مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک

کانادا یکی از کشور هایی است که به دلیل داشتن سطح کیفی بالای زندگی و همچنین مناطق گردشگری و طبیعی زیاد، در میان مردم از جایگاه ویژه ای برخوردار است. به همین جهت افراد زیادی برای مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک اقدام می کنند. اگرچه روش های زیادی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد، اما سرمایه گذاری، کار آفرینی، خود اشتغالی و …، از مهم ترین و آسان ترین روش های مهاجرت به کانادا می باشند.

استان کبک

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که پیگیر مهاجرت به کانادا هستید، بعید است که اسم استان کبک را نشنیده باشید. در واقع استان کبک یکی از استان های بزرگ کشور کاناداست و مونترال بزرگ ترین شهر آن است. مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک عمده دلیل محبوبیت و شهرت این استان نیست. کبک دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار زیادی است و سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از آن ها به این استان سفر می کنند.

نام این استان مهم از یک نام سرخ پوستی گرفته شده است و مردم آن با یکدیگر به زبان فرانسوی صحبت می کنند. آبشار مونتمورنسی و رودخانه ی سنت لارس دو جاذبه ی طبیعی بسیار محبوب در این استان هستند. همچنین جالب است که بدانید یکی از دانشگاه های بسیار بزرگ آمریکای شمالی در این استان واقع شده است. استان کبک آب و هوای بسیار خوب و معتدلی دارد و در شهر های ساحلی آن، هوا بسیار دلپذیر تر و خوشآیند تر است. آسانی مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک باعث شده است کبک اهمیت زیادی در بین مردم کشور ایران پیدا کند.

استان کبک

مهاجرت به کانادا

کشور کانادا به دلیل داشتن سطح زندگی بالا و همچنین شرایط رفاهی خوب، در میان مردم از محبوبیت بالایی برخوردار است. سالانه بیش از یک و نیم میلیون ایرانی در صف مهاجرت به کانادا و استرالیا قرار می گیرند. برای مهاجرت به کانادا روش های مختلفی وجود دارد و افراد می توانند از طریق آن ها اقدام به دریافت ویزا و مهاجرت به این کشور کنند.

اما شاید شما نیز متوجه شده باشید که برخی از متقاضیان مهاجرت به کانادا در زمان بسیار کوتاهی موفق به دریافت اقامت می شوند و برخی دیگر مدت های طولانی در انتظار اخذ اقامت می مانند. علت این امر تفاوت ها در انتخاب روش مناسب برای مهاجرت است. مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک، یکی از روش های بسیار مفید برای اقامت در کانادا است که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک

کبک تنها استان کشور کانادا است که با دولت مرکزی موافقت نامه ای برای داشتن شرایط و قوانین مختص به خود در خصوص جذب مهاجران از کشور های دیگر، امضا کرده است. در واقع بر اساس توافق نامه ای که مابین دولت فدرال و استان کبک وجود دارد، کبک می تواند بر اساس نیاز ها و احتیاجات خود از مهاجرین استقبال کند.

استان کبک از 17 منطقه تشکیل شده است و هرکدام از آن ها موقعیت های شغلی مخصوص به خود را دارند. استان کبک بیش از 70 زمینه ی شغلی محبوب دارد که هر یک از افراد می توانند بر اساس توانایی ها و استعداد هایشان در آن ها مشغول به کار شوند. علاوه بر کار کردن، افرادی که از وضعیت مالی بهتری برخوردارند، می توانند در شرکت های معروف کبک سرمایه گذاری کنند. توجه داشته باشید که شرایط سرمایه گذاری در این استان هر ساله دچار تغیر و تحولات زیادی می شود و باید همواره از جدید ترین قوانین آن اطلاع داشته باشید.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک

برای مهاجرت به کانادا از طریق کبک، در مرحله ی اول سعی کنید قبل از مهاجرت در مورد مردم، فرهنگ، موقعیت جغرافیای و… آن اطلاعات لازم را کسب کنید. سپس بررسی کنید که آیا شما با فرهنگ، عقاید و… مردم این شهر سازگاری دارید و یا خیر. همچنین لازم است شما هدفتان را از سفر و مهاجرت به کبک مشخص کرده و تشخیص دهید که توانایی برآمدن از عهده ی هزینه ی زندگی در کانادا را خواهید داشت یا خیر؟

آیا شغل مورد نظر شما در این استان وجود داشته و از رونق کافی برخوردار است؟ در صورتی که جواب مثبتی به این پرسش ها بدهید، نوبت به تشکیل پرونده ی مهاجرتی رسمی خواهد رسید. در نهایت، لازم است پرونده ی اقامتی خود را به دولت کانادا تحویل داده و در صورت موافقت و تکمیل بودن مدارک، به کانادا مهاجرت کنید.

همان طور که می دانید، مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک نیازمند مصاحبه است و شما باید بتوانید برخی از ملاک ها و معیار ها را به خوبی رعایت کنید. یکی از مهم ترین نکاتی که افسر به آن توجه دارد، دارا بودن سطح قابل قبولی از زبان فرانسه است. شما باید بتوانید در زبان فرانسه مهارت های لازم را کسب کرده باشید.

دومین ملاک مصاحبه برای مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک، داشتن آشنایی کافی با بازار کبک است. شما باید متناسب با رشته ی خودتان، به جمع آوری اطلاعات در مورد کارفرما ها و دیگر مسائل مربوط به شغل مورد نظر بپردازید. علاوه بر این اطلاعات، شما باید در مورد آب و هوا، وضعیت زندگی و همچنین هزینه ها در کبک اطلاعات کافی را کسب کرده باشید.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک

افرادی زیادی علاقه دارند که پس از مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک، موفق به اخذ اقامت دائمی در آن شوند. به جرئت می توان گفت یکی از راحت ترین روش های اخذ اقامت دائم در کانادا، سرمایه گذاری و مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک است. در صورتی که شما شرایط لازمه را برای سرمایه گذاری داشته باشید، احتمال عدم موافقت با اقامت شما در این روش بسیار پایین خواهد بود.

بر اساس قوانین سرمایه گذاری در کبک، هر کشوری تنها مجاز به ثبت 1330 پرونده خواهد بود. یکی از مهم ترین شرایطی که متقاضیان می توانند در کانادا اقامت کنند، دارا بودن حداقل دو سال سابقه ی مدیریتی و یا ثبت شدن یک شرکت برای او در 5 سال اخیر است. دارا بودن مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰ دلار در سپرده های بلند مدت و یا دارا بودن ملک و املاک با سند قطعی نیز می تواند برای اخذ اقامت در کانادا استفاده شود.

افرادی که می خواهند پس از مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک، در آن اقامت داشته باشند، باید مبلغ 800000 دلار در یک شرکت معتبر کانادایی سرمایه گذاری کنند، که این مبلغ پس از 5 سال بدون دریافت سود به سرمایه گذار برگردانده می شود.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک

در مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک، شما باید یک آزمون ارزیابی اولیه را پشت سر بگذارید. در این آزمون که PEI نامیده می شود، فرد شرکت کننده باید برای اثبات تجربه ی کاری و دانش زبانی، با دقت به پرسش ها پاسخ دهد. از مهم ترین شرایط و مدارکی که برای مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک مورد نیاز است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ارسال تقاضانامه ی رسمی مهاجرت و تکمیل آنلاین فرم
  • دارا بودن تجربه و سابقه ی کاری مناسب
  • میزان تحصیلات و منطقه ای که فرد در آن تحصیل کرده است
  • دارا بودن سطح قابل قبولی از زبان های انگلیسی و فرانسه
  • مشخصات بستگان و نزدیکانی که در کبک دارای اقامت دائم هستند. (در صورت وجود)
  • داشتن پیشنهاد کاری و دعوت نامه از یک کارفرما در استان کبک
  • مشخصات دقیق همسر در صورتی که واجد شرایط باشد
  • عقد قرار داد کاری و رسیدن به خودکفایی مالی پس از سه ماه ورود

توصیه می کنیم چندین هفته قبل از اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک، مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و دارا بودن شرایط دیگر را بررسی کنید.

روش های مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک

در حالت کلی برای مهاجرت به کبک روش های بسیار زیادی وجود دارند. به عنوان مثال، افراد می توانند برای تحصیل به استان کبک مهاجرت کرده و در آن اقامت پیدا کنند. اما از مهم ترین روش هایی که برای مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک وجود دارند، می توان به سرمایه گذاری در کبک، کار آفرینی در کبک، خود اشتغالی و داشتن تخصص اشاره کرد.

علت این که مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک نسبت به استان های دیگر محبوبیت بیشتری دارد، موقعیت های شغلی فراوان و همچنین سطح کیفی بالای زندگی در این استان می باشد. شما پس از اینکه در هرکدام از حوزه های بالا موفق به مهاجرت شوید، طبق شرایط و قوانین خاصی می توانید اقامت دائم در کانادا را نیز اخذ کنید.

کار آفرینی در استان کبک

یکی از روش های مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک، ایجاد کسب و کار و کارآفرینی در این استان است. فردی که تقاضای راه اندازی کسب و کار و مهاجرت به کبک را دارد، باید حداقل 300 هزار دلار کانادا دارایی داشته باشد. مشخص است که این دارایی باید از راه های قانونی کسب شود. فرد باید در کاری که خواهان راه اندازی آن در کبک است، حداقل دو سال سابقه ی اجرایی داشته و 5 سال از شروع آن کار گذشته باشد.

این افراد می توانند در زمینه های مربوط به کشاورزی، صنعتی، تجاری و بازرگانی اقدام به کار آفرینی کنند. برای این که متقاضیان بتوانند همسر خود را در زمان مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک به همراه داشته باشند، باید او را به عنوان شریک خود در کار آفرینی معرفی کنند و 25 درصد سهام را به او اختصاص دهند. این متقاضیان پس از اخذ اقامت، 3 سال مهلت دارند تا حداقل برای یک شهروند کانادایی شغل ایجاد کرده و یا بیزینسی با سرمایه ی حداقل 100 هزار دلار ایجاد کنند.

کار آفرینی در استان کبک

سرمایه گذاری در استان کبک

یکی از مهم ترین روش های مهاجرت به کبک، سرمایه گذاری در این استان است. برای سرمایه گذاری و مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک، باید در آزمون ها و نظرسنجی های وزارتخانه های کبک، نمره ی قابل قبولی را اخذ کرده و همچنین سطح قابل قبولی را در زبان فرانسوی داشته باشید. پرونده ی متقاضیان مهاجرت به کبک در مونترال بررسی و تایید می شوند. افراد متقاضی اقامت از طریق سرمایه گذاری، باید مبلغ 800000 دلار کانادا دارایی داشته باشند.

نیروی متخصص در استان کبک

دولت کانادا، سالانه تعداد زیادی از افراد متقاضی مهاجرت به کانادا را با مدرک تحصیلی معتبر و دانش زبانی مناسب در بسیاری از شهر هایش همچون مونترال، کبک سیتی و … پذیرش می کند.

این افراد در دانشگاه های معروفی همچون مک گیل و کنکوردیا مشغول به تحصیل می شوند. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک، برای این که بتوانند از روش گفته شده استفاده کنند، باید امتیاز مناسبی در لیست رشته های دارای اولویت کبک کسب کنند. ممکن است افرادی که امتیاز پایین تری دارند نیز پذیرش شوند اما باید از دانش زبان فرانسه بالایی برخوردار باشند.

خود اشتغالی در کبک

خود اشتغالی، که نیازمند شرکت در دوره های حرفه ای و آموزشی است،از دیگر روش های مهاجرت به کبک به حساب می آید. در این روش شما باید حداقل 100 هزار دلار به عنوان دارایی داشته باشید. همچنین در این روش، دارا بودن سابقه ی کاری به مدت 2 سال از الزامات مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک است.

سایر نوشته های مهاجرت :

دلایلی مهاجرت به برزیل

مهاجرت به برزیل

اگر تصمیم دارید در آینده نزدیک برای کار و تحصیل به برزیل سفر کنید یا این کشور را برای ادامه زندگی انتخاب کرده اید این

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند