دعوتنامه نروژ

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دعوتنامه نروژ

نروژ یکی از کشورهایی است که استاندارد های زندگی در آن رعایت شده است. این کشور با روسیه، فنلاند و سوئد همسایه است. با هر هدفی که قصد ورود به این کشور را داشته باشید دعوتنامه نروژ می تواند روند صدور ویزا را برایتان راحت تر کند. نروژ لقب آرام ترین کشور جهان را در سال 2007 از آن خود کرده است. نروژ سفری به یادماندنی و رویایی را برایتان رقم خواهد زد.

کشور نروژ

رشد اقتصادی در کشور نروژ بالا است به همین دلیل عده زیادی از افراد به منظور تجارت، کار، تحصیل و … تمایل دارند به این کشور وارد شوند. پایتخت نروژ شهر اسلو است و کشوری کوهستانی می باشد. در قسمت های شمالی کشور نروژ 6 ماه از سال شب و 6 ماه از سال روز است و در برخی نقاط آن برف و باران را به میزان 9 ماه از سال شاهد خواهیم بود. نروژ در بین کشورهای اروپایی به عنوان کشوری مرفه و زیبا شناخته می شود به همبن دلیل افراد زیادی با دریافت دعوت نامه نروژ خود را به این کشور می رسانند.

دعوتنامه نروژ

دعوتنامه نروژ همان طور که از اسم آن پیدا است نامه ای می باشد که یا آن را اقوام و آشنایان به منظور دیدار برای تان می فرستند و یا این نامه از جانب شرکت ها و موسساتی خاص به منظور دعوت از فرد برای همکاری، خرید، بازدید و.. ارسال می شود. هم چنین ممکن است دعوت نامه نروژ به منظور دعوت فرد برای حضور در نمایشگاه باشد. به هر حال در دعوت نامه نروژ از فرد برای حضور در این کشور دعوت به عمل می آید و روند صدور ویزا را برای او سریع تر خواهد کرد.

شخصی که برای بستگانش دعوت نامه نروژ از نوع توریستی ارسال می کند باید کار و درآمد کافی داشته باشد. هم چنین این شخص باید خانه و یا اجاره خانه داشته باشد و شهروندی نروژی محسوب شود، در این صورت می تواند دعوت نامه نروژ را برای خانواده و اقوامش ارسال کند تا آن ها بتوانند وارد نروژ شوند و از او دیدن کنند.

دعوتنامه نروژ

انواع دعوتنامه نروژ

دعوتنامه نروژ انواع گوناگونی چون تجاری، کاری، نمایشگاهی، تحصیلی، توریستی و خانوادگی دارد که هر کدام شرایط و مقررات خاص خودشان را دارند. با توجه به هدفی که از سفر به نروژ دارید این دعوت نامه ها برای ورودتان به نروژ کمک بسیاری خواهند کرد. البته داشتن دعوت نامه نروژ به معنای تضمینی برای گرفتن ویزا نیست بلکه رسیدگی به پرونده را در سفارت خانه سریع تر و راحت تر می کند. در زمانی که سفارت اعلام می کند باید شخصا حضور پیدا کنید تا انگشت نگاری و مصاحبه انجام شود.

دعوتنامه نروژ از نوع توریستی

اگر قصد دارید که خانواده، اقوام درجه 2 و 3 که شامل عمه، عمو، خاله، دایی و … را ببینید و یا حتی برای دیدار با دوستانتان به نروژ سفر کنید باید از جانب میزبان دعوت نامه نروژ داشته باشید. در این دعوت نامه باید اسم تمام کسانی که می خواهند دعوت کنند وارد شود و زمان و علت سفر در آن درج شود. هم چنین دعوت نامه نروژ از نوع توریستی باید دارای امضای شخص دعوت کننده نیز باشد. تعداد افراد دعوت شده به هر میزان که هست به همان تعداد از دعوت نامه نروژ کپی تهیه شود. نکته مهم برای دریافت این ویزا این است که سفارت را متقاعد کنید بعد از ورود به نروژ و با اتمام طول دوره اقامت، به کشور خودتان باز می گردید در این صورت ویزا برایتان صادر خواهد شد.

دعوتنامه نروژ که جهت بازدید صادر می شود شانس دریافت ویزای توریستی را برای فرد افزایش می دهد و سفارت پرونده را سریع تر بررسی می کند. اگر موفق شوید ویزای توریستی دریافت کنید می توانید به تمام کشورهای عضو شنگن وارد و خارج شوید، یعنی هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت و حتی می توانید مدتی که از ویزای توریستی تان باقی مانده است را در کشور دیگری اقامت کنید.

دعوتنامه نروژ از نوع نمایشگاهی

در نروژ نمایشگاه های بین المللی مختلفی برگزار می شود که ممکن است در جریان برگزاری آن افراد و یا ارگان هایی دعوت شوند تا در آن حضور پیدا کنند. با داشتن دعوت نامه نروژ از نوع نمایشگاهی می توانید برای گرفتن ویزای آن اقدام کنید و در نمایشگاه شرکت کنید. در واقع داشتن دعوتنامه نروژ سبب می شود با رد درخواست ویزا برای شرکت در نمایشگاه مواجه نشوید زیرا نداشتن دلیل کافی برای شرکت در آن ممکن است باعث رد درخواست گردد.

 دعوتنامه نروژ از نوع تحصیلی

نروژ کشوری است که سطح رفاه اجتماعی در آن بالا است، از این رو تعداد دانشجویانی که می خواهند با دریافت ویزای این کشور در آن جا ادامه تحصیل دهند زیاد است. برای این منظور باید مدارک تحصیلی خود را به دانشگاهی که تمایل دارید در آن ادامه تحصیل دهید ارائه دهید. وقتی مدارک را ارسال کنید حدودا بعد از یک هفته که اطلاعات را بررسی کردند دعوت نامه تحصیلی برایتان ارسال می شود. دعوت نامه نروژ از نوع تحصیلی همانند یک سند قانونی برای پذیرش فرد در دانشگاه و دریافت ویزا است. در واقع این دعوت نامه نروژ نشان دهنده تایید فرد در دانشگاه مورد نظر می باشد.

به مدت اعتبار دعوتنامه نروژ دقت کنید تا درخواست ویزا را به موقع انجام دهید. دانشجو باید مدارک تحصیلی و هویتی و دعوت نامه تحصیلی خود را به سفارت تحویل دهد و اگر سفارت آن را تایید کرد پاسخ را به فرد اعلام می کند. در صورتی که دانشجو موفق به دریافت ویزای تحصیلی شد بعد از دو سال تحصیل در این کشور می تواند ویزای همراه را برای دوستانش تهیه کند. باید بدانید در صورتی که بتوانید با دعوت نامه نروژ از نوع تحصیلی ویزای آن را دریافت کنید و در این کشور اقامت کنید می توانید کار پاره وقت و یا تمام وقت در این کشور داشته باشید، اما اگر دانشجو نباشید برای پیدا کردن شغل شرایط سخت تر می شود.

 دعوتنامه نروژ از نوع تحصیلی

دعوتنامه نروژ از نوع پزشکی

نروژ یکی از کشورهای اروپایی است که خدمات پزشکی مناسبی ارائه می دهد. از این جهت برخی از بیماران ممکن است برای درمان خود نیاز به مراجعه به یکی از بیمارستان های این کشور داشته باشند. برای این منظور باید با بیمارستان و مراکزی که خدمات مورد نظر آن بیمار را ارائه می دهد هماهنگی صورت بگیرد تا دعوت نامه ای برای فرد ارسال کنند. در این صورت ویزا برای فرد صادر خواهد شد و وی می تواند برای درمان به نروژ برود.

دعوتنامه نروژ از نوع تجاری

دعوتنامه تجاری نروژ نامه ای است که فرد را به شرکتی در نروژ دعوت می کند. ممکن است هدف از این دعوت نامه نروژ این باشد که فرد جهت خرید دستگاهی برای فعالیت های تجاری، بازدید و یا خرید هر گونه وسیله ای که بتوان تجارت و اقتصاد را گسترش داد، به نروژ بیاید. بسیاری از تاجران از این جهت که نروژ رفاه اقتصادی بالایی دارد ترجیح می دهند در این کشور سرمایه گذاری کنند و به فعالیتی تجاری بپردازند. این نوع دعوت نامه نروژ معمولا از طریق ایمیل و یا به واسطه پست بین المللی به شخص ارسال می شود و فرمت آن به شکل PDF خواهد بود.

 موردی که در دعوتنامه نروژ از نوع تجاری مهم ست این می باشد که دلیل دعوت در آن کاملا مشخص باشد و دارای تاریخ، مهر و امضا از جانب شرکت میزبان باشد. در این دعوت نامه نروژ باید گواهی از جانب شرکت که به فرد اجازه کسب و کار می دهد، موجود باشد. اگر در گذشته در شرکت های تجاری این کشور سابقه کار داشته اید مدارک آن را ارائه دهید که تاثیر به سزایی در دریافت ویزا دارد و در اولویت قرار خواهید گرفت. هم چنین مدارکی که ثابت کند در طی 6 ماه قبل از نظر مالی و اقامتی تحت پوشش قرار گرفته اید نشان دهید تا روند صدور ویزا سریع تر انجام گیرد.

شرکتی که دعوت کننده است باید مشخصات فرد دعوت شده را به صورت کامل ذکر کند و هدف از سفر، تاریخ و مدت آن باید مشخص گردد. برنامه ای که در سفر دارید باید شرح داده شود و اگر قصد دارید به واسطه ویزای نروژ به کشورهای دیگر شنگن بروید باید دعوت نامه تجاری از آن کشور ارائه کنید. مکانی که قصد دارید در آن اقامت کنید باید ذکر شود. مشخصات شرکت نروژ که دعوت کننده است باید درج شود مانند نام کامل، شماره ثبت و آدرس آن که باید ذکر گردد. نام و شماره تماس شخصی که امضا کننده دعوت نامه نروژ است باید درج شود. اگر شرکت نروژی هزینه های سفرتان را پرداخت می کند باید در دعوت نامه نروژ این مسئله را قید کنید.

دعوتنامه نروژ از نوع کاری

اگر به دنبال آن هستید که ویزای کار را دریافت کنید اولین قدم ارائه دعوتنامه نروژ از نوع کاری است که باید از جانب کارفرمایی در کشور نروژ آن را ارائه دهید. کشورهای اروپایی قوانینی دارند که طبق آن برای اینکه به فردی جهت کار اجازه اقامت داده شود باید شغل مورد نظر را ابتدا به مدت 3 ماه در کشور نروژ آگهی کنند و بعد از آن سه ماه دیگر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی شود.

بعد از این مراحل اگر برای آن شغل، شخصی مناسب پیدا نشد به کسانی که دعوتنامه نروژ از نوع کاری دارند و دنبال ویزای آن هستند اجازه اقامت داده خواهد شد. فردی که می خواهد اقامت در نروژ را از راه کار کردن کسب کند باید آگاه باشد که برای این منظور نیاز به اقامت به میزان 3 ماه دارد. ویزای کار به حالت یک ساله به فرد داده می شود که امکان تمدید آن به صورت هر ساله وجود دارد، یعنی در پایان هر سال فرد با تمدید ویزا یک سال دیگر در کشور نروژ به کار مشغول می شود و بعد از گذشت 5 سال فرد می تواند اقامت دائم برای زندگی در نروژ را دریافت کند.

مدت اعتبار دعوتنامه نروژ

تاریخ دعوتنامه نروژ موردی است که برای دریافت وقت سفارت باید به آن توجه کنید تا زمان سفرتان به نروژ را با توجه به آن تنظیم کنید. مثلا ممکن است تاریخ دعوت نامه نروژ 4 هفته بعد باشد و سفارت برای دو ماه آینده وقت تعیین کند بدین ترتیب دعوت نامه باطل خواهد شد. سعی کنید برای دریافت وقت سفارت تاریخ دعوت نامه را در نظر بگیرید و به موقع اقدام کنید تا این فرصت را از دست ندهید.

مدت اعتبار دعوتنامه نروژ

سفارت کشور نروژ

سفارت نروژ در تهران در خیابان دکتر لواسانی (فرمانیه)، دیباجی شمالی، خیابان یاسمن، پلاک ۷۲ واقع شده است. کد پستی آن ۱۹۵۳۶۸۳۵۱۳ و تلفن آن ۲۲۲۹۱۳۳۳-۰۲۱ می باشد. نمابر این سفارت ۲۲۲۹۲۷۷۶ و آدرس پست الکترونیک emb.tehran@mfa.no می باشد. وب سایت سفارت نروژ www.norway.no است. سفارت نروژ از روزهای یکشنبه تا پنج شنبه و از ساعت 8 تا 15:30 مشغول فعالیت است.

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه خویشاوندی

دعوتنامه خویشاوندی

دعوتنامه خویشاوندی یکی از انواع مختلف دعوتنامه ها می باشد که شما می توانید با دریافت یکی از این دعوت نامه ها اقدامات خود برای

مطالعه »
دعوتنامه آلمان  

دعوتنامه آلمان

چنانچه شما بخواهید سفر کاری یا تجاری به کشور آلمان داشته باشید، به دعوتنامه آلمان نیاز دارید. دعوتنامه آلمان دعوت نامه یک نامۀ رسمی است

مطالعه »
دعوتنامه یونان

دعوتنامه یونان

چقدر از قوانین دعوتنامه یونان اطلاع دارید؟ می دانیم که برای سفر به کشوری مشخص باید به فکر ویزا باشیم، ویزا در انواع مختلفی عرضه

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند