وقت سفارت لهستان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

چند نکته برای روز مصاحبه سفارت لهستان

در این مقاله جهت آشنایی کامل با نحوه تعیین وقت سفارت لهستان همراه ما باشید، اگر تصمیم گرفته اید که به کشور لهستان سفر کنید و به عنوان توریست از جاذبه های گردشگری این کشور بازدید کنید و یا برای کار تجاری و یا تحصیلی قصد سفر به این کشور را دارید قبل از هر چیز باید به فکر تهیهٔ ویزای مرتبط با سفر خود باشید، برای مهیا کردن ویزا نیز نیازمند این هستید که در ابتدا وقت سفارت لهستان را اخذ کنید بعد از اخذ وقت سفارت لهستان نیز باید برای تکمیل درخواست ویزا به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید و بقیه مراحل اخذ ویزا را انجام دهید.

معرفی کشور لهستان

شما که قصد سفر به لهستان را و تصمیم به گرفتن ویزای این کشور و اخذ وقت سفارت لهستان را دارید، لازم است اطلاعاتی مختصر در مورد لهستان به دست بیاورید، لهستان کشوری است که در قلب اروپا واقع شده است، از مهم ترین همسایه های این کشور می توانیم به آلمان، چک، اسلوواکی، لیتوانی و روسیه اشاره کنیم این کشور از لحاظ وسعت 60 مین کشور جهان و 9 مین کشور اروپایی محسوب می شود، کشور لهستان نزدیک به سی و نه میلیون جمعبت دارد که آن را به نهمین کشور اروپایی از لحاظ جمعیت تبدیل کرده است، پایتخت لهستان شهر تاریخی ورشو است و شانزده استان دارد، این کشور در جنگ جهانی دوم یکی از مهم ترین محورهای درگیری بوده است و از این لحاظ نیز اهمیت دارد.

لهستان از لحاظ آب و هوایی تنوع دمایی دارد در تابستان شاهد هوای گرم هستیم و معمولا تابستان های کوتاه تری را دارد و در زمستان نیز شاهد هوایی سرد هستیم. درجه حرارت در تابستان به 33 درجه سانتیگراد می رسد در این کشور شاهد کوه های اندکی هستیم ولی آب در آن بسیار فراوان یافت می شود. کشور لهستان از لحاظ جاذبه های گردشگری در شرایط بسیار مطلوب قرار دارد و با توجه به این که یکی از کشورهای مهم در جنگ های جهانی بوده است از لحاظ جاذبه های تاریخی نیز بسیار پر رونق است در این کشور می توانید از طبیعت زیبایی این کشور از جمله رودخانه ها، جنگل ها و دریاچه ها دیدن کنید، از مهم ترین دیدنیهای لهستان می توانیم به معدن نمک ویلیچکا، شهر باستانی تورن، قلعه مالبورک، قلعه واول، کانال البلاگ، شهر باستانی ژموسک، میدان بازار کراکوف و … اشاره داشته باشیم.

لهستان یکی از مقاصد مهم گردشگری است و در طول سال مسافران زیادی به این کشور سفر می کنند تا از جاذبه های آن بازدید کنند، لهستان از نظر اقتصادی نیز در شرایط مطلوبی قرار دارد و بسیاری از سرمایه گذارن و تاجران به دنبال این هستند که در این کشور روابط تجاری برقرار کنند، دانشگاه های لهستان نیز در سطح بالایی قرار دارند و همه سال ها بسیاری از علاقه مندان به تحصیل ترجیح می دهند که در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند.

معرفی کشور لهستان

وقت سفارت لهستان

برای سفر به لهستان نیازمند اخذ ویزا هستید در واقع هر نوع سفری که به لهستان داشته باشید اعم از دیدار خانواده، توریستی، تجاری، تحصیلی و … نیازمند اخذ ویزا است برای اخذ ویزا در ابتدا باید وقت سفارت لهستان اخذ شود سپس مدارک تحویل داده شود و منتظر بررسی و صدور ویزا باشید. قبل از اینکه به دنبال تعیین وقت سفارت لهستان باشید، ابتدا نوع سفر خود را مشخص کنید چرا که کشور لهستان نیز به مانند بسیاری از کشورهای دیگر ویزاهای گوناگونی صادر می کند و هریک از ویزاها نیز علاوه بر داشتن مدارک مشترک، مدارک مخصوص خود را نیز دارند که در وقت سفارت لهستان باید ارائه شود در ادامه به انواع ویزاهای این کشور و نحوه گرفتن وقت سفارت لهستان خواهیم پرداخت.

ویزاهای کشور لهستان را بر اساس دو نوع محتوا و زمان می توانیم دسته بندی کنیم بر اساس تقسیم بندی محتوایی ویزاهای لهستان در نوع مهاجرتی و غیر مهاجرتی هستند، ویزاهایی که مهاجرتی هستند به طور معمول نسبت به ویزاهای غیر مهاجرتی مدت زمان اخذ کوتاهتری دارند ولی زمان اخذ ویزاهای مهاجرتی طولانی خواهد بود

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت لهستان

برای اخذ ویزای لهستان و تقدیم آن ها در وقت سفارت لهستان مدارکی لازم است که بین همه نوع سفرها مشترک و شما باید آن ها را آماده کنید.

 • فرم آنلاین پرشده تعیین وقت سفارت لهستان
 • ارائه پاسپورتی که حداقل سه ماه اعتبار دارد (بر اساس تاریخ رفت و برگشت به لهستان) و حداقل دو صفحه سفید دارد، همچنین کپی های پاسپورت های قبلی هم باید ارائه شود.
 • عکس 3.5 در 4.5 که در شش ماه گذشته گرفته شده باشد، زمینه سفید و بدون روتوش باشد.
 • اصل، کپی شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه رسمی آن ارائه شود.
 • برگه رزرو بلیط رفت و برگشت
 • اصل و کپی ویزای مسافرتی به همراه سی هزار یورو که برای هزینه های احتمالی درمانی و بازگشت مسافر می باشد.

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت تجاری لهستان

اگر شما قصد سفر تجاری به لهستان را دارید علاوه بر ارائه مدارک کلی باید مدارک ویزای تجاری را نیز در وقت سفارت لهستان تحویل دهید.

 • دعوت نامه رسمی تجاری از کشور لهستان که در آن جزئیات سفر از جمله مشخصات دعوت کننده، هزینه های سفر، مدت زمان سفر و دلیل سفر ذکر شود.
 • ارائه کارت بازرگانی و یا روزنامه رسمی شرکت در وقت سفارت لهستان
 • حساب بانکی شما در 3 ماه گذشته تقدیم سفارت شود.
 • لیست بیمه هایی که تا حالا رد کرده اید.
 • برگه رزرو هتل
 • سابق های تجاری با شرکت های لهستانی در گذشته
 • گواهی اشتغال به کار در برگه رسمی شرکت که در آن سمت متقاضی سفر، دلیل سفر، مدت زمان سفر و… مشخص باشد.

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت تجاری لهستان

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت توریستی لهستان

اگر برای بازدید به کشور لهستان دعوت شده اید، ضروری است که علاوه بر مدارک کلی ذکر شده این مدارک را نیز در وقت سفارت لهستان تحویل دهید:

 • دعوتنامه ای که برای شما از لهستان صادر شده است.
 • مدرکی (مثل شناسنامه) که رابطه دعوت کننده و دعوت شونده را در لهستان نشان دهد.
 • در صورتی که ازدواج یا طلاق داشتید، مدارک آن را ارائه دهید.
 • ارائه مدارک شغلی و مالی مسافر در وقت سفارت لهستان از جمله سند ملکی (در صورت وجود)، پرینت حساب های بانکی در سه ماه گذشته.
 • برگه ای برنامه سفر شما را با جزئیات کامل نشان دهد
 • رزرو حتمی هتل در کشور لهستان
 • مدرکی که نشان دهنده شغل فرد از جمله حقوق، سمت، مرخصی ها و… باشد
 • سند ازدواج و یا طلاق در صورتی که وجود داشته باشد.
 • مدارک مشخص کننده وضعیت مالی شما از جمله سند ملکی، پرینت حساب بانکی در شش ماه گذشته و لیست پرداخت بیمه.

چگونگی گرفتن وقت سفارت لهستان

برخلاف بعضی از سفارت های کشورهای دیگر، گرفتن وقت سفارت لهستان کار چندان سختی نیست و شما کافی است به آدرس سایتی که در ادامه ذکر می شود مراجعه کنید و وقت سفارت لهستان را اخذ کنید، این کار به صورت آنلاین انجام می پذیرد و شما پس از مراجعه به سایت سفارت و قسمت درخواست ویزا و وقت سفارت لهستان ابتدا نوع ویزای درخواستی خود را که یا ویزای شنگن است و یا ویزای ملی لهستان را انتخاب می کنید.

پس از این کار زمان مصاحبه در زمان های که آزاد می باشد به شما نشان داده می شود با توجه به شرایط خود می توانید مناسب ترین زمان ممکن را برای زمان مصاحبه انتخاب کنید، در مرحله بعد فرم آنلاین را پر کرده و در پایان از فرم پرینت بگیرید و در زمانی که زمان مصاحبه برای شما تعیین شده است حضور پیدا کنید و مدارکی را که ذکر می شود را تحویل سفارت دهید.

وقتی که فرم را پر می کنید دقت داشته باشید که تمام اطلاعات و جزئیات را به دقت و درستی ثبت کنید، ارائه اطلاعات نادرست موجب خواهد شد که وقت سفارت لهستان درخواستی شما کنسل شود و از طرفی ممکن است که اخذ مجدد وقت سفارت لهستان چندماه به طول بکشد و سفر شما را دچار مشکل کند. نکته: همان طور که گفته شد ویزای لهستان دو نوع است و شما هنگامی که می خواهید زمان مصاحبه را تعیین کنید به این امر دقت داشته باشید که اگر سفر شما طولانی نیست و 90 روز یا کم تر خواهد بود ویزای شنگن را اخذ کنید ولی اگر سفر شما طولانی تر است ویزای ملی این کشور را در زمان مصاحبه انتخاب کنید.

چند نکته برای روز مصاحبه سفارت لهستان

برای این که با خیال آسوده بتوانید ویزای کشور لهستان را بگیرید و به این کشور سفر کنید نیازمند این هستید که در وقت سفارت لهستان که برای مصاحبه حاضر می شوید به نکاتی توجه کنید تا در پروسه اخذ ویزای شما مشکلی پیش نیاید به همین دلیل توصیه می شود که در روز مصاحبه:

 • هنگام مصاحبه و حرف زدن مودبانه و با تن صدای ملایم حرف بزنید.
 • از دادن هر گونه پاسخ اضافی خودداری کنید.
 • بر خودتان مسلط باشید
 • مدارک را به صورت کامل آماده کنید
 • از دادن پاسخ های نامناسب خودداری کنید و سعی کنید که پاسخ شما منطقی و اصولی باشد.
 • آراستگی ظاهر خود را حفظ کنید و لباس های مناسب و شیک بپوشید.
 • در زمانی که وقت سفارت لهستان برای شما تعیین شده است حضور پیدا کنید و تاخیر نداشته باشید.

چند نکته برای روز مصاحبه سفارت لهستان

سفارت کشور لهستان در تهران

برای این که به موقع و در وقت سفارت لهستان در سفارت این کشور حضور پیدا کنید و مدارک خود را ارائه دهید اطلاعاتی را در مورد سفارت این کشور ذکر می کنیم. روز یک شنبه تا روز پنج شنبه از 8.30 صبح تا ساعت 16 ظهر، وقت کاری لهستان است و در همین روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعات 9 الی 11 می توانید از طریق تلفن یا مراجعه حضوری سوالات خود را از سفارت لهستان بپرسید.

آدرس سفارت لهستان به این شرح می باشد: تهران، بلوار آفریقا (جردن قدیم)، کوچه پیروز، پلاک 2.

تلفن تماس: 02188787262

فاکس: 02188788774

سایر وقت سفارت ها :

نحوه تعیین وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت آمریکا

هرساله تعداد کثیری از مردم جهان سوم با هدف پیشرفت شرایط  زندگی خود برای مهاجرت به کشور امریکا اقدام می کنند. اولین گام جهت اخذ

مطالعه »
دریافت وقت سفارت کانادا خارج از ایران

وقت سفارت کانادا

یکی از مهمترین کشورهایی که به خاطر دارا بودن شرایط اجتماعی و اقتصادی مناسب مورد توجه گردشگران خارجی است کانادا می باشد. دریافت وقت سفارت

مطالعه »
چگونگی و نحوه تعیین وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت ایتالیا برای دریافت ویزاهای مختلف توریستی، تجاری و تحصیلی تعیین می شود. مدارک مختلفی برای این امر باید تهیه شود که یکی از

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند