مهاجرت به یونان

فایل صوتی مهاجرت به یونان
  • چگونه مهاجرت کنیم ؟
  • سریعترین راه مهاجرت چیست ؟
  • بهترین راه مهاجرت برای ایرانیان
  • مدارک لازم برای مهاجرت

آیا می دانید بهترین روش برای مهاجرت به کشور یونان کدام است؟ چطور می توان به سادگی از طریق مهاجرت به یونان اقامت دائم این کشور را بدست آورد؟ می دانیم که یونان از محبوب ترین مقاصدهای گردشگری محسوب می شود که هر ساله هزاران گردشگر را به سمت خود می کشاند. موزه ها و آثار باستانی یونان سبب می شود که بسیار از مستندسازان علاقمند شوند که برای همیشه این کشور را برای زندگی انتخاب کنند. امروز قصد داریم روش های مهاجرتی با تور یونان را بررسی کنیم.

شرایط مهاجرت به یونان

به طور کلی مقوله مهاجرت با توجه به کشور مقصد می تواند چندین معنی دهد. مهاجرت به یونان معنی سفر به کشوریونان به صورت موقت و یا دائمی است. افرادی که به سراغ مهاجرت می روند به هر حال از وضعیت کشور مبدأ ناراضی هستند و یا حداقل به این فکر می کنند که کشور مقصد بیشتر با اهداف و سلیقه شان هماهنگی دارد. مهاجرت مقوله ای بسیار دشوار و عجیب است و قطعاً افراد باید در این بین شرایط مختلفی را در نظر گرفته و سپس تصمیم گیری کنند. برای داشتن مهاجرتی ارزان و بدون خطر هرچه اطلاعات شما به روز تر و دقیق تر باشد نتیجه بهتری حاصل خواهید کرد.

انواع مهاجرت به کشور یونان

مهاجرت در انواع مختلف و با اهدافی متفاوتی انجام می شود. در ابتدای راه باید به درستی مشخص شود که چرا قرار است مهاجرت کنید. به طور کلی مهاجرت به اغلب کشور در وهله اول در وضعیت موقتی قرار می گیرد و پس از گذشت زمان دقیق و رعایت یک سری قوانین و اصول می توان از وضعیت موقت به وضعیت دائم تغییر کرد. مهاجرت می تواند به دلایل کاری و یا تحصیلی و از طرفی به دلیل سرمایه و همینطور ازدواج باشد. اهداف دیگری که برای مهاجرت دیده می شود در لاین خرید ملک و همین طور ثبت شرکت است. مشخص است که هر یک از این اهداف شرایط خاصی می طلبد که در بخش مربوطه به آن می پردازیم. به عنوان مثال مهاجرت را در نظر بگیرید، این کشور آنقدر زیبا و دیدنی است که افراد در یکبار سفر به آن ممکن است جذب جاذبه های گردشگری تور اروپا شده تصمیم بگیرند که به این کشور سفر کرده و برای همیشه در آن زندگی کنند. گاه شرایط کاری عالی یک کشور سبب می شود که افراد به فکر مهاجرت باشند و این موضوع در لاین های دیگر نیز قابل بحث است. مهاجرت به کشور یونان دشوار نیست

مهاجرت به یونان از طریق تولد

در خصوص مهاجرت به این کشور از طریق تولد مسایل مختلفی پیش روی شما قرار خواهد گرفت که باید به دقت به تمام جوانب دقت داشته باشید. در واقع مسائلی از قبیل احراز تابعیت نوزادی که متولد می شود تا شرایط انتقال آن. اولین قانون مهاجرت به یونان از طریق تولد در خصوص پاسپورت فرزندی است که در یونان به دنیا می آید. در واقع فرزند متولد شده در یونان تنها زمانی می تواند از شهروندان این کشور محسوب شود که مادر وی در طول دوران بارداری و همینطور زمان تولد فرزند در یونان سکونت داشته باشد.

گزینه بعدی در خصوص پدر فرزند است که باید در زمان تولد از دسته شهروندان یونان محسوب شود. اگر پدر و مادر فرزند هیچ یک از تابعیت یونان نباشند اما اجازه قانونی اقامت در این کشور داشته باشند بررسی می شود که زوجین 5 سال قبل از به دنیا آمد فرزند خود در یونان زندگی کرده اند. این سه شرط بررسی شده اجازه می دهد که فرزند به دنیا آمد در یونان دارای پاسپورت یونانی شود. نوع دیگر نیز به نام تابعیت تبعی وجود دارد که برای افراد زیر 18 سالی است که به سرپرستی پذیرفته می شوند. به روش هایی مهاجرتی به یونان توجه کنید.

مدارک لازم برای مهاجرت به کشور یونان از طریق تولد

برای اینکه بتوانید مهاجرت از طریق تولد داشته باشید اولین و مهمترین مدرک سند رسمی ازدواج است. می دانیم که در یونان یک سری آداب و رسوم وجود دارد که خوشبختانه نیاز به انجام آن نیستید. دقت کنید که فرزندانی که به صورت نامشروع بدنیا آمده باشند در این دایره قرار نگرفته و هرگز شهروند یونان محسوب نمی شوند. در صورتی که فرزند با مادر همخوانی اما با پدر همخوانی نداشته باشد و مادر تابع یونان باشد فرزند می تواند پس از 5 سال به اقامت دائم در یونان اقدام کند. این موضوع در خصوص رابطه پدری نیز صدق می کند.

مهاجرت به یونان از طریق تولد

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج از دیگر گزینه هایی است که در ذهن افراد نقش می بندد. به طور کلی یونان از دسته کشورهایی است که هدف اصلی ازدواج را باروی می داند و یکی از قانون های بسیار عجیب در این کشور این است که اگر زنی دارای شوهر بوده و وی نتواند فرزند داشته باشد می تواند با فرد دیگری ازدواج کرده و به نوعی شوهر دیگری لحاظ کند.

برای اینکه بتوانید مهاجرت به روش ازدواج داشته باشید باید با یک شهروند یونان ازدواج کنید و ثابت کنید که قبلاً ازدواج نکرده اید. در این لاین بانوان نیاز به عرضه گواهی تجرد خواهند داشت. مراسم ازدواج در صورتی که در یونان برگزار شود باید یا به صورت مدنی و یا مذهبی انجام شود. به طور کلی در صورتی که فرد بخواهد در یونان ازدواج کند باید روش های اداری چند هفته ای را تحمل کند تا بتواند گواهی خود را تکمیل کند. مراسم ازدواج توسط یک کشیش و یا شهردار صورت می گیرد و قسم های مورد نیاز اجرا خواهد شد. مهاجرت به یونان می تواند ساده باشد کافیست راهش را بدانیم.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت ازدواج یونانی

اولین و مهم ترین مدرک که برای ازدواج یونانی مورد نیاز است پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل سه ماه خواهد بود. شما نیاز به ارائه گواهی تولد خود دارید و باید این گواهی به زبان یونانی و یا رسمی ترجمه شود. در صورتی که فرد مورد نظر قبلاً ازدواج کرده باشد باید یک سری شواهد ارائه شود مبنی بر این که همسر وی فوت شده و یا طلاق گرفته است. این گواهی بهتر است که به درستی ترجمه شود. شما نیاز به ارائه تأییدیه توسط افسر کنسول دارید در واقع باید مشخص شود که منعی برای ازدواج شما وجود ندارد.

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل از دسته گزینه هایی است که بارها مورد پرسش و پاسخ قرار می گیرد و جوانان کاندیداری اصلی این روش مهاجرت هستند. البته در این خصوص شرایط سنی وجود ندارد.

یونان از بهترین کشورهایی است که برای اخذ بورسیه تحصیلی و همینطور زندگی می تواند عالی باشد. بهرحال بر هیچ کس پوشیده نیست که تحصیل در یونان تقریباً رایگان است و زبان تحصیل نیز یونانی و یا انگلیسی است. دانشگاه های پزشکی یونان معتبرترین دانشگاه های جهان به شمار می آیند. در صورتی که فرد بخواهد در دانشگاه های خصوصی این کشور درس بخواند باید شهریه پرداخت کند.

یکی از شرط های اصلی برای مهاجرت تحصیلی به یونان کسب مدرک زبان است. در واقع بدون تسلط به زبان نمی توانید در این کشور درس بخوانید.

به طور کلی در این کشور برای مقطع لیسانس نیاز به 3 الی 4 سال زمان، مقطع فوق لیسانس نیاز به دو سال و برای دکترا نیاز به 3 سال زمان نیاز دارید. قطعاً این گزینه برای جوانانی که قصد مهاجرت تحصیلی به یونان دارند می تواند انتخاب مناسبی محسوب شود. در نظر داشته باشید که روال تحصیل در یونان به صورت کاملاً تخصصی و عملی طی می شود و شما می توانید این گزینه را به دقت پشت سر بگذارید.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی یونان

بهرحال برای مهاجرت تحصیلی به یونان در ابتدا باید به دنبال ویزای تحصیلی باشید. اولین و مهم ترین مدرکی که در روز مصاحبه از شما خواسته می شود گواهی عدم سوپیشینه است متاسفانه و یا خوشبختانه یونان از دسته کشورهایی است که در این لاین بسیار سختگیر است و افرادی که دارای سوپیشینه هستند به طور کلی از مهاجرت به کشور یونان از طریق تحصیلات صرفنظر کنند.

شما نیاز به ارائه ریز نمرات تحصیلی دارید و بهتر است که آخرین مدرک تحصیلی شما نیز ارائه شود. در نظر داشته باشید که گواهی سلامت، اثبات پشتوانه مالی (تاحدی که بتوانید مکانی برای زندگی اجازه کنید و .. ) و همینطور پاسپورت و شناسنامه معتبر از دیگر گزینه های مهم و ضروری محسوب می شود. مدرک شغلی در صورتی که فرد مورد نظر دارای شغل اجرایی مشخصی باشد باید ارائه شود اما افرادی که مشغول به شغل آزاد بوده و یا برای خود کار می کردند اغلب از این قاعده مستثنا هستند و نیازی به ارائه مدرک نخواهد داشت.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

مهاجرت کاری به یونان

اگر به مهاجرت از طریق تخصص یا کار فکر می کنید متن زیر می تواند به شما کمک کند. می دانیم که در حال حاضر اخذ ویزای کار برای ایرانیان کمی دشوار است و باید یک سری اقدامات صورت گیرد. به طور کلی دو روش پیش روی شما قرار دارد.

در روش اول فرد متقاضی کار در یونان باید لقب job offer داشته باشید این گزینه بسیار زمانبر است. در واقع در ابتدا کارفرما باید 3 ماه آگهی کار خود را اعلام کند و اگر فردی برای کار اعلام شده یافت نشد، کارفرما وضعیت آگهی خود را تسلیم اتحادیه اروپا می کند در این صورت شرایطی فراهم می شود تا افرادی که عضو اتحادیه نیستند هم بتوانند در این مسیر قرار بگیرند. مشخص است که این مورد عملاً غیر ممکن است در واقع قطعاً فردی در اتحادیه اروپا برای کار مورد نظر پیدا شده و هرگز شرایطی برای خارجیان فراهم نخواهد شد. مهاجرت به یونان از طریق کار پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد.

گزینه دوم به صورتی است که فرد مورد نظر از طریق ویزای جستجوی کار که عموما 6 ماه اعتبار دارد وارد یونان شده و کار مورد نظر را پیدا می کند، در این صورت پس از اینکه کار مورد نظر پیدا شد و همینطور روند اجاره مسکن نیز به درستی طی شد فرد می تواند خانواده خود را همراه خود ببرد. این روش منطقی ترین روش مهاجرت کاری به یونان است. نکته مهمی که در این خصوص دیده می شود این است که اگر فرد مورد نظر تواند کار مورد نظر را پیدا کند باید به کشور خود باز گردد و سپس مجدداً به دنبال اخذ ویزای کار باشد.

شرایط اخذ ویزای کار برای مهاجرت به کشور یونان

فرد متقاضی کار باید برای اخذ ویزای کار خود شخصاً اقدام کند. ویزایی که برای این گزینه در نظر گرفته می شود از نوع D است. این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که پیشنهاد کاری دریافت کرده و رزومه این افراد توسط شرکت از قبل تأیید شده باشد. پس از اخذ ویزای کار می توانید خانواده خود را نیز همراه خود برده و البته ملزوم به پرداخت مالیات خواهید بود. پس از ورود به خاک یونان در مدت 30 روز باید خود را اداره پلیس معرفی کنید و اطلاعات خود را اعلام کنید. عموما چنین ویزایی 5 سال اعتبار دارد و در صورتی قالب تمدید خواهد بود که از دید دولت یونان یک پتانسیل قابل قبول تعریف شوید. مهاجرت به این کشور را به طور اصولی انجام دهید.

مدارک لازم برای مهاجرت کاری به یونان

در ابتدا باید ویزای کار دریافت شود، سپس گذرنامه و کپی از تمامی صفحات گرفته می شود. شما نیاز به ارسال دو قطعه عکس دارید. گواهی سلامت فرد متقاضی و همینطور گواهی بهداشت باید ارائه شود. سند و یا اجاره نامه از گزینه های مهم مهاجرتی به یونان محسوب می شود. قطعاً نیاز به فرم تکمیل شده اجازه اقامت از طریق کار در یونان دارید. مهاجرت به یونان از روش های قانونی قابل قبول است.

مهاجرت به یونان از طریق کار

مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

 مهاجرت از طریق خرید ملک باید یک سری اصول را به درستی رعایت کند. به طور کلی مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک در دسته مهاجرت های سرمایه گذاری قرار می گیرند. فرد می توانید داخل کشور یونان ملک خریداری کند، افراد اجازه انعقاد قرارداد با مشارکت زمانی 10 ساله را دارند. فرد می تواند سرمایه گذاری خود را از طریق عقد یک قرارداد اقامت ده ساله در هتل انجام دهد.

یونان اجازه اقامت برای افراد وابسته یعنی اعضای خانواده فرد متقاضی که خرید ملک انجام داده است را می دهد. البته این اقامت تنها 5 سال قابل قبول خواهد بود. گزینه دیگری نیز پیش روی افراد با عنوان مالیت مشترک قرار می گیرد در این روش یک فرد می توانید 50 درصد از سهام را دارا باشد و به این ترتیب دو فرد سرمایه گذار می توانند با خانواده خود به یونان سفر کنند.

صاحبان ملک نیازی به سکونت در ملک خریداری شده ندارد و این ملک می تواند در یونان اجاره داده شود. افرادی که دارای اقامت یونان هستند اجازه کار در این کشور را ندارد و همینطور می توانند شرکت تأسیس کرده و یا ملک خریداری کنند. مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری یک سری مزایا دارد، شما از مالیان های سرسام آور رهایی خواهید یافت، به طور کلی قرارداد می تواند در طول 15 روز و دریافت اجازه برای اقامت در یک ماه به اتمام برسد و مهاجرت از طریق سرمایه از سریعترین روش های ممکن است.

شما می توانید از مزایای بهداشتی و آموزشی یونان استفاده کنید. برای سفر به کشورهای مختلفی که عضو شنگن هستند نیازی به ویزا ندارد. حقوقی که برای شهروندان یونان در نظر گرفته می شود برای شما نیز در نظر گرفته خواهد شد.

مهاجرت به یونان از طریق کارآفرینی

مهاجرت از طریق کارافرینی از گزینه هایی است که در کشور یونان مورد تأیید قرار می گیرد. اگر فرد متقاضی دانشجوی یونان و یا فارغ التحصیل از دانشکده گردشگری یونان باشد می تواند در هتل و همینطور سیستم های کسب و کار در یونان فعالیت کند.

اگر فرد عضو اتحادیه اروپا نباشد فرصتی برای وی فراهم می شود تا به بتوان به عنوان کارآفرین در هتل های یونان فعالیت کند. در ابتدا فرد مورد نظر باید حسابی باز کند و نشان دهد که از تمکن مالی مناسبی برخوردار است، سپس باید فرم مربوطه را تکمیل کرده و ارسال کند. سپس زمانی برای مصاحبه فراهم می شود و فرد باید از موقعیت شغلی و آنچه که در ذهن خود دارد صحبت کند.

مهاجرت به یونان از طریق کارآفرینی

مدات اعتبار سند ازدواج یونانی

شاید بهتر باشد که یک سری نکات ریز در خصوص مهاجرت به یونان را بررسی کنیم. به طور کلی سند ازدواج یونانی 6 ماه از تاریخ صدور اعتبار دارد و در صورتی که فرد متقاضی در طول شش ماه نامزد خود را به عقد دائم در نیاورد نیاز به فراهم سازی مدارک جدید خواهد بود.

آیا با ازدواج با فرد یونانی می توان به اقامت دائم فکر کرد یا خیر؟

 طبق قوانینی که در یونان وجود دارد اگر فردی با یکی از شهروندان یونانی ازدواج کند می تواند در لاین اقامت دائم قرار بگیرد. به این معنی که فرد باید حداقل سه سال در یونان اقامت داشته باشد و دو سال نیز از ازدواج وی گذشته باشد تا بتواند به اقامت دائم دست یابد. به زبان ساده تر اگر به محض ورود به یونان ازدواج کنید باید 5 سال بگذرد تا بتوانید اقامت دائم بگیرید. تمکن مالی همسر از مسایل بسیار مهم در مهاجرت به کشور یونان از طریق ازدواج محسوب می شود. در واقع باید مدرکی قانونی ارائه شود و مشخص شود که مشکل مالی وجود ندارد.

چرا مهاجرت به یونان از طریق تولد آسان است؟

خوشبختانه یونان از دسته کشورهایی است که برای مهاجرت از طریق تولد شرایط را دشوار در نظر نگرفته است و بسیاری از افراد سعی می کنند از این مسیر وارد خاک این کشور شوند. برای مهاجرت از طریق تولد باید گواهی در ثبت احوال تکمیل شود و در آن نام و نام خانوادگی و همینطور ساعت و تاریخ محل ولادت قید شود. از طرف دیگر باید نام و محل اقامت گذر و همینطور وضعیت اقامت مادر نیز عنوان شود. تمامی موارد اعلام شده پس از تأیید از شهرداری می تواند شما را در یک قدیمی مهاجرت به یونان قرار دهد.

قوانین مهم مهاجرت به کشور یونان از طریق تولد

نکته مهم برای مهاجرت به یونان از طریق تولد این است که یونان از دسته کشور هایی است که در ارائه تابعیت از سیسم خونی به صورت فرعی و از سیستم خاک به صورت اصلی استفاده می کند. در واقع از طریق خون تنها می تواند وارد یونان شوید و در صورتی که بخواهید وضعیت اقامت موقت را تبدیل به دائم کرده و از دسته شهروندان یونان محسوب شوید قطعاً نیاز اقامت 5 ساله در خاک یونان خواهید داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.