تور اسپانیا

اسپانیا (به اسپانیایی España‏ )کشوری واقع در شبه‌ جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا و از اعضای اتحادیه اروپا است. نام رسمی اسپانیا، پادشاهی اسپانیا و پایتخت آن، مادرید می‌ باشد.

راهنمای سفر به اسپانیا

این کشور در شمال با فرانسه و آندورا، در غرب با پرتغال، در جنوب با جبل‌الطارق و مراکش و همچنین دارای مرزهای دریایی در شرق با دریای مدیترانه، و در غرب و شمال با اقیانوس اطلس استشرکت کنند. این امر باعث شده است که اکثر گردشگران در تور فرانسه بیشتر به صورت ترکیبی به این کشور سفر کنند. کشور اسپانیا با 504 هزار کیلومتر مربع مساحت جزو 5 کشور پهناور اروپاست. قسمت اعظمی از سرزمین اسپانیا را جزایر تشکیل داده است. این جزایر شامل شبه‌ جزیره ایبری، جزایر قناری و همچنین شهرهای سیته و ملیله در شمال قاره آفریقا و برخی جزایر دیگر می باشد. دین رسمی مردم اسپانیا مسیحیت و مذهب آن ها کاتولیک است. جمعیت کشور اسپانیا در آخرین سرشماری در سال 2016 در حدود 46 میلیون نفر برآورد شده است.

شرایط اقتصادی اسپانیا

کشور اسپانیا امروزه کشوری آزاد که حکومتی بر مبنای پارلمان دارد. از محصولات کشور اسپانیا می توان به زیتون و روغن زیتون اشاره کرد که رتبه نخست را در تولید آن در جهان دارد. اسپانیا دارای معادن فلزات گرانبها ی زیادی از جمله آهن، نقره، مس و دیگر فلزات می باشد. صنایع اصلی این کشور نساجی، خودرو سازی و تولید کاغذ می باشد . مردم اسپانیا دارای سطح بالایی از زندگی هستند. با توجه به عضویت این کشور در اتحادیه اروپا واحد پولی این کشور یورو می باشد. در کشور اسپانیا مالیات کالا ها با توجه به نوع کالا بین 7% تا 33% می باشد. کمترین میزان مالیات به مواد غذایی و اقلام ضروری اختصاص دارد.

سوغاتی های کشور اسپانیا

کشور اسپانیا به واسطه جاذبه های فرهنگی و تاریخی خود گردشگران بسیاری را از هر جای دنیا به سمت خود جذب می کند. از جمله مهمترین یادگاری های هر گردشگر در تور اسپانیا، سوغات مخصوص آن کشور است که در اسپانیا این موضوع گستردگی فراوانی دارد.از زیتون و روغن‌زیتون به عنوان محصولات غذایی تا مجسمه ها و برند های معروف سوغات کشور اسپانیا هستند. از معروف‌ ترین سوغاتی‌ های کشور اسپانیا می توان به مجسمه‌های لادرو، عروسک‌های چوبی تورو، مرواریدهای ماجورکا و برندهای زارا و منگو اشاره کرد.

بایدها و نبایدهای سفر به اسپانیا

مردم اسپانیا بسیار مهمان نواز و خونگرم هستند و در صورت بروز مشکل، به شما کمک خواهند کرد. در اسپانیا خوراک های محلی بسیار خوشمزه وجود دارد که می تواند انتخاب مناسبی برای وعده های غذایی گردشگران تور اسپانیا باشد. برخی از خوراک های محلی اسپانیا عبارتند از: پایلا، تاپاس و فابادا. دانستن مقداری زبان اسپانیایی و چند کلمه ساده مثل تشکر کردن، سلام کردن، پرسیدن آدرس و … در طول سفر بسیار به شما کمک خواهد کرد.

با لباس شنا در خیابان ها قدم نزنید

توجه داشته باشید که قدم زدن در خیابان های اسپانیا با مایو و لباس شنا غیرقانونی بوده و با انجام آن ملزم به پرداخت جریمه سنگینی خواهید شد.

هیچ گونه مواد مخدری همراه خود نداشته باشید

در کشور اسپانیا حمل و همراه داشتن مواد مخدر حتی به میزان اندک غیرقانونی بوده و جرم محسوب می شود و دارای مجازات می باشد.

انعام ندهید

بخلاف دیگر کشورهای اروپایی، در اسپانیا فرهنگ انعام دادن اصلا رایج نیست. در رستوران های معمولی که اصلا به چشم نمی خورد اما در رستوران های لوکس و 5 ستاره گاها دیده می شود که مهمانان به گارسون ها انعام دهند.

لباس های شیک و به روز بپوشید

مردم اسپانیا به پوشش خود بسیار اهمیت می دهند و اغلب لباس های شیک و به روز می پوشند. کمتر کسی را در اسپانیا خواهید دید که با لباس و کفش راحتی در خیابان ها قدم بزنند مگر در اطراف سواحل.

دیر غذا خوردن

در سفر به اسپانیا خود را برای دیر غذا خوردن آماده کنید چراکه مردم کشور اسپانیا اغلب خیلی دیر غذا می خورند. اسپانیایی های معمولا بین ساعت 2 تا 4 نهار می خوردند و از ساعت 10 به بعد شام می خورند.

استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی

سیستم حمل و نقل عمومی در کشور اسپانیا بسیار پیشرفته بوده و گزینه مناسبی برای رفت و آمد در سطح شهر است. با توجه به اینکه خود مردم اسپانیایی مثل ما ایرانی ها متاخر هستند اما سیستم حمل و نقل اسپانیا از این قاعده مستثنی می باشد و راس ساعت حرکت دارند، با این حال قیمت های مناسبی دارند و مقرون به صرفه هستند.

فرهنگ و زبان مردم اسپانیا

بهترین زمان سفر با تور اسپانیا

بهار و پاییز را می توان بهترین زمان شرکت در تور اسپانیا دانست پس برای دریافت وقت سفارت اسپانیا زودتر اقدام کنید تا زمان سفرتان ویزای شما آماده شود. البته شاید ماه‌های اکتبر و نوامبر (آبان و آذر ماه) را به دلیل باران شدید در سواحل اقیانوس اطلس برای سفر به اسپانیا نامناسب دانست. از دیگر زمان های مناسب ماه‌ های می (اردیبهشت و خرداد ماه) و اکتبر (مهر و آبان ماه) است که از لحاظ آب و هوا و همینطور جمعیت، بهترین ماه‌ ها برای سفر به اسپانیا هستند.

  • تور اسپانیا در اردیبهشت و خرداد ماه
  • تور اسپانیا در ماه ها مهر و آبان ماه

شرایط آب و هوایی کشور اسپانیا

آب و هوا یکی از عوامل مهم یک کشور برای جذب گردشگر می باشد. آب و هوا در اسپانیا در شهر‌های مناطق کاستیل و اندلس مثل مادرید و سویا در تابستان بسیار گرم می باشد. آب و هوای مادرید، گرم و خشک است و میانگین دما در ماه جولای (تیر و مرداد ماه) و ماه سپتامبر ( شهریور و مهر ماه)در حدود 25 درجه می‌ باشد. سویا گرم‌ترین شهر اسپانیا در ماه‌های جولای و آگوست (تیر تا شهریور ماه) است. آگوست (مرداد و شهریور ماه) را می توان بهترین ماه برای گذراندن تعطیلات در اروپا دانست. جمعیت زیادی از کشور های اروپایی اطراف به اسپانیا می‌ آیند و به همین دلیل پیدا کردن هتلی مقرون به صرفه در نواحی ساحلی تقریبا غیر ممکن می شود.

با توجه به سفر بسیاری از رستوران داران انتخاب های شما برای خرید و صرف شام و نهار محدود می شود. در زمستان مناطق ساحلی در جنوب اسپانیا، به دلیل داشتن دمایی مطلوب، بسیار مناسب هستند. دمای هوای شهر مادرید در زمستان نهایتا به 1 درجه می‌ رسد. مایورکا به نسبت گرم‌تر است و دمای هوا در آن‌جا معمولا بین 11 تا 20 درجه می‌ باشد اما ممکن است هوا سرد‌تر بشود.

دمای هوا در ایالت کاتالونیا در ماه‌های جولای و آگوست ( تیر تا شهریور ماه) تقریبا 27 درجه است. بارسلون آب و هوایی نسبتا سرد دارد و بیشتر اوقات رطوبت بالایی دارد. سواحل اقیانوس اطلس با دما 23 درجه در تابستان، جزو خنک‌ترین مناطق اسپانیا محسوب می‌ شوند.

پرواز تهران به اسپانیا

 فاصله و مدت هوایی پرواز تهران به مادرید در حدود 6 ساعت می باشد که با توجه به محدود بودن پرواز ایرلاین های ایرانی به نظر به این زمان باید چند ساعتی اضافه کنید. با توجه به شرایط ایرلاین های ایرانی به نظر چاره ای جز استفاده از ایرلاین های خارجی نمی باشد. با توجه به تجربه گردشگران قبلی به نظر با توجه به موقعیت جغرافیایی و راستای حرکتی هواپیما و عدم وجود روادید در کشور ترکیه بهترین انتخاب برای گردشگران ایرانی برای سفر به اسپانیا خط هوایی ترکیش (Turkish Airlines) می باشد.

اما خطوط هوایی دیگر از جمله کشور های حاشیه خلیج فارس نیز پرواز به سمت فرودگاه های مادرید و یا بارسلون اسپانیا را دارند. با توجه به گرانی بلیط در زمان تعطیلات تابستانی پیشنهاد می شود که برای اخذ ویزای اسپانیا زودتر اقدام کنید و بلیط را زودتر خریداری کنید تا با هزینه کمتری تور اسپانیا را آغاز کنید، البته با داشتن دعوتنامه اسپانیا در مدت زمان کمتری ویزای خود را دریافت می کنید.

فرودگاه شهر بارسلون اسپانیا

فرودگاه شهر بارسلون اسپانیا فرودگاهی نسبتا کوچک و با امکاناتی معقول می باشد. برای انتقال از فرودگاه به سمت مرکز شهر دو راه وجود دارد یکی از طریق تاکسی های فرودگاه که هزینه زیادی دارد و دیگری استفاده از ترن مخصوص فرودگاه می باشد. برای استفاده از روش دوم ابتدا باید با استفاده از اتوبوس های رایگان از ترمینال 1 به ترمینال دو بروید و سپس در آنجا ترن را سوار شده و در انتها با استفاده از مترو به سمت هتل خود بروید. البته این شرایط برای کسانیست که به طور شخصی و بدون تور اسپانیا سفر می کنند.

فرودگاه شهر بارسلون اسپانیا

جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر مادرید

مادرید یکی از زیباترین شهر های اروپاست که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران با تور اروپا را به خود جذب می کند. از قرن 16 ام میلادی تا به امروز پایتخت کشور اسپانیاست. مادرید شهریست که در عین حفظ سنت ها و آداب و رسوم اسپانیا شهری مدرن و پیشرفته از لحاظ ساختار شهری می باشد. مادرید به عنوان یک پایتخت بسیار جذاب و مدرن دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار زیادی می باشد. در ادامه 10 مورد از جاذبه های گردشگری مادرید را به صورت خلاصه معرفی کرده تا از تماشای زیبایی های آن غافل نشوید.

فواره سیبلس

این آبنما در یک منطقه ی پر سر و صدا شهر مادرید واقع شده و یکی از اساسی ترین  نماد های شهر مادرید در تور اسپانیا می باشد. این بنای زیبا توسط فرانسیسکو گوتیِرِز و روبرتو میتچل طراحی شده است. در کنار این فواره زیبا معمولا کنفراس ها و جلسات مهمی برگزار می شود.

کلیسای سن فرانسیسکو

یکی از زیبا ترین کلیسا های شهر مادرید که در قرن 18 ام میلادی ساخته شده است. این کلیسا دارای یک موزه نیز می باشد. این کلیسا دارای محوطه ای بسیار هنری از آن جهت که آثار بسیاری از نقاشان معروف اروپا در این کلیسا به نمایش درآمده است.

سن آنتونیو دلا فلوریدا

 سن آنتونیو دلا فلوریدا یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مادرید است که همچنان مراسمات بزرگی در این بنا بر پا می شود. درون این کلیسا آثاری از فرانسیسکو به نمایش در آمده است که تماشای آن را در تور اسپانیا به شما پیشنهاد می کنم.

مرکز هنری ملکه صوفیا

مرکز هنری ملکه صوفیا که به موزه هنر های معاصر مادرید نیز معروف است در قرن 20 ام توسط ملکه صوفیا افتتاح گردید. یکی از موارد غافلگیر کننده این ساختمان حضور یک حیاط کوچک در پشت بنا که دارای مجسمه های خاص می باشد. همچنین در داخل این موزه آثاری از هنرمندان معروف همچون پیکاسو به نمایش درآمده است.

پارک بوین ریترو

 اگر به دنبال محیطی هستید که پس بازار ها و مراکز خرید شلوغ مرکز شهر مادرید به فرار کنید پارک بوین ریترو بهترین انتخاب است. این پارک با فضایی بسیار بزرگ و آرامش بخش محیطی دلچسب را برای شما به ارمغان می آورد. یکی از قسمت های جذاب این پارک وجود یک استخر و آبنمایی زیبا رو به رو می شوند. باغ گل نیز از دیگر نکات مثبت این پارک است.

دروازه خورشید (قلب شهر مادرید)

دروازه خورشید را می توان مرکز اصلی شهر مادرید دانست. دروازه خورشید به عنوان مبدا و مرجع حرکت وسایل نقلیه عمومی در اسپانیا می باشد. این اثر در هنگام طلوع خورشید در یک راستا با خورشید قرار می گیرد.

میدان اصلی پلازا

این میدان را می توان مرکز تجارت و اجتماع شهر مادرید دانست. به طوری که مراسمات و بزرگداشت های مهم اسپانیا از جمله معارفه پادشاه جدید در این میدان صورت می پذیرد. این میدان در زمان پادشاه فیلیپ سوم بنا نهاده شده است.

جاذبه های گردشگری شهر مادرید در تور اسپانیا | میدان اصلی (Plaza Mayor)

کاخ سلطنتی رویال پالاس

کاخ سلطنتی کاخی با شکوه که از سنگ های قیمتی بسیار گرانبهایی در سازه آن استفاده شده است. این کاخ برای برپایی جشن های ایالتی و مهمانی های پادشاه اسپانیا ساخته شده است. محوطه این کاخ دارای فضایی سرسبز و دلنشین می باشد. نقاشی هایی نیز درون این کاخ قرار داده شده است. این کاخ در زمان فیلیپ پنجم در قرن 18 ساخته شده است.

موزه پرادو

موزه پرادو را می توان بهترین موزه اروپا بعد از موزه لوور دانست. این موزه دارای آثار نقاشی بسیار گرانبهایی از قرن 12 تا قرن 19 می باشد. موزه پرادو آثار فوق العاده ای از هنرمندان بزرگ اسپانیایی را در یک مجموعه بزرگ برای استفاده گردشگران تور اسپانیا گنجانده است.

معبد دیباد

معبد دیباد از معابد باستانی کشور مصر می باشد که از کشور اسپانیا سر در آورده است. آنطور که در تاریخ نوشته شده است در قرن 20 ام میلادی این معبد توسط یکی از پادشاهان مصری به پادشاه اسپانیا پیشکش داده شده است.

جاذبه‌های گردشگری و توریستی شهر بارسلون

شهر بارسلون یکی از زیبا ترین و بهترین انتخاب ها برای گردشگری در اروپاست. آب و هوای شهر بارسلون به عنوان یک شهر ساحلی بسیار مناسب و مطلوب است. در بعضی مواقع رطوبت بالا شاید شما را آزار دهد اما این موضوع دایمی نیست. باد آرام که از سمت ساحل به شهر می آید حس و حال دریا و سنت های شهر بارسلون را تداعی می کند. شهر بارسلون همانند مادرید دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری برای گردشگران تور پرتغال با تور ترکیبی می باشد که در اینجا به 5 مورد از آن‌ها اشاره می کنیم.

موزه پیکاسو

موزه پیکاسو از جمله با ارزش ترین دارایی شهر بارسلون است. اگرچه آثار مهم و تاثیر گذار پیکاسو در این موزه وجود ندارد ولی در حدود 4000 اثر او در این موزه که در در منطقه بورن قرار گرفته است، به نمایش گذاشته شده است. پیکاسو هنرمند معروف اسپانیایی اگر چه اهل ایالت کاتالونیا نبود اما بسیاری از رشد و تعالی فکری خود را مدیون این ایالت و به خصوص شهر بارسلون می داند.

آب نمای جادویی

از جذابیت های اصلی هر شهر آبنما های آن شهر می باشد که یکی از زیبا ترین آن ها در شهر بارسلون قرار دارد. این آبنما در قرن 20 ام میلادی در شهر بارسلون ساخته شده و یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری این شهر می باشد. رقص فوق العاده آب به همراه موسیقی دلنشین این آبنما را به معنای واقعی کلمه جادویی جلوه می کند.

ساگرادا فامیلیا

اگر به بارسلون می روید و فرصت برای بازدید از آثار دیگر پیدا نکردید این شاهکار نا تمام آنتونی گائودی را حتما ببینید.  این اثر تاریخی نا تمام پر بازدید ترین بنا شهر بارسلون با سالیانه 3 میلیون نفر بازدید کننده در صدر جاذبه‌های گردشگری بارسلون قرار دارد. این کلیسا در حدود یک قرن پیش توسط یکی از بزرگترین و بهترین معماران دو قرن گذشته طراحی و ساخته شده است. گائودی 15 سال آخر عمر خود را صرف ساخت این بنای تاریخی کرد ولی عمرش به او اجازه اتمام آن را نداد.

جاذبه‌های گردشگری شهر بارسلون | ساگرادا فامیلیا (Sagrada Familia)

خیابان لا رامبلا

لا رامبلا نام خیابانی در قلب شهر بارسلون است که در حدود 1.5 کیلومتر طول دارد. این خیابان از مرکز شهر بارسلون شروع شده و تا مجسمه کریستوفر کلمبوس ادامه پیدا می کند. بسیاری از شاعران و نویسنگان اسپانیایی راجع به خیابان متن نوشته اند پس بازدید از این مکان در تور اسپانیا خالی از لطف نخواهد بود.

پارک گوئل

یکی دیگر از اثار فوق العاده معمار نابغه قرن بیستم یعنی آنتونی گائودی این پارک است. این پارک از جمله آثار ثبت شده در لیست میراث جهانی یونسکو می باشد. برای رسیدن به این پارک نیاز به کمی پیاده روی دارید چون این پارک بر روی تپه ال کارمل قرار گرفته است. بازدید از این پارک زیبا را با وجود تمام سختی ها از دست ندهید.

بازارها و مراکز خرید کشور اسپانیا

علاوه بر اماکن تاریخی و دیدنی‌های هر کشور، مراكز خريد لوكس و مدرن در تور اسپانیا نیز عامل مؤثری در جذب توریست به این کشورها است. مادرید شهریست که در آن همگام با مد پیش رفتن و شیک پوشیدن یک مسئله عادی به نظر می رسد.با توجه به قدرت خرید ایرانیان به نظر بازارچه‌ی ال اِسترو (El Rastro Flea Market) در مادريد بهترین انتخاب برای خرید کالا و سوغاتی ها می باشد. اگر به دنبال کفش‌های اصلی از برندهای معتبر هستید حتما به محله کوئکا در مادرید بروید. قیمت ها در این محله به نظر منطقی تر و معقول تر نسبت به سایر بازار ها می باشد. از مراکز خرید معروف شهر مادرید می توان به دریم پالاس، ای بی سی، زانادو و ال کورت اینگلز اشاره کرد.

بارسلون نیز همانند مادرید دارای مراکز خرید مناسب و بزرگی می باشد. در هر منطقه از این شهر شما می توانید اقدام به خرید کنید چون بازار ها و فروشگاه های این شهر پراکنده اند اما پیشنهاد می کنم خرید های خود را بیشتر بر روی اطراف میدان کاتالونیا متمرکز کنید. در اطراف این میدان برند ها و فروشگاه ها و سوپر مارکت های بزرگ و کوچک بسیاری به چشم می خورد که خرید را برای شما آسان می کند. از مراکز خرید معروف شهر بارسلون می توان به ماری مگنوم، دیاگونال، ایلا و ال کورت اینگلز بارسلون اشاره کرد.

غذاها و خوراکی های محلی در اسپانیا

غذا ها و خوراک های محلی اسپانیا در کل جهان بسیار معروف می باشد. این خوراک ها به دلیل تنوع در طعم و  خوشمزه بودن دل و هوش بسیاری از گردشگران را با خود می برد. به عنوان مثال  غذاهای محلی شهر مادرید اغلب پر از گوشت و سبزیجات است. غذا های زیر از جمله غذا های محبود مردم شهر مادرید است.

کوسیدو مادریلینو

از خورش های محبوب مردم شهر مادرید می باشد. این خورشت محلی از مواد مختلفی از جمله گوشت، سوسیس مخصوص، سبزیجات و نخود فرنگی تهیه می شود.این خورشت در مدت چهار ساعت به جوش می‌ آید و در هوای سرد مادرید بسیار می چسبد.

ارجالا پلانچا

یکی دیگر از خوراک های محبوب مردم اسپانیا است. ارجالا پلانچا یک خوراک درجه یک برای گردشگران گوشت خور در اسپانیا است. این خوراک را می توان همراه انواع ادویه جات از جمله نمک، فلفل و همچنین لیمو مصرف کرد.

پایلا

 مخلوطی از برنج به همراه گوشت یا مرغ یا میگو و سبزی‌ها که بهترین آن در والنسیا سرو می شود.

تاپاس

 بشقاب‌های کوچک که هرکدام حدود 3 یورو قیمت دارند و از مواد متفاوت و مختلفی تشکیل‌شده‌اند

فابادا 

مخلوطی از حبوبات و گوشت که شبیه آبگوشت و تاس کباب هستند.

غذاها و خوراک‌های محلی در تور اسپانیا

حمل‌ونقل عمومی اسپانیا

 حمل‌ونقل بین شهری اسپانیا فرآیند سفر از هر شهری به شهر دیگر را در کمترین زمان ممکن متناسب با خواست مسافر ممکن کرده است. حمل نقل بین شهری در اسپانیا با هواپیما، قطار و اتوبوس امکان پذیر است. تمام شهر های بزرگ اسپانیا از جمله مادرید، بارسلون و سویل دارای فرودگاه و خط ریلی پیشرفته هستند. شبکه ریلی اسپانیا پر سرعت بوده و امکان بازدید از مناظر زیبای کشور اسپانیا را به مسافران تور اسپانیا می دهد.

در مورد اتوبوس شرایط کمی فرق می کند. چون سرعت پایین می آید ولی از آن طرف هزینه کمتر و لذت سفر با توجه به مناظر زیبای کشور اسپانیا بسیار بیشتر می شود. در مجموع برای سفر های طولانی قطار و هواپیما پیشنهاد می شود. در سفر با مسافت کوتاه اتوبوس بهترین گزینه است. اسپانیا از جمله کشور های دارای حمل و نقل درون شهر به روز می باشد. در تمامی شهر ها اتوبوس و تاکسی به تعداد کافی وجود دارد اما مترو و تراموا معمولا در شهر های بزرگ مانند مادرید و بارسلون هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.