وقت سفارت شینگن

اخذ تضمینی وقت سفارت شینگن با حداقل هزینه و در کمترین زمان

وقت سفارت شینگن را به راحتی و بدون دردسر بگیرید 

 • اخذ وقت فوری بدون معطلی
 • وقت سفارت تضمینی با ارزانترین قیمت
 • پانزده سال سابقه درخشان در خصوص اخذ ویزای شینگن
 • پاسخگویی 24 ساعته توسط کارشناسان اقامت و ویزای شینگن

نظر مشتریان ما

من و همسرم با کمک شرکت سفریار موفق شدیم اولين ويزای شنگن خودمان را دریافت کنیم. خدمات بسيار عالی و پاسخگويی کارشناسان محترم به همراه قيمت مناسب، به تجربه ای شیرین و بدون استرس تبديل شد.

سرکار خانم عبادی
کارمند

تشكر ميكنم از كادر قوی و مديريت سفریار كه در كمترين زمان و با بيشترين و بهترين كيفيت خدمت رسانی كردند و امروز ويزای شينگن آلمان رو دريافت كردم. از بابت آسودگی و سهولت انجام کار بسیار سپاسگزارم.

جناب آقای رضوانی
مدیر شرکت پارس بهار

مراحل اخذ وقت سفارت شینگن

در مرحله اول کافیست اطلاعات مختصری از خودتان به ما بدهید مابقی مراحل را با خیالی آسوده به ما بسپارید

توضیحاتی در خصوص وقت سفارت شینگن

تعیین وقت سفارت شینگن جهت اخذ ویزای کشورهای عضو شینگن صورت می‌گیرد. این کشورها طی توافقی که در سال ۱۹۸۵ با هم داشتند به این توافق رسیدند که بدون پاسپورت به خاک سرزمین‌های یکدیگر وارد شوند. وقت سفارت شینگن برای دریافت ویزا الزامی است.

وقت سفارت شینگن

وقت سفارت شینگن عبارت است از مرحله‌ای که طی آن افراد مسافر به کشورهای عضو پیمان شینگن اقدام به تهیه ویزا می نمایند؛ به عبارت دیگر با ویزای شینگن می توان به 28 کشور اروپایی سفر نمود. این کشورها با یکدیگر به توافق رسیده اند که با حذف پاسپورت و اخذ ویزای واحد که همان شینگن است به خاک همدیگر ورود و خروج داشته باشند، از این رو علاوه بر شهروندان این ۲۸ کشور که کاملاً آزادانه می توانند در این محدوده سفر کنند توریست و مسافران نیز از دیگر کشورها جهت بازدید و مسافرت می توانند با یک ویزای مشترک به خاک این کشورها و ورود و خروج داشته باشند.

 پیمان شینگن جهت رفع محدودیت ها و جابجایی آزادانه یکی از حقوق های بنیادی و پایه بشریت رفتار می نماید. در ادامه این مطلب کشورهای عضو پیمان شینگن را معرفی می کنیم و چگونگی ویزا و اخذ وقت سفارت فوری در هر کشوری را بازگو می نماییم. با ادامه این مقاله همراه ما باشید.

برای ویزای کدام کشورها وقت سفارت شینگن لازم است

برای ویزای کدام کشورها وقت سفارت شینگن لازم است

شینگن توافقنامه‌ای است که در 14 ژوئن 1985میان صنفی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا امضا شد. جهت دریافت ویزا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا  با تور ارزان اروپا و چهار کشور عضو اتحادیه تجارت آزاد نیاز به وقت سفارت شینگن می باشد.

 این کشورها عبارتند از: اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، اوکزامبورگ، مالت، هلند، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلووکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و بریتانیا که به غیر از پنج کشور از این 28 کشور الباقی در سالهای بعد از ۱۹۸۵ به این پیمان ملحق شده اند. البته به زودی کشورهایی مانند بوسنی، کوزوو، مقدونیه به همراه ترکیه نیز به این کشورها ملحق می‌شوند. این کشورها کاندید عضویت در این پیمان هستند.

انواع ویزای شینگن

با توجه به هدف افراد از سفر به کشورهای عضو شینگن یکی از ویزاهای نوع اول، دوم و یا ویزای نوع سوم برای عزیمت به افراد داده می‌شود. به صورت کلی وقت سفارت شینگن در هر سه مورد وجود دارد.

 نوع اول: ویزای نوع اول به عنوان ویزای ترانزیت فرودگاهی شناخته می شود که با دریافت آن می‌توانید در یکی از فرودگاه های محدوده کشورهای عضو شینگن پرواز خود را تعویض کنید و به کشور دیگر خارج از محدوده شینگن سفر کنید. در واقع به همراه داشتن این ویزا تنها برای استفاده از فرودگاه های محدوده شینگن می باشد.

 نوع دوم: ویزای نوع دوم این اجازه را به دارنده آن می دهد که به مدت ۵ روز از خاک کشوری در ناحیه شینگن عبور کند.

نوع سوم: این نوع ویزا در واقع روادید کوتاه مدت میباشد و برای مواقعی که زمان دریافت مشخص می‌شود، افراد حق این را دارند که در کشورهای اتحادیه شینگن اقامت داشته باشند.

نحوه دریافت وقت سفارت شینگن

پروسه اول اخذ ویزا گرفتن وقت سفارت می باشد تا بتوان در یک زمان مشخص به سفارتخانه مورد نظرمراجعه کرد. وقت سفارت شینگن نیز از این قاعده مستثنی نیست. تفاوت این تعیین وقت در رابطه با ویزای کشور مورد نظرمی باشد؛ به عبارت دیگر از آنجایی که ۲۸ کشور عضو پیمان شینگن هستند و امکان دریافت ویزای تمامی این کشورها وجود ندارد برای سفر می توان کشوری را جهت مقصد اعلام نمود و با مراجعه به سفارتخانه همان کشور اقدام به تعیین وقت سفارت و ویزا کرد.

 در هنگام تعیین وقت سفارت درسفارتخانه کشور مورد نظر مراحلی همچون ارائه مدارک کامل شناسایی، انگشت نگاری و انجام مصاحبه صورت می‌گیرد. این نکته را یادآور می شویم که مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا در سفارت خانه متفاوت است و بر اساس قوانین خود عمل می نمایند این را بدانید که در برخی سفارتخانه ها مصاحبه انجام می شود و در برخی از سفارتخانه ها در زمان تعیین وقت سفارت مصاحبه ای صورت نمی گیرد.

 نحوه دریافت وقت سفارت شینگن

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا در وقت سفارت شینگن

اگر قصد دارید ویزای شینگن دریافت کنید برای وقت سفارت شینگن اقدام کنید. قبل از مراجعه بدانید که مدارک زیر را باید تکمیل کنید.

 • تکمیل فرم درخواست ویزا که باید کامل و بدون نقص باشد و همه گزینه های آن تکمیل شده باشد.
 • از کپی شناسنامه به همراه کارت ملی.
 • دو قطعه عکس رنگی پشت زمینه سفید جدید مشابه با عکس گذرنامه البته سایز عکس بسته به نوع سفارتخانه تعیین می شود.
 • ارائه گواهی اشتغال به کار
 • ارائه سند مالکیت
 • ارائه پرینت حساب بانکی (برای هر نفر ۴۰ میلیون تومان کافی است) البته باید به تاییدیه  و مهر بانک رسیده باشد.
 • ارائه پاسپورت با سه ماه اعتبار بعد از اینکه سفر شروع می شود.
 • ارائه پرینت رزرو بلیط برگشت.
 • ارائه اسناد مربوط به رزرو هتل
 • ارائه مدارک جهت انجام بیمه درمانی مسافرتی که تمامی مشخصات کامل خدمات درمانی در آن عنوان شده باشد.

مدارک لازم جهت حضور برای وقت سفارت

چند مورد از اساسی‌ترین مدارک در زمان وقت سفارت شینگن و مصاحبه که به یکی از سفارتخانه ها باید ارائه شود به شرح زیر است:

رزرو هتل در زمان مصاحبه

حتما برگه و مدارک رزرو هتل را همراه داشته باشید. در غیر این صورت مصاحبه نیمه‌کاره می‌ماند و کار برای متقاضیان چند روز به عقب می‌افتد.

 رزرو بلیط برگشت

از آنجایی که مدت زمان سفر متقاضیان مشخص می باشد و زمان آن تعیین شده است، ارائه بلیط هواپیمای برگشت در زمان وقت سفارت به هنگام مصاحبه ضروری می باشد.

 ارائه بیمه درمانی

هر شخص جهت سفر به کشورهای عضو شینگن بیمه‌نامه سفر خود را باید در زمان وقت مصاحبه سفارت خانه که از آن ویزا دریافت می کند، ارائه دهد.

دریافت وقت سفارت شینگن برای تور فرانسه

 وقت سفارت شینگن برای اخذ ویزای فرانسه توسط شرکت های هواپیمایی صورت می‌گیرد. هموطنان ایرانی توجه داشته باشند که جهت اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت فرانسه فریب کلاهبرداران را نخورده و فقط از شرکت آژانس‌های معتبر اقدام به اخذ ویزا برای سفر به کشور فرانسه نمایند. البته این را بدانید که اخذ ویزا صرفاً بر عهده مقامات سفارت خانه فرانسه می باشد.

وقت سفارت فرانسه که یکی از اعضای پیمان شینگن می‌باشد، به صورت فوری و در ۷۲ ساعت صورت میگیرد. برای پیگیری این امر نیز می توانید به آژانس مذکور مراجعه نمایید و مدارک خود را ارائه دهید. یکی از کارهای مهم که در مسیر گرفتن وقت سفارت فرانسه مهم است، تکمیل نمودن فرم وقت سفارت است که بعد از تکمیل آن را باید به آدرس ایمیل سفارتخانه ارسال کنید. این یکی از مقدماتی ترین کارها جهت اخذ وقت سفارت فرانسه می باشد.

دریافت وقت سفارت شینگن برای تور فرانسه

دریافت وقت سفارت شینگن برای تور ایتالیا

 نحوه جدید تعیین وقت سفارت ایتالیا برای سفر به کشور زیبای ایتالیا این گونه است که با مراجعه به آدرس اینترنتی شخصی که از سمت سفارتخانه ایتالیا اعلام شده است، جهت ارائه درخواست خود مبنی بر رزرو ویزای توریستی یا تجاری اقدام نمایید. نکته جالب در این سیستم جدید این است که مسافران ومتقاضیان سفر به ایتالیا می‌توانند روز مد نظر خود را در میان روزها ارائه شده توسط سفارت خانه که هنوز پر نشده اند، انتخاب نمایند و جهت تعیین وقت سفارت برنامه‌ریزی خود را انجام دهند.

پس از مشخص کردن این کار نسبت به برنامه ای که در سایت سفارتخانه ایتالیا اعلام شده است، اقدام می نمایند. ایتالیا یکی از کشور های پرطرفدار در میان کشورهای عضو پیمان شینگن می باشد که سالانه افراد زیادی برای بازدید و سپری کردن اوقات مفرح به این کشور سفر می کنند.

تعیین وقت سفارت شینگن برای تور اسپانیا

وقت سفارت شینگن اسپانیا جهت اخذ ویزای کشور اسپانیا از طریق آژانس و شرکت های معتبر صورت می‌گیرد. از آنجایی که اسپانیا یکی از مقاصد محبوب در بین آسیا و مخصوصاً ایرانیان است، داشتن اطلاعات کافی در رابطه با تعیین وقت سفارت اسپانیا در این بخش مفید است. دریافت ویزای اسپانیا به همان روشی است که در بخش‌های قبلی به آن ها پرداختیم. با اخذ ویزای اسپانیا می توانید به خاک دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنید.

البته با ویزای اسپانیا می توان به کشورهای دیگری مانند سان مارینو، موناکو، واتیکان، اندورا و چند کشور آمریکای مرکزی نیز سفر نمود. مزیت ویزای اسپانیا در این است که شما می توانید با یک ویزا وارد ۴۰ کشور شوید. توصیه می‌شود اگر می‌خواهید به کشورهای عضو شینگن سفر کنید حتماً ویزای اسپانیا را تهیه کنید از کشورهای بیشتری دیدن نمایید.

تعیین وقت سفارت شینگن برای تور اسپانیا

گرفتن وقت سفارت شینگن برای تور سوئیس

یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن که گرفتن وقت سفارت در آن برای متقاضیان سفر الزامی می باشد، کشور زیبای سوئیس است. دریافت ویزا به منظور سفر به کشور سوئیس و تعیین وقت سفارت سوئیس ابتدا باید به سایت اصلی سفارت سوئیس مراجعه نموده و مدارکی که از طرف سفارتخانه این کشور اعلام می‌شود را آماده نمایید. بعد از آن با آماده کردن مدارک به سفارتخانه این کشور در شهر تهران مراجعه کنید.

 البته می‌توان از طریق نمایندگی و سفارتخانه‌های سایر کشورهای حوزه شینگن اقدام به تعیین وقت سفارت کرد. این نکته را بدانید که این سبک جهت ویزا های کوتاه مدت مانند ویزای توریستی، ویزای کاری و غیره می باشد و اگر شخصی بخواهد بیشتر از ۹۰ روز در این کشور بماند باید به سفارت سوئیس مراجعه کند. سفارتخانه سوئیس برای رفاه حال متقاضیان سیستم آنلاین اینترنتی را برای تکمیل و ارائه مدارک در نظر گرفته است که می توانید به صورت غیر حضوری مدارک را به صورت آنلاین ارائه دهید.

دریافت وقت سفارت شینگن برای تور اتریش

یکی از کشورهای عضو اتحادیه پیمان شینگن که متقاضیان بیشتر جهت خوشگذرانی و تفریحی به این کشور سفر می‌کنند کشور زیبای اتریش میباشد. اتریش کشوری بسیار زیبا و دیدنی است که فوق العاده سرسبز و جذاب می‌باشد. اماکن تاریخی این کشور نیز در قاره سرسبز زبان زد عام و خاص می باشند و بسیاری از مردم جهان برای دیدن این مکان ها به کشور اتریش سفر می‌کنند.

 سفارت اتریش که در نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک 6 و 8 قرار دارد، آماده خدمت‌رسانی و تعیین وقت سفارت اتریش می باشد. برای برقراری تماس با بخش کنسولی سفارت اتریش می توانید روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ و ساعت 14 تا 15به وقت تهران مراجعه کنید. البته برای دریافت گذرنامه و ارائه اسناد و مدارک به تایید رسیده از ساعت 14 تا 14:30 می بایست به سفارت اتریش مراجعه نمود. نکته پایانی اینکه برای درخواست ویزا و یا اقامت اتریش لازم است که حتما از سفارت این کشور وقت قبلی دریافت کنید.

 دریافت وقت سفارت شینگن برای انواع ویزاها

 برای سفر به کشورهای عضو شینگن انواع مختلفی از تعیین وقت سفارت شینگن (به صورت کلی) وجود دارد که در این بخش به توضیحات مختصری در رابطه با انواع وقت های سفارت می پردازیم.

دریافت وقت سفارت شینگن برای ویزای تجاری

اخذ ویزای کار، یکی از نمونه‌های اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت در کشورهای عضو پیمان شینگن می‌باشد.

تعیین وقت سفارت شینگن برای ویزای تحصیلی

دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در کشورهای پیمان شینگن باید جهت وقت سفارت تحصیلی اقدام کنند.

گرفتن وقت سفارت شینگن برای ویزای توریستی

از پرطرفدارترین وقت سفارتخانه ها که برای کشورهای عضو پیمان شینگن صادر می شود، وقت سفارت توریستی این کشور می باشد. برای هر یک از تعیین وقت ها جهت اخذ ویزا مدارکی مشخص جهت پیگیری کارها لازم است. ولی مدارک پایه و اصلی جهت تعیین وقت سفارت همان مدارکی است که در بخش قبلی به آن اشاره شد. تفاوت اصلی در ارائه مدارک بستگی به نوع ویزا دارد.

 دریافت وقت سفارت شینگن برای انواع ویزاها

تعیین وقت سفارت شینگن برای ویزای بلند مدت

 ویزای بلند مدت معمولا توسط تجار و بازرگانان استفاده می شود تا بتوانند در طی سال بارها به کشورهای عضو شینگن سفر کنند و با ورود و خروج به سرزمین‌های این پیمان بتوانند کارهای تجاری مفیدی انجام دهند. جالب است بدانید که در هنگام وقت سفارت تضمینی برای این که شما بخواهید بیش از ۹۰ روز در کشورهای عضو بمانید دیگر نیاز به ویزا نخواهد بود. ویزا های بلند مدت شینگن 90 روزه صادر می شوند و برای اینکه بیشتر در خاک این سرزمین ها بمانید نیز باید درخواست اقامت کنید.

 این کار از طریق سفارتخانه مذکور صورت می‌گیرد. درخواست اقامت کار ساده ای نمی باشد. ابتدا باید سه ماه از خاک کشورهای عضو پیمان شینگن خارج شوید و سپس جهت اقامت به سفارتخانه شخصی اقدام نمایید. اقامت تحصیلی و اقامت تجاری از جمله اقامت های راحت نسبت به دیگر اقامت ها می باشند. البته از طریق ازدواج با یکی از اهالی کشورهای عضو شینگن نیز می توان اقامت این کشورها را دریافت نمود.

مراحل اخذ وقت سفارت فوری شینگن

 1. جهت گرفتن وقت سفارت شینگن به صورت فوری می توانید با آژانس ها و شرکت های مربوطه ارتباط برقرار کرده و پس از بررسی اطلاعاتی در این زمینه به دست آورید.
 2. اگر تصمیم خود را برای گرفتن وقت سفارت نهایی کردید باید تصویر پاسپورت مسافر را از طریق ایمیل یا تلگرام به آژانس مذکور ارسال نمایید.
 3. توجه داشته باشید فرمهای ارسالی را به دقت پرنمایید. اگر در ارسال و تکمیل فرم ها مشکلی باشد شرکت مذکور هیچگونه مسئولیتی را بر عهده نمی گیرد.
 4. قبل از گرفتن وقت سفارت تضمینی برای برخی از سفارتخانه‌ها واریزی صورت می‌گیرد. در صورت نیاز این عمل باید قبل از تعیین وقت سفارت صورت گیرد.
 5. وقت سفارت زمانی نهایی می‌شود که مدارک به صورت کامل در اختیار کارشناسان قرار گرفته باشد و هر دو طرف به توافق نهایی رسیده باشند. این کار طی توافق همکاری و با امضای طرفین صورت می گیرد.

مشاوره برای گرفتن تعیین وقت سفارت کشورهای شینگن

 همواره ریجکت شدن ویزاها برای متقاضیان یک امری ناخوشایند بوده است و بسیاری از افراد جهت تعیین وقت سفارت شینگن وقت بسیار زیادی می گذرانند. در صورت رد شدن ویزای خود مشکلات عمده ای برایشان به وجود می آید ودر نهایت اقدام به اخذ ویزا از یک سفارت‌خانه دیگر می نمایند. نکته قابل توجه این است که اگر ویزا در سفارت خانه انجام شده و ریجکت یابد در یک سفارت‌خانه دیگر نیز این امکان با درصد بالایی وجود دارد.

از این رو توصیه میشود قبل از هر اقدامی جهت اخذ ویزای کشورهای عضو پیمان شینگن حتماً با مشاور و کارشناسان این زمینه مشورت لازم را انجام دهید و اگر اطلاعات کافی در این زمینه بدست ‌آورید دیگر چنین مشکلی برایتان پیش نمی‌آید و یا درصد ریجکت شدن ویزا به شکل قابل توجهی کاهش می یابد. لازم به ذکر است که در زمان مصاحبه اگر افسر کنسولگری نتواند اطلاعات مورد نیاز متقاضی را به طور کامل دریافت کند، درخواست اخذ ویزا را رد می‌کند.

رد شدن ویزا در زمان تعیین وقت سفارت شینگن

 در این بخش به مواردی که باعث می‌شود ویزا در زمان تعیین وقت سفارت با برگشت مواجه اشاره می‌کنیم.

 عدم ارائه مدارک معتبر جهت برگشت به کشور: یکی از بزرگترین علت های ریجکت شدن ویزای شینگن مخصوصا برای ایرانی ها نداشتن دلیل محکم و قانونی برای برگشت می‌باشد.

 عدم سفر قبلی به خارج از ایران (خالی بودن پاسپورت): برخی از افراد با نداشتن سفرهای قبلی حتی به کشورهای اطراف ایران اقدام و به اخذ ویزای شینگن می کنند. این کار سبب ریجکت شدن ویزا می شود.

داشتن دعوتنامه از اقوام درجه یک: برخی از متقاضیان تصور می کنند به دلیل اینکه دعوتنامه از اقوام درجه یک دارند، ویزای آنها پذیرفته می گردد و در زمان مصاحبه مدارک آنها تائید می شود. در برخی موارد این چنین نیست و داشتن دعوتنامه سبب ریجکت شدن ویزا می گردد.

 دلایل برگشت ویزا در زمان تعیین وقت سفارت شینگن

 قوانین دریافت وقت سفارت شینگن و اخذ ویزای شینگ

 قوانین ویزای شینگن و اخذ وقت سفارت شینگن به قانون‌های گفته می‌شود که توسط اتحادیه اروپا تعیین می‌گردد. این قوانین در حوزه کشورهای شینگن و اعضا دیگر اتحادیه اروپا به اجرا در می آید. این قوانین به گونه ای ابلاغ شده است که اگر فردی غیر اروپایی تمایل دارد به کشورهای عضو شینگن سفر کند باید ویزای شینگن را دریافت نماید.

همانطور که اشاره شد که کشورهای پیمان شینگن ۲۲ عضو دارند که کشورهای نروژ و سوئیس قوانین شبیه به قانون شینگن دارند که ویزای این کشورها نیز مانند قوانین ویزای شینگن صادر میشود. به صورت کلی ویزای شینگن پس از وقت سفارت در چهار نوع A –B- C- D تقسیم بندی می شود.

خلاصه ای از مطالب در رابطه با وقت سفارت حوزه شینگن

 • جهت اخذ ویزای شینگن بلندمدت نیازمند ویزای اقامتی این کشورها می باشید.
 • انواع وقت سفارت از جمله تحصیلی، توریستی و تجاری تعیین می‌شود.
 • رزرو هتل، رزرو بلیط رفت و برگشت و ارائه بیمه درمانی در زمان وقت مصاحبه الزامی می‌باشد.
 • اسپانیا و آلمان از جمله کشورهای عضو پیمان شینگن می‌باشند که افراد بسیاری تمایل دارند جهت بازدید به این کشورها سفری داشته باشند.
 • می توانید به صورت آنلاین در برخی از سفارتخانه‌ها ثبت نام کنید و پس از آن اقدام به ارائه مدارک لازم نمایید.
 • وقت سفارت را می توان به صورت فوری نیز دریافت کرد.
 • وقت سفارت فرانسه توسط شرکت VFS صورت می گیرد.
 • انواع ویزا برای کشور‌های عضو شینگن صادر می‌شود.
 • شینگن توافقنامه‌ای است که در ۱۴ ژوئن ۱۹۸۵ امضا شده است.
 • اگر میخواهید ویزای شما ریجکت نشود با کارشناسان این امر مشورت داشته باشید.
 • عدم ارائه مدارک معتبر یکی از دلایل رد شدن ویزا محسوب می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.