تور همدان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی همدان

اگر قصد سفر به پایتخت تاریخ و تمدن ایران یعنی شهر همدان را دارید، بهتر است قبل از سفر کمی با این شهر تاریخی آشنایی پیدا کنید. امروز با راه اندازی تور همدان زمینی و تور همدان هوایی توسط آژانس های مسافرتی سفر به این شهر تاریخی بسیار راحت و کم دردسر شده است.

همراهی با این تورها باعث می گردد ضمن صرفه جویی در زمان و هزینه، به راحتی بتوان از تمامی قسمت های شهر بازدید نمود. امکانات اقامتی مجهز شامل هتل ها و مهمانسراهایی که طرف قرارداد با آژانس های ارائه دهنده تور همدان می باشند نیز باعث می گردد مشکلات معمول مسافرت در این زمینه به حداقل برسد. در اینحا قصد داریم ضمن آشنایی با شهر زیبای همدان، به معرفی تمامی ظرفیت های توریستی این شهر بپردازیم.

آشنایی با شهر همدان

در همراهی با تور همدان به یکی از شهرهای تاریخی،‌ فرهنگی و بزرگ ایران سفر می کنید. به لحاظ رتبه ای این شهر، چهاردهمین شهر پرجمعیت و پنجمین شهر کشور به عنوان یکی از مقصدهای گردشگری می باشد. در ایران و جهان، شهر همدان را با نماد آن آرامگاه پزشک بزرگ ایرانی یعنی ابوعلی سینا می شناسند.

به لحاظ قدمت نیز از همدان به عنوان نخستین شهر ایران و یکی از شهرهای کهن دنیا یاد می شود. آمدانه نام قدیمی همدان است که کم کم در طول تاریخ دچار تحولاتی شد. هگمتانه که در رأس یکی از برنامه های سفر همدان قرار دارد نیز در برهه ای از تاریخ نام این شهر بوده است. آغاز امپراتوری در ایران از این منطقه ی کشور بود و در واقع هگمتانه توسط مادها به عنوان پایتخت انتخاب شد.

در سفر با تور همدان به منطقه ی غربی و کوهستانی کشور مسافرت می کنید. ارتفاع همدان از سطح دریاهای آزاد تقریباً هزار و هفتصد متر است. کوه پایه ای به حساب می آید و کوه الوند در نزدیکی آن قرار دارد. استان همدان که شهر همدان پایتخت آن می باشد، در میان چندین استان مرکزی و غربی کشور شامل کردستان، مرکزی، لرستان، کرمانشاه، زنجان و قزوین قرار دارد. فاصله ی همدان تا پایتخت، یعنی تهران نیز چیزی حدود 326 کیلومتر تخمین زده شد است.

آشنایی با شهر همدان

فرهنگ و زبان مردم همدان

در این شهر تاریخی مردمانی با مذهب اسلام، مسیحی و یهودی زندگی می کند. بعد از ورود اسلام تقریباً دین اکثریت مردم این دیار به اسلام تغییر یافت. با این حال بخشی از برنامه ی سفر به همدان مربوط به بررسی زندگی یهودی نشینان این منطقه است. در راهنمای سفر به همدان به این نکته اشاره شده است که در گذشته های دور این منطقه یکی از محبوب ترین محل های سکونت پیروان این آیین بوده است.
یکی از شیرینی های سفر به شهر زیبای همدان آشنایی با رسوم مردم این منطقه از کشور و معرفی آیین، فرهنگ و آداب و رسوم محلی آنهاست. در همدان اکثر ساکنین فارسی را با لهجه ی همدانی صحبت می کنند. البته گویش مادری بخشی از مردم همدان زبان ترکی است. در سفر با تور همدان که به بازدید از مناطق گوناگون این شهر می پردازید، ممکن است با جامعه ی یهودی نشین این منطقه نیز برخورد داشته باشید. در گذر تاریخ یهودیان همدان آداب و رسوم خود و همچنین زبان محلی شان را حفظ کرده اند.

وضعیت آب و هوای همدان

همدان استانی چهار فصل است و حداقل و حداکثر دمای ثبت شده برای این شهر از مثبت 40 تا منفی 30 متغیر می باشد. در واقع تابستان در این منطقه اندکی گرم و زمستان نیز هوا تقریباً سرد است. در فصل های پاییز و بهار نیز آب و هوای همدان بسیار عالی است. اگر قصد لذت بردن از برف زیاد و اسکی بازی را دارید، شهر همدان برای این هدف بسیار مناسب می باشد.

بهترین زمان برای رزرو تور همدان

در آژانس ها معمولاً تور به مقصد همدان در تمامی ایام سال موجود است و خدمات دهی می کند. به طور طبیعی در ایام تعطیلات ایران یعنی عید نوروز و تابستان، تور همدان با قیمت های بالاتری عرضه می گردد. این تور در ماه های دیگر سال به مانند اردیبهشت و آبان قیمت های مناسبتری دارد. از لحاظ بحث اسکان و هزینه های زندگی در همدان نیز معمولاً قیمت ها در ایام تعطیلات اندکی بالاتر می رود.

سفر با تور همدان

برای سفر به همدان می توان از راه زمین و هوا اقدام کرد. به همین دلیل نیز تور همدان زمینی و تور همدان با پرواز توسط آژانس ها ارائه می گردد. اگر قصد سفر به همدان از طریق راه های زمینی دارید، می توانید از طریق جاده ای و راه آهن اقدام کنید. قطار تهران – همدان در بعضی از ایام هفته فعال است. این شهر در مسیر عبور بسیاری از راه های اصلی و بزرگ راه ها قرار دارد. به طور مثال بزرگراه تهران – کرمانشاه  و راه های اصلی تهران – کرمانشاه – ایلام، تهران – سنندج از همدان عبور می کنند. همدان دارای فرودگاه برای سفر های هوایی نیز می باشد. پایانه های مسافربری پایانه ی بزرگ همدان، پایانه ی اکباتان و سفیدآبی نیز به ترتیب برای مسافت های دور، نزدیک و درون استانی خدمات دهی می کنند.

تور همدان زمینی

با توجه به راه های زمینی ارتباطی موجود بین همدان و شهرهای دیگر ایران، معمولاً تور همدان با قطار در مسیر تهران به این شهر فعال است. ولی فعالیت تور همدان با اتوبوس تقریباً از تمامی شهرهای بزرگ ایران به این شهر موجود می باشد. این تور ها که در دسته ی تورهای ارزان قیمت برای سفر به این منطقه قرار دارند، معمولاً در بازه ی زمانی کوتاه و چند روزه انجام می شود. یکی از معمول ترین نوع تور همدان زمینی، معروف به تور دو روزه است که در یک روز آثار درون شهر و در روز دیگر آثار بیرون شهر مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد. این نوع تور با توجه به قیمت و امکاناتی که ارائه می گردد بسیار مقرون به صرفه است.

تور همدان هوایی

در لیست جستجوی تورها معمولاً تور همدان هوایی از مقصد های تهران، کیش و مشهد به این شهر در تمامی ایام سال برای مسافران موجود می باشد. در برنامه ی زمان بندی جدید که در آینده ای نزدیک با رشد و گسترش فرودگاه این شهر محقق خواهد شد، تور همدان از مقصد هایی چون شیراز، بندرعباس، اصفهان و اهواز نیز در حال راه اندازی می باشد. در زمینه ی مدت زمان اقامت این تورها نیز باید اشاره کرد که، زمان کلی این تور ها چند روزی بیشتر از تورهای زمینی همدان می باشد و امکانات رفاهی بیشتری نیز در اختیار استفاده کنندگان از تور همدان قرار می گیرد. البته می توان با زمان بندی درست تور های ارزان قیمت به مقصد همدان نیز پیدا کرد.

هتل های اقامتی در تور همدان

در همراهی با تور همدان چه از مسیر زمینی و چه از مسیر هوایی، مکان های مناسبی جهت اقامت در این شهر تاریخی وجود دارد. زمان سفر به همدان و تقسیم بندی محل های اقامت در این شهر به مکان های با قیمت گران، متوسط و ارزان به طور طبیعی از مواردی می باشد که بر روی قیمت تور همدان تأثیر گذار می باشند. رزرو هتل و مهمانسرا معمول ترین روش های اقامتی تور همدان است. خانه ی معلم برای فرهنگیان و مهمانسرا های متعلق به ارگان های خاص همانند دانشگاه علوم پزشکی نیز در این شهر خدمات دهی می کنند.

معمولاً لیست هتل ها و محل های اقامتی شهر همدان همراه با جزئیات کامل در راهنمای سفر به همدان تورها قید می گردد. در سفر با تور همدان می توانید با توجه به امکانات رفاهی هتل های محل اقامت بهترین تور همدان را انتخاب کنید. از هتل های معروف و میزبان تور همدان می توان به هتل پارسیان آزادی واقع در بلوار ارم این شهر، بوعلی که در خیابانی به همین نام قرار دارد، باباطاهر که در میدان باباطاهر همدان است و هتل های یاس، هگمتانه، مرمر، آریان،  پارسیان ارم، هتل آپارتمان خاتم و … اشاره کرد. هر یک از این هتل با توجه به نوع امکانات قیمت های اقامتی مختلفی دارند که در لیست خدمات تور همدان به آنها اشاره می شود.

بهترین زمان برای رزرو تور همدان

معرفی فرودگاه همدان

در سفر هوایی با تور همدان، مسافران در فاصله ی تقریبی پنج کیلومتر با شهر اصلی از هواپیما پیاده می شوند. فرودگاه همدان تقریباً فرودگاهی جدید و در حال توسعه می باشد. پرواز های معمول فرودگاه همدان به مقصد های تهران، کیش و مشهد می باشد. لذا آژانس های ارائه دهنده ی تور همدان و فعال در این شهرها، بیشتر فعالیت خود را بر روی سفر هوایی قرار داده اند. این فرودگاه دارای امکانات رفاهی معمول همانند مراکز خرید، رستوران، تاکسی سرویس به مقاصد مختلف شهر با قیمت مناسب و … می باشد.

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی همدان

همدان از لحاظ تاریخی قدمتی چندین هزار ساله دارد، لذا تور همدان عمدتاً برای بازدید از جاذبه های تاریخی این شهر فعالیت می کنند. با این حال جاذبه های طبیعی زیبا، چشم نواز، حیرت انگیز و بسیار زیادی نیز در این منطقه وجود دارد. تور غار علیصدر که نامی معروف در میان تورهای سفر به همدان است خود گواه وجود جاذبه های خاص همدان می باشد.

موزه هگمتانه

اگر در زمان مناسبی تور همدان را رزرو کنید می توانید تمامی زیبایی های این مناطق را به خوبی مشاهده کنید. در همراهی با تور همدان و بازدید از آثار درون شهر می توان به دیدن اثر 2500 ساله ی معروف این شهر یعنی تابوت سنگی زن و مرد اشکانی رفت. این اثر تاریخی در موزه ی هگمتانه نگهداری می گردد. آرامگاه ابن سینا و معماری خاص دایره ای شکل آن که اثری از یک مهندس آلمانی می باشد از جاذبه های دیگر همراهی با تور همدان است.

گورستان پارتی

در سفر به همدان و همراهی با تور همدان می توانید از جاذبه های تاریخی پرشمار این شهر دیدن نمایید. از معروفترین مکان های دیدنی تاریخی همدان می توان به تپه ی هگمتانه، گورستان پارتی که در کنار مجسمه ی معروف همدان یعنی شیر سنگی قرار دارد و گنج نامه اشاره کرد. این آثار معمولاً در دسته ی آثار تاریخی قبل از ورود اسلام دسته بندی می شوند. آثار تاریخی مربوط به بعد از ورود اسلام و از مقاصد گردشگری تور همدان شامل بقعه ی خضر که تاریخ آن را مربوط به قرن پنجم هجری قمری می دانند، گنبد معروف همدان یعنی گنبد علویان که از دوره ی حکومت سلجوقیان به یادگار مانده است، برج قربان، پل آبشینه و مسجد جامع همدان و … می باشد. چندین موزه ی مشهور  بزرگ در همدان نیز هر ساله میزبان مهمانان تور همدان هستند.

جاذبه های طبیعی همدان

همدان از جاذبه های طبیعی بیشماری سود می برد که معرف ترین آنها دره مرادبیگ، دره عباس‌آباد، دره گنج‌نامه، دره امامزاده کوه و سد اکباتان می باشد. در همراهی با تور همدان و بازدید از دره گنج نامه،‌ می توان از آتشکده ی بهرام،‌ کتیبه های گنج نامه و آبشار بسیار زیبای همدان یعنی آبشار گنج نامه دیدن کرد. تله کابین گنج نامه محل تفریحی دیگری در این منطقه است.

عده ای،‌ اشتباهاً آن را با تور غار علیصدر اشتباه می گیرند. لذا قبل از رزرو تور همدان یا رزرو تو غار علیصدر به تفاوت این دو مورد دقت شود. انتخاب تور غار علیصدر موجب می شود مسافران از بزرگترین غار آب جهان بازدید کنند. البته بعضی از آژانس های برای هر دو مقصد تور یکسانی را معرفی می کنند، یعنی ممکن است مسافران به بازدید غار علیصدر نیز بروند. لذا توصیه می گردد راهنمای سفر به همدان را به خوبی قبل از رزرو مورد مطالعه قرار دهید.

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی همدان

بهترین مراکز خرید و بازارهای همدان

شهر همدان دارای مراکز خرید گوناگونی است که به دو دسته ی کلی بازارهای سنتی و مدرن می توان آن ها را تقسیم بندی کرد. معمولاً بهترین مراکز خرید همدان در دل شهر و خیابان ها اصلی آن قرار دارد. ساختمان های چند طبقه که با کاربری مراکز خرید و فروش در این شهر تأسیس شده اند زبانزد اکثر توریست هاست. بازار همدان علاوه بر اینکه یک مقصد توریستی برای همراهان تور همدان است خود جزء آثار تاریخی این شهر نیز به حساب می آید.

از مراکز مدرن خرید همدان می توان به برج سعیدیه، برج زاگرس، مرکز خرید مهستان، مرکز خرید دلتا، برج پاستور، پاساژ قائم واقع در میدان امام، برج آریان، پاساژ خواجه رشید و الماس و … اشاره کرد. این مراکز خرید همدان که یکی از مقاصد اصلی استفاده کنندگان تور همدان است با ارائه انواع محصولات به مسافران خدمات دهی می کنند. خرید صنایع دستی مردم همدان که عمدتاً شامل آثار مربوط به فرش بافی و چرم سازی می باشد از جمله موارد پر طرفدار توریست هاست.

از همدان چه چیزی به سوغات ببریم

در سفر به همدان می توان با مراجعه به مراکز خرید سنتی و مدرن این شهر سوغاتی های گوناگونی را خرید. از جمله سوغاتی هایی که توریست های تور همدان علاقه ی زیادی به آن نشان می دهند می توان به صنایع دستی این شهر اشاره کرد. چرم دوزی همدان یکی از معروفترین صنایع دستی آن است. مردم همدان در عرصه ی گلیم باقی و قالی بافی نیز تولیداتی دارند. مسافران می توانند گیوه های تولید شده در صنعت گیوه بافی همدان را به سوغات ببرند. مرواربافی یکی دیگر از صنایع مخصوص این خطه است.

اشیاء سفالی شامل انواع ظروف نیز از صنایع دستی معروف همدان است، حتی موزه ای به این نام نیز در همدان وجود دارد و در لیست بازدید های تور همدان قرار دارد. استان همدان به دلیل شرایط آب و هوایی و چراگاه های مناسب، در عرصه ی دامداری یکی از استان های پیشرو می باشد. لذا مواد اولیه ی این صنعت که از دام ها تهیه می گردد در بهترین کیفیت و بومی این منطقه می باشد. در دوره ای از تاریخ این شهر را دباغخانه می نامیدند که اشاره به این صنعت دارد.

<script type=”application/ld+json”>
{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “آشنایی با شهر همدان”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “در همراهی با تور همدان به یکی از شهرهای تاریخی،‌ فرهنگی و بزرگ ایران سفر می کنید. به لحاظ رتبه ای این شهر، چهاردهمین شهر پرجمعیت و پنجمین شهر کشور به عنوان یکی از مقصدهای گردشگری می باشد”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “فرهنگ و زبان مردم همدان”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “در این شهر تاریخی مردمانی با مذهب اسلام، مسیحی و یهودی زندگی می کند. بعد از ورود اسلام تقریباً دین اکثریت مردم این دیار به اسلام تغییر یافت”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “وضعیت آب و هوای همدان”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “همدان استانی چهار فصل است و حداقل و حداکثر دمای ثبت شده برای این شهر از مثبت 40 تا منفی 30 متغیر می باشد. در واقع تابستان در این منطقه اندکی گرم و زمستان نیز هوا تقریباً سرد است”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین زمان برای خرید تور همدان”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “در آژانس ها معمولاً تور به مقصد همدان در تمامی ایام سال موجود است و خدمات دهی می کند. به طور طبیعی در ایام تعطیلات ایران یعنی عید نوروز و تابستان، تور همدان با قیمت های بالاتری عرضه می گردد”
}
}]
}
</script>

سایر تورها :

آشنایی با شهر والنسيا

تور والنسیا

شهر والنسیا، شهري منحصر به فرد و بسيار زيبا در كشور اسپانيا است. با تور والنسیا، به اين شهر سفر كنيد و از ديدن فستيوال

مطالعه »
کشتی کروز نئوفر

تور کشتی کروز

دریانوردی همواره از دسته تفریحات بسیار هیجان انگیز برای گردشگران تور کشتی کروز به شمار می رود. تورهای کشتی کروز و یا کشتی های تفریحی

مطالعه »
جاذبه های گردشگری و تفریحی کشور تونس

تور تونس

تور تونس از دسته تورهایی است که عموم افراد علاقمند به انتخاب آن هستند. شهر تونس در آفریقا از دسته شهرهای بسیار زیبا و تاریخی

مطالعه »
 مراکز دیدنی در تور سنگاپور

تور سنگاپور

 کشور سنگاپور در جنوب شرقی آسیا قرار دارد. این کشور از جزایر فراوانی تشکیل شده که در سفر با تور سنگاپور  می توانید از این

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند