دعوتنامه یونان

چقدر از قوانین دعوتنامه یونان اطلاع دارید؟ می دانیم که برای سفر به کشوری مشخص باید به فکر ویزا باشیم، ویزا در انواع مختلفی عرضه می شود که هر یک بر اساس هدف افراد می تواند مناسب باشد. برای اخذ ویزا باید یک سری مدارک فراهم شود، یکی از گزینه های بسیار مهم و تأثیر گذار برای اخذ ویزا دعوتنامه است. در نظر داشته باشید که دعوتنامه می تواند در چندین مدل عرضه شود و گزینه مناسب بر اساس نوع سفر فرد تعیین می شود. امروز قصد داریم در ابتدا در خصوص دعوتنامه از کشور یونان صحبت کنیم و انواع آن را به تفضیل توضیح دهیم و سپس سؤالات و نکات در این خصوص را مورد بررسی کنیم.

دعوتنامه یونان

یونان از دسته کشورهایی است که برای سفر به آن با تور اروپا باید به فکر ویزا باشیم. یکی از گزینه های بسیار عالی که مسیر اخذ ویزا را آسانتر می کند. دعوتنامه کشور یونان است. دعوتنامه به گواهی مهر و امضا شده ای گفته می شود که از سوی فرد حقیقی از یونان ارسال می شود و در آن از فرد متقاضی دعوت می شود که به یونان سفر کند. این دعوت می تواند با چندین هدف همراه باشد که با توجه به هدف سفر فرد متقاضی تعیین می شود. وجود دعوتنامه یونان یکی از مهم ترین گام های اخذ ویزا محسوب می شود و قطعاً فردی که دعوتنامه از کشور یونان را در پرونده مدارک خود داشته باشد شانس بیشتری در اخذ ویزای یونان خواهد داشت.

دعوتنامه یونان

مشخصات دعوتنامه یونان

به طور کلی دعوتنامه یونان در شکل و یا فرم خاصی نبوده و قالب بندی خاصی برای آن در نظر گرفته نشده است اما اطلاعات وارد شده در فرم دعوتنامه بسیار مهم است و باید در خصوص مقصد و همینطور هدف از سفر صحبت شود. به عنوان مثال در دعوتنامه کشور یونان باید به طور دقیق مشخص شود که فرد قرار است کجا اقامت کند و چگونگی سفر وی اعلام شود. دعوتنامه کشور یونان به طور کلی دارای سه ماه اعتبار است. همخوانی اطلاعات درون دعوتنامه به همراه آنچه در فرم روادید ذکر می کنید بسیار مهم است.

مشخصات دعوتنامه یونان

سفارت یونان در ایران برای تحویل دعوتنامه

برای ورود به بسیاری از کشورها و همینطور دریافت ویزا نیاز به دعوتنامه است و وجود دعوتنامه یونان سبب می شود که روند اخذ ویزا بسیار آسانتر شود. در این بین دعوتنامه کشور یونان باید به زبان رسمی باشد و همینطور در تمیزنویسی آن دقت شود. برای ارائه دعوتنامه باید وقت سفارت یونان گرفته و رفته و برگه دعوتنامه از کشور یونان باید به همراه سایر مدارک تحویل مامور ویژه داده شود. دقت کنید که فرد متقاضی خود باید چنین کاری را انجام دهد.

مدارک کلی برای دعوتنامه یونان

برگه رسید رزرو هتل باید در پرونده مدارک قرار بگیرد.بلیط هوایی رفت و برگشت باید به درستی و طبق زمان رزرو شود بیمه مسافرتی باید برای تمام زمان اقامت در یونان به همراه اصل و کپی به درستی ارائه شود.در صورت وجود سند مالکیت از سوی فرد متقاضی دارای ترجمه آن در پرونده مدارک قرار بگیرد.

مدارک کلی برای دعوتنامه یونان

انواع دعوتنامه یونان

یکی از گزینه های بسیار پرطرفدار دعوتنامه یونان از نوع توریستی است، این دعوتنامه همانطور که از اسمش پیداست برای گشت و گذار ارسال می شود و مشخص می کند که فرد متقاضی به نوعی می خواهد به دیدار دوست خود در یونان برود در دعوتنامه توریستی یونان یک سری اطلاعات از هر دو شخص مهمان و میزبان باید وجود داشته باشد.

دعوتنامه از نوع خانوادگی از دیگر گزینه هایی است که به دعوتنامه خویشاوندی نیز مشهور است و با هدف بازدید از خانواده و یا اقامت دائم است که شامل قوانین بسیار مهمی می باشد.

دعوتنامه نمایشگاهی یونان از دیگر گزینه هایی است که برای بازدید از نمایشگاه های بسیار معروف یونان عرضه می شود. این دعوتنامه به صورت دوره ای ارسال می شود و البته فرد ارسال کننده باید از یک سری شرایط برخورد باشد.

انواع دیگری از دعوتنامه های یونان نیز با عنوان دعوتنامه کاری و تحصیلی وجود دارد که همانطور که از اسمشان پیداست در مسیر کار و سرمایه گذاری و همینطور تحصیل است. دعوتنامه کاری باید از سوی کارفرما ارسال شود و دارای قوانین مشخصی است. در بخش های بعدی سعی می کنیم مدارک لازم برای هر نوع از دعوتنامه را به طور دقیق توضیح دهیم و همینطور مشخص کنیم که هر کدام از دعوتنامه یونان می تواند برای چه افرادی مناسب باشند.

انواع دعوتنامه یونان

دعوتنامه تجاری یونان

شما برای انجام سفرهای تجاری و همینطور شرکت در یک سری از کنفرانس ها و یا دوره های پژوهشی آموزشی نیاز به دعوتنامه تجاری دارید و برای تنظیم این دعوتنامه نیاز به یک سری مدارک است.برای دعوتنامه تجاری شرکت و یا سازمان میزبان باید دعوتنامه یونان را به طور دقیق و البته رسمی تنظیم کند.

پروانه ثبت شرکت باید به درستی ترجمه شده و در سری مدارک فرد وجود داشته باشد. تمامی مدارک باید بر روی برگه استاندارد A4 فتوکپی شود. از موسسه باید گواهی رسمی به زبان انگلیسی تهیه شود و در گواهی باید به درستی قید شود که هدف از این سفر تجاری چیست و چقدر به یونان نفع می رساند.تاریخ سفر از سوی شرکت و یا سازمان باید به درستی در دعوتنامه تجاری یونان ذکر شود.

مدت سفر و همینطور یک سری تعهدات مالی از سوی دعوت کننده باید در گواهی دعوتنامه کشور یونان به طور مفصل قید شود. در نظر داشته باشید که تعهدات مالی باید با تاییدیه بانکی همراه باشد و البته فرد متقاضی خود نیز موظف است یک سری تاییده بانکی از گردش حساب و شرایط مالی خود تسلیم کند. به طور کلی این امکان وجود دارد که یک سری مدارک دیگر بنا به تشخیص سفارت دریافت شود.

دعوتنامه تجاری یونان

دعوتنامه فامیلی یونان

دعوتنامه خانوادگی برای دیدار از اقوام و همینطور خانواده ارسال می شود. برای اخذ دعوتنامه از کشور یونان از نوع خانوادگی باید یک سری مدارک تهیه شود.در ابتدا باید شخص متقاضی در سفارت حضور داشته باشد، اعتبار گذرنامه فرد متقاضی بسیار مهم است و باید حداقل دو صفحه خالی در گذرنامه او وجود داشته باشد و البته دارای 3 ماه اعتبار باشد.

شناسنامه او باید به زبان انگلیسی ترجمه شود و همینطور از صفحات شناسنامه کپی ارائه شود. فرم درخواست ویزا باید پر شود و در نهایت باید امضای آن در هنگام ارائه مدارک انجام شود.اگر فرد متقاضی دارای همراهی است که می خواهد با او سفر کند باید برای او فرم جداگانه ای پر شود.

فرد متقاضی نیاز به یک قطعه عکس 6*4 دارد که 6 ماه از تاریخ آن نگذشته باشد و پس زمینه سفید داشته باشد.صفحه اول گذرنامه و همینطور صفحاتی که دارای مهر هستند باید کپی شده و ارسال شوند.

گزینه بعدی که در مدارک ویزای خانوادگی بسیار مهم است دعوتنامه خانوادگی یونان است در این دعوتنامه باید به درستی اطلاعات دعوت کننده و دعوت شونده قید شود در واقع این اطلاعات شامل نام، نشانی ، تلفن و همینطور پست الکترونیکی است.

در فرم دعوتنامه فامیلی یونان باید قید شود که تعهدات مالی برای فرد متقاضی فراهم شده است و در بخش هدف باید به درستی قید شود که شخص دعوت کننده برای دیدار اقوام خود سفر می کند و قصد اقامت دائم ندارد. فرد دعوت کننده باید پاسپورت خود را ارائه دهد.در صورتی که فرد شاغل است باید معرفی نامه شغلی خود و همینطور فیش حقوقی انگلیسی خود را در وضعیت ترجمه در پرونده مدارک خود قرار دهد.

دعوتنامه فامیلی یونان

دعوتنامه توریستی یونان

یک نوع دیگر از دعوتنامه های یونان وجود دارد که از نوع شخصی است در دعوتنامه توریستی باید یک سری اطلاعات قید شود.مشخصات فرد دعوت کننده به همراه نام و نام خانوادگی و همینطور تاریخ تولد و آدرس کامل به همراه کد پستی و شماره تلفن باید به دقت در دعوتنامه یونان قید شود. همینطور مشخصات فرد متقاضی و آدرس کامل وی نیز باید مشخص شود. تعیین هدف در دعوتنامه کشور یونان از نوع شخصی بسیار مهم است. در واقع باید به طور تقریبی مدت زمان سفر با تور یونان و همینطور تاریخ تقریبی رفت و برگشت اعلام شود.

در این نوع از دعوتنامه های یونان باید نسبت بین فرد دعوت کننده و همینطور فرد متقاضی مشخص شود. محل اقامت فرد متقاضی در طول سفر باید مشخص شود.باید به درستی مشخص شود که آیا فرد دعوت کننده هزینه سفر را برعهده دارد یا خیر.

دعوتنامه باید تاریخ دار بوده و امضای دعوت کننده پای آن باشد. دعوتنامه کشور یونان باید از جانب فردی باشد که متقاضی برای دیدن او به فنلاند می رود و قطعاً در این مسیر یک سری مسائل وجود دارد که باید بررسی شود.

دعوتنامه شخصی یونان

دعوتنامه کاری یونان

دعوتنامه کاری برای افراد خاصی ارسال می شود. به طور کلی با توجه به مدرک و همینطور سوابق تحصیلی و از طرفی میزان آشنایی شما با زبان دوم امکان دارد که از سوی کارفرما در یونان نامه ای رسمی ارسال شود و از شما بخواهد که مشغول به کار در شرکت او شوید. در نظر داشته باشید که اغلب اخذ دعوتنامه کاری یونان دشوار است زیرا در وهله اول باید یک فرد خارجی  برای کار در کارخانه و همینطور شرکت شما را تضمین کند و قطعاً تضمین مالی و خسارت های موجود، کار بسیار پر مسئولیتی است. از طرف دیگر روند ضمانت طولانی بوده و گاه هزینه بر است و قطعاً باید فرد دعوت کننده خود در کشور یونان تمامی مراحل قانونی را طی کند و سپس اقدام به ارسال دعوتنامه کاری یونان کند. البته با توجه به سیستم های جدید دیده می شود که دعوتنامه کاری یونان به صورت الکترونیکی دنبال می شود و فرد متقاضی می تواند از طریق کد رهگیری روند اخذ ویزا را بسیار ساده دنبال کند.

قطعاً بارها دیده شده است که اغلب متقاضیان پس از طی مدت زمانی از ادامه این مسیر منصرف می شوند. در واقع برای اخذ ویزای کار و همینطور تنظیم دعوتنامه کاری یونان باید بتوانید کارفرما را راضی کنید که اگر فرد غیر آشنا با شما باشد عملاً این کار غیر ممکن خواهد بود. به عبارتی بهتر همیشه استخدام یک شهروند به مراتب بسیار ساده تر از فرد خارجی است. موضوع بعدی در خصوص ضمانت کارفرما است که دشواری اخذ دعوتنامه کاری یونان را بیشتر می کند در واقع ضمانت باید از چندین جهت صورت گیرد و در نظر داشته باشید که تحت کنترل بودن شما گزینه ای است دشوار و بسیار حساس به حساب می آید! به طور کلی افرادی که قصد اخذ دعوتنامه یونان را دارند باید با تدبیر بسیار دقیق تری پیش بروند.

مدارک لازم برای دعوتنامه کاری یونان

در ابتدا باید فرم دعوتنامه کشور یونان به دقت پر شود. باید اجازه کار و همینطور اقامت از سوی کارفرما مشخص شود.فرد متقاضی باید فرم درخواست ویزای کار را تکمیل کند و همینطور نیاز به ترجمه شناسنامه به زبان انگلیسی است.گذرنامه فرد متقاضی باید دارای 3 ماه اعتبار و همینطور 2 صفحه خالی باشد.

دعوتنامه کاری یونان

دعوتنامه نمایشگاهی یونان

دعوتنامه نمایشگاهی به نوعی در دسته تجاری نیز قرار می گیرد. معمولا دعوتنامه یونان از نوع نمایشگاهی از طرف شرکت ها برای تاجرین کشورهای مختلف ارسال می شود و از آن ها خواسته می شود تا در جلسات مهم حضور داشته باشند و یا در نمایشگاه های خاصی ناظر باشند.

مدارک لازم برای دعوتنامه نمایشگاهی یونان

شناسنامه فرد نیاز به ترجمه از تمامی صفحات دارد. گذرنامه او باید به مدت بیش از 2 ماه اعتبار داشته باشد و همینطور صفحات مهر شده آن بر روی کاغذ A4  کپی شود.فرم درخواست ویزا باید برای هر فرد به صورت جداگانه پر شود. در صورتی که فرد از سوی سازمانی دعوت می شود باید فرم دعوتنامه نمایشگاهی یونان به دقت پر شود. شما نیاز به ارائه دو قطعه عکس 6*4 دارید. عکس باید به تازگی گرفته شده باشد و همینطور بدون عینک و طبیعی باشد.برای ویزای نمایشگاهی باید گواهی حساب بانکی عرضه شود. حساب جاری که دارای کارکرد شش ماه اخر است. هر فرد باید ضمانت نامه بانکی به ارزش مشخص شده در اختیار داشته باشد. در صورت وجود ملک باید سند ملکی عرضه شود.

به طور کلی برای دعوتنامه از نمایشگاهی و یا تجاری باید یک سری گواهی اشتغال نیز در پرونده مدارک وجود داشته باشد. پزشکان موظف هستند پروانه مطب خود را ترجمه کنند و همینطور کارت نظام پزشکی ممهور به مهر دادگستری ارائه دهند. مشاغل آزاد باید جواز کسب ممهور به مهر دادگستری ارائه دهند. مشاغل دولتی باید گواهی اشتغال و همینطور فیش حقوقی خود را ترجمه کرده و ارائه دهند. هر دو مدرک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. دانش آموزان و دانشجویان و همینطور معلمان باید نامه اشتغال به تحصیل و یا اشتغال به کار عرضه کنند و نامه آنها باید ممهور به مهردادگستری باشد. شما باید پول نقد به همراه داشته باشید.

دعوتنامه نمایشگاهی یونان

دعوتنامه تحصیلی یونان

دعوتنامه تحصیلی از دیگر گزینه های موجود در بین انواع دعوتنامه های یونان است که با هدف تحصیل پیش می رود.

یک سری از دانشگاه های بسیار معتبر در یونان هر ساله بر اساس رزومه و ریز نمرات افراد اقدام به جذب دانشجو می کنند. جذب این سری از دانشگاه ها با دعوتنامه همراه است و در واقع طی یک فراخوان اعلام می کنند که افراد متقاضی مدارک خود را ارسال کنند. پس از بررسی مدارک و مشخص شدن افراد مورد نظر، دعوتنامه یونان از نوع تحصیلی برای فرد ارسال شده و تمامی قوانین در آن به دقت نوشته می شود.

اطلاعات دانشجو و همینطور شرایط مالی که قرار است در طول تحصیل تقسیم شود در دعوتنامه تحصیلی یونان قید می شود در واقع تعهدات مالی با توجه به نوع درخواست تحصیلی طی خواهد شد و مشخص می شود که آیا دانشگاه هزینه مالی فرد را پوشش می دهد و یا خود او باید شهریه دانشگاه و همینطور سایز هزینه ها را متقبل شود.

دعوتنامه تحصیلی یونان

تاثیر دعوتنامه یونان در اخذ ویزا

دعوتنامه در واقع نامه ای است که شخص به‌واسطه آن با هدف بازدید از اقوام و همینطور شرکت در نمایشگاه و یا انجام کار به کشور دیگری سفر می کند. دعوتنامه یونان یک پل ارتباط بسیار قوی و مدرکی بسیار ارزشمند برای تیم های مصاحبه کننده محسوب می شود. وجود دعوتنامه مشخص می کند فرد متقاضی هدف اقامت دائم ندارد و تنها می خواهد در زمان کوتاه و خاصی به یونان سفر کرده و طبق تاریخ تعیین شده باز گردد.

تاثیر دعوتنامه یونان در اخذ ویزا

نکات کلیدی در خصوص دعوتنامه یونان

به طور کلی دعوتنامه کشور یونان باید با صداقت کامل نوشته شود هر گونه عدم همخوانی این گواهی و اطلاعات موجود سبب می شود تا برای همیشه از ویزای یونان دور شوید.فردی که دعوتنامه از کشور یونان را ارسال می کند در صورت وجود بهتر است که از تعهدات مالی صحبت کند این گزینه تأثیر بسیار مستقیمی بر روی نظر مأمورین دارد. افراد متقاضی وقت سفارت و همینطور ویزای یونان باید با توجه به شرایط شغلی و یا تحصیلی خود اقدام به آماده کردن مدارک کنند و باید تمامی مدارک را در تسلیم سفارت در آورند. در تمامی طول اخذ ویزا، ارائه دعوتنامه از کشور یونان مهم و الزامی است.

به طور کلی دعوتنامه یونان از دسته گزینه هایی است که در پرونده مدارک زودتر از سایرین مورد بازدید قرار می گیرد بنابراین بهتر است که در تنظیم آن نهایت دقت به عمل آید.

در تنظیم دعوتنامه کشور یونان اولین گزینه شفاف سازی هدف است در واقع افراد باید بتوانند در شفاف سازی اهداف خود از اطلاعات مهم و همینطور صادقانه استفاده کنند. در نظر داشته باشید که پر کردن فرم های دعوتنامه نیاز به دقت دارد و هر گونه اطلاعات نادقیق می تواند روند اخذ ویزا را کندتر کند.

برای اینکه بتوانید  به روند اخذ ویزای یونان سرعت ببخشید بهتر است که از مشاورین و یا وکیلان بسیار خبره و منصف کمک بگیرید. تیم های مشاور ما بهترین و جدیدترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند به این ترتیب این پروسه برای شما بسیار آسانتر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.