دعوتنامه فرانسه

سفر کردن به کشور فرانسه رویای بسیاری از ما ایرانی ها است. این کشور عضو کشورهای شینگن بوده و از نظر بعضی از افراد سفر کردن به این کشور سخت است. ما آمده ایم که راه های آسان و راحت تری را پیش روی شما بگذاریم تا در کمترین زمان آماده سفر به کشور فرانسه شوید، پس با ما همراه باشید.
گرفتن وقت سفارت فرانسه
راهنمای درخواست دعوتنامه فرانسه
رزرو آنلاین تور فرانسه

شرایط درخواست دعوتنامه فرانسه

فرانسه یکی از پیشرفته ترین و برترین کشورهای اروپای غربی است که از اعضای پیمان شینگن نیز می باشد و برای سفر به این کشور نیاز به ویزا دارید. دعوتنامه فرانسه یکی از آیتم هایی است که روند دریافت ویزای این کشور را سرعت می بخشد، در این مقاله راجع به انواع دعوتنامه و چگونگی دریافت و آن ها صحبت می کنیم. شرایط درخواست دعوتنامه در کشورهای شینکن یکسان بوده و نیاز به مدارک خاصی ندارند. اگر می خواهید دعوتنامه فرانسه را جهت بهبود روند رسیدگی به پرونده ویزای فرانسه خود یا خانواده تان دریافت کنید، سریع تر اقدام کرده و درخواست خود را با یکی از اقوام تان که در این کشور سکونت دارد در میان بگذارید، از او بخواهید که هنگام پر کردن فرم دعوتنامه به همه نکات دقت کند و اصل صداقت را نیز در نظر بگیرد، اهدافی که برای اخذ ویزا مطرح می کنید باید با مطالب ذکر شده در متن دعوتنامه همخوانی داشته باشد. دعوتنامه های فرانسه در هر نوعی تاثیری قابل قبول برای اخذ ویزا است، اما در مواردی خاص، بدون وجود آن هرگز قادر به ارائه درخواست خواهید بود. به عنوان مثال اگر قصد دارید در یک نمایشگاه شرکت کنید باید دعوتنامه مرتبط با آن را ارائه دهید، بدون در دست داشتن این دعوتنامه به پرونده ویزای شما رسیدگی نخواهد شد. در هر بخش لزوم وجود و یا عدم وجود دعوتنامه فرانسه مطرح شده است.

مدارک لازم برای دریافت دعوتنامه فرانسه

 • ارائه کارت شناسایی، کارت اقامت و یا پاسپورت که نشان دهنده هویت شخص میزبان باشد.
 • ارائه مدارک شناسایی شخص مهمان
 • باید گواهی در خصوص داشتن مسکن ارائه گردد که این گواهی می تواند شامل مواردی چون قبوض برق، گاز، آب، تلفن و یا قرار داد اجاره خانه باشد، تاریخ همه این موارد باید حداکثر متعلق به 3 ماه قبل باشد و گواهی های قدیمی تر مورد قبول نخواهد بود.
 • ارائه فیش حقوقی 3 ماه گذشته و همچنین گواهی پرداخت مالیات شخص میزبان
 • توانایی مالی فرد میزبان باید به اثبات برسد
 • تمبر مالیاتی نیز هزینه ای معادل 30 یورو
 • نکته: دقت کنید که برای هر فرد بالای 18 سال باید دعوتنامه جداگانه ارسال گردد و طبق قوانین امکان ارسال یک دعوتنامه برای زوجی که فرزندان زیر 18 سال دارند امکان پذیر است.

مدارک لازم برای دریافت دعوتنامه فرانسهانواع دعوتنامه فرانسه

دعوتنامه برای اخذ ویزای فرانسه مورد استفاده قرار می گیرد، در ادامه به انواع مختلفی از دعوتنامه های فرانسه مانند دعوتنامه توریستی فرانسه، دعوتنامه تجاری،دعوتنامه ازدواج، دعوتنامه کاری، دعوتنامه تحصیلی فرانسه دعوتنامه خانوادگی  و دعوتنامه نمایشگاهی فرانسه اشاره می گردد.

دعوتنامه توریستی فرانسه

فرانسه یکی از مقاصد اصلی گردشگری اروپاست که سالانه میزبان گردشگران تور اروپا با ملیت های متفاوت است. در این بخش از مقاله قصد داریم راجع به دعوتنامه توریستی فرانسه صحبت کنیم، این دعوتنامه مختص افرادی است که با هدف گردش و تفریح به فرانسه سفر می کنند. اگر کسی از اقوام یا آشنایان شما در این کشور سکونت دارد می تواند دعوتنامه ای را جهت سهولت مراحل اخذ ویزا برای تان ارسال نماید. ناگفته نماند که دعوتنامه باید به زبان کشور مقصد یعنی فرانسوی نوشته شود. توجه داشته باشید که مندرجات ذکر شده در متن دعوتنامه ارسالی باید با اهداف و گفته های شما نیز تطابق داشته باشد در غیر اینصورت نه تنها مورد قبول نخواهد بود بلکه مسئول سفارت را به شک خواهد انداخت و روند رسیدگی به پرونده تان به تعویق می افتد.

همانطور که می دانید دعوتنامه کشور فرانسه نمی تواند تضمینی باشد برای اخذ ویزا اما می تواند روند صدور و رسیدگی به پرونده شما را سرعت ببخشد. پس اگر می خواهید دعوتنامه توریستی فرانسه را به موقع دریافت کنید و برنامه تعطیلات و تفریح تان بر هم نخورد هر چه زودتر دست به کار شوید. در این مقاله به نکاتی که باید هنگام ارسال دعوتنامه به آن توجه شود اشاره می گردد. همچنین اگر زمان خاصی را برای تور فرانسه مد نظر دارید حتما با ارسال کننده دعوتنامه در میان بگذارید.

دعوتنامه خویشاوندی فرانسه

نوع دیگری از دعوتنامه های فرانسه، دعوتنامه خانوادگی یا خویشاوندی است، که برای ارسال آن باید به مسئول آن در شهرداری واقع در کشور فرانسه مراجعه کرد. این نوع دعوتنامه تضمینی فرانسه مختص افراد خانواده شماست خویشاوندی نزدیکی با شما دارند، این افراد عبارتند از: برادر، خواهر، مادر، پدر، مادربزرگ، پدربزرگ، نوه، خواهرزاده و برادرزاده و … . اسامی ذکر شده در الویت هستند و به درخواست آن ها بیشتر توجه می گردد اما در صورت نیاز می توانید از دیگر اشنایان و اقوام خود که در کشور فرانسه ساکن هستند نیز کمک بگیرید. از نکات مهمی که باید در خصوص این نوع از دعوتنامه مورد توجه قرار دهید اجتناب از سفرهای خانوادگی است، چراکه اگر برای همه اعضا خانواده دعوتنامه ارسال شده باشد مسئول سفارت سخت گیری بیشتری درخصوص مصاحبه و روند صدور پرونده دارد. اگر می خواهید برای پدر، مادر، پدربزرگ و یا مادر بزرگ تان دعوتنامه خانوادگی فرانسه را ارسال نمایید، در جهت کمک بیشتر به روال پرونده آن ها خودتان متن درخواست ویزا را نیز به زبان فرانسوی بنویسید، این موضوع و راهنمایی آن ها در جریان صدور ویزا می تواند نتیجه ای مثبت را به دنبال داشته باشد.

دعوتنامه تحصیلی فرانسه

این نوع دعوتنامه فرانسه برای افرادی است که به قصد تحصیل به کشور فرانسه سفر می کنند، این کشور دارای دانشگاه هایی با جایگاه های برتر است که تاکنون نخبگان زیادی در آن تحصیل کرده اند اگر قصد تحصیل دارید و می خواهید روند صدور ویزای تان به خوبی پیش برود باید دعوتنامه صادر شده از دانشگاه مربوطه را به سفارت ارائه دهید، بدون ارائه دعوتنامه قادر به دریافت ویزا نیستید. برای تحقق این امر مراحل باید با مسئولین مربوطه در دانشگاه مقصد در ارتباط باشید و پس از گرفتن پذیرش از آن ها بخواهید که دعوتنامه مربوطه را برای شما ارسال نمایند.

دعوتنامه تجاری فرانسه

این نوع از دعوتنامه تضمینی فرانسه برای سفرهای تجاری، سرمایه گذاری، شرکت در همایش و کنفرانس، شرکت در ملاقات ها و جلسات کاری و موارد این چنینی مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان مثال اگر قرار است با مسئولین یک شرکت بزرگ در فرانسه ملاقات داشته باشید باید از آن ها بخواهید که دعوتنامه مرتبط را برای شما ارسال نمایند تا بتوانید مستنداتی معتبر در خصوص هدف تان به سفارت ارائه دهید. در برخی از سفرهای تجاری خاص صدور ویزا بدون وجود دعوتنامه امکان پذیر  نیست.

دعوتنامه تجاری فرانسهدعوتنامه نمایشگاهی فرانسه

این نوع دعوتنامه نیز برای کسانی ارسال می شود که قصد شرکت در نمایشگاه های بین المللی را دارند، افرادی که متقاضی ویزای نمایشگاهی هستند به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • افرادی که غرفه اجاره کرده اند و قصد دارند ایده و محصولات خود را در معرض دید بازدیدکنندگان بگذارند. این دسته از متقاضیان باید دعوتنامه نمایشگاهی که حاوی جزئیات سفرشان است را به سفارت ارائه دهند.
 • افرادی که در حال تحصیل در زمینه نمایشگاه برگزار شده هستند و می خواهند اطلاعات خود را در این زمینه گسترش دهند. این متقاضیان می توانند درخواست دریافت دعوتنامه از مسئولین نمایشگاه را داشته باشند تا بتوانند خود را به نمایشگاه برسانند.
 • افرادی که در زمینه مربوطه در حال فعالیت هستند و قصد دارند در جهت بهبود و گسترش کسب و کارشان قدم بردارند. این دسته از متقاضیان نیز می توانند از مسئولین نمایشگاه درخواست کند که برای شان دعوتنامه ارسال گردد.
 • افرادی که قصد خرید محصولات ارائه شده در نمایشگاه را دارند و مسئولیت این امر بر عهده آنهاست.
 • در این میان شرکت هایی هستند که بدون ارائه درخواست از طرف مسئولین نمایشگاه دعوتنامه دریافت می کنند و نیازی به پیمودن مراحل تعیین شده ندارند.

دعوتنامه ازدواج فرانسه

دعوتنامه ازدواج در مواردی ارسال می شود که شخصی با فرد فرانسوی ازدواج کرده باشد در این صورت برای خانم یا آقای غیر فرانسوی از طرف همسرش دعوتنامه ارسال می شود. برای ارسال و دریافت دعوتنامه ازدواج فرانسه نیاز به مدارکی بوده که در این بخش ذکر می شود:

1. فرم درخواست دعوتنامه ازدواج
2.یک عکس رنگی جدید با پس زمینه سفید
3. گذرنامه، اعتبار گذرنامه باید حداقل سه ماه پس از پایان اعتبار روادید درخواستی شما باشد و گذرنامه دارای حداقل 2 صفحه مهر نخورده و خالی باشد و همراه با فتوکپی از صفحات گذرنامه ارائه شود.
4. کپی از کلیه ویزاهای شینگن که تاکنون بر روی گذرنامه فعلی و گذرنامه‌های قبلی دریافت داشته‌اید.
5. برگه گواهی شهرداری محل ازدواج
6. کپی کارت ملی فرانسوی یا گذرنامه بیومتریک کسی که قرار است با او ازدواج کنید.
7. اسناد تمکن مالی شخص فرانسوی
8. اسناد و مدارک کاری برای اشخاصی که شاغلند. برای مشاهده‌ی انواع نمونه ها در این زمینه می توانید به سایت سفارت مراجعه کنید.
9. پرینت حساب بانکی
10. تعهدنامه تاریخ خورده و امضا شده تقبل هزینه‌ها
11. مدارک محل سکونت شخص فرانسوی
12. اصل دعوتنامه ازدواج از طرف شخص فرانسوی
13. بیمه‌نامه بین‌المللی پزشکی (این بیمه نامه مشخص میکند که در صورت بروز مشکل بیماری های خاص، شما برای درمان به کشور مبدأ بازگردانده میشوید و همچنین در صورت بروز مشکلات اورژانسی در سراسر حوزه شینگن تا سقف 30 هزار یورو پرداخت میشود.)
14. مدارک رزرو بلیط هواپیمای رفت و برگشت
16. پرداخت هزینه تشکیل پرونده: 60 یورو نقد

دعوتنامه کاری فرانسه

فرصت های کاری در کشور فرانسه زیاد است، اگر قصد اخذ ویزای کاری فرانسه را دارید باید دعوتنامه مربوطه را نیز به سفارت ارائه دهید. این دعوتنامه باید از طرف شرکت و یا کارفرمایی که قصد دارید برای او کار کنید ارسال شود و حاوی همه جزئیات مد نظر سفارت باشد. در ادامه به برخی از این جزئیات اشاره می گردد:

 1. جذب نیروی کار بر اساس قوانین کشور فرانسه
 2. اثبات کارایی داشتن فرد جهت فعالیت در آن کشور
 3. بر عهده گرفتن امور اقامت او
 4. در مواردی نیز موظف به تعیین محل اقامت فرد متقاضی و ارائه آدرس آن در دعوتنامه است.
 5. ارائه مدارک معتبر در خصوص شرکت ثبت شده الزامی است.
 6. مسئولیت فرد استخدام شده با کارفرما است و این موضوع باید توسط کارفرما یا شرکت تایید شود.

مشخصات فرد ارسال کننده دعوتنامه فرانسه

فردی که دعوتنامه را برای شما ارسال می کند باید دارای مشخصات و ویژگی های خاصی باشد که در ادامه به برخی از جامع ترین آن ها اشاره می شود:

 • بالغ باشد و اقامت دائم کشور فرانسه را دریافت کرده باشد، برای این موضوع سن قانونی مشخص شده است.
 • باید از وضعیت مالی مناسبی برخوردار باشد و مالیات های خود را به موقع پرداخت نماید.
 • برخورداری از حداقل حقوق ماهیانه تعیین شده در کشور فرانسه الزامی ست.
 • باید صاحب یک خانه باشد و یا محل اقامت او دارای متراژی مناسب و قابل قبول باشد. اگر پس از بررسی مشخص شود که خانه ای که در آن اقامت دارد شرایط لازم برای اقامت مهمان را ندارد با درخواست ارسال دعوتنامه اش موافقت نخواهد شد.

مشخصات فرد ارسال کننده دعوتنامه فرانسهمدت اعتبار دعوتنامه فرانسه

تاریخ اعتبار دعوتنامه فرانسه از مواردی است که کمتر مورد توجه قرار می گیرد، در اکثر موارد روند رسیدگی به درخواست ویزای شما چندین ماه زمان می برد و اگر زمان مصاحبه مسئول سفارت متوجه شود که تاریخ درج شده در دعوتنامه گذشته است و دیگر معتبر نیست، آن دعوتنامه ارزش خود را از دست می دهد. فرا رسیدن تاریخ انقضای دعوتنامه نشان از ضعف مدارک شما دارد، بنابراین از شخص ارسال کننده دعوتنامه بخواهید که به تاریخ دقت کند و همه مراحل قبل و بعد از ارائه درخواست را در نظر بگیرد. اگر بخواهید پس از انقضا دعوتنامه مجددا درخواست دریافت آن را ارائه دهید زمان زیادی در این بین صرف می شود و شاید تا ماه های زیادی موفق به اخذ ویزای تان نشوید.

نکاتی مهم درخصوص درخواست و دریافت دعوتنامه فرانسه

 1. اولین نکته ای که به آن توجه می شود رابطه فرد ارسال کننده دعوتنامه فرانسه با فرد دریافت کننده است، اگر رابطه خویشاوندی دارید باید مدارک لازم در جهت اثبات این رابطه به سفارت ارائه گردد، در غیر اینصورت قابل قبول نخواهد بود.
 2. ذکر مشخصات فرد ارسال کننده دعوتنامه الزامی است که در بخش بعد به طور مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت.
 3. تعیین محل اقامت شخص درخواست کننده ویزا الزامی ست، آدرس دقیق آن باید در دعوتنامه ارسالی درج گردد.
 4. تاریخ تنظیم دعوتنامه را نیز در فرم مربوطه درج کنید چرا که این مورد نیز الزامی است و به آن توجه می شود.
 5. مراحل ارسال دعوتنامه را از طریق پست بین الملل طی کنید و پیگیر روند ارسال آن و اینکه به موقع به دست دریافت کننده برسد، باشید.
 6. اگر ویزای شما از نوع کاری است باید دعوتنامه کاری فرانسه برای شما ارسال گردد و کارفرما و یا شرکت مربوطه موظف به ارسال این دعوتنامه است. آن ها باید مسئولیت اقامت و کار شما در کشور مبدا را بر عهده بگیرند و همه موارد لازم را در فرم دعوتنامه به ثبت برسانند.
 7. در دعوتنامه تضمینی فرانسه از نوع نمایشگاهی باید جزئیات مربوط به سفر و تاریخ آغاز و پایان نمایشگاه ذکر شود، همچنین درج هدف شما از شرکت در این نمایشگاه نیز الزامی ست.
 8. دعوتنامه فوری فرانسه از نوع تحصیلی نیز باید همه جزئیات را در بر داشته باشد، جزئیاتی چون رشته و مقطع تحصیلی، آدرس دانشگاه و نوع پذیرش و موارد این چنینی.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای فرانسه

همراه با دعوتنامه کشور فرانسه باید مدارک دیگری را نیز به سفارت ارائه دهید تا به درخواست شما ترتیب اثر داده شود، این مدارک برای هر نوع از ویزا و دعوتنامه متفاوت است اما در این بخش به برخی از مدارک کلی که برای همه ویزاها الزامی ست اشاره می شود:

 1. شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی آن ها
 2. فرم پر شده درخواست ویزا با درج امضا و مشخصات
 3. 2 عدد عکس رنگی که مشخصات آن با مشخصات عکس گذرنامه یکی باشد.
 4. گواهی اشتغال به کار در ایران (این مورد می تواند دلیلی باشد بر برگشت شما به کشور)
 5. اسناد مالکیت برای اثبات توانایی مالی و همچنین ارائه مستنداتی در خصوص بازگشت به کشور
 6. پرینت حساب بانکی که نشان دهنده گردش مالی تا در بانک مورد نظر باشد.
 7. پاسپورت که از تاریخ اعتبار آن حداقل 3 ماه باقی مانده باشد.
 8. بیمه مسافرتی که ارائه آن الزامی ست.
 • نکته: سفارت اجازه دارد هر نوع مدارک دیگری را از شما درخواست کند و حدود 48 ساعت برای ارائه مجدد آن ها به شما فرصت داده می شود.
 • نکته: زمانی که دعوتنامه برای افراد کم تر از 18 سال ارسال می شود باید همه مدارک مربوط به صدور ویزای آن ها توسط والدین او و با اعلام رضایت آن ها صورت پذیرد، در غیر اینصورت امکان صدور ویزا و رسیدگی به پرونده شان وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای فرانسهدریافت وقت سفارت برای تحویل دعوتنامه فرانسه

دریافت وقت سفارت فرانسه یکی از مراحل مهم اخذ ویزا است، برای ارائه دعوتنامه های فرانسه باید به سفارت مراجعه کنید اما انجام مصاحبه بدون گرفتن نوبت امکان پذیر نخواهد بود، پس دقت لازم را داشته باشید و به موقع اقدامات لازم جهت دریافت وقت را انجام دهید. در روز مصاحبه باید دعوتنامه مورد نظر همراه با دیگر مدارک تعیین شده که قبل تر به آن اشاره شد به مسئول تعیین شده تحویل دهید و منتظر سوال های او بمانید. برای تعیین تاریخ دعوتنامه بازه زمانی مورد نیاز برای وقت سفارت را نیز در نظر بگیرید که در بخش بعد بیشتر راجع به آن صحبت خواهیم کرد. ناگفته نماند که پرداخت هزینه روادید نیز در روز مصاحبه الزامی ست.

سفارت کشور فرانسه در ایران

در این بخش آدرس سفارت تهران جهت ارائه دعوتنامه فرانسه ذکر شده است، برای ارائه مدارک خود باید به این آدرس مراجعه نمایید: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 64-66. ساعات فعالیت مسئولین سفارت از 8 و 30 دقیقه صبح تا 4 بعد از ظهر در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه می باشد.

31 نظرات
 1. خال محمد می گوید

  دقیقا کدام نظر مهیم ندارم ولی همه اش مطابق قانون است
  در ایجا من یک سوال دارم؟
  در باری دعوت نامه ازدواج کدام معلومات ارائه نکرده است.و امکان دارد که کمی معلومات ارائه دهد

  1. moh yas می گوید

   مطلب ابدیت شد و مدارک دعوتنامه ازدواج برای کشور فرانسه درج گردید

 2. Mmm می گوید

  سلام ، من دعوتنامه نمایشگاهی فرانسه لازم دارم ، شما این کار رو انجام می دین؟؟

  1. moh yas می گوید

   بله. ایا نمایشگاه خاصی مد نظرتون هستش ؟

 3. غزاله می گوید

  سلام، من مدرک کارشناسی ریاضی کاربردی دارم و در حال حاضر دارم ارشد ریاضی مالی میخونم، دوست پسرم در فرانسه اقامت دارد البته فرانسوی نیست و قصد ازدواج هم در حال حاضر نداریم اما میخواهد برام دعوتنامه تحصیلی بفرستد، من می‌توانم اقدام کنم برای اینکه دوباره رشته ی دیگری را در مقطع کارشناسی در فرانسه شروع به تحصیل کنم؟به عبارتی از کالج شروع کنم چون زبان فرانسوی هم بلد نیستم ،دیپلم من ‌و پیش دانشگاهی من در ایران رشته ی نظری ریاضی بوده است.معدل دیپلمم هم ۱۷.۳۰ است.

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – اگر دوست شما بخواهد شما رو دعوت کند شما شامل دعوتنامه توریستی میشوید و اگر دانشگاه یا کالج بخواهد شما رو دعوت کند شامل دعوتنامه تحصیلی میشوید. با این توضیحات دعوتنامه شما شامل کدام یک از موارد زیر می شود ؟

   1. غزاله می گوید

    کالج دعوتم کند، اون شخصی که اونجا دارم میتواند کمکی باشد برای اینکه من با کالج مکاتبه کنم و دعوتنامه بگیرم؟یا تماما خودم باید پیگیری کنم

    1. سفریار می گوید

     سلاو وقت بخیر – اگر کالج دعوت کننده باشد قطعا بهتر جواب خواهید گرفت – دوست شما هم میتونه در روند تکمیل فرم که اگر نیاز به راهنمایی باشه در کنار شما باشه. برای دریافت دعوتنامه هم شما میتونید مکاتبه داشته باشید و هم دوستتون اما دوست شما در واقع به اسم شما مکاتبه میکند.

 4. سولماز می گوید

  سلام وقت بخیر خانواده من اقدام به دریافت ویزای توریستی کردند از طرفی من هم می خوام براشون دعوت نامه بفرستم. من در فرانسه اقامت شش ماهه دارم. اما یکم دیر برای دعوت نامه اقدام کردم . اونها 15 جولای وقت سفارت دارن. اگه من پس فردا در خواست دعوتنامه بدم یکم طول میکشه تا دستم برسه. میشه وقت سفارت رو عقب انداخت؟ از طرفی یکی از دوستانم می گفت میشه کپی دعوتنامه رو برد تا اصلش برسه دستشون و ببرن سفارت. آیا صحت داره؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – خانواده شما میتونن وقت سفارت کنسل کنن و درخواست وقت جدید بدن برای وقتی که دعوتنامه دستشون برسه. سیاست واضحی در این خصوص وجود نداره که اصل یا کپی باشه دعوتنامه اما آن جایی که سفارت اصل و کپی مدارک تحویل میگیره پیشنهاد میدم که با اصل مدارک اقدام کنند.

 5. ارتانا می گوید

  سلام با دعوت نامه اذدواج ميشه ويزا گرفت؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – متوجه سوالتون نشدم – برای شما دعوتنامه ارسال کنه و برید اونجا ازدواج کنید ؟

 6. محمد می گوید

  سلام خوب هستید آیا مدارک که به سفارت ارایه میدهیم نیاز به ترجمه دارد ؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – بله تمامی مدارکی که به سفارت ارائه میدهید باید ترجمه و با تایید دادگستری باشد.

 7. جمشيد می گوید

  سلام يه عكس از دخترم در نمايشگاهي در پاريس انتخاب شده در صورت دريافت دعوتنامه براي دخترم كه سنش ١٩ سال هست من و خانمم ميتونيم از اين دعوتنامه استفاده كنيم براي گرفتن ويزاي فرانسه هنوز هيچ اقدامي نكرده ايم نمايشگاه هفته اول مهرماه ٩٧ ميباشدلطفا راهنمايي فرماييد

  1. سفریار می گوید

   سلاموقت بخیر – در صورت دریافت دعوتنامه از نمایشگاه برای شما و همسر و دخترتون میتونید سفر فرانسه سفر داشته باشید و نکته مهم این هستش که در در دعتنامه حتما دلیل سفر ذکر شود و همچنین نام و مشخصات همه شماها در آن ذکر شده باشد.

 8. حسینی می گوید

  سلام وقت بخیر.
  کسی که ویزای دانشجویی داشته باشه.اقامت دانشجویی ۲ ساله و هیچ حقوقی نداشته باشه میتونه دعوتنامه توریستی بفرسته؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – برای ارسال دعوتنامه باید قوانین شهرداری شهر محل سکونت خود را مطلع باشید که آیا این اجازه به شما داده میشود یا خیر.

 9. محمدی می گوید

  سلام وقت بخیر. ببخشید من قصد ازدواج با یک مرد فرانسوی رو دارم.ایشون بخاطر مشکلات ایران نمیتونن بیان اینجا. میخواستم بدونم ما ازدواجمون رو در فرانسه ثبت کنیم بهتره یا اینکه بریم ترکیه ازدواج کنیم؟ من شنیدم اخیرا سفارت فرانسه به ازدواج های ثبت شده در ترکیه ویزای ازدواج نمیده.میخواستم بدونم ما کجا باید ازدواجمون رو ثبت کنیم که راحتتر بهم ویزا بدن؟؟ خیلی ممنون.

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – پیشنهاد ما به شما این هستش که ازدواج خود رو در فرانسه ثبت نمایید.

 10. شهرزاد می گوید

  سلام آيا ميشه دعوتنامه خويشاوندي براي فرانسه گرفت و اونجا به كلاس هاي آموزش زبان فرانسه رفت؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – معمولا این عمل صورت میگیرد اما پیشنهاد میکنیم که این مورد را از آموزشگاه مورد نظر پیگیری نمایید.

 11. فرشته می گوید

  سلام وقت بخیر، پسر من ۱۴ سالشه و مشکل بینایی داره اگر من بخوام برای درمان چشمش برم باید چکار کنم آیا دعوتنامه لازمه

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – بله شما با دریافت دعوتنامه از بیمارستانی در فرانسه به راحتی میتونید ویزای فرانسه را اخذ نمایید.

 12. نگین ش می گوید

  سلام وقت بخیر – من با آقایی دارم آشنا میشم که در فرانسه به مدت 9 ماه است که زندگی و کار می کنند و خانه هم دارند- من میخوام برای قبل آشنایی برم و محل زندگیشون و شرایطشون رو از نزدیک ببینم. ایشون آیا باید هزینه ای برای دعوتنامه بکنن؟ و اینکه من بخوام آبان ماه برم از کی باید اقدام کنم و کی وقت سفارت بگیرم؟ و اصلا آیا ویزا میدن؟ من 29 ساله و کارمند شرکت خصوصی هستم و در مالکیت من یک 206 هست و اینکه گردش مالی چقدر باید باشه برای چند ماه و نوع بانک مهم هست؟ مثلا قوامین؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – برای دعوتنامه هزینه ی خاصی وجود ندارد ایشون فقط باید مدارک شخص خود را ارائه دهد برای دعوتنامه.
   اگر قصد سفر دارید شما نهایتا باید سی روز قبل از تاریخ سفر درخواست وقت سفارت دهید.
   با داشتن دعوتنامه دریافت ویزا نسبتا راحتتر می شود.
   گردش سه ماهه همراه خود داشته باشید و نوع بانک هم مهم نمی باشد.
   مبلغ تمکن مالی سعی کنید بالای 50 میلیون باشد البته این تمکن مالی باید با گردش حساب همخوانی داشته باشد.
   مرسی

 13. بهار می گوید

  سلام، وقتتون بخیر
  من با ۳ خانواده فرانسوی دوست هستم، در حال حاضر هم تو ایران دارم زبان فرانسه میخونم. بهم گفتن برای یادگیری و پیشرفت در روند آموزش میتونم برم پیش اونها برای ۳ ماه‌. آیا امکانش هست و اینکه مراحل انجام کارها راحت هست یا نه؟ ممنونم

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – با ارسال ذعوتنامه روند کار راحتتر می باشد

 14. الیاس می گوید

  با سلام من مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی دارم و در مقطع ارشد میخواهم ادامه تحصیل دهم. نمی دونم از طریق دعوتنامه تحصیلی اقدام کنم و برم یا از طریق دعوتنامه خویشاوندی که عموی بنده انجا هستند.

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – با دعوتنامه فامیلی زمان محدودی در این کشور میتوانید قرار بگیرید پیشنهاد ما دریافت دعوتنامه تحصیلی می باشد.

 15. الیاس می گوید

  با سلام تشکر از مطالب بسیار مفیدتون. من میخواهم در مقطع ارشد ادامه تحصیل دهم. آیا از طریق دعوتنامه خویشاوندی امکان پذیر است؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.