وقت سفارت آفریقای جنوبی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

وقت سفارت آفریقای جنوبی

مراحل مختلفی جهت اخذ ویزای آفریقای جنوبی توسط هر متقاضی باید سپری شود که منجر به تکمیل پرونده و ارائه مدارک می شود. یکی از این مراحل وقت سفارت آفریقای جنوبی می باشد که در این مجموعه به نکاتی در این رابطه می پردازیم.

معرفی آفریقای جنوبی

 قبل از سفر به هر کشوری داشتن اطلاعاتی از آن برای مسافران مفید و مناسب خواهد بود. کشور آفریقای جنوبی در جنوبی ترین نقطه قاره آفریقا می‌باشد. کشوری که در خود کشور دیگری را جای داده است. از نظر جغرافیایی جمهوری آفریقای جنوبی در جنوب آفریقا و در ساحل های دو اقیانوس اطلس و هند قرار دارد. این کشور با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمباوه، موزامبیک و سوازیلند همسایه میباشد. کشور لسوتو در درون این کشور قرار گرفته است. سه قوه متفاوت این کشور در سه شهر بزرگ آفریقای جنوبی قرار دارند. مرکز و پایتخت آفریقاژوهانسبورگ می‌باشد. نزدیک به ۴۴ میلیون نفر جمعیت دارد که ۸۰ درصد آنها سیاه‌پوست می‌باشند. تنها ۷ درصد مردم این کشور سفیدپوست هستند. دین بیشتر م ردم آفریقایی مسیحی بوده که نزدیک به ۸۰ درصد افراد را تشکیل می دهد. تنها دو درصد مردم آفریقا مسلمان هستند. جهت اخذ ویزا تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی می توانید به شرکت یا آژانس مربوطه مراجعه نمایید.

وقت سفارت آفریقای جنوبی

 یکی از محبوب‌ترین ویزاها در میان مسافران ویزای توریستی این کشور می باشد. افراد زیادی هستند که تمایل دارند صرفاً جهت بازدید از اماکن این کشور اقدام به سفر کنند. در این بخش به نکاتی در رابطه با ویزای توریستی و تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی می پردازیم. وقت به مانند سایر تعیین وقت سفارت دیگر کشورها جهت اخذ ویزا و روادید تعیین می شود. در واقع وقت سفارت جهت مصاحبه و اخذ ویزا صورت می گیرد. برای سفر به کشور آفریقای جنوبی پس از دریافت پاسپورت، اخذ ویزا لازم و ضروری می باشد. برای دریافت ویزا مراحلی را هر فردی باید سپری کند که یکی از آنها تعیین وقت جهت مصاحبه می باشد.

وقت سفارت آفریقای جنوبی

مدارک مورد نیاز وقت سفارت آفریقای جنوبی

بعد از اینکه مدارک جهت ارائه به سفارتخانه آفریقای جنوبی تکمیل و این مدارک توسط مسافران به سفارتخانه داده شد از سمت سفارت آفریقای جنوبی زمانی برای مصاحبه به آنان داده می‌شود. به صورت کلی به زمان ارائه شده به مسافر جهت مصاحبه تعیین وقت سفارت گفته می شود. هدف از این امر نیز شناسایی بیشتر مسافر، عنوان کردن هدف سفر و ارائه مدارک میباشد .با ادامه این مطلب همراه باشید تا اطلاعات کاملی در این زمینه کسب نمایید. جهت اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی مدارکی را هر فردی باید درنظر بگذارد. این مدارک عبارت است از:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا فقط با خودکارجوهر مشکی.
 • دو قطعه عکس رنگی پشت زمینه سفید که به تازگی گرفته شده باشد.
 • ارائه گذرنامه ای که حداقل کمتر سه ماه اعتبار داشته باشد و حداقل دو صفحه خالی در آن وجود داشته باشد. (یکی برای تائید مهر ویزا و دیگری جهت مهر ورود خروج).
 • کپی پاسپورت از صفحه های 2 الی 5 و کپی ویزای قبلی کشور آفریقای جنوبی.
 • نامه اصلی جهت عدم مخالفت کارفرما با حامی (تأکید می‌شود که این نامه باید به صورت اصل باشد و کپی آن به تنهایی پذیرفته نیست. همچنین این نامه باید دارای مهر باشد. تاریخ صدور این نامه در ماه جاری بوده و بیش از یک ماه از تاریخ درخواست آن نگذشته باشد.)
 • البته ارائه رزرو هتل نیز در زمان تعیین وقت مصاحبه به مسئولین این بخش نیز لازم و ضروری میباشد. میتوانید جهت جلو افتادن کارهایتان مسئولیت این دو بخش را به آژانس و شرکت های معتبر بسپارید. البته نه تنها این دو مقوله بلکه جهت اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی می توانید از شرکت و آژانس های مذکور استفاده نموده و کارهایتان را به آنها بسپارید.

مراحل تعیین وقت سفارت افریقای جنوبی

برای درخواست ویزا تقریباً در تمامی سفارتخانه‌ها نیاز به وقت قبلی میباشد. در واقع به غیر از چند کشور که با وزارت امور خارجه ایران قرارداد همکاری امضا نموده اند برای سفر به سایر کشور ها تعیین وقت سفارت الزامی می باشد. از این رو مسافران و متقاضیان جهت تکمیل مدارک، انجام مصاحبه و انگشت نگاری در روز تعیین شده توسط سفارتخانه باید به این مرکز مراجعه نمایند.

باید بدانید که هر وزارتخانه‌ای سیاست‌های مربوط به خود را جهت اعطای نوبت دارد و با توجه به تعداد درخواست ها روزهای مختلفی را جهت اخذ ویزا به متقاضیان ارائه می دهد. تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی نیز به همین شکل است و با توجه به تعداد درخواست ها مسئولین این سفارتخانه اقدام به نوبت دهی جهت وقت سفارت می نمایند؛ اما آنچه که در این بین مهم تلقی می‌شود، زمان اخذ ویزا است که در سفارت آفریقا تا سه هفته به طول می انجامد.

برخی از آژانس های مسافرتی هستند که به صورت فوری اقدام به تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی می‌کنند. افرادی که به ناچار تمایل دارند کارهای اخذ ویزای را به سرعت پیش ببرند، می‌توانند این امور را به آژانس های معتبر در این بخش بسپارند. با اندکی هزینه بیشتر می توانید به صورت فوری اقدام به این عمل نمایید.

کافی است که اطلاعات و مدارک اولیه را به آنها داده و با خیال آسوده در انتظار تعیین وقت سفارت بمانید. به صورت معمولی نزدیک به ۲۵ روز طول می‌کشد که وقت سفارت تعیین شود. ولی به صورت فوری می‌توان ۵ روزه وقت سفارت را تعیین نمود. با اعتماد به کارشناسان شرکت مذکور می توانید ویزای فوری آفریقای جنوبی را به دست آورید.

به غیر از خردسالان که با ویزای پدر و مادر خود به کشور آفریقای جنوبی سفر می‌کنند، تمامی افرادی که قصد سفر و اخذ ویزای این کشور را دارند، باید جهت دریافت تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی اقدام کنند. زمان تعیین وقت سفارت با توجه به حجم کاری متفاوت است. ولی حداقل ۲۰ روز زمان می برد که وقت سفارت جهت اخذ ویزا تعیین شود. اگر حجم کاری بالا باشد، نزدیک به ۲۷ روز می برد که وقت سفارت صادر شود. هزینه صندوق سفارت در زمان ارائه مدارک از هر فرد دریافت می‌شود.

مراحل تعیین وقت سفارت افریقای جنوبی

انوع تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی

تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی با توجه به نوع ویزا متفاوت می باشد . در واقع وقت سفارت این کشور در انواع مختلفی تعیین می شود که در این بخش به آن ها خواهیم پرداخت .

تعیین وقت سفارت برای ویزای توریستی

این نوع وقت به منظور دریافت ویزای توریستی انجام می گیرد . در واقع افراد در روز مصاحبه باید افسر مربوطه را قانع کنند که تنها هدفشان تفریح و گردش در این کشور است. ویزای توریستی کشور آفریقای جنوبی به مسافرانی تعلق می گیرد که صرفاً قصد بازدید، گردش و سپری کردن اوقات مفرح در این کشور را دارند.

تعیین وقت سفارت برای ویزای کاری

اگر به منظور کار و اشتغال به آفریقای جنوبی سفر می کنید باید به تعیین وقت سفارت این کشور به منظور کار و تجارت اقدام کنید. برای این منظور ارائه نامه و برگه از سوی کارفرما آفریقایی لازم و ضروری است.

تعیین وقت سفارت برای ویزای تحصیلی

ادامه تحصیل نیز یکی از انواع تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی محسوب می شود که مراحل و مدارک مربوط به آن نسبت ه دیگر موارد متفاوت است.

هزینه تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی

به غیر از هزینه‌هایی که در بخش های مختلف جهت اخذ ویزای آفریقای جنوبی پرداخت می کنید، جهت تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی نیز به مانند سایر تعیین وقت کشورهای دیگر باید هزینه‌ای پرداخت نمایید. هزینه جهت انگشت نگاری و مصاحبه دریافت می‌شود.

همزمان ارائه مدارک جهت تکمیل ویزا و قبل از اینکه جهت مصاحبه به سفارتخانه آفریقای جنوبی مراجعه نمایید مبلغی جهت تعیین وقت دریافت می‌شود. نکته قابل توجه این است که این هزینه به صورت شخصی و انفرادی است از این رو هر متقاضی باید به صورت مجزا این هزینه را پرداخت کند. نکته دیگر اینکه برای خردسالان این هزینه به صورت کمتر دریافت می‌شود، ولی در زمان تعیین وقت مصاحبه انگشت نگاری از آنان صورت خواهد گرفت.

نکات مهم جهت گرفتن وقت سفارت آفریقای جنوبی

در این بخش در رابطه با شرایط و نکات مهم جهت ویزا و تعیین وقت سفارت آفریقای جنوبی می‌پردازیم.

 • تنها از سفارتخانه آفریقای جنوبی امکان گرفتن ویزا وجود دارد و هیچ رابطی در این سفارت خانه به ارائه خدمات نمی‌پردازد.
 • در هنگام تحویل دادن مدارک حضور شخص متقاضی الزامی میباشد.
 • مدارک ارائه شده به سفارتخانه تماماً بایگانی میشود و قابل استرداد نمی باشد.
 • تا زمانی که ویزا صادر گردد اصل گذرنامه در اختیار سفارتخانه آفریقای جنوبی قرار دارد.
 • هر یک از متقاضیان باید دارای گذرنامه انفرادی باشند و سفارتخانه از پذیرش مدارک همراه یا همراهان معذور می باشد.
 • اگر فرزندان زیر هجده سال تمایل دارند به این کشور سفر کنند یا باید همراه والدین باشند یا اینکه از آنان رضایت نامه کتبی داشته باشند.
 • سفارت آفریقای جنوبی در روزهای یک شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ آماده فعالیت است.
 • استرداد گذرنامه ودیعه فقط در روز پنجشنبه صورت می‌گیرد.

نکات مهم جهت گرفتن وقت سفارت آفریقای جنوبی

سفارت آفریقای جنوبی در تهران

برای مسافران ایرانی اخذ ویزای آفریقای جنوبی در به تهران صورت می گیرد که آدرس این سفارتخانه عبارت است از خیابان ولیعصر، مقابل پمپ بنزین باغ فردوس، خیابان ۱۲ و پلاک ۵.

سایر وقت سفارت ها :

انواع وقت سفارت لوکزامبورگ

وقت سفارت لوکزامبورگ

اگر قصد سفر به کشور لوکزامبورگ را دارید، برای گرفتن ویزای این کشور باید ابتدا اقدام به گرفتن وقت سفارت لوکزامبورگ کنید. برای گرفتن وقت سفارت

مطالعه »
انواع وقت سفارت کرواسی

وقت سفارت کرواسی

سفر و مهاجرت به کشور های اروپایی یکی از پرطرفدار ترین انواع مهاجرت در ایران می باشد. برای مهاجرت شما نیاز به اخذ ویزای مرتبط

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند