مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی یکی از راه های دریافت تابعیت این کشور می باشد. در صورتی که فرد دلایل کافی و محکمی برای درخواست پناهندگی خود نداشته باشد درخواست او رد خواهد شد. در ادامه در رابطه با مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی  اطلاعاتی را در اختار شما قرار می دهیم.

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

اتریش جزء کشورهایی است که در سال های اخیر مهاجرت به آن به دلایل مختلفی انجام می شود. این کشور مقصد بسیاری از پناهجویانی است که پناهندگی را برای مهاجرت به این کشور انتخاب می کنند. بحث امروز ما در رابطه با مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی است. با توجه به این بحث مهم قصد داریم اطلاعات کلی و مهمی در رابطه با این موضوع که امروزه در جامعه نیز به بحث و گفتگو گذاشته می شود در اختیارتان قرار دهیم.

موضوعات مهمی در حیطه مهاجرت به اتریش به واسطه پناهندگی پیش رو است که اگر تا انتها همراه ما باشید با آن ها آشنا خواهید شد. شرایط قبول و پذیرش پناهندگی اتریش از مهم ترین موضوعاتی است که در این مقاله و هم چنین در ادامه به بحث و گفتگو در رابطه با آن خواهیم پرداخت.

در رابطه با مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی سؤالات مهمی را می توان مطرح کرد که در این بخش به چند مورد آن ها خواهیم پرداخت. از مهم ترین سؤالات  می توان به شرایط پناهندگی از طریق مهاجرت به اتریش اشاره کرد. این سؤال برای کسانی که قصد مهاجرت و پناهندگی به اتریش را دارند به عنوان موضوع مهم تلقی می شود. از دیگر سؤالات در این زمینه می توان به قوانین پناهندگی در اتریش پس از مهاجرت اشاره کرد.

برخی از افراد بدون کسب اطلاعات کامل اقدام به درخواست پناهندگی این کشور می کنند که توصیه می شود از قوانین پناهندگی این کشور قبل از مهاجرت اطلاعات لازم و کافی کسب شود. روش های قانونی برای درخواست پناهندگی جهت مهاجرت به اتریش کدامند؟ از دیگر سؤالات می توان به مراحل درخواست پناهندگی اتریش اشاره کرد. در ادامه در رابطه با هر کدام از این سؤالات و دیگر موضوعات اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی به صورت قانونی

مهاجرت به اتریش و یا هر کشوری از موضوعات مهمی است که در چارچوب قانون باید انجام گیرد. برخی از افراد با تصور طولانی بودن مراحل قانونی مهاجرت، اقدام به مهاجرت از طریق غیر قانونی می کنند که این امر می تواند در آینده برای آن ها و همراهانشان دردسر ساز باشد. با توجه به این موضوع توصیه می شود تمامی مراحل مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی را طبق شرایط و ضوابط قانونی به انجام برسانید و به هیچ عنوان این موضوع مهم را کم اهمیت تلقی نکنید.

 برای پیشبرد کارهای مربوط به پناهندگی اتریش می توانید از افراد با تجربه و با اطلاع در این زمینه مشورت بگیرید. استخدام یک وکیل برای انجام کارهای مربوط به مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی می تواند بهترین و مناسب ترین راه محسوب شود. این افراد با علم و سوادی که دارند می توانند شما را در این زمینه یاری رسانند.

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی به صورت غیر قانونی

امروزه شاهد مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی البته به صورت غیر قانونی می باشیم. افرادی که از این طریق اقدام به مهاجرت و پناهندگی کشور اتریش می کنند با مشکلات و خطرات بسیاری در طول مسیر مواجه می شوند. طبق قوانین مهاجرت و پناهندگی کشور اتریش متقاضیان باید به صورت کاملاً قانونی اقدامات مربوط به مهاجرت و همچنین پناهندگی را به انجام برسانند و استفاده از روش های غیر قانونی برخلاف ضوابط و شرایط قانون مهاجرت و پناهندگی این کشور است که در صورت مواجه شدن با آن به شدت با افراد پناه‌جو برخورد خواهد کرد.

خطرات مهاجرت از طریق غیر قانونی یکی دیگر از موضوعاتی است که در برخی موارد می تواند جان و مال افراد را در معرض خطر جدی از سوی افراد سودجو قرار دهد؛ بنابراین اگر قصد پناهندگی را دارید توصیه می کنیم به صورت کاملاً قانونی مراحل آن را به انجام برسانید.

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

پناهندگی دارای شرایط و ضوابطی است که در این بخش به بیان چند مورد از آن ها خواهیم پرداخت. همان‌طور که می دانید برای پناهنده شدن در یک کشور پس از ورود به صورت قانونی به کشور مربوطه باید درخواست پناهندگی از سوی فرد متقاضی انجام گیرد. درخواست پناهندگی اتریش نیز از این قاعده مستثنی نیست. افرادی که به قصد مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی وارد خاک این کشور شدند باید مراحل در خواست خود را به انجام برسانند.

 نکته مهم اینجاست که به هیچ عنوان نباید این درخواست را به معنای پذیرش پناهندگی برشمرد. تنها با در خواست یک مرحله را طی کرده اید و برای دریافت جواب نهایی باید چندین ماه منتظر بمانید. البته در این مدت دراتریش امکانات مختلفی برای شما فراهم خواهد شد.

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

شرایط و بررسی پرونده پس از مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

فرد متقاضی برای پناهندگی کشور اتریش باید درخواستی را ارائه دهد. در واقع نوع تقاضای فرد همان  درخواست پناهندگی محسوب می شود. این مورد می تواند در دسته بندی سیاسی، مذهبی و همچنین اجتماعی قرار گیرد؛ اما از نکات مهم در رابطه با این کار ارائه توضیحات کامل و شفاف از سوی فرد متقاضی در رابطه با آن است.

 در واقع فرد باید تقاضای خود را کاملاً صادقانه عنوان کند و از تناقض در این زمینه کاملاً خودداری نماید. در صورتی که فرد این مهم را رعایت نکند درخواست پناهندگی کشور اتریش او با مشکلاتی مواجه خواهد شد که یکی از مهم ترین آن ها رد درخواست پناهندگی است که دراین صورت باید خاک کشور اتریش را ترک نماید.

مصاحبه پناهندگی در اتریش

پس از درخواست پناهندگی از فرد متقاضی مصاحبه ای انجام می گیرد. با ورود فرد به کشور اتریش بازجویی از وی آغاز خواهد شد. در واقع این مصاحبه برای کسب اعتماد از سوی فرد پناهجوست. با توجه به این موضوع توصیه می شود افراد متقاضی در زمان مصاحبه به هیچ عنوان راستگویی و صداقت را فراموش نکنند.

 اگر بتوان در زمان مصاحبه اعتماد افسر مربوطه را کسب نمود مطمئناً درخواست پناهندگی وی با موافقت مواجه خواهد شد. با توجه به این موضوع توصیه می شود تا حد امکان به سؤالات پاسخ های شفاف و روشن داده شود. در زمان مصاحبه اگر کودکی همراه شما باشد طبق قوانین در صورت وجود فرد قانونی در کنار او امکان مصاحبه از کودک امکان پذیر خواهد بود.

رد درخواست پناهندگی در اتریش

همان طور که در بحث قبلی نیز عنوان کردیم افراد پس از ورود به خاک اتریش برای پناهندگی این کشور باید اقدام به در خواست پناهندگی به صورت کاملاً قانونی نمایند. نکته مهم این جاست که در برخی از موارد این امکان وجود دارد که دلایل کافی برای درخواست پناهندگی از سوی فرد متقاضی ارائه نشده باشد و درخواست پناهندگی او از سوی مسئولین کشور اتریش رد شود.

 در این شرایط فرد متقاضی باید هر چه سریع‌تر کشور اتریش را ترک کند؛ اما بسیاری از افراد با این نتیجه مخالفت کرده و حتی حاضر می شوند که در کمپ های مربوط به پناهجویان به ادامه زندگی بپردازند غافل از این که شرایط نامناسب زندگی در آینده باعث آزار و اذیت آن ها خواهد شد.

اگر فردی درخواست خود جهت پناهندگی را داده باشد این امکان وجود دارد که این درخواست با شکست مواجه شود. البته دلایل محکمی جهت رد درخواست پناهندگی اتریش از سوی مسئولین این کشور در این زمینه اعلام می شود که در این بخش به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد. از مهم ترین موارد نبود دلایل کافی جهت مهاجرت از یک کشور با شرایط مناسب و البته امن می باشد.

اگر فرد در کشوری زندگی می کند که دارای شرایط سخت و طاقت فرسا نیست و هیچ خطری او را تهدید نمی کند مسلماً درخواست پناهندگی او رد خواهد شد. از دیگر دلایل اقدام به درخواست در کشور ثالث می باشد که در این صورت نیز درخواست پناهندگی نیز مورد تائید نخواهد بود. اگر در گذشته فرد به یکی از کشورهای اروپایی و یا سوئیس درخواست پناهندگی داده باشد در کشور اتریش درخواست او پذیرفته نخواهد شد.

رد درخواست پناهندگی در اتریش

قانون دابلین در اتریش

همان طور که اشاره کردیم مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی دارای شرایط و ضوابط بسیاری است که فرد متقاضی باید آن ها را کاملاً رعایت کند. یکی از این موارد قانون دابلین می باشد. طبق قانون دابلین افرادی که جهت مهاجرت اقدام به پناهندگی اتریش می کنند و در کشور مبدأ به عنوان پناهجو پذیرفته می شوند در صورتی که در یک کشور دیگر اقدام به درخواست پناهندگی نمایند به کشور اولیه بازگردانده خواهند شد. در واقع در 2 کشور اقدام به درخواست پناهندگی دادن برخلاف قانون می باشد. از نکات مهم این است که پس از ورود به کشور اولیه این امکان وجود خواهد داشت که درخواست پناهندگی آنان پذیرفته نشود و با توجه به این موضوع فرد باید کشور اتریش را ترک کند.

مشکلات مربوط به مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

مهاجرت به اتریش از طریق روش های مختلفی امکان پذیر است. مهاجرت به اتریش از طریق ادامه تحصیل، کار و تجارت و همچنین کار آفرینی از جمله مواردی محسوب می شوند که افراد می توانند از طریق یکی از آن ها اقدام به مهاجرت به کشور اتریش و درخواست تابعیت آن نمایند؛ اما پناهندگی اتریش یکی دیگر از مواردی است که امروزه بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است.

 این روش به مراتب از مشکلات مختلفی برخوردار است. از مهم ترین موارد می توان به مشکلات مربوط به زندگی و امکانات رفاهی در این کشور اشاره کرد. به دلیل سختگیری های مرسوم برای اخذ اقامت در این کشور از طریق پناهندگی بسیاری از افراد با رد در خواست مواجه خواهند شد که در این صورت باید در کمپ های مربوط به پناه‌جویان به زندگی بپردازند. امکانات بهداشتی و رفاهی این کمپ ها بسیار محدود بوده و می تواند برای افراد غیر قابل تحمل باشد.

سایر نوشته های مهاجرت :

کشور نروژ

مهاجرت به نروژ

انسان برای موفقیت در مراحل مختلف زندگی باید جسارت تغییر داشته باشد. برخی برای تغییر در زندگی خود و رسیدن به اهدافشان، کوچ کردن به

مطالعه »
دلایل مهاجرت

مهاجرت به ترکیه

اگر شما قصد مهاجرت به ترکیه را دارید باید با کلیهٔ قوانین مربوط به مهاجرت آشنا شوید و حداقل شرایط لازم برای مهاجرت را داشته

مطالعه »
مهاجرت به سوئد از طریق تجاری

مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد و دریافت اقامت دائم این کشور موجب می‌شود که شما به راحتی در خاک کشورهای عضو پیمان شینگن ورود و خروج داشته

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند