مهاجرت به اسپانیا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد

برای مهاجرت به اسپانیا سؤالاتی مختلفی در ذهن افراد نقش می بندد که پاسخ به آن‌ها کار ساده ای به نظر نمی رسد. قطعاً در بین انواع روش های مختلفی که برای مهاجرت به اسپانیا دیده می شود افراد به سراغ گزینه ای می روند که با هدفشان نزدیکتر است. به این ترتیب باید بررسی کرد که چطور می توان بهترین روش سفر و اقامت دائم را انتخاب کرد. امروز قصد داریم ضمن توضیح در خصوص اینکه کدام یک از گزینه های سفر می تواند بهتر باشد هر کدام از روش های مهاجرت را به طور واضح توضیح دهیم.

مهاجرت چیست

در خصوص مهاجرت نگرانی ها و استرس هایی موجود است و عموم افراد نمی دانند که آیا واقعا مهاجرت روش خوبی خواهد بود یا خیر! در نظر داشته باشید که مهاجرت یعنی از محل زندگی و کشور خود جدا شده و کشور دیگری را برای زندگی انتخاب کنید. این موضوع از چندین حیث قابل بررسی است. مثلاً اگر فکر می کنید که به طور کلی وابستگی به کشور خود دارید و یا با زبان و فرهنگ خود خو گرفته اید احتمالاً مهاجرت گزینه خوبی برایتان محسوب نمی شود. اما اگر به این نتیجه رسیده اید که با مهاجرت می توانید در کسب و کار و روحیه و همینطور شرایط زندگی خود بهبود ایجاد کنید می توانید از طریق مهاجرت بهترین شرایط را برای خود فراهم سازید.

دلایل مهاجرت به اسپانیا

به طور کلی دلیل مهاجرت می تواند طبق هدف فرد تعیین شود. در نظر داشته باشید که مثلاً فردی که از شرایط تحصیل در کشور خود راضی نباشد و ترجیح می دهد که در شرایط خاصی تحصیل کند می تواند از طریق تحصیل به سراغ مهاجرت برود. این افراد عموما در مهاجرت خود موفق می شوند.

حال فرض کنید ایده ای در ذهن خود دارید و شرایط مالی و کاری کشور شما اجازه بهربرداری از ایده های موجود را به شما نمی دهد به این ترتیب باید به سراغ مهاجرت از طریق کارآفرینی بروید و کشوری را انتخاب کنید که جوابگوی نیاز های شما باشد. در نظر داشته باشید که در مهاجرت از طریق کار و همینطور سرمایه هدف افزایش سطح درآمد است و گاه کشور مبدأ به دلیل محدودیت های موجود چنین امکانی را در اختیار شما قرار نداده است.

دلایل مهاجرت به اسپانیا

انواع روش های مهاجرت به اسپانیا

یکی از گزینه های کاری که برای شما فراهم است اقدام از طریق خانواده ای است که دارای تابعیت اسپانیایی هستند. در واقع اگر خانواده ای در اسپانیا به دنبال یک خدمتکار باشند شما می توانید از طریق ویزای کار وارد اسپانیا شوید و البته فردی که این درخواست را می کند باید تمامی تعهدات مالی را بر عهده بگیرد. در این صورت می توانید ویزای 1 ساله داشته باشید و سپس با تمدید ویزای خود به اقامت دائم دست یابید. شما می توانید با تیم های مشاور ما در خصوص مهاجرت به اسپانیا مشاوره بگیرید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل که کاندیدای اصلی آن جوانان هستند از گزینه های اولیه ای است که در ذهن افراد نقش می بندد. اسپانیا از دسته کشورهای بسیار زیبا در بخش جنوب غربی اروپا محسوب می شود. این کشور دارای رتبه پنجم قدرت اقتصادی جهان است. یکی از روش هایی که می توانید با ان به اسپانیا سفر کنید تحصیل است که در نهایت منجر به اقامت دائم این کشور خواهد شد.

سطح علمی تحصیل در اسپانیا بسیار بالا است . برای تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور نیاز به دیپلم 12 ساله دارید و بهتر است که مدرک زبان اسپانیایی نیز داشته باشید. به طور کلی دانشگاه های اسپانیا کورس زبان را بسیار سخت و دیر به دیر برگزار می کنند و سخت گیری های عجیب و غریبی در این مسیر وجود خواهد داشت به این ترتیب بهتر است که این مدرک را در ایران اخذ کنید.

تدریس دوره کارشناسی ارشد در اسپانیا اغلب به زبان انگلیسی صورت می گیرد و بهتر است که پس از این دوره بلافاصله برای دکترا اقدام کنید. هزینه های تحصیل در اسپانیا سیر نزولی دارد به این معنی که هر کس در مقطع دکترا بخواهد درس بخواند به مراتب هزینه کمتری نسبت به دوره لیسانس خواهد داشت.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

مهاجرت از طریق تخصص یا کار به اسپانیا بسیار دشوار است . در واقع در این مسیر شما باید حتماً کارفرما داشته باشید به این معنی که فردی که دارای شرکت و یا مدیر عالم است باید برای شما دعوت نامه کاری ارسال کند تا بتوانید از طریق دعوت نامه وارد این کشور شوید. طبق قوانین اعلام شده می توانید 3 الی 5 سال در این کشور به کار مشغول شوید و قطعاً باید در زمان تعیین شده اقدام به پرداخت مالیات داشته باشید.

پس از 5 سال می توانید کمی به اقامت دائم در این کشور امیدوارتر باشید. البته این کار دشوار است و پیچیدگی های خودش را دارد. برای اقامت دائم شغل مورد نظر کارفرما باید به مدت 3 ماه آگهی شود و سپس اگر شخص مورد نظر یافت نشد آگهی مورد نظر وارد اتحادیه اروپا می شود و اگر پس از گذشت 6 ماه نیز شخص مورد نظر یافت نشد کارفرما می تواند دعوت نامه نهایی را به شما ارسال کرده و اقامت دائم یونان را کسب کنید. مهاجرت به اسپانیا از طریق کار و تخصص در صورتی که دعوت نامه ای درکار نباشد تقریباً غیر ممکن خواهد بود.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

در روش مهاجرت از طریق ازدواج فرد متقاضی باید یک پارتنر داشته باشید یعنی فردی باید وجود داشته باشد که تمایل به ازدواج با شما دارد و البته از تبعه اسپانیا نیز محسوب می شود. در این مسیر باید یک سری مدارک به سفارت نشان داده شود که ازدواج واقعی صورت گرفته و شما تنها به دنبال مهاجرت به اسپانیا نیستند و ازدواج صوری در کار نیست. موضوع بعدی که در این مسیر دیده می شود ارائه یک سری مدارک مالی است.

در نظر داشته باشید مدارک مالی افراد باید به صورتی باشد که نشان دهد هیچ گونه مشکل مالی برای اجاره منزل و هزینه های زندگی نداشته و می توانند از پس خود بر بیایند. در نظر داشته باشید که در این مسیر باید سند ازدواج هر دو سمت مورد بررسی قرار بگیرد و نشان دهد که زوجین قبلاً ازدواج نکرده اند و یا در صورت ازدواج قبلی نیز باید مدرکی دال بر طلاق و یا فوت فرد مقابل نشان داده شود.

با توجه به سخت گیری هایی که در این زمینه دیده می شود شاید بهتر باشد که اول از واقعیت ازدواج خود مطمئن بوده و سپس اقدام به مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج کنید. در واقع مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج از دسته گزینه هایی است که زوجین باید در کنار هم زندگی کنند و زندگی و منزل جداگانه سبب رد این اقامت می شود.

مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

با توجه به سیاست های موجود و همینطور تبلیغاتی که در زمینه خرید ملک و سرمایه گذاری در اسپانیا دیده می شود بسیاری از افراد علاقمند هستند که مهاجرت از طریق ملک را انتخاب کنند. در این روش یک مبلغ حداقلی برای خرید ملک در نظر گرفته می شود که فرد باید طبق مبلغ تعیین شده اقدام به خرید ملک کند.

در نظر داشته باشید که شما تنها با خرید ملک نمی توانید مهاجرت به اسپانیا داشته باشید و باید یک سری اصول نیز مورد بررسی قرار بگیرد. مهاجرت از طریق خرید ملک روشی مناسب محصوب می شود. با خرید ملک تنها مهاجرت به اسپانیا آسانتر می شود شما از یک سری مزایای شهروندی البته بسیار محدود برخوردار خواهید شد. خرید ملک در مهاجرت به اسپانیا می تواند گزینه بسیار عالی محسوب شود.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ثبت شرکت

افرادی که می خواهند به اسپانیا سفر کنند می توانند از طریق ثبت شرکت اقدام کرده و بهترین شرایط را برای خود فراهم سازند. در ابتدا برای ثبت شرکت در اسپانیا باید اقدام به دریافت شماره شناسایی مالیاتی کنید، شما برای انجام هر گونه معاملات مالی نیاز به این شماره دارید.

در ابتدا باید فرم NIE را پر کنید، سپس باید رسید مهر شده از بانگ مبنی بر پرداخت عوارض را ارائه دهید. شما نیاز به ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی دارید. در نهایت نیز دو عدد عکس پاسپورت و همینطور مدارک و اسناد حقیقی برای بین علت مهاجرت به اسپانیا خواهید داشت. مهاجرت به اسپانیا می تواند برای عموم افراد فراهم شود.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کارآفرینی

با توجه به سیستم مالیاتی بسیار مناسب و به صرفه در اسپانیا و همینطور ریسک پایین این کشور افراد می توانند مهاجرت از طریق کارافرینی را انتخاب کنند. کارافرینی از سوی دولت اسپانیا بسیار مورد حمایت است زیرا گردش مالی این کشور را محکمتر می کند.

برای راه اندازی طرح کارافرینی خود باید سرمایه به اندازه حداقل 100 هزار یورو داشته باشید. دقت کنید در صورتی که ایده شما بسیار جالب و علمی و حساب شده باشد اما نتوانید از پس سرمایه آن برآیید یک سری صندوق های رفاه وجود دارد که به شما وام هایی تعلق خواهد گرفت تا بتوانید کسب و کار خود را راه بیندازید. مهاجرت به اسپانیا به افزایش سرمایه شما کمک می کند.

افرادی که از طریق ثبت شرکت به اسپانیا مهاجرت می کنند می توانند به راحتی به کشورهای عضو شنگن سفر کنند و رفت و آمد این افراد نیاز به ویزا ندارد. از طرفی این افراد می توانند با و یا بدون شریک مالکیت صددرصد داشته باشید.

در این روش دسترسی شما به بازارهای اروپا آسانتر می شود. شما می توانید با وام های بانکی بهره کم نیز اقدام به خرید ملک و یا ثبت شرکت کنید. افرادی که مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک دارند می توانند فرزندان زیر 18 سال و اعضای خانواده خود را نیز با خود همراه سازند. پس از 3 سال اقامت در اسپانیا می توانید به اقامت دائم فکر کنید و پس از 5 سال از شهروندان اسپانیا محسوب خواهید شد. با مهاجرت به اسپانیا می توانید پیشرفت کنید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد

به طور کلی هر کشور بر اساس نظام حقوقی خود از اصل خاک و یا اصل خون برای اعطای تابعیت پیروی می کند. بر اساس اصل خاک اگر فرد مورد نظر در خاک کشوری متولد شود می تواند تابعیت ان کشور را اخذ کند، اگر کشوری دارای قانون اصل خون برای تابعیت باشد به این معنی است که تابعیت شخص از طریق وراثت و یا از طریق پدر و مادر صورت میگیرد.

اسپانیا از دسته کشورهایی است که اصل خون را ملاک تابعیت قرار داده است، به این ترتیب اگر فرزندی که پدر و مادر او اسپانیایی نیستند در این کشور متولد شود نمی تواند تابعیت این کشور را به دست آورد. تابعیت وی به تابعیت پدر و مادر او باز می گردد. سوالی که در خصوص مهاجرت به اسپانیا وجود دارد این است که چقدر زمان نیاز است تا به پاسپورت اسپانیایی دسترسی داشته باشیم؟

به طور کلی پاسخ این سؤال به مواد قانونی اسپانیا باز می گردد. اگر فردی از طریق ازدواج وارد خاک اسپانیا شود پس از گذشت ده سال می تواند در این کشور اقدام به اخذ پاسپورت اسپانیایی کند. اما اگر از روش های دیگر وارد این کشور شده باشید می توانید پس از گذشت 5 سال از اقامت دائم برخوردار شوید. افرادی که دارای کسب و کاری قوی تر هستند و به نوعی پتانسیل مالی کشور محسوب شود می تواند در زمان کمی اقدام به اخذ پاسپورت نمایند.

شما می توانید مهاجرت به اسپانیا از روش های مختلف را مورد بررسی قرار داده و گزینه مناسب را انتخاب کنید. دقت کنید که مهاجرت به اسپانیا عموما هزینه بر است و نمی توان گفت این مهاجرت ارزان قیمت خواهد بود. مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی از گزینه های خطرناک و عموما غیر اصولی بوده و بهتر است که هرگز به سراغ آن نروید. مزایای مهاجرت به اسپانیا زیاد است.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد

مهاجرت به اسپانیا از طریق کسب و کار آزاد

اگر فردی بخواهد در اسپانیا بری خود کسب و کاری راه بیاندازد و به نوعی کارفرمای خود باشد و مستقل کار کند می تواند ویزای کاری دریافت کند اما باید یک سری قوانین را رعایت نماید.

به طور مثال باید بتوانید یک طرح اقتصادی مورد تأیید ارائه دهید، باید ثابت کنید که تمکن مالی مناسبی دارید و به نوعی برای کسب و کار خود نیاز به حمایت مالی نخواهید داشت. باید مهارت و تجربه فرد در زمینه کار در اسپانیا به درستی مشخص شود.

در نظر داشته باشید که قطعاً مشغول نبودن فرد مورد در مکانی دیگر مورد بررسی قرار می گیرد. باید مدرکی نشان داده شود تا مشخص شود که پتانسیل کار در اسپانیا دارید. هزینه های مهاجرت به اسپانیا عموما مشخص است.

افرادی که با مهاجرت در این کشور مشغول می شوند از کارت های آبی این کشور برخوردار خواهند بود. به این ترتیب فرد می تواند با تحصیلات حداقل لیسانس و با ارائه کارت آبی به مورد تأیید نظام آمورشی اسپانیا قرار گرفته و این کارت به نوعی تجربه کاری برای او محسوب می شود. با این کارت فرد می تواند در هر کشوری از اتحادیه اروپا به کار مشغول شده و از شرایط حاکم و همینطور حقوق خود استفاده کند. شما با کارت آبی می توانید یک دوره شش ماهه سفر نیز برای خود فراهم سازید. کارت آبی مهاجرت را بسیار لذت بخش تر می کند.

سایر نوشته های مهاجرت :

روش های مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک یکی از پر طرفدار ترین مهاجرت ها به کشورهای اروپایی درایران می باشد که سالانه بسیاری از ایرانیان که شرایط مهاجرت

مطالعه »
مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ایرلند

امروزه مهاجرت به کشورهای مختلف برای داشتن سطح زندگی بالاتربه عنوان یکی از دغدغه‌های ما انسان‌ها تبدیل شده است. هر کس به دنبال کشوری با

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند