وقت سفارت سوئد

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

مراحل دریافت وقت سفارت سوئد

سوئد در قسمت شمالی اروپا واقع شده است و برای رفتن به آن نیاز به دریافت ویزا دارید. برای این منظور باید به دنبال وقت سفارت سوئد باشید تا بتوانید مدارک خود را تحویل دهید و از شما مصاحبه و انگشت نگاری انجام شود. سفر به این کشور و پایتخت آن یعنی استکهلم می تواند خاطره خوبی برایتان رقم بزند، پس فرصت را از دست ندهید و برای سفر به این کشور اقدام کنید.

معرفی کشور سوئد

کشور سوئد به این دلیل که برای زندگی از رفاه بالایی برخوردار است بسیاری از مردم برای سفر و یا زندگی آن را انتخاب می کنند. با هر هدفی که قصد ورود به سوئد را داشته باشید باید وقت سفارت سوئد را دریافت کنید تا روند دریافت ویزا برایتان انجام شود. امکانات تفریحی این کشور بسیار زیاد است و به این دلیل که از آنجا می توان به راحتی به کشورهای دیگر اروپایی رفت آن را شاهراه اروپا نامگذاری کرده اند. شرایط آب و هوایی کشور سوئد بسیار مناسب است گشت و گذار در آن را بسیار راحت و لذت بخش کرده است. موقعیت اجتماعی این کشور خوب است و رفاه بالایی برای شهروندان در نظر گرفته است و به دلیل شرایط اقتصادی خوبی که دارد تاجران زیادی به آن سفر می کنند.

وقت سفارت سوئد

برای اینکه وقت سفارت سوئد به شما داده شود باید فرمی که مربوط به درخواست ویزا است به صورت آنلاین تکمیل کنید. در این صورت با پرداخت هزینه برای سفارت، وقت نیز داده خواهد شد. دریافت وقت سفارت سوئد از ماه آگوست سال 2016 به صورت اینترنتی درآمده است. این فرم اینترنتی را می توانید از سایت اداره مهاجرت دریافت کنید و آن را پر نمایید و سپس وقت سفارت سوئد خود را مشخص کنید.

شخصی که خواستار دریافت ویزا و گرفتن وقت سفارت سوئد است باید شخصا و به صورت جداگانه برای این کار اقدام کند. دقت کنید که در وقت سفارت سوئد که به شما داده می شود حضور پیدا کنید چون این وقت قابل تغییر نخواهد بود و اگر به دلایل گوناگون نتوانستید در وقت سفارت سوئد که تعیین شده حضور پیدا کنید، فرم دیگری را تکمیل کرده و دوباره وقت سفارت سوئد را دریافت کنید. در سایت اداره مهاجرت وقت هایی که می توانید مراجعه کنید مشخص شده است پس قبل از تعیین وقت برای آن روز برنامه ریزی کنید تا بتوانید حضور پیدا کنید.

وقت سفارت سوئد

مدارک لازم برای اخذ وقت سفارت سوئد

تمام مدارکی که سفارت دریافت آن ها را از جانب فرد متقاضی ضروری می داند باید ارائه شود. توجه داشته باشید که برای تعیین وقت سفارت سوئد و دریافت ویزا مقصد اصلی باید کشور سوئد باشد و تاریخ سفر خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که از تاریخ مراجعه به سفارت و زمانی که مدارک را ارائه داده اید سه ماه فرصت باقی بماند. مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید به شرح ذیل است:

  • فرم درخواست ویزای خود را پس از تکمیل کردن چاپ و امضا کنید.
  • اگر فرد متقاضی زیر 18 سال سن دارد قیم قانونی او باید فرم را امضا کند.
  • پاسپورت باید معتبر باشد یعنی حداقل دارای دو برگه سفید باشد و تا حداقل سه ماه پس از اینکه از منطقه شنگن خارج شدید اعتبار داشته باشد. هم چنین این پاسپورت باید طی 10 سال گذشته صادر شده باشد.

چگونگی دریافت وقت سفارت سوئد

برای دریافت وقت سفارت سوئد می توانید هم به صورت حضوری و هم اینترنتی اقدام کنید. بعد از پر کردن فرم به صورت آنلاین می بایست پرینت آن را همراه با مدارکی که آماده کرده اید به سفارت سوئد در تهران ببرید و سعی کنید آن را به صورت کامل ارائه دهید تا درخواست شما رد نشود. مدارکی که آماده کرده اید به زبان انگلیسی ترجمه کنید و یک کپی از آن ها را با خود به سفارت ببرید.

در زمان وقت سفارت سوئد از شما مصاحبه به عمل می آید و اقدام به گرفتن عکس از فرد خواهند کرد. این موارد و هم چنین انجام انگشت نگاری در زمان وقت سفارت سوئد سبب می شود که حضور فردی که متقاضی ویزا است در این زمان ضروری باشد. بعد از مصاحبه و انگشت نگاری بررسی مدارک آغاز می شود. وقت تعیین شده را از دست ندهید تا مجبور نباشید دوباره همه کارهای لازم برای دریافت وقت سفارت سوئد را انجام دهید. توجه داشته باشید که با ارائه صفحه اول گذرنامه خود و هم چنین شماره تماس، رزرو وقت سفارت انجام خواهد شد ولی حضور در سفارت برای کارهای دیگر جهت دریافت ویزا لازم خواهد بود.

در زمان وقت سفارت سوئد در همان مرحله اول مصاحبه از فرد صورت می گیرد. کارشناسانی که درباره صدور ویزای فرد نظر می دهند انجام این مصاحبه را برعهده دارند. در این مصاحبه فرد باید برای دریافت ویزای خود و هدفش از سفر را اثبات کند در غیر این صورت شانس دریافت ویزا را نخواهید داشت. تسلط به زبان سوئدی و یا انگلیسی الزامی است در غیر این صورت ویزایی به فرد داده نخواهد شد. اگر مدارکتان کامل باشد در مصاحبه تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

مراحل دریافت وقت سفارت سوئد

برای گرفتن وقت سفارت سوئد می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و برای پیگیری کارها یک شماره تماس ذکر کنید. در این زمان باید تصویر پاسپورت خودتان را ارائه کنید و از جانب کارشناسان ما وقت مصاحبه دریافت کنید. ارسال وقت مشخص شده از جانب کارشناسان صورت می گیرد. آژانس فرم درخواست ویزای شنگن را به صورت کامل پر می کند. بعد از پرداخت هزینه رسیدی به فرد تحویل داده می شود. در این مرحله مدارک تکمیلی را باید ارائه کنید همچنین اصل و کپی از کلیه صفحات گذرنامه را تحویل دهید. قسمتی که مربوط به اطلاعات خانوادگی است به صورت کامل پر کنید. اگر دعوت نامه دارید از گذرنامه و یا کارت شناسایی فردی که از شما دعوت به عمل آورده است کپی تهیه کنید و ارائه دهید. هم چنین ارائه یک گواهی ثبت مدنی مربوط به کسی که شما را دعوت کرده است لازم است.

مراحل دریافت وقت سفارت سوئد

دریافت وقت سفارت سوئد فوری

برخی افراد در گرفتن وقت سفارت سوئد کاربلد نیستند و ترجیح می دهند آن را از مراکز معتبری خریداری کنند. خرید وقت سفارت سوئد روش سریعی است و با یک تلفن می توانید برای دریافت آن گام بردارید. در این شرایط آژانس فرمی به شما تحویل می دهد که با پر کردن آن و خرج کردن هزینه ای پایین می توانید وقت سفارت سوئد را دریافت کنید. با پرداخت هزینه رسیدی به فرد داده خواهد شد که این رسید بعدا به عنوان مدارک از جانب سفارت از فرد گرفته خواهد شد پس در نگهداری آن کوشا باشید.

هزینه های دریافت وقت سفارت سوئد

فردی که متقاضی ورود به سوئد است و برای دریافت ویزا اقدام به گرفتن زمان مصاحبه می کند باید تمکن مالی داشته باشد. در این راستا از فرد متقاضی مدارکی که ثابت کند او توانایی مالی در طول مدت اقامتش در سوئد دارد را می خواهند. این مدارک می تواند اموال و دارایی های شخص باشد. در کشور سوئد کمتر کسی وجود دارد که وضعیت مالی نا به سامانی در این کشور داشته باشد.

اینکه این تمکن مالی برای دریافت وقت سفارت سوئد و صدور ویزا تا چه حد باشد بستگی به هدف از سفر و رده بندی سنی دارد. مثلا هزینه کسی که برای بازدید از اقوام به سوئد می رود با کسی که هدف تجاری دارد و یا برای زندگی به آنجا می رود تفاوت دارد. اینکه کشور سوئد از نظر رتبه بندی اقتصادی در حد مطلوبی است به این دلیل است که تاجران زیادی سوئد را برای کسب و کار تجاری خود انتخاب می کنند زیرا از این کشور یه راحتی می توان به سایر کشورهای اروپایی دسترسی داشت.

بررسی مدارک پس از وقت سفارت سوئد

سوئد کشوری است که از اعضای اتحادیه اروپا به شمار می آید و از این رو برای متقاضیان ورود به خاکش سخت گیری می کند. در این راستا مقامات مرزی سوئد هنگام ورود افراد به این کشور، کنترل های سخت گیرانه ای دارند و اگر مدارکی که ارائه می دهند کوچکترین نقص و تفاوتی داشته باشد اجازه ورود به کشور را نخواهند داد. سفارت این کشور در ایران بعد از دریافت مدارک از فرد متقاضی مصاحبه به عمل می آورد و کارهای انگشت نگاری او را انجام می دهد سپس کارشناسان این بخش مدارک را بررسی می کنند و با توجه به هدف فرد متقاضی از سفر به سوئد و تکمیل بودن مدارکش تصمیم می گیرند که ویزای او را صادر کنند یا خیر. دقت کنید که مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهید تا در صدور ویزا به مشکلی برنخورید.

قوانین سفارت سوئد در زمان مصاحبه

  • اگر دعوتنامه دارید و شخص دعوت کننده دچار بیماری است ارائه گواهی پزشکی لازم است.
  • رده سنی 16 سال و بالای آن باید دارای گذرنامه باشند.
  • بعد از اینکه مراحل صدور ویزا طی شد و کارشناسان آن را تایید کردند گذرنامه عودت داده خواهد شد.
  • باید در زمان وقت سفارت سوئد متعهد شوید که این کشور را در زمان تعیین شده ترک می کنید.
  • باید برای ثابت شدن تمکن مالی تعهد نامه ای را امضا می کنید که در این فرم تعهد می دهید برای طول مدت اقامتتان در سوئد وضعیت مالی که کفاف این دوره را بدهد، دارید.
  • نداشتن سابقه جنایی مهم است که در زمان صدور ویزا به آن توجه می شود.
  • تمام مدارک که در زمان وقت سفارت سوئد ارائه می دهید باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.

قوانین سفارت سوئد در زمان مصاحبه

سفارت سوئد در ایران

آدرس سفارت سوئد که به متقاضیان وقت می دهد تهران، خیابان پاسداران شمالی، بالاتر از خیابان فرمانیه، خیابان بوستان، نبش نسترن، پلاک ۲۷ می باشد و تلفن آن ۲۳۷۱۲۲۰۰ و شماره فکس آن ۲۲۲۹۶۴۵۱ می باشد. شماره فکس مربوط به بخش صدور ویزا ۲۲۲۸۶۰۲۱ و کد پستی سفارت ۴۵۸-۱۹۵۷۵ است. سفارت سوئد در ایران از یکشنبه تا چهارشنبه در ساعات 8 تا 16:30 مشغول فعالیت است. ساعات کاری در روز پنج شنبه 8 تا 15 می باشد. برای ارتباط تلفنی با سفارت می توانید 9 تا 13 و یا 14 تا 16 در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه تماس حاصل فرمایید.

جهت تعیین وقت و صدور ویزا به صورت حضوری می توانید روزهای یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 8 تا 13 مراجعه فرمایید. هم چنین برای تماس با این بخش از سفارت روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 14 تا 16 می توانید تماس حاصل فرمایید. در رابطه با بخش کنسولی، سفارت از ساعت 9 تا 12 روزهای یکشنبه تا پنح شنبه به صورت حضوری پاسخگو خواهد بود البته اگر از قبل وقت تعیین کرده باشید. شهروندان سوئدی در رابطه با بخش پاسپورت مانند تحویل و یا درخواست صدور آن روزهای فرد از ساعت 9 تا 12 می توانند مراجعه کنند.

سایر وقت سفارت ها :

نکات مهم در روز مصاحبه سفارت مالت

وقت سفارت مالت

آیا می دانید برای اخذ ویزا و وقت سفارت مالت چه باید کنید؟ مالت از دسته کشورهای اروپایی محسوب می شود که تا چند سال

مطالعه »
وقت سفارت استونی برای ویزا تجاری

وقت سفارت استونی

در این مقاله جهت آشنایی با نحوه تعیین وقت سفارت استونی همراه ما باشید، استونی یکی از کشورهای اروپای شمالی است که در سال های

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند