دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

شرایط گرفتن دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

امروزه دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان یکی از راه هایی ست که باعث شده است تا این افراد هنرمند و ورزش کار به راحتی بتوانند در زمانی کم اقامت یک کشور دیگر را بگیرند و به آن جا مهاجرت کنند. همان طور که می دانید گرفتن اقامت یک کشور خارجی کار آسانی نیست و زمان زیادی می برد. در این جا به مبحث دعوت نامه ورزشکاران و هنرمندان می پردازیم.

دعوتنامه چیست

اگر شخصی از آشنایان شما در کشوری دیگر زندگی می کند می تواند با نامه ای در موضوعات مختلف شما را برای سفر به آن کشور دعوت نماید.این موضوع سبب می شود تا شما راحت تر و سریع تر بتوانید ویزای کشور مربوطه را کسب نمایید.به غیر از اینکه یکی از بستگان و یا اشنایان شما می تواند برای شما دعوت نامه بفرستد یکی از شرکت های آن کشور نیز می تواند برای شما دعوت نامه بفرستد.

دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

اگر برای کاری غیر از هنر و ورزش می خواهید به یک کشور خارجی مهاجرت کنید و دعوت نامه ورزشکارن و هنرمندان را نمی خواهید برای گرفتن ویزای کاری بایدیک شرکت و یا یک کارفرما که اقامت دائم آن کشور خارجی را دارد و شهروند آن جا محسوب می شود ضمانت شما را بکند و در حقیقت باید دعوت نامه ای برای شما بفرستد. در حقیقت برای گرفتن دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان نیز می توان یک فرد شهروند آن کشور برای شما دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان را بفرستد.

از طرفی دیگر برای گرفتن ویزای کاری می توانید این مجوز را از اداره مهاجرت آن کشور بگیرید که البته این ویزا دائمی نخواهد بود و نیازمند به تمدید می باشد. این نیازمند به آن است که اداره توسعه آن کشور تایید کند که ورود شما و مهاجرت تان به ان کشور تاثیر منفی بر روی اقتصاد کشور مقصد ندارد و بلکه تاثیر مثبتی نیز خواهد داشت. البته برای دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان این موضوع لازم نیست زیرا حضور و فعالیت شما برای کشور مقصد امتیازی اجتماعی و فرهنگی محسوب می شود. بنابراین دریافت دعوت نامه ورزشکاران و هنرمندان راحت تر و سریع تر از ویزای کاری دیگر می باشد.

دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

شرایط دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

برای دریافت دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان اگر شما یک هنر و یا یک ورزش را انجام می دهید در صورتی که در 5 سال گذشته در حدود بیشتر از 2 سال را صرف پرداختن به هنر و یا ورزش خود کرده اید می توانید از ساده ترین و همچنین سریع ترین راه مهاجرت یعنی دریافت دعوت نامه ورزشکاران و هنرمندان استفاده نمایید. برای این موضوع دانستن برخی اطلاعات به شما کمک می کند که در ادامه برای اخذ دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان به آن ها می پردازیم.

کسانی که می توانند دریافت کننده ی دعوت نامه ورزشکاران و هنرمندان باشند افرادی هستند که یا هنرمند و یا دست اندرکار و کمک کننده حرفه ای هنری محسوب می شوند. این افراد شامل نویسنده ها، موسیقی دان ها یعنی خواننده ها و نوازنده ها، هنر پیشه ها و… می باشند که می توانند دریافت کننده ی دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان باشند. دسته ی دیگر ورزش کاران و کمک کننده و دست اندرکارحرفه ای ورزشی می باشند که شاما افرادی که ورزش می کنند مانند فوتبالیست و یا کشتی گیر ها، داور های بازی و مسابقات مختلف ورزشی، مربی های رشته های مختلف ورزشی و… می باشند که دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان را دریافت می نمایند

شرایط گرفتن دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

افرادی که در قبل به آن ها اشاره شد در صورت داشتن شرایطی مانند سابقه ورزش و یا هنر در 5 سال اخیر باید شرایطی دیگر نیز داشته باشند. داشتن این شرایط برای گرفتن دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان الزامی می باشد و حداقل یکی از شرایطی که در ادامه متن به آن ها می پردازیم را باید برای اخذ دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان داشته باشید.

از جمله این شرایط داشتن حداقل دو سال داشتن درامد از ورزش و یا هنر می باشد یعنی با استفاده از هنر و یا ورزش که در آن تبحر وجود دارد باید بتوان خرج خود را در آورد. این بدین معنا ست که برای گرفتن دعوت نامه ورزشکاران و هنرمندان باید بتوانید کار مرتبط با توانایی خود در آن کشور که می خواهید به آن جا سفر کنید را انجام داده و توانایی کسب درآمد از آن را داشته باشید.

از دیگر موارد لازم داشتن حداقل دو سال سابقه در رشته وورزشی و یا هنری در سطح جهانی می باشد؛ یعنی برای گرفتن دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان باید در سطح برجسته و مهم مسابقات و نمایشگاه های جهانی فعالیت داشته باشید و به عنوانی در سطح جهانی و بین المللی شناخته شده باشید. به عنوان مثال اگر در رشته ی ورزشی فعالیت دارید برای اخذ دعوت نامه ورزشکاران و هنرمندان باید در مسابقات جهانی مانند المپیک فعالیت داشته باشید.

حالت دیگری نیز وجود دارد که شما از هردو حالت ذکر شده به حالت ترکیبی شرایط را داشته باشید یعنی به جای دوسال سابقه کاری و یا دوسال سابقه در عرصه ی هنر و ورزشی جهانی از هردو شرایط به میزان یک سال سابقه داشته باشید. در این حالت نیز می توانید دعوت نامه ورزشکاران و هنرمندان را کسب نمایید و مشکلی پیش نمی آید.

شرایط گرفتن دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

باید توجه داشته باشید که علاوه بر میزان منابع مالی و سرمایه ای که برای شروع کار و فعالیت تان بعد از دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان باید داشته باشید باید سرمایه ای نیز برای مخارج زندگی روزمره ی خود و خانواده تان نیز داشته باشید تا در ان کشور به مشکل نخورید. این میزان سرمایه باید برای حداقل 6 ماه از زندگی شما مناسب و کافی باشد. باید توجه داشته باشید که میزان سرمایه باید به صورت کاملا نقدی باشد یعنی در حساب بانکی بوده و در حدود 12000 دلار برای شخص گیرنده دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان و 3000 دلار نیز برای هر یک از افراد دیگر همراه می باشد. در سرمایه برای کار این مبلغ می تواند به صورت غیر نقدی نیز باشد اما سرمایه برای تامین هزینه زندگی باید به صورت نقدی باشد.

داشتن سابق کاری به این منظور که خودتان قبل از دریافت دعوت نامه ورزشکاران و هنرمندان از فعالیت خود کسب درامد داشته اید یکی از عوامل مهم در گرفتن دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان می باشد. باید توجه داشته باشید که درامدی که از این راه به دست اورده اید طی چند سال باید دارای مدرکی باشد که قابلیت ارائه داشته باشد.

این کسب درامد باید در حداقل 2 سال اخر در 5 سال گذشته تان باشد و مدارک همه ی آن ها موجود باشد. البته اگر شما یک هنرمند و یا ورزشکار در سطح بین المللی و برجسته در جهان می باشید ارائه این مدارک خیلی نیاز نیست و آن به تنهایی کافی می باشد اما باید توجه داشته باشید که ممکن است برجسته بودن شما در سطح جهانی را کارشناس مربوطه تشخیص ندهد بنابراین ما به شما پیشنهاد می کنیم تا حتما مدارک مربوط به کسب درآمد تان را جمع آوری و آماده کرده باشید.

در این نوع از کسب اجازه اقامت برای مهاجرت به یک کشور دیگر به این صورت باید عمل کنید که مجموعه ای از شرایط برای شما امتیازی کسب می کند. به این صورت که شما حداکثر می توانید تا 100 امتیاز بگیرید و در صورت گرفتن تنها 35 امتیاز قبولی را دریافت می کنید و دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان را دریافت می کنید. اگر شما به زبان مسلط نیستید نگران نباشید زیرا در صورتی که دیگر امتیاز ها را دریافت نمایید می توانید بدون داشتن و ارائه مدرک زبان و گرفتن امتیاز مربوط به آن قبولی را دریافت نمایید.

مدت زمان دریافت دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

دریافت دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان تنها بخشی از مراحل مهاجرت شما به عنوان یک ورزشکار و یا یک هنرمند می باشد؛ و برای رسیدگی به پرونده مهاجرت شما اگر درخواست پناهندگی نکنید بیش از چند سال زمان لازم می باشد. البته در چند سال گذشته سرعت رسیدگی به پرونده ها افزایش یافته و حتی در کم تر از یک سال نیز نوبت رسیدگی به یک پرونده رسیده است. این برای دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان بیشتر رخ می دهد زیرا ادامه فعالیت آن ها در ان کشور به بیشتر شدن امتیاز فرهنگی و اجتماعی آن کشور کمک می کند.

مدت زمان دریافت دعوتنامه ورزشکاران و هنرمندان

به عنوان مثال شخص ورزش کاری که به کشوری دیگر مهاجرت می کند در صورت شرکت در مسابقات المپیک و کسب مدال این مدال را به عنوان کشوری که به آن مهاجرت کرده است دریافت می کند زیرا در واقع شهروند آن جا محسوب می شود.

بر این اساس و طبق اخرین تغییراتی که برای بررسی پرونده های مهاجرت و دعوت نامه ورزشکاران و هنرمندان داده شده است مجموع تمام زمانی که برای بررسی یک پرونده به طور کامل یعنی از زمانی که برای این دعوت نامه ورزشکاران و هنرمندان اقدام می شود تا تصمیم گیری نهایی در حدود 2 سال زمان می برد که البته این مدت زمان بنا بر نوع مهاجرت و شرایط متفاوت خواهد بود.

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه آمریکا

دعوتنامه آمریکا

یکی از راه های سرعت بخشیدن به دریافت ویزا جهت سفر به کشورهای مختلف، دعوتنامه می باشد. به طور مثال یک شرکت، یک مسئول نمایشگاه

مطالعه »
دعوتنامه ایتالیا

دعوتنامه ایتالیا

سفر به کشور های مختلفی می توان جالب و خاطره انگیز باشد. سفر به کشور ایتالیا نیز جذابیت های خاص خود را دارد. برای سفر

مطالعه »
تحصیل در کشور های خارجی

دعوتنامه تحصیلی

بسیاری از دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف علاقه دارند تا در یک کشور خارجی و در یک دانشگاه معتبر خارجی تحصیلات خودشان را ادامه بدهند.

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند