دعوتنامه کانادا

از شرایط دعوتنامه کانادا مطلع هستید؟ شاید برایتان پیش آمده و یا به گوشتان خورده است که می خواهید به کانادا سفر کنید و سفارت از شما دعوتنامه می خواهد. به طور کلی کانادا از دسته کشورهایی است که باید برای ورود به آن دعوتنامه داشت. البته این موضوع در خصوص تمامی ویزاهای کانادا صدق نمی کند. دعوتنامه کانادا با اهداف مختلفی عرضه می شود و باید در ابتدا مشخص شود که شما به چه هدفی قرار است به کانادا سفر کنید. در این مقاله قصد داریم در ابتدا در خصوص دعوتنامه از کانادا صحبت کرده، سپس انواع دعوتنامه های کانادا را مورد بررسی قرار دهیم و در نهایت نیز به معرفی هر یک از دعوتنامه های کانادا بپردازیم و پرسش های احتمالی را مورد بررسی قرار دهیم. دعوتنامه از کشور کانادا به برگه ای گفته می شود که از سوی فرد، ارگان و یا افرادی که در کانادا سکونت دارند و یا تابعیت آن را دارند ارسال می شود. این برگه نشان می دهد که فرد یا جریانی علاقمند به ورود شما به این کشور است. البته مسایل مختلف دیگری را نیز در بر می گیرد. اطلاعاتی که در دعوتنامه کانادا نوشته می شود بسیار مهم و سرنوشت ساز است. در بخش بعد انواع دعوتنامه را مورد بررسی قرار می دهیم.

سفارت کانادا در ایران

طبق قوانین کانادا مرجع صادر کننده ویزا کارگزاری کنسولی دولت کانادا (VAC) است. دولت کانادا برای انجام امور کنسولی ایرانی ها و دریافت ویزا از کشور کانادا سه کارگزاری خود واقع در شهر های آنکارا، استانبول و ابوظبی را معرفی کرده است. روند گرفتن وقت از سفارت و دریافت ویزای تضمینی کانادا از طریق مراکز وک آنکارا، استانبول و ابوظبی یکسان و مطابق قوانین دولت کانادا است. در پایان توصیه می شود برای اخذ ویزای کانادا به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید. تجربه نشان داده است که دولت کانادا به درخواست های آنلاین زود تر جواب داده ولی درخواست های حضوری بیش تر موافقت می شود.

سفارت کانادا در ایران

مراحل دریافت دعوتنامه کانادا

در این بخش قصد داریم به طور دقیق مشخص کنیم که در فرم دعوتنامه کانادا باید چه اطلاعاتی از سوی فرد دعوت کننده نوشته شود و بخش بعد اطلاعات مربوط به شخص دعوت شونده است.

نام  کامل فرد دعوت کننده به همراه تاریخ تولد او باید مشخص شود. آدرس دقیق و همینطور شماره تلفن او باید اعلام شود. شغل وی باید به طور دقیق مشخص شود. باید مشخص شود که آیا فرد تابعیت کانادا دارد و یا مقیم آنجاست. همینطور باید مشخص شود که تعداد اعضای خانواده او چند نفر است و اطلاع هر یک الزامی است. و در صورتی که پوشش مالی از سمت این فرد است باید به طور دقیق مشخص شود. بهتر است که تنظیم دعوتنامه کانادا توسط فرد خبره صورت پذیرد.

در دعوتنامه کشور کانادا باید اطلاعات کامل از فرد متقاضی مشخص شود. این اطلاعات شامل نام کامل او، تاریخ تولد، آدرس و شماره تلفن او، نسبتی که فرد با شما دارد و همینطور هدف از سفر باید قید شود. مدت اقامت تعیین می شود و مشخص خواهد شد که طبق مدت زمان مشخص او در کجا اقامت دارد. هر یک از دعوتنامه دارای شرایط مخصوص به خود است.

مراحل دریافت دعوتنامه کانادا

اخذ انواع دعوتنامه کانادا

دعوتنامه ها یک ساختار مشخص با اطلاعات متنوع است. در نظر داشته باشید که اگر شما قصد داشته باشید به خاطر گشت و گذار به کانادا سفر کنید فردی که قرار است دعوتنامه از کشور کانادا را برای شما ارسال کند در برگه دعوتنامه کانادا می نویسد که هدف شما تنها گشت و گذار در این کشور است و شما برای تحصیل ، کار و ازدواج نیامده اید. دعوتنامه تجاری نیاز به اطلاعات بیشتری دارد و باید از سوی ارگان خاصی مهر و امضا شود و به طور دقیق مشخص شود که قرار است چه تجارتی راه بیاندازید و آیا می توانید یا خیر. بنابراین به این ترتیب متنی که برای انواع دعوتنامه خانوادگی، نمایشگاهی و تحصیلی نوشته می شود متفاوت از هم هستند. این موضوع را در نظر داشته باشید که صداقت در نوشتن دعوتنامه از کانادا بسیار مهم است و در صورتی که تشخیص داده شود سیاه نمایی و یا به نوعی اغراق صورت پذیرفته است احتمال دارد برای همیشه از لیست مربوطه خارج شوید.

دریافت دعوتنامه توریستی کانادا

کانادا از دسته کشورهای گردشگری بسیار قدرتمند محسوب می شود و قطعا بسیاری از افراد سعی می کنند که برای گشت و گذار به این کشور سفر کنند. فردی که قصد دارد به دیدن کشور کانادا برود باید دعوتنامه کشور کانادا از نوع توریستی تهیه کند. در دعوتنامه توریستی یک سری اطلاعات باید به طور دقیق ثبت شود.

دقت کنید که عموما دعوتنامه های توریستی دارای تایم و به عبارت درست تر تاریخ مشخصی دارند یعنی باشد مشخص شود که فرد تا چه تاریخی در کانادا اقامت دارد.

این دعوتنامه توسط فردی که در کانادا زندگی می کند و می تواند از اقوام و یا دوستان شما باشد ارسال شود. در فرم دعوتنامه کانادا نوشته می شود که شما با چه هدفی قرار است به این کشور سفر کنید، بخشی برای وارد کردن اطلاعات شخصی دعوت کننده و دعوت شونده وجود دارد که باید به درستی تکمیل شود. بخش دیگری با عنوان دلایل بازگشت وجود دارد که نشان می دهد شما قرار نیست که در این کشور برای همیشه زندگی کنید و به عبارت درست تر در کشور مبدأ خود دلایل و وابستگی های زیادی وجود دارد که سبب بازگشت شما خواهد شد. در این نوع دعوتنامه کشور کانادا بخش هدف و زمان اقامت شما بسیار مهم است.

دریافت دعوتنامه توریستی کانادا

مدارک لازم برای دعوتنامه توریستی کانادا

در بخش قبل کمی به مدارک و شرایط دعوتنامه کشور کانادا اشاره کردیم این بخش سعی می کند که موارد تکمیلی را ارائه دهد. در نظر داشته باشید که باید محل دقیق اقامت فرد متقاضی در دعوتنامه مشخص شود یعنی اگر فردی که دعوتنامه را ارسال می کند تمایل به اقامت شما در منزل شخصی خود دارد به طور دقیق در متن دعوتنامه قید کند. از طرف دیگر اگر شما می خواهید در هتل اقامت داشته باشید نیز باید تایم و هتل مورد نظر مشخص شده و به اصطلاح رزرو برای شما انجام شده باشد. در نظر داشته باشید  که تمامی موارد گفته در دعوتنامه کانادا مهم است. از سمت دیگر باید در دعوتنامه مشخص شود که هزینه های شما به چه صورت و توسط چه فردی پوشش داده می شود در صورتی که فرد دعوت کننده بخواهد شما را ساپورت مالی کند باید گردش مالی خود را نیز در بخش مربوطه اعلام کند و در غیر اینصورت مشخص کند که هزینه های شما با خودتان خواهد بود.

مدارک لازم برای دعوتنامه توریستی کانادا

دریافت دعوتنامه نمایشگاهی کانادا

در کانادا هر ساله چندین نمایشگاه برگزار می شود که در لاین های مختلف فعالیت می کند، نمایشگاه های کانادا دارای پتانسیل های زیادی هستند و این موضوع سبب می شود که تعداد زیادی از افراد علاقمند به بازدید از نمایشگاه های کانادا شود، شما برای اینکه بتوانید به دیدن نمایشگاه های کانادا بروید نیاز به ویزای نمایشگاهی دارید و یکی از مدارک بسیار مهم در خصوص این ویزا دعوتنامه است. دقت کنید که ویزای کانادا در واقع یک روادید کوتاه مدت است که طبق تایم برگزاری نمایشگاه برای شما ارسال می شود و باید طبق زمان تعیین شده کانادا را ترک کرده باشید.

دعوتنامه نمایشگاهی کانادا، خود به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول برای افرادی است که اقوام آن ها در کانادا زندگی می کنند، این افراد می توانند با تنظیم برگه ای به طور واضح مشخص کنند که شما قرار است با هدف بازدید از نمایشگاه به این کشور بیایید و پس از اتمام نمایشگاه باز خواهید گشت. افرادی که اقوامی در کانادا ندارند و از طرفی به دنبال دعوتنامه هستند باید مسیر دیگری را در پیش بگیرند که در بخش بعد به آن اشاره می کنیم.

فرض کنید شما مصر به شرکت در نمایشگاه های کانادا هستید و آشنایی در این کشور ندارید تا برای شما دعوتنامه ارسال کند به این ترتیب احتمال ناامید شدن و به نوعی منصرف شدن شما زیاد است. در نظر داشته باشید که یک روش وجود دارد که البته شاید همیشه جواب ندهد اما تنها راه حل برای شما خواهد بود.

دقت کنید که لیستی از آدرس ایمیل های غرفه های مختلف نمایشگاه به راحتی در دسترس است. شما می توانید ایمیلی ارسال کنید و قید کنید که رشته تحصیلی و یا تخصص شما با موضوع غرفه مورد نظر یکسان است به این ترتیب از شخص و یا اشخاص موجود بخواهید که برای ارسال دعوتنامه کانادا به شما کمک کنند، دقت کنید که دعوتنامه از سوی این این افراد به هیچ عنوان با پوشش مالی همراه نخواهد بود بنابراین چه خوب است که خودتان در ایمیل اولیه اعلام کنید که از نظر مالی در وضعیت مطلوبی قرار دارید و هیچ مشکلی در این راستا دیده نمی شود. تأیید و یا عدم تأیید این نوع دعوتنامه از سوی تیم های سفارت بسیار نامعلوم است اما اگر هم نشد شما تمامی تلاش خود را کرده اید.

دریافت دعوتنامه نمایشگاهی کانادا

اخذ دعوتنامه تحصیلی کانادا

دعوتنامه کانادا از نوع تحصیلی همانطور که از اسمش پیداست در مسیر تحصیل دنبال می شود. این دعوتنامه خود به چندین مورد تقسیم می شود که شاید بهتر باشد هر بخش را به طور جداگانه برسیم کنید. دقت داشته باشید که دعوتنامه بخش مهمی از مدارکی است که در روز مصاحبه مورد بررسی قرار می گیرد.

برای دعوتنامه تحصیلی باشد مشخص شود که آیا شما بورسیه، نیمه بورسیه و یا سهمیه آزاد هستید هر یک از گزینه های مطرح شده طبق روال خاصی دنبال می شود که باید مورد بررسی قرار بگیرد. مدارکی که برای هر بخش مورد نیاز است تقریباً در یک وضعیت قرار دارد و البته یک سری تفاوت ها دارد که قطعاً به شما توضیح خواهیم داد.

دقت کنید که دعوتنامه های تحصیلی به این دلیل که با اقامت طولانی مدت فرد متقاضی همراه هستند اغلب باید با تعیین دقیق هدف و همینطور میزان بودجه مالی مشخص شود و با سایر دعوتنامه هایی که تا به حال به آن پرداختیم فرق می کند. در بخش های بعد سه نوع از دعوتنامه کانادا در لاین تحصیل را بررسی کنیم.

اخذ دعوتنامه تحصیلی کانادا

دعوتنامه تحصیلی کانادا از نوع بورسیه

قطعاً بارها با واژه بورسیه آشنا شده اید، به هرحال در کانادا دانشگاه های معتبر زیادی دیده می شود که هر یک در مسیرهای خاصی دانشجو می پذیرند. بورسیه کامل به شرایطی گفته می شود که فرد متقاضی دارای رتبه، معدل، دانش علمی و تخصصی قابل قبول برای درس خواندن در کانادا باشد. به این ترتیب او طبق آزمون و یا هر نوع گزینشی که از سوی دانشگاه اعلام می شود دعوت به تحصیل خواهد شد.

از سوی دانشگاه نامه ای برای فرد متقاضی ارسال می شود که نشان می دهد دانشگاه با کمال میل قبول کرده است که فرد با ویزای تحصیلی وارد این کشور شده و به تحصیل مشغول شود، افرادی که بورس کامل می شوند اغلب تمامی هزینه های آن ها از سوی دولت کانادا تقبل می شود و این موضوع خود برگه برنده ای است که در برگه دعوتنامه آن ها دیده می شود. خوشبختانه سفارت این گزینه را بسیار استقبال کرده و شانس این افراد برای پذیرفته شدن بسیار بیشتر از گزینه های دیگر است. در نظر داشته باشید که در برگه دعوتنامه کانادا باید تمامی اطلاعات تحصیلی فرد متقاضی قید شده باشد.

شرایط دیگری نیز وجود دارد که فرد متقاضی تمامی امتیازهای لازم برای درس خواندن در کانادا را ندارد این فرد تنها توانسته امتیازی کسب کند که دانشگاه تنها تمایل به تحصیل او خواهد داشت و البته یکسری قطع نامه نیز از فرد متقاضی اخذ خواهد شد. در این شرایط دانشگاه تنها مبلغ مشخصی را برای هر ترم دانشجو در نظر می گیرد و به نوعی نیمی از هزینه های دانشجو با خود اوست به این ترتیب دعوتنامه ای ارسال می شود که مشخص می کند دانشگاه مورد نظر تمایل به حضور فرد دارد اما از نظر مالی تنها بخشی را به عهده می گیرد به این ترتیب در روز مصاحبه دعوتنامه شخص مورد بررسی قرار می گیرد، شانس این افراد به نسبت دو گزینه دیگر کمتر است و تنها زمانی شانس دارد که از نظر پوشش مالی در وضعیت مناسبی قرار بگیرد و یا فردی نیز در کانادا از اقوام او حضور داشته باشد و مشخص کند که او قرار است در مکان خاصی اقامت کند و او پوشش مالی مورد نظر را پیگیری می کند. این نوع از دعوتنامه نیز نیاز به مدارک مشخصی دارد.

دعوتنامه تحصیلی کانادا از نوع بورسیه

دقت کنید که در این مقاله هدف ما توضیح شرایط بورسیه شدن کانادا نیست اما به صورت مختصر اینطور که مشخص است کشور کانادا یک سری سهمیه های آزاد البته در ظرفیت محدود به صورت سالانه قرار می دهد تا افرادی که از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار دارند بدون آزمون و گزینش بتوانند در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند به افرادی که از طریق سرمایه خود برای تحصیل به کانادا می روند بورسیه سهمیه آزاد گفته می شود. روال کار به این صورت است که فراخوان هایی از سوی دانشگاه های مختلف اعلام می شود و تعداد را مشخص می کنند، شما باید پیگیری همیشگی داشته باشید تا از ظرفیت موجود استفاده کنید به این ترتیب با ارسال ایمیلی اعلام می کنید که تمایل به تحصیل دارید و دانشگاه مورد نظر با ارسال دعوتنامه کانادا و همینطور قید دقیق اینکه هیچ هزینه ای از شما را تقبل نمی کند به شما کمک خواهد کرد که به ویزای تحصیلی نزدیک تر شوید. در نظر داشته باشید که عموماً این مورد از نوع نیمه بورسیه شانس بیشتری دارد زیرا گردش مالی ارائه شده از سوی شما بسیار مهم است.

دریافت دعوتنامه تجاری کانادا

این نوع از دعوتنامه کانادا نیز به صورتی در لاین دعوتنامه کاری کانادا قرار دارد و فرد با هدف تجارت وارد این کشور می شود و می خواهد کسب و کار راه بیاندازد و یا ثبت شرکت داشته باشد. شرایط و مدارک مورد نیاز این نوع دعوتنامه کشور کانادا نیز مانند نوع کاری است. قوانین تنظیم دعوتنامه کانادا باید رعایت شود.

اخذ دعوتنامه خویشاوندی کانادا

از اسمی که برای این دعوتنامه کشور کانادا انتخاب شده است مشخص می شود که اقوام شما از نوع درجه یک در کانادا سکونت دارند و قرار است که برای شما دعوتنامه ارسال کنند و به حضور شما در کانادا نیاز دارند این نوع دعوتنامه بیشتر در لاین توریستی دنبال می شود. اخذ دعوتنامه کار دشواری نیست.

اخذ دعوتنامه خویشاوندی کانادا

اخذ دعوتنامه کاری کانادا

نوع دیگر از دعوتنامه کانادا مشهور به کاری و یا تجاری است که البته عده ای بین این گزینه تفاوت قایل می شوند ما نیز سعی می کنیم در هر دو مسیر اطلاعاتی ارائه دهیم.

شما برای اینکه بتوانید در کانادا به کار مشغول شوید باید در ابتدا در این کشور اقامت داشته باشید و این اجازه اقامت از سوی سازمان مهاجرت و یا شهروندی کانادا و گاه نیز پناهندگی فراهم می شود.

قطعاً کار کردن در کانادا با یک سری پیش نیازها همراه است که باید به درستی مورد بررسی قرار بگیرد. اینطور که مشخص است وقتی صحبت از دعوتنامه کاری است یعنی شما باید از سوی شرکتی استخدام شوید و دعوتنامه شما باید از سوی شرکت مشخص ارسال شود بنابراین اولین گام در خصوص اخذ ویزای کار تنظیم دعوتنامه کانادا است. شرکت استخدام کننده شما باید درخواستی تنظیم کند و نشان دهد که تمایل دارد شما برایش کار کنید این موضوع خود به چندین دسته تقسیم می شود که باید به صورت جداگانه بررسی شود.

اخذ دعوتنامه کاری کانادا

مراحل دریافت دعوتنامه کاری کانادا

برای تنظیم دعوتنامه کانادا باید شرکتی که قرار است شما را استخدام کند نامه ای ارسال کند و در نامه مشخص کند که شما می خواهید در سمت خاصی در این شرکت به کار مشغول شوید (اینکه این شرکت به چه صورت با شما ارتباط گرفته است و یا شما قرار است چه نقشی داشته باشید در این مقاله نمی گنجد و به عبارت صحیح بسیار طولانی است)

در دعوتنامه باید مشخص شود که چرا شرکت شما را انتخاب کرده است. دقت کنید که سازمان استخدام و توسعه در کانادا مشخص می کند که آیا شرکتی حق استخدام شما را دارد و یا خیر و اگر تایید از سوی این سازمان مشخص شد امتیازی به شما تعلق می گیرد که دعوتنامه دقیق طبق این امتیاز تنظیم می شود، این امتیاز در روز وقت سفارت کانادا می تواند به شانس شما کمک کند در واقع هر چه امتیاز شما بالا تر باشد می توانید خود را به ویزای کار نزدیک تر ببینید.

در نظر داشته باشید که عموم افراد نگران این موضوع هستند که چطور باید شرکت مورد نظر برای استخدام را پیدا کنند. در این مقاله سعی می کنیم دو بخش را برای توضیح به این گزینه البته به صورت مختصر اختصاص دهیم. روش اول این است که خودتان وارد مذاکره با شرکت های کانادایی شوید تا شاید دعوتنامه کانادا برای شما ارسال شود و در روش دوم باید اطلاعات خود را در وب سایت های کانادایی کاریابی به ثبت برسانید.

مراحل دریافت دعوتنامه کاری کانادا

همانطور که در بخش قبل توضیح دادیم روش اول این است که خودتان به صورت مستقیم وارد مذاکره با شرکت کانادایی شوید. قطعاً شما باید حرفی برای زدن داشته باشید و همینطور به ساختار مذاکره نیز مسلط باشید. عموماً شرایطی از قبل از سوی شرکت اعلام می شود و بهتر است تنها فردی وارد مذاکره شود که واجد شرایط اعلام شده است. نهایت امر به این صورت است که اگر پذیرفته شدید برای شما دعوتنامه از کشور کانادا ارسال می شود.

طبق بررسی های انجام شده این روش نسبت به روش قبل بهتر است و شانس قبولی بیشتری دارد. در این روش باید وارد یک سری از سایت های کاریابی کانادا شوید و اطلاعات خود را به ثبت برسانید به این ترتیب اطلاعات شما به دست فرد و یا شرکت خاصی می رسد و بررسی می شود که آیا می توانید مشغول به کار شوید و یا خیر. مدارک شما مورد بازرسی قرار می گیرد و در نهایت نیز دعوتنامه از کشور کانادا برای شما ارسال خواهد شد. دعوتنامه کانادا دارای چهارچوب خاصی نبوده و تنها نظم و صداقت در آن اهمیت دارد.

12 نظرات
 1. جواد یوسفی می گوید

  بادرود من یک بار برای ویزای بیزینس کانادا اقدام کردم با دعوت نامه و رد شدم دوباره باید برای ویزای بیزینس اقدام کنم؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر . بله شما بازم هم میتونید اقدام کنید فقط توجه بفرمایید دلیل ریجکتی قبلی خود رو بررسی کنید تا دوباره با اون دلیل ریجکت نشید.مرسی

 2. عشرت غفوری می گوید

  سلام آیا برای درمان پا و تهیه و درست کردن برص کفش طبی می توان به کانادا مهاجرات کرد ؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – کشور کانادا در رشته های پزشکی و وابسته های صنعت پزشکی نیاز به افراد متخصص دارد که رشته شما هم جزء این دسته به شمار می رود. شما میتوانید با توجه به تخصص خود می توانید مهاجرت به کشور کانادا اقدام کنید.

 3. پگاه می گوید

  سلام دخترم متخصص پاتولوژی هستن همسرشون ارشدمهندسی هستند ازطریق مدرک کدامیک ازایشان میتوان برای کار درکانادا اقدام کرد که زودتر به نتیجه برسند؟متشکرم

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – با توجه به مدارکی که فرمودید دختر شما و همسرشون شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار رو دارند اما ابتدا باید تصمیم بگیرند که کدام استان و چه نوع مهاجرتی رو مد نظر دارند و با مشخص کردن موارد فوق زمان مهاجرت مشخص می شود.

 4. علی رضا می گوید

  خاله من در کانادا زندگی میکنند..ایا او میتواند از طریق دوستان و اشنایانی که در کانادا صاحب کسب و کاری هستند. من را به عنوان کارگر ببرند..مثلا به دوستش که صاحب کارخانه ای هست بگوید من را استخدام کند و دعوت نامه بفرستد

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – بله این امکان وجود دارد اما باید این نکته در نظر بگیرید که استخدام نیروی خارجی کار ساده ای هم نخواهد بود.

 5. محمد رضا محسنی می گوید

  با سلام یکی از دوستان من میخواهد برای من دعوت نامه بفرستد اول اینکه باید به کجا مراجعه کند و آیا میتواند دعوت نامه از نوع خویشاوندی برای من ارسال کند؟ با تشکر

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – با توجه به نوع حکومت فدرالی کانادا هر استانی با هم فرق دارد اما معمولا کارهای مربوط به دعوتنامه توسط شهرداری صورت میگیرد . برای ارسال دعوتنامه خویشاوندی باید مدرکی ارائه دهد که ثابت کند شما خویشاوند هستید.

 6. سرگل می گوید

  سلام من و شوهرم می خوایم به کانادا مهاجرت کنیم و خود را پناهنده تحویل دهیم این امکان دارد؟؟؟؟
  دعوتنامه ارسالی از طریق برادر ناتنی شوهرم ارسال می شه که از مادر برادر هستن
  اون می تونه برای ما دعوت نامه بفرسته ؟
  هزینه زندگی مون رو کانادا متحمل میشه ؟یا شخص دعوت کننده؟

  1. سفریار می گوید

   سلام وقت بخیر – ایشون میتونن دعوتنامه ارسال کنند اگر شما تشریف ببرید و درخواست پناهندگی بدید تمامی مخارج شما بر عهده شخص دعوت کننده هستش . البته هر استانی قوانین خاص خود را دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.