مهاجرت به نیوزیلند

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت چیست

آیا می دانید شرایط مهاجرت به نیوزیلند چگونه است؟ آیا از شرایطی که قبل از مهاجرت به نیوزیلند باید به انها توجه کنید آگاه هستید؟ شاید بهتر باشد در ابتدا در خصوص مهاجرت به نیوزیلند کمی صحبت کنیم و علت و دلایل مهاجرت به نیوزیلند را بررسی کنی. در نظر داشته باشید که مهاجرت فرآیندی بسیار حساس است که باید قبل از عملی کردن آن به تمامی جوانب دقت شود.

مهاجرت چیست

به طور کلی اینطور که به نظر می رسد مهاجرت برای همه افراد انتخاب مناسبی نخواهد بود در واقع در ابتدا باید بررسی شود که هدف از مهاجرت چیست و چرا قرار است که کشور خود را ترک کنید و کشور دیگری را انتخاب کنید. باید شفاف سازی کنید که آیا تمامی شرایط لازم در خصوص مهاجرت را دارا هستید یا خیر.

با هدفی که که تصمیم به اقامت دائم در کشوری به جز کشور خود دارید قطعا باید بررسی کنید که آیا می توانید با فرهنگ و زبان کشور مقصد هماهنگی داشته باشید یا خیر. برای داشتنی مهاجرتی موفق تنها نیاز مالی ملاک نبوده و بسیاری از جوانب روحی، جسمی، عاطفی، کاری و …. باید بررسی شود. برای مهاجرت به نیوزیلند یک سری اصول و قوانین وجود دارد.

مهاجرت چیست

انواع مهاجرت نیوزیلند

به طور کلی می دانیم که مهاجرت از گزینه هایی محسوب می شود که با دلایل مختلفی انتخاب می شود.

یکی از روش های مهاجرت کسب و کار و سرمایه گذاری که خود شامل چندین شاخه از قبیل خرید ملک و یا ثبت شرکت می شود. این نوع از مهاجرت برای افرادی مناسب است که قصد دارند میزان درآمد خودرو را افزایش داده و کسب و کاری بهتر از قبل برای خود راه بیندازند. خوشبختانه در این روش در صورتی که برنامه ریزی صحیح باشد می توان نتیجه خوبی گرفت.

گزینه های دیگر نیز وجود دارد که می تواند با هدف تحصیل، ازدواج، کارافرینی و … باشد. مثلاً افرادی که از وضعیت تحصیل در کشور خود ناراضی هستند و یا به دنبال تخصصی خاص هستند که دانشگاه های کشور مبدا در اختیار آنها قرار نمی دهد به این ترتیب به سراغی کشوری می روند که شرایط تحصیل برای آنها بهتر باشد.

این موضوع برای افرادی که می خواهند کسب و کاری جدید در قالب کارافرینی راه بیندازند و به نوعی مسیر راه در کشور مقصد برایشان هموارتر است به سراغ مهاجرت از طریق کارافرینی اقدام می کنند این موضوعات سبب می شود تا بحث مهاجرت و انتخاب روش درست کمی پیچیده به نظر برسد.

مهاجرت به نیوزیلند از طریق خرید ملک

باید توجه داشته باشیم که از نیوزیلند قیمت ملک از سال 2004 تا به حال به مرز دو برابر شدن رسیدن است و اگر به مهاجرت از طریق خرید ملک فکر می کنید باید در ابتدا بررسی کنید که آیا واقعاً می توانید از پس خریدن ملک مناسب که بتواند اقامت دائم این کشور را در اختیارتان قرار دهد برآیید یاخیر.

به طور کلی خرید ملک در این کشور شاید به نسبت سایر کشورهای جهان بسیار گران تر باشد و این موضوع کمی مهاجرت به نیوزیلند از طریق خرید ملک را دشوار می کند و مشخص است که افرادی که دارای سرمایه های قابل قبول و وسیعی هستند می توانند از طریق خرید ملک اقامت این کشور را در دست بگیرند. دقت کنید که میزان حقوق در این کشور از سایر کشورها بالاتر است و این موضوع سبب گرانی قیمت ملک شده است. از طرفی دیگر آب و هوای در این نقطه بسیار عالی است.

اگر روزی بخواهید ملک خود را بفروشید باید بدانید که در قانون کشور نیوزیلند این طور قید شده است که فروش ملک به منزله بطلان اقامت شما محسوب می شود.

پس از خرید ملک زمانی تعیین خواهد شد که به شما حق اجاره دادن ملکتان را نمی دهد. اما به طور کلی با رعایت ارزش مالی تعیین شده برای خرید ملک می توانید صاحب اقامت در این کشور شوید و مشکلی از این دست برای مهاجرت به نیوزیلند دیده نمی شود. البته اقامت در ابتدا در وضعیت موقت قرار می گیرد و در صورت تأیید می توانید پس از یک سال اقامت خود را تمدید کنید.

مهاجرت به نیوزیلند از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل از دیگر گزینه هایی است که شما را نیوزیلند خواهد رسانید. در این روش باید یک سری عوامل به درستی بررسی شود و سپس تصمیمات لازم اخذ شود.

به طور کلی شرایط تحصیل در این کشور به این صورت است که در ابتدا شرایط فعالیت و میزان سواد و تخصص دانشجو بررسی می شود و بهترین دانشگاه به او معرفی خواهد شد. آزمون هایی وجود دارد که مشخص می کند میزان مهارت فرد متقاضی تا چه حد است.

برای درخواست پذیرش در دانشگاه های این کشور در ابتدا باید فرم مربوطه را به درستی تکمیل و ارسال کنید. این فرم هزینه دارد و این هزینه در صورت قبول یا عدم قبولی بازگردانده نمی شود. در ابتدا باید در سایت مخصوص به دانشگاه ثبت نام کرده و ریز نمرات سال های تحصیلی خود را اعلام کرده و ثابت کنید که مشکل مالی از این قبیل ندارید.

مهاجرت به نیوزیلند از طریق تحصیل نسبت به سایر کشورها بسیار آسانتر است. عموماً مخالفتی در خصوص تحصیل در این کشور دیده نمی شود. کشور نیوزیلند به نسبت سایر کشورها پذیرش بیشتر دارد و این موضوع سبب می شود که بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در دانشگاه های این کشور شوند.

اگر دانشجوی تمامی وقت باشید در زمان پرداخت شهریه مراحل ارائه ویزا شروع می شود و البته این ویزا یک سال پس از فارغ التحصیلی شما نیز قابل قبول است. در این تایم می توانید به سراغ شغل مناسبی رفته و با تشکیل تفاهم نامه با دفت مهاجرت کشور تا چهار سال می توانید مهاجرت به نیوزیلند داشته باشید. گزینه دیگری که برای دانشجویان پاره وقت دیده می شود این است که ویزای عرضه شده به این افراد 9 ماه اعتبار دارد و باید به فکر تمدید آن باشند.

مهاجرت به نیوزیلند از طریق تحصیل

مهاجرت به نیوزیلند از طریق کار

مهاجرت از طریق تخصص یا کار خود به چندین دسته تقسیم می شود. گزینه اول برای فارغ التحصیلانی است که به تازگی درس خود را تمام کرده اند این افراد می توانند در ارگان هایی که نیاز به تخصص آنها باشد می توانند شروع به کار کنند. شغل انتخاب شده باید مطابق با رشته تحصیلی فرد باشد. اعتبار این ویزا حدود 2 سال بوده و فرد نمی تواند خانواده خود را به همراه ببرد.

در نیوزیلند ویزای دیگر نیز وجود دارد که به افرادی تعلق می گیرد که می توانند اقتصاد نیوزیلند را بهبود ببخشند. این ویزا دارای یک سری امکانات کار و تحصیل نیز برای خود فرد و همینطور خانواده وی فراهم می سازد. در این ویزا می توانید بر اساس اقتصاد خود امتیاز بندی شوید و حداقل امتیاز برای اینکه بتوانید با این ویزا مهاجرت به نیوزیلند داشته باشید 160 است. فردی که 12 ماه در نیوزیلند کار کند تنها 60 امتیاز می گیرد.

در ارائه مدرک در این لاین باید دقت کنید، قطعا بررسی می شود که شما از نظر حرفه ای که دارید چقدر توانمند هستید و سرمایه شما به طور دقیق شده و مشخص می شود که آیا با سرمایه خودتان می خواهید چنین کاری کنید و یا فرد دیگری وضعیت مالی شما را پوشش می دهد.

مهاجرت به نیوزیلند از طریق ازدواج

می دانیم که مهاجرت از طریق ازدواج از دیگر گزینه هایی است که پیش روی افراد قرار می گیرد. به طور کلی طبق قوانین ازدواج در این کشور فردی که در رابطه زناشویی باید و ارتباط او قانونی، واقعی و با قصد طولانی مدت در نظر گرفته شود می تواند وضعیت خود را متأهل اعلام کند. در این قانون فرد متقاضی باید با فرد نیوزیلندی ازدواج کند که تابع این کشور است و شرایط مالی مناسبی فراهم می سازد.

در این ازدواج فرد اگر بالای 18 سال داشت خود می تواند تصمیم بگیرد و اگر کمتر از 18 سال داشت و باید با رضایت سرپرست قانونی خود این کار را انجام دهد. واقعی بودن این ازدواج بسیار مهم است و بارها مورد بررسی قرار می گیرد. مهاجرت به نیوزیلند از طریق ازدواج نمی تواند از طریق رابطه خویشاوندی صورت دیگر بگیرد. به طور کلی قوانین کلی در خصوص مهاجرت به نیوزیلند اعلام شد و مشخص شد که هر کدام از روش های مهاجرت به نیوزیلند دارای قوانین مخصوص به خود است.

به طور کلی اگر با ویزای دانشجویی مهاجرت به نیوزیلند داشته اید. می توانید در حی تحصیل بین 20 تا 40 ساعت در هفته با توجه به نوع رشته تحصیلیتان مشغول به کار شوید. قطعا چنین فرصتی برای تامین هزینه های شما محسوب می شود. یک سری دفاتر بین المللی وجود دارد که دانشجو می تواند برای پیدا کردن کار از ان کمک بگیرد.

مهاجرت به نیوزیلند از طریق سرمایه گذاری

به طور کلی برای اینکه بتوانید مهاجرت به نیوزیلند از طریق سرمایه گذاری داشته باشید 4 نوع ویزا پیش روی شما قرار می گیرد که می توانید طبق هدف و شرایط خود به سراغ یک گزینه مناسب بروید. نکته مشترکی گه در خصوص سرمایه گذاری ها دیده می شود این است که مبلغی که قرار است سرمایه شود باید در وضعیت غیر از مالکین های خارجی قرار بگیرد این موضوع را مفصل توضیح خواهیم داد. بهتر است در ابتدا روش های مهاجرت به نیوزیلند را بررسی کنید.

ویزای نوع اول برای سرمایه گذاری خود به دو دسته تقسیم می شود. به طور کلی این نوع ویزا از دسته گزینه های ساده محسوب می شود و فرد باید یک سرمایه در وضعیت حداقل اعلام شده داشته باشد. این سرمایه به مدت 4 سال باید حفظ شود.

فرد مورد نظر باید سرمایه ای ثابت برای هزینه های سکونت خود نیز داشته باشید. دقت کنید که این ویزا دارای حداکثر 65 سال است و محدودیت ویزا برای این نوع دیده می شود. با این ویزا فرد می تواند در مهاجرت به نیوزیلند داشته و در این کشور اقامت کند. برای اینکه بتوانید در این لاین قرار بگیرید نمره آیلتس باید در وضعیت حداقل سه بوده و قطعا نیاز به ارائه سابقه کار سه ساله هستید. هر کدام از روش های مهاجرت به نیوزیلند می تواند با هدف خاصی شکل بگیرد.

مهاجرت به نیوزیلند از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به نیوزیلند از طریق کارافرینی

مهاجرت از طریق کارافرینی در نوع اول خود به این ترتیب است که فرد متقاضی طرح پیشنهادی خود را ارائه می دهد. قطعا ایده نو در این لاین بسیار مهم بوده و طرح های تکراری ترتیب اثر داده نمی شود. به این ترتیب میزان سوددهی طرح طبق برآوردهای لازم بررسی می شود. قطعا ایده های نو با منفعت های بسیاری روبرو هستند و می توانند به اقتصاد نیوزیلند بسیار کمک کند. در این نوع ویزا عموم میزان سرمایه لازم مشخص نیست و طبق ایده و شرایط برآورد می شود.

در واقع باید بدانید که آیا می خواهید مهاجرت به نیوزیلند را به صورت موقت داشته باشید و یا دائم. در صورتی که قصد بازگشت دارید اصلاً نیازی نیست که خود را در گیر پیچیدگی های موجود برای اخذ اقامت دائم کنید و با شرایطی که اقامت های موقت در اختیارتان قرار می دهد نیز می توانید به هدف خود برسید.

سایر نوشته های مهاجرت :

مهاجرت به دومنیکا از طریق کارافرینی

مهاجرت به دومنیکا

امروزه افراد زیادی به دنبال گزینه مهاجرت به دومنیکا هستند. افراد متقاضی برای گرفتن پاسپورت دومنیکا و حق شهروندی، روش های مختلفی مانند مهاجرت از

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند