ویزای کاری آلمان

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

ویزای کاری آلمان

کشور آلمان یکی از کشور های مهاجر پذیر در دنیا می باشد. شرایط اقتصادی و صنعتی بسیار مناسب از جمله موارد جذاب برای مهاجران می باشد. یکی از ویزا های پر طرفدار این کشور، ویزای جستجوی کار آلمان می باشد. شما با اخذ ویزای جستجوی کار آلمان می توانید در مدت کوتاهی شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام کنید. برای اخذ وقت سفارت آلمان باید به سایت اینترنتی سفارت این کشور مراجعه کنید. در اینجا به نکاتی راجع به ویزای کاری آلمان و نکات مربوط به اخذ ویزا اشاره می کنیم.

کشور آلمان

کشور آلمان یکی از غول های اقتصادی و صنعتی دنیا است که دارای صنایع بسیار پیشرفته و معتبری است. کشور آلمان با کشور هایی همچون فرانسه، دانمارک، لهستان، آلمان، بلژیک، هلند، اتریش، سوییس و جمهوری چک همسایه می باشد. کشور آلمان همچنین دارای مرز مشترک با دریای بزرگ و مهم قاره اروپا دارد که عبارتند از دریای بالتیک و دریای شمال. کشور آلمان با داشتن مساحتی در حدود 357 هزار کیلومتر مربع 63 امین کشور وسیع دنیا می باشد. کشور آلمان از جمله کشور های توسعه یافته و قدرتمند دنیا از لحاظ سیاسی و اقتصادی می باشد.

کشور آلمان دارای جمعیتی در حدود 82 میلیون نفر می باشد و پر جمعیت ترین کشور قاره اروپا می باشد. کشور آلمان از جمله کشور های عضو پیمان شینگن می باشد. شما می توانید با اخذ ویزای توریستی این کشور به سایر کشور های عضو این پیمان سفر کنید. واحد پولی این کشور یورو می باشد. کشور آلمان دارای صنایع خودرو سازی بسیار قدرتمندی می باشد. بسیاری از شرکت ها و برند های معروف در این کشور می باشند. این کشور همچنین دارای صنعت گردشگری بسیار پر رونقی می باشد. مردم کشور آلمان دارای مذهب های مختلفی می باشند. اکثریت مردم کشور آلمان به زبان آلمانی صحبت می کنند. دانستن مقداری زبان آلمانی به ایجاد ارتباط با مردم شهر برلین کمک می کند.

روادید یا ویزای آلمان

ویزای کاری آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان یکی از برنامه های بسیار مناسب اداره مهاجرت این کشور برای افرادی که متقاضی کار و اقامت دائم در این کشور هستند می باشد. ویزای جستجوی کار آلمان در واقع مجوز کوتاه مدت برای افرادی است که متقاضی کار در کشور آلمان هستند می باشد. توجه کنید که این ویزا مجوز کار کردن به شما نمی دهد بلکه امکان جستجو و پیدا کردن شغل مورد نظر را برای شما فراهم می کند. این ویزای 6 ماهه به افرادی ارائه می شود که دارای مدارک دانشگاهی معتبر(حداقل کارشناسی) و سابقه کاری مرتبط به همراه بیمه هستند. تسلط کامل به زبان آلمانی و ارائه مدرک معتبر از جمله شرایط دیگر اخذ این ویزا می باشد. ویزای جستجوی کار آلمان یکی از بهترین انتخاب ها برای جستجوی بدون استرس می باشد.

شرایط اخذ ویزای کاری آلمان

همانطور که گفته شد برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان شما باید دوران تحصیل و دانشجویی خود را به پایان برسانید و مدرک خود را از دانشگاه اخذ نمایید. ارائه مدرک معتبر به همراه ریز نمرات از جمله شرایط اصلی برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان می باشد. از جمله شرایط دیگر اخذ ویزای جستجوی کار آلمان ارائه سابقه کاری مرتبط به همراه بیمه نامه می باشد. ارائه مدرک زبان آلمانی معتبر از جمله شرایط دیگر اخذ این ویزا می باشد. توجه کنید که این ویزا مخصوص افرادی است که به دنبال کار و اقامت دائم در کشور آلمان می باشد است. شما پس از پیدا کردن کار باید نسبت به اخذ ویزای کاری بلند مدت اقدام کنید.

مراحل دریافت ویزای کاری آلمان

شرایط کشور آلمان برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور توسعه یافته را دارند بسیار مناسب می باشد. اخذ ویزای جستجوی کار آلمان امکان جستجو و اقامت کوتاه مدت در این کشور را برای شما فراهم می کند. برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان شما باید ابتدا وقت سفارت آلمان را اخذ کنید. برای اخذ وقت سفارت می توانید به سایت سفارت مراجعه کنید. سپس با توجه به مدارک اشاره شده باید به صورت حضوری با در دست داشتن فرم مربوط به اخذ ویزا نسبت به اخذ ویزای جستجو کار اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری آلمان

برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان شما نیاز به ارائه مدارک کلی که برای هر نوع ویزایی مورد نیاز است می باشید. این مدارک باید در هنگام مراجعه حضوری به مامور سفارت ارائه شود. علاوه بر مدارک ذکر شده باید مدارک تخصصی مورد نیاز برای هر ویزا را ارائه دهید.

 • تکمیل فرم اخذ ویزای جستجوی کار آلمان
 • مدرک تحصیلی معتبر به همراه ریز نمرات
 • رزرو بلیط هواپیما
 • هدف سفر شما به آلمان
 •  بیمه مسافرتی
 • رزرو هتل برای کل مدت زمان اقامت
 • چند قطعه عکس با ابعاد مناسب
 • ارائه مدارک مربوط به توانایی مالی فرد متقاضی
 • گذرنامه فرد متقاضی و همراهان با حداقل 6 ماه اعتبار
 • اصل شناسنامه و کپی آن به صورت ترجمه شده
 • اصل سند ازدواج و کپی آن به صورت ترجمه شده
 • اصل و کپی شناسنامه فرزندان به صورت ترجمه شده
 • ارائه مدرک دال بر ارتباط فرد متقاضی با ایران (سند ماکیت خانه و یا مغازه )

مدارک ذکر شده باید دارای مهر ترجمه رسمی باشند. این مدارک باید به زبان انگلیسی یا آلمانی ترجمه شده باشند. ارائه دعوت نامه مرتبط با ویزا در هنگام مراجعه حضوری الزامی است.

تمدید ویزای امارات متحده عربی

اخذ ویزای کاری آلمان برای ایرانیان

اخذ ویزای جستجوی کار آلمان برای بسیاری از مخاطبان و متقاضیان کار در ایران بسیار مناسب می باشد. با توجه به گستردگی صنعت کشور آلمان امکان پیدا کردن شغل مناسب در این کشور برای افراد مختلف فراهم است. در واقع می توان بسیاری از ایرانیانی که دارای سابقه کاری مرتبط و شرایط تحصیلی مناسبی هستند می توانند یک زندگی مناسبی را در کشور آلمان شروع کنند. توجه کنید که برای پیدا کردن کار در طول 6 ماه ویزای جستجوی کار آلمان شما باید مدارک استطاعت مالی مرتبط را ارائه دهید.

مدت زمان اخذ ویزای کاری آلمان

یکی از موارد مهم دیگر در اخذ ویزای جستجوی کار آلمان، مدت زمان مورد نیاز برای دریافت ویزا می باشد. خوشبختانه کشور آلمان از جمله کشور های اروپایی دارای سفارت فعال در ایران می باشد. پس از ارائه وقت سفارت آلمان شما باید پس از طی مدت زمان کوتاهی نسبت به ارائه مدارک مورد نیاز اقدام کنید. پس از تکمیل فرم اخذ ویزا و ارائه مدارک مربوطه به سفارت این کشور باید منتظر تاییدیه اخذ ویزای خود باشید. این مدت ممکن است از دو هفته تا دو ماه طول بکشد. البته با توجه به شرایط متقاضی این مدت زمان می تواند تغییر کند.

ویزای کاری آلمان

اخذ اقامت با استفاده از ویزای کاری آلمان

اخذ ویزای جستجوی کار آلمان در واقع ابتدای مسیر طولانی اخذ اقامت دائم کشور آلمان می باشد. شما پس از پیدا کردن شغل مورد نظر خود باید نسبت به اخذ ویزای بلند مدت کاری و پس از آن نسبت به اخذ اقامت دائم خود اقدام کنید. در واقع گذر از هر یک از این مراحل نیاز به ارائه مدارک و داشتن شرایط خاص خود را دارد. اما معمولا افراد با پیدا کردن شغل مورد نظر خود راه اخذ اقامت دائم خود را در کشور آلمان بسیار هموار می کنند.

سفارت کشور آلمان

یکی از مزایای ویزای جستجوی کار آلمان امکان اخذ وقت سفارت و دریافت ویزا در داخل کشور می باشد. افراد متقاضی برای ویزای جستجوی کار آلمان می توانند به راحتی با سفر به شهر تهران نسبت به تکمیل فرم تقاضای ویزا اقدام کرده و مدارک لازم را ارائه دهید. شما برای اخذ وقت سفارت باید به سایت سفارت این کشور در ایران مراجعه کنید. ارائه در خواست برای دریافت ویزا فقط به صورت حضوری و با مراجعه به سفارت امکان پذیر می باشد. آدرس، شماره تلفن و سایت اصلی سفارت کشور آلمان در قسمت زیر آورده شده است.

سفارت آلمان در تهران: تهران، خیابان فردوسی، پلاک 324

تلفن تماس سفارت آلمان در تهران: 02139991499

سایر ویزاها :

قیمت ویزای هند

ویزای هند

در این متن به بررسی ویزای هند خواهیم پرداخت. برای دریافت این ویزا باید مدارکی جمع آوری شود و پس از جمع آوری مدارک مراحلی

مطالعه »
هزینه‌ ویزای نیوزیلند

ویزای نیوزیلند

کشور نیوزیلند کشوری توسعه‌یافته و ثروتمند است. شرایط ایده­آل زندگی در نیوزیلند سبب شده است بسیاری از افراد مشتاق دریافت ویزای نیوزیلند باشند. طبق آمار

مطالعه »
ویزای تحصیلی کانادا

ویزای کانادا

تمامی ایرانیان برای ورود به کشور کانادا نیاز به داشتن ویزای کانادا هستند. برای دریافت روادید می توان به دو صورت حضوری با مراجعه به

مطالعه »
ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

شرایط صدور ویزای دانمارک چیست؟ ویزاهایی که برای دانمارک صادر می شوند، معمولاً با چه اهدافی هستند؟ اگر قصد دارید به کشور دانمارک سفر کنید،

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند