مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا

مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا یکی از روش هایی است که افراد برای مهاجرت خود انتخاب می نمایند. آلبرتا یکی از روش های اقامت در کانادا است. برای اقدام از طریق آلبرتا کانادا که برای دریافت اقامت دائمی این کشور که در واقع قراردادی است میان اداره مهاجرت مربوطه، نیاز به دو مرحله است: در مرحله اول ابتدا متقاضی تقاضای تشکیل پرونده را در برنامه استانی مربوطه می دهد و در صورتی که درخواست او قبول شده و فرد واجد شرایط باشد، درخواستی را با عنوان برنامه جامع استانی مربوط به اداره مهاجرت کانادا ارائه می کند.

استان آلبرتا

استان آلبرتا در غرب کشور کانادا قرار دارد و دارای جمعیتی ۴۰۰۰۰۰۰ نفره است که در همسایگی آن استان بریتیش کلمبیا با مرکز ونکوور و ایالت مونتانای آمریکا قرار دارد. استان آلبرتا کانادا آب و هوای مرطوب دارد و شهر ادمونتن که در مرکزیت این استان است، پایگاه اصلی نفت کانادا است.

مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا

استان آلبرتا همانند دیگر استان های کانادا بر طبق سیستم اکسپرس انتری فدرال متقاضیان مهاجرت به کانادا را می پذیرد. رفتن به کانادا از طریق استان آلبرتا در صورتی است که متقاضیان مهاجرت قبلاً در برنامه اکسپرس انتری دولت فدرال ثبت نام کرده باشند و زمانی که متقاضی این پروفایل را برای خود داشته باشد، استان آلبرتا به وی گواهی نامزدی داده و ۶۰۰ امتیاز در سیستم امتیاز دهی جامع برای متقاضی به همراه خواهد داشت. در طبقه بندی جهانی مشاغل، اکثر مشاغلی که در گروه A, B, C, O قرار دارند در دسته مشاغل واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا هستند.

مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا

مشاغل گروه D که واجد شرایط برای مهاجرت به آلبرتا

 • مشاغلی که مرتبط با کارکنان و افرادی است که کمک کننده در کارهای مربوط به ساخت و ساز ساختمانی هستند.
 • (NOC 7611)
 • مشاغل دیگری که مرتبط با کارکنان است. (NOC 7612)
 • مشاغلی که در ارتباط با تمیز کننده های چراغ های تیر برق می باشد. (NOC 6661)
 • مشاغلی که با موارد ضدعفونی های مخصوص و ویژه در ارتباط است. (NOC 6662)
 • مشاغلی که مرتبط با سرایداری در مدرسه و منزل می باشد. (NOC 6663)

این نکته حائز اهمیت است که برای مهاجرت به آلبرتا ابتدا از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل نمایید و به خاطر داشته باشید که هر شغلی دارای ظرفیت پذیرش محدودی می باشد.

 • هنگام ایجاد پرونده برای رفتن به کانادا از طریق استان آلبرتا متقاضی باید دارای مجوز معتبری برای کار و دارای اقامت دائمی استان آلبرتا باشد.
 • هدف متقاضی می بایست ادامه زندگی در استان آلبرتا کانادا باشد.
 • در صورتی که متقاضی یکی از مشاغلی را که در گروه های O, A, B است را دارا باشد، باید مدرک معتبری را برای داشتن کار تمام وقت حداقل به مدت یکسال را در طی دو سال گذشته برای رفتن به کانادا از طریق استان آلبرتا داشته باشد.
 • چنانچه متقاضی شغلی در رده بندی گروه های C, D داشته باشد، باید مدرکی معتبر را مبنی بر داشتن کار تمام وقت برای مدت حداقل دو سال در سه سال گذشته برای رفتن به کانادا از طریق استان آلبرتا ارائه دهد.
 • مدرک معتبر آزمون های زبان برای مهاجرت به استان آلبرتا
 • اگر شغلی نیازمند دریافت گواهی نیز باشد باید ضمیمه پرونده گردد.

ارائه اقامت از طریق برنامه AINP

ارائه اقامت از طریق برنامه AINP ظرفیت محدودی دارد که اداره مهاجرت به کانادا هر زمانی که بخواهد می تواند از پذیرش پرونده های جدید جهت مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا صرف نظر کند. بنابراین لازم است که متقاضیان از این جهت اقدامات لازم را زودتر به عمل آورند. هدف برنامه مهاجرتی AINP این است که متقاضیانی جذب کند که در هر رشته و حرفه ای که هستند موجب رشد اقتصاد استان آلبرتا شوند.

دو راه اصلی برای مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا

1. طی اقدامی مستقیم از طریق اداره مهاجرت و شهروندی کانادا

متقاضیان مهاجرت می توانند درخواست مهاجرت دائم خود را مستقیم از طریق برنامه ورود (Express Entry) سریع تحت عنوان هایی که ارائه می گردد به CIC ارائه دهند.

2. اقدام از طریق برنامه استان آلبرتا

اگر متقاضی مهاجرت به آلبرتا باشید گزینه های متفاوتی با شرایط مختلف واجد شرایط بودن وجود دارند که به آن ها خواهیم پرداخت.

مفاد مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا

پیشنهاد کاری کارفرما:

این روش برای دو گروه انجام پذیر است،

 1. کارفرمایان آلبرتایی که در پیدا کردن نیروی کار مناسب آلبرتایی دچار مشکل شده اند و اقدام به استخدام نیروی کار خارجی در مشاغلی که به صورت تمام وقت و دائم هستند می کنند.
 2. نیروهای کاری که پیشنهادی از جانب کارفرمایان آلبرتایی مرتبط با کاری تمام وقت و دائم دارند و تصمیم دارند که با مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا در این استان کار و زندگی کنند.

برنامه (AINP) به سه دسته تقسیم می شود که عبارتند از: روش مبتنی بر کارفرما، کارآفرینی در بخش کشاورزی و روش نیروی کار ماهر.

علاوه بر نیروی ماهر، استان آلبرتا در صدد جذب متقاضیانی در برخی گروه های نیمه ماهر نیز می باشد. برای بسیاری از کارها در برنامه (AINP) به پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی در استان آلبرتا نیاز است که در برخی موارد که فرد دارای سابقه کاری و مهارت های مورد نیاز باشد به تنهایی توانایی اقدام برای این کار را خواهد داشت.

دو راه اصلی برای مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا

جریان اجرایی از سوی کارفرما برای مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا

برای دارا بودن شرایط جریان اجرایی از طرف کارفرما برای مهاجرت باید پیشنهاد کاری معتبری را از سوی یکی از کارفرمایان استان آلبرتا داشته باشید و شامل یکی از زیر مجموعه های زیر باشد:

 • گروه متخصصین و کارگران ماهر

برای قرار داشتنن در دسته متخصصین و کارگران ماهر جهت مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا باید شرایط زیر را دارا باشید:

 1. از جانب یک کارفرمای آلبرتایی یک پیشنهاد کار دائمی تمام وقت در یک فرصت شغلی مهارتی (NOC 0, A, B) داشته باشید.
 2. برای موقعیت شغلی که پیش روی شماست، دارای مهارتی تخصصی و تحصیلات رسمی باشید.
 • گروه فارغ التحصیلان بین المللی

باید شرایط زیر را برای گروه فارغ التحصیلان بین المللی در راستای مهاجرت را داشته باشید:

 1. پیشنهاد کاری که به صورت تمام وقت و دائم باشد و از سوی کارفرمای آلبرتایی دریافت کرده اید در یک فرصت شغلی مهارتی (NOC 0, A, B)
 2. دارای آموزشگاه های تخصصی مورد نیاز و یا تحصیلات آکادمیک برای موقعیت شغلی که پیش روی شماست، باشید.
 3. فارغ التحصیل از یکی از مؤسسات آموزشی تحصیلات تکمیلی (بالاتر از دبیرستان) در کشور کانادا باشید.
 • دسته کارکنان نیمه ماهر

شرایط زیر به منظور مهاجرت آلبرتا برای دسته کارکنان نیمه ماهر می باشد:

پیشنهاد کار دائمی را از یک کارفرمای آلبرتایی دریافت کرده باشید و هم اکنون در حال کار برای آن کارفرما در یکی از مشاغل صنایع زیر باشید:

 1. فرآوری غذا و نوشیدنی
 2. امور مهمان پذیری و هتل داری
 3. تولید
 4. حمل و نقل وسایل نقلیه سنگین راه دور
 5. خدمات غذایی
 6. آموزشگاه های تخصصی و یا تحصیلات رسمی برای موقعیت شغلی که مورد نظر است.

جریان استخدام استراتژیک برای مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا

برای این که شرایط جریان استخدام استراتژیک را در آلبرتا و اقامت در کانادا داشته باشید، نیازی به پیشنهاد کاری نیست. سه گروه برای این جریان وجود دارد:

 • گروه صنایع نیازمند به مجوز و عضویت

برای این که در این دسته قرار بگیرید باید برنامه آموزشی گواهی صلاحیت را توسط سیستم آموزشی صنعتی آلبرتا یا AIT کامل نموده و دو مدرکی که عبارتند از دعوت نامه از AIT و گواهی حائز شرایط بودن را برای برنامه مهاجرت به آلبرتا، دارا باشید.

 • دسته مشاغل مهندسی

برای این که در زمینه مهاجرت به آلبرتا در این گروه قرار بگیرید باید تحصیلات و آموزش کافی را دارا بوده و به عنوان مهندس طراح و یا نقشه کش تجربه کاری در آلبرتا را در فرصت شغلی مناسبی داشته باشید.

افراد خارجی که هم اکنون با مدرک مهندسی نقشه کشی و یا طراحی در استان آلبرتا هستند بدون نیاز به درخواست از جانب یک کارفرمای آلبرتایی می توانند برای برنامه مهاجرتی خود اقدام نمایند.

 • گروه دارندگان ویزای ایالت متحده امریکا

این گروه برای آن دسته از افرادی است که دارای ویزای ایالت متحده امریکا هستند و این که حداقل یک سال در مشاغلی که نیاز به مهارت دارد و تقاضای بالایی نیز برای آن وجود دارد ایجاد شده است. برای این که در مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا از این مسیر اقدام کنید باید هم اکنون در امریکا ویزای کاری موقتی داشته باشید و در شغلی مشغول به کار باشید که مورد نیاز و تقاضای استان آلبرتا است.

جریان استخدام استراتژیک برای مهاجرت به کانادا از طریق استان آلبرتا

ارزیابی مهاجرت به آلبرتا

کانادا پذیرای مدیرانی است که در حرفه و تخصص خود به دنبال چالش های جدیدی هستند و موقعیت های گوناگونی را می طلبند. در این میان متخصصین و کارگران ماهر نیز افرادی هستند که از تخصصی که داشته اند و سوابق کاری و تحصیلات خویش برای مهاجرت و اقامت در کانادا از طریق استان آلبرتا اقدام می نمایند. از طرفی شهروندان مقیم کانادا در استان آلبرتا نیز می توانند تحت شرایطی خاص بستگان خود را سرپرستی کرده تا اینکه بتوانند برای این افراد اقامت کانادا را به دست بیاورند. اما کارکنانی که به طور موقت مقیم کانادا هستند و یا دانشجویان خارجی، یکی از بهترین گزینه ها برای اقامت دائم کانادا می باشند.

سایر نوشته های مهاجرت :

دلایلی مهاجرت به برزیل

مهاجرت به برزیل

اگر تصمیم دارید در آینده نزدیک برای کار و تحصیل به برزیل سفر کنید یا این کشور را برای ادامه زندگی انتخاب کرده اید این

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند