ویزای امارات متحده عربی

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

ویزای امارات متحده عربی

در این متن قصد داریم به بررسی ویزای امارات متحده عربی بپردازیم. برای سفر به هر کشوری ازجمله امارات متحده عربی افراد نیازمند به گرفتن ویزای این کشور می‌باشند. روادید امارات انواع مختلفی دارد؛ که برای دریافت هرکدام از انواع این ویزا باید مراحلی طی شود. برای آشنایی بیشتر با مراحل دریافت روادید امارات، لطفاً تا انتهای متن با ما همراه باشید.

امارات متحده عربی

کشور امارات متحده عربی یکی از کشورهای پادشاهی در خاورمیانه می‌باشد. مساحت کشور امارات ۸۳٬۶۰۰ کیلومتر بوده و دارای جمعیتی حدود ۸٫۱۰۶٫۰۰۰ می‌باشد. این کشور از اطراف با کشورهای قطر، عربستان سعودی، عمان و خلیج‌فارس همسایه می‌باشد. پایتخت امارات متحده عربی، ابوظبی است. این کشور از اتحاد هفت شهر شیخ‌نشین به نام‌های ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه و ام‌القوین تشکیل‌شده است؛ که هرکدام از این شهرهای شیخ‌نشین از استقلال کافی برخوردار می‌باشند؛ اما در حال حاضر فردی به نام  شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان در رأس امور کشور قرار دارد. واحد پول کشور امارات، درهم است و مردم آن به زبان عربی صحبت می‌کنند. دین اغلب مردم امارات اسلام است. اما در این کشور کلیساهای زیادی وجود دارد. زیرا بسیاری از مردم آسیا برای زندگی به این کشور سفرکرده‌اند. یکی از منبع‌های درآمد این کشور، منابع نفتی می‌باشد. زیرا امارات دارای یکی از بزرگ‌ترین ذخایر نفتی دنیا است.

بهترین زمان برای سفر به کشور امارات و هم‌چنین شهر ابوظبی، ماه‌های آوریل و می (۱۲ فروردین تا ۱۰ خرداد) یا سپتامبر تا اکتبر (۱۰ شهریور تا ۹ آبان) است. در فصل‌های بهار و پاییز به دلیل کم بودن تعداد گردشگران و خلوت بودن این مناطق، هزینه رزرو هتل و اقامتگاه کم‌تر می‌باشد. هم‌چنین در این فصل‌ها آب‌وهوا مساعدتر است. درنتیجه این فصل‌ها فصول مناسبی برای سفر به امارات متحده عربی می‌باشند. فصل زمستان شلوغ‌ترین زمان برای سفر به این کشور می‌باشد. در این کشور در فصل‌های مختلف فستیوال‌ها و جشن‌های متعدد و باشکوهی برگزار می‌شود؛ که می‌تواند نظر گردشگران زیادی را به خود جذب نماید.

ویزای امارات متحده عربی

همه افرادی که به دلایل و اهداف مختلفی قصد ورود به یک کشور را دارند، باید علاوه بر پاسپورت مدارک دیگری نیز به همراه داشته باشند. یکی از اصلی‌ترین مدارکی که برای ورود به هر کشور نیاز است، ویزا می‌باشد. درواقع با ویزا اجازه ورود به هر کشوری داده می‌شود. همه افرادی که قصد دارند به کشور امارات متحده عربی سفر کنند، الزاماً باید اقدام به دریافت ویزا نمایند. به‌جز افراد ساکن کشورهای عضو شورای همکاری خلیج که شامل قطر، کویت، بحرین، عربستان و عمان می‌باشند. باید توجه داشت که ویزا انواع مختلفی دارد و  برای اخذ این ویزاها به مدارکی نیاز می‌باشد؛ که در ادامه متن شمارا با این مدارک آشنا خواهیم کرد.

ویزای امارات متحده عربی

ویزای امارات متحده عربی ازنظر دفعات ورود

دقت داشته باشید که ازلحاظ اعتبار زمانی، ویزای امارات متحده عربی به سه دسته تقسیم می‌شود؛ که شامل ویزای معمولی 14 روزه، ویزای یک‌ماهه امارات و ویزای سه‌ماهه می‌باشد. البته ویزای یک‌ماهه و سه‌ماهه به‌صورت یک‌بار ورود و چند بار ورود صادر می‌شوند. افراد متقاضی در نظر داشته باشند که برای اخذ روادید امارات متحده عربی مخصوصاً ویزای سه‌ماهه از آژانس‌های مسافرتی و کارگزاران مورد اعتماد کمک بگیرند. تا مراحل لازم سریع‌تر و صحیح‌تر طی شوند. در بیشتر مواقعی که افراد از آژانس‌های مسافرتی و کارگزاران برای اخذ ویزای امارات متحده عربی کمک نمی‌گیرند و به‌صورت شخصی درخواست ویزای سه‌ماهه می‌دهند، نتیجه نمی‌گیرند و به درخواست آن‌ها پاسخی داده نمی‌شود.

مراحل دریافت روادید امارات متحده عربی

بعد از جمع‌آوری مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت و اخذ ویزای امارات متحده عربی، افراد باید در زمان تعیین‌شده برای انجام مصاحبه و انگشت‌نگاری، به سفارت امارات مراجعه نمایند. در این مرحله  افراد باید در پاسخ به سؤالات پلیس مهاجرت صادق باشند و همه سؤال‌ها را به‌درستی و بدون ابهام پاسخ دهند. درصورتی‌که پلیس مهاجرت صلاحیت فرد را تأیید نماید با درخواست روادید امارات متحده عربی برای فرد موافقت می‌شود؛ که در این صورت مدارک فرد متقاضی به همراه پاسپورت وی به سفارت این کشور ارسال می‌شود. تا روادید امارات به پاسپورت فرد متقاضی الصاق شود. دقت داشته باشید که افرادی که دارای دعوت‌نامه از کشور امارات باشند، می‌توانند مراحل لازم برای اخذ ویزا را سریع‌تر انجام دهند. اما این مسئله به معنی تضمین صددرصدی برای دریافت روادید امارات متحده عربی نمی‌باشد. بلکه حتی ممکن است صلاحیت فردی که دارای دعوت‌نامه می‌باشد نیز تأیید نشود.

مدارک لازم برای صدور ویزای امارات متحده عربی

افرادی که قصد سفر به کشور امارات متحده عربی را دارند، باید بدانند که اولین قدم برای دریافت ویزا جمع‌آوری مدارک است. این مرحله بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد. ازآنجاکه گرفتن روادید دشوار نمی‌باشد، بنابراین برای این کار شما به مدارک کمی نیاز دارید؛ که این مدارک شامل پاسپورت معتبر و عکس 3 در 4 می‌باشد. در نظر داشته باشید که پاسپورتی معتبر می‌باشد که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. مدارک لازم برای دریافت روادید کاری عبارت­است از: حداقل شش قطعه عکس در اندازه پاسپورت، سند ازدواج (در صورت متأهل بودن)، شناسنامه برای تمام اعضای خانواده، کپی واضح از گذرنامه حامی مالی، بیمه سفری.

انواع ویزای امارات متحده عربی

روادید امارات متحده عربی انواع متفاوتی دارد. درواقع ویزای این کشور برای اهداف خاصی صادر می‌شود؛ که این انواع ویزا شامل ویزای پزشکی امارات متحده عربی، ویزای کاری، روادید تحصیلی، ویزای ازدواج و ویزای توریستی می‌باشند. دقت داشته باشید که ازلحاظ اعتبار زمانی، ویزای امارات متحده عربی به سه دسته تقسیم می‌شود؛

ویزای تحصیلی امارات متحده عربی

افراد زیادی به دنبال اخذ روادید تحصیلی این کشور می‌باشند. سپس بعد از دریافت این ویزا و تحصیل در این کشور اقدام به تابعیت و اقامت در این کشور می‌کنند. به دانشجویان خارجی برای تحصیل در کشور امارات، بورسیه تعلق نمی‌گیرد؛ بنابراین تحصیل در این کشور رایگان نمی‌باشد. هم‌چنین خوب است بدانید که مدارک دانشگاه‌های پزشکی و دندان‌پزشکی این کشور مورد تأیید وزارت علوم ایران نمی‌باشد.

ویزای کاری امارات متحده عربی

افرادی که به‌منظور کار و اشتغال قصد سفر به کشور امارات را دارند، نیازمند اخذ روادید کاری امارات می‌باشند. اگر افراد برای اشتغال قصد سفر به این کشور را دارند، کارفرماها می‌توانند بهترین حامی برای آن‌ها باشند و هم‌چنین مراحل لازم برای اخذ ویزا را انجام دهند. خوب است بدانید هزینه‌های موردنیاز برای اخذ روادید توسط کارفرما پرداخت می‌شود. این هزینه‌ها ثابت نبوده و دائماً تغییر می‌کنند. افراد برای آگاهی از این هزینه‌ها، می‌توانند به سایت سفارت امارات مراجعه و آن‌ها را مشاهده نمایند.

ویزای تحصیلی امارات متحده عربی

ویزای ازدواج امارات متحده عربی

درباره روادید ازدواج امارات بهتر است بدانیم که اگر مرد خارجی با زن اماراتی ازدواج کند، نمی‌تواند ویزای این کشور را دریافت نماید؛ اما اگر یک مرد اماراتی با یک زن خارجی ازدواج کند، زن می‌توان ویزای ازدواج و اقامت در این کشور را به دست آورد. البته اخذ این روادید شرایط دیگری نیز دارد. مثلاً زن سه سال پس از ازدواج و تقاضای روادید در امارات ساکن باشد و همین‌طور از کشور خود مدرکی درخواست نماید؛ که این مدرک نشان‌دهنده ترک تابعیت قبلی وی باشد.

ویزای توریستی امارات متحده عربی

خوشبختانه گرفتن ویزای توریستی امارات متحده عربی مانند ویزای توریستی سایر کشورهای دنیا دشوار نمی‌باشد. ازآنجاکه این ویزا توسط اداره مهاجرت و وزارت کار برای افراد متقاضی صادر می‌شود و سفارت این کشور در صدور این نوع ویزا دخالتی ندارد، بنابراین دریافت این نوع روادید امارات آسان‌تر از دریافت ویزای توریستی سایر کشورها می‌باشد. درواقع چون سفارت امارات در این مسئله دخالتی ندارد، بنابراین افراد به حضور در سفارت و انجام مصاحبه نیاز ندارد. تنها موارد لازم برای درخواست این نوع روادید امارات متحده عربی مدارک و پول درخواست شده می‌باشند.

حتی خوب است بدانید که حضور شخص متقاضی این نوع ویزا برای انجام مراحل اخذ ویزا الزامی نیست و افراد می‌توانند این کار را به کارگزاران مورد اعتماد خود بپردازند و با این کار در اتلاف زمان و هزینه صرفه‌جویی نمایند. روادید توریستی امارات به چند صورت صادر می‌شود؛ که شامل ویزای توریستی عادی که معمولاً ۱۴ روزه است و ویزای یک‌ماهه و سه­ماهه که به‌صورت یک‌بار ورود و چند بار ورود می‌باشند.

مدت زمان لازم برای اخذ روادید امارات

ویزای امارات متحده عربی انواع متفاوتی دارد. که شامل ویزای معمولی 14 روزه، ویزای یک‌ماهه امارات و ویزای سه‌ماهه می‌باشد. در حال حاضر گرفتن روادید امارات متحده عربی، حدود 7 تا 10 روز کاری زمان می‌برد. تعطیلات رسمی و تعطیلات سفارت هم به این زمان اضافه می‌شوند.

قیمت ویزای امارات متحده عربی

قیمت ویزای امارات متحده عربی با توجه به این‌که ویزای دریافتی از نوع تفریحی، تجارتی و بلندمدت و … باشد و همین‌طور با توجه به نرخ روزانه ارز متفاوت می‌باشد. متقاضیان روادید امارات می‌توانند برای اطلاع از آخرین قیمت‌های ویزای امارات، با کارگزار خود در سفارت امارات تماس بگیرند.

تمدید ویزای امارات متحده عربی

همان‌طور که می‌دانید ویزایی که برای افراد صادر می‌شود، به‌صورت دائم نمی‌باشد و یک محدوده زمانی خاص دارد و بعدازآن باطل می‌شود. این محدوده زمانی با توجه به نوع ویزا می‌تواند متغییر باشد. چنانچه بعد از گذشت یک مدت‌زمان ویزای فرد باطل شد، افراد می‌توانند به سفارت این کشور مراجعه کرده و نسبت به تمدید آن اقدام نمایند. لازم به ذکر است که مراحل تمدید ویزای امارات متحده عربی نسبت به اخذ آن زمان بسیار کم‌تری را نیاز دارد و این می‌تواند بهترین خبر برای افراد باشد. در کل تمدید روادید امارات را می‌توان کاری آسان دانست. در مورد تمدید ویزای این کشور می‌توانید از مشاوران و وکلا استفاده نمایید.

تمدید ویزای امارات متحده عربی

تأثیر دعوتنامه‌ها در دریافت روادید امارات متحده عربی

افرادی که موفق به دریافت دعوت‌نامه از کشور امارات می‌شوند بسیار خوش‌شانس می‌باشند و این افراد بسیار راحت‌تر از سایر افراد موفق به اخذ ویزای امارات متحده عربی می‌شوند. درواقع این دعوت‌نامه سبب آسان‌تر شدن مراحل اخذ ویزا می‌شود. البته افراد متقاضی روادید امارات متحده عربی باید بدانند که داشتن دعوت‌نامه به معنی تأیید و موافقت حتمی برای دریافت روادید نمی‌باشد و افراد بسیار وجود دارند که دارای دعوت‌نامه می‌باشند اما با صدور ویزای آن‌ها موافقت نمی‌شود. در نظر داشته باشید دعوت‌نامه‌های ارسالی از کشور امارات انواع مختلفی دارند؛ که شامل دعوت‌نامه تحصیلی، کاری، تجاری، نمایشگاهی و … می‌باشد.

سفارت امارات متحده عربی

برای دریافت روادید امارات متحده عربی و همین‌طور تعیین وقت سفارت این کشور افراد می‌توانند به سفارت امارات مراجعه نمایند. آدرس سفارت امارات متحده عربی در تهران خیابان ایران‌زمین، تقاطع مهستان، شماره 2 می‌باشد. نام سفیر این کشور، سیف محمد عبید الزعابی است. ساعات کاری سفارت امارات از شنبه تا چهارشنبه در ساعات 8:30 تا ۱۴:۳۰ می‌باشد؛ که در این روزها می‌توانید به‌صورت حضوری به سفارت مراجعه نمایید. هم‌چنین می‌توانید با شماره 42792000 تماس بگیرید.

سایر ویزاها :

شرایط دریافت ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی بلژیک

کشور بلژیک یکی از کشورهای موفق اروپایی در زمینه بورسیه دانشجویان از سرتاسر دنیا و دادن ویزای تحصیلی بلژیک می باشد و سالانه تعداد بسیار

مطالعه »
مدارک لازم برای اخذ ویزای کره جنوبی

ویزای کره جنوبی

برای دریافت ویزای کره جنوبی نیاز به مدارک خاصی دارید و باید مراحل تعیین شده را پشت سر بگذارید، در این مقاله به بررسی این

مطالعه »
ویزای استونی

ویزای استونی

در این مقاله قصد داریم به ویزای استونی و نحوه دریافت و مدارک مورد نیاز برای آن بپردازیم، برای دریافت ویزای استونی شما نیازمند طی

مطالعه »
ویزای کاری بلژیک

ویزای بلژیک

شاید شما یا یکی از آشنایانتان قصد داشته باشد در مورد نحوه دریافت ویزای بلژیک اطلاعات بیشتری کسب کند یا اینکه برای سفر به بلژیک،

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند