مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های مهاجرت :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مراحل مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

وقتی صحبت از پناهندگی می شود به طور روتین یک سری نگرانی ها و خطرات  در ذهن افراد نقش می بندد. مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی از دسته گزینه هایی است که باید در ابتدا به طور دقیق بررسی شود و سپس اقدامات لازم در این خصوص صورت پذیرد. شما با دانستن مراحل پناهندگی می توانید از خطرات پیش روی تا حد بسیاری بکاهید. سوالی که بارها پرسیده می شود: آیا اعضای خانواده متقاضی نیز مورد پذیرش قرار می گیرند؟

مهاجرت طریق پناهندگی

به طور کلی وقی صحبت از مهاجرت به یونان از روش پناهندگی می شود هدف این است که فرد به کشور مقصد برسد. در واقع آنچه که اهمیت دارد مقصد است نه مسیر! این موضوع کمی مهاجرت به یونان از روش پناهندگی را سخت و نگران کننده خواهد کرد، وقتی فردی بخواهد به هر طریقی که شده خود را به یونان برساند احتمال اینکه درگیر دام های مختلفی شود وجود دارد بنابراین مهاجرت به یونان از روش پناهندگی هرگز ساده ، آسان و بدون دردسر نخواهد بود..!

به طور کلی وقتی می خواهید پناهندگی داشته باشید دو روش پیش روی شماست روش اول مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی قانونی و روش دوم پناهندگی های غیر قانونی است.

مهاجرت طریق پناهندگی

کنواسیون پناهندگی یونان

طبق قانون کنواسیون پناهندگی کشورها باید یکسری شرایط را فراهم سازند تا پناهجویان بتوانند از حداقل حقوق نسبی برخوردار باشند. اما اینطور که مشخص است مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی دارای متقاضی زیاد است. به این ترتیب حق و حقوق آنطور که باید رعایت نمی شوند. یکی از دلایل که مهاجرت به یونان از روش پناهندگی رد می شود عدم وجود حقوق کافی در این زمینه است و افراد نمی توانند از پس هزینه های خود به درستی برآیند و در نهایت به مشکل بر می خورند و چون امکان برگشت نیز وجود ندارد دولت یونان متضرر خواهد شد.

آخرین اخباری که در خصوص مهاجرت دیده می شود نشان داده است مردان جوان اغلب تن به شغل های غیر قانونی داده اند تا از پس هزینه های زندگی خود برآیند. این موضوع سبب شده است که هر چند وقت یکبار شاهد اعتراض و همینطور اعتصاب پناهندگان در یونان بوده باشید.

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

وقتی می گوییم مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی قانونی به این معنی است که فرد متقاضی از طریق راه های زمینی، هوایی و … به صورت رسمی و با مجوز اقدام کند. حال سوال اینجاست که چرا افراد به سراغ راه های غیرقانونی مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی می روند؟ احتمالا پاسخ واضح است به هرحال مهاجرت به یونان از روش پناهندگی از سوی دولت یونان اغلب با مخالفت همراه است و این موضوع سبب می شود که افراد به سراغ گزینه های غیر قانونی و پردردسر بروند.

در واقع تنها زمانی مهاجرت به یونان از روش پناهندگی قانونی قابل قبول است که متقاضی مشمول تعریف کنوانسیون پناهندگی باشد. حال بررسی می کنیم که شرط کنوانسیون در خصوص پناهندگی چیست. در واقع شما باید در پرونده مدارک خود به صورت کتبی و البته مشخص ذکر کنید که در کشور مبدا از نظر امنیت و نیاز های اولیه بسیار در خطر هستید، این موضوع در لاین های جنسیتی عقیدتی و … نیز قابل قبول خواهد بود.

مشخص شد که وقتی شما چنین مدرکی را ارائه دهید قطعا برای خروج از مرز از سوی کشور خود دچار ممانعت می شوید و این موضوع است که مهاجرت به یونان از روش پناهندگی قانونی را دشوار و گاه غیر ممکن می کند.

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی غیر قانونی

نام دیگر مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی غیر قانونی مهاجرت پنهان است در واقع شما قرار است که به صورت مخفیانه و از طریق مرز های زمینی و البته بدون داشتن مجوز وارد خاک یونان شوید. از طرفی هزینه هایی که در روش مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی پنهانی دیده می شود به مراتب از گزینه های قانونی بیشتر است و این موضوع سبب شده است که افراد به سراغ این گزینه بروند.

یکی از مسائل دیگر در خصوص ویزای توریستی است، ویزای توریستی یونان قابل تبدیل به ویزاهای دیگر نیست و این موضوع سبب می شود که افراد به سراغ مهاجرت به یونان از روش پناهندگی بروند. مشخص است که وقتی صحبت از مهاجرت به یونان از روش پناهندگی پنهانی باشد باید به سراغ افرادی بروید که شما را با روش های بسیار پر خطر از مرز رد کنند. گاه دیده می شود که تمامی وعده های داده شده مناسب نبوده و در نهایت مشکلات مالی و گاه جانی برای افراد پیش خواهد آورد

مراحل مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

فرض می کنیم که فرد مهاجرت به یونان از روش پناهندگی را انتخاب کرده است. او باید در ابتدا درخواست پناهندگی را به دولت اعلام کند. در این مسیر در ابتدا ثبت نام به عمل می آورد. سپس او باید صبر کند تا پیامی مبنی بر اینکه چه تاریخ و زمانی برای مصاحبه آماده شود دریافت کند. بین 7 الی 14 روز پس از ثبت نام امکان ارسال چنین پیامی وجود دارد و پس از این دوره احتمال درخواست شما رد شده است و باید مجددا اقدام کنید. حال فرض می کنیم که تاریخ مصاحبه به شما اعلام شده و شما باید خودتان را برای جلسه حضوری آماده کرده و ثبت نام خود را تکمیل کنید.

مرحله بعد مربوط به مصاحبه است که اغلب دشوارترین مرحله مهاجرت به یونان از روش پناهندگی محسوب می شود. شما باید بتوانید دلایل خودتان در خصوص مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی به طور دقیق، صادقانه و با جدیت بیان کنید، در واقع انقدر باید عمق فاجعه زیاد باشد که بتوانید مهاجرت به یونان از روش پناهندگی  داشته باشید، این مصاحبه نیز همانند سایر مصاحبه ها یک سری پرسش و پاسخ را به همراه دارد.

حال نوبت به این است که نتیجه اعلام شود، پس از اینکه مدارک و شرایط و همینطور ادعای شما مورد بررسی مرجع ذی صلاح قرار گرفت در صورتی شما محق مهاجرت به یونان از روش پناهندگی شناخته شدید در ابتدا به مدت یک سال می توانید در یونان اقامت کنید. پس از گذشت یک سال در صورتی که قوانین کشور به طور دقیق از سوی شما  رعایت شود و هیچ گونه مشکلی در این کشور به وجود نیاوردید می توانید اقامت خود را در وضعیت تمدید قرار دهید، و تمدید تا سه سال به صورت خودکار انجام می شود پس از گذشت 4 سال اقامت موقت می توانید به اقامت دائم برسید. اقامت دائم مبنی بر انطباق پذیری با محیط از نظر پرداخت مالیات و همینطور عدم ارتکاب جرم است.

روال انگشت نگاری در پناهندگی

پناهندگی نیازمند به انگشت نگاری است، در واقع در روش مهاجرت به یونان از روش پناهندگی دفتر درخواست پناهندگی در ابتدا اثر انگشت فرد را مورد بررسی قرار می دهد تا مشخص شود که آیا شخص متقاضی به کشور دیگری قبل از یونان درخواست پناهندگی داده است یا خیر. در صورتی که درخواستی دیده شود به درخواست فرد اهمیت داده نمی شود. البته در این مسیر شما می توانید اعتراض به رای داشته باشید. اعتراض شما در دادگاه مورد بازبینی قرار می گیرد.

مراحل مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

اصول اصلی در مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

افرادی که قصد دارند مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی  داشته باشند باید تمامی جوانب را در نظر بگیرند. در صورتی که تاکید شما پناهندگی از روش های قانونی است اگر وضعیت مالی مناسبی داشته باشید مسیر اخذ مجوز برای شما ساده می شود در واقع شما اعلام کرده اید که قرار است تنها در این کشور زندگی کنید و از نظر هزینه مشکلی برای دولت ایجاد نخواهید کرد به این ترتیب مشخص می شود که صدمه ای با شما به یونان وارد نمی شود و قطعا مسیر پناهندگی برای شما هموارتر خواهد شد. دقت کنید که این گزینه تنها یک روش قابل قبول محسوب می شود و هرگز به عنوان یک قانون در نظر گرفته نشده است. گاه افرادی که از نظر مالی مشکلی ندارند باز هم نمی توانند مهاجرت پناهندگی داشته باشند.

سایر نوشته های مهاجرت :

انواع روش های مهاجرت به لهستان

مهاجرت به لهستان

لهستان یک کشور ایده آل، ارزان و مناسب برای زندگی است. به همین سبب افراد زیادی از کشور های جهان از جمله ایران تصمیم به

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند