ویزای نیوزیلند

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

هزینه‌ ویزای نیوزیلند

کشور نیوزیلند کشوری توسعه‌یافته و ثروتمند است. شرایط ایده­آل زندگی در نیوزیلند سبب شده است بسیاری از افراد مشتاق دریافت ویزای نیوزیلند باشند. طبق آمار اکثر جمعیت نیوزیلند را مهاجرین تشکیل داده‌اند. وجود جاذبه‌های گردشگری فراوان، مجاورت با اقیانوس آرام و طبیعت بسیار زیبای این کشور گواه این ادعا است. از طرفی صنعت گردشگری نیز در کشور نیوزیلند بسیار رونق یافته و بخش عظیمی از هزینه‌های کشور از طریق جذب توریست و صنعت گردشگری تأمین می‌شود.

ویزا معمولاً به‌صورت یک مهر روی پاسپورت متقاضی درج می‌شود؛ و یا به‌صورت برچسب روی پاسپورت قرار داده می‌شود. صدور روادید این کشور از طرف کشور نیوزیلند به این معناست که شما اجازه‌ی ورود به خاک آن کشور را دارید.

انواع ویزای نیوزلند ازنظر تعداد ورود و خروج

ویزای سینگل: این ویزا به شما فقط اجازه‌ی یک‌بار ورود و خروج به این کشور را می‌دهد.

ویزای مولتی تایپ: این ویزای نیوزیلند اجازه‌ی ورود و خروج‌های متعدد به کشور را به شما می‌دهد.

ویزای اقامت موقت و دائم تفاوت‌های فراوانی دارند. ویزای اقامت دائم در نیوزیلند به شما امکان استفاده از خدمات کشور را در صورت بیکار شدن خواهد داد اما ویزای اقامت موقت این‌چنین نیست. در صورت داشتن ویزای دائم ورود و خروج شما به کشور آزاد و بدون قید و شرط است اما ویزای موقت معمولاً دوساله است. اگر ویزای نیوزیلند از نوع موقت دارید و در هنگام انقضای ویزا در خارج از کشور باشید برای ورود مجدد باید مجدداً درخواست صدور ویزا بدهید.

شرایط اخذ ویزای نیوزیلند

شرایط عمومی گرفتن روادید این کشور و سفر به این کشور از قرار زیر است:

 • داشتن سن 20 تا 55 سال. (برای ویزای کاری تا 53 سال)
 • عدم سوءپیشینه
 • سلامت عمومی
 • نمره‌ی زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک یا جنرال حداقل 6.5
 • برای اخذ ویزای نیوزیلند جهت مهاجرت حداقل نمره امتیاز لازم 100 می‌باشد اما درصورتی‌که امتیاز شما بالای 140 باشد در مدت کوتاهی موفق به دریافت ویزای نیوزیلند خواهید شد.

شرایط اخذ ویزای نیوزیلند

مراحل دریافت ویزای نیوزیلند

 • نوبت گرفتن از کنسولگری نیوزلند در تهران
 • فراهم کردن همه‌ی مدارک نام‌برده شده در فرم
 • ترجمه‌ی همه‌ی مدارک
 • مراجعه به کنسولگری نیوزیلند

برای اخذ نوبت از کنسولگری نیوزیلند دو راه پیش روی شماست. برای اقدام آنلاین، باید ابتدا فرم اینترنتی EOI را تکمیل کرده و ارسال نمایید. این فرم را به‌صورت آنلاین پرکرده و حساب کاربری تشکیل دهید. همچنین می‌توانید فرم کاغذی آن را پرکرده و برای کنسولگری ارسال کنید. برای دریافت ویزای نیوزیلند درصورتی‌که فرم را آنلاین پرکرده‌اید هزینه‌ی آن را نیز آنلاین پرداخت می‌کنید. اما اگر برگه‌ی فرم را پرکرده‌اید هزینه‌ی بیشتری دارد که می‌توانید از طریق کارت‌بانکی بپردازید.

متقاضیان روادید باید با توجه به نوع ویزای نیوزیلند که مایل به دریافت آن هستند؛ مدارک موردنیاز را آماده کرده و ترجمه کنند. همه‌ی مدارک تحصیلی و کاری باید ترجمه‌ی رسمی شده و توسط وزارت علوم خارجه‌ی ایران و وزارت دادگستری مهرشده باشند. این مهر به‌منزله‌ی تأیید رسمی مدارک شماست.

به‌علاوه باید مدارک پزشکی و عدم سوءپیشینه نیز به همراه سایر مدارک جهت اخذ ویزای نیوزیلند فرستاده شوند. توجه داشته باشید مراحل پزشکی باید تحت نظر پزشکان مورد تائید کنسولگری نیوزیلند انجام شود و به‌وسیله‌ی آن‌ها ممهور گردد. این معاینات شامل رادیولوژی و تست ایکس ری از قفسه‌ی سینه و آزمایش خون می‌باشد. لازم به ذکر است که از زمان صدور گواهی‌های پزشکی نباید بیشتر از سه ماه گذشته باشد.

انواع ویزای نیوزیلند

روادید این کشور به چند دسته تقسیم می‌شود ویزای کاری، روادید تحصیلی، روادید مهاجرت، ویزای پزشکی، ویزای ازدواج، روادید والدین و روادید توریستی که هرکدام را به‌اختصار توضیح می‌دهیم.

ویزای کاری نیوزیلند

افرادی که به دلیل تجارت سرمایه‌گذاری قصد اخذ روادید این کشور را دارند ابتدا باید اثبات کنند که در ایران تجارتی داشته‌اند. بین تجارت باید به مدت دو سال فعال بوده و می‌تواند کارخانه، شرکت، کارگاه و فروشگاه و دفتر باشد. همچنین تجارت  ذکرشده باید دارای گردش مالی 500 میلیون تومان در سال و توانایی سرمایه‌گذاری به مبلغ حداقل 250 میلیون تومان داشته باشد. این مبلغ باید جهت سرمایه‌گذاری به نیوزیلند منتقل‌شده و به‌وسیله‌ی آن تجارت و کسب‌وکاری راه‌اندازی شود.

در چنین شرایطی با نمره زبان 4 نیز ویزای نیوزیلند به مدت سه سال از آن شماست. پس از گذشت سه سال درصورتی‌که تجارت دو سال در نیوزیلند فعال بوده و یا اینکه سه نفر را نیز استخدام کرده باشد و مبلغ 500 هزار دلار نیوزلند وارد تجارت کرده باشد بلافاصله به ایشان و خانواده اقامت دائم داده می‌شود.

ویزای تحصیلی نیوزیلند

افرادی که قصد اخذ ویزای نیوزلند برای ادامه تحصیل دارند باید مدرک زبان انگلیسی IELTS Academic 6.5  را داشته باشند. همچنین داشتن مبلغ 30 میلیون تومان در حساب خود ضروری است. این مبلغ جهت اطمینان دولت نیوزیلند از توانایی متقاضی برای تأمین هزینه‌های زندگی لازم است. توجه داشته باشید که این وجه تا سه ماه پس از واریز قابل‌برداشت نمی‌باشد. با روادید تحصیلی این کشور  فرد می‌تواند در هفته 20 ساعت کار داشته باشند.

ویزای توریستی نیوزیلند

ویزای نیوزلند از نوع توریستی سه‌ماهه است و به شرایط زیر نیاز دارد:

 • داشتن ویزای کشورهای خارجی خصوصاً اروپا
 • فردی از اقوام که اقامت دائم نیوزیلند را دارد.
 • توانایی بازگشت به ایران در صورت صدور روادید

ویزای توریستی نیوزیلند

ویزای ازدواج نیوزیلند

در میان انواع ویزای نیوزیلند ویزای ازدواج به افرادی اعطا می‌شود که همسرشان قبل از ازدواج مقیم و یا شهروند نیوزیلند بوده باشد. درصورتی‌که بتوانند اثبات کنند حداقل 12 ماه با یکدیگر زندگی کرده و رابطه داشتند ویزای نیوزیلند به ایشان داده خواهد شد.

ویزای پزشکی نیوزیلند

این ویزا برای افرادی که دارای مدارک معتبر پزشکی هستند صادر می‌شود. بیمار باید به همراه مدارک که ادامه‌ی درمان در نیوزیلند را گواهی می‌کند به کنسولگری مراجعه کرده و برای اخذ روادید اقدام کند.

ویزای کاری نیوزیلند

صرف‌نظر از ویزاهای قبل، این ویزا برای افراد واجد شرایط فرصتی استثنایی است. اداره‌ی مهاجرت نیوزیلند هرساله در تاریخ 27 آوریل فرصت اخذ این ویزا را برای متخصصین واجد شرایط فراهم می‌کند. بر اساس این قانون هرسال به 300 نفر اجازه‌ی اقامت و کار در نیوزیلند به مدت 9 ماه داده می‌شود. برای دریافت این نوع روادید باید 20 تا 35 سال سن و تخصص و مهارتی که با آن بتوانید در نیوزیلند کار پیدا کنید داشته باشید. همچنین باید به دولت نیوزیلند ثابت کنید که قادر به تأمین هزینه‌ی لازم برای 9 ماه زندگی در نیوزیلند هستید. شرایط دیگر دریافت این ویزا سلامت کامل، عدم سوءسابقه، مدرک تحصیلی و مدرک زبان معتبر و ترجمه‌شده و سوابق کاری است.

درصورتی‌که همه‌ی این شرایط را دارید شانس گرفتن این ویزا کم نیست. تمامی مراحل اقدام جهت اخذ این روادید آنلاین انجام می‌شود و زمان باز شدن سایت 9 صبح 27 آوریل هرسال می‌باشد. اگر موفق به دریافت این ویزای پرطرفدار از کنسولگری نیوزیلند شوید و پس از ورود به کشور نیوزیلند شغل مناسبی پیدا کنید امکان تمدید این ویزا به مدت دو سال برای شما وجود دارد. پس‌ازاین دو سال با داشتن شرایط کاری مناسب امکان اخذ روادید دائمی برای شما فراهم است.

ویزای والدین نیوزیلند

این ویزا مختص والدینی است که نیمی از فرزندان آن‌ها مقیم و یا شهروند نیوزیلند هستند. به‌عنوان‌مثال والدین دارای 5 فرزند باید 3 فرزند مقیم در نیوزیلند داشته باشند تا بتوانند ویزای نیوزیلند دریافت کنند. یا پدر و مادر دارای 2 فرزند 1 فرزند دارای اقامت نیوزیلند داشته باشند.

هزینه‌ ویزای نیوزیلند

لازم به ذکر است که هزینه‌ی روادید در صورت رد درخواست قابل‌استرداد نیست. مبلغ دقیق هزینه‌ها را می‌توانید با مراجعه به حسابگر هزینه در سایت مهاجرت نیوزیلند محاسبه کنید. کلیه‌ی مبالغ و پرداخت‌ها به‌صورت نقدی و یا کارت اعتباری در سفارت نیوزیلند  به ارز یورو پرداخت می‌شود. همه‌ی مراحل اخذ روادید موقت و دائم در این کشور در این متن آورده شده. در صورت نیاز به اطلاع بیشتر به سایت کنسولگری نیوزیلند در تهران مراجعه کنید.

هزینه‌ ویزای نیوزیلند

تمدید ویزای نیوزیلند

ویزای نیوزیلند شما از هر نوع باشد برای تمدید یکی از این شرایط لازم است. فرد دارای ویزای سه‌ماهه‌ی توریستی باید دولت نیوزیلند را قانع کند که به مدت‌زمان بیشتری برای حضور در این کشور نیاز دارد. این افراد باید جهت تمدید ویزای خود فرم درخواست پرکرده و ارسال نمایند. همچنین از مدت‌زمان پاسپورت ایشان دست‌کم سه ماه باقی‌مانده باشد. اگر ویزای شما از نوع تحقیقاتی است باید دلیلی مبنی بر نیاز بیشتر شما به تحقیقات و پژوهش ارائه دهید. این کار با کمک مرکز تحقیقاتی و یا دانشگاه شما راحت‌تر انجام خواهد شد.

کنسولگری نیوزیلند

آدرس کنسولگری نیوزیلند در تهران: خیابان پاسداران شمالی-خیابان موحدی دانش-خیابان گلستان شمالی-کوچه ی سوسن – کوچه‌ی پارک دوم –پلاک 1 تلفن:26122175   فکس:26121973

سایر ویزاها :

ویزای رومانی

ویزای رومانی

کشور رومانی یکی از کشور های اروپایی است که اگر چه افراد زیاد به گردشگری در این شهر فکر نمی کنند اما مکان های دیدنی

مطالعه »
ویزای مالت

ویزای مالت

کشور مالت یک کشور مستقل با آب و هوای مدیترانه ای در جنوب اروپا می باشد. این جزیره کوچک زیبا و حیرت انگیز به علت

مطالعه »
ویزای استونی

ویزای استونی

در این مقاله قصد داریم به ویزای استونی و نحوه دریافت و مدارک مورد نیاز برای آن بپردازیم، برای دریافت ویزای استونی شما نیازمند طی

مطالعه »
ویزای فرانسه از نظر تعداد دفعات اجازه ورود

ویزای فرانسه

فرانسه یکی از کشور های ایده آل در زمینه تجارت، گردشگری، تحصیل و زندگی است و افراد زیادی به دنبال سفر به فرانسه هستند. اما

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند