دعوتنامه فرانسه

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دعوتنامه فرانسه

دعوتنامه فرانسه یکی از آیتم هایی ست که روند دریافت ویزای این کشور را سرعت می بخشد، در این مقاله راجع به انواع دعوت نامه و چگونگی دریافت آن ها صحبت می کنیم. فرانسه یکی از پیشرفته ترین و برترین کشورهای اروپای غربی ست که از اعضای پیمان شینگن نیز می باشد. برای آگاهی از نکات مهم در خصوص ویزا و دعوت نامه ما را در ادامه مقاله همراهی کنید.

تعریف دعوتنامه

دعوت نامه، نامه ای که از طرق فرد مقیم در کشور مقصد برای شما ارسال می گردد. دعوت نامه فرانسه نشان دهنده این است که شما در این کشور آشنایی دارید و در صورت لزوم می توانید از کمک های او بهره مند شوید. همچنین با در دست داشتن این دعوت نامه حساسیت سفارت بر هدف سفر شما کاهش می یابد و می توانید روند مربوط به پرونده با سرعت بیشتری پیش رو بگذارید.

دعوتنامه فرانسه

اگر می خواهید دعوت نامه فرانسه را جهت بهبود روند رسیدگی به پرونده ویزای خود یا خانواده تان دریافت کنید ، سریع تر اقدام کرده و درخواست خود را با یکی از اقوام تان که در این کشور سکونت دارد در میان بگذارید، از او بخواهید که هنگام پر کردن فرم دعوت نامه فرانسه به همه نکات دقت کند و اصل صداقت را نیز در نظر بگیرد، اهدافی که برای اخذ ویزا مطرح می کنید باید با مطالب ذکر شده در متن دعوت نامه همخوانی داشته باشد. زمانی که دعوت نامه فرانسه برای افراد کم تر از 18 سال ارسال می شود باید همه مدارک مربوط به صدور ویزای آن ها توسط والدین او و با اعلام رضایت آن ها صورت پذیرد، در غیر اینصورت امکان صدور ویزا و رسیدگی به پرونده شان وجود ندارد.

دعوتنامه فرانسه

مدارک لازم برای ارسال دعوتنامه فرانسه

فرد ارسال کننده باید مدارکی را به سفارت و یا بخش مربوطه ای که تعیین شده است ارائه دهد که در ادامه لیستی از آن ها آورده شده است:

 1. ارائه کارت شناسایی، کارت اقامت و یا پاسپورت که نشان دهنده هویت شخص باشد الزامی ست.
 2. باید گواهی در خصوص داشتن مسکن ارائه گردد که این گواهی می تواند شامل مواردی چون قبوض برق، گاز، آب، تلفن و یا قرار داد اجاره خانه باشد، تاریخ همه این موارد باید حداکثر متعلق به 3 ماه قبل باشد و گواهی های قدیمی تر مورد قبول نخواهد بود.
 3. ارائه فیش حقوقی 3 ماه گذشته و همچنین گواهی پرداخت مالیات الزامی ست.
 4. توانایی مالی فرد باید به اثبات برسد که در این راستا نیز ممکن است مدارک دیگری از شما درخواست شود.
 5. تمبر مالیاتی نیز هزینه ای معادل 30 یورو دارد که باید اداره مالیات و دفترهای فروش روزنامه تهیه کنید.

دقت کنید که برای هر فرد بالای 18 سال باید دعوت نامه جداگانه ارسال گردد و طبق قوانین امکان ارسال یک دعوتنامه برای زوجی که فرزندان زیر 18 سال دارند امکان پذیر است.

انواع دعوتنامه فرانسه

دعوتنامه فرانسه برای اخذ ویزا مورد استفاده قرار می گیرد، در ادامه به انواع مختلفی از دعوت نامه فرانسه اشاره می گردد:

دعوتنامه فرانسه از نوع توریستی

فرانسه یکی از مقاصد اصلی گردشگری اروپاست که سالانه میزبان گردشگرانی با ملیت های متفاوت است. در این بخش از مقاله قصد داریم راجع به دعوت نامه فرانسه از نوع توریستی صحبت کنیم، این دعوت نامه مختص افرادی ست که با هدف گردش و تفریح به فرانسه سفر می کنند. اگر کسی از اقوام یا آشنایان شما در این کشور سکونت دارد می تواند دعوت نامه ای را جهت سهولت مراحل اخذ ویزا برای تان ارسال نماید. ناگفته نماند که دعوت نامه باید به زبان کشور مقصد یعنی فرانسوی نوشته شود. توجه داشته باشید که مندرجات ذکر شده در متن دعوت نامه ارسالی باید با اهداف و گفته های شما نیز تطابق داشته باشد در غیر اینصورت نه تنها مورد قبول نخواهد بود بلکه مسئول سفارت را به شک خواهد انداخت و روند رسیدگی به پرونده تان به تعویق می افتد.

همانطور که می دانید دعوتنامه فرانسه نمی تواند تضمینی باشد برای اخذ ویزا اما می تواند روند صدور و رسیدگی به پرونده شما را سرعت ببخشد. پس اگر می خواهید دعوت نامه فرانسه توریستی را به موقع دریافت کنید و برنامه تعطیلات و تفریح تان بر هم نخورد هر چه زودتر دست به کار شوید. در این مقاله به نکاتی که باید هنگام ارسال دعوت نامه به آن توجه شود اشاره می گردد. همچنین اگر زمان خاصی را برای سفر توریستی تان مد نظر دارید حتما با ارسال کننده دعوت نامه در میان بگذارید.

دعوتنامه فرانسه از نوع خانوادگی

نوع دیگری از دعوتنامه فرانسه، دعوت نامه خانوادگی یا خویشاوندی ست، که برای ارسال آن باید به مسئول آن در شهرداری واقع در کشور فرانسه مراجعه کرد. این نوع دعوتنامه فرانسه مختص افراد خانواده شماست خویشاوندی نزدیکی با شما دارند، این افراد عبارتند از: برادر، خواهر، مادر، پدر، مادربزرگ، پدربزرگ، نوه، خواهرزاده و برادرزاده و … . اسامی ذکر شده در الویت هستند و به درخواست آن ها بیشتر توجه می گردد اما در صورت نیاز می توانید از دیگر اشنایان و اقوام خود که در کشور فرانسه ساکن هستند نیز کمک بگیرید. از نکات مهمی که باید در خصوص این نوع دعوت نامه فرانسه مورد توجه قرار دهید اجتناب از سفرهای خانوادگی ست، چراکه اگر برای همه اعضا خانواده دعوت نامه ارسال شده باشد مسئول سفارت سخت گیری بیشتری درخصوص مصاحبه و روند صدور پرونده دارد.

اگر می خواهید برای پدر، مادر، پدربزرگ و یا مادر بزرگ تان دعوتنامه فرانسه را ارسال نمایید، در جهت کمک بیشتر به روال پرونده آن ها خودتان متن درخواست ویزا را نیز به زبان فرانسوی بنویسید، این موضوع و راهنمایی آن ها در جریان صدور ویزا می تواند نتیجه ای مثبت را به دنبال داشته باشد.

انواع دعوتنامه فرانسه

دعوتنامه فرانسه از نوع تحصیلی

این نوع دعوتنامه فرانسه برای افرادی ست که به قصد تحصیل به کشور فرانسه سفر می کنند، این کشور دارای دانشگاه هایی با جایگاه های برتر است که تاکنون نخبگان زیادی در آن تحصیل کرده اند اگر قصد تحصیل دارید و می خواهید روند صدور ویزای تان به خوبی پیش برود باید دعوت نامه صادر شده از دانشگاه مربوطه را به سفارت ارائه دهید، بدون ارائه دعوت نامه قادر به دریافت ویزا نیستید. برای تحقق این امر مراحل باید با مسئولین مربوطه در دانشگاه مقصد در ارتباط باشید و پس از گرفتن پذیرش از آن ها بخواهید که دعوت نامه مربوطه را برای شما ارسال نمایند.

دعوتنامه فرانسه از نوع تجاری

این نوع از دعوتنامه فرانسه برای سفرهای تجاری، سرمایه گذاری، شرکت در همایش و کنفرانس، شرکت در ملاقات ها و جلسات کاری و موارد این چنینی مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان مثال اگر قرار است با مسئولین یک شرکت بزرگ در فرانسه ملاقات داشته باشید باید از آن ها بخواهید که دعوت نامه مرتبط را برای شما ارسال نمایند تا بتوانید مستنداتی معتبر در خصوص هدف تان به سفارت ارائه دهید. در برخی از سفرهای تجاری خاص صدور ویزا بدون وجود دعوت نامه امکان پذیر  نیست.

دعوتنامه فرانسه از نوع نمایشگاهی

این نوع دعوتنامه نیز برای کسانی ارسال می شود که قصد شرکت در نمایشگاه های بین المللی را دارند، افرادی که متقاضی ویزای نمایشگاهی هستند به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

 1. افرادی که غرفه اجاره کرده اند و قصد دارند ایده و محصولات خود را در معرض دید بازدیدکنندگان بگذارند. این دسته از متقاضیان باید دعوت نامه نمایشگاهی که حاوی جزئیات سفرشان است را به سفارت ارائه دهند.
 2. افرادی که در حال تحصیل در زمینه نمایشگاه برگزار شده هستند و می خواهند اطلاعات خود را در این زمینه گسترش دهند. این متقاضیان می توانند درخواست دریافت دعوت نامه از مسئولین نمایشگاه را داشته باشند تا بتوانند خود را به نمایشگاه برسانند.
 3. افرادی که در زمینه مربوطه در حال فعالیت هستند و قصد دارند در جهت بهبود و گسترش کسب و کارشان قدم بردارند. این دسته از متقاضیان نیز می توانند از مسئولین نمایشگاه درخواست کند که برای شان دعوت نامه ارسال گردد.
 4. افرادی که قصد خرید محصولات ارائه شده در نمایشگاه را دارند و مسئولیت این امر بر عهده آنهاست.
 5. در این میان شرکت هایی هستند که بدون ارائه درخواست از طرف مسئولین نمایشگاه دعوت نامه دریافت می کنند و نیازی به پیمودن مراحل تعیین شده ندارند.

دعوتنامه فرانسه از نوع کاری

فرصت های کاری در کشور فرانسه زیاد است، اگر قصد اخذ ویزای کاری فرانسه را دارید باید دعوت نامه مربوطه را نیز به سفارت ارائه دهید. این دعوتنامه باید از طرف شرکت و یا کارفرمایی که قصد دارید برای او کار کنید ارسال شود و حاوی همه جزئیات مد نظر سفارت باشد. در ادامه به برخی از این جزئیات اشاره می گردد:

 1. جذب نیروی کار بر اساس قوانین کشور فرانسه
 2. اثبات کارایی داشتن فرد جهت فعالیت در آن کشور
 3. بر عهده گرفتن امور اقامت او
 4. در مواردی نیز موظف به تعیین محل اقامت فرد متقاضی و ارائه آدرس آن در دعوت نامه است.
 5. ارائه مدارک معتبر در خصوص شرکت ثبت شده الزامی ست.
 6. مسئولیت فرد استخدام شده با کارفرما است و این موضوع باید توسط کارفرما یا شرکت تایید شود.

دعوتنامه فرانسه از نوع کاری

مشخصات فرد ارسال کننده دعوتنامه فرانسه

فردی که دعوتنامه را برای شما ارسال می کند باید دارای مشخصات و ویژگی های خاصی باشد که در ادامه به برخی از جامع ترین آن ها اشاره می شود:

 1. بالغ باشد و اقامت دائم کشور فرانسه را دریافت کرده باشد، برای این موضوع سن قانونی مشخص شده است.
 2. باید از وضعیت مالی مناسبی برخوردار باشد و مالیات های خود را به موقع پرداخت نماید.
 3. برخورداری از حداقل حقوق ماهیانه تعیین شده در کشور فرانسه الزامی ست.
 4. باید صاحب یک خانه باشد و یا محل اقامت او دارای متراژی مناسب و قابل قبول باشد. اگر پس از بررسی مشخص شود که خانه ای که در آن اقامت دارد شرایط لازم برای اقامت مهمان را ندارد با درخواست ارسال دعوت نامه اش موافقت نخواهد شد.

تاریخ اعتبار دعوتنامه فرانسه

تاریخ اعتبار دعوتنامه فرانسه از مواردی ست که کمتر مورد توجه قرار می گیرد، در اکثر موارد روند رسیدگی به درخواست ویزای شما چندین ماه زمان می برد و اگر زمان مصاحبه مسئول سفارت متوجه شود که تاریخ درج شده در دعوت نامه گذشته است و دیگر معتبر نیست، آن دعوتنامه ارزش خود را از دست می دهد. فرا رسیدن تاریخ انقضای دعوت نامه نشان از ضعف مدارک شما دارد، بنابراین از شخص ارسال کننده دعوتنامه بخواهید که به تاریخ دقت کند و همه مراحل قبل و بعد از ارائه درخواست را در نظر بگیرد. اگر بخواهید پس از انقضا دعوت نامه مجددا درخواست دریافت آن را ارائه دهید زمان زیادی در این بین صرف می شود و شاید تا ماه های زیادی موفق به اخذ ویزای تان نشوید.

سفارت کشور فرانسه

در این بخش آدرس سفارت تهران جهت ارائه دعوت نامه فرانسه ذکر شده است، برای ارائه مدارک خود باید به این آدرس مراجعه نمایید: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 64-66. ساعات فعالیت مسئولین سفارت از 8 و 30 دقیقه صبح تا 4 بعد از ظهر در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه می باشد.

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه دانمارک

دعوتنامه دانمارک

کشور دانمارک عضو پیمان شنگن است و برای سفر به این کشور باید ویزای شنگن را گرفته باشید. داشتن دعوت نامه دانمارک برای اخذ ویزای

مطالعه »
دعوتنامه فرانسه

دعوتنامه فرانسه

دعوتنامه فرانسه یکی از آیتم هایی ست که روند دریافت ویزای این کشور را سرعت می بخشد، در این مقاله راجع به انواع دعوت نامه

مطالعه »
دعوتنامه کاری

دعوتنامه کاری

اخذ دعوتنامه کاری از جمله دعوتنامه های دشوار است که هر کارفرمایی اقدام به صدور آن نمی کند. داشتن شرایطی، اخذ دعوتنامه کاری را آسان

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند