دعوتنامه نمایشگاهی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دعوتنامه نمایشگاهی

دعوتنامه نمایشگاهی یکی از انواع دعوتنامه هاست که برای مسافرت و دریافت وصدور روادیدتسهیل کننده محسوب می شود. از دعوتنامه نمایشگاهی هم به عنوان نمونه ای از دعوت نامه ها با عنوان دعوتنامه تجاری یاد کنیم و هم آن را در زمره ی کارهای فرهنگی قرار دهیم.

دعوتنامه چیست

دعوتنامه یه برگه کاغذ ساده است که حاوی مطلبی (متنی )دال بر دعوت شخص یا گروهی افراد می باشدکه از آنها دعوت می شوددر زمانی مشخص در مکانی مشخص حضوریابند. لازمه ی مسافرت به بسیاری از کشورها دریافت روادید و ویزااست و به این منظور لازم است فرد در خواست کننده روادید، دعوتنامه ای از سمت یکی از ساکنین و یا موسسات دولت کشورمزبور، و یاشهروندان کشورمورد نظرداشته باشد.

دعوتنامه نمایشگاهی

دعوتنامه نمایشگاهی برگه دعوت از سوی کشور مبدا است که بوسیله ی آن از شما دعوت می شود به کشور فوق به منظور بازدید از نمایشگاه مورد نظر بروید. با توجه به رقابت شدید اقتصادی بین کشور های صنعتی و لزوم گسترش تجارت وبه منظور تبادلات اقتصادی و تجاری همه سال تعداد زیادی نمایشگاه در سطح بین المللی برگزار می شودوافراد برای حضور در نمایشگاهها نیاز به دریافت ویزا دارند اکثر افراد برای حضور در نمایشگاههای صنعتی و بین الممللی نیاز به دعوتنامه هایی دارند که بتوانند در این نمایشگاه ها شرکت نمایند.

صنعتگران در اغلب این نمایشگاه ها شرکت می کنند و از سوی آنهابرای شرکت ها و اشخاصی که قصد شرکت در این نمایشگاه ها را دارند دعوتنامه  نمایشگاهی ارسال می شود. در این نوع دعوتنامه اطلاعات کامل فرد ارسال کننده دعوت(میزبان) و اطلاعات کامل فرد ی که دعوتنامه برای او ارسال شده است(مهمان) مشخص می شود. همچنین هدف از سفر و مکان اسکان و نحوه ی تا مین هزینه های سفر اشخاص در ددعوتنامه نمایشگاهی بایددرج شود.

در دعوتنامه نمایشگاهی مانند سایر دعوتنامه هاعلاوه بر روشن شدن مخارج موارد و اطلاعات کلی شناسایی فرد و انگیزه سفر به کشور مقصد.اگر هزینه ی زندگی فرد دعوت شده را تقبل می کنید باید در دعوت نامه قید شود. مدت اقامت فرد مشخص شود؛ زمان خروج فرد نیز در دعوتنامه معین گردد و هیچ گونه ابهامی در ان وجود نداشته باشد تا مدت زمان گرفتن ویزا کاهش یابد. دعوتنامه تضمینی برای دریافت ویزا نیست و تنها روند گرفتن ویزا را تسریع می کند.و این مامور اداره ی مهاجرت است که پس از بررسی پرونده اگر قوانین مهاجرت کشور مقصد شامل حال شما شد، اجازه ی دریافت ویزا را می دهد.

دعوتنامه نمایشگاهی

دریافت دعوتنامه نمایشگاهی

دعوتنامه نمایشگاهی در زمره ی دعوتنامه های تجاری قرار می گیرد و فرد برای اخذ ویزای تجاری به سفارت کشور مورد نظر مراجعه نماید.وجود دعوتنامه ی تجاری در پرونده ی مدارک ارایه شده الزامی می باشد. این دعوتنامه توسط شرکتهای رسمی و ثبت شده و برگزار کننده ی نمایشگاه برای شما ارسال می شود ولی ویزای تجاری برای اخذ سایر ویزا ها کاربردندارد.

برای شرکت در نمایشگاه ها و به این جهت که دعوتنامه نمایشگاهی را دریافت نمایید بایدبرای درخواست صدور دعوتنامه اقدام نمایید این دعوتنامه که از طرف شخص ،شرکت های ثبت شده و برگزار کننده ی نمایشگاه  و یا گروه پزشکی می تواندارسال شود، مدرک معتبری برای شما محسوب می شود. دعوتنامه ها به صورت ایمیل و الکترونیک ارسال می شود .در دعوتنامه اهداف سفر ،مدت زمان سفر و اطلاعات و مدارک شرکت و یا شخص مربوطه به طور دقیق مشخص می شود.  دعوتنامه نمایشگاه باید مطابق با قوانین اعلام شده باشد تا مورد تایید سفارت قرار گیرد.دعوتنامه ارسال شده باید حاوی مهر و امضا باشد و گرنه فاقد اعتبار است.

شرایط گرفتن دعوتنامه نمایشگاهی

اصولا شما برای سفر به هر کشوری نیاز به ویزا یا روادید دارید. گرفتن ویزا کار چندان راحتی نیست ، اما یکی از کارهایی که می تواند دریافت ویزا را برای شما آسان تر نماید ارسال دعوتنامه از طرف دوست، خانواده، همکار، دانشگاه، و شرکت یا کارخانه ،صاحب مشاغل درکشور مقصداست. در واقع دعوتنامه ضمانت کننده ی حضور فرد در کشور مقصد است.

مطلب بسیار مهم در دعوتنامه ها صداقت در نوشتن دعوتنامه و ارسال آن است. که علاوه براین که از اهمیت بالای ی برخوردار است در موافقت با تقاضا هم نقش عمده ای دارد. در واقع فردی که دعوتنامه را می نویسد تمامی موارد را تضمین و مسئولیت را برعهده می گیرد. مثلا در دعوتنامه قید می شود که تمامی مخارج شما را متقبل شده است.  در این صورت باید به عنوان ضمانت مقداری پول در حساب خود داشته باشد. یا کپی برابر اصل شده ی فیش حقوقی خود را همراه دعوتنامه ضمیمه کندو ارایه دهد.

باید در نظر داشته باشید که دعوتنامه نمایشگاهی برای همه صادر و فرستاده نمی شود .دعوتنامه نمایشگاهی برای متقاضیانی فرستاده می شود که در زمینه ی نمایشگاه برگزار شده؛ تحصیل کرده باشند و صاحب علم بالایی در این زمینه هستند. بعضی از افرادی که این علم را ندارند و یا فقط مشتاق به شرکت در نمایشگاه هستند برااساس مصلحت اندیشی برگزار کنندگان به منظور شرکت در نمایشگاه باشرایط خاصی می توانند دعوتنامه نمایشگاهی را دریافت کنند.اغلب پس از ارسال دعوتنامه نمایشگاهی مسیولین نمایشگاه برای مهاجرین و بازدید کنندگان خارجی هتل برای اقامتشان رزرو می کنند. اما اگر شخص به صورت شخصی تقاضای دعوتنامه نمایشگاهی داده، باید برای مدت اقامت خود هتلی رزرو کند.

شرایط گرفتن دعوتنامه نمایشگاهی

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوتنامه نمایشگاهی

 • شناسنامه شخص دعوت شونده(بازدید کننده ای که درخواست دعوتنامه نمایشگاهی دارد  ،مهمان)
 • پاسپورت مهمان (دارای مدت اعتبار مناسب)
 • آدرس و شماره تلفن شخص در ایران
 • عکس پرسنلی 3*4
 • نامه ی شرح هدف از سفر
 • فیش حقوقی و یا تصویر ثبت شده سپرده(در صورتی که مخارج و هزینه های اقامتی و مالی را خودتان بر عهده گرفته اید)
 • تعیین مدت زمان اقامت و تاریخ خروج از کشور مقصد
 • اطلاعات کامل از محل اقامت و نحوه ی تسویه و پرداخت هزینه ها
 • مدارک شغلی و نامه ی سوابق کاری و شرح نامه ی ارتباط با نمایشگاه
 • مدارک شناسایی فرد دعوت کننده (شرکت میزبان و یا فرد میزبان)
 • آدرس و شماره تلفن و شغل فرد میزبان
 • مدارک شغلی میزبان
 • پرینت گردش حساب بانکی میزبان
 • کپی تمام مدارک شناسایی

ارتباط با مسئولین برای درخواست دعوتنامه نمایشگاهی

برای شرکت در نمایشگاه باید راه برقرار کردن ارتباط با مسیولین نمایشگاه مربوطه راپیدا کنید و به آنها ایمیل بزنید و در خواست ارسال دعوتنامه نمایشگاه را ارائه دهیدیا از طریق نمایندگان آنها در ایران اقدام به دریافت دعوتنامه نمایشگاهی برای شرکت در نمایشگاه نمایید. ممکن است با در خواست شما موافقت شود برای همین حتما مدارک شخصی و یا شرکتی خود را از پیش آماده نمایید تا برای مدیران و مسیولین نمایشگاه مربوطه ارسال کنید. برای در خواست دعوتنامه نمایشگاهی بعد از تایید شما وارد مرحله ی پرداخت می شوید که مربوط به دریافت نوبت است در این مرحله مدارک کارمندان و افرادی که می خواهیددرآنجا همراهتان باشد اعلام نمایید.

مزایای دعوتنامه نمایشگاهی

مزایای دعوتنامه نمایشگاهی هم شامل حال فرد دعوت کننده می شود و هم شامل حال فرد دعوت شده، به این صورت که فرد دعوت شونده به راحتی می تواند ویزای معتبری بگیرد و با بازدید از نمایشگاه برگزار شده با پیشرفت های کشور های دیگر در زمینه و رشته کاری خود اشنایی یابدو با سازه های مدرن آشنا شود . فرد دعوت کننده نیز با ارسال این دعوتنامه و بازدید فرد مهاجر سبب رونق اقتصادی و پیشرفت خود و معرفی کسب و کار خویش و تبادل حرفه و تجارتی بین المللی می شوددر نتیجه دعوتنامه نمایشگاهی دارای سودی دو طرفه است.

پس از این که دعوتنامه نمایشگاهی رادریافت کردیدباید برای در یافت ویزا اقدام نمایید برای این منظور ابتدا فرم در خواست ویزای کشور مقصد را که معمولا به صورت آنلاین است، تکمیل نمایید و سپس فرم تکمیل شده همراه دیگر مدارک لازم را به سفارت کشور مقصدارایه دهید. سپس باید در سایت کنسولگری کشور مورد نظر،وقت سفارت را انتخاب نموده و پس از تعیین وقت سفارت در زمان مقرر شده برای مصاحبه و انگشت نگاری در سفارت کشور مورد نظر حاضر شوید . اکثرا صلاحیت فرد برای دریافت ویزا پس از مصاحبه تایید می شود. باید همه ی مدارک از جمله کد رهگیری دعوتنامه  نمایشگاه و پاسپورت به سفارت کشور مورد نظر ارسال شود. دعوتنامه نمایشگاهی باید به پاسپورت الصاق شود.

در دعوتنامه ی نمایشگاه به دقت هدف از سفر را مشخص نمایید برای افرادی که قصد دارید در بازدید از نمایشگاه همراهتان باشد حتما مشخصات صحیحی وارد نمایید .در دعوتنامه نمایشگاه فرد یا برگزار کننده ای که برای شما دعوتنامه نمایشگاه ارسال می کند این امتیاز مثبت را به شما می دهد که در روند اخذویزا جلوتر بیفتید.

اعلام می دارد که شما به چه دلیلی قرار است در این نمایشگاه شرکت کنید. بنابراین مدارکی دال بر ار تباط شغلی و یافرهنگی و جانبی شما با موضوعیت نمایشگاه بایستی ارایه شود. دعوتنامه نمایشگاهی فرد با جزییات کامل بایستی جزییات و ماهیت سفر را مشخص نماید. در دعوتنامه نمایشگاهی رویداد و فعالیت هایی که در نمایشگاه صورت می گیرد باید مشخص باشد که پس از بررسی رویداد نمایشگاه مشخص می شود که هدف از بازدید چیست.

فردی که دعوتنامه نمایشگاهی را تنظیم می کندباید درزمینه ی هزینه ها کاملا شفاف سازی نمایدو مشخص باشد پرداخت هزینه ها به چه شکل صورت می پذیرد. ودرواقع مدعی تقبل هزینه های سفر شما می شود. این نکته تاثیر بسزایی در اخذ ویزا داردو از نکاتی است که در دعوتنامه نمایشگاهی بایدکاملا روشن باشد.
مدت زمان اقامت از مواردی است که بسیار مهم است. باید مشخص شودودرصورتی که زمان مشخص شده از حد مجاز غیر طبیعی به نظر برسد قطعا نمی توانیدویزا بگیرید. همچنین در دعوتنامه نمایشگاهی مشخص شود که قرار است در کجا اقامت نمایید و هزینه ی اقامت در این مدت را دارید وتمکن مالی حضور درکشور مقصددر توان شما هست یاخیر.

مزایای دعوتنامه نمایشگاهی

هزینه دریافت دعوتنامه نمایشگاهی

دعوتنامه های نمایشگاهی از سمت تجاری بودن صرف به سمت فرهنگی بودن نیز در سالهای اخیر پیش می رود و درصورتی که اهداف فرهنگی هم دارید در در خواست دعوتنامه نمایشگاهی قید کنید زیرا باعث می شود اسانتر در خواست شما پذیرفته شود.این مشخص می نماید که قصد فرهنگی داشته و قصد اقامت دایم ندارید. هزینه ی دعوتنامه  نمایشگاهی بسیار مناسب و معقول است و این یکی از مزایای آن نسبت به ایر دعوتنامه هاست، در صورت تبعیت از قوانین اخذ ویزا ،سریعتر به نتیجه خواهید رسید.

انواع دعوتنامه نمایشگاهی به همین شکل و با همین مدارک مورد تقاضا قرار می گیرد. در دست داشتن دعوتنامه نمایشگاهی قطعا به این معنا نیست که حتما ویزای شما موافقت می شود اما روند دریافت ویزا را تسریع میکند دقت داشته باشید در اکثر مواردی که با در خواست ویزای متقاضی موافقت نمی شود علتش کامل نبودن مدارک و ناقص بودن پرونده می باشد. رد صلاحیت فردمتقاضی به دلیل عدم تطابق مدارک ارایه شده با اصل یکی از موارد رد تقاضای ویزا می باشد همچنین پس از انجام مصاحبه ممکن است فرد متقاضی را عدم صلاحیت بدهند .قصد ما از بیان این موارد این بود که بدانید دعوتنامه نمایشگاهی فقط تسریع کننده است و نه تضمین کننده ی دریافت ویزا،بنابراین علاوه براینکه تمام مدارک خود را به صورت کامل ارایه دهید، در نوشتن شرح حال صداقت کامل را بخرج دهید.

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه نمایشگاهی

دعوتنامه نمایشگاهی

دعوتنامه نمایشگاهی یکی از انواع دعوتنامه هاست که برای مسافرت و دریافت وصدور روادیدتسهیل کننده محسوب می شود. از دعوتنامه نمایشگاهی هم به عنوان نمونه

مطالعه »
دعوتنامه استرالیا

دعوتنامه استرالیا

اگر قصد سفر و اقامت در استرالیا را دارید، یا ساکن استرالیا هستید و قصد دارید پذیرای عزیزانتان باشید، دعوت نامه استرالیا به شما کمک

مطالعه »
دعوتنامه دانمارک

دعوتنامه دانمارک

کشور دانمارک عضو پیمان شنگن است و برای سفر به این کشور باید ویزای شنگن را گرفته باشید. داشتن دعوت نامه دانمارک برای اخذ ویزای

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند