دعوتنامه جمهوری چک

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دعوتنامه جمهوری چک

چنانچه قصد سفر به کشور جمهوری چک را دارید، لازم است از شرایط اخذ ویزای این کشور مطلع باشید. نکته مهمی که لازم است بدانید و بسیار به شما در این روند کمک خواهد کرد این است که داشتن دعوتنامه جمهوری چک می تواند پروسه ی اخذ ویزا را برای شما آسان تر کند. با ما همراه باشید تا توضیحات بیشتری در خصوص اخذ ویزا با دعوتنامه جمهوری چک در اختیارتان بگذاریم.

جمهوری چک

جمهوری چک، از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپاست که از نظر جغرافیایی در اروپای مرکزی قرار گرفته است. این کشور در گذشته بخشی از چک-اسلواکی بود که پس از تجزیه در سال 1993، به صورت یک کشور مستقل درآمد. بزرگترین شهر جمهوری چک و که پایتخت آن نیز می باشد، شهر پراگ است.

تعریف دعوتنامه

دعوتنامه جمهوری چک، در واقع نامه ای است که از طرف یک شخص حقیقی یا حقوقی در کشور جمهوری چک برای شما ارسال می شود. این دعوتنامه بر اساس هدف شما از سفر به این کشور یا هدف ارسال کننده ی دعومت نامه جمهوری چک برای شما، می تواند انواع مختلفی داشته باشد که به معرفی آن ها نیز خواهیم پرداخت. اما در ابتدا باید روشن کنیم نقش دعوتنامه چیست.

دعوتنامه جمهوری چک

کشور چک در محدوده ی کشورهای حوزه شینگن است. این حوزه شامل گروهی از کشورهای اروپایی است که داشتن ویزای آن معمولاً  می تواند اجازه ی ورود به همه ی کشورها را امکان پذیر سازد. به این صورت که مثلاً شما ویزای یک کشور خاص در این محدوده را از انواع ویزاهای شینگن دریافت می کنید اما تا زمانی که ویزایتان دارای اعتبار است، می توانید به کشورهای دیگر حوزه شینگن نیز بدون نیاز به اخذ ویزای مستقل و جداگانه ای سفر کنید.

دعوتنامه جمهوری چک

شرایط دریافت دعوتنامه جمهوری چک

از بخش های مهم مورد بررسی در این روند، جنبه ی مالی و اقتصادی است. یک مسافر که قصد دریافت ویزای جمهوری چک را دارد باید بتواند بر اساس هدفی که از سفر دارد، مساعد بودن اوضاع مالی خود و یا وجود یک حمایت کننده و اسپانسر مالی را برای تأمین هزینه های خود در مدت سفرش اثبات کند. ارسال دعوت نامه جمهوری چک از سوی شخص حقیقی یا حقوقی که مقیم کشور چک باشد، معمولاً می تواند اثبات کند که فرد درخواست کننده ی ویزا که دعوتنامه جمهوری چک را نیز دارد، دارای حمایت و پشتوانه مالی از سوی شخص حقیقی یا حقوقی در کشور جمهوری چک است و یا حداقل حضور او و رفتار صحیحش در کشور از نظر اجتماعی و اخلاقی تضمین شده است.

انواع دعوتنامه جمهوری چک

همانطور که ویزاها دارای دسته بندی های گوناگون هستند و بر اساس المان های مختلف نام های گوناکونی می گیرند، انواع دعوتنامه نیز وجود دارد. دعوتنامه جمهوری چک می تواند با اهداف گوناگون برای مسافران گوناکونی ارسال شود. براساس این که شخصی که قرار است برای او دعوتنامه جمهوری چک فرستاده شود، چه قصدی از سفر به چک دارد و دعوت کننده، چنانچه شخص حقیقی و یا حقوقی است، شخص مسافر را به چه علت به چک دعوت می کند. بر این اساس دعوت نامه جمهوری چک با موضوع توریستی، خویشاوندی، کاری، تجاری، نمایشگاهی و مانند آن ها می تواند تنظیم و فرستاده شود.

دعوتنامه توریستی جمهوری چک

دعوتنامه جمهوری چک از نوع توریستی می تواند روند دریافت ویزا را برای افرادی که قصد سفر کوتاه مدت به چک دارند، آسان تر و سریع تر سازد. افراد می توانند با  داشتن دعوتنامه جمهوری چک، به سفارت این کشور در تهران مراجعه نمایند و پس از مصاحبه و ارائه ی مدارک، این ویزا را دریافت نمایند. این ویزا مناسب افرادی است که هدفشان از سفر به چک، توریستی و گردشگری است بنابراین اقامت بلند مدتی نخواهند داشت بلکه سفر آنان در حد یک سفر چند روزه و کوتاه مدت خواهد بود.

البته معمولاً اخذ ویزای توریستی آسان تر از ویزاهای دیگر است و معمولاً افراد نیازی به دعوتنامه جمهوری چک صرفا برای گردشگری و توریسم نخواهند داشت اما ممکن است داشتن دعوتنامه جمهوری چک بازهم روند اخذ ویزای توریستی را سرعت و سهولت ببخشد. پس چنانچه شخصی خصوصاً از بستگان نزدیکتان در جمهوری چک زندگی می کند، پیش از مراجعه به سفارت و اقدام به گرفتن ویزا، تلاش کنید تا از سوی ایشان دعوتنامه جمهوری چک را دریافت کنید. به این ترتیب می توانید امیدوار باشید که  ویزای شما برای سفر و ورود به کشور جمهوری چک سریع تر صادر گردد.

از جمله مدارک برای گرفتن ویزای توریستی، در کنار دعوت نامه جمهوری چک می توان به مدارک اقامتی و رزرو هتل نیز اشاره کرد. دعوتنامه ی توریستی می تواند از جانب آشنایان و یا شرکت های توریستی برای افراد صادر شود. در سفرهای توریستی معمولاً هزینه های سفر و اقامت بر عهده ی خود مسافر است و او باید بتواند مدارک مالی کافی مبنی بر موجودی مورد قبول، پول نقد همراه و داشتن شغل و درآمد در کشور خود را ارائه دهد که روشن شود حتماً قصد بازگشت به کشور خود را دارد.

دعوتنامه کاری جمهوری چک

گاهی اوقات افراد برای مأموریت شغلی از کشور خود به کشور دیگر فرستاده یا از سوی کشور مقصد دعوت می شوند. در این صورت برای آنان دعوتنامه ی کاری فرستاده می شود تا سفر فرد را به دقت توضیح داده و توجیه کند و روند صدور ویزا را سهولت ببخشد. دعوتنامه جمهوری چک از نوع کاری می تواند از سوی یک شرکت یا کارفرما برای یک فرد فرستاده شود و یا می تواند بر اساس مناسبات کاری میان یک شخص یا اشخاص حقیقی یا حقوقی در جمهوری چک با شخص یا اشخاص حقیقی یا حقوقی در کشور، برای پرسنل مورد نظر فرستاده شود.

دعوت نامه جمهوری چک می تواند حاوی اطلاعات دقیقی درباره ی هدف مسافر یا مسافران از سفر به کشور جمهوری چک را شرح دهد و هم چنین اطلاعات مفیدی درباره ی نوع کار، مدت زمان انجام پروژه و مدت زمان حضور کسانی که برای آنان دعوتنامه جمهوری چک فرستاده می شود، به دست بدهد و نماینده ی کشور در سفارت خانه را برای صدور ویزا مجاب نماید.

این دعوت نامه می تواند تضمین کننده ی حمایت مالی و بر عهده گیری مسئولیت افراد دعوت شده به کشور از سوی فرستنده دعوتنامه جمهوری چک باشد؛ چه او یک شخص حقیقی باشد و چه یک شرکت، نهاد و دیگر اشخاص حقوقی. در دعوتنامه ی کاری نیز مانند دیگر دعوتنامه ها لازم است اطلاعات هویتی اشخاص حقیقی و همچنین اطلاعات شناسایی شرکت یا نهاد دعوت کننده  کاملاً مشخص باشد. همچنین لازم است اطلاعات دقیقاً مطابق با اسناد و مدارک شناسایی و هویتی باشد.

دعوتنامه کاری جمهوری چک

در دعوت نامه جمهوری چک از نوع کاری، تمام اطلاعات و توضیحات درباره ی نوع کار، مدت انجام کار و مدت حضور کسانی که برایشان دعوتنامه ارسال می شود، درج می گردد تا جزئیات سفر کاملاً معلوم و مشخص باشد؛ هم چنین در دعوت نامه چگونگی تأمین هزینه های دعوت شدگان در مدت سفر و اقامتشان در کشور جمهوری چک کاملاً و به طور دقیق مشخص می شود. تأمین این هزینه ها معمولاً بر عهده ی کارفرما می باشد و هزینه ی اضافه ای بر دولت تحمیل نخواهد شد. این امر می تواند نماینده ی کشور جمهوری چک در سفارت خانه را جهت صدور ویزا مجاب نماید.

دعوتنامه تجاری جمهوری چک

گاهی اوقات هدف از سفر برای افراد، انجام امور و فعالیت های تجاری، واردات و صادرات، سرمایه گذاری و منعقد نمودن قرارداد ها و معاملات بین المللی است. در این صورت لازم است شرکت یا هرنوع طرف قراردادی که در جمهوری چک حضور دارد، برای فرد یا شرکتی که در کشور مبدأ است دعوتنامه جمهوری چک از نوع تجاری را ارسال کند. دعوتنامه جمهوری چک از این نوع، لازم است حتماً به شکل رسمی باشد. همچنین لازم است اصل دعوتنامه از سوی اداره پلیس مهاجرت جمهوری چک مهر و امضاء شده باشد. لازم است همه ی اطلاعات در نوع تجاری دعوت نامه جمهوری چک با دقت و صحت درج شده باشد.

نباید اطلاعات دروغ و کاذب و یا مبهم و غیر دقیق وجود داشته باشد. تمام این تذکرات برای سهولت و سرعت بیشتر در صدور ویزا ارائه می شود. زیرا در غیر این صورت مجبورید مجدداً وقت بگذارید و دعوتنامه صحیح و دقیقی که بتواند فعالیت تجاری و صدور ویزا را توجیه کند، فراهم نمایید. پس از اینکه دعوت نامه جمهوری چک ارسال شد، شرکت یا فردی که قصد انجام فعالیت تجاری دارد، با مراجعه به سفارت می تواند ویزای چک و سایر کارها و مقدمات سفر تجاری را فراهم نماید.

برای دریافت نوع تجاری دعوت نامه جمهوری چک، برای افرادی که از سوی شرکت یا نهادی اعزام می گردند، لازم است ابتدا از سوی طرف قرارداد در کشور مبدأ یک معرفی نامه برای مسافر یا مسافران تنظیم گردد. اصل این معرفی نامه جهت ارائه لازم است و باید در آن اطلاعات دقیق هویتی مسافر یا مسافران که شامل نام و نام خانوادگی، زمان و محل تولد می شود، درج گردیده باشد. همچنین اطلاعات دقیق از گذرنامه ی افراد شامل شماره گذرنامه، زمان و محل صدور نیاز است. اطلاعات اداری و پرسنلی که نشان دهنده پست شغلی فرد در شرکت است.

طرف قرارداد در کشور چک، با دریافت این اطلاعات، می تواند دعوت نامه جمهوری چک را برای متقاضی یا متقاضیان تنظیم و ارسال نماید. در این دعوتنامه لازم است مشخص شود که متقاضی یا متقاضیان ویزا جهت انجام فعالیت های تجاری و برآورده سازی اهداف اقتصادی و بازرگانی خود، چه مدت زمانی قصد اقامت در جمهوری چک را دارند. همچنین لازم است در دعوتنامه دقیقاً قید شود که طرف قرارداد کلیه ی هزینه های مربوط به اقامت فرد یا افراد را برعهده دارد و اسپانسر مالی ایشان می باشد بنابراین دولت چک متقبل هیچ نوع هزینه ای در قبال حضور آن افراد و اقامت و سایر ملزومات سفر و اقامتشان نخواهد بود تا به این ترتیب روند صدور ویزا تسهیل شود.

دعوتنامه خویشاوندی جمهوری چک

این ساده ترین راه برای سفر به جمهوری چک است! دعوت نامه جمهوری چک از نوع خویشاونندی همانطور که از نام آن معلوم است و بر می آید، دعوتنامه ای است که از سوی خویشان و بستگان نزدیک فرد متقاضی که در جمهوری چک زندگی می کنند، فرستاده می شود. چنانچه در جمهوری چک، بستگان و اعضای خانواده ای دارید، از آنان بخواهید برای شما دعوت نامه جمهوری چک را ارسال نمایند. به این ترتیب روند دریافت ویزای شما به مراتب آسان تر می گردد.

نوع خویشاوندی دعوت نامه جمهوری چک حاوی اطلاعاتی است که وابستگی خانوادگی شما را با عزیزانتان که در جمهوری چک ساکن هستند نشان می دهد و خیال نماینده کشور جمهوری چک را از بابت وجود تضمینی برای پرداخت هزینه ها و صورت گرفتن کامل حمایت مالی از شما آسان می کند.  این اطلاعات باید همراه با گواهی نسبت خانوادگی از طرف اداره ثبت باشد. نوع خویشاوندی دعوتنامه جمهوری چک نیز لازم است حتما به صورت رسمی و اصل با مهر و امضای اداره ی پلیس مهاجرت بوده باشد. این دعوتنامه نشان می دهد که فرد دعوت کننده می تواند مسئولیت اقامت و هزینه های خویشاوند خود را در مدت اقامتش در جمهوری چک بر عهده بگیرد.

دعوتنامه نمایشگاهی جمهوری چک

نوع نمایشگاهی دعوت نامه جمهوری چک نیز از آن دسته دعوتنامه هایی است که سفر و تدارک مقدمات آن به کشور جمهوری چک را برای شما بسیار آسان می سازد. دعوتنامه ی نمایشگاهی نیز از جهاتی شبیه به دعوتنامه جمهوری چک از نوع توریستی است. این شباهت بیشتر به کوتاه مدت بودن ویزای صادر شده با آن مربوط می شود.

معمولاً در کشورهای گوناگون، بر اساس پتانسیل های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی آن ها، در سال می تواند یک یا چند نمایشگاه با موضوعات و در حوزه های گوناگون برگزار شود که برخی از آن ها نمایشگاه های بین المللی هستند. در نمایشگاه های بین المللی بسته به حوزه یا حوزه هایی که نمایشگاه حول آنها شکل می گیرد، دعوت نامه ها و فراخوان هایی به افراد و هم چنین شرکت ها و نهاد های گوناگون در کشورهای مختلف جهان که به نحوی ارتباط با آن حوزه و فعالیت دارند، فرستاده می شود. دعوتنامه ی نمایشگاهی هم می تواند جذب توریست کند و هم می تواند رونق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای کشور دعوت کننده به ارمغان بیاورد.

در دعوت نامه جمهوری چک از نوع نمایشگاهی نیز لازم است اطلاعات هویتی فرد دعوت شده، به علاوه ی اطلاعات شغلی و حوزه فعالیتی او آورده شود. تفاوت دعوت نامه نمایشگاهی و توریستی در همین است که هر فردی می تواند به عنوان توریست و گردشگر به هر کشوری با دعوت نامه توریستی سفر کند اما دعوت نامه ی نمایشگاهی محدود به حوزه های خاصی از فعالیت های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و هنری،  فناوری و یا علمی است و باید توجیه و منطق روشنی برای حضور فرد، افراد، نهاد ها و یا شرکت ها در جمهوری چک باشد. چنانچه حضور افراد در نمایشگاه تحت عنوان غرفه دار است، باید دعوت نامه همراه با تأییدیه ای درمورد پرداخت هزینه غرفه باشد.

دعوتنامه خویشاوندی جمهوری چک

اطلاعات دعوتنامه جمهوری چک

فردی که قصد دارد دعوت نامه را برای شما ارسال کند، تضمین کننده و مسئول صد در صد همه ی امور شما نیست. او باید در دعوتنامه جمهوری چک که برایتان ارسال می کند، صرفاً حقایق را بنویسد و از بیان مطالبی که با واقعیت مطابقت ندارد پرهیز نماید. اطلاعات شناسایی و نشانی های صحیح و دقیق از مواردی است که لازم است در نوشتن و تنظیم دعوت نامه جمهوری چک رعایت شود.

اطلاعات شناسایی ضروری که فرستنده ی دعوت نامه جمهوری چک باید در متن دعوت نامه ی خود قید کند، شامل نام کامل ذکر شده در مدرک شناسایی، نام خانوادگی کامل ذکر شده در مدرک شناسایی، نام پدر، محل و تاریخ تولد است. اطلاعات نشانی و سایر اطلاعاتی که فرد دعوت کننده باید در دعوت نامه جمهوری چک قید نماید، عبارت است از شغل و سمتی که در شغل خود دارد، تبیین اینکه آیا شهروند محسوب می شود یا اقامت دائم دارد و کپی از مدارک اقامت خود  شامل کپی کارت شهروندی و یا کپی از برگه ی اقامت دائم.

فرد دعوت کننده باید همه ی اطلاعات شناسایی شما را نیز با همان صحت و دقت  نظیر اطلاعات خود، در مطابقت کامل با مدارک شناسایی شما شامل نام و نام خانوادگی کامل، تاریخ تولد، نام پدر، اطلاعات محل سکونت شما شامل آدرس دقیق و شماره تلفن و سپس تبیین رابطه ی خود با شما، بیان هدف شما از سفر به جمهوری چک، مدت زمان دقیق اقامت شما در کشور جمهوری چک، محل دقیق اسکان و اقامت شما و نحوه ی پرداخت هزینه های اقامت و در نهایت زمانی که شما قصد دارید کشور چک را ترک کنید، همگی باید توسط فرد فرستنده در متن دعوتنامه جمهوری چک قید گردد.

سفارت خانه جمهوری چک

سفارت جمهوری چک در ایران، واقع در خیابان فرمانیه، کوچه نسترن، پلاک 36 می باشد. اطلاعات تماس این سفارت خانه به شرح زیر است:

  • تلفن: 02126118851
  • فکس: 02122802079
  • کدپستی: 4457-11365

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه اسپانیا از نوع خویشاوندی

دعوتنامه اسپانیا

اگر شما عزیزان قصد دارید که به کشور اسپانیا سفر کنید، لازم است که حتماً نسبت به اخذ ویزا و دعوتنامه اسپانیا اقدام کنید. با

مطالعه »
دعوتنامه آلمان  

دعوتنامه آلمان

چنانچه شما بخواهید سفر کاری یا تجاری به کشور آلمان داشته باشید، به دعوتنامه آلمان نیاز دارید. دعوتنامه آلمان دعوت نامه یک نامۀ رسمی است

مطالعه »
دعوتنامه آمریکا

دعوتنامه آمریکا

یکی از راه های سرعت بخشیدن به دریافت ویزا جهت سفر به کشورهای مختلف، دعوتنامه می باشد. به طور مثال یک شرکت، یک مسئول نمایشگاه

مطالعه »
دعوتنامه ایتالیا

دعوتنامه ایتالیا

سفر به کشور های مختلفی می توان جالب و خاطره انگیز باشد. سفر به کشور ایتالیا نیز جذابیت های خاص خود را دارد. برای سفر

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند