وقت سفارت شینگن

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

تعیین وقت سفارت شینگن جهت اخذ ویزای کشورهای عضو شینگن صورت می‌گیرد. این کشورها طی توافقی که در سال ۱۹۸۵ با هم داشتند به این توافق رسیدند که بدون پاسپورت به خاک سرزمین‌های یکدیگر وارد شوند. وقت سفارت شینگن برای دریافت ویزا الزامی است.

وقت سفارت شینگن

وقت سفارت شینگن عبارت است از مرحله‌ای که طی آن افراد مسافر به کشورهای عضو پیمان شینگن اقدام به تهیه ویزا می نمایند؛ به عبارت دیگر با ویزای شینگن می توان به 28 کشور اروپایی سفر نمود. این کشورها با یکدیگر به توافق رسیده اند که با حذف پاسپورت و اخذ ویزای واحد که همان شینگن است به خاک همدیگر ورود و خروج داشته باشند، از این رو علاوه بر شهروندان این ۲۸ کشور که کاملاً آزادانه می توانند در این محدوده سفر کنند توریست و مسافران نیز از دیگر کشورها جهت بازدید و مسافرت می توانند با یک ویزای مشترک به خاک این کشورها و ورود و خروج داشته باشند.

 پیمان شینگن جهت رفع محدودیت ها و جابجایی آزادانه یکی از حقوق های بنیادی و پایه بشریت رفتار می نماید. در ادامه این مطلب کشورهای عضو پیمان شینگن را معرفی می کنیم و چگونگی ویزا و اخذ وقت سفارت شینگن  در هر کشوری را بازگو می نماییم. با ادامه این مقاله همراه ما باشید.  قوانین ویزای شینگن و اخذ وقت سفارت شینگن به قانون‌های گفته می‌شود که توسط اتحادیه اروپا تعیین می‌گردد.

این قوانین در حوزه کشورهای شینگن و اعضا دیگر اتحادیه اروپا به اجرا در می آید. این قوانین به گونه ای ابلاغ شده است که اگر فردی غیر اروپایی تمایل دارد به کشورهای عضو شینگن سفر کند باید ویزای شینگن را دریافت نماید. همانطور که اشاره شد که کشورهای پیمان شینگن ۲۲ عضو دارند که کشورهای نروژ و سوئیس قوانین شبیه به قانون شینگن دارند که ویزای این کشورها نیز مانند قوانین ویزای شینگن صادر میشود. به صورت کلی ویزای شینگن پس از وقت سفارت شینگن  در چهار نوع A –B- C- D تقسیم بندی می شود.

وقت سفارت شینگن

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت شینگن

اگر قصد دارید ویزای شینگن دریافت کنید برای وقت سفارت شینگن اقدام کنید. قبل از مراجعه بدانید که مدارک زیر را باید تکمیل کنید.

 • تکمیل فرم درخواست ویزا که باید کامل و بدون نقص باشد و همه گزینه های آن تکمیل شده باشد.
 • از کپی شناسنامه به همراه کارت ملی.
 • دو قطعه عکس رنگی پشت زمینه سفید جدید مشابه با عکس گذرنامه البته سایز عکس بسته به نوع سفارتخانه تعیین می شود.
 • ارائه گواهی اشتغال به کار
 • ارائه سند مالکیت
 • ارائه پرینت حساب بانکی (برای هر نفر ۴۰ میلیون تومان کافی است) البته باید به تاییدیه  و مهر بانک رسیده باشد.
 • ارائه پاسپورت با سه ماه اعتبار بعد از اینکه سفر شروع می شود.
 • ارائه پرینت رزرو بلیط برگشت.
 • ارائه اسناد مربوط به رزرو هتل
 • ارائه مدارک جهت انجام بیمه درمانی مسافرتی که تمامی مشخصات کامل خدمات درمانی در آن عنوان شده باشد.

نحوه گرفتن وقت سفارت شینگن

پروسه اول اخذ ویزا گرفتن وقت سفارت می باشد تا بتوان در یک زمان مشخص به سفارتخانه مورد نظرمراجعه کرد. وقت سفارت شینگن نیز از این قاعده مستثنی نیست. تفاوت این تعیین وقت در رابطه با ویزای کشور مورد نظرمی باشد؛ به عبارت دیگر از آنجایی که ۲۸ کشور عضو پیمان شینگن هستند و امکان دریافت ویزای تمامی این کشورها وجود ندارد برای سفر می توان کشوری را جهت مقصد اعلام نمود و با مراجعه به سفارتخانه همان کشور اقدام به تعیین وقت سفارت و ویزا کرد.

 در هنگام تعیین وقت سفارت شینگن درسفارتخانه کشور مورد نظر مراحلی همچون ارائه مدارک کامل شناسایی، انگشت نگاری و انجام مصاحبه صورت می‌گیرد. این نکته را یادآور می شویم که مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا در سفارت خانه متفاوت است و بر اساس قوانین خود عمل می نمایند این را بدانید که در برخی سفارتخانه ها مصاحبه انجام می شود و در برخی از سفارتخانه ها در زمان تعیین وقت سفارت مصاحبه ای صورت نمی گیرد.

نحوه گرفتن وقت سفارت شینگن

انواع وقت سفارت شینگن

شینگن توافقنامه‌ای است که در 14 ژوئن 1985میان صنفی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا امضا شد. جهت دریافت ویزا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و چهار کشور عضو اتحادیه تجارت آزاد نیاز به وقت سفارت شینگن می باشد. این کشورها عبارتند از: اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، اوکزامبورگ، مالت، هلند، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلووکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و بریتانیا که به غیر از پنج کشور از این 28 کشور الباقی در سالهای بعد از ۱۹۸۵ به این پیمان ملحق شده اند.

البته به زودی کشورهایی مانند بوسنی، کوزوو، مقدونیه به همراه ترکیه نیز به این کشورها ملحق می‌شوند. این کشورها کاندید عضویت در این پیمان هستند. با توجه به هدف افراد از سفر به کشورهای عضو شینگن یکی از ویزاهای نوع اول، دوم و یا ویزای نوع سوم برای عزیمت به افراد داده می‌شود. به صورت کلی وقت سفارت شینگن در هر سه مورد وجود دارد. برای سفر به کشورهای عضو شینگن انواع مختلفی از تعیین وقت سفارت شینگن (به صورت کلی) وجود دارد که در این بخش به توضیحات مختصری در رابطه با انواع وقت های سفارت می پردازیم.

دریافت وقت سفارت شینگن برای ویزای ترانزیت فرودگاهی

ویزای نوع اول به عنوان ویزای ترانزیت فرودگاهی شناخته می شود که با دریافت آن می‌توانید در یکی از فرودگاه های محدوده کشورهای عضو شینگن پرواز خود را تعویض کنید و به کشور دیگر خارج از محدوده شینگن سفر کنید. در واقع به همراه داشتن این ویزا تنها برای استفاده از فرودگاه های محدوده شینگن می باشد.

دریافت وقت سفارت شینگن برای ویزای تجاری

اخذ ویزای کار، یکی از نمونه‌های اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت در کشورهای عضو پیمان شینگن می‌باشد.

دریافت وقت سفارت شینگن برای ویزای توریستی

از پرطرفدارترین وقت سفارتخانه ها که برای کشورهای عضو پیمان شنگن صادر می شود، وقت سفارت توریستی این کشور می باشد. برای هر یک از تعیین وقت ها جهت اخذ ویزا مدارکی مشخص جهت پیگیری کارها لازم است. ولی مدارک پایه و اصلی جهت تعیین وقت سفارت همان مدارکی است که در بخش قبلی به آن اشاره شد. تفاوت اصلی در ارائه مدارک بستگی به نوع ویزا دارد.

دریافت وقت سفارت شینگن برای ویزای تحصیلی

دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در کشورهای پیمان شینگن باید جهت وقت سفارت تحصیلی اقدام کنند.

وقت سفارت شینگن برای ویزای بلند مدت

 ویزای بلند مدت معمولا توسط تجار و بازرگانان استفاده می شود تا بتوانند در طی سال بارها به کشورهای عضو شینگن سفر کنند و با ورود و خروج به سرزمین‌های این پیمان بتوانند کارهای تجاری مفیدی انجام دهند. جالب است بدانید که در هنگام وقت سفارت شینگن برای این که شما بخواهید بیش از ۹۰ روز در کشورهای عضو بمانید دیگر نیاز به ویزا نخواهد بود. ویزا های بلند مدت شینگن 90 روزه صادر می شوند و برای اینکه بیشتر در خاک این سرزمین ها بمانید نیز باید درخواست اقامت کنید.

 این کار از طریق سفارتخانه مذکور صورت می‌گیرد. درخواست اقامت کار ساده ای نمی باشد. ابتدا باید سه ماه از خاک کشورهای عضو پیمان شنگن خارج شوید و سپس جهت اقامت به سفارتخانه شخصی اقدام نمایید. اقامت تحصیلی و اقامت تجاری از جمله اقامت های راحت نسبت به دیگر اقامت ها می باشند. البته از طریق ازدواج با یکی از اهالی کشورهای عضو شینگن نیز می توان اقامت این کشورها را دریافت نمود.

مراحل اخذ وقت سفارت شینگن فوری

 • جهت گرفتن وقت سفارت شینگن به صورت فوری می توانید با آژانس ها و شرکت های مربوطه ارتباط برقرار کرده و پس از بررسی اطلاعاتی در این زمینه به دست آورید.
 • اگر تصمیم خود را برای گرفتن زمان مصاحبه نهایی کردید باید تصویر پاسپورت مسافر را از طریق ایمیل یا تلگرام به آژانس مذکور ارسال نمایید.
 • توجه داشته باشید فرمهای ارسالی را به دقت پرنمایید. اگر در ارسال و تکمیل فرم ها مشکلی باشد شرکت مذکور هیچگونه مسئولیتی را بر عهده نمی گیرد.
 • قبل از گرفتن زمان مصاحبه برای برخی از سفارتخانه‌ها واریزی صورت می‌گیرد. در صورت نیاز این عمل باید قبل از تعیین وقت سفارت صورت گیرد.
 • وقت سفارت زمانی نهایی می‌شود که مدارک به صورت کامل در اختیار کارشناسان قرار گرفته باشد و هر دو طرف به توافق نهایی رسیده باشند. این کار طی توافق همکاری و با امضای طرفین صورت می گیرد.

دریافت وقت سفارت شینگن برای کشور فرانسه

 وقت سفارت فرانسه که یکی از اعضای پیمان شینگن می‌باشد، به صورت فوری و در ۷۲ ساعت صورت میگیرد. برای پیگیری این امر نیز می توانید به آژانس مذکور مراجعه نمایید و مدارک خود را ارائه دهید. یکی از کارهای مهم که در مسیر گرفتن زمان مصاحبه فرانسه مهم است، تکمیل نمودن فرم وقت سفارت است که بعد از تکمیل آن را باید به آدرس ایمیل سفارتخانه ارسال کنید. این یکی از مقدماتی ترین کارها جهت اخذ وقت سفارت فرانسه می باشد.

دریافت وقت سفارت شینگن برای کشور فرانسه

اخذ وقت سفارت شینگن برای  کشور ایتالیا

 نحوه جدید تعیین زمان مصاحبه برای سفر به کشور زیبای ایتالیا این گونه است که با مراجعه به آدرس اینترنتی شخصی که از سمت سفارتخانه ایتالیا اعلام شده است، جهت ارائه درخواست خود مبنی بر رزرو ویزای توریستی یا تجاری اقدام نمایید. نکته جالب در این سیستم جدید این است که مسافران ومتقاضیان سفر به ایتالیا می‌توانند روز مد نظر خود را در میان روزها ارائه شده توسط سفارت خانه که هنوز پر نشده اند، انتخاب نمایند و جهت تعیین وقت سفارت برنامه‌ریزی خود را انجام دهند.

پس از مشخص کردن این کار نسبت به برنامه ای که در سایت سفارتخانه ایتالیا اعلام شده است، اقدام می نمایند. ایتالیا یکی از کشور های پرطرفدار در میان کشورهای عضو پیمان شینگن می باشد که سالانه افراد زیادی برای بازدید و سپری کردن اوقات مفرح به این کشور سفر می کنند.

تعیین وقت سفارت شینگن برای کشور اسپانیا

وقت سفارت شینگن جهت اخذ ویزای کشور اسپانیا از طریق آژانس و شرکت های معتبر صورت می‌گیرد. از آنجایی که اسپانیا یکی از مقاصد محبوب در بین آسیا و مخصوصاً ایرانیان است، داشتن اطلاعات کافی در رابطه با تعیین وقت سفارت اسپانیا در این بخش مفید است. دریافت ویزای اسپانیا به همان روشی است که در بخش‌های قبلی به آن ها پرداختیم. با اخذ ویزای اسپانیا می توانید به خاک دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنید.

البته با ویزای اسپانیا می توان به کشورهای دیگری مانند سان مارینو، موناکو، واتیکان، اندورا و چند کشور آمریکای مرکزی نیز سفر نمود. مزیت ویزای اسپانیا در این است که شما می توانید با یک ویزا وارد ۴۰ کشور شوید. جهت تعیین وقت سفارت اسپانیا می توانید با مراجعه به سایت سفارت این کشور اقدامات اولیه را به انجام برسانید و مراحلی را که این سایت نسبت به انجام کارها عنوان می‌کند را پیگیری کنید. توصیه می‌شود اگر می‌خواهید به کشورهای عضو این پیمان سفر کنید حتماً ویزای اسپانیا را تهیه کنید از کشورهای بیشتری دیدن نمایید.

دریافت وقت سفارت شینگن برای کشور سوئیس

یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن که گرفتن وقت سفارت در آن برای متقاضیان سفر الزامی می باشد، کشور زیبای سوئیس است. دریافت ویزا به منظور سفر به کشور سوئیس و تعیین زمان مصاحبه این کشور ابتدا باید به سایت اصلی سفارت سوئیس مراجعه نموده و مدارکی که از طرف سفارتخانه این کشور اعلام می‌شود را آماده نمایید. بعد از آن با آماده کردن مدارک به سفارتخانه این کشور در شهر تهران مراجعه کنید.

 البته می‌توان از طریق نمایندگی و سفارتخانه‌های سایر کشورهای حوزه شینگن اقدام به تعیین زمان مصاحبه کرد. این نکته را بدانید که این سبک جهت ویزا های کوتاه مدت مانند ویزای توریستی، ویزای کاری و غیره می باشد و اگر شخصی بخواهد بیشتر از ۹۰ روز در این کشور بماند باید به سفارت سوئیس مراجعه کند. سفارتخانه سوئیس برای رفاه حال متقاضیان سیستم آنلاین اینترنتی را برای تکمیل و ارائه مدارک در نظر گرفته است که می توانید به صورت غیر حضوری مدارک را به صورت آنلاین ارائه دهید.

 گرفتن وقت سفارت شنگن برای کشور اتریش

یکی از کشورهای عضو اتحادیه پیمان شینگن که متقاضیان بیشتر جهت خوشگذرانی و تفریحی به این کشور سفر می‌کنند کشور زیبای اتریش میباشد. اتریش کشوری بسیار زیبا و دیدنی است که فوق العاده سرسبز و جذاب می‌باشد. اماکن تاریخی این کشور نیز در قاره سرسبز زبان زد عام و خاص می باشند و بسیاری از مردم جهان برای دیدن این مکان ها به کشور اتریش سفر می‌کنند.

سفارت کشورهای حوزه شینگن در ایران

 سفارت اتریش که در نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک 6 و 8 قرار دارد، آماده خدمت‌رسانی و تعیین وقت سفارت شینگن می باشد. برای برقراری تماس با بخش کنسولی سفارت اتریش می توانید روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ و ساعت 14 تا 15به وقت تهران مراجعه کنید. البته برای دریافت گذرنامه و ارائه اسناد و مدارک به تایید رسیده از ساعت 14 تا 14:30 می بایست به سفارت اتریش مراجعه نمود. نکته پایانی اینکه برای درخواست ویزا و یا اقامت اتریش لازم است که حتما ا سفارت این کشور وقت قبلی دریافت کنید.

سایر وقت سفارت ها :

مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت پرتقال

وقت سفارت پرتغال

دریافت وقت سفارت پرتغال اولین قدم برای اخذ ویزای این کشور است. در این مقاله نکات لازم در خصوص چگونگی دریافت وقت سفارت و سفر

مطالعه »
چند نکته برای روز مصاحبه سفارت لهستان

وقت سفارت لهستان

در این مقاله جهت آشنایی کامل با نحوه تعیین وقت سفارت لهستان همراه ما باشید، اگر تصمیم گرفته اید که به کشور لهستان سفر کنید

مطالعه »

وقت سفارت شینگن

تعیین وقت سفارت شینگن جهت اخذ ویزای کشورهای عضو شینگن صورت می‌گیرد. این کشورها طی توافقی که در سال ۱۹۸۵ با هم داشتند به این

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند