دعوتنامه آلمان

چنانچه شما بخواهید سفر کاری یا تجاری به کشور آلمان داشته باشید، به دعوتنامه آلمان نیاز دارید. کشور آلمان برای ارائه ویزا به متقاضیان خود بسیار سخت گیر می باشد بنابراین وجود دعوتنامه می تواند به روند دریافت ویزای شما بسیار کمک کند در ادامه با انواع دعوتنامه های آلمان و شرایط دریافت ویزا به کمک آن آشنا می شوید.

مدارک لازم برای سفارت المان
آموزش گرفتن وقت سفارت آلمان
راهنمای مهاجرت به آلمان

شرایط درخواست دعوتنامه آلمان

فرد دعوت کننده باید اقامت دائم در کشور آلمان را دارا باشد که به آن Niederlassungserlaubnis نیز گفته می شود. البته اگر فرد اقامت موقت یا Aufenthaltserlaubnis نیز داشته باشد می تواند برای دوستان خود دعوتنامه ارسال کند. همچنین دارندگان بلو کارت یا کارت آبی اروپا نیز می توانند برای دوستان و خانواده خود دعوتنامه از کشور آلمان ارسال کنند، اما افرادی که وضعیت اقامتی آنها Duldung است قادر به ارسال دعوتنامه آلمان برای دوستان و خانواده خود نخواهند بود.

فردی که برای دوستان یا خانواده خود دعوتنامه از کشور آلمان ارسال می کند تا در تور اروپا شرکت کند باید شرایط مالی خاصی داشته باشد. فرد دعوت کننده باید در آمد خالص کافی داشته باشد و بتواند وثیقه مناسبی را در اختیار اداره مهاجرات قرار دهد که تضمین کننده هزینه های فرد دعوت شده در مدت اقامت او باشد. مبلغ این وثیقه تا زمانی که فردی که دعوتنامه برای او صادر شده از کشور آلمان خارج شود، بلوکه می شود و پس از تأیید خروج فرد مهمان این وثیقه آزاد می شود. همچنین میزان درآمد خالص فردی که دعوتنامه آلمان را ارسال می کند برای دعوت هر فرد 295 یورو می باشد که البته مبلغ آن از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت می باشد و به شرایط و هزینه ها و البته قوانین کشور آلمان بستگی دارد.

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوتنامه آلمان

 • مدارک شناسایی شخص دعوت شونده (مهمان)
 • مدارک شناسایی شخص دعوت کننده (میزبان)
 • کپی از مدارک شناسایی شخص دعوت کننده
 • فرم صدور دعوتنامه آلمان توسط شخص دعوت کننده (در واقع این فرم یک تعهدنامه ای است که شخص دعوت کننده اعلام میکند که تمام هزینه های اقامتی مهمان خود را پرداخت می نماید. البته اگر شخص مهمان بعد از اتمام مدت اعتبار ویزایش خاک آلمان را ترک نکند، شخص دعوت کننده موظف به پرداخت هزینه دیپورت او می باشد.)
 • پرینت حساب شخص دعوت کننده (در صورتیکه درآمد شخص دعوت کننده از میزان درخواستی سفارت آلمان کمتر باشد این شخص باید وثیقه معتبر ارائه دهد.)

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوتنامه آلمان

انواع دعوتنامه آلمان

برای سفر به کشور آلمان و گرفتن ویزای این کشور راه های مختلفی وجود دارد، اما اقامت در کشور آلمان نیازمند وجود دعوتنامه است. دعوتنامه در حقیقت یک نامه از طرف یک خویشاوند یا همکار است که هدف از ارسال آن دعوت کردن از فرد برای تحصیل، کار یا تجارت و اقامت و یا مهاجرت به آلمان است. یکی از نکاتی که درمسیر دریافت ویرای آلمان باید به آن دقت کنید این است که باید به این نکته دقت نمایید که ارائه دعوتنامه و تعهد نامه به معنای دریافت قطعی ویزا نیست و این مسئله صرفا سرعت دریافت ویزا را برای شما افزایش می دهد. پس ارائه دعوتنامه فامیلی آلمان از طرف دوستان یا همکاران به معنای دریافت قطعی ویزای آلمان نمی باشد. اما چنانچه دعوتنامه آلمان شما رسمی باشد برای شما یک امتیاز است زیرا نشان می دهد که فردی هزینه های سفر شما به این کشور را تقبل کرده است. وجود دعوتنامه از کشور آلمان رسیدگی به پرونده شما را در سفارت این کشور آسان تر و سریع تر می کند.

 1. دعوتنامه تجاری
 2. دعوتنامه کاری
 3. دعوتنامه خانوادگی
 4. دعوتنامه نمایشگاهی
 5. دعوتنامه تحصیلی
 6. دعوتنامه پزشکی یا درمانی

در حقیقت دعوتنامه ای که برای شما ارسال می شود می تواند هر عنوان یا دلیلی داشته باشد؛ اما این شش روش مرسوم ترین روش های دعوتنامه می باشند. دقت کنید که آیا این دعوتنامه برای دعوت شماست یا اینکه شما را برای کشور آلمان ضمانت می کند. این مسئله در روند دریافت ویزا برای کشور آلمان بیسار مؤثر خواهد بود.

اخذ دعوتنامه کاری آلمان

اگر به دنبال کار و ویزای کاری در کشور آلمان هستید، بهتر است مدارک و سوابق کاری و تحصیلی خود را به صورت رسمی ترجمه کرده و برای کارفرما ارسال کنید. در این موارد تسلط شما به زبان انگلیسی یا آلمانی می تواند در دریافت ویزای آلمان بسیار مؤثر باشد. چنانچه کارفرما سوابق شما را مورد تأیید قرار دهد، با یک نامۀ رسمی شما را دعوت به کار می کند. البته باید بدانید دعوتنامه کاری در کشورها برای کارفرما کمی مشکل است. چرا که کارفرما باید بتواند فرد مهاجری را که استخدام می کند کاملاً ضمانت کند و این ضمانت توسط کارفرما در کشور مقصد صورت می گیرد. چنانچه این ضمانت مورد تأیید قرار گیرد، دعوتنامه کاری آلمان صادر خواهد شد و به صورت الکترونیکی برای شما ارسال می شود. سپس فرد دعوت شده با استفاده از کد رهگیری، مراحل ویزای خود را در سفارت آلمان پی گیری خواهد کرد.

بیشتر کسانی که برای دعوتنامه کاری اقدام می کنند بعد از مدتی از دنبال کردن این روند منصرف می شوند؛ زیرا سخت ترین مرحله در این نوع ویزا گرفتن این است که شما بتوانید کارفرما را متقاعد کنید که به تخصص شما نیاز دارد. برای هر کارفرما ساده تر است تا یکی از شهروندان کشور خودش را استخدام کند تا اینکه یک خارجی را که شناختی از او ندارد ضمانت کند. چرا که کارفرما باید متقاضی را به صورت همه جوره ضمانت کند و هر تخلفی که متقاضی پس از ورود به کشور آلمان انجام دهد مسئولیت آن با دعوت کننده می باشد؛ بنابراین سخت ترین مرحله در این نوع ویزا گرفتن، گرفتن خود دعوتنامه است.

دریافت دعوتنامه توریستی آلمان

یکی از پر کاربردترین دعوتنامه ها، دعوتنامه گردشگری یا توریستی در تور آلمان است. دعوتنامه آلمان که به عنوان دعوت خویشاوندان از طرف شهروندان آلمان ارسال می شود به دو صورت رسمی و غیر رسمی صادر می شود. اگر دعوتنامه فامیلی آلمان که توسط خویشاوند شما برایتان ارسال می شود رسمی باشد، به این معنا است که دعوت کننده، مخارج و هزینه های سفر شما را برعهده دارد. دعوت کننده با ارائه یک تعهد نامه به سفارت آلمان هزینه های سفر خانواده خود را تقبل می کند. سفارت کشور آلمان نیز بعد از بررسی شرایط و اطمینان از رابطه خویشاوندی دو طرف، پس از بررسی مدارکی مانند شناسنامه، گواهی تولد و … دعوتنامه را تأیید می کند.

دریافت دعوتنامه توریستی آلمان

اخذ دعوتنامه تجاری آلمان

یکی دیگر از دعوتنامه های کشور آلمان، دعوتنامه آلمان از نوع تجاری است. دعوتنامه تجاری آلمان معمولاً بین شرکای تجاری به منظور خرید و فروش و امور مشابه رد و بدل می شود. در این نوع دعوتنامه، دعوت کننده باید دقیقا هدف از دعوت خود و مدت آن را مشخص کند. در بعضی موارد دعوت کنندگان هزینه های سفر فرد دعوت شده را پرداخت می کنند. در این صورت باید براساس قانون این کشور در بند های 66 تا 68 دعوتنامه، این مسئله به طور رسمی باید توسط دعوت کننده بیان شود.

به طور معمول دعوتنامه تجاری یک فایل پی دی اف است که شرکت میزبان برای شرکت میهمان از طریق پست یا ایمیل ارسال می نماید. ظاهر و شکل دعوتنامه اهمیت چندانی ندارد. چیزی که سفارت خانه به آن اهمیت می دهد این است که این دعوتنامه تجاری آلمان توضیحات کاملی درباره فرد یا افراد دعوت شده و علت دعوت آن ها و همچنین مهر و تاریخ و امضای شرکت میزبان را داشته باشد. در زمان مراجعه به سفارت، اصل و کپی دعوتنامه تجاری آلمان باید توسط فرد به سفارت ارائه شود. همچنین بیاد داشته باشید چنانچه دعوتنامه شما تجاری باشد، نمی توانید برای هیچ یک از خانواده و بستگان خود را با آن درخواست ویزا کنید.

اخذ دعوتنامه نمایشگاهی آلمان

کشور آلمان همه ساله میزبان نمایشگاه های بسیاری در سطح بین المللی است. از جمله این نمایشگاه ها می توان به نمایشگاه فرش، اتوموبیل، غذاهای گیاهی، مد و جواهرات و … اشاره کرد. به طور معمول برگزار کنندگان نمایشگاه ها از شرکت ها و افرادی که در زمینه های مرتبط در سراسر جهان به فعالیت مشغولند و کیفیت کاری قابل قبولی دارند برای شرکت در این نمایشگاه ها دعوت می کنند. از طرف برگزار کنندگان برای این افراد دعوتنامه نمایشگاهی آلمان ارسال می شود. این دعوتنامه شبیه به دعوتنامه تجاری است و قوانین کشور آلمان درباره آن تا حد زیادی سخت گیری دارند. مدت سفر و اهداف شرکت کنندگان از سفر و دعوت باید به طور دقیق در این نوع دعوتنامه آلمان ثبت شود.

دریافت دعوتنامه پزشکی آلمان

همانطور که می دانید کشور آلمان از نظر پزشکی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. بسیاری از بیماران تمایل دارند برای دسترسی به امکانات بیشتر یا درمان هایی که در کشور خودشان وجود ندارد به کشور آلمان سفر کنند. به این منظور باید مدارک بیماری برای پزشک و بیمارستان معالج ارسال شود و فرد توسط بیمارستان تایید شود. در دعوتنامه پزشکی آلمان که به منظور درمان پزشکی ارسال می شود، مدت سفر و هزینه های سفر و خدمات نیز مشخص می شود.

اخذ دعوتنامه تحصیلی آلمان

اگر مایلید که در تهران ویزای دانشجویی آلمان را دریافت کنید، باید درخواست ویزای خودتان را چند ماه قبل از شروع ترم به سفارت تحویل دهید. برای گرفتن وقت سفارت آلمان باید درخواست دهید و در جلسه خود گواهی تمکن مالی، نامه پذیرش دانشگاه، مدرک زبان و تأییدیه دانشگاه را نیز همراه داشته باشید.

برای تحصیل در آلمان سه نوع ویزای دانشجویی وجود دارد. اگر شما به زبان آلمانی آشنایی دارید، می توانید ویزای دوره زبان (یادگیری زبان) را انتخاب کنید. دانشجویانی که متقاضی دریافت ویزای تحصیلی هستند و قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را دارند، یا کسانی که نتوانسته اند رشتۀ تحصیلی مناسبی برای خود پیدا کنند، با ارسال مدارک تحصیلی خود به دانشگاههای این کشور، درخواست پذیرش می کنند. چنانچه دانشگاه با پذیرش فرد موافقت کرد، به این فرد ویزای دانشجویی تعلق می گیرد.

برای این کار لازم است مدارک تحصیلی خود را ترجمه کرده و برای پذیرش به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید، در صورت تأیید، دانشگاه برای شما دعوتنامه تحصیلی آلمان را صادر می کند و پس از پذیرش در دانشگاه، می توانید ویزای تحصیلی دریافت کنید. اگر دعوتنامه تحصیلی آلمان و ویزای دانشجویی برای شما تأمین شد باید بدانید که به طور معمول برای همه ویزاهای دانشجویی که از اول ماه آگوست سال 2016 صادر یا درخواست شده اند، باید تأمین مالی خود را به مبلغ 8640 یورو اثبات کنید؛ و گواهی تمکن مالی ارزی خودتان را نیز باید در زمان تحویل دادن مدارک به سفارت همراه داشته باشید.

اخذ دعوتنامه تحصیلی آلمان

مدت زمان اعتبار دعوتنامه آلمان

باید این نکته را در نظر داشته باشید که یک دعوتنامه از کشور آلمان نیز تاریخ انقضا دارد و این مسئله مهم است که در زمان اعتبار دعوتنامه خود اقدام به سفر کنید. نکته دیگر اینکه اگر شما بخواهید برای اقامتی یک ساله به آلمان سفر کنید و دعوتنامه آلمان شما صرفاً سه ماه اعتبار دارد، باید برای زمان باقی مانده نه ماهه مدارک لازم را ارائه دهید تا اثبات کنید که قادر به تأمین هزینه های خود هستید. برای این کار می توانید پرینت حساب خود را در سه ماه قبل همراه داشته باشید تا اثبات کند که شما حقوق ثابتی دارید و دارای توانایی مالی برای تامین هزینه های خود هستید.

هزینه صدور دعوتنامه آلمان

لازم است بدانید که مهم نیست شما دعوتنامه داشته باشید یا نه، هزینه های درخواست ویزا باید به صورت نقدی و به یورو به سفارت آلمان تحویل شود. بهتر است مبلغ مورد نیاز را به طور دقیق و به اندازه همراه داشته باشید. همچنین سفارت آلمان پول خرد (سکه) قبول نمی کند. پس بهتر است از اسکناس های پنج، ده، بیست، پنجاه و صد یورویی برای پرداخت هزینه ها استفاده کنید، همچنین امکان پرداخت کارتی هزینه ها وجود ندارد.

اخذ ویزای چند ساله از طریق دعوتنامه رسمی آلمان

اگر شما یک دعوتنامه آلمان داشته باشید، در صورتی که دعوتنامه  به صورت رسمی ثبت شده باشد، می توانید با همان دعوتنامه یک ویزای چند ساله بگیرید. کافی است که فردی که از شما برای سفر به آلمان دعوت کرده است، به امور اتباع خارجی سری بزند و مدت اقامت شما در این کشور را به فرض بین یک تا سه سال اعلام کند. با درخواست دعوت کننده این مسئله در ویزای شما ثبت می شود و شما می توانید مدت بیشتری در این کشور اقامت کنید. البته به شرطی که این مسئله با قوانین داخلی آلمان تداخل نداشته باشد.

دعوتنامه غیر رسمی آلمان

چنانچه دعوتنامه شما برای سفر به آلمان رسمی نباشد، نیازی نیست که آن را تأیید یا ثبت کنید. کاربرد دعوتنامه غیر رسمی صرفاً برای درخواست ویزای آلمان است و استفاده آن کمک به متقاضی برای ملاقات با دوستان و بستگانش می باشد. البته باز هم لازم است که اطلاعات فرد دعوت کننده به طور کامل در دعوتنامه آلمان درج گردد و همچنین اطلاعاتی مانند قصد شما از سفر، مدتی که در این کشور اقامت دارید و … نیز باید ذکر شود. دعوتنامه شما باید به زبان آلمانی باشد. اما اهمیتی ندارد که دست نویس یا تایپ شده باشد. همچنین فرد دعوت کننده باید آن را امضا کند.

دعوتنامه غیر رسمی آلمان

مدارک لازم برای صدور ویزای آلمان

برای درخواست و صدور ویزای آلمان ارائه مدارک زیر لازم می باشد.

 • اصل شناسنامه
 • پاسپورت یا گذرنامه، پاسپورت شما باید بیشتر از شش ماه از زمان پایان زمان سفر شما اعتبار داشته باشد. باید از صفحاتی که مهر ویزا دارند یعنی صفحات اول تا پنجم پاسپورت خود کپی تهیه کنید.
 • سه قطعه عکس رنگی
 • اصل دعوتنامه از کشور آلمان که برای شما ارسال شده است. همانطور که گفتیم دعوتنامه آلمان باید از طریق یک فرد آشنا یا یکی از اعضای خانواده برای شما ارسال شده باشد و بیان کننده این باشد که شما در زمان اقامت در آلمان هتلی دارید یا یک سند مالکیت به نام شما در این کشور ثبت شده که نشام می دهد که شما ملکی در کشور آلمان دارید.
 • چنانچه در پاسپورت شما اسم فرد دیگری هم ثبت شده باید دو عکس رنگی از هرکدام از افراد ارائه کنید. عکس گذرنامه باید رنگی با پس زمینه سفید باشد. به صورت تمام رخ باشد و کاملاً صورت متقاضی را نشان دهد و ابعاد آن نیز باید 6*4 باشد. از زمان گرفتن عکس نیز نباید بیشتر از سه ماه گذشته باشد. براساس مقررات شینگن، عکس متقاضی روی برچسب ویزای شما چاپ می شود.
 • یک اجازه نامه کتبی و رسمی که نشان دهد کودکی که همراه شماست با اجازه رسمی والدین یا قیم قانونی خود سفر می کند.

سفارت آلمان در تهران

برای رفتن به سفارت آلمان لازم است که اطلاعات زیر را داشته باشید.

 • نشانی: تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۳۲۴
 • تلفن پاسخگویی درباره مدارک لازم برای درخواست ویزا (تلفن گویا: ۳۹۹۹۱۲۱۳-۰۲۱)
 • کدپستی: ۱۷۹-۱۱۳۶۵
 • صندوق پستی: ۱۷۹-۱۱۳۶۵

42 نظرات
 1. محدثه می گوید

  من برای تحصیل رشته دندان پزشکی به المان امده ام و میخواهم برای دایی ام دعوت نامه بفرستم که اینجا تا زمان اتمام تحصیل من کار کند چگونه این کار را بکنم؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – برای اینکه دایی شما بتواند در آلمان کار کند باید ویزای کاری آلمان رو اقدام کنند

 2. ميثم می گوید

  سلام
  همسرم در ايران زندگي مي كند و در خواست وقت ويزا گرفتمش تا هنوز ٧ ماه منتظرش بوده بايد چكار كنيم؟
  لطفا فوري به من اطلاع بدهيد بسيار ممنون.

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – متاسفانه سفارت آلمان به علت تعداد بالای درخواستها زمان مصاحبه رو خیلی طولانی میده و از اونجایی که درخواست دادید پیشنهاد میدیم که همچنان صبر کنید

 3. مریم می گوید

  سلام .برادرم قصد داره (هماهنگ شده) دعوتنامه درمانی از یکی از بیمارستانهای المان بگیره ولی فرد مطلعی گفت ک تا وثیقه سنگین چند میلیاردی ندی ب سفارت اجازه خروج بهت نمیدن .برادرم ۲۹ سالشه و بیماریش محرزه.
  ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – پیشنهاد میشود برای پاسخ واضح به این سوال با خود سفارت آلمان در ایران ارتباط برقرار نمایید.

 4. پيام می گوید

  سلام خسته نباشين اگه دوست من از آلمان برام دعوت نامه بفرسته و من موفق به گرفتن ويزا بشوم وقتى كه به آلمان برم ميتوانم درخواست پناهندگى كنم ؟
  لطفا جواب بدين ممنونم

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – بله امکانش هست اما برای دوست شما مشکلات بسیاری ایجاد خواهد شد

 5. اشکان می گوید

  سلام و وقت بخیر عموی بنده چندین سال هست که در المان زندگی میکنه و از نظر شغلی درجه بالایی داره ایا من میتونم به واسطه ایشون با دعوت نامه کاری ابتدا شروع به کار و بعدش تابعیت اونجا رو بگیرم؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – بله شما میتونید از طریق عموی خود اقدام به دریافت ویزای کاری نمایید

 6. شادی می گوید

  سلام
  من تمایل دارم به صورت توریستی به مدت یک هفته به المان سفر کنم ولی دعوت نامه ندارم ایا باتوجه به اینکه من ویزای ۵ ساله کانادا دارم و قبلا سفر یکماه ونیم به کانادا داشتم و همچنین شاغل هستم به من ویزای توریستی میدهند؟باتشکر

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – با داشتن مواردی که فرمودید احتمال گرفتن ویزای توریستی آلمان بسیار بالاست.

 7. محمد می گوید

  سلام افغانی هستم ساکن ایران میخواهم به آلمان مهاجرت کنم باید چی کار کنم

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – برای مهاجرت به المان این مطالب مطالعه بفرمایید
   مهاجرت به آلمان
   مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی
   مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

 8. رویا می گوید

  سلام آیا با داشتن دعوتنامه از آلمان از طرف دوست باز برای گرفتن ویزا نیاز به سندمالکیت و پس انداز بانکی و فیش حقوقی و بیمه تامین اجتماعی هست ؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر
   با داشتن دعوتنامه معتبر باز هم نیاز به ارائه وابستگی خود به کشور مبدا نیاز است
   و با ارائه مدارک ذکر شده شانس اخذ ویزای آلمان بالاتر می رود پیشنهاد می شود که مدارکی لینک زیر می باشد مطالعه نمایید.

   لیست مدارک وقت سفارت آلمان

 9. میلاد می گوید

  سلام خواهر من و همسرشوم شرکت دارند در آلمان می تونند دعوتنامه کاری برا من بدن یا حتما باید اول توی خود المان آگهی کنند بعد اگه نبود ایران یا اینکه راهی هست من رو ببرن؟۲۹ سالمه دیپلم و پیش دانشگاهی و مدرک زبان المانی دارم ممنون

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر- بله شما میتونید از طریق دعوتنامه کاری به کشور آلمان مهاجرت کنید برای درک بهتر لطفا این صفحه رو مطالعه نمایید.
   مهاجرت به آلمان

 10. شاهین می گوید

  سلام وقت بخیر من عموم ساکن آلمان و فروشگاه بزرگی داره که چندین کارمند داره می خواستم ببینم برام دعوت نامه بفرسته چه مدارکی مالی برای خودم و همسرم باید ارائه بدم. با سپاس از شما

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – در این صفحه لیست کامل مدارکی که باید همراه داشته باشید ذکر شده است
   لیست مدارک سفارت آلمان

 11. سینا می گوید

  سلام،من دانشجوی کارشناسی هستم و یک دوست ایرانی دارم که اون هم در آلمان دانشجو هست،میخوام چند روزی برم پیشش،اول اینکه میخواستم راهنماییم کنید و یه راه رو معرفی کنید که زودتر و راحت تر بتونم برم، دوم چون اقوام درجه یک نیست میتونه برام دعوت نامه رسمی یا غیر رسمی ارسال کنه؟و سوم مثلا برای یکی دو هفته تقریبا چقدری هزینه های رفتو برگشتو بقیه چیزاش میشه؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – راه خیلی سریع برای دریافت ویزای آلمان وجود ندارد باید مراحل قانونی کاملا طی شود که پیشنهاد میکنم با همکاران ما تماس بگیرید که راهنمایی نمایید. بله میتونن دعوتنامه برای شما ارسال کنند. هزینه ها بسته به نوع هواپیما و سبک زندگی شما کاملا متفاوت هست. شماره تماس همکاران ما
   کارشناسان وقت سفارت و ویزا
   18 75 04 66 – 021
   91 75 06 66 – 021

   1. سینا می گوید

    ممنون از پاسختون اگر لطف کنید اینجا بگید خیلی بهتره هم برای من هم برای بقیه دوستان که شاید همچین سوالی رو داشته باشن، نگفتید چجور دعوتنامه ای آیا دعوت نامه رسمی میتونن ارسال کنن؟که خودشون تضمین برگشت و هزینه هارو بدن تا کار من راحت تر شه؟(نسبت فامیلی نداریم و فقط دوستیم بعضی ها میگن فقط برای اقوام درجه یک میشه دعوت نامه رسمی فرستاد)
    اینکه من گواهی اشتغال به تحصیل دارم و اگر بشه دعوت نامه هم بفرستن،دعوت نامه هم دارم کافیه؟ یا تضمین دیگه ای هم میخواد؟

    1. سفریار می گوید

     سلام وقت بخیر – ایشان به عنوان دوست شما میتوانند برای شما دعوتنامه آلمان ارسال کنند و طبق قوانین دعوتنامه تمامی هزینه ها و مواردی که مشخص می باشد بر عهده دوست شما می باشد.
     شما باید تمامی مدارکی که دال بر وابستگی شما در کشور ایران می باشد را به سفارت آلمان نشان دهید.

 12. کیان می گوید

  سلام من یک دعوتنامه از تیمی در لهستان دارم با وجود این دعوتنامه باز هم به گرفتن ویزا نیاز است؟؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – بله نیاز می باشد چرا که ویزا شما یعنی مجوز ورود به آن کشور

 13. Yasamin می گوید

  سلام خسته نباشيد
  ببخشيد اگر ما دعوتنامه داشته باشيم
  بايد تمكن مالي و سند مالكيت و اينارو بازم بديم ب سفارت يا ن؟؟؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – با داشتن دعوتنامه مسیر دریافت ویزای شما راحتتر می شود اما با این وجود باید تمكن مالي و سند مالكيت و … را به سفارت ارائه دهید.

 14. سحر می گوید

  سلام خسته نباشید، من دعوتنامه کاری از یک شرکت معتبر در آلمان رو دارم ولی متاسفانه با مشکل گرفتن وقت از سفارت آلمان در ایران مواجه هستم، راه دیگری برای اخذ ویزای کاری نیست؟
  نمیتوانم از شرکتی که دعوتنامه صادر کرده است درخواست کنم که جهت تسریع ویزای کاری من با سفارت ایران مکاتبه کند؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – متاسفانه به خاطر درخواست های بیش از حد وقت های سفارت زمانبر شده اند. و راه دیگری وجود ندارد.
   شرکت مد نظر شما میتواند درخواست خود را ارسال کند اما تغییر زمان وقت سفارت شما بستگی به نظر سفارت آلمان در ایران دارد .

 15. الی می گوید

  سلام بر شما بزرگواران،اگر من برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنم،در صورت تایید،همسر و فرزندانم هم ویزای همراه دریافت میکنن و همسرم میتواند کار کند در آلمان؟
  ممنونم بابت پاسخگوییتون و اینکه برای تسریع وقت سفارت آلمان امکانش هست از سفارت آلمان در ترکیه اقدام کنیم یا نه؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – در مورد سوال اول باید عرض کنیم که بله همسر شما چون دارای ویزای پیوست می باشد میتوانند به صورت تمام وقت در آلمان کار کنند.
   در پاسخ به سوال دوم متاسفانه امکان ندارد مگر اینکه شما اقامت کشور ترکیه را داشته باشید و با پاسپورت ترکیه اقدام کنید.

 16. پوریا می گوید

  با سلام ، میخواستم بدونم برای فرستادن دعوتنامه با کسی حتما باید نسبت خویشاوندی وجود داشته باشه؟! یعنی کسی که هیچ نسبتی نداره و فقط یک دوست هستش نمیتونه دعوتنامه بفرسته یا در کل شرایط چطوریه؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – نیازی نیست برای ارسال دعوتنامه نسبتی وجود داشته باشد . دعوتنامه هم میتواند در قالب دوست ارسال شود.

 17. امیرعلی می گوید

  سلام امکانش هست یکی از دوستان من که در المان هست برای من دعوت نامه بفرسته؟ من میتونم با این دعوتنامه اون جا دانشگاه برم و پزشکی بخونم یا دعوت نامه فقط چند ماه اعتبار داره ؟ و اینکه اگه من این دعوتنامه رو داشته باشم باز هم نیاز هست 8640 یورو رو برم؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – بله دوست شما میتونه دعوتنامه ارسال کنه برای شما. بعد از ورود شما میتونید پیگیر دریافت پذیرش تحصیلی باشید و بعد از دریافت پذیرش اقدام به تغییر ویزا نمایید.

 18. باران می گوید

  سلام من درشرف عقد هستم با اقایی در المان میخواستم بدونم وقتی رفتم میتونم برای خانوادم دعوتنامه بفرستم برای مدت کوتاه ؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – بعد از دریافت اقامت بله امکانش هست.

 19. Mary می گوید

  سلام برادر من در المان سیتیزن هست ایا میتواند برای من دعوتنامه بفرستد و چگونه میتوانم با این دعوتنامه کار کنم و اقامتم را دایم کنم؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – بله میتونند دعوتنامه ارسال کنند . اما با استفاده از دعوتنامه نمیتونید اقامت دائم بگیرید.

 20. محمد می گوید

  سلام کسی که از طریق تحصیلی رفته باشه آلمان میتونه دعوتنامه ی کاری برای کسی بفرسته؟؟؟آیا آون شخص میتونه با کار کردن اقامت داىم بگیره

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – خود شخص نمیتونه دعوتنامه کاری ارسال کنه بلکه باید شرکت این کار رو انجام بده. با کار کردن میشه اقامت دائم گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.