مهاجرت به قبرس

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مهاجرت به قبرس

قطعاً برای مهاجرت به قبرس یک سری سؤالات در ذهنتان نقش بسته است که شاید بهتر باشد به سادگی مورد بررسی قرار بگیرد مهاجرت به قبرس از دسته گزینه هایی است که عموم افراد سعی می کنند در این زمینه اطلاعات خود را افزایش دهند. امروز قصد داریم روش های مهاجرت به قبرس را به طور دقیق بررسی کنیم. به طور کلی مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج، کار و سرمایه، خرید ملک و … صورت می گیرد که هر کدام قوانین خاص مربوط به خود است.

تعریف مهاجرت

به طور کلی مهاجرت در دو گزینه موقتی و دائمی وجود دارد که هر کدام می تواند در انواع مختلفی صورت پذیرد. فردی که قصد دارد کشور خود را ترک کرده و کشور دیگری را برای زندگی انتخاب کند در واقع به آن کشور مهاجرت کرده است.

مهاجرت انواع مختلفی دارد که هر کدام آن به دلایل خاصی انجام می شود، به عنوان مثال فردی می خواهد سرمایه گذاری کلان راه بیاندازد و کشور مبدا فضای کافی برای این کار را در اختیار او قرار نمی دهد. این فرد می تواند از طریق مهاجرت به کشوری برود که بتواند بهره برداری خاصی از سرمایه خود داشته باشد.

مهاجرت به قبرس

عده ای نیز ترجیح می دهند شرایط علمی بسیار بالایی برای خود فراهم سازند و قطعا کیفیت دانشگاهی که در آن تحصیل می کنند، بسیار مهم خواهد بود به این ترتیب می توانند مهاجرت از طریق تحصیل را انتخاب کنند. گزینه های دیگری نیز در خصوص مهاجرت از طریق ازدواج و همینطور خرید ملک و ثبت شرکت وجود دارد که در بخش مربوطه به طور دقیق و مفصل به آن پرداخته ایم.

مهاجرت به قبرس

مدارک لازم برای مهاجرت به قبرس

مدارکی که برای ورود به رشته های پزشکی مورد نیاز است ، متفاوت از رشته های مهندسی است.

در واقع برای اینکه بتوانید در رشته های پزشکی تحصیل کنید باید در بخش مصاحبه بسیار عالی خودتان را نشان دهید و سوابق علمی شما مورد بررسی قرار می گیرد. بهتر است که در ابتدا دوره هایی را در بیمارستان و یا مراکز بهداشتی بگذرانید. مدرک آیلتس شما باید با نمره 5/6 و یا بالاتر باشد و نامه ای از استاد در این زمینه می تواند قابل قبول به نظر برسد. برای مهاجرت به قبرس اطلاعات خود را افزایش دهید.

انواع روش های مهاجرت به قبرس

مهاجرت از طریق ازدواج یکی از گزینه هایی است که افراد می توانند از طریق آن به قبرس مهاجرت کنند. برای اقامت دائم در قبرس از طریق ازدواج، باید با اتباع قبرسی ازدواج صورت گیرد. البته این موضوع را در بخش مربوطه به طور دقیق بررسی می کنیم.

گزینه دیگر برای مهاجرت به قبرس روش تحصیلی است، در این روش اقامت در ابتدا در وضعیت موقت قرار می گیرد و تحصیلات فرد ادامه داده می شود، سپس در صورتی که یک سری اصول و عقاید رعایت شود می توان پروسه قانونی در این مسیر را طی کرد.

به صرفه ترین و به نوعی کم خطرترین روش مهاجرت به قبرس ، تحصیل است. دانشگاه و سیستم آموزشی در قبرس بسیار منسجم است و شرایط امنیتی بالایی نیز در این مسیر دیده می شود. زبان تحصیل در دانشگاه های قبرس انگلیسی است و افراد باید مدارک لازم در این خصوص را دریافت کنند. روش های دیگر برای مهاجرت به قبرس از جمله روش خرید ملک وجود دارد که یک سری قانون های خاص به دنبال دارد. عموماً مهاجرت به قبرس از طریق کار و تخصص پیچیده اما هدفمند است.

مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک

مهاجرت از طریق خرید ملک یکی از روش های نیمه آسان برای اقامت دائم در قبرس محسوب می شود. در این مسیر در ابتدا باید به دنبال ویزای قبرس باشید، بهترین ویزا برای شما ،ویزای توریستی است .شما با زمان محدودی که در اختیارتان قرار می گیرد، می توانید اطلاعات خود را در زمینه قیمت ملک و زمین و خانه افزایش دهید. سپس می توانید ویزای خود را تمدید کرده و به سراغ خرید ملک بروید، با خرید ملک به مبلغ تعیین شده در یک قدمی مهاجرت به قبرس قرار خواهید گرفت. در واقع وقتی مبلغی از شما در این منطقه سرمایه محسوب شود ،می توانید برای اقامت دائم و شهروند بودن بیشتر امیدوار باشید.

خرید ملک از بهترین گزینه برای افرادی که دارای مبلغی هستند و می خواهند سرمایه ای قابل قبول داشته باشند و همچنین فضایی فراهم کنند تا به سادگی پاسپورت قبرس را اخذ کنند و برای همیشه در این منطقه زندگی کنند. البته هزینه هایی که برای خرید ملک در نظر گرفته می شود باید سقف مورد نظر را رعایت کند و اگر کمتر از میزان تعیین شده باشد، قابل قبول نخواهد بود. بنابراین بهتر است که  اطلاعات خود را در زمینه قیمت و منطقه مورد نظر افزایش دهید.

مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت

مهاجرت از طریق ثبت شرکت از دسته مواردی است که عموم افراد علاقمند به انتخاب آن هستند. در این روش افرادی می توانند وارد شوند که سرمایه قابل توجهی دارند، در صورتی که سرمایه لازم برای ثبت شرکتی خاص در قبرس داشته باشید ،به سادگی می توانید خود را نزدیک مهاجرت به قبرس ببینید. دقت کنید که شرکت شما باید یک سری اصول و قواعد را به درستی رعایت کند.

به عنوان مثال در مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت باید مشخص کنید که فعالیت شما در چه زمینه ای است. این موضوع سبب می شود که در ابتدا حدود دو سال اقامت موقت داشته باشید. سپس شرایطی فراهم می شود و گردش حساب شما به طور دقیق بررسی خواهد شد در صورتی که سهم مالی قابل قبولی فراهم ساختید ،می توانید برای همیشه این  منطقه را برای زندگی انتخاب کنید.

تا زمانی که شرکت شما فعالیت دارد و هزینه بیمه و مالیات به طور روتین از سوی شما پرداخت می شود و از طرفی خسارت مالی و یا اجرایی وارد نکرده اید، می توانید اقامت خود را تمدید کنید.

مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به قبرس از طریق تخصص یا کار

به طور کلی افرادی که قصد سفر به قبرس را دارند باید در این منطقه مشغول به کار شوند چه خوب است که یکی از دلایل شما برای این سفر و اقامت دائم کسب و کاری دقیق باشد. مهاجرت از طریق تخصص یا کار دارای چهارچوب مشخصی است.

به طور کلی وقتی می توانید برنامه هایی کاربردی برای کار در قبرس داشته باشید، کار ارائه شده به همراه نظر کارفرما و همینطور رجیستری بخش داخلی اداره مهاجرت قبرس ، همگی در واحد مخصوص مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرند. در ابتدا باید به اخذ ویزای کار قبرس فکر کنید، این درخواست در کشور مبدأ صورت می گیرد. در این مسیر در ابتدا باید یک قرار دارد کار مهر شده توسط وزارت کار در پرونده شما قرار بگیرد. تمامی موارد در ابتدا توسط وزارتخانه امور مهاجرین مورد بررسی قرار می گیرد، سپس می توانید برای گام های بعدی اقدام کنید.

یک سری شرایط برای صدور ویزای کار وجود دارد که بهتر است مورد بررسی قرار بگیرد.به عنوان مثال سهامداران شرکت باید خارجی باشند این موضوع برای مدیر عامل کمپانی نیز صدق می کند. اعضای تیم باید توسط وزارت امور خارجه تأیید شوند.

اگر شما دارای شرکتی هستید که با مشارکت خارجی فعالیت می کند باید از سهم سرمایه دار کمتر و یا مساوی بهره ببرید. شرکت هایی که در لاین های بسیار وسیع سرمایه گذاری می کنند، باید اسناد و مدارک مربوطه را به دولت قبرس ارائه داده و گردش حساب این تیم ها باید توسط بانک تأیید شود.

مدارک لازم برای مهاجرت به قبرس از طریق کار

به طور کلی فرم های شماره 58 و 64 در این زمینه باید در ابتدا به طور دقیق پر شود. سپس نوبت به ارائه فتوکپی پاسپورت افراد است. قطعاً افرادی که می خواهند مهاجرت به قبرس از طریق کار داشته باشند باید مدارکی دال بر عدم سوپیشینه کیفری عرضه کنند. شما باید گواهی سلامت مورد تأیید پزشک ارائه دهید. ضمانت نامه بانکی با مبلغ مشخص از دیگر گزینه هایی است که در این مسیر مهم و ضروری است.

قرار داد کاری و نوع سمت شما باید مورد تأیید وزارت کار و همینطور بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرد. ثبت درخواست شما هزینه دارد و باید هزینه مطرح شده پرداخت شود. ویزای کار طبق شرایطی قابل تمدید است. برای تمدید در ابتدا باید فرم های شماره 61 را پر کنید سپس به اداره مهاجرت رفته و فرم مربوطه را ارائه دهید. تمدید ویزای کار هزینه های مخصوص به خودش دارد.

افرادی که عضو اتحادیه اروپا هستند و می خواهید مهاجرت به قبرس از طریق کار داشته باشند می توانند با ارائه گذرنامه معتبر این مسیر را آسانتر کنند. به طور کلی وقتی فردی می خواهد سه ماه و یا بیشتر اقامت کاری در قبرس داشته باشد، باید 8 روز پس از ورود به قبرس اطلاعات خود را در اداره مهاجرت ثبت کند. شماره بیمه تامین اجتماعی افراد نیز باید به درستی ارسال شود. در صورتی که نیاز به تمدید مدت اقامت بود، باید در زمان دقیق این کار صورت گیرد.

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

ازدواج از دسته گزینه هایی است که اغلب برای مهاجرت به قبرس دیده می شود. در این روش شخص متقاضی باید با فردی که تابعیت قبرس دارد، ازدواج کند. در واقع در زمان ثبت ازدواج تابعیت فرد مورد نظر باید مشخص باشد.

ازدواج باید رسمی و به هیچ عنوان صوری و تنها برای مهاجرت به قبرس نباشد، این موضوع به طور جدی و دقیق بررسی می شود. در قبرس زوجین باید در کنار هم زندگی کنند و زندگی جداگانه برای این افراد قابل قبول محسوب نمی شود. اگر فردی قبلاً ازدواج کرده است و قصد دارد با فردی که تابعیت قبرس دارد ،ازدواج کند باید مدرک طلاق و یا فوتی نیز ارائه دهید و در مجموع باید مدرکی دال بر عدم منع ازدواج مجدد ارائه شود.

فردی که از طریق ازدواج توانسته خود را به خاک قبرس برساند، در کنترل قرار می گیرد و باید در زمانی که در قبرس زندگی می کند شخصی بسیار مفید بوده و میزان انطباق پذیری بالایی داشته باشد. هر گونه خسارت و مشکل از سوی شخص سبب می شود که برای همیشه فرصت زندگی در این منطقه از وی گرفته شود.

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به قبرس پناهندگی است. پناهندگی در قبرس مانند سایر کشورهای دنیا دردسرهای خودش را دارد و از دسته گزینه های پیچیده محسوب می شود. به طور کلی وقتی صبحت از پناهندگی می شود در واقع تهدید و شرایط نا به سامان مبدأ مطرح است. پناهندگی گزینه های مختلفی دارد ، به عنوان مثال می توانید از پناهندگی سیاسی استفاده کنید و یا به سراغ گزینه هایی از قبیل پناهندگی اجتماعی و همینطور اقتصادی و نظامی بروید.

فردی که به دولت قبرس درخواست پناهندگی دهد باید در خواست وی به طور دقیق در قوانین کنوانسیون بین المللی قرار بگیرد. به این ترتیب دیده می شود که گاه مسیر بسیار دشوار است. اگر با درخواست فرد متقاضی موافقت شد، می توانید از تحصیل رایگان و همینطور شرایط درمانی رایگان و عالی قبرس استفاده کند. به طور کلی مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی خطرناک است و بهتر است که با وکیل در این زمینه مشورت های لازم صورت گیرد.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

به طور کلی وقتی می خواهید از طریق سرمایه به قبرس بروید، می توانید به خرید ملک فکر کنید. در روش اول باید ملک خریداری شده به مدت سه سال مداوم در اختیار خریدار باشد و هیچ گونه خرید و فروشی از سوی وی صورت نگیرد.

روش دومی که پیش روی افراد قرار می گیرد خرید ملک به مبلغ بالاتر است و بهتر است که یک حساب بلند مدت باز کنید. در واقع افراد می توانند شرکتی به صورت سهامی عام و یا سهامی مختلط و همینطور با مسئولیت محدود راه بیندارند و خود را در نزدیکی مهاجرت به قبرس ببینند. در صورتی که سرمایه کافی داشته باشید مهاجرت به قبرس بسیار آسانتر به نظر خواهد رسید. در نظر داشته باشید که گردش مالی شما در این بین مورد بررسی قرار می گیرد.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

کشور قبرس از دسته کشورهای بسیار پیشرفته محسوب می شود و مهاجرت از طریق تحصیل از روش های بسیار روتین و ساده برای اقامت دائم در قبرس است.

مدارک تحصیلی قبرس در سطح بین المللی ارزشمند است. در سال افراد زیادی سعی می کنند مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل داشته باشند. نظام آموزشی در قبرس به نوعی بر اساس وضعیت دولتی و همینطور خصوصی استوار است. شما می توانید در رشته های بسیار خوب مهندسی و پزشکی و همینطور دندان پزشکی در این کشور تحصیل کنید. برای ورود به دانشگاه های قبرس باید زبان انگلیسی بلد باشید و قطعاً نیاز به ارائه مدرک زبان دارید.

هزینه هایی که در این سفر پیش روی شما قرار می گیرد عموماً مناسب و مقرون به صرفه خواهد بود. در روند تحصیل در صورتی که ویزای چندگانه تهیه کرده باشید ،می توانید به کشور مبدأ سفر کرده و از خانواده خود دیدن کنید. در نظر داشته باشید که ویزای چندگانه بهترین گزینه برای شما محسوب می شود به این ترتیب می توانید خود را عضوی از شهروندان قبرس بدانید. در صورتی که وضعیت تحصیل شما نتیجه خوبی به همراه داشت، وارد بازار کار خواهید شد و برای همیشه در قبرس ساکن می شوید.

مهاجرت به قبرس از طریق کارآفرینی

مهاجرت از طریق کارافرینی یک سری اصول و قواعد خاص می طلبد. به عنوان مثال صندوقی وجود دارد که دولت قبرس برای پشتیبانی و همینطور تقویت افراد در نظر گرفته است. صندوق برای شرکت های کوچک کارآفرین، می تواند پوشش مالی قابل توجه ای فراهم سازد. در نظر داشته باشید اعتبار تعیین شده در این بخش با توجه به نوع کار تعیین می شود. این صندوق توسط بانک های محلی در اختیار افراد قرار می گیرد.

به طور کلی افرادی که قصد دارند از طریق کارافرینی به قبرس سفر کنند، می توانند با وام های کم بهره ای که در اختیارشان قرار می گیرد، روال فعالیت خود را آغاز کنند. به این ترتیب قطعاً مسیر برای شما بسیار آسانتر خواهد بود.

مهاجرت به قبرس از طریق بورس تحصیلی

بورس تحصیلی به این معنی  است که کشور قبرس هزینه های شما را تامین خواهد کرد. فردی که بورس تحصیلی قبرس را اخذ کرده است، می بایست در ابتدا مدارک لازم را تهیه کند.فرم درخواست بورس تحصیلی باید توسط شما به طور دقیق تکمیل شود. نیاز به دو قطعه عکس با زمینه سفید دارید. پاسپورت شما باید به طور دقیق کپی و عرضه شود. افرادی که می خواهند در دوره لیسانس در قبرس تحصیل کنند، باید مدرک دیپلم خود را ارائه دهند.

برای مقطع فوق لیسانس نیاز به ارائه مدرک اصلی لیسانس به همراه ریز نمرات است. بهتر است که مدرک ترجمه شود.در نهایت نیاز به ارسال مدارک است. در صورتی که بورس در وضعیت نیمه قرار بگیرد، در واقع نیاز به تقبل یک سری هزینه ها از سوی شما خواهد بود. حساب بانکی شما نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

سایر نوشته های مهاجرت :

دلایل مهاجرت

مهاجرت به ترکیه

اگر شما قصد مهاجرت به ترکیه را دارید باید با کلیهٔ قوانین مربوط به مهاجرت آشنا شوید و حداقل شرایط لازم برای مهاجرت را داشته

مطالعه »
دلایل مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک

قطعا برای مهاجرت به دانمارک بهتر است که از جدیدترین قوانین آن مطلع باشید به این ترتیب شرایطی فراهم خواهد شد تا بهترین انتخاب را

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند