بورسیه تحصیلی کانادا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های بورس تحصیلی

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بورسیه تحصیلی کانادا در مقاطع ارشد و دکترا

این روز ها در بین دانشجویان و یا فارغ التحصیلان در بین تمام رشته ها علاقه به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در خارج از کشور بسیار رشد پیدا کرده است. شما نیز اگر می خواهید یک بورسیه تحصیلی نظیر بورسیه تحصیلی کانادا را کسب نمایید، لازم است تا در ابتدا اطلاعات کلی درباره این کشور و دانشگاه های آن بدست آورید پس از آن می توانید به دنبال انواع بورسیه تحصیلی کانادا و همچنین شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا باشید. ما نیز در این نوشتار به طور کامل در خصوص این بورسیه تحصیلی به شما اطلاعات مفیدی خواهیم داد؛ پس همراه ما باشید.

کشور کانادا

این کشور در شمال قاره آمریکا شمالی قرار دارد که از شمال با اقیانوس منجمد شمالی از شرق با اقیانوس اطلس و از غرب نیز با اقیانوس آرام همسایه می باشد. می توانید کانادا را به عنوان دومین کشور پهناور جهان در نظر بگیرید. درباره نحوه اداره این کشور نیز لازم است بدانید که به صورت دموکراسی پارلمانی فدرال اداره می شود و یک پادشاهی مشروطه می باشد. از شهر های پر جمعیت این کشور نیز می توان به تورنتو، منترال و ونکوور اشاره نمود. می توانید کانادا را به عنوان یک کشور ثروتمند در نظر بگیرید زیرا در رده یازدهم تولید ناخالصی در جهان قرار دارد. همچنین این کشور جزء کشور های صنعتی و پیشرفته به شمار می رود و از پایه های اقتصادی مستحکمی برخوردار می باشد.

تحصیل در کانادا

کانادا برای تحصیل می تواند یکی از بهترین مقصد های این روز ها برای دانشجویان به شمار برود. شرایط مناسبی نیز در این کشور برای دانشجویان فراهم می باشد که می تواند شما را هر چه بیشتر ترغیب به ادامه تحصیل در این کشور نماید. حال اگر خواهان این باشید که یک تحصیل ارزان در این کشور داشته باشید می توانید به سراغ بورسیه تحصیلی کانادا بروید که در ادامه قصد معرفی کامل آن را برای شما عزیزان داریم.

تحصیل در کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا

ابتدا لازم است تا با معنی بورسیه تحصیلی کانادا آشنا شوید. بورسیه به معنی این است که شما طی مدت مشخصی در کانادا و یا هر کشور دیگر که به دانشجویان بورسیه ارائه می کند تحصیل می کنید، کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنید. در طول مدت تحصیل تان هزینه هایی نظیر شهریه دانشگاه و در برخی از موارد هزینه های کامل زندگی شما در کانادا به عنوان کمک هزینه هایی ماهیانه به شما پرداخت خواهد شد. این هزینه ها می توانند شامل خوراک، حمل و نقل و خرید کتاب های درسی مورد نیاز شما باشند.

انواع بورسیه تحصیلی کانادا

باید قبل از اقدام برای دریافت بورسیه ابتدا اطلاعات لازم را در مورد مقاطع تحصیلی و به طور کل نظام آموزشی کانادا کسب کنید. برای شروع به سراغ مقاطع تحصیلی دانشگاهی در این کشور خواهیم رفت و دوره و مدت زمان هر یک را بررسی می کنیم. برای تحصیل در کانادا راه های مختلفی وجود دارد و می توانید از تعداد زیادی از بورسیه تحصیلی کانادا استفاده نمایید.

اما قبل از آن لازم است تا اطلاعات دقیق درباره هر یک بدست بیاورید و اینکه شرایط اخذ کدام یک از بورسیه تحصیلی کانادا برای شما مناسب می باشد. همچنین نکته مهم دیگری را نیز که باید در نظر بگیرید این است که اخذ بورسیه تحصیلی کانادا کاری بسیار رقابتی می باشد و تنها تعداد محدودی می توانند از بورسیه تحصیلی کانادا بهره مند شوند و افراد زیادی از سرتاسر دنیا خواستار کسب این بورسیه ها می باشند.

بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی

می توانید از بین تعداد زیادی از رشته ها برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا اقدام کنید و دست شما از این بابت کاملا باز می باشد. شما برای این که در این مقطع بتوانید پذیرش در یکی از دانشگاه های خوب در کانادا کسب نمایید لازم است تا سوابق تحصیلی خوبی نیز ارائه کنید. معیار سنجش برای پذیرش در این مقطع سوابق تحصیلی شما می باشد و رابطه مستقیمی بین معدل شما و پذیرش در دانشگاه مد نظرتان وجود دارد. هرچه معدل شما بالاتر باشد می توانید انتظار پذیرش شدن از طرف دانشگاه های خوب کانادا را داشته باشید.

اگر علاقه دارید تا در این مقطع بورسیه تحصیلی کانادا را نیز اخذ کنید لازم است تا معدل بالایی ارائه دهید. همچنین داشتن مدرک زبان در این دوره ملاک نیست ولی اگر بتوانید نمره زبان قابل قبولی را نیز ارائه دهید می توانید با خیال راحتی از بابت گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا در این مقطع اقدام به فرستادن مدارک خود نمایید. شما می توانید از انواع بورسیه های مختلف در این مقطع استفاده نمایید. در این بخش ما تنها به نام بردن از آن ها اکتفا کرده و در قسمت های بعدی به تفضیل توضیح خواهیم داد.

 • بورس تحصیلی IDRC
 • بورس تحصیلی NSERC
 • بورس تحصیلی OAS(Organization of American States)
 • بورس تحصیلی Vanier

بورسیه تحصیلی کانادا در مقاطع ارشد و دکترا

اگر خواهان این هستید که برای مقاطعی نظیر ارشد و دکترا به کانادا برای تحصیل بروید لازم است که بدانید شرایط پذیرش در این دو مقطع کمی سخت می باشد. برای این که بتوانید در یک دانشگاه خوب پذیرش بگیرید لازم است تا یک رزومه کامل و قوی از خود ارائه بدهید. برای مثال داشتن معدل بالا الزامی می باشد. شما اگر بتوانید یک معدل خوب و یک نمره زبان بالا ارائه کنید مطمئنا شانس شما برای اخذ پذیرش و همچنین کسب بورسیه تحصیلی کانادا بیشتر خواهد شد. توجه داشته باشید که داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش و دریافت بورسیه تحصیلی کانادا الزامی می باشد.

 • بورس تحصیلی Banting Postdoctoral Fellowships
 • بورس تحصیلی Canada Graduate Scholarships
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد Vanier
 • و انواع بورسیه های تحصیلی دانشگاه ها مانند Manitoba، Waterloo، Calgary و

مدارک لازم برای پذیرش در مقاطع ارشد و دکترا

 • مدرک کارشناسی و ریز نمرات برای دوره ارشد (داشتن حداقل معدل شانزده الزامی می باشد)
 • مدارک کارشناسی ارشد و ریز نمرات برای دکترا (حداقل معدل شانزده می باشد)
 • توصیه نامه از اساتید
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان انگلیسی نظیر تافل و آیلتس و یا مدرک فرانسوی برای دانشگاه های فرانسوی زبان
 • تعداد مقالات و کتب تالیفی یا ترجمه برای دانشجویان دکترا
 • هزینه بررسی مدارک تحصیلی

بورسیه تحصیلی کانادا در مقاطع ارشد و دکترا

بورسیه تحصیلی دولتی کانادا

می تواید به سراغ بورسیه تحصیلی Banting بروید. این بورسیه تحصیلی کانادا مخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی نظیر دانشجویان کارشناسی ارشد و دانشجویان دکترا می باشد. که به دانشجویان ارشد و دکترا بین الملل در رشته های علوم طبیعی و اجتماعی و یا زمینه های تحقیقات بهداشتی ارائه می شود.

فلوشیپ CLIR دانشجویان پسا دکتری در کانادا نیز می تواند برای دانشجویان فوق دکترا و یا فارغ التحصیلان اخیر رشته دکترا اهدا شود. که این بورسیه تحصیلی کانادا به صورت دسترسی به انجمن های علمی و کتابخانه ها می باشد. می توانید در مقطع دکترا نیز به سراغ بورسیه دیگر در این مقطع یعنی بورسیه تحصیلی Vanier بروید که برای استفاده دانشجویان دکترا می باشد.

در مقطع کارشناسی ارشد می توانید به سراغ بورسیه NSERC  نیز بروید. این بورسیه تحصیلی کانادا برای دانشجویان برجسته از لحاظ علمی می باشد که کمک های مالی برای این دانشجویان که در رشته های علوم طبیعی و مهندسی در یکی از دانشگاه های معتبر کانادا تحصیل می کنند می باشد.

بورس تحصیلی IDRC نیز به عنوان دیگر بورسیه تحصیلی کانادا وجود دارد و برای دانشجویان که در کشور های در حال توسعه زندگی می کنند و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و یا پژوهش در سطح دکترا می خواهند در یکی از دانشگاه های مطرح کانادا تحصیل نمایند؛ می باشد.

بورسیه های سازمان های غیر دولتی در کانادا

می توانید برای کسب بورسیه تحصیلی کانادا به سراغ سازمان های خصوصی و غیر دولتی نیز در این زمینه بروید. برای مثال می توانید به عنوان یک دانشجوی بین الملل در مقطع دکترا از بورسیه صندوق محیط زیست آن استفاده کنید. این بورسیه تحصیلی کانادا با هدف انجام تحقیقات درباره حیوانات می باشد که در دانشگاه کبک یا بریتیش کلمبیا در نظر گرفته شده است.

می توانید از مزایای تحصیلی در بورسیه تحصیلی کانادا برای موسسه ترودو نیز بهره مند شوید. این موسسه نیز برای ارائه انواع بورسیه تحصیلی کانادا و هزینه های تحقیقاتی دانشجویان در مقطع دکترا می باشد.

بورسیه های ویژه دانشگاهی در کانادا

می توانید به صورت منحصر نیز از بورس مربوط به دانشگاهی که از آن پذیرش اخذ می نمایید استفاده نمایید. هر کدام از دانشگاه های کاندا ممکن است در شرایط خاص و برای مقاطع خاص تحصیلی بورسیه تحصیلی کانادا در نظر بگیرند.

 • دانشگاه کارلتون: می توانید در این دانشگاه به صورت خودکار بورس کسب نمایید. این بورسیه برای تمام دانشجویان در دسترس می باشد و تنها لازم است تا درخواست دریافت آن را به دانشگاه بدهند.
 • دانشگاه کنکوردیا: می توانید به عنوان یک دانشجوی بین الملل از انواع کمک هزینه های تحصیلی در این داشنگاه بهره مند شوید.
 • دانشگاه دالهاوزی: این دانشگاه نیز یکی دیگر از دانشگاه هایی است که برای تمام دانشجویان چه بین الملل و چه دانشجویان داخلی بورسیه تحصیلی کانادا در نظر می گیرد.
 • دانشگاه دیکنسون: می توانید به عنوان یک دانشجوی بین الملل در این دانشگاه کمک هزینه های مربوطه را کسب نمایید. این کمک هزینه تحصیلی به تمام دانشجویان اعطا می شود.
 • دانشگاه هامبر: اگر به دنبال دانشگاهی هستید که در مقطع کارشناسی بتوانید در آن بورسیه بگیرید؛ این دانشگاه می تواند یکی از گزینه های اصلی برای شما به حساب بیاید.

تعداد این دانشگاه ها که بورسیه تحصیلی کانادا را برای بیشتر دانشجویان شان در نظر می گیرند در کانادا زیاد می باشد. در ادامه لیست کاملی از این دانشگاه ها برای شما آورده شده است.

 • دانشگاه تونتو انتاریو
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه سایمون فریزر
 • دانشگاه بین المللی وسترن انتاریو
 • دانشگاه بین المللی یورک
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه بین المللی آلبرتا
 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه های برتر کانادا

حال که با انواع مقاطع تحصیلی و انواع بورسیه های تحصیلی در کانادا آشنا شدید می توانید به سراغ انتخاب یک دانشگاه خوب و معتبر در این کشور بروید. نکته مهمی که باید حتما مد نظر داشته باشید این است که مدرکی که از هر دانشگاهی در کانادا کسب می کنید ممکن است مورد تائید وزارت علوم نباشد پس در این مورد دقت نمایید.

دانشگاه مونترال

بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان در خارج از کشور فرانسه می باشد. که می توانید در صورتی که بورسیه تحصیلی کانادا را هم اخذ نکرده باشید با یک شهریه مناسب در این دانشگاه به تحصیل مشغول شوید. اما نکته مهمی که باید برای پذیرش در این دانشگاه در نظر بگیرید آشنایی کامل شما با زبان فرانسوی می باشد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا، ونکوور

می توانید برای اینکه در مقطع لیسانس در این دانشگاه تحصیل کنید یک شهریه نسبتا کم نسبت به سایر دانشگاه های کاندا بپردازید. این دانشگاه جزو یکی از بهترین دانشگاه های بین المللی در یکی از بهترین شهر های کانادا می باشد.

دانشگاه یورک، تورنتو

اگر می خواهید در یکی از بهترین دانشگاه های کانادا و همچنین پیشرفته ترین آن ها تحصیل کنید می توانید به سراغ تحصیل در این دانشگاه و اخذ پذیرش از آن باشید. یک شهریه نسبتا مناسب و قرار گرفتن در یکی از شهر های خوب و خوش و آب و هوای کانادا می تواند یکی از دلایلی باشد که شما را به اخذ پذیرش از این دانشگاه ترغیب نماید.

دانشگاه تورنتو

این دانشگاه در کانادا جزو مشهور ترین دانشگاه های این کشور به شمار می رود که در دنیا نیز از رتبه علمی بالایی برخوردار می باشد. می توانید در این دانشگاه از امکانات فوق العاده با استاندارد های روز دنیا بهره مند شوید.

دانشگاه واترلو

درباره جایگاه علمی این دانشگاه در دنیا باید بدانید که هم اینک در رده 152 در جهان قرار دارد. می توانید برای تحصیل در رشته روانشناسی این دانشگاه را در صدر انتخاب های خود در بین دانشگاه های کانادا قرار دهید.

دانشگاه کویینز

می توانید در این دانشگاه نیز مجددا همانند سایر دانشگاه های برتر کانادا یک محیط علمی بالا و امکانات پیشرفته را مشاهده کنید. رتبه این دانشگاه در بین دانشگاه های جهان چیزی حدود 206 می باشد که هر سال نیز پیشرفت های چشمگیری دارد.

دانشگاه های برتر کانادا

مزیت ها و معایب بورسیه تحصیلی کانادا

اگر علاقه مند هستید که هر طور شده به خارج از کشور بروید و در یک کشور خوب به ادامه تحصیل مشغول شوید مطمئنا کانادا می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. اینکه بتوانید بورسیه تحصیلی کانادا را نیز اخذ کنید خود می تواند یکی از دلایلی باشد که حتما شما را ترغیب به تحصیل در این کشور نماید.

اما اگر موفق نشدید بورسیه تحصیلی کانادا را کسب نمایید باز هم نگران نباشید؛ زیرا کانادا شاید کشور ارزانی به شمار نیاید ولی در بین سایر کشور های اروپایی و آمریکایی جزو بهترین هاست و با دارا بودن دانشگاه های پیشرفته می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

همچنین از دیگر مزیت های این بورسیه تحصیلی این است که شما می توانید در سال چیزی حدود یازده تا شانزده هزار دلار بورسیه تحصیلی دریافت کنید و در برخی از این بورسیه ها حتی شرایطی نظیر محل اقامت رایگان نیز برای شما در نظر گرفته می شود.و البته می توانید از معایب آن را دوری از خانواده خود و تحصیل در یک کشور غریب بدانید.

سایر نوشته های بورس تحصیلی:

بورسیه تحصیلی فنلاند (EDUFI)

بورسیه تحصیلی فنلاند

فنلاند کشوری در اروپا و در همسایگی کشورهای نروژ، سوئد، استونی و روسیه می باشد. این کشور به دلیل داشتن برترین سیستم های آموزشی دنیا

مطالعه »
شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه

شرایط جدید بورسیه تحصیلی ترکیه از دسته سوالاتی است که بارها از وکیل مهاجرت پرسیده می شود. زمانی که می خواهید به کشوری سفر کنید

مطالعه »
تحصیل در کرواسی

بورسیه تحصیلی کرواسی

تحصیل در بهترین مراکز دانشگاهی با امکانات عالی آموزشی و همچنین اساتید و مدارک دانشگاهی معتبر از دغدغه ها و خواسته هر دانشجو و فرد

مطالعه »
بورسیه فنی کولومبو

بورسیه تحصیلی هند

بورسیه تحصیلی هند انواع مختلفی دارد که مهمترین آن بورسیه ای است که از جانب دولت کشور هندوستان ارائه می گردد. دولت هندوستان سالانه بورسیه

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند