دعوتنامه آلمان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دعوتنامه آلمان  

چنانچه شما بخواهید سفر کاری یا تجاری به کشور آلمان داشته باشید، به دعوتنامه آلمان نیاز دارید.

دعوتنامه آلمان

دعوت نامه یک نامۀ رسمی است که از طرف فرد برای بستگان یا افراد خانواده اش در کشور دیگر ارسال می گردد. وجود یک دعوت نامه آلمان از دوستان یا خانواده شما موجب می شود که دریافت ویزای آلمان توسط شما آسان تر صورت گیرد و موجب شود که نیازی به ارائه مدارک بیشتر نداشته باشید. کشور آلمان برای ارائه ویزا به متقاضیان خود بسیار سخت گیر می باشد بنابراین وجود دعوت نامه می تواند به روند دریافت ویزای شما بسیار کمک کند در ادامه با انواع دعوت نامه آلمان و شرایط دریافت ویزا به کمک آن آشنا می شوید.

چنانچه دعوت نامه شما برای سفر به آلمان رسمی نباشد، نیازی نیست که آن را تأیید یا ثبت کنید. کاربرد دعوت نامه غیر رسمی صرفاً برای درخواست ویزا است و استفاده آن کمک به متقاضی برای ملاقات با دوستان و بستگانش می باشد. البته باز هم لازم است که اطلاعات فرد دعوت کننده به طور کامل در دعوت نامه آلمان درج گردد و همچنین اطلاعاتی مانند قصد شما از سفر، مدتی که در این کشور اقامت دارید و … نیز باید ذکر شود. دعوت نامه شما باید به زبان آلمانی باشد. اما اهمیتی ندارد که دست نویس یا تایپ شده باشد. همچنین فرد دعوت کننده باید آن را امضا کند.

دریافت دعوتنامه آلمان

اولین مسئله ای که با فکر کردن به دعوت نامه آلمان به فکر شما می رسد این است که دعوت نامه سریع ترین راه برای دریافت ویزا است؛ و آیا با این دعوت نامه می توانید ویزا بگیرید؟ آیا دریافت یک دعوت نامه آلمان برای دریافت ویزای این کشور کافی است؟ جواب این است که دعوت نامه ویزای شما را تضمین نمی کند؛ اما وجود دعوت نامه آلمان رسیدگی به پرونده شما را در سفارت این کشور آسان تر و سریع تر می کند.

یکی از نکاتی که درمسیر  دریافت ویرای آلمان باید به آن دقت کنید این است که باید به این نکته دقت نمایید که ارائه دعوت نامه و تعهد نامه به معنای دریافت قطعی ویزا نیست و این مسئله صرفا سرعت دریافت ویزا را برای شما افزایش می دهد. پس ارائه دعوت نامه آلمان از طرف دوستان یا همکاران به معنای دریافت قطعی ویزای آلمان نمی باشد. اما چنانچه دعوت نامه آلمان شما رسمی باشد برای شما یک امتیاز است زیرا نشان می دهد که فردی هزینه های سفر شما به این کشور را تقبل کرده است.

دعوتنامه آلمان  

شرایط دریافت دعوتنامه آلمان

فرد دعوت کننده باید اقامت دائم در کشور که به آن Niederlassungserlaubnis نیز گفته می شود را دارا باشد. البته اگر فرد اقامت موقت یا Aufenthaltserlaubnis نیز داشته باشد می تواند برای دوستان خود دعوت نامه آلمان ارسال کند. همچنین دارندگان بلو کارت یا کارت آبی اروپا نیز می توانند برای دوستان و خانواده خود دعوت نامه آلمان ارسال کنند؛ اما افرادی که وضعیت اقامتی آنها Duldung است قادر به ارسال دعوت نامه آلمان برای دوستان و خانواده خود نخواهند بود.

فردی که برای دوستان یا خانواده خود دعوت نامه آلمان ارسال می کند باید شرایط مالی خاصی داشته باشد. فرد دعوت کننده باید در آمد خالص کافی داشته باشد و بتواند وثیقه مناسبی را در اختیار اداره مهاجرات قرار دهد که تضمین کننده هزینه های شهر دعوت شده در مدت اقامت او باشد. مبلغ این وثیقه تا زمانی که فردی که دعوت نامه آلمان برای او صادر شده از کشور آلمان خارج شود، بلوکه می شود و پس از تأیید خروج فرد مهمان این وثیقه آزاد می شود.

همچنین میزان درآمد خالص فردی که دعوت نامه آلمان را ارسال می کند برای دعوت هر فرد 295 یورو می باشد که البته مبلغ آن از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت می باشد و به شرایط و هزینه ها و البته قوانین کشور آلمان بستگی دارد.

انواع دعوتنامه آلمان

برای سفر به کشور آلمان و گرفتن ویزای این کشور راه های مختلفی وجود دارد؛ اما اقامت در کشور آلمان نیازمند وجود دعوت نامه آلمان است. دعوت نامه در حقیقت یک نامه از طرف یک خویشاوند یا همکار است که هدف از ارسال آن دعوت کردن از فرد برای تحصیل، کار یا تجارت و اقامت است.

در حقیقت دعوتنامه ای که برای شما ارسال می شود می تواند هر عنوان یا دلیلی داشته باشد؛ اما این شش روش مرسوم ترین روش های دعوت نامه می باشند. دقت کنید که آیا این دعوت نامه آلمان برای دعوت شماست یا اینکه شما را برای کشور آلمان ضمانت می کند. این مسئله در روند دریافت ویزا برای کشور آلمان بیسار مؤثر خواهد بود.

دعوتنامه آلمان از نوع تجاری

به طور معمول دعوتنامه تجاری یک فایل پی دی اف است که شرکت میزبان برای شرکت میهمان از طریق پست یا ایمیل ارسال می نماید. ظاهر و شکل دعوت نامه اهمیت چندانی ندارد. چیزی که سفارت خانه به آن اهمیت می دهد این است که این دعوتنامه آلمان توضیحات کاملی درباره فرد یا افراد دعوت شده و علت دعوت آن ها و همچنین مهر و تاریخ و امضای شرکت میزبان را داشته باشد.

انواع دعوتنامه آلمان

دعوتنامه آلمان از نوع کاری

اگر به دنبال کار و ویزای کاری در کشور آلمان هستید، بهتر است مدارک و سوابق کاری و تحصیلی خود را به صورت رسمی ترجمه کرده و برای کارفرما ارسال کنید. در این موارد تسلط شما به زبان انگلیسی یا آلمانی می تواند در دریافت ویزا بسیار مؤثر باشد. چنانچه کارفرما سوابق شما را مورد تأیید قرار دهد، با یک نامۀ رسمی شما را دعوت به کار می کند. البته باید بدانید دعوت نامه کاری در کشورها برای کارفرما کمی مشکل است. چرا که کارفرما باید بتواند فرد مهاجری را که استخدام می کند کاملاً ضمانت کند و این ضمانت توسط کارفرما در کشور مقصد صورت می گیرد. چنانچه این ضمانت مورد تأیید قرار گیرد، دعوت نامه آلمان صادر خواهد شد و به صورت الکترونیکی برای شما ارسال می شود. سپس فرد دعوت شده با استفاده از کد رهگیری، مراحل ویزای خود را در سفارت آلمان پی گیری خواهد کرد.

بیشتر کسانی که برای دعوتنامه کاری اقدام می کنند بعد از مدتی از دنبال کردن این روند منصرف می شوند؛ زیرا سخت ترین مرحله در این نوع ویزا گرفتن این است که شما بتوانید کارفرما را متقاعد کنید که به تخصص شما نیاز دارد. برای هر کارفرما ساده تر است تا یکی از شهروندان کشور خودش را استخدام کند تا اینکه یک خارجی را که شناختی از او ندارد ضمانت کند. چرا که کارفرما باید متقاضی را به صورت همه جوره ضمانت کند و هر تخلفی که متقاضی پس از ورود به کشور آلمان انجام دهد مسئولیت آن با دعوت کننده می باشد؛ بنابراین سخت ترین مرحله در این نوع ویزا گرفتن، گرفتن خود دعوت نامه است.

دعوتنامه آلمان از نوع توریستی

یکی از پر کاربردترین دعوت نامه ها، دعوت نامه گردشگری یا توریستی است. دعوت نامه آلمان که به عنوان دعوت خویشاوندان از طرف شهروندان آلمان ارسال می شود به دو صورت رسمی و غیر رسمی صادر می شود.

اگر دعوت نامه آلمان که توسط خویشاوند شما برایتان ارسال می شود رسمی باشد، به این معنا است که دعوت کننده، مخارج و هزینه های سفر شما را برعهده دارد. دعوت کننده با ارائه یک تعهد نامه به سفارت آلمان هزینه های سفر خانواده خود را تقبل می کند. سفارت کشور آلمان نیز بعد از بررسی شرایط و اطمینان از رابطه خویشاوندی دو طرف، پس از بررسی مدارکی مانند شناسنامه، گواهی تولد و … دعوت نامه را تأیید می کند.

دعوتنامه آلمان از نوع تجاری

یکی دیگر از دعوت نامه های کشور آلمان، دعوت نامه آلمان از نوع تجاری است. دعوت نامه تجاری آلمان معمولاً بین شرکای تجاری به منظور خرید و فروش و امور مشابه رد و بدل می شود. در این نوع دعوت نامه، دعوت کننده باید دقیقا هدف از دعوت خود و مدت آن را مشخص کند. در بعضی موارد دعوت کنندگان هزینه های سفر فرد دعوت شده را پرداخت می کنند. در این صورت باید براساس قانون این کشور در بند های 66 تا 68 دعوت نامه، این مسئله به طور رسمی باید توسط دعوت کننده بیان شود. در زمان مراجعه به سفارت، اصل و کپی دعوت نامه آلمان باید توسط فرد به سفارت ارائه شود. همچنین بیاد داشته باشید چنانچه دعوت نامه شما تجاری باشد، نمی توانید برای هیچ یک از خانواده و بستگان خود را با آن درخواست ویزا کنید.

دعوتنامه آلمان از نوع نمایشگاهی

کشور آلمان همه ساله میزبان نمایشگاه های بسیاری در سطح بین المللی است. از جمله این نمایشگاه ها می توان به نمایشگاه فرش، اتوموبیل، غذاهای گیاهی، مد و جواهرات و … اشاره کرد. به طور معمول برگزار کنندگان نمایشگاه ها از شرکت ها و افرادی که در زمینه های مرتبط در سراسر جهان به فعالیت مشغولند و کیفیت کاری قابل قبولی دارند برای شرکت در این نمایشگاه ها دعوت می کنند. از طرف برگزار کنندگان برای این افراد دعوت نامه آلمان ارسال می شود. این دعوت نامه شبیه به دعوت نامه تجاری است و قوانین کشور آلمان درباره آن تا حد زیادی سخت گیری دارند. مدت سفر و اهداف شرکت کنندگان از سفر و دعوت باید به طور دقیق در این نوع دعوت نامه آلمان ثبت شود.

دعوتنامه آلمان از نوع نمایشگاهی

دعوتنامه آلمان از نوع پزشکی

همانطور که می دانید کشور آلمان از نظر پزشکی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. بسیاری از بیماران تمایل دارند برای دسترسی به امکانات بیشتر یا درمان هایی که در کشور خودشان وجود ندارد به کشور آلمان سفر کنند. به این منظور باید مدارک بیماری برای پزشک و بیمارستان معالج ارسال شود و فرد توسط بیمارستان تایید شود. در دعوت نامه آلمان که به منظور درمان پزشکی ارسال می شود، مدت سفر و هزینه های سفر و خدمات نیز مشخص می شود.

مدت زمان اعتبار دعوتنامه آلمان

باید این نکته را در نظر داشته باشید که یک دعوت نامه آلمان نیز تاریخ انقضا دارد و این مسئله مهم است که در زمان اعتبار دعوت نامه خود اقدام به سفر کنید. نکته دیگر اینکه اگر شما بخواهید برای اقامتی یک ساله به آلمان سفر کنید و دعوت نامه آلمان شما صرفاً سه ماه اعتبار دارد، باید برای زمان باقی مانده نه ماهه مدارک لازم را ارائه دهید تا اثبات کنید که قادر به تأمین هزینه های خود هستید. برای این کار می توانید پرینت حساب خود را در سه ماه قبل همراه داشته باشید تا اثبات کند که شما حقوق ثابتی دارید و دارای توانایی مالی برای تامین هزینه های خود هستید.

سفارت کشور آلمان

برای رفتن به سفارت آلمان لازم است که اطلاعات زیر را داشته باشید.

  • نشانی: تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۳۲۴
  • تلفن پاسخگویی درباره مدارک لازم برای درخواست ویزا (تلفن گویا: ۳۹۹۹۱۲۱۳-۰۲۱)
  • کدپستی: ۱۷۹-۱۱۳۶۵
  • صندوق پستی: ۱۷۹-۱۱۳۶۵

<script type=”application/ld+json”>
{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “دعوتنامه آلمان چیست”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “دعوت نامه یک نامۀ رسمی است که از طرف فرد برای بستگان یا افراد خانواده اش در کشور دیگر ارسال می گردد. وجود یک دعوت نامه آلمان از دوستان یا خانواده شما موجب می شود”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “دریافت دعوتنامه آلمان”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “دعوت نامه ویزای شما را تضمین نمی کند؛ اما وجود دعوت نامه آلمان رسیدگی به پرونده شما را در سفارت این کشور آسان تر و سریع تر می کند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “شرایط دریافت دعوتنامه آلمان”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “فرد دعوت کننده باید اقامت دائم در کشور که به آن Niederlassungserlaubnis نیز گفته می شود را دارا باشد. البته اگر فرد اقامت موقت یا Aufenthaltserlaubnis نیز داشته باشد می تواند برای دوستان خود دعوت نامه آلمان ارسال کند”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “انواع دعوتنامه آلمان”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “دعوتنامه آلمان از نوع تجاری
دعوتنامه آلمان از نوع کاری
دعوتنامه آلمان از نوع توریستی
دعوتنامه آلمان از نوع تجاری
دعوتنامه آلمان از نوع نمایشگاهی”
}
}]
}
</script>

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه آمریکا

دعوتنامه آمریکا

یکی از راه های سرعت بخشیدن به دریافت ویزا جهت سفر به کشورهای مختلف، دعوتنامه می باشد. به طور مثال یک شرکت، یک مسئول نمایشگاه

مطالعه »
دعوتنامه کانادا

دعوتنامه کانادا

از شرایط دعوتنامه کانادا مطلع هستید؟ شاید برایتان پیش آمده و یا به گوشتان خورده است که می خواهید به کانادا سفر کنید و سفارت

مطالعه »
انواع دعوتنامه مجارستان

دعوتنامه مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای حوزه شینگن است و اخذ یکی از انواع دعوتنامه مجارستان می تواند کمک شایانی به گرفتن ویزای شینگن و سفر به

مطالعه »
دعوتنامه فرانسه

دعوتنامه فرانسه

دعوتنامه فرانسه یکی از آیتم هایی ست که روند دریافت ویزای این کشور را سرعت می بخشد، در این مقاله راجع به انواع دعوت نامه

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند