ویزای ایران برای اتباع افغانی

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

می دانیم که اخذ ویزای ایران برای یک سری از کشورها مشکل است. ویزای ایران برای اتباع افغانی در این دسته قرار می گیرد و جا دارد که در این بخش به طور دقیق شرایط ویزای ایران برای اتباع افغانی را مورد بررسی قرار دهیم در نظر داشته باشید که شرایط ویزای ایران برای اتباع افغانی در سال های اخیر فرق کرده است و ما در این مقاله سعی کرده ایم جدیدترین قوانین ویزای ایران برای اتباع افغان را مورد بررسی قرار دهیم. اگر در فکر دعوت دوست افغانی خود به ایران هستید قطعا این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

ویزای ایران برای اتباع افغان

در روش قدیمی که برای اخذ ویزای ایران برای اتباع افغان دیده می شود فرد متقاضی می بایست در صف های طولانی در مقابل سفارت ایران می ایستاد و این موضوع واقعا مشکل ساز بوده است. امروزه شرایط ویزای ایران برای اتباع افغانی فرق کرده است و سامانه الکترونیکی در این مسیر دیده می شود که شرایط را بسیار آسان تر می کند. در این سامانه یک فرم درخواست به صورت الکترونیکی وجود دارد که باید تکمیل شود و همین طور باید نمایندگی کنسولگری مورد نظر انتخاب شود که در نهایت امر ویزا در این مکان دریافت خواهد شد.

مدارک لازم ویزای ایران برای اتباع افغان

می دانیم که برای اخذ ویزای ایران برای اتباع افغان یکی از مهم ترین مسایل تهیه مدارک مورد نظر است. در این بخش مدارک لازم برای ویزای ایران برای اتباع افغانی را بررسی می کنیم. همان طور که مشخص است فرم مربوط به درخواست ویزا باید به طور دقیق پر شود.، این فرم را در بخش بعدی به طور مفصل توضیح می دهیم. دومین مدرک مورد نیاز تهیه عکس است، عکس باید بدون کلاه و بدون عینک باشد. زمینه عکس باید سفید باشد. مطابقت داشتن عکس با چهره طبیعی افراد بسیار مهم است.

مدرک مهم دیگری که برای ویزای ایران برای اتباع افغانی نیاز است گذرنامه است، گذرنامه فرد باید 6 ماه اعتبار داشته باشد و همین طور صفحه سفید برای درج برچسب نیز فراهم باشد، تعداد صفحات سفید 2 برگ اعلام شده است. شما برای اخذ ویزا نیاز به مدرک تحصیلی خاصی ندارید که البته این گزینه در روش های قبل دیده می شد اما در جدیدترین اطلاعیه اعلام شده است در خصوص ویزا این طور به نظر می رسد که سطح سواد موضوع مهمی محسوب نمی شود.

در بخش قبل در خصوص فرمی که برای درخواست ویزای ایران برای اتباع افغانی وجود دارد صحبت شد. دقت کنید که این فرم با سایر فرم های ویزای ایرانی بسیار متفاوت است. در این فرم یک سری سوالات وجود دارد که فرد متقاضی باید به طور دقیق آن را پاسخ دهد، در واقع فرم مربوطه در بخش اول خود یک سری کادرهای خالی برای مشخصات دارد و سه بخش دیگر آن برای پرسش و پاسخ طراحی شده است.

ویزای ایران برای اتباع افغان

پرسش ها در وضعیت رندوم قرار دارد به این معنی که از هر فرد سوالاتی متفاوت از فرد دیگر پرسیده می شود. در نظر داشته باشید که در پر کردن این فرم ها باید دقیق و سریع باشید، برای هر فرد زمانبندی در نظر گرفته می شود و باید طبق زمان اعلام شده فرم را تکمیل کنید. این فرم در ابتدای امر باید از سوی فرد متقاضی به صورت آنلاین ارسال شود و فرد منتظر تایید آن باشد.

در حال حاضر سامانه ای که برای درخواست ویزای ایران برای اتباع افغانی برقرار شده است برای سفارت های کابل، مزار شریف، هرات و جلال آباد به فعالیت مشغول است. افرادی می توانند از این سامانه ها درخواست ویزا داشته باشند که از ولایت هایی همچون کابل، پروان، بامیان، میدان وردک، لوگر ، خوست، کاپیسا، پکتیا، پکتیکا، دایکندی و پنجشیر پاسپورتشان را دریافت کرده باشند. در نظر داشته باشید که این مناطق به صورت دوره ای تغییر می کند و بهتر است که شرایط های موجود در این مسیر به طور دقیق بررسی شود.

بعد ار تکمیل کردن فرم درخواست الکترونیک و همین طور مدارک مورد نیاز افراد باید طبق محل اخذ گذرنامه به یکی از شهرهای زیر برای دریافت ویزا مراجعه کنند. افرادی که گذرنامه شان صادره از جوزجان، سمنگان ، بغلان، کندوز، تخار، بلخ، سرپل، فاریاب و بدخشان باید به کنسولگری مزار شریف مراجعه داشته باشند. افرادی که گذرنامه شان را از بادغیس، غور و همین طور فراه اخذ کرده اند باید به سراع کنسولگری هرات بروند و افرادی که گذرنامه ای از لغمان ، ننگرهار و کنر دارند باید به کنسولگری در جلال آباد مراجعه کنند. دارندگان گذرنامه از هلمند ، نیمروز ، ارزگان و همین طور غزنی نیز باید به کنسولگری در قندهار مراجعه کنند.

مراجعه حضوری برای ویزای ایران برای اتباع افغان

فرد متقاضی در هنگام مراجعه حضوری برای دریافت ویزا باید نسخه چاپی و همین طور کد رهگیری خود را ارائه دهد. او قطعا باید اصل گذرنامه خود را به همراه دو سری کپی با خود داشته باشد. یکی دیگر از مدارکی که برای روز مصاحبه ویزای ایران برای اتباع افغانی وجود دارد گواهی سلامت صادر از کلینیک است که علاوه بر سلامت جسمی به سلامت روحی او نیز اشاره دارد.

در نظر داشته باشید که شخص متقاضی باید فیش پرداختی هزینه صدور روادید را پرداخت نماید و این هزینه به صورت دوره ای تغییر می کند. موضوع بعدی در خصوص عکس 6 در 4 است که باید پشت نویسی شده باشد. برای افراد متاهل وجود برگه متذکره، برای تاجرین جواز کاری و همین طور برای رانندگان کامیون برگ سبز از الزامات محسوب می شود. در نظر داشته باشید که نظر نهایی در خصوص صدور و یا عدم صدور ویزای ایران برای اتباع افغانی به عهده وزارت امور خارجه ایران است.

هزینه ویزای ایران برای اتباع افغانی

هزینه هایی که در خصوص ویزا وجود دارد اغلب متغیر است یعنی بستگی به سفارت مربوطه دارد اما به طور کلی یک سری از هزینه ها در وضعیت عمومی قرار دارد. شما باید برای دانلود فرم مربوطه و ارسال آن هزینه ای پرداخت کنید، این هزینه به طور کلی ثابت است و با هر بار ارسال این فرم باید هزینه پرداخت شود. هزینه بعدی در روز مصاحبه است که به هیچ عنوان برگشت داده نمی شود در واقع حتی اگر ویزا صادر نشود نیز هزینه پرداخت شده سوخت می شود.

ویزای تجاری ایران برای اتباع افغانی

این موضوع بستگی به نوع تجارت فرد متقاضی دارد و البته بسیار کم دیده می شود که فرد افغانی بخواهد در ایران کار و تجارت مشخصی راه بیاندازد، این طور که به نظر می رسد این مسیر بسیار پیچیده است و قطعا باید به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد. نوبت گیری سفارت برای ویزای تجاری اغلب تکمیل است و عموما فرد متقاضی تاریخ خالی برای انتخاب ویزای تجاری پیدا نخواهد کرد.

صدور ویزای اتباع افغانی متاهل

شرایط اخذ ویزای ایران برای اتباع افغانی متاهل به طوری که یکی از زوجین ایرانی هستند بسیار آسان تر از فرد مجرد است. در این پروسه فرد باید در بخش مربوطه در فرم به طور کامل مشخصات تاهل خود را اعلام کند تا مشخص شود که همسر او ایرانی است به این ترتیب بررسی فرم او و به طبع شرایط رزرو او آسان تر می شود. در نظر داشته باشید که اگر فرد دارای فرزند بالای 18 سال باشد نمی تواند فرزند خود را به همراه بیاورد و باید مسیر اخذ ویزای ایران برای فرزند وی به طور جداگانه طی شود.

قوانین تکمیلی ویزای ایران برای اتباع افغانی

فرد متقاضی 3 الی 15 روز پس از ابلاغ کد تاییدیه ویزا می تواند با در دست داشتن کد به سفارت مراجعه کند. در صورت تایید وضعیت نهایی او ویزای مربوطه از سوی وزارت امور خارجه دریافت خواهد شد. عموما زمانی که طول می کشد تا ویزای فرد متقاضی در پاسپورت الصاق شود 15 روز کاری است این زمان با توجه به سفارت موردنظر کاهش و یا افزایش خواهد یافت. در نظر داشته باشید که کلیه اطلاعات ارائه شده تا به اینجای کار از جدیدترین اخبار گرفته شده است و به طور کلی قوانین ویزای ایران برای اتباع افغانی همیشه در وضعیت تغییر قرار می گیرد.

دریافت ویزای توریستی ایران

تمدید ویزای ایران برای اتباع افغانی

موضوع بعدی که در خصوص ویزای ایران برای اتباع افغانی دیده می شود تمدید است، فرض کنید که فرد افغانی از ویزای توریستی استفاده کرده است و پس از اتمام زمان اعلام شده قصد دارد که مجدد ویزای خود را تمدید کند، این گزینه از چندین حیث قابل بررسی است. در وهله اول باید بررسی شود که او در طول زمانی که در این ایران بوده است آیا مشکلی ایجاد کرده یا خیر؟ در صورت بروز مشکل و خسارت از سوی وی به هیچ عنوان ویزا برای او تمدید نخواهد شد.

در صورتی که فرد مشکلی از این دست نداشته باشد می تواند برای تمدید ویزا درخواست دهد، درخواست وی مورد بررسی قرار می گیرد و شرایط ویزای ایران در تاریخ درخواست او بررسی می شود گاه دیده می شود که فصل انتخابی برای تمدید مناسب نیست و مشکل ساز خواهد بود. عموما یک بار تمدید برای ویزای ایران بدون مشکل است. البته این کار گاهی زمان بر خواهد بود.

سایر ویزاها :

ویزای EB5 آمریکا

ویزای آمریکا

ویزای آمریکا مجوزی برای ورود اتباع دیگر کشور ها به این کشور محبوب در جهان است. ویزای آمریکا برخلاف دیگر کشور های جهان، به سادگی

مطالعه »
ویزای لهستان

ویزای لهستان

اگر قصد سفر به لهستان را دارید و می‌ خواهید در مورد اخذ ویزای لهستان اطلاعات کسب کنید، اگر در مورد مدارک لازم برای صدور

مطالعه »
مدارک لازم برای صدور ویزای جمهوری چک

ویزای جمهوری چک

در این مقاله ویزای جمهوری چک بررسی و مدارک و مراحل لازم برای دریافت آن شرح داده شده است. خوب است بدانید که این کشور

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند