پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا

کشور کانادا از آن دسته کشور هایی است که متقاضیان زیادی برای سفر های مهاجرتی و غیر مهاجرتی دارد. از آن جا که دریافت ویزای کانادا به دلیل بسته بودن سفارت آن کشور در ایران با مشکلات متعددی همراه است، پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا از بهترین روش ها برای دریافت ویزای این کشور است. در زیر با انواع ویزا و مفهوم پیکاپ کردن و پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا بیشتر آشنا خواهیم شد. پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا، مزایای زیادی به نسبت سایر روش های دریافت ویزا دارد.

ویزای کانادا

ویزا در یک تعریف کلی به یک سند رسمی گفته می شود که توسط دولت کشور مقصد و به وسیله اداره مرزبانی، سفارت خانه و کنسولگری آن برای اتباع سایر کشور ها صادر می شود و به این وسیله به آن ها اجازه سفر یا مهاجرت به آن کشور داده می شود. برای مسافرت یا مهاجرت به کشوری بیگانه داشتن ویزا ضروری است (به استثنای مواردی خاص) البته نکته مهم در این است که در بعضی مواقع داشتن ویزا، مسافرت به کشور دیگر را تضمین نمی کند بلکه گاهاً مأموران مرزبانی در مبادی ورودی کشور مقصد به دلایلی اجازه ورود مسافر به کشور خود را صادر نمی کنند.

ویزای کانادا

پیکاپ (pick up)

همان طور که پیشتر نیز گفته شد یکی از روش های درخواست ویزا، مراجعه حضوری به سفارت خانه کشور مقصد است. حال در صورتی که کشور مورد نظر دارای سفارت خانه در کشور درخواست کننده ویزا باشد، روند کارها به صورت معمول انجام می شود. اما گاه کشور مقصد دارای سفارت خانه در کشور درخواست کننده ویزا نیست؛ در این صورت متقاضی ویزا باید به کشور واسطه  دیگری که وزارت خانه کشور مقصد را دارد، سفر کند و سپس به سفارت خانه مورد نظر خود مراجعه کند. این کار نیازمند صرف هزینه زیاد و اتلاف وقت فراوان است.

در این میان برخی از شرکت ها به عنوان کارگزار و واسطه میان متقاضی ویزا و کشور مقصد عمل می کنند و با وکالتی که از درخواست کننده ویزا می گیرند، به جای او برای دریافت ویزا از سفارت کشور مقصد عمل می کنند. به این کار در اصطلاح پیکاپ کردن (pick up) می گویند. در صورتی که کشور مقصد موافقت خود را برای صدور ویزا برای درخواست کننده صادر کند، متقاضی پاسپورت خود را به سفارت کشور مورد نظر می فرستد و سپس این سفارت خانه ویزا را به پاسپورت ضمیمه می کند.

ایرانیانی که قصد مسافرت به کشور کانادا را دارند می توانند، از این روش استفاده کنند زیرا سفارت کانادا در ایران بسته است. بنابراین پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا یکی از بهترین روش ها برای دریافت ویزای این کشور برای ایرانی ها است. پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا، ضمن صرفه جویی در هزینه ها، جلوگیری از اتلاف وقت را به همراه دارد. در ایران تعدادی از شرکت های معتبر، مسئولیت پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا را بر عهده دارند.

پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا

پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا معمولا در سه کشور ترکیه، امارات و ارمنستان صورت می گیرد؛ به این صورت که برای پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا باید به کارگزار مورد نظر مراجعه نمود و پس از ارائه مدارک، منتظر صدور ویزا شد. پس از گذشت زمان مشخص شده، ویزای پیکاپ شده کانادا و پاسپورت مهر خورده به متقاضی ویزا تحویل داده خواهد شد. هزینه پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا در این صورت بسیار کمتر از مراجعه حضوری به کشور های واسطه خواهد بود.

پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا

مراحل پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا تضمینی

پروسه دریافت ویزای تضمینی کانادا به صورت پیکاپ به این صورت است که مدارک متقاضی، فرم ها و وجوه نقدی برای دریافت ویزا توسط شرکت کارگزار به دقت بررسی خواهد شد. داشتن  گذرنامه ای با حداقل یک سال اعتبار و یک حساب بانکی معتبر از مدارک ضروری برای پیکاپ است.

پس از بررسی مدارک، نامه انگشت نگاری در اختیار متقاضی ویزا قرا می گیرد و درخواست کننده یک ماه فرصت دارد تا با مراجعه به محل انگشت نگاری که می تواند به دلخواه متقاضی، سفارت کانادا در کشور های دبی، ایروان، آنکارا، پاریس و یا هر جای دیگر باشد ،مراحل پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا را سپری کند. بعد از انجام مرحله انگشت نگاری، سفارت کانادا جواب نهایی صدور ویزا را اعلام خواهد کرد.

این کار ممکن است تنها یک روز طول بکشد  و گاهی ممکن است چند ماه زمان ببرد. در صورتی که جواب سفارت منفی باشد، نامه وزارت کانادا در اختیار متقاضی قرار می گیرد تا از علت رد درخواست خود آگاه شود. اگر جواب سفارت مثبت باشد، درخواست کننده ویزا، در بازده زمانی یک ماه باید پاسپورت خود را به شرکت کارگزار ارائه دهد.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا

اولین گام برای پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا آماده کردن مدارک مورد نظر که توسط سفارت خانه کانادا مشخص شده است و سپس ترجمه آن ‌ها به زبان انگلیسی است ،پس از آن مدارک را با راهنمایی شرکت کارگزار به صورت آنلاین از طریق سفارت خانه کانادا ارسال می کنید. برای پیکاپ داشتن مدارک زیر ضروری است:

 1. پرینت ایمیل سفارت
 2. پاسپورت امضا شده
 3. دو قطعه عکس 5*7
 4. قد و رنگ چشم
 5. تکمیل صفحه آخر ایمیل (ایمیل شخص، آدرس، شماره تلفن)
 6. امضای فرم وکالت نامه

مدارک لازم برای پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا

مدارک لازم برای پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا به صورت غیر مهاجرتی شامل موارد زیر است:

 1. پاسپورت امضا شده
 2. پرینت ایمیل سفارت
 3. فرم وکالت نامه

انواع پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا

فرآیند ارسال پاسپورت به سفارت کانادا و بازگشت آن که معمولاً دو هفته زمان می برد همان پیکاپ است. می توان گفت که پروسه درخواست ویزا و پیکاپ به صورت تضمینی، دو هفته الی سه ماه زمان می برد.

پیکاپ ویزای توریستی و پاسپورت کانادا

شرایط اخذ ویزای کانادا ساده تر از دیگر انواع ویزا است بنابراین برای  پیکاپ از نوع توریستی و ویزای مولتیپل 5 ساله، می توان به راحتی به شرکت های کارگزار مراجعه نمود. گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار و دعوت نامه یا برگه رزرو هتل از جمله مدارک پیکاپ از نوع توریستی هستند.

پیکاپ ویزای تحصیلی و پاسپورت کانادا

از آنجا که دانشگاه های کشور کانادا از بهترین دانشگاه های جهان هستند، پیکاپ از نوع تحصیلی، متقاضیان زیادی در ایران دارد. برای گذراندن مراحل پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا لازم است مدارک مشخص شده به همراه نامه پذیرش از دانشگاه یا مدرسه مورد نظر ارسال شود.

پیکاپ ویزای فرصت مطالعاتی و پاسپورت کانادا

دولت کانادا برای تبادلات علمی میان دانشگاه های کشور کانادا و سایر کشور ها شرایط مناسبی را ایجاد نموده است. به این ترتیب که درخواست کنندگان پیکاپ از نوع فرصت مطالعاتی را می گیرند ، پس از این که از دانشگاه مورد نظر خود در کانادا پذیرش گرفتند ،می توانند جهت دریافت ویزا اقدام کنند.

پیکاپ ویزای کاری و پاسپورت کانادا

پیکاپ از نوع ویزای کاری نیازمند صرف زمان بیشتری است و اصولا دریافت این نوع ویزا دشوار تر از سایر ویزا های مسافرتی است. برای پیکاپ، داشتن مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه، داشتن تجربه کاری و پیدا کردن کارفرما در کانادا ضروری است.

انواع پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا

پیکاپ ویزای سرمایه گذاری و پاسپورت کانادا

پیکاپ از نوع ویزای سرمایه گذاری از آسان ترین راه های دریافت ویزای کانادا است. در این روش می توان از دو طریق سرمایه گذاری برنامه دولت فدرال و سرمایه گذاری در استان کبک اقدام نمود.

همان طور که می بینیم مراحل پیکاپ ویزا و پاسپورت کانادا، بسیار ساده تر از دیگر روش هاست. هم چنین پیکاپ هزینه ها را کاهش می دهد. استفاده از روش پیکاپ ، در جلوگیری از اتلاف وقت نیز بسیار مؤثر است.

پیکاپ ویزای ازدواج و پاسپورت کانادا

برای دریافت ویزای ازدواج کشور کانادا، متقاضی باید توسط همسر خود به عنوان اسپانسر، برای دریافت ویزای ازدواج اقدام کند. به این صورت که اسپانسر خود باید دارای شرایط زیر باشد:

 1. تبعه یا شهروند کشور کانادا باشد یا اقامت دائم آنجا را داشته باشد.
 2. با همسر خود که متقاضی دریافت ویزا است، دست کم دو سال بعد از این که اسپانسر اقامت دائم کانادا را دریافت کرده است، دارای یک رابطه قانونی باشند.
 3. در صورتی که متقاضی نتواند نیاز های اولیه خود را تأمین کند، اسپانسر باید نیاز های اولیه متقاضی شامل خوراک، پوشاک، مسکن و خدمات پزشکی را برای متقاضی فراهم نماید.
 4. حداقل سن قانونی اسپانسر باید 18 سال باشد.
 5. اسپانسر نباید دارای سؤ پیشینه باشد یا پیشتر ورشکسته شده باشد.

پیکاپ ویزای پزشکی و پاسپورت کانادا

زمانی پیش می آید که افرادی که دچار بیماری های خاصی هستند میخواهند برای درمان به کشور کانادا سفر کنند ،شما میت وانید با ارائه یک سری مدارک پزشکی دال بر بیماری فرد و نامه ای از بیمارستان و پزشک مورد نظر خود در کانادا ،موفق به دریافت ویزای پزشکی این کشور شوید و برای ادامه درمان به این کشور سفر کنید.

تمدید ویزای کانادا

تمدید ویزا زمانی صورت می گیرد که شخصی به کشور مورد نظر خود سفر کرده است و در حین اقامت در آن کشور اعتبار ویزایش به اتمام می رسد، در حالی که هنوز قصد دارد در آن کشور بماند. در این شرایط برای تمدید ویزا اقدام می کند.

زیرا در صورتی که بیشتر از زمان اعتبار ویزا و هم چنین مدت زمان اقامت، در کشور مقصد بماند، اقامت او در کشور مورد نظر غیر قانونی است که اصطلاحاً به آن اقامت غیر مجاز (over stay) می گویند و باید در ازای هر روز اقامت خارج از برنامه، مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت کند و این امکان وجود دارد که کشور مورد نظر برای دفعات بعد در صدور ویزا برای شخص خاصی سخت گیری بیشتری انجام دهد و حتی شاید پس از آن اجازه ورود به آن کشور را از دست خواهد داد.

تمدید ویزا می تواند مراحل ساده و بی دغدغه ای داشته باشد؛ برای مثال اقداماتی که برای تمدید ویزا در کشور برزیل صورت می گیرد چندان دشوار نیست. اما بعضی دیگر از کشور ها برای تمدید ویزا سخت گیری های بیشتری دارند.

سایر ویزاها :

ویزای کاری قطر

ویزای قطر

امروزه برای سفر به بیشتر کشور ها نیاز به اخذ اجازه از اداره مهاجرت آن کشور یا ویزا داریم. کشور های مختلفی در همین راستا

مطالعه »
ویزای روسیه

ویزای روسیه

ویزای روسیه انواع مختلفی دارد که در سفارت روسیه برای مسافران صادر می شود. روادید به جز نوع ترانزیت که بر مبنای بلیط مسافر صادر

مطالعه »
ویزای ژاپن

ویزای ژاپن

آیا درباره شرایط صدور ویزای ژاپن اطلاعاتی دارید؟ درباره این که معمولاً برای سفر به ژاپن، ویزا با چه اهدافی صادر می شود؟ اگر تصمیم

مطالعه »
ویزای EB5 آمریکا

ویزای آمریکا

ویزای آمریکا مجوزی برای ورود اتباع دیگر کشور ها به این کشور محبوب در جهان است. ویزای آمریکا برخلاف دیگر کشور های جهان، به سادگی

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند