دعوتنامه کانادا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دعوتنامه کانادا

از شرایط دعوتنامه کانادا مطلع هستید؟ شاید برایتان پیش آمده و یا به گوشتان خورده است که می خواهید به کانادا سفر کنید و سفارت از شما دعوت نامه می خواهد. به طور کلی کانادا از دسته کشورهایی است که باید برای ورود به آن دعوت نامه داشت. البته این موضوع در خصوص تمامی ویزاهای کانادا صدق نمی کند. دعوت نامه کانادا با اهداف مختلفی عرضه می شود و باید در ابتدا مشخص شود که شما به چه هدفی قرار است به کانادا سفر کنید. در این مقاله قصد داریم در ابتدا در خصوص دعوت نامه کانادا صحبت کرده، سپس انواع دعوتنامه کانادا را مورد بررسی قرار دهیم و در نهایت نیز به معرفی هر یک از دعوت نامه های کانادا بپردازیم و پرسش های احتمالی را مورد بررسی قرار دهیم.

دعوتنامه چیست

قبل از اینکه به فکر تهیه دعوتنامه باشید باید بررسی کنید که دعوت نامه چیست؟ دعوت نامه کانادا به برگه ای گفته می شود که از سوی فرد، ارگان و یا افرادی که در کانادا سکونت دارند و یا تابعیت آن را دارند ارسال می شود. این برگه نشان می دهد که فرد یا جریانی علاقمند به ورود شما به این کشور است. البته مسایل مختلف دیگری را نیز در بر می گیرد. اطلاعاتی که در دعوت نامه کانادا نوشته می شود بسیار مهم و سرنوشت ساز است. در بخش بعد انواع دعوت نامه را مورد بررسی قرار می دهیم.

دعوتنامه کانادا

در این بخش قصد داریم به طور دقیق مشخص کنیم که در فرم دعوتنامه کانادا باید چه اطلاعاتی از سوی فرد دعوت کننده نوشته شود و بخش بعد اطلاعات مربوط به شخص دعوت شونده است. نام  کامل فرد دعوت کننده به همراه تاریخ تولد او باید مشخص شود. آدرس دقیق و همینطور شماره تلفن او باید اعلام شود. شغل وی باید به طور دقیق مشخص شود. باید مشخص شود که آیا فرد تابعیت کانادا دارد و یا مقیم آنجاست. همینطور باید مشخص شود که تعداد اعضای خانواده او چند نفر است و اطلاع هر یک الزامی است. و در صورتی که پوشش مالی از سمت این فرد است باید به طور دقیق مشخص شود. بهتر است که تنظیم دعوت نامه کانادا توسط فرد خبره صورت پذیرد.

در دعوتنامه کانادا باید اطلاعات کامل از فرد متقاضی مشخص شود. این اطلاعات شامل نام کامل او، تاریخ تولد، آدرس و شماره تلفن او، نسبتی که فرد با شما دارد و همینطور هدف از سفر باید قید شود. مدت اقامت تعیین می شود و مشخص خواهد شد که طبق مدت زمان مشخص او در کجا اقامت دارد. هر یک از دعوت نامه کانادا دارای شرایط مخصوص به خود است.

دعوتنامه کانادا

انواع دعوتنامه کانادا

دعوتنامه ها یک ساختار مشخص با اطلاعات متنوع است. در نظر داشته باشید که اگر شما قصد داشته باشید به خاطر گشت و گذار به کانادا سفر کنید فردی که قرار است دعوت نامه کانادا را برای شما ارسال کند در برگه دعوتنامه کانادا می نویسد که هدف شما تنها گشت و گذار در این کشور است و شما برای تحصیل ، کار و ازدواج نیامده اید. دعوت نامه تجاری نیاز به اطلاعات بیشتری دارد و باید از سوی ارگان خاصی مهر و امضا شود و به طور دقیق مشخص شود که قرار است چه تجارتی راه بیاندازید و آیا می توانید یا خیر.

بنابراین به این ترتیب متنی که برای انواع دعوت نامه خانوادگی، نمایشگاهی و تحصیلی نوشته می شود متفاوت از هم هستند. این موضوع را در نظر داشته باشید که صداقت در نوشتن دعوت نامه کانادا بسیار مهم است و در صورتی که تشخیص داده شود سیاه نمایی و یا به نوعی اغراق صورت پذیرفته است احتمال دارد برای همیشه از لیست مربوطه خارج شوید.

دعوت نامه کانادا از نوع توریستی

کانادا از دسته کشورهای گردشگری بسیار قدرتمند محسوب می شود و قطعا بسیاری از افراد سعی می کنند که برای گشت و گذار به این کشور سفر کنند. فردی که قصد دارد به دیدن کشور کانادا برود باید دعوت نامه کانادا از نوع توریستی تهیه کند. در دعوت نامه توریستی یک سری اطلاعات باید به طور دقیق ثبت شود.

دقت کنید که عموما دعوت نامه های توریستی دارای تایم و به عبارت درست تر تاریخ مشخصی دارند یعنی باشد مشخص شود که فرد تا چه تاریخی در کانادا اقامت دارد.

این دعوتنامه توسط فردی که در کانادا زندگی می کند و می تواند از اقوام و یا دوستان شما باشد ارسال شود. در فرم دعوت نامه کانادا نوشته می شود که شما با چه هدفی قرار است به این کشور سفر کنید، بخشی برای وارد کردن اطلاعات شخصی دعوت کننده و دعوت شونده وجود دارد که باید به درستی تکمیل شود. بخش دیگری با عنوان دلایل بازگشت وجود دارد که نشان می دهد شما قرار نیست که در این کشور برای همیشه زندگی کنید و به عبارت درست تر در کشور مبدأ خود دلایل و وابستگی های زیادی وجود دارد که سبب بازگشت شما خواهد شد. در این نوع دعوتنامه کانادا بخش هدف و زمان اقامت شما بسیار مهم است.

مدارک لازم برای دعوتنامه توریستی کانادا

در بخش قبل کمی به مدارک و شرایط دعوتنامه کانادا اشاره کردیم این بخش سعی می کند که موارد تکمیلی را ارائه دهد. در نظر داشته باشید که باید محل دقیق اقامت فرد متقاضی در دعوت نامه مشخص شود یعنی اگر فردی که دعوت نامه را ارسال می کند تمایل به اقامت شما در منزل شخصی خود دارد به طور دقیق در متن دعوت نامه قید کند.

از طرف دیگر اگر شما می خواهید در هتل اقامت داشته باشید نیز باید تایم و هتل مورد نظر مشخص شده و به اصطلاح رزرو برای شما انجام شده باشد. در نظر داشته باشید  که تمامی موارد گفته در دعوت نامه کانادا مهم است. از سمت دیگر باید در دعوت نامه مشخص شود که هزینه های شما به چه صورت و توسط چه فردی پوشش داده می شود در صورتی که فرد دعوت کننده بخواهد شما را ساپورت مالی کند باید گردش مالی خود را نیز در بخش مربوطه اعلام کند و در غیر اینصورت مشخص کند که هزینه های شما با خودتان خواهد بود.

دعوت نامه کانادا از نوع توریستی

دعوتنامه کانادا از نوع نمایشگاهی

در کانادا هر ساله چندین نمایشگاه برگزار می شود که در لاین های مختلف فعالیت می کند، نمایشگاه های کانادا دارای پتانسیل های زیادی هستند و این موضوع سبب می شود که تعداد زیادی از افراد علاقمند به بازدید از نمایشگاه های کانادا شود، شما برای اینکه بتوانید به دیدن نمایشگاه های کانادا بروید نیاز به ویزای نمایشگاهی دارید و یکی از مدارک بسیار مهم در خصوص این ویزا دعوتنامه است. دقت کنید که ویزای نمایشگاهی در واقع یک روادید کوتاه مدت است که طبق تایم برگزاری نمایشگاه برای شما ارسال می شود و باید طبق زمان تعیین شده کانادا را ترک کرده باشید.

دعوتنامه نمایشگاهی کانادا، خود به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول برای افرادی است که اقوام آن ها در کانادا زندگی می کنند، این افراد می توانند با تنظیم برگه ای به طور واضح مشخص کنند که شما قرار است با هدف بازدید از نمایشگاه به این کشور بیایید و پس از اتمام نمایشگاه باز خواهید گشت. افرادی که اقوامی در کانادا ندارند و از طرفی به دنبال دعوت نامه هستند باید مسیر دیگری را در پیش بگیرند که در بخش بعد به آن اشاره می کنیم.

فرض کنید شما مصر به شرکت در نمایشگاه های کانادا هستید و آشنایی در این کشور ندارید تا برای شما دعوت نامه ارسال کند به این ترتیب احتمال ناامید شدن و به نوعی منصرف شدن شما زیاد است. در نظر داشته باشید که یک روش وجود دارد که البته شاید همیشه جواب ندهد اما تنها راه حل برای شما خواهد بود.

دقت کنید که لیستی از آدرس ایمیل های غرفه های مختلف نمایشگاه به راحتی در دسترس است. شما می توانید ایمیلی ارسال کنید و قید کنید که رشته تحصیلی و یا تخصص شما با موضوع غرفه مورد نظر یکسان است به این ترتیب از شخص و یا اشخاص موجود بخواهید که برای ارسال دعوت نامه کانادا به شما کمک کنند، دقت کنید که دعوت نامه از سوی این این افراد به هیچ عنوان با پوشش مالی همراه نخواهد بود بنابراین چه خوب است که خودتان در ایمیل اولیه اعلام کنید که از نظر مالی در وضعیت مطلوبی قرار دارید و هیچ مشکلی در این راستا دیده نمی شود. تأیید و یا عدم تأیید این نوع دعوت نامه از سوی تیم های سفارت بسیار نامعلوم است اما اگر هم نشد شما تمامی تلاش خود را کرده اید.

دعوتنامه کانادا از نوع تحصیلی

دعوتنامه کانادا از نوع تحصیلی همانطور که از اسمش پیداست در مسیر تحصیل دنبال می شود. این دعوت نامه خود به چندین مورد تقسیم می شود که شاید بهتر باشد هر بخش را به طور جداگانه برسیم کنید. دقت داشته باشید که دعوت نامه کانادا بخش مهمی از مدارکی است که در روز مصاحبه مورد بررسی قرار می گیرد.

برای دعوتنامه تحصیلی باشد مشخص شود که آیا شما بورسیه، نیمه بورسیه و یا سهمیه آزاد هستید هر یک از گزینه های مطرح شده طبق روال خاصی دنبال می شود که باید مورد بررسی قرار بگیرد. مدارکی که برای هر بخش مورد نیاز است تقریباً در یک وضعیت قرار دارد و البته یک سری تفاوت ها دارد که قطعاً به شما توضیح خواهیم داد. دقت کنید که دعوت نامه های تحصیلی به این دلیل که با اقامت طولانی مدت فرد متقاضی همراه هستند اغلب باید با تعیین دقیق هدف و همینطور میزان بودجه مالی مشخص شود و با سایر دعوت نامه هایی که تا به حال به آن پرداختیم فرق می کند. در بخش های بعد سه نوع از دعوت نامه کانادا در لاین تحصیل را بررسی کنیم.

قطعاً بارها با واژه بورسیه آشنا شده اید، به هرحال در کانادا دانشگاه های معتبر زیادی دیده می شود که هر یک در مسیرهای خاصی دانشجو می پذیرند. بورسیه کامل به شرایطی گفته می شود که فرد متقاضی دارای رتبه، معدل، دانش علمی و تخصصی قابل قبول برای درس خواندن در کانادا باشد. به این ترتیب او طبق آزمون و یا هر نوع گزینشی که از سوی دانشگاه اعلام می شود دعوت به تحصیل خواهد شد.

از سوی دانشگاه نامه ای برای فرد متقاضی ارسال می شود که نشان می دهد دانشگاه با کمال میل قبول کرده است که فرد با ویزای تحصیلی وارد این کشور شده و به تحصیل مشغول شود، افرادی که بورس کامل می شوند اغلب تمامی هزینه های آن ها از سوی دولت کانادا تقبل می شود و این موضوع خود برگه برنده ای است که در برگه دعوت نامه آن ها دیده می شود. خوشبختانه سفارت این گزینه را بسیار استقبال کرده و شانس این افراد برای پذیرفته شدن بسیار بیشتر از گزینه های دیگر است. در نظر داشته باشید که در برگه دعوت نامه کانادا باید تمامی اطلاعات تحصیلی فرد متقاضی قید شده باشد.

شرایط دیگری نیز وجود دارد که فرد متقاضی تمامی امتیازهای لازم برای درس خواندن در کانادا را ندارد این فرد تنها توانسته امتیازی کسب کند که دانشگاه تنها تمایل به تحصیل او خواهد داشت و البته یکسری قطع نامه نیز از فرد متقاضی اخذ خواهد شد. در این شرایط دانشگاه تنها مبلغ مشخصی را برای هر ترم دانشجو در نظر می گیرد و به نوعی نیمی از هزینه های دانشجو با خود اوست به این ترتیب دعوت نامه ای ارسال می شود که مشخص می کند دانشگاه مورد نظر تمایل به حضور فرد دارد.

اما از نظر مالی تنها بخشی را به عهده می گیرد به این ترتیب در روز مصاحبه دعوت نامه شخص مورد بررسی قرار می گیرد، شانس این افراد به نسبت دو گزینه دیگر کمتر است و تنها زمانی شانس دارد که از نظر پوشش مالی در وضعیت مناسبی قرار بگیرد و یا فردی نیز در کانادا از اقوام او حضور داشته باشد و مشخص کند که او قرار است در مکان خاصی اقامت کند و او پوشش مالی مورد نظر را پیگیری می کند. این نوع از دعوت نامه نیز نیاز به مدارک مشخصی دارد.

مورد سوم برای افرادی است که در واقع بورسیه کانادا نشده اند اما می خواهند در این کشور تحصیل کنند! چطور ممکن است؟

دقت کنید که در این مقاله هدف ما توضیح شرایط بورسیه شدن کانادا نیست اما به صورت مختصر اینطور که مشخص است کشور کانادا یک سری سهمیه های آزاد البته در ظرفیت محدود به صورت سالانه قرار می دهد تا افرادی که از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار دارند بدون آزمون و گزینش بتوانند در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند به افرادی که از طریق سرمایه خود برای تحصیل به کانادا می روند بورسیه سهمیه آزاد گفته می شود.

روال کار به این صورت است که فراخوان هایی از سوی دانشگاه های مختلف اعلام می شود و تعداد را مشخص می کنند، شما باید پیگیری همیشگی داشته باشید تا از ظرفیت موجود استفاده کنید به این ترتیب با ارسال ایمیلی اعلام می کنید که تمایل به تحصیل دارید و دانشگاه مورد نظر با ارسال دعوت نامه کانادا و همینطور قید دقیق اینکه هیچ هزینه ای از شما را تقبل نمی کند به شما کمک خواهد کرد که به ویزای تحصیلی نزدیک تر شوید. در نظر داشته باشید که عموماً این مورد از نوع نیمه بورسیه شانس بیشتری دارد زیرا گردش مالی ارائه شده از سوی شما بسیار مهم است.

دعوتنامه کانادا از نوع کاری

نوع دیگر از دعوتنامه کانادا مشهور به کاری و یا تجاری است که البته عده ای بین این گزینه تفاوت قایل می شوند ما نیز سعی می کنیم در هر دو مسیر اطلاعاتی ارائه دهیم. شما برای اینکه بتوانید در کانادا به کار مشغول شوید باید در ابتدا در این کشور اقامت داشته باشید و این اجازه اقامت از سوی سازمان مهاجرت و یا شهروندی کانادا و گاه نیز پناهندگی فراهم می شود.

قطعاً کار کردن در کانادا با یک سری پیش نیازها همراه است که باید به درستی مورد بررسی قرار بگیرد. اینطور که مشخص است وقتی صحبت از دعوت نامه کاری است یعنی شما باید از سوی شرکتی استخدام شوید و دعوت نامه شما باید از سوی شرکت مشخص ارسال شود بنابراین اولین گام در خصوص اخذ ویزای کار تنظیم دعوتنامه کانادا است. شرکت استخدام کننده شما باید درخواستی تنظیم کند و نشان دهد که تمایل دارد شما برایش کار کنید این موضوع خود به چندین دسته تقسیم می شود که باید به صورت جداگانه بررسی شود.

برای تنظیم دعوتنامه کانادا باید شرکتی که قرار است شما را استخدام کند نامه ای ارسال کند و در نامه مشخص کند که شما می خواهید در سمت خاصی در این شرکت به کار مشغول شوید (اینکه این شرکت به چه صورت با شما ارتباط گرفته است و یا شما قرار است چه نقشی داشته باشید در این مقاله نمی گنجد و به عبارت صحیح بسیار طولانی است)

در دعوت نامه باید مشخص شود که چرا شرکت شما را انتخاب کرده است. دقت کنید که سازمان استخدام و توسعه در کانادا مشخص می کند که آیا شرکتی حق استخدام شما را دارد و یا خیر و اگر تایید از سوی این سازمان مشخص شد امتیازی به شما تعلق می گیرد که دعوت نامه دقیق طبق این امتیاز تنظیم می شود، این امتیاز در روز سفارت می تواند به شانس شما کمک کند در واقع هر چه امتیاز شما بالا تر باشد می توانید خود را به ویزای کار نزدیک تر ببینید.

در نظر داشته باشید که عموم افراد نگران این موضوع هستند که چطور باید شرکت مورد نظر برای استخدام را پیدا کنند. در این مقاله سعی می کنیم دو بخش را برای توضیح به این گزینه البته به صورت مختصر اختصاص دهیم. روش اول این است که خودتان وارد مذاکره با شرکت های کانادایی شوید تا شاید دعوت نامه کانادا برای شما ارسال شود و در روش دوم باید اطلاعات خود را در وب سایت های کانادایی کاریابی به ثبت برسانید.

همانطور که در بخش قبل توضیح دادیم روش اول این است که خودتان به صورت مستقیم وارد مذاکره با شرکت کانادایی شوید. قطعاً شما باید حرفی برای زدن داشته باشید و همینطور به ساختار مذاکره نیز مسلط باشید. عموماً شرایطی از قبل از سوی شرکت اعلام می شود و بهتر است تنها فردی وارد مذاکره شود که واجد شرایط اعلام شده است. نهایت امر به این صورت است که اگر پذیرفته شدید برای شما دعوت نامه کانادا ارسال می شود.

طبق بررسی های انجام شده این روش نسبت به روش قبل بهتر است و شانس قبولی بیشتری دارد. در این روش باید وارد یک سری از سایت های کاریابی کانادا شوید و اطلاعات خود را به ثبت برسانید به این ترتیب اطلاعات شما به دست فرد و یا شرکت خاصی می رسد و بررسی می شود که آیا می توانید مشغول به کار شوید و یا خیر. مدارک شما مورد بازرسی قرار می گیرد و در نهایت نیز دعوت نامه کانادا برای شما ارسال خواهد شد. دعوتنامه کانادا دارای چهارچوب خاصی نبوده و تنها نظم و صداقت در آن اهمیت دارد.

دعوتنامه کانادا از نوع کاری

دعوتنامه کانادا از نوع تجاری

این نوع از دعوت نامه کانادا نیز به صورتی در لاین دعوت نامه کاری کانادا قرار دارد و فرد با هدف تجارت وارد این کشور می شود و می خواهد کسب و کار راه بیاندازد و یا ثبت شرکت داشته باشد. شرایط و مدارک مورد نیاز این نوع دعوت نامه کانادا نیز مانند نوع کاری است. قوانین تنظیم دعوت نامه کانادا باید رعایت شود.

دعوتنامه کانادا از نوع خویشاوندی

از اسمی که برای این دعوت نامه کانادا انتخاب شده است مشخص می شود که اقوام شما از نوع درجه یک در کانادا سکونت دارند و قرار است که برای شما دعوت نامه کانادا ارسال کنند و به حضور شما در کانادا نیاز دارند این نوع دعوت نامه بیشتر در لاین توریستی دنبال می شود. اخذ دعوت نامه کانادا کار دشواری نیست.

سایر نوشته های دعوتنامه :

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوتنامه قبرس

دعوتنامه قبرس

قبرس کشوری است که مقصد گردشگری، تجارت، تحصیل و نمایشگاهی بسیاری از مردم شده است. بنابراین افراد برای دریافت ویزای این کشور، به فکر دریافت

مطالعه »
دعوتنامه رومانی از نوع تحصیلی

دعوتنامه رومانی

به دعوتنامه رومانی خوش آمدید. کشور رومانی کشوری واقع در اروپای شرقی است. این کشور بسیار زیبا و سرسبز، در سال 2007 به عضویت اتحادیه

مطالعه »
دعوتنامه پزشکی آلمان

دعوتنامه پزشکی

سفرهایی که به منظور مراقبت های پزشکی در کشوری دیگر صورت می گیرد، گردشگری درمانی نیز نامیده می شود. داشتن دعوتنامه پزشکی لازمه ی این

مطالعه »
دعوتنامه یونان

دعوتنامه یونان

چقدر از قوانین دعوتنامه یونان اطلاع دارید؟ می دانیم که برای سفر به کشوری مشخص باید به فکر ویزا باشیم، ویزا در انواع مختلفی عرضه

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند