مهاجرت به فرانسه

فایل صوتی مهاجرت به فرانسه
 • چگونه مهاجرت کنیم ؟
 • سریعترین راه مهاجرت چیست ؟
 • بهترین راه مهاجرت برای ایرانیان
 • مدارک لازم برای مهاجرت

مهاجرت به فرانسه در چند سال اخیر از طرفداران بسیاری برخوردار است. راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور فرانسه وجود دارند که می توان به مهاجرت از طریق ازدواج با یک شهروند و یا تبعه فرانسوی اشاره کرد. البته این نوع اقامت از شرایط متنوعی برخوردار می باشد.

شرایط مهاجرت به فرانسه

فرانسه جزء کشورهای قدرتمند اروپایی است که افراد بسیاری برای مهاجرت به این کشور از راه های مختلف مانند تور اروپا اقدام می کنند. برخی مهاجرت موقت به فرانسه را انتخاب می کنند و برخی نیز ترجیح می دهند اقامت دائم این کشور را کسب نمایند. مهاجرت به این کشور با هر هدفی که باشد می تواند مورد توجه بسیاری از افراد در جامعه قرار گیرد. با توجه به اهمیت مهاجرت به این کشور قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با انواع مهاجرت به فرانسه و راه های اقدام آن را برایتان بازگو کنیم.

مهاجرت به فرانسه

در ابتدا در رابطه با اهمیت این مهاجرت با شما عزیزان به بحث می نشینیم و سپس در رابطه با روش های مختلف مهاجرت به این کشور قدرتمند اروپایی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد. پس اگر مهاجرت به کشور فرانسه را در میان کشورهای اروپایی دیگر انتخاب کرده اید، توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات جامع تری را کسب نمایید.

کشور فرانسه را می توان از کشورهای قدرتمند از لحاظ سیاسی در غرب اروپا به شمار آورد. عضو اتحادیه اروپا و همچنین سازمان ملل متحد از جمله افتخاراتی است که این کشور سال‌هاست که از آن ها برخوردار است و شاید این دو عامل و البته فرهنگ غنی این کشور باعث انتخاب آن برای مهاجرت شده است. در تصمیم گیری جهت مهاجرت به فرانسه باید به نکات مهمی توجه کرد که یکی از مهم ترین آن ها شرایط زندگی در این کشور می باشد.

 با توجه به این مهم قصد داریم در این زمینه اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. نیروهای داخلی توسط مقامات فرانسوی بسیار مورد حفاظت قرار می گیرند. این امر باعث می شود استخدام در حوزه اداری این کشور کاری بس دشوار و با موانع بزرگی همراه باشد. در واقع در چند سال گذشته جذب نیروهای خارجی در این کشور سخت تر از آن چیزی بود که تصورش را می کردید در صورتی که در سال های اخیر با موانع کمتری برای استخدام نیروهای غیر فرانسوی مواجه می شویم.

مهاجرت به فرانسه

دلایل مهاجرت به فرانسه

مهاجرت دلایل مختلفی را در برمی گیرد که با توجه به هر کدام از این دلایل، افراد می توانند اهداف مهاجرت خود را به این کشور قدرتمند اروپایی تعیین کنند. این نکته را بدانید که تنها برای امور تفریحی و گردشگری اقدامات جهت مهاجرت به این کشور انجام نمی شود. شاید در برخی از ایام افراد برای تفریح به این کشور سفر کنند ولی دلایل مهاجرت آن ها به این کشور می تواند فراتر از این موضوعات باشد.

 برخی به دلایل کاری تمایل دارند به این کشور مهاجرت کنند و برخی نیز با توجه به دانشگاه های معتبری که این کشور از آن ها برخوردار است اقدام به کسب اقامت این کشور می کنند. البته دلایل دیگری نیز برای مهاجرت به کشور فرانسه وجود دارند که با توجه به نظر افراد مهاجر تعریف می شوند.

دلایل مهاجرت به فرانسه

شرایط مهاجرت به فرانسه

مهاجرت بهاین کشور از شرایط مختلفی برخوردار است که یکی از مهم ترین آن ها دریافت ویزا با توجه به مدت اقامت در این کشور می باشد. ویزای فرانسه برای مهاجرت به این کشور از ملزومات محسوب می شود و با دریافت آن می توان وارد خاک فرانسه شد. با توجه به این موضوع می توانید دو نوع ویزا براساس مدت اعتبار را انتخاب و به دریافت آن از طریق سفارت خانه فرانسه در تهران اقدام نمایید.

 ویزای بلند مدت و همچنین کوتاه مدت از انواع ویزای فرانسه محسوب می شوند که هر کدام از ویژگی و اعتبار مشخصی برای حضور در این کشور برخوردار هستند. ویزای بلند مدت با اعتبار بیش از نود روز صادر می شود و ویزای کوتاه مدت با اعتبار کمتر از نود روز. اقامت های کوتاه مدت از نوع شنگن محسوب می شوند که افراد ملزم ارائه گذرنامه با اعتبار مناسب می باشند. نوع گذرنامه نیز برای مهاجرت به فرانسه تأثیر گذار می باشد. گذرنامه رسمی، دیپلماتیک و عادی از جمله این موارد می باشند.

انواع مهاجرت به کشور فرانسه

انواع مهاجرت به فرانسه می تواند از طریق ویزا های مختلف انجام گیرد. در واقع برای اینکه بتوانید به فرانسه مهاجرت کنید باید هدف خود را مشخص کنید و سپس اقدام به دریافت ویزای موردنظر نمائید. در این بخش به توضیحاتی در رابطه با انواع این مهاجرت اشاره خواهیم کرد. مهاجرت می تواند به دلایل مختلفی صورت گیرد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به ازدواج در فرانسه اشاره کرد. کسانی که قصد ازدواج با یکی از شهروندان فرانسوی را در سر می‌گذرانند ،می‌توانند به کشور فرانسه مهاجرت کنند و اقدام به اقامت دائم این کشور نمایند.

از دیگر موارد مربوط به مهاجرت به کشور فرانسه می توان به مهاجرت تحصیلی این کشور اشاره کرد. ادامه تحصیل در فرانسه می تواند یکی از هدف‌های مهاجرت به این کشور محسوب شود. از دیگر موارد مربوط به این مهاجرت کار و تجارت می باشد. افرادی که قصد اشتغال در کشور فرانسه را دارند اقدامات لازم جهت اخذ اقامت دائم این کشور را به انجام می‌رسانند. البته دلایل دیگری نیز برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که می توان به مهاجرت با خرید ملک در این کشور اشاره کرد. با ایجاد کارآفرینی در کشور فرانسه نیز می توانید اقامت دائم این کشور را کسب کنید.

انواع مهاجرت به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

ادامه تحصیل در کشور فرانسه یکی از دلایلی است که افراد برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه آن را انتخاب می‌کنند. کسانی که قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه را دارند می‌توانند به دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنند. البته شرط لازم برای ورود به خاک فرانسه داشتن ویزای تحصیلی این کشور می باشد.

البته طبق قوانینی که در این کشور وجود دارد اگر شما در حوزه اتحادیه اروپا قرار گرفته باشید دیگر نیازی به دریافت ویزای تحصیلی این کشور ندارید و با یک گذرنامه می توانید خود را وارد کشور فرانسه کنید؛ اما اگر در محدوده زندگی می ‌کنید که جزء این اتحادیه نیست می ‌بایست به دریافت ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کنید و سپس مراحل مهاجرت تحصیلی به فرانسه به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور را به انجام برسانید.

دریافت ویزای تحصیلی برای مهاجرت به فرانسه

 • ثبت نام در پردیس این کشور و درخواست پذیرش ویزای دانشجویی که می بایست از طریق CEF انجام گیرد. البته ازطریق سفارت خانه فرانسه نیز می توانید درخواست ویزای تحصیلی این کشور را ارائه دهید.
 • برگه ای دال بر ثبت نام شما در نهادی مستقر در فرانسه که به امضای این موسسه رسیده باشد (نامه پذیرش)
 • اثبات توان مالی در حدود 615 یورو در ماه
 • ارائه بلیط ورود و خروج هواپیما با روز و زمان خروج شما از فرانسه
 • ارائه بیمه درمانی با اعتبار 30 هزار یورو
 • رزرو اقامتگاه مناسب در نزدیکی دانشگاه و یا برگه اقامت در خوابگاه دانشجویی

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه

اشتغال و کار یکی از دلایلی است که افراد برای دست یافتن به آن مهاجرت کاری به فرانسه را انتخاب می‌کنند. کسانی که قصد کار و اشتغال در این کشور را دارند می بایست به دریافت ویزای کار این کشور اقدام کنند؛ اما نکته مهم‌تر از ویزا دریافت اجازه کار در این کشور می باشد که تنها از طریق یک کارفرمای فرانسوی امکان‌پذیر است.

 بنابراین اگر قصد ادامه کار در کشور فرانسه را دارید باید به اخذ اجازه کار از طریق یک شخص فرانسوی که به عنوان کارفرما شما را معرفی می‌کنند، باشید. اگر شما در حوزه اتحادیه اروپا و یا کشور سوئیس قرار دارید دیگری نیازی نخواهید داشت که با ویزای کار وارد این کشور شوید و نیاز به اجازه کار نخواهید داشت.

مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق کارآفرینی

اگر قصد مهاجرت به کشور فرانسه برای اقامت بلند مدت ده ساله را دارید توصیه می کنیم گزینه کارآفرینی و سرمایه گذاری در این کشور را مورد بررسی قرار دهید. کسانی که بتوانند در فرانسه به سرمایه گذاری بزرگ و موفق در بستر خلق زمینه های کاری اقدام کنند دیگر نیازی برای اخذ ویزای کار و یا مهارت های مربوط به اقامت در فرانسه را نخواهند داشت.

 البته میزان توان مالی برای سرمایه گذاری بلند مدت در فرانسه از شروط این نوع اقامت است که باید فرد متقاضی از آن برخوردار باشد. اقامت بلند مدت ده ساله اقتصادی در فرانسه تنها با سرمایه گذاری غیر سودگرانه امکان پذیر است. مهاجرت با هدف سرمایه گذاری ازشرایط مختلفی برخوردار است که می توانید از کارشناسان مربوطه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

نکاتی در رابطه با مهاجرت به فرانسه ازطریق کارآفرینی

جهت مهاجرت به این کشور از طریق کارآفرینی چند نکته را برای شما عزیزان یاد آور می شویم. برای سرمایه گذاری در کشور فرانسه نیازی به اقامت چند ساله در این کشور نیست. همچنین مانند مهاجرت کاری نیاز نیست افراد از تجربه و مهارت خاصی برخوردار باشند تا بتوانند اجازه اقامت در این کشور را دریافت نمایند.

از دیگر موارد می توان به عدم نیاز به مهارت های مختلف زبانی در این کشور اشاره کرد. شما عزیزان می توانید سرمایه گذاری خود را ازطریق دوستان به صورت شراکت به انجام برسانید و یا این امکان فراهم شده است که به صورت جداگانه از طریق تائید ریاست این سرمایه گذاری برای ایجاد بستر کارآفرینی به انجام برسد.

اگر به قصد سرمایه و کارآفرینی مهاجرت به کشور فرانسه را انتخاب کرده اید مسلماً امکان اقامت بلند مدت با موانع کمتر را برای خود مهیا نموده اید؛ اما برای سرمایه گذاری در فرانسه فرد کارآفرین باید حداقل میزان سرمایه را در نظر بگیرد که در این بخش به بیان آن خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری ده میلیون یورو در دارایی های صنعتی و تجاری فرانسه به منظور سرمایه گذاری بلند مدت و همچنین غیر سوداگرانه. این شرط می تواند برای افرادی باشد که در یک شرکت دارای 30 درصد سرمایه می باشند. از مهم ترین موارد پایبندی فرد کارآفرین به امور شهروندی است و آخر اینکه نباید از محکومیت های کیفری برخوردار باشد. تمامی این موارد از شروط سرمایه گذاری بلند مدت غیر سوداگرانه در فرانسه می باشند.

مهاجرت به فرانسه از طریق کارآفرینی

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرتی به فرانسه ازدواج کردن به منظور اقامت دائم در این کشور می باشد. برخی از افراد تنها برای دریافت اقامت دائم با یک شهروند فرانسوی ازدواج می کنند که این امر می تواند برای ان ها دردسرساز شود؛ بنابراین توصیه می کنیم تمامی جوانب را درنظر بگیرید و سپس اقدامات لازم را در این زمینه به انجام برسانید. چهار سال اقامت در فرانسه پس از ازدواج با یک شهروند فرانسوی، که این مورد خود از شرایط مختلفی برخوردار است.

 به عنوان مثال در این مدت باید زوج فرانسوی  از تابعیت این کشور برخوردار باشد. شما همچنان زن و شوهر باقی مانده باشید و از مهارت های زبانی در این کشور همچنان برخوردارید. نکته مهم دیگر ازدواج شما در کشوری غیر از فرانسه است که برای دریافت تابعیت این کشور باید در رجیستری civl این ازدواج را حتماً به ثبت برسانید.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

چند استثنا برای مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

مهاجرت به فرانسه ازطریق ازدواج با یک شهروند فرانسوی از چند استثنا نیز برخوردار است. در واقع این موارد مربوط به پنج سال زندگی پس از ازدواج در فرانسه می باشند که در صورت دارا بودن این شرایط دیگر نیازی به اثبات این مدت زمان نخواهید بود. خدمت کردن در ارتش فرانسه از مواردی است که فرد بلافاصله می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند. دارای شرایط کافی برای پناهنده شدن نیز از دیگر موارد محسوب می شود.

خدمات رسانی در این کشور که نشان دهنده حضور مثبت شما در فرانسه باشد. حضور در یک مدرسه فرانسوی زبان به مدت پنج سال که می تواند مهره مناسبی برای دریافت تابعیت شما در این کشور محسوب شود. حق شهروندی از طریق متولد شدن از یک پدرو مادر فرانسوی که این مورد نیز کاملا مشخص می باشد.

چند استثنا برای مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک

از دیگر موارد مهم برای اقامت دائم در فرانسه خرید ملک در این کشور می باشد. اگر قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارید و دنبال یک راه حل مناسب هستید ما به شما خرید ملک در این کشور را توصیه می کنیم. خرید ملک در کشور فرانسه با داشتن سرمایه مناسب به راحتی امکان پذیر است در برخی موارد می توان اعلام کرد که نیاز به وکیل نخواهد بود. در این کشور برای هر نفر می بایست متراژی به اندازه 14 متر برای زندگی در نظر گرفته شود و اگر شما خانواده دونفره هستید باید خانه ای با متراژ 28 متر را حداقل خریداری نمایید.

با خرید ملک در مدت زمان شش ماه می توانید اقامت این کشور را پس از مهاجرت دریافت نمایید. با خرید ملک در فرانسه و دریافت اقامت این کشور این امکان نیز برای شما فراهم خواهد شد که از طریق کارت مربوط به اقامت فرانسه به کشورهای عضو اتحادیه شنگن بدون دریافت ویزا سفر کنید. برای دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک باید به چند نکته مهم توجه کنید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

شرایط مربوط به خرید ملک در مهاجرت به کشور فرانسه

مهاجرت به فرانسه ازطریق خرید ملک از شرایط مختلفی برخوردار است که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • عدم نیاز به طی کردن مراحل خاص برای اقامت در صورتی که فرد به تنهایی قصد خرید ملک در فرانسه برای اقامت تک نفره را داشته باشد. با این امکان در مدت شش ماه مراحل اقامت او انجام خواهد شد.
 • SCI در واقع یک شرط تجاری است که برای افراد متقاضی برای اقامت بیش از یک نفر در نظر گرفته می شود که افراد باید آن را تأسیس کرده و ملک خریداری‌شده را به نام شرکت SCI به ثبت برسانند. پس از انجام این کار افراد دیگر را سهامدار این شرکت نمایند و دیگر مراحل اقامت را به انجام برسانند.
 • در صورت خرید ملک و یا مغازه در فرانسه ویزای یک ساله به شما تعلق می گیرد که تا پنج سال می توان آن را هر سال تمدید کرد. پس از پنج سال اقامت این کشور برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک

دریافت ویزاهای مختلف با مهاجرت به این کشور

ویزا های مختلفی برای مهاجرت به فرانسه صادر می شوند که افراد با توجه به نوع اقامت خود می‌توانند به دریافت آن اقدام کنند. اگر قصد اقامت دائم در کشور فرانسه را دارید باید به دریافت ویزای بلند مدت این کشور اقدام کنید؛ اما اگر برای تفریح و گشت و گذار به فرانسه مهاجرت می‌کنید، می‌توانید از ویزاهای کوتاه مدت با اعتبار ۳۰ روزه این کشور برخوردار شوید. نکته مهم در رابطه با انواع ویزای مورد نیاز برای مهاجرت به این کشور میزان اعتبار گذرنامه مذکور می باشد.

برای اشتغال، کار و تجارت در کشور فرانسه می بایست به دریافت ویزای کار این کشور اقدام کنید. البته ویزای بلند مدت کاری می‌تواند برای شما کارگشا باشد. از دیگر موارد می‌توان به ویزای ازدواج برای مهاجرت به کشور فرانسه اشاره کرد. کسانی که قصد تابعیت کشور فرانسه را دارند می توانند از طریق ازدواج با یک شهروند فرانسوی اقامت دائم این کشور را کسب کنند. ویزای تحصیلی نیز از موارد مهم برای مهاجرت به کشور فرانسه محسوب می شود.

دریافت ویزاهای مختلف با مهاجرت به این کشور

مهاجرت به کشور فرانسه و دریافت تابعیت

اعطای تابعیت فرانسه دارای شرایط مختلفی می باشد که در این بخش به آنها اشاره خواهیم کرد. کسانی که قصد مهاجرت به فرانسه برای دریافت تابعیت این کشور را دارند باید به مدت پنج سال بتوانند در این کشور زندگی کنند. البته کمتر از این ۵ سال نیز قابل قبول است که باید مدرک معتبر دال بر اقامت در فرانسه را برای دریافت تابعیت این کشور ارائه دهید. از دیگر مواردی که می توان از طریق آن تابعیت کشور فرانسه را دریافت نمود ازدواج با یک شهروند فرانسوی می باشد.

 البته می بایست طبق CAI مهارت های شما مورد ارزیابی قرار گیرند. تا بتوانید تابعیت این کشور را از طریق ازدواج دریافت کنید. از دیگر مواردی که می توان تابعیت این کشور را دریافت کرد مسلط بودن بر فرهنگ و زبان مردمان این کشور می باشد. البته برای گرفتن تابعیت کشور فرانسه افراد می‌بایست کلاس مدنی مهارت را طی کنند تا بتوانند خود را برای تابعیت این کشور آماده نمایند.

مهاجرت به کشور فرانسه و دریافت تابعیت

خلاصه ای از نکات مهاجرت به کشور فرانسه

 • فرانسه جزء کشورهای ابر قدرت دنیا و اروپا محسوب می شود و این امر باعث مهاجرت افراد به این کشور شده است.
 • مهاجرت به کشور فرانسه از روش های مختلفی امکان پذیر است که هر کدام از ویژگی های مختلفی برخوردارند.
 • مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق خرید ملک، مهاجرت از طریق کارافرینی، مهاجرت از طریق تخصص یا کار و غیره از انواع مهاجرت به فرانسه محسوب می شوند.

2 نظرات
 1. shahin می گوید

  ba salam
  man visa 3 saleh france ro tazeh gereftam
  mikhastam bedonam agar ba hamin visa vared besham mitonam taghazaye kar ya zendegi ya panahandegi ro bedam
  lotfan rahnamaie befarmaied]
  mamanonam

  1. سفریار می گوید

   سلام وقن بخیر – میتونید درخواست این مواردی که فرمودید بدید اما هر کدوم دارای شرایط خاص خود می باشند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.