مهاجرت به لهستان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

انواع روش های مهاجرت به لهستان

لهستان یک کشور ایده آل، ارزان و مناسب برای زندگی است. به همین سبب افراد زیادی از کشور های جهان از جمله ایران تصمیم به مهاجرت به لهستان می گیرند. شاید شما نیز به این فکر افتاده اید، تا برای کار، زندگی، تحصیل و یا علل دیگر مهاجرت به لهستان را انتخاب کنید. برای این کار نیاز است اطلاعاتی درباره ی مهاجرت به لهستان داشته باشید. در ادامه سعی داریم تا اطلاعاتی در این مورد در اختیارتان قرار دهیم.

مهاجرت به چه معناست؟

مهاجرت به معنای ادامه زندگی در یک شهر یا کشور بیگانه است. دلایل متعددی برای مهاجرت افراد از کشور و شهر خود به دیگر نقاط جهان وجود دارد. این دلایل می توانند فرد را مجبور به مهاجرت به سرزمین های دیگر بکنند یا تنها به امید بهبود وضعیت زندگی پیشرفت در آن فرد را ملزم به مهاجرت به سایر کشور های مثل لهستان بکند. در مهاجرت دائم شما تابعیت آن کشور را قبول کرده و از حق شهروندی آن کشور برای مثال لهستان برخوردار می شوید. با داشتن این حق شهروندی می توانید از مزایای تابعیت لهستانی نیز استفاده کنید و مانند یک شهروند لهستانی از حقوقی برخوردار باشید که در ادامه بیش تر در این باره صحبت خواهیم کرد.

دلایل مهاجرت به لهستان

مهاجرت از هر کشوری به کشور های دیگر بنا به هر دلیلی هر ساله در حال انجام می باشد. گاهی ممکن است افرادی از کشور های پیشرفته به کشور های متوسط و حتی سطح پایین مهاجرت کنند، البته عکس این موضوع بیش تر مورد توجه قرار گرفته است و بسیار طبیعی به نظر می رسد. یعنی بیش تر مهاجرت های جهان از کشور های سطح پایین تر به کشور های پیشرفته می باشد که دلایل عمده آن وضعیت اقتصادی خوب و مناسب کشور های اروپایی می باشد.

دلایل مهاجرت به لهستان

همان طور که گفتیم برخی دلایل مهاجرت انسان را مجبور به مهاجرت از کشور خود می کند. برای مثال جنگ و فقر عاملی است که فرد را مجبور می کند برای داشتن یک زندگی حتی ساده از کشور خود خارج شده و به دیگر کشور ها مهاجرت کند. یا دلایل دیگری که بیش تر جنبه ی یافتن موقعیت بهتر دارند.

برای مثال افرادی که برای ادامه تحصیل و رسیدن به درجات بالا ترجیح می دهند در دانشگاه های کشور های اروپایی از جمله لهستان تحصیل کنند. یا فرد تخصص های بسیار خوبی دارد و برای پیشرفت در کارش می خواهد در کشور های پیشرفته و دارای اقتصاد و صنعت سطح بالا به ادامه کار بپردازد یا یک تجارت جدید را در این کشور ها آغاز کند.

یکی دیگر از دلایل مهاجرت به لهستان می تواند ازدواج با یک فرد لهستانی باشد. در این صورت زوج باید در یک کشور با هم زندگی کنند که ممکن است لهستان را انتخاب کنند. این ها عمده دلایلی هستند که برای مهاجرت به لهستان و دیگر کشور های اروپایی می توان از آن ها یاد کرد.

مزایای مهاجرت به لهستان

یک خبر خوب این است که لهستان یک کشور بسیار ارزان نسبت به سایر کشور های اروپایی برای زندگی است. شما با مهاجرت به لهستان می توانید به راحتی منزل ارزان خریداری کنید. چرا که قیمت خانه و ملک در این کشور بسیار پایین است. البته این همه چیز نیست. حتی قیمت سایر هزینه های زندگی نیز بسیار مناسب و پایین است و یک کشور بسیار ایده آل برای زندگی می باشد.

شما با مهاجرت به لهستان می توانید حق شهروندی این کشور را به دست آورید و از حقوق شهروندی این کشور نظیر خدمات بهداشتی و درمانی رایگان، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی و دیگر خدمات اولیه که برای یک شهروند و تبعه ی لهستانی رایگان است، استفاده کنید.

شما حتی می توانید بدون اخذ ویزای شینگن به کشور های اروپایی حوزه ی شینگن سفر کنید و دردسر های دریافت ویزا را نداشته باشید. شما با مهاجرت به لهستان یک شهروند لهستانی حساب شده و می توانید حساب بانکی تجاری داشته باشید و با دیگر تجار جهان به راحتی و بدون محدودیت ها و تحریم ها داد و ستد و تجارت کنید.

نکته دیگر این که شما اگر برای ایجاد یک تجارت وارد کشور لهستان شوید و مهاجرت به لهستان را با این هدف انتخاب کنید، می توانید از مزایا و تسهیلات بانکی برای توسعه ی کسب و کارتان استفاده کنید. حتی این کشور تمهیداتی برای کاهش مالیات افراد کارآفرین خارجی در نظر گرفته است. هرچند که قیمت و هزینه ی مالیات این کشور بنا به چیز هایی که گفته شد، آن چنان بالا نمی باشد.

چند قانون برای تابعیت و مهاجرت به لهستان وجود دارد، که البته جدای از قوانین دریافت اقامت دائم هستند. افرادی می توانند تابعیت کشور لهستان را داشته باشند که  متولد لهستان بوده و پدر و مادری از تبعه ی لهستان داشته باشند. دوم افرادی که در این کشور به دنیا آمده و یکی از والدین آن ها تبعه ی لهستان باشد. سوم افرادی که از طریق ازدواج با یک تبعه ی لهستانی، مهاجرت به لهستان را انتخاب می کنند، می توانند تابعیت این کشور را داشته باشند.

انواع روش های مهاجرت به لهستان

اگر شما تبعه لهستان نیستید و قصد مهاجرت به لهستان را دارید، از روش های مختلفی می توانید اقدام به انجام این کار بکنید. برای مثال شما می توانید با گذراندن یک دوره ی تحصیلی در دانشگاه های لهستان اقدام به دریافت اقامت دائم در لهستان و پیدا کردن کار در این کشور بکنید. شما حتماً باید دارای شغل باشید یا کسی مسئولیت تأمین مخارج شما را بر عهده بگیرد تا بتوانید اقامت دائم را از این روش بگیرید.

در صورتی که شما با یک فرد لهستانی ازدواج کنید، می توانید با شرایطی خاص اقدام به دریافت اقامت دائم و مهاجرت به لهستان بکنید. از دیگر روش های مهاجرت به لهستان خرید ملک در این کشور می باشد شما با خرید ملک در لهستان این نکته را یاد آور خواهید شد که تمکن مالی مناسب برای زندگی و کار در این کشور را دارید. یا این که شما می توانید با استخدام در یک شرکت در کشور لهستان زمینه ی مهاجرت به لهستان را فراهم کنید.

یک راه ایده آل تر و البته پر هزینه تر، راه انداختن یک تجارت و کسب و کار توسط شما در کشور لهستان است. شما با ایجاد یک شرکت می توانید علاوه بر این که کسب درآمد می کنید، زمینه ی لازم برای مهاجرت به لهستان را نیز فراهم کنید.

انواع روش های مهاجرت به لهستان

مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج

یکی از راه های به نسبت آسان برای مهاجرت به لهستان ازدواج با یک فرد تبعه لهستان است. فراموش نکنید تبعه لهستان با مقیم لهستان کاملاً دو مقوله مجزا هستند. در قوانین جدید مهاجرت به لهستان یکی از راه های اخذ تابعیت بسیاری از کشور ها از جمله لهستان ازدواج با کسی است که ملیت لهستان را دارد. با این شرایط شما در عرض چند ماه می توانید اقامت دائم و سپس در عرض چند سال تابعیت لهستان را دریافت کنید.

اما اگر با کسی که مقیم لهستان است، ازدواج کنید این مدت زمان اخذ اقامت دائم می تواند چند سال طول بکشد. به صورت کلی شما برای مهاجرت به لهستان باید حداقل 3 سال در لهستان زندگی کنید که بتوانید اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور را بگیرید.

در قوانین تابعیت لهستان شخصی که با یک تبعه ی لهستانی ازدواج می کند، می تواند تبعه ی لهستان شناخته شود. اما برای انجام کار های اداری و رعایت قوانین این فرد باید به مدت دو سال اقامت دائم لهستان را اخذ کند و حداقل 3 سال از تاریخ ازدواجش با تبعه ی لهستانی گذشته باشد. ازدواج در لهستان در دو محل صورت می گیرد.

ابتدا باید ازدواج در دفاتر رسمی ثبت شود و بعد در اماکن مقدس پیوند ازدواج صورت پذیرد. شما برای مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج حتماً باید ازدواجتان را در دفاتر رسمی USC ثبت نمایید. سپس برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید و پس از گذشت حداقل 3 سال از زمان ازدواجتان تابعیت لهستان را اخذ نمایید.

مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل

یکی از دلایل مهاجرت به لهستان، تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. عموماً دانشجویان پزشکی علاقه ی وافری به تحصیل در دانشگاه های لهستان را دارند. یکی از دلایل این علاقه بین دانشجویان، هزینه ی کم زندگی و تحصیل در کشور لهستان می باشد. علاوه بر این که هزینه های زندگی در لهستان ارزان است، حتی برخی دانشگاه های این کشور به دانشجویان بین الملل تسهیلات و کمک هزینه هایی را نیز پرداخت می کنند.

شما می توانید پس از گرفتن پذیرش در یکی از دانشگاه های این کشور پس از مدتی اقدام به مهاجرت به لهستان و گرفتن تابعیت این کشور را بکنید. خالی از لطف نیست که بگوییم این کشور دارای دانشگاه های بسیار با کیفیت و با درجات بالا است. برای مثال دانشگاه ورشو در زمره ی 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و از سطح علمی مناسبی برخوردار می باشد.

افرادی که تابعیت یکی از کشور های اروپایی را دارند، برای تحصیل در دانشگاه های لهستان نیازی به دریافت ویزا و مجوز ندارند. اما دانشجویان ایرانی به مانند سایر دانشجویان دیگر نقاط جهان باید اقدام به دریافت ویزای تحصیلی بکنند. البته پیش از گرفتن ویزای تحصیلی لهستان ابتدا می بایست از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش گرفته باشید تا بتوانید ویزای تحصیلی دریافت کنید.

شما در حین تحصیل در هر مقطع نمی توانید بیش از یک حد خاصی در هفته کار کنید و درآمد داشته باشید. اما بعد از گذراندن یک دوره ی تحصیلی در دانشگاه های لهستان شما می توانید کار پیدا کرده و اقامت دائم از طریق کار را بگیرید.

مهاجرت به لهستان از طریق خرید ملک

یکی از راه های قدیمی مهاجرت به لهستان، خرید ملک در این کشور بوده است که البته در سال های اخیر به سبب سوء استفاده هایی که از این روش شده است، کم تر کسی از این راه کار برای مهاجرت به لهستان و اخذ اقامت دائم این کشور استفاده می کند. قیمت ملک در ورشو لهستان تقریباً هر متر 1000 یورو می باشد. همان طور که قبلاً نیز گفته شد قیمت ملک در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی پایین تر می باشد.

امروزه در قوانین بسیاری از کشور های اروپایی برای اخذ تابعیت از طریق خرید ملک آمده است که فرد باید حداقل زمین یا ملکی با ارزش 30000 یورو خریداری کند تا بتواند به این کشور مهاجرت کند. البته این نکته را یادآور می شویم این روش اخذ تابعیت و مهاجرت به لهستان از طریق خرید ملک تقریباً در لهستان و بیش تر کشور های اروپایی به سختی انجام می گیرد و آن ها بیش تر مهاجران را به سمت سرمایه گذاری و کار آفرینی در لهستان و اروپا ترغیب می کنند و تمایلی به جذب مهاجر از طریق تنها خرید ملک ندارند.

البته اگر هم بتوانید با خرید ملک اقامت دائم و تابعیت این کشور را بگیرید، باید برای انجام کارهای اخذ تابعیت حداقل 5 سال ساکن آن ملک در لهستان باشید.

مهاجرت به لهستان از طریق کارافرینی

یکی از روش های مهاجرت به لهستان و دیگر کشور های اروپایی که بسیار مورد استقبال دولت های این کشور ها قرار گرفته، جذب کارآفرین و مهاجرت از این طریق می باشد. به این شکل که شما پول خود را در قالب ایجاد یک شرکت و تجارت جدید در لهستان سرمایه گذاری می کنید و پس از کارآفرینی در لهستان می توانید اقدام به گرفتن تابعیت و مهاجرت به لهستان بکنید. شما حتی می توانید برای خانواده خود نیز اقامت دائم بگیرید.

برای ثبت شرکت در لهستان و مهاجرت به لهستان از طریق کارافرینی شرایط خاصی وجود دارد. پیش از اقدام به این کار باید در درخواست ویزای خود این موضوع را قید کرده و اساسنامه شرکت خود را تنظیم نمایید. در اساسنامه باید اطلاعاتی همچون محل فعلی که برای شرکت در نظر گرفته اید، نام و اطلاعات مدیران و سهام داران و کارکنان شرکت، موضوع کار شرکت، حداقل سرمایه ای که برای این کار اختصاص داده اید.

نام شرکت و البته یک قبض تلفن مربوط به آدرس محل شرکت ارائه نمایید که در اثبات درستی حرف شما خدشه ای وارد نشود. بسته به نوع شرکتی که تأسیس می نمایید، حداقل سرمایه مورد نیاز طبق قوانین کشور لهستان متفاوت است. در ابتدا بهتر است نوع شرکتتان از نوع شرکت های با مسئولیت محدود و شراکت محدود باشد، تا هم هزینه کم تری به عنوان سرمایه اولیه در نظر بگیرید، هم مالیات کم تری بپردازید و هم چنین بتوانید از بانک ها تسهیلات و وام دریافت کنید. پس از ثبت شرکت و 5 سال اقامت و کار در لهستان شما می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

مهاجرت به لهستان از طریق کارافرینی

مهاجرت به لهستان از طریق تخصص یا کار

شما با استخدام در شرکت های لهستانی نیز می توانید اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور را دریافت کنید. البته برای کار کردن در شرکت های تخصصی لهستانی که امکان ارسال دعوت نامه از آن ها وجود داشته باشد، نیازمند تخصص و مهارت در کارتان هستید. پس پیش از اقدام برای گرفتن ویزای کار این کشور شما باید دعوت نامه ی کاری از یک کارفرما در لهستان دریافت کنید.

ابتدا می بایست کارفرمایی در لهستان از شما برای استخدام در شرکت خود دعوت کند و رسماً برایتان دعوت نامه ارسال کند. البته این روش بیش تر برای افراد تحصیل کرده با مدارج بالا اتفاق می افتد. در این روش کارفرما ابتدا می بایست در خواست کار خود را 3 ماه در روزنامه های داخل لهستان منتشر کند. اگر درخواستی برای کار وجود نداشت و یا فرد مورد نظر به هر دلیلی انتخاب نشد. آگهی باید به مدت 3 ماه در اتحادیه اروپا منتشر شود.

در این حالت نیز اگر متقاضی برای این کار پیدا نشد. آن گاه فردی در دیگر کشور های جهان از جمله ایران می تواند این درخواست را بپذیرد و اگر در مصاحبه شغلی نیز پذیرفته شد، آن گاه کارفرما دعوت نامه ای برای او ارسال کرده و مخارج و حقوق فرد را قبول می کند. با این روش شما می توانید ابتدا ویزای کار لهستان و پس از گذشت حداقل 5 سال کار کردن در لهستان اقدام به دریافت تابعیت این کشور و مهاجرت به لهستان بکنید.

هزینه های زندگی در لهستان

خوشبختانه هزینه های زندگی در لهستان نسبت به سایر کشور های اروپایی بسیار پایین است. شما می توانید با قیمت بسیار مناسب ملک خریداری کنید. مالیات های این کشور نیز بسیار پایین هستند. اقتصاد کشور لهستان بر پایه ی کشاورزی، صنایع حمل و نقل و … می باشد. تحصیل در دانشگاه ها و مراکز علمی این کشور عموماً رایگان است. علاوه بر این شما می توانید از خدمات درمانی و بهداشتی به صورت رایگان استفاده کنید.

سایر نوشته های مهاجرت :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند