ویزای اروپا

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

ویزای توریستی اروپا

سفر و مسافرت به کشور های مختلف دنیا بسیار مورد توجه می باشد و در این بین سفر به کشورهای اروپایی بسیار انجام می شود. در این بین اقدامات لازمی که برای سفر به اروپا انجام می گیرد، بسیار مهم می باشد. دریافت ویزای اروپا یکی از ابتدایی ترین مراحلی است، که باید توسط مسافر صورت گیرد. در عین حال می توان گفت که دریافت ویزای اروپا بسیار مهم می باشد؛ چنانچه افراد نتوانند، ویزای اروپایی کشور مورد نظر خود را اخد نمایند، از سفر به این کشور باز خواهند ماند. ما با توجه به اهمیت دریافت ویزای اروپا در این متن قصد داریم، تا به این مقوله مهم بپردازیم. چنانچه قصد سفر به یکی از کشور های اروپایی عضو حوزه شینگن را دارید، ما را تا پایان متن همراهی نمایید. پیشاپیش از شما خوانندگان محترم سپاس گذاریم.

سفر به اروپا

می توان گفت که کشور های اروپایی یکی از زیباترین و بهترین کشورها در بین سایر قاره ها محسوب می شوند. این زیبایی بی حد و حصر باعث شده است که به این قاره، قاره سبز نیز بگویند. کشورهای زیادی در اروپا موجود می باشند، که افراد برای اهداف مختلفی به آن سفر می نمایند. اهداف این افراد می توان به صورت تفریحی و یا کاری باشد. در هر صورت برای هر سفری به این کشورها، دریافت ویزای اروپا بسیار مهم می باشد. با توجه به نوع سفری که افراد به این کشور ها دارند، نوع ویزا متفاوت می باشد و افراد باید پروسه های مختلفی را طی نمایند. ما در ادامه متن تمامی این موارد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کشور های عضور شینگن

شاید برای بسیاری از افراد این سوال پیش آید، کشورهایی که عضور شنیگن می باشند، چه کشور هایی هستند؟ و یا برای سفر به این کشور ها باید چه مراحلی را طی کرد؟ در کل می توان گفت ویزای شینگن ویزایی می باشد که اگر افراد موفق به دریافت آن بشوند در اکثر کشور های اروپایی می توانند، به راحتی سفر نمایند. شما با داشتن ویزای شینگن می توانید، به کشورهایی مانند مجارستان، اتریش، لیتوانی، فنلاند، اسپانیا، سوئد، سوئیس، پرتغال، لهستان، هلند، نروژ، لهستان، اسلوونی، ایتالیا، ایسلند، لوکزامبورگ، دانمارک و… سفر نمایید. افرادی که موفق به دریافت ویزای شینگن می شوند، افرادی بسیار خوش شانس می باشند.

ویزای اروپا

افراد بسیای به دلیل موقعیت های فراوانی که در کشور های اروپایی موجود می باشند، قصد سفر به این کشورها را می نمایند. همانطور که در متون بالا به آن اشاره شد، دریافت ویزای اروپا به عنوان اولین مرحله کاری است، که باید این افراد طی نمایند. دریافت ویزای اروپا دارای مراحل مختلفی است و افراد باید در ابتدا به سفارت کشور اروپایی مورد نظر خود رفته و نسبت به دریافت ویزای آن کشور اقدام نمایند. دریافت ویزای اروپا کار آسانی نمی باشد. لذا افراد در هنگام مراجعه به سفارت های این کشورهای اروپایی باید دلایل و مستندات خود را به این سفارت خانه ها تسلیم نمایند. در ادامه چنانچه با درخواست افراد موافقت شود، ویزای اروپا به آن ها اعطا خواهد شد. در متن بالا به این موضوع اشاره کردیم که چنانچه افراد بتوانند ویزای شینگن را دریافت نمایند می توانند به بسیاری از کشور های اروپایی سفر نمایند.

ویزای اروپا

ویزای اروپا از نظر تعداد دفعات ورود

 در متن بالا به این موضوع اشاره کردیم که ویزای اروپا از نظر تعداد ورود به این کشورها متفاوت می باشد. از این نظر می توان، ویزای اروپا را به سه بخش یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود تقسیم کرد. در ویزای یک بار ورود همانطور که از نامش مشخص می باشد، افراد می توانند فقط یک بار با آن ویزا به این کشور ورود نمایند و بعد از خروج دیگر باطل می شود. در ویزای دو بار ورود اروپا افراد می توانند، دو بار به این کشور ورود نمایند و این ورود ها باید طبق بازه های زمانی مشخص صورت گیرد. اما با دریافت ویزای چند بار ورود می توانید به راحتی طی دفعات مختلف به این کشور ورود نمایید. گفتنی است، گرفتن هر کدام از نمونه های ویزای اروپا مراحل مختلفی دارد، که باید صورت گیرد.

مراحل دریافت ویزای اروپا

برای دریافت ویزای هر کشور تقریبا یک مراحل ثابت وجود دارند و افراد می توانند با انجام این مراحل ویزای اروپا را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که در این راه تنها با توجه به قوانین کشور های مختلف اروپایی بعضی از این مراحل متفاوت است. برای دریافت ویزای اروپا، ابتدا باید وقت سفارت این کشور را اخذ نمایید. ( این موضوع در ادامه متن بررسی می شود) بعد از انجام کارهای مربوط به سفارت می توانید، نسبت به ارائه مدارک و دریافت ویزای اروپا اقدام نمایید. در این بین سفارت های اروپایی با توجه به نوع مستندات و دلایل شمابرای سفر به این کشور ها، درخواست شما را تایید و یا رد می نمایند. در صورت رد درخواست شما از طرف سفارت مورد نطر شما می توانید، با تکمیل کردن مستندات، شانس خود را برای دریافت ویزای اروپا یک بار دیگر امتحان نمایید.

در مراحلی که بالا به آن اشاره شد، یکی از مهمترین مراحل، دریافت وقت سفارت برای سفر به کشور های اروپایی می باشد. در حقیقت می توان گفت، اولین قدم برای دریافت ویزای اروپا همین مرحله است و افراد باید به سفارت مورد نظر خود مراجعه کرده و نسبت به دریافت وقت اقدام نمایند. این کار را می توان به صورت اینترنتی نیز صورت داد. بعد از دریافت وقت به مرحله مصاحبه رسیده و افراد باید در این مرحله مستندات خود را برای دریافت ویزا ارائه دهند. سپس پس از اینکه مستندات به سفارت ارائه شد، درخواست فرد متقاضی در شورای این سفارت خانه بررسی می شود و برای رد و یا قبول این موضوع تصمیم گیری می شود. این مرحله را می توان مهمترین مرحله برای دریافت ویزای اروپا دانست.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اروپا

برای دریافت ویزای هر کشور نیاز به یک سری از مدارک می باشد. این مدارک با توجه به نوع ویزایی که افراد می خواهند دریافت نمایند متفاوت می باشند. اما یک سری از مدارک ثابت بوده اند و باید در هنگام دریافت ویزای اروپا این مدارک را به سفارت خانه ها تحویل دهند. این مدارک عبارتند از اصل پاسپورت، 2 قطعه عکس رنگی زمینه سفید تمام رخ ( بانوان سعی نمایند کمترین حد آرایش را داشته باشند)، اصل شناسنامه و کارت ملی، پرینت از آخرین حساب های فرد متقاضی و در نهایت مدارک شغلی افراد می باشد.

در تحویل مدارک شغلی به طور مثال اگر فرد پزشک می باشد، باید پروانه پزشکی خود را ارائه دهد. در بقیه شغل ها نیز به همین صورت، افراد باید مدارک شغلی خود را ارائه دهند. لازم به ذکر است کشوری که افراد به آن سفر می نمایند، در زمینه ارائه مدارک بسیار مهم می باشند و تفاوتی در بعضی از این مدارک موجود می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اروپا

انواع ویزای اروپا

ویزای اروپا دارای نمونه های مختلفی می باشد و افراد با توجه به نوع سفر خود می توانند، یکی از این ویزاها را دریافت نمایند. برای دریافت هر کدام از نمونه های ویزای اروپا می توانید، مستندات خود را به سفارت های اروپایی تحویل دهید و نسبت به دریفات ویزا اقدام نمایید. لازم به ذکر است که ویزای اروپا در نمونه های مختلف یک بار ورود و یا چند بار ورود موجود می باشند. در این مورد نیز هدف از سفر برای این نوع از ویزا مهم می باشد. توجه به این موارد در مسیر دریافت ویزا، بسیار مهم است و باید به آن توجهی ویژه داشت. تمام این موارد مهم در ادامه متن مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پس کماکان ما را در ادامه متن همراهی نمایید.

ویزای کاری اروپا

در متون بالا به این موضوع اشاره کردیم که، نوع هدفی که از سفر به کشور های اروپایی دارید، در دریافت این ویزاها بسیار تاثیر گذار است. یکی از انواع ویزای اروپا، ویزای کاری می باشد. در کشور های اروپایی به واسطه موقعیت های شغلی فراوانی که در این کشورها موجود می باشند، بسیاری از افراد سعی دارند تا از این کشور ها با داشتن موقعیت های شغلی استفاده نمایند. افرادی که درخواست ویزای کاری دارند، باید یا دراین کشور سرمایه گذاری کلانی کرده باشند و یا اینکه از طرف یک شرکت و یا یک ارگان کاری به صورت رسمی دعوت به کار شده باشند. در این صورت افراد به راحتی می توانند ویزای اروپا را دریافت نمایند.

ویزای تحصیلی اروپا

همانطور که در متون بالا به آن اشاره شد، ویزای اروپا نمونه های مختلفی دارد. یکی از نمونه های ویزای اروپا، ویزای تحصیلی می باشد. با توجه به اعتباری که دانشگاه ها و مراکز تحصیل در اروپا دارند، همواره این ویزا از طرف بسیاری از متقاضیان مورد درخواست می باشد. لازم به ذکر است ویزای تحصیلی اروپا شرایط خاصی دارد و افراد باید به این موضوع توجه داشته باشند. برای دریافت این نوع از ویزای اروپا، افراد باید از طرف یکی از مراکز تحصیلی بورسیه شده باشند.

فرد بورسیه شده باید در هنگام اخذ ویزای خود دعوت نامه از طرف دانشگاه و یا مرکز تحصیلی بورسیه شده را به سفارت مورد نظر تحویل دهد. لازم به ذکر است مدت زمان ویزای تحصیلی بستگی به مقطع تحصیلی و مدت تحصیل می باشد و افراد باید بعد از تحصیل خود این کشور را ترک نمایند. گفتنی است فرد بورسیه شده با توجه به نوع مقطع تحصیلی خود می تواند، ساعاتی را در این کشور به کار بپردازد.

ویزای پزشکی اروپا

در بعضی از مواقع برخی افراد به یک مریضی مبتلا می شوند، که پزشکان داخلی از درمان آن باز می مانند و نمی توانند فرد مبتلا به بیماری را درمان نمایند. در این مواقع افراد مجبور می شوند، که برای درمان خود به یکی از پزشکان اروپایی پناه ببرند. در این مورد می توانند، با مراجعه به سفارت کشور اروپایی مورد نظر خود نسبت به اخذ ویزای اروپایی اقدام نمایند. برای اخذ این ویزا علاوه بر مدارکی که به سفارت تحویل می دهند، باید مستندات بیماری و پزشکی خود را به سفارت تسلیم نمایند. درخواست این افراد با توجه به نوع بیماری می تواند سریع تر از موقع معین صادر شود. در بعضی از موارد این ویزا به صورت اورژانسی برای فرد صادر خواهد شد.

ویزای ازدواج اروپا

همانطور که در متون بالا گفته شد، ویزای اروپا نمونه های مختلفی دارد یکی از آن ها ویزای ازدواج می باشد. در این نوع ویزا فردی که با یکی از شهروندان این کشورها ازدواج می نماید، می تواند نسبت به اخذ ویزای اروپا اقدام نماید. در این موضوع دو نوع ویزا موجود می باشد، یکی از آن ها ویزای نامزدی می باشد و دیگری ویزای ازدواج است. ویزای نامزدی به صورت مدت دار به فرد داده می شود، اما ویزای ازدواج تقریبا به صورت دائم می باشد، اما به صورت مرحله ای تمدید می شود. لازم به ذکر است که سفارت ها با توجه به تقلب هایی که از طریق افراد متقاضی برای دریافت ویزای اروپا انجام می شوند، بسیار حساس می باشد و نهایت دقت را به خرج می دهند.

ویزای توریستی اروپا

می توان گفت یکی از نمونه های ویزای اروپا که بسیار پر درخواست می باشد، ویزای توریستی اروپا محسوب می شود. این ویزا برای بسیاری از افراد صادر می شود. ویزای توریستی به صورت مدت دار می باشد و افراد بعد از گشت و گذار خود در کشور و یا کشورهای اروپایی باید به کشور خود بازگردند. در این مورد با توجه به اینکه بسیاری از تورهای اروپایی توسط آژانس های مسافرتی ارائه می شوند، افراد می توانند با مراجعه به این آژانس ها از آن ها برای دریافت این نوع از ویزاها یاری بخواهند. لازم به ذکر است این نوع از ویزا نسبت به سایر ویزاها آسان تر ارائه می شوند، اما باز هم یک سری از سخت گیری ها به افراد متقاضی از طرف سفارت اعمال می شود.

ویزای توریستی اروپا

تمدید ویزای اروپا

همانطور که می دانید ویزای اروپا، به صورت دائم و غیر دائم ارائه می شوند. اما دریافت ویزای اروپا به صورت غیر دائم بیشتر صادر می شود و کاربرد بیشتری دارد. در این خصوص باید گفت که ویزای اروپا دارای یک بازه زمانی خاص می باشد و افراد باید طی آن زمانی که در ویزا درج شده است، در آن کشور اقامت داشته باشند. اما در بعضی از مواقع کار افراد بیشتر از حد معمول طول می کشد، به همین دلیل مجبور می شوند، از گزینه تمدید ویزا استفاده نمایند. در این مرحله افراد می توانند، با مراجعه به سفارت درخواست خود را با ارائه مستندات نسبت به دریافت وقت اقدام نمایند. مستنداتی که برای ارائه به سفارت ارائه می شود، می تواند مدارک پزشکی، کاری و یا تحصیلی باشد.

سفارت کشورهای اروپایی

در متون بالا به تمامی راه های دریافت ویزای اروپا اشاره شد. این مراحل توسط بخشی به نام سفارت صورت می گیرد. کشور های اروپایی در ایران دارای سفارت می باشند. این سفارت ها نه تنها برای رسیدگی به وضع هم میهنان خود که در ایران مقیم می باشند، بلکه برای ارائه ویزا به ایرانیان فعالیت می نمایند. به طور کلی می توان گفت اکثر کشورهای اروپایی در ایران دارای سفارت می باشند و افراد می توانند برای دریافت ویزای اروپایی خود به این سفارت ها مراجعه نمایند.

از اینکه ما را تا پایان متن همراهی نمودید بسیار سپاس گذاریم.

سایر ویزاها :

مدارک لازم جهت صدور روادید اسپانیا

ویزای اسپانیا

سفر به کشورهای مختلف اروپایی برای انجام اموری به مانند تحصیل، کار، معالجات پزشکی، سفرهای تفریحی و حتی تشکیل خانواده ی جدید نیازمند صدور روادید

مطالعه »
ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

فنلاند یکی ار کشورهای شمال اروپا است و پایتخت آن هلسینکی می باشد. برای ورود به این کشور با اهداف مختلف نیاز به دریافت ویزای

مطالعه »
تمدید ویزای اسلوونی

ویزای اسلوونی

ما در این مقاله سعی می‌ کنیم شما را با شرایط دریافت ویزای اسلوونی آشنا کنیم. زمانی که یک کشور خارجی را برای سفر خود

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند