وقت سفارت لهستان

فایل صوتی سفارت لهستان

 • مدارک مهم سفارت لهستان
 • نکات ضروری در وقت سفارت
 • بهترین راه گرفتن وقت سفارت
 • روش دریافت وقت سفارت

در این مقاله جهت آشنایی کامل با نحوه تعیین وقت سفارت لهستان همراه ما باشید، اگر تصمیم گرفته اید که به کشور لهستان سفر کنید و به عنوان توریست از جاذبه های گردشگری این کشور بازدید کنید و یا برای کار تجاری و یا تحصیلی قصد سفر به این کشور را دارید قبل از هر چیز باید به فکر تهیهٔ ویزای مرتبط با سفر خود باشید، برای مهیا کردن ویزا نیز نیازمند این هستید که در ابتدا وقت سفارت را اخذ کنید بعد از اخذ وقت نیز باید برای تکمیل درخواست ویزا به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید و بقیه مراحل اخذ ویزا را انجام دهید.

راهنمای سفر به لهستان

لهستان یکی از مقاصد مهم گردشگری است و در طول سال مسافران زیادی به این کشور سفر می کنند تا از جاذبه های آن بازدید کنند، لهستان از نظر اقتصادی نیز در شرایط مطلوبی قرار دارد و بسیاری از سرمایه گذارن و تاجران به دنبال این هستند که در این کشور روابط تجاری برقرار کنند، دانشگاه های لهستان نیز در سطح بالایی قرار دارند و همه سال ها بسیاری از علاقه مندان به تحصیل ترجیح می دهند که در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند.

شما که قصد سفر به لهستان را و تصمیم به گرفتن ویزای این کشور و اخذ وقت سفارت لهستان را دارید، لازم است اطلاعاتی مختصر در مورد لهستان به دست بیاورید، لهستان کشوری است که در قلب اروپا واقع شده است، از مهم ترین همسایه های این کشور می توانیم به آلمان، چک، اسلوواکی، لیتوانی و روسیه اشاره کنیم این کشور از لحاظ وسعت 60 مین کشور جهان و 9 مین کشور اروپایی محسوب می شود، کشور لهستان نزدیک به سی و نه میلیون جمعبت دارد که آن را به نهمین کشور اروپایی از لحاظ جمعیت تبدیل کرده است، پایتخت لهستان شهر تاریخی ورشو است و شانزده استان دارد، این کشور در جنگ جهانی دوم یکی از مهم ترین محورهای درگیری بوده است و از این لحاظ نیز اهمیت دارد. لهستان از لحاظ آب و هوایی تنوع دمایی دارد در تابستان شاهد هوای گرم هستیم و معمولا تابستان های کوتاه تری را دارد و در زمستان نیز شاهد هوایی سرد هستیم. درجه حرارت در تابستان به 33 درجه سانتیگراد می رسد در این کشور شاهد کوه های اندکی هستیم ولی آب در آن بسیار فراوان یافت می شود.

آب و هوای لهستان

وقت سفارت لهستان

برای تور لهستان و یا تور ارزان اروپا نیازمند اخذ ویزا هستید در واقع هر نوع سفری که به لهستان داشته باشید اعم از دیدار خانواده، توریستی، تجاری، تحصیلی و … نیازمند اخذ ویزا است برای اخذ ویزا در ابتدا باید وقت سفارت اخذ شود سپس مدارک تحویل داده شود و منتظر بررسی و صدور ویزا باشید. قبل از اینکه به دنبال تعیین وقت سفارت باشید، ابتدا نوع سفر خود را مشخص کنید چرا که کشور لهستان نیز به مانند بسیاری از کشورهای دیگر ویزاهای گوناگونی صادر می کند و هریک از ویزاها نیز علاوه بر داشتن مدارک مشترک، مدارک مخصوص خود را نیز دارند که در وقت سفارت کشور لهستان باید ارائه شود در ادامه به انواع ویزاهای این کشور و نحوه گرفتن وقت سفارت خواهیم پرداخت.

سفارت لهستان در ایران

برای این که به موقع و در وقت سفارت در سفارت لهستان این کشور حضور پیدا کنید و مدارک خود را ارائه دهید اطلاعاتی را در مورد سفارت این کشور ذکر می کنیم.

روز یک شنبه تا روز پنج شنبه از 8.30 صبح تا ساعت 16 ظهر، وقت کاری لهستان است و در همین روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعات 9 الی 11 می توانید از طریق تلفن یا مراجعه حضوری سوالات خود را از سفارت لهستان بپرسید.

آدرس سفارت لهستان به این شرح می باشد: تهران، بلوار آفریقا (جردن قدیم)، کوچه پیروز، پلاک 2.

چگونگی گرفتن وقت سفارت لهستان

برخلاف بعضی از سفارت های کشورهای دیگر، گرفتن وقت سفارت لهستان کار چندان سختی نیست. این کار به صورت آنلاین انجام می پذیرد و شما پس از مراجعه به یکی از آژانس های مسافرتی و قسمت درخواست ویزای لهستان و وقت سفارت ابتدا نوع ویزای درخواستی خود را که یا ویزای شنگن است و یا ویزای ملی لهستان را انتخاب می کنید و پس از این کار وقت سفارت کشور لهستان در زمان های که آزاد می باشد به شما نشان داده می شود با توجه به شرایط خود می توانید مناسب ترین زمان ممکن را برای وقت سفارت انتخاب کنید، در مرحله بعد فرم آنلاین را پر کرده و در پایان از فرم پرینت بگیرید و در زمانی که وقت سفارت برای شما تعیین شده است حضور پیدا کنید و مدارکی را که ذکر می شود را تحویل سفارت دهید.

وقتی که فرم را پر می کنید دقت داشته باشید که تمام اطلاعات و جزئیات را به دقت و درستی ثبت کنید، ارائه اطلاعات نادرست موجب خواهد شد که وقت سفارت درخواستی شما از کشور لهستان کنسل شود و از طرفی ممکن است که اخذ مجدد وقت سفارت چندماه به طول بکشد و سفر شما را دچار مشکل کند.

نکته: همان طور که گفته شد ویزای لهستان دو نوع است و شما هنگامی که می خواهید وقت سفارت لهستان را تعیین کنید به این امر دقت داشته باشید که اگر سفر شما طولانی نیست و 90 روز یا کم تر خواهد بود ویزای شنگن را اخذ کنید ولی اگر سفر شما طولانی تر است ویزای ملی این کشور را در زمان تعیین وقت سفارت انتخاب کنید.

انواع ویزای لهستان بر اساس محتوا

ویزای مهاجرتی و غیرمهاجرتی لهستان

ویزاهای کشور لهستان را بر اساس دو نوع محتوا و زمان می توانیم دسته بندی کنیم براساس تقسیم بندی محتوایی ویزاهای لهستان در نوع مهاجرتی و غیر مهاجرتی هستند، ویزاهایی که مهاجرتی هستند به طور معمول نسبت به ویزاهای غیر مهاجرتی مدت زمان اخذ کوتاه تری دارند ولی زمان اخذ ویزاهای مهاجرتی طولانی خواهد بود.

 انواع ویزای لهستان بر اساس مدت زمان

بر اساس مدت زمان نیز می توانیم ویزاهای کشور لهستان را به دو نوع بلند مدت و کوتاه مدت دسته بندی کنیم که شما در زمان تعیین وقت سفارت لهستان باید به آن ها توجه داشته باشید و در جزئیات خواسته شده ذکر آن ها ضروری است.

 • ویزاهای کوتاه مدت به ویزاهایی گفته می شود که یک بار ورود یا چند بار ورود هستند، کسانی که ویزای کوتاه مدت یکبار ورود را اخذ می کنند می توانند با یک بار ورود به خاک لهستان تا زمان انقضای تاریخ ویزا در آن کشور بمانند و بعد به ایران بازگردند و برای سفر مجدد نیازمند اخذ ویزای جدید هستند. ویزاهای چندبار ورود نیز برای سه ماه می باشد که در این مدت شخص متقاضی می تواند در طول 90 روز چندین بار از کشور مبدا به لهستان برود و دوباره بازگردد، از انواع ویزاهای کوتاه مدت می توانیم به ویزاهای توریستی، پزشکی، ورزشی، شرکت در همایش ها، نمایشگاه ها و کنفرانس ها اشاره کنیم.
 • نوع دیگری از ویزا بر اساس مدت زمان، ویزای بلند مدت است که از 3 ماه تا یکسال می باشد و در این مدت شخص مسافر می تواند چندین بار از کشور خارج شود و به لهستان برود و دوباره بازگردد که سقف آن یکسال می باشد، از جمله ویزاهای بلند مدت می توانیم به ویزای تحصیل، کار، خانوادگی، ثبت شرکت و قرارداد اشاره کنیم.

وقت سفارت لهستان

مدارک مورد نیاز وقت سفارت لهستان جهت اخذ ویزا

برای اخذ ویزای لهستان و تقدیم آن ها به سفارت لهستان مدارکی لازم است که بین همه نوع سفرها مشترک و شما باید آن ها را آماده کنید.

 1. فرم آنلاین پرشده تعیین وقت سفارت
 2. ارائه پاسپورتی که حداقل سه ماه اعتبار دارد (بر اساس تاریخ رفت و برگشت به لهستان) و حداقل دو صفحه سفید دارد، همچنین کپی های پاسپورت های قبلی هم باید ارائه شود.
 3. عکس 3.5 در 4.5 که در شش ماه گذشته گرفته شده باشد، زمینه سفید و بدون روتوش باشد.
 4. اصل، کپی شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه رسمی آن ارائه شود.
 5. برگه رزرو بلیط رفت و برگشت
 6. اصل و کپی ویزای مسافرتی به همراه سی هزار یورو که برای هزینه های احتمالی درمانی و بازگشت مسافر می باشد.

تعیین وقت سفارت لهستان برای انواع ویزاها

این ویزاها عبارتند از: ویزای تجاری، ویزای فامیلی و ویزای توریستی، که سفارت لهستان برای آنها خدمات ارائه می دهد.

تعیین وقت سفارت لهستان برای ویزای تجاری

اگر شما قصد سفر تجاری به لهستان را دارید علاوه بر ارائه مدارک کلی باید مدارک ویزای تجاری را نیز به سفارت لهستان تحویل دهید.

 1. دعوت نامه رسمی تجاری از کشور لهستان که در آن جزئیات سفر از جمله مشخصات دعوت کننده، هزینه های سفر، مدت زمان سفر و دلیل سفر ذکر شود.
 2. ارائه کارت بازرگانی و یا روزنامه رسمی شرکت به هنگام وقت سفارت
 3. حساب بانکی شما در 3 ماه گذشته تقدیم سفارت شود.
 4. لیست بیمه هایی که تا حالا رد کرده اید.
 5. برگه رزرو هتل
 6. سابق های تجاری با شرکت های لهستانی در گذشته
 7. گواهی اشتغال به کار در برگه رسمی شرکت که در آن سمت متقاضی سفر، دلیل سفر، مدت زمان سفر و… مشخص باشد.

تعیین وقت سفارت لهستان برای ویزای فامیلی

اگر برای بازدید به کشور لهستان دعوت شده اید، ضروری است که علاوه بر مدارک کلی ذکر شده این مدارک را نیز به سفارت لهستان تحویل دهید:

 1. دعوتنامه ای که برای شما از لهستان صادر شده است.
 2. مدرکی (مثل شناسنامه) که رابطه دعوت کننده و دعوت شونده را در لهستان نشان دهد.
 3. در صورتی که ازدواج یا طلاق داشتید، مدارک آن را ارائه دهید.
 4. ارائه مدارک شغلی و مالی مسافر از جمله سند ملکی (در صورت وجود)، پرینت حساب های بانکی در سه ماه گذشته.

تعیین وقت سفارت لهستان برای ویزای توریستی

مدارکی که شما برای ویزای توریستی لهستان در وقت سفارن باید ارائه دهید عبارت اند از:

 • برگه ای برنامه سفر شما را با جزئیات کامل نشان دهد
 • رزرو حتمی هتل در کشور لهستان
 • مدرکی که نشان دهنده شغل فرد از جمله حقوق، سمت، مرخصی ها و… باشد
 • سند ازدواج و یا طلاق در صورتی که وجود داشته باشد.
 • مدارک مشخص کننده وضعیت مالی شما از جمله سند ملکی، پرینت حساب بانکی در شش ماه گذشته و لیست پرداخت بیمه.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت لهستان برای ویزای فامیلی

چند توصیه برای وقت سفارت کشور لهستان

برای این که با خیال آسوده بتوانید ویزای کشور لهستان را بگیرید و به این کشور سفر کنید نیازمند این هستید که در وقت سفارت که برای مصاحبه حاضر می شوید به نکاتی توجه کنید تا در پروسه اخذ ویزای شما مشکلی پیش نیاید به همین دلیل توصیه می شود که در وقت سفارت لهستان:

 • هنگام مصاحبه و حرف زدن مودبانه و با تن صدای ملایم حرف بزنید.
 • از دادن هر گونه پاسخ اضافی خودداری کنید.
 • بر خودتان مسلط باشید
 • مدارک را به صورت کامل آماده کنید
 • از دادن پاسخ های نامناسب خودداری کنید و سعی کنید که پاسخ شما منطقی و اصولی باشد.
 • آراستگی ظاهر خود را حفظ کنید و لباس های مناسب و شیک بپوشید.
 • در زمانی که وقت سفارت برای شما تعیین شده است حضور پیدا کنید و تاخیر نداشته باشید.

توجه به چند نکته در مورد مدارک ویزا و وقت سفارت لهستان

 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی باید ترجمه رسمی داشته باشند و بقیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی ندارند و ترجمه عادی هم مورد قبول است.
 • اگر شما در سفر به لهستان همراهانی را دارید در هر سنی که باشند باید برای هرکدام فرم جداگانه ای پر شود و مدارک مورد نیاز که بالا ذکر شد برای هر شخص به صورت جدا ارائه شود.
 • کسی که ویزای شنگن لهستان را می گیرد باید بیشترین اقامت را در کشور لهستان داشته باشد و می تواند به کشورهای عضو شنگن نیز سفر داشته باشد.
 • تمامی ترجمه های انجام گرفته باید به انگلیسی باشند.
 • برای ویزای توریستی نیاز به دعوت نامه نیست با رزرو هتل نیز می توانید به سفر توریستی بروید.
 • ضروری است که تمام کسانی که سن بالای 12 سال را دارند در زمان تحول مدارک در وقت سفارت حضور داشته باشند برای افراد زیر 12 سال، حضور ضرورت ندارد.
 • برای دریافت فرم وقت سفارت به سفارت این کشور در تهران مراجعه نکنید بلکه به صورت آنلاین و از طریق سایت سفارت لهستان در کشور این فرم را پر کنید و سپس از آن پرینت گرفته و همراه خود داشته باشید.
 • دقت داشته باشید که فرم را به درستی پر کنید، هر شخصی فقط یکبار می تواند فرم پر کند و بعد از این که فرم را پر کرد و برای وی وقت سفارت لهستان تعیین شد امکان تغییر دادن مشخصات و یا کنسل کردن وقت سفارت را ندارید، اگر می خواهید وقت سفارت درخواستی را تغییر دهید 24 ساعت بعد، مجدد سایت به شما این اجازه را خواهد داد.
 • اگر نتوانسته اید از فرم پرینت بگیرید نگران نباشید 24 ساعت بعد از پر کردن فرم برای شما ایمیل می شود.

هزینه وقت سفارت و ویزای جمهوری لهستان

در وقت سفارت لهستان توجه داشته باشید که هزینه دریافتی برای ویزا و برای سنین مختلف متفاوت است برای کودکان زیر شش سال نیاز به پرداخت هزینه ای ندارید و رایگان است و از کودکان 6 الی 12 سال برای ویزا 35 یورو دریافت می کنند برای سنین بالاتر از 12 نیز هزینه 65 یورویی گرفته می شود، این مبالغ به صورت نقد و در سفارت لهستان پرداخت می شود.

جاذبه های گردشگری لهستان

جاذبه های گردشگری لهستان

کشور لهستان از لحاظ جاذبه های گردشگری در شرایط بسیار مطلوب قرار دارد و با توجه به این که یکی از کشورهای مهم در جنگ های جهانی بوده است از لحاظ جاذبه های تاریخی نیز بسیار پر رونق است در این کشور می توانید از طبیعت زیبایی این کشور از جمله رودخانه ها، جنگل ها و دریاچه ها دیدن کنید، از مهم ترین دیدنیهای لهستان می توانیم به معدن نمک ویلیچکا، شهر باستانی تورن، قلعه مالبورک، قلعه واول، کانال البلاگ، شهر باستانی ژموسک، میدان بازار کراکوف و … اشاره داشته باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.