ویزای تجاری ایران

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

ویزای تجاری ایران

در این متن به ویزای تجاری ایران و دیگر ویزاهای مرتبط با آن می پردازیم:

ویزای تجاری ایران

افرادی از دیگر کشورها که می خواهند به منظور کار کردن به ایران سفر کنند باید ویزای تجاری ایران یا همان ویزای شرکتی ایران را داشته باشند. بسیاری از مواقع فردی در خارج از ایران و با داشتن تابعیت خارجی می خواهد با شرکت های ایرانی در داخل ایران وارد همکاری بشود و با آن ها کار کند و برای این کار لازم است که سالی چند بار به ایران سفر کرده و در این مدت در ایران نیز اقامتی داشته باشد و از این جهت نیازمند به اخذ ویزای مورد نیاز می باشد.

با بررسی انواع حالت ها و کار تجاری که در ایران می خواهد صورت بگیرد و همچنین مدت زمان لازم برای ماندن در ایران و تعداد دفعات سفر در سال به ایران و مدت زمان همکاری باید نوع ویزا را تعیین کرد. کسانی که دارای کارت‌های بازرگانی بوده و یا شرکت‌های ثبت‌شده دارند می‌توانند به‌طور مستقیم به وزارت امور خارجه ایران درخواست ویزای تجاری ایران را بدهند. برای گرفتن این ویزا پس از تکمیل مدارک، در حدود 6-7 روز زمان لازم است که در صورت درخواست می‌توان این زمان را تا 3-4 روز کاهش داد.

ویزای تجاری ایران

مدارک موردنیاز برای گرفتن ویزای تجاری ایران

دریافت و کامل کردن فرم مشخصات میزبان و مشخصات مهمان که نمونه آن را در سایت‌های مربوطه می‌توانید مشاهده نمایید که در آن نام شرکت, نام مدیرعامل شرکت, اطلاعات شخصی مانند وضعیت تأهل، کد ملی، نام پدر، تاریخ تولد، مشخصات محل کار و محل سکونت و همچنین مشخصات شرکت و دیگر سؤال‌ها پرسیده شده است که همه‌ی آن‌ها را باید در کمال صداقت و به‌درستی پاسخ بدهید.

بعد از این مرحله نامه‌ی درخواست شرکت مربوطه به همراه سربرگ و مهر و امضای مدیرعامل شرکت با ذکر علت دعوت از مهمانان مبنی بر درخواست این شرکت از وزارت خارجه برای صدور ویزای تجاری لازم می‌باشد. کپی رنگی از صفحه اول پاسپورت مسافر که به‌صورت شفاف باشد نیز از جمله مدارک مورد نیاز است. عکس پرسنلی از مهمان و همچنین کپی کارت ملی میزبان نیز برای گرفتن ویزای تجاری ایران موردنیاز می‌باشد.

مدت اعتبار ویزای تجاری ایران

این ویزا معمولاً دارای اعتبار 3 ماه از تاریخ گرفتن آن می باشد. دارنده‌ی ویزا ایران می‌تواند به مدت 30 روز در ایران اقامت کند. این مدت می تواند با تأیید وزارت خارجه ایران به 60 روز نیز افزایش پیدا کند. مدت زمان اعتبار ویزای تجاری ایران در برچسبی که در پاسپورت مهمان زده شده است مشخص شده است. اگر شخص مهمان خارجی برای کار تجاری در این مدت سفری به ایران نداشته باشد ویزا ایران برای آن باطل می شود و برای سفر باید ویزای ایران را مجدداً دریافت نماید و این شامل تمامی مراحل گرفتن ویزای تجاری ایران از ابتدا می باشد.

مدت اعتبار ویزای تجاری ایران

ویزای تجاری ایران و ویزای مولتی

گرفتن ویزای تجاری ایران برای کسانی که به دنبال دریافت ویزای مولتی می‌باشند بسیار توصیه می‌شود. این ویزا برای کسانی که سالی چند بار به ایران سفر می کنند و نمی خواهند که هر بار هزینه و وقت زیادی صرف ویزا گرفتن کنند بسیار مناسب می باشد.

ویزای مولتی برای کسانی می‌باشد که هر سال بیشتر از دو بار در سال به ایران سفر می‌کنند. این ویزا فقط برای کسانی صادر می‌شود که برای کار به ایران می آیند و به نسبت سابقه سفرشان به ایران، این ویزا به آن‌ها داده می‌شود. یعنی این ویزا شامل کسانی که برای سفر توریستی به ایران می آیند، نمی شود. اعتبار این ویزای مولتی در بین 3-6 ماه و حتی یک سال متغیر می‌باشد و وابسته به کشور آن فرد و تعداد سفرهایی است که در سال قبل به ایران کرده است.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای مولتی

اسکن دعوت نامه در سربرگ شرکت همراه با مهر و امضای مدیر عامل شرکت، روزنامه رسمی تأسیس شرکت میزبان و عکس پرسنلی مهمان، اسکن صفحه اول پاسپورت مهمان و اسکن ویزاهایی که در یک سال گذشته توسط مهمان دریافت شده است همراه با مهر و اطلاعات شخصی مهمان، مدارک مورد نظری است که برای گرفتن ویزای مولتی مورد نیاز است و باید برای گرفتن این ویزا این مدارک را تحویل دهید.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای مولتی

مدت اعتبار ویزای مولتی ایران

برای گرفتن ویزای مولتی با اعتبار 3 ماهه باید حداقل سه بار با ویزای تجاری ایران سفر کرده باشید. این ویزای سه ماهه مولتی با اقامت حداکثر 15 روزه همراه است. با داشتن یک یا دو ویزای مولتی با اعتبار 3 ماهه که در طی آن حداقل 4 بار سابقه ورود به ایران داشته باشید، می توانید ویزای مولتی 6 ماهه با حداکثر اقامت 21 روزه را کسب نمایید. با داشتن یک یا دو ویزای مولتی با اعتبار 6 ماهه و ورود حداقل 7 بار به ایران، می توانید ویزای مولتی با اعتبار یک ساله و اقامت حداکثر 30 روزه را دریافت نمایید.

سایر ویزاها :

هزینه‌ ویزای نیوزیلند

ویزای نیوزیلند

کشور نیوزیلند کشوری توسعه‌یافته و ثروتمند است. شرایط ایده­آل زندگی در نیوزیلند سبب شده است بسیاری از افراد مشتاق دریافت ویزای نیوزیلند باشند. طبق آمار

مطالعه »
مدارک لازم برای دریافت ویزای ایران

ویزای ایران

کشور ایران سرزمین آریاییان می باشد. برای تهیه ویزای ایران شما می توانید به دو روش این کار را انجام دهید. روش اول این است

مطالعه »
ويزاي توريستی استراليا

ویزای استرالیا

تصوير شماره 14استراليا كشوري با مهاجرت پذيري بالا است، كه سالانه ميزبان مهاجران بسياري از سراسر جهان مي باشد. ویزای استرالیا از معتبرترین ویزا ها

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند