 4، بلوار ایوانک، خیابان زرافشان شمالی، کوچه دوم، پلاک 25

 • شماره فکس: 02188078716
 • ساعات کاری سفارت مالزی: یکشنبه تا پنجشنبه 8 صبح تا 4 بعد از ظهر
 • روزهای تعطیل: جمعه و شنبه

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای مالزی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مالزی بسته به نوع ویزایی که قرار است تهیه کنید، متفاوت است اما ما در اینجا مدارکی را که در اکثر ویزاها تقریباً مشترک هستند آورده‌ ایم. برای ایرانیانی که می‌ خواهند 14 روز در مالزی بمانند نیازی به تهیهٔ ویزا نیست اما اگر تصمیم دارند که بیشتر از 14 روز در این کشور بمانند باید اقدام به تهیه ویزای تضمینی مالزی کنندمدارکی که برای اکثر ویزاها و همچنین ویزای مشترک‌ اند شامل موارد زیر هستند:

 • اصل پاسپورت
 • دو قطعه عکس 4*3
 • رزرو بلیط رفت و برگشت و هتل
 • پرینت سه ماه آخر بانکی که باید بالای 8 ملیون تومان  باشد
 • اگر شخصی که شما را دعوت می‌ کند ایرانی باشد اسکن صفحه اول پاسپورت و ویزای ایرانی لازم است اما اگر این شخص ایرانی دارای ملک باشد، اسکن سند ملکی کفایت می‌ کند.
 • اگر شخص دعوت کننده مالزیایی باشد دعوت نامه از طرف شخص و ID کارت دعوت کننده لازم است.

ترجمه ویزای کشور مالزی

شما گاهی اوقات برای دریافت ویزای کشور مالزی نیاز به ترجمه مدارک مورد نظر دارید البته بعضی از سفارتخانه‌ها از شما می‌ خواهند که مدارک فارسی را به زبان انگلیسی یا زبان رسمی آن کشور ترجمه کنید ولی بعضی از کشورها هم مانند فرانسه مدارک فارسی شما را قبول می‌ کنند. برای دریافت ویزای مالزی باید مدارکتان ترجمه شوند.

انواع ویزای مالزی

کشور مالزی هم مانند سایر کشورها انواع مختلفی از ویزا را برای مسافران خود صادر می‌ کند. ما در اینجا انواع ویزای تضمینی مالزی را برای شما دسته بندی کرده‌ ایم و هر کدام از آنها را جداگانه توضیح می‌ دهیم. برخی از این ویزاها مانند ویزای ورودی یکنفره مالزی، ویزای تحصیلی مالزی، ویزای توریستی مالزی، ویزای ترانزیت (عبوری) مالزی، ویزای کاری مالزی، ویزای پزشکی مالزی، ویزای ورودی چندگانه مالزی، ویزای کار موقتی مالزی، ویزای همراه مالزی، ویزای تحصیلی مالزی، ویزای ازدواج مالزی  و ویزای توریستی مالزی هستند

اخذ ویزای توریستی مالزی

اخذ ویزای توریستی مالزی

ویزای توریستی مالزی برای افرادی صادر می‌ شود که برای سفری تفریحی و گردشی وارد این کشور می‌ شوند. کسانی که ویزای توریستی مالزی را برای تور کوالالامپور دریافت می‌ کنند و از این طریق وارد کشور مالزی می شوند، نمی توانند فعالیت‌ های تجاری، خرید و فروش و یا تحصیل انجام دهند. اعتبار ویزای توریستی برای ایرانیان سه ماه بود ولی طبق قوانین جدیدی که در سال 2013 تصویب شد مدت اعتبار این ویزا از 3 ماه به دو هفته تقلیل یافت. ضمناً برای دریافت این ویزا نیازی به مراجعه حضوری به سفارت مالزی نیست زیرا در هنگام ورود به فرودگاه مالزی مهری در پاسپورت این افراد درج می‌ شود که حکم اجازهٔ ورود به این کشور است

مدارک لازم برای ویزای توریستی مالزی

برای اخذ ویزای توریستی مالزی نیاز به گذرنامه دارای اعتبار که حداقل اعتبار آن شش ماه باشد و بلیط رفت و برگشت به مالزی دارید. اگر مسافر قصد خروج از کشور مالزی و رفتن به کشور دیگر را دارد باید ویزای آن کشور را به همراه داشته باشد.

هزینه ویزای توریستی مالزی

ویزای توریستی کشور مالزی رایگان بوده و نیازی به پرداخت هزینه نیست.

دریافت ویزای ازدواج مالزی

این نوع ویزای مالزی برای کسانی صادر می‌شود که در مالزی مشغول به کار هستند و با یک شهروندی که تبعه مالزی است، ازدواج کرده‌ اند.

اخذ ویزای همراه مالزی

ویزای همراه در زبان انگلیسی تحت عنوان Dependant pass شناخته می‌ شود. با استفاده از این نوع ویزا  یا خرید تور در واقع برای همراهان دانشجویانی که در کشور مالزی در حال تحصیل هستند قابل استفاده است. این همراهان شامل همسر، فرزندان و یا پدر و مادر است که فقط به قصد همراهی وارد این کشور می‌ شوند و حق هیچ گونه تحصیل و یا فعالیت تجاری در این کشور ندارند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کشور مالزی از نوع ویزای همراه:

 1. اصل پاسپورت دانشجو و همراهان
 2. چهار قطعه عکس رنگی با زمینه آبی
 3. مدرکی که نشان دهندهٔ ثبت نام نهایی دانشجو در دانشگاه مالزی باشد
 4. تصویر همه ی صفحات پاسپورت دانشجو و همراهان وی
 5. نامه نسبیت بین افراد
 6. فرم‌ های مخصوص درخواست ویزای همراه
 7. هزینه صدور ویزای همراه

اخذ ویزای تحصیلی مالزی

 

اخذ ویزای تحصیلی مالزی

این نوع ویزای تحصیلی مالزی برای کسانی است که می‌ خواهند در دانشگاه‌ های مالزی تحصیل کنند. کسانی که می‌ خواهند از این طریق به مالزی سفر کنند ابتدا باید ویزای تحصیلی مربوط به دانشگاه مورد نظر را بگیرند و بعد بلیط مالزی تهیه کنند و به مالزی سفر کنند. قبل از دریافت ویزای تحصیلی مالزی درباره ی دانشگاه های مالزی تحقیق کنید تا بتوانید دانشگاهی که با شرایط شما سازگار است را پیدا کنید. به طور کلی مراحل گرفتن ویزای دانشجویی مالزی به چهار مرحله تقسیم می‌ شود:

 • قدم اول: پذیرش گرفتن از دانشگاه یا موسسه مورد نظر
 • قدم دوم: گرفتن VDR Approval Letter از دانشگاه یا موسسه مربوطه
 • قدم سوم: رفتن به سفارت مالزی در تهران و گرفتن سوشیال ویزا
 • قدم چهارم: ثبت نام نهایی در دانشگاه مربوطه و درخواست ویزای دانشجویی و ثبت در پاسپورت.

 

 مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی:

 1. اصل پاسپورت و کپی همه صفحات آن
 2. فرم‌ های معاینات پزشکی
 3. نامه ثبت نام نهایی در دانشگاه
 4. رسید بیمه دانشجویی
 5. دو قطعه عکس رنگی با زمینه آبی
 6. هزینه نهایی ویزای دانشجویی

پس از اینکه این مدارک را تهیه کردید، تحویل دانشگاه داده تا دانشگاه این مدارک را برای اداره مهاجرت مالزی بفرستد و برای شما ویزای دانشجویی با اعتبار یکسال صادر کنند. کسانی که با ویزای دانشجویی مشغول تحصیل در مالزی هستند حق کار کردن در این کشور را ندارند مگر کارهای آزاد.

برای کسانی که قصد دارند در کشور مالزی پذیرش دانشگاهی بگیرند می‌ توانند ویزای دو ماه مالزی را تهیه کنند. این ویزا سه ماه اعتبار دارد و از زمانی که وارد کشور مالزی شوید، به مدت 2 ماه می‌ توانید در این کشور بمانید. این ویزا برای کسانی که پذیرش دانشگاه مالزی را گرفته‌ اند ،می‌ تواند قابل استفاده باشد تا زمانی که ویزای اصلی برای این افراد صادر شود.

دریافت ویزای کار و تجارت مالزی

یکی از راه‌ های دریافت ویزای مالزی ،ویزای کاری است. مانند خیلی از کشورهای دیگر، برای کار در مالزی نیازمند یک جاب آفر هستید که به عنوان کارفرمای شما برای شما دعوتنامه کاری بفرستد. مدت اعتبار ویزای کاری مالزی تقریباً 24 ماه است که می‌ توانید آن را طبق شرایطی دوباره تمدید کنید. پیدا کردن کار در مالزی کمی دشوار است زیرا بین فارغ التحصیلان برای دریافت کار رقابت شدید وجود دارد. ضمناً افرادی که سابقهٔ کاری دارند برای گرفتن شغل مورد نظر در اولویت هستند.

کسانی که می‌ خواهند در این کشور کار کنند باید بدانند که زبان رسمی مردم در این کشور مالایایی است و در بسیاری از ادارات دولتی مردم به این زبان صحبت می‌ کنند. دومین زبانی که مردم در این کشور از آن استفاده می‌ کنند، زبان انگلیسی است که در مدارس کشور مالزی هم تدریس می‌ شود. روزهای کاری در این کشور معمولاً دوشنبه تا جمعه است اما در برخی ادارات تا شنبه هم کار می‌ کنند و میانگین ساعات کاری تقریباً 9 تا 5 بعد از ظهر است. به افراد شاغل در ادارات در حین کار، یک ساعت وقت استراحت و صرف غذا می‌ دهند که برای افراد مسلمان وقت نماز هم در نظر گرفته می‌ شود. مرخصی که برای افراد در نظر گرفته می‌ شود بستگی به میزان کار شما در طی یک سال دارد اما به طور میانگین هر شخص تقریباً 10 روز در سال را می‌ تواند برای تعطیلات خود داشته باشد.

دریافت ویزای کار و تجارت مالزی

ویزای کاری موقتی

این نوع ویزای کاری مالزی برای افرادی صادر می‌ شود که قرار است برای انجام یک شغل موقت وارد کشور مالزی شوند که این افراد به دو دسته تقسیم می‌ شوند دسته اول کارگران خارجی نیمه ماهر و غیر متخصص و دسته دوم کارگران و کارمندان معمولی هستند.

ویزای حرفه ای اشتغال

این ویزا برای افرادی صادر می‌ شود که در یک حرفهٔ مشخص تخصص داشته باشند. این نوع ویزای مالزی تحت عنوان ویزای حرفه ای-بلند مدت خوانده می‌ شود.

اخذ ویزای پزشکی مالزی

سالانه افراد زیادی در کشورهای مختلف به دلایل زیادی همچون کمبود امکانات پزشکی در کشور خود و یا ناتوانی پزشکان در درمان بیماری به کشورهای مختلف سفر می کنند. اگر شما قصد دارید که برای درمان وارد کشور مالزی شوید باید ویزای پزشکی مالزی را دریافت کنید. البته هر کشور برای صدور این ویزا قوانین و شرایط خاص خود را دارد.

انواع ویزا از لحاظ تعداد ورود و خروج به مالزی

ویزای یکبار ورود مالزی

اعتبار ویزای مالزی از این نوع معمولاً 3 ماه پس از صدور ویزای کشور مالزی است و برای اتباع خارجی که به منظور بازدید از این کشور می‌ خواهند ویزای مالزی دریافت کنند،قابل استفاده است.

ویزای ترانزیت مالزی

ویزای ترانزیت مالزی برای افرادی است که به منظور رفتن به کشور دیگر فقط از کشور مالزی عبور می‌ کنند. این نوع ویزای ترانزیت مالزی به شما اجازه می‌ دهد که از هواپیما پیاده شده و سوار هواپیمای مقصد شوید. شما با استفاده از این نوع ویزا به هیچ وجه حق خروج از فرودگاه مالزی را ندارید.

ویزای ورودی چندگانه مالزی

این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌ شود که به منظور انجام اهداف اجتماعی ویا کارهای مربوط به دولت  می‌ خواهند وارد کشور مالزی شوند. اعتبار این نوع ویزای مالزی 3 تا 12 ماه از زمان صدور آن است.

هزینه صدور ویزای مالزی

هزینه ویزای مالزی برای ایرانیان انفرادی و چند گانه تقریباً 10 دلار است اما این مقدار می‌ تواند تغییر کند.

مدت اعتبار ویزای کشور مالزی

در زمان صادر شدن ویزای مالزی مدت مجاز اقامت شما روی آن درج شده است که این مدت بستگی به تشخیص صادر کننده دارد و اعتبار آن معمولاً بین یک تا سه ماه و یا حتی بیشتر است

انواع ویزا از لحاظ تعداد ورود و خروج به مالزی.

تمدید ویزای مالزی

زمانی که شما ویزای مالزی را دریافت کردید باید بدانید که این ویزا یک مدت اعتبار مجاز دارد که بسته به نوع ویزایی که تهیه کردید این مدت اعتبار متفاوت است. اگر شما در حین سفر تصمیم گرفتید که بیشتر در کشور مالزی بمانید، می‌ توانید برای تمدید ویزای این کشور اقدام کنید. البته همیشه موفق به تمدید نمی‌ شوید زیرا بعضی کشورها قوانین سختی برای تمدید ویزا دارند و اگر ویزای خود را تمدید هم کنید،ممکن است در سفر بعدیتان به کشور مالزی با مشکل مواجه شوید و سختگیری بیشتری نسبت به صدور ویزای شما شود. از طرفی اگر موفق به تمدید ویزا نشدید و بدون اجازهٔ مقامات رسمی کشور مالزی در این کشور بمانید، مشمول جریمه خواهید شد.

 شیوه درخواست کار در کشور مالزی

برای کار کردن در مالزی ابتدا باید شرکت و یا اداره‌ ها را در این کشور بشناسید. برای برخی از شرکت‌ ها باید درخواست کار خود را به صورت آنلاین برای شرکت مورد نظر بفرستید برخی دیگر هم رزومه‌ ای از شما می‌ خواهند که شامل اطلاعات شخصی، تحصیلی، سابقهٔ کاری، مهارت‌ های کار با کامپیوتر و تسلط به زبان انگلیسی است. پس از عقد قرارداد بین شما و شرکت مورد نظر می‌ توانید اقدام به دریافت ویزای کاری کنید.

شما برای اخذ این نوع ویزای مالزی در ابتدا باید اطلاعاتی درباره ادارات و شرکت‌ های مالزی داشته باشید تا از این طریق بتوانید جذب کار شوید. ما در این مقاله برخی از شرکت ها و موسساتی که می‌ توانید برای گرفتن شغل با آنها همکاری کنید را آورده‌ ایم. برخی از این شرکت‌ ها مانند: صنایع اصلی که شامل لاستیک، نفت و گاز طبیعی، داروسازی وفناوری پزشکی و الکترونیک می باشند. بخش هایی که در حال توسعه هستند، مانند صنایع تولید و خدمات، جزء مشاغلی هستند که کمبود کارگران ماهر دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.