دعوتنامه آمریکا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دعوتنامه آمریکا

یکی از راه های سرعت بخشیدن به دریافت ویزا جهت سفر به کشورهای مختلف، دعوتنامه می باشد. به طور مثال یک شرکت، یک مسئول نمایشگاه یا فردی که در کشور آمریکا به طور موقت و یا دائم ساکن است، با ارسال دعوت نامه آمریکا می تواند میهمانانی را به این کشور دعوت می کند. البته ذکر این نکته بسیار مهم است که دعوتنامه آمریکا و یا دعوت نامه برای هر کشور دیگر ضمانتی جهت اخذ ویزا نیست.

دعوتنامه چیست

به نامه ای که جهت دعوت افراد به یک کشور ارسال می گردد، دعوت نامه برای سفر به آن کشور گویند. دعوت نامه آمریکا نیز طبق همین تعریف به نامه ای گفته می شود که از افراد بنا به دلایلی برای حضور در این کشور دعوت می شود. مسئولین هر کشور جهت ورود افراد به آن کشور قوانین خاصی تعیین می کنند و لزوما این قانون ها برای همه جا یکسان نیست. به طور مثال دعوت نامه آمریکا با دعوت نامه به کشورهای دیگر جهان در نوع تنظیم و نگارش نامه، همچنین بیان رسمی و غیر رسمی،‌ فرم هایی که برای ارسال آن پر گردد و … متفاوت است.

دعوتنامه آمریکا

در واقع انواع مختلف دعوت نامه به مانند یک عمل تسریع کننده ی روند دریافت ویزای کشورهای مقصد عمل می کند. تجربه نشان داده است، اخذ ویزای کشورهای که فرد دعوت نامه ای برای حضور در آنجا ندارد بسیار کند و پر دردسر خواهد بود. دعوت نامه آمریکا و کشورهای دیگر دارای انواع گوناگونی است که در ادامه در مورد آنها با جزئیات بیشتر بحث خواهد شد.

لذا اگر بستگانی در آمریکا دارید و قصد دعوت شما به آنجا را دارد، یا عضوی از خانواده شما در آن کشور مشغول به تحصیل است و قصد دعوت خانواده به آمریکا را دارد، یا مسئول شرکت،‌ نمایشگاه یا یک نوع کسب و کار تجاری هستید که قصد دارید فردی را برای بازدید دعوت کنید، بهتر است قبل از هر نوع اقدام با قوانین و شرایط دعوت نامه آمریکا آشنایی کامل پیدا کنید.

اگر قصد سرعت بخشیدن به پروسه و روند قانونی سفر یا مهاجرت به آمریکا را دارید،‌دعوت نامه آمریکا یکی از فاکتورهای مفید در این زمینه است. باید به طور مجدد بیان کرد که صرفاً داشتن یک برگ دعوت نامه از کشور آمریکا و یا هر کشور دیگر مسئولین صدور ویزای سفارت امورخارجه را ملزم به صدور ویزا نمی کند. در حالی که داشتن برگه دعوت نامه آمریکا بر روی پرونده ی تحویلی جهت بررسی شرایط سفر و مهاجرت افراد به آمریکا، یک پروسه مصاحبه ای در سفارت را جلو می اندازد.

دعوتنامه آمریکا

اگر مسئولین سفارت بدانند قصد سفر شما به آمریکا چیست و قرار است در آنجا با چه کسانی و شرکتی ملاقات دارید،‌اعتماد سازی و صدور ویزا را با سرعت بیشتری انجام می دهند. به طور خلاصه اگر بی دردسر و خیلی راحت بخواهید سر کنسولگری آمریکا را برای سفر به این کشور متقاعد کنید، ‌در دست داشتن دعوتنامه آمریکا جهت سفر تفریحی، کاری، اداری یا تحصیلی بسیار مفید است. از طرفی تجربه نشان داده است، نداشتن دعوت نامه مشکلاتی را در روند صدور ویزا ایجاد می کند. به طور مثال طولانی شدن زمان اعتماد سازی باعث می گردد فرد کلا از سفر به آمریکا انصراف دهد یا اینکه در زمان مورد نظر نتواند به کار خود در آنجا برسد.

انواع دعوتنامه آمریکا

در تعاریف مختلف دسته بندی های زیادی برای تقسیم بندی انواع دعوت نامه ی کشور های مختلف و از جمله آمریکا وجود دارد. به طور معمول دعوت نامه آمریکا را می توان به دعوت نامه تجاری، دعوت نامه خانوادگی، دعوت نامه نمایشگاهی، دعوت نامه کاری و دعوت نامه تحصیلی تقسیم بندی کرد. اگر فردی بخواهد برای درمان بیماری خود به این کشور سفر کند لازم است دعوت نامه پزشکی داشته باشد. اصطلاحات دیگری نیز برای انواع دعوت نامه آمریکا به مانند دعوت نامه تفریحی، دعوت نامه توریستی و … وجود دارد که در واقع مورد متفاوتی نیستند و در همان دسته بندی اولیه قابل تقسیم بندی می باشند. یک نکته ی مهم دیگر در مورد انواع دعوت نامه نوع نگارش آن به زبان رسمی کشور مقصد است. یعنی دعوت نامه آمریکا برای هر نوع مقصد باید با زبان رسمی کشور ایالت متحده آمریکا تنظیم گردد.

دعوتنامه آمریکا از نوع توریستی

اگر فردی به قصد سفر گردشگری می خواهد به کشور آمریکا سفر کند، هنگام شروع مراحل اخذ ویزای توریستی نیاز دارد دعوت نامه آمریکا با فرمت دعوت نامه توریستی را در دست داشته باشد. افراد برای دریافت دعوت نامه ی توریستی به مقصد آمریکا باید از طریق فردی که می تواند اقوام یا غیر اقوام او باشد دعوتنامه را دریافت کند. نکاتی که هنگام نگارش دعوت نامه آمریکا برای مقاصد گردشگری لازم است تا در آن ذکر گردد شامل مواردی چون نام و نام خانوادگی کامل میهمان، محل دقیق اقامت فرد میهمان در کشور آمریکا، ارائه مدرک مبنی بر اینکه ارتباط دعوت کننده و میهمان اقوام می باشند، تابعیت و آدرس های ارتباطی شامل کد پستی و شماره تماس میهمان و همچنین تاریخ دقیقی که دعوت نامه آمریکا تنظیم شده است و … می باشد.

طبیعتا اگر فرد دعوت کننده ارتباط خویشاوندی با میهمان ندارد، ارائه مدرک خویشاوندی لازم نیست. در آخر اینکه بعضی ها به اشتباه فکر می کنند ارسال دعوت نامه توریستی باعث می گردد تمامی مسئولیت های میهمان بر گردن دعوت کننده باشد. طبق قانون ایالت متحده آمریکا، هر فرد پس از ورود به این کشور خود مسئول کارهای احیانا خلاف قانون می باشد.

دعوتنامه آمریکا از نوع توریستی

دعوتنامه آمریکا از نوع کاری

ممکن است فردی با ارسال مدارک و رزومه کاری بتواند یک موقعیت شغلی در کشور ایالت متحده آمریکا بدست آورد. لذا فردی که به عنوان کارفرما از او یاد می شود با ارسال یک دعوت نامه کاری فرد جویای کار را به حضور در کشور آمریکا دعوت می کند. اینگونه دعوت نامه آمریکا که با هدف کاریابی در این کشور تنظیم می گردد، دارای یک قید مهم است و قوانین خاصی دارد. کارفرما لازم است برای ارسال دعوت نامه کاری برای فردی که به آمریکا فرا خوانده می شود، تضمین و ضمانت کافی جهت استخدام دهد.

این شرط یعنی تضمین شغل مهاجر دارای روند و فرم هایی است که لازم است همراه دعوت نامه آمریکا جهت کار ارسال گردد. لذا دشواری ارسال این نوع دعوت نامه آمریکا باعث شده است موسسه هایی به طور تخصصی در زمینه ی ارسال دعوت نامه کاری آمریکا مشغول به خدمات دهی باشند.

دعوتنامه آمریکا از نوع خویشاوندی

ممکن است فردی برای مدت طولانی به واسطه ی مهاجرت، تحصیل و یا کار در آمریکا سکونت داشته باشد و بخواهد افراد خویشاوند خود را به آنجا دعوت کند. امروزه ارسال دعوت نامه آمریکا در این زمینه مقداری سخت گیرانه شده است. برای ارسال این نوع دعوت نامه علاوه بر مدارک کامل معرفی مهمانان و اطلاعات تماس آنها باید مدارکی ارسال کنید که نشان دهد هزینه ی زندگی پدر و مادر یا هر خویشاوندی که دعوت نامه آمریکا دارد چگونه تامین می گردد. اصولا دو راه برای ارائه ی این مدرک وجود دارد، یکی میزان دریافتی فرد دعوت کننده و دیگری سرمایه خود خانواده است.

اگر قصد استفاده از راه دوم را دارید لازم است مدارک بانکی و حساب های خانواده ارسال کنید. در بعضی از منابع نیز اینگونه بیان شده است که دعوت نامه خویشاوندی برای آمریکا آنچنان قید و بند خاص و رسمی از لحاظ بحث نگارشی نمی خواهد، یعنی می توان با یک نامه ی ساده که مقصود را می رساند روند کار را جلو برد.

برای ارسال دعوتنامه آمریکا در هر موردی فرد میزبان باید حداقل شرایطی داشته باشد. از آن طرف افرادی که برای حضور در ایالت متحده آمریکا دعوت می شوند نیز باید حداقل شرایطی داشته باشند تا از طرف کنسولگری برای آنها ویزا صادر گردد. در اینجا یک مثال ساده در مورد ویزای خویشاوندی را آورده ایم تا اهمیت این موضوع مشخص گردد. اگر شخص میزبان (یا دانشجو محصل در آمریکا) به تازگی  و کمتر از یک سال است که به این کشور رفته باشد،‌ نمی توان انتظار داشت دعوت نامه آمریکا که از طرف او ارسال شده است مورد قبول واقع گردد.

همچنین اگر فرد میزبان تک فرزند باشد، یعنی به جز پدر و مادر اقوام درجه یک به مانند برادر و خواهر نداشته باشد، قوانین دعوت نامه آمریکا در این زمینه سختگیرانه عمل می کنند. همچنین اگر والدین هیچگاه به کشورهای اروپایی یا آمریکا سفر نکرده باشند، روند کار به کندی انجام خواهد شد.

دعوتنامه آمریکا از نوع تجاری

این نوع دعوتنامه آمریکا مربوط به تبادل کارکنان یک شرکت جهت دید و بازدید از نوع فعالیت و احیانا توسعه ی روابط تجاری می باشد. در واقع برای ارسال دعوت نامه آمریکا با موضوع تجاری، طرفین دعوت کننده و مهمان دو شرکت می باشد. شرکتی که در ایالت متحده امریکاست و در اینجا به عنوان میزبان شناخته می شود، با ارسال دعوت نامه تجاری چندین پرسنل از شرکت مستقر در کشور دیگر را برای اهدافی به مانند خرید دستگاه، آموزش جهت اهدا نمایندگی، تبادل کارمند و … به این کشور دعوت می کند.

در ارسال این نوع دعوت نامه آمریکا علاوه بر اطلاعات اشخاص باید اطلاعات شرکت ها و نوع دقیق همکاری باید با سند و مدرک ذکر گردد. در اینجا نیز شکل دعوت نامه تجاری اهمیت چندانی ندارد، ولی ذکر دقیق علت دعوت و تاریخ تنظیم بسیار مهم. قالب این نامه ها بصورت پی دی اف است و به ایمیل یا آدرس پستی شرکت مهمان ارسال می گردد.

دعوتنامه آمریکا از نوع نمایشگاهی

هر ساله در کشورهای مختلف از جمله ایالت متحده آمریکا نمایشگاه هایی جهت نمایش دستاوردهای علمی، صنعتی، فرهنگی، هنری و … برگزار می گردد. مسئولین نمایشگاه هایی که در سطح جهانی برگزار می گردد و مهمانان بین المللی دارند، جهت دعوت از دانشمندان، تکنسین ها، مهندسین، پزشکان و … دیگر کشورها جهت شرکت در نمایشگاه و ارائه ی پیشرفت ها دعوت نامه آمریکا با موضوع نمایشگاهی ارسال می کنند.

لذا دعوت نامه آمریکا با این موضوع باید همراه با سندی معتبر باشد که در آن نوع و مکان نمایشگاه، محل اقامت و هزینه ی اسکان مهمان به دقت بیان شده است. در این مورد دعوت نامه آمریکا، بحث زمان فاکتوری بسیار مهم است. چرا که اقدامات ارسال مدارک جهت ویزا باید بگونه ای باشد که بازه ی زمانی نمایشگاه مورد نظر به پایان نرسد.

دعوتنامه آمریکا از نوع تحصیلی

مهاجرت دانشجویان به آمریکا جهت گذراندن دوره های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و دکتری تخصصی منوط به داشتن دعوت نامه تحصیلی می باشد. دعوت نامه به آمریکا جهت گذراندن فرصت مطالعاتی کوتاه مدت توسط دانشجویان دکتری و گذراندن پس داک نیز از نوع دعوت نامه تحصیلی می باشد. این نوع دعوت نامه آمریکا معمولا پس از مذاکره بین یک استاد دانشگاه آمریکا و دانشجو و قبول پذیرش دانشجو توسط استاد ارسال می گردد. لذا فردی که قصد ادامه تحصیل در ایالت متحده آمریکا دارد با در دست داشتن این نوع دعوت نامه آمریکا می تواند به سفارت این کشور مراجعه کرده و پس از سپری کردن مراحل قانونی و مصاحبه اقدام به گرفتن ویزا کند. حساب بانکی دانشجو  و راه تامین هزینه زندگی او در آمریکا باید کامل و شفاف به همراه دعوت نامه باشد.

دعوتنامه آمریکا از نوع تحصیلی

دعوتنامه آمریکا از نوع پزشکی

جهت درمان بعضی از بیماری ها می توان به کشور آمریکا مراجعه کرد. در این نوع دعوت نامه آمریکا، فرد بیمار و تعداد مشخصی همراه توسط یک مرکز درمانی که متقبل شده است درمان بیماری را به عهده بگیرد، به این کشور دعوت می شوند. در ارسال مدارک به همراه دعوت نامه پزشکی، باید پرونده پزشکی بیمار و اطلاعات کامل همراهان نیز ضمیمه گردد. راه دیگر جهت دریافت دعوت نامه پزشکی آمریکا، کمک گرفتن از موسسه هایی می باشد که جهت رفاه حال بیماران در این زمینه فعالیت می کنند. این گروه ها با هماهنگی مرکز درمانی در آمریکا، دعوت نامه آمریکا را برای فرد نیازمند ارسال می کنند.

هزینه دریافت دعوتنامه آمریکا

امروزه معمولا انواع دعوت نامه آمریکا بصورت یک فایل در قالب پی دی اف از طرف میزبان برای مهمان ایمیل می گردد. در این صورت فرآیند ارسال دعوت نامه آمریکا هزینه ای ندارد. اگر از طریق پست بین الملل دعوت نامه آمریکا به دست مهمان برسد، هزینه ی پستی تنها هزینه ی لازم می باشد. اگر فرد مهمان، میزبانی در ایالت متحده جهت ارسال دعوت نامه آمریکا ندارد و می خواهد از طریق موسسه ها اقدام کند، آنگاه دستمزد موسسه ها برای دریافت دعوت نامه را باید بپردازد. البته امروزه دعوت نامه آمریکا ارزان قیمت ولی دارای اعتبار کافی توسط گروه هایی برای افراد متقاضی آماده و ارسال می گردد.

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه تجاری پرتغال

دعوتنامه پرتغال

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد دعوتنامه پرتغال بپردازیم، اگر می خواهید به پرتغال سفری داشته باشید لازم است که

مطالعه »
4 نظرات
 1. الهام می گوید

  سلام یک دوستم در کشور michigan است میخواهد برایم دعوت نامه بفرسته در این ایام قرنتین من پاسپورتم را برایشان ایمیل کردم اون میگه من همه کار ها ره (گرفتن دعوت نامه گرفتن ویزا و بوک کردن تیکیت)را انجا انجام میدم و بعدا توسط ایمیل برایم میفرسته همه چی را ایا امکان داره هم چون چیزی اون خود ساکن همان جاست و امتیاز داشتن تمام قوانین کشور مزکور ره دارن لطفا زود بزام پاسخ بدهید ممنون تان

  1. مدیر می گوید

   سلام . الان هیچ کاری نمیشه کرد . پیشنهاد میکنیم بعد از ویروس کرونا اقدام کنید. مرسی

  2. حسن می گوید

   سلام
   من دوستم از آنریکا واسم قرار هست دعوتنتمه بفرسته و پیش اون خواهم‌ رفت
   هزینه سفر و ویزا و … چقدر خواهد بود کلا

   1. مدیر می گوید

    به خاطر شرایط کونا اصلا مشخص نیست هزینه ها چقدر میشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند