دعوتنامه بلغارستان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های دعوتنامه :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دعوتنامه بلغارستان از نوع خویشاوندی

در این مقاله قصد داریم تا شما را با هر آن چه که درباره دعوتنامه بلغارستان لازم است اشنا کنیم و توضیحاتی را درباره ویزای بلغارستان، مدارک لازم جهت اخذ ویزا، آدرس سفارت بلغارستان و به طور کلی انواع ویزا با به شما ارائه دهیم. پس اگر چنان چه قصد سفر به این کشور را دارید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

کشور بلغارستان

قطعاً نام کشور بلغارستان بارها به گوشتان رسیده است. اما شاید اطلاعاتی درباره آن نداشته باشید که ما به طور مختصر درباره آن توضیح خواهیم داد. بلغارستان از جمله کشورهای اروپایی می باشد که از جمعیتی حدود 7 میلیون و نیم تشکیل شده است که این آمار سالیانه رو به نزول می باشد. مردم این کشور اغلب آب و هوای سرد و کوهستانی را تجربه می کنند.

مردم آن جا اکثریت پیرو دین مسیحیت هستند و به زبان بلغاری نیز با یک دیگر صحبت می کنند این در حالی است که در این کشور ترکی نیز به گوش می رسد که نشان از گذشته این کشور در زمان عثمانی ها دارد که تا این زمان نیز باقی مانده است. واحد پول، بلغارستان لف می باشد؛ اما جالب است بدانید این کشور اروپایی تنها یک ساعت و نیم با کشور ما اختلاف ساعت دارد که همین امر باعث می شود تا زمانی که به این کشور سفر می کنید کمتر اذیت شده و اصطلاحاً ساعت بدنتان کمتر دچار تغییر شود.

اگر قصد سفر به این کشور را دارید باید بدانید که این کشور یکی از کشورهایی است که در آن چندین فرهنگ متفاوت از نقاط مختلف جهان به چشم می خورد که یکی از این کشور ها ایران می باشد. از دیگر ملیت هایی که فرهنگ آن ها در بلغارستان به چشم می خورد می توان به یونانیان، رومی ها، عثمانی ها و ترکیه ای ها اشاره کرد. به همین دلیل اگر قصد سفر به بلغارستان را دارید می توانید حس خوب وجود فرهنگ های متفاوت را از نزدیک حس کنید و کمتر دچار تضادهای فرهنگی در طول سفر خود شوید.

دعوتنامه بلغارستان

اگر شما علاقه مند به سفر هستید یا به منظور خاصی قصد سفر به بلغارستان را دارید باید ابتدا برای دریافت ویزای بلغارستان اقدام کنید. شما ممکن است در زمینه های مختلفی از جمله تحصیل، پزشکی و درمان، توریستی، کاری و تجاری و … در خواست ویزا دهید. انواع ویزاهایی که در بالا نام برده شد در صورتیکه برای شما دعوتنامه ارسال گردد بسیار راحت تر بدست خواهد آمد اما این بدین معنا نیست که در خواست شما بطور قطعی پذیرفته شود. از همان ابتدا باید هدف و مقصود دعوتنامه مذکور مشخص باشد. برای مثال اگر شما برای درمان قصد سفر به بلغارستان را دارید؛ باید دعوتنامه پزشکی برای شما فرستاده شود. دعوتنامه بلغارستان را آشنایان واجد شرایط در بلغارستان یا شرکت ها برای دعوت به کار  و … می توانند برای شما ارسال کنند.

در دعوتنامه بلغارستان ابتدا باید اطلاعات کاملی درباره شخص دعوت شونده و کسی که قصد دارد دعوتنامه را بفرستد به زبان ساده تر می توان گفت اطلاعات مهمان و میزبان مدنظر می باشد. کسی که قصد دارد دعوتنامه بلغارستان را بفرستد باید از تمکن مالی کافی که مدنظر دولت است برخوردار باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکل، شخص میزبان بتواند مسئولیت فرد را از نظر مالی بر عهده بگیرد. البته این حرف به معنای این نیست که همه مسئولیت های فردی که قصد سفر دارد به عهده کسی است که دعوتنامه بلغارستان را فرستاده است.

دعوتنامه بلغارستان

متن دعوتنامه بلغارستان

یک مورد مهم که در دعوت نامه باید به آن توجه داشت، متن نامه مورد نظر می باشد که باید به زبان رسمی و اداری نوشته شده و ایمیل گردد. پس اگر خود توانایی نوشتن آن را به هر دلیلی ندارید، می توانید از افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند کمک بگیرید تا متن شما خالی از هر گونه ایراد از نظر فن بیان، غلط های نگارشی و … باشد. به این موضوع نیز توجه داشته باشید که شما در قبال هر آن چه که در دعوتنامه بلغارستان ذکر می کنید مسئول هستید پس در نوشتن دعوتنامه اصل صداقت را حتماً در اولویت کار خود قرار دهید.

انواع دعوتنامه بلغارستان

لازم است بدانید که ارسال دعوتنامه بلغارستان به منظور سفر به این کشور کار دشواری نیست، فقط باید به برخی نکات که در ادامه به آن خواهیم پرداخت توجه نمایید.

دعوتنامه بلغارستان از نوع توریستی

اگر شما مایلید تا از کشور بلغارستان و زیبایی های فوق العاده آن دیدن کنید، با دریافت دعوتنامه بلغارستان از جانب آشنایان و اقوام می توانید برای دریافت ویزای آن اقدام کنید. توجه داشته باشید که فقط اقوام شما می توانند برای شما دعوتنامه توریستی بلغارستان را ارسال نمایند.

دعوتنامه بلغارستان از نوع تحصیلی

مدارکی که در بالا نام بردیم را برای دانشگاه مقصد از طریق سفارت ارسال کنید بعد از کمتر از یک ماه در صورت موافقت با درخواست شما در دانشگاه مورد نظر، دعوتنامه بلغارستان برای شما خواهد آمد. فقط توجه نمایید که در مدت زمانی که این دعوتنامه اعتبار دارد شما می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید. بسته به نوع دانشگاه مقصد، میزان دریافت شهریه در ابتدای کار متفاوت می باشد. در صورتی که قصد دارید تا با دریافت دعوتنامه بلغارستان برای ویزای تحصیلی اقدام کنید، بهتر است از حداقل 3 ماه قبل از شروع ترم های دانشگاهی اقدام نمایید.

دعوتنامه بلغارستان از نوع تجاری

گاهی دو شرکت بین المللی که با یکدیگر کار می کنند برای بستن یک قرارداد یا بازدید از پروژه ها و کارهای جدید شرکت یا خرید و فروش در زمینه دستگاه ها و تجهیزات به کشور یکدیگر سفر کرده تا فعالیت های اقتصادی و تجاری خود را بیش از پیش گسترش دهند. در این حالت شرکتی که در کشور مقصد قرار دارد، دعوتنامه بلغارستان را برای فرد یا افرادی که قرار است در این بازدید شرکت کنند ارسال می نماید که بعد از دریافت دعوتنامه بلغارستان می توانند اقدام به دریافت ویزای تجاری نمایند.

این سؤالی است که اغلب درباره دعوتنامه بلغارستان در زمینه تجاری پرسیده می شود. پاسخ خیر می باشد چرا که دعوتنامه تجاری نیز مانند سایر دعوتنامه ها می باشد و از شکل و فرم خاصی برخوردار نیست و تنها نکته وجود مهر و امضاء شرکت مقصد و تفاوت در علت دعوت آن ها می باشد و در مابقی موارد با دیگر دعوتنامه ها تفاوتی نخواهد داشت.

دعوتنامه بلغارستان از نوع تجاری

دعوتنامه بلغارستان از نوع کاری

گاهی با یک شرکت در حوزه کاری به خصوصی مکاتبه می کنید و اطلاعات و رزومه خود را برای آن ها ارسال می نمایید. در صورتی که با شما به جهت کار در آن شرکت و محل، موافقت شد و نیاز به انجام مصاحبه کاری به صورت حضوری بود شما می توانید با دریافت دعوتنامه بلغارستان در زمینه کاری برای دریافت ویزای کاری خود اقدام کنید که ابتدا مشمول ویزای کوتاه مدت می باشد و در صورتی که نیاز به اقامت طولانی تری در بلغارستان داشته باشید می توانید درخواست ویزای طولانی مدت بدهید.

دریافت دعوتنامه بلغارستان در زمینه کاری، نسبت به دیگر دعوتنامه ها سخت تر است چرا که شما برای استخدام باید بتوانید کارفرما را متقاعد و از عملکرد و تخصص خود مطمئن نمایید تا او بتواند با رضایت کامل دعوتنامه بلغارستان را برای شما بفرستد. با توجه به سیر نزولی جمعیت این کشور و کمبود نیروی جوان برای کار، می توانید امیدوار باشید که دریافت این ویزا و دعوتنامه بلغارستان، در صورت کامل بودن مدارکتان با موفقیت انجام پذیرد.

دعوتنامه بلغارستان از نوع نمایشگاهی

با توجه به آن چه که در بالا نیز به آن اشاره شد، در صورتی که قصد بازدید از نمایشگاه بلغارستان را داشته باشید می توانید بعد از توافق با شرکت مقصد که در نمایشگاه نیز معمولاً از غرفه داران هستند، بخواهید تا برای شما دعوتنامه رسمی ارسال نمایند تا بتوانید با کمک دعوتنامه بلغارستان برای اخذ ویزای نمایشگاهی اقدام نمایید. توجه نمایید که مدارک لازم برای ویزای نمایشگاهی همانند دیگر موارد است با این تفاوت که چون شما به عنوان نماینده ی یک شرکت برای بازدید از این نمایشگاه خواهید رفت، می توانید گواهی از گردش حساب رئیس خود را به سفارت ارائه دهید و همچنین لازم است تا پروانه ثبت شرکت را نیز به سفارت ارائه دهید.

در بسیاری از کشورها هر ساله نمایشگاه هایی در سطح بین المللی برگزار می شود. این نمایشگاه ها در زمینه های متفاوتی از قبیل، طلا و جواهرات، ابزار آلات صنعتی، داروسازی و … می باشد که این امکان را ایجاد می کند که شرکت های تولیدکننده بتوانند امکانات و تولیدات جدید خود را به دنیا معرفی کنند و به فروش برسانند. از طرفی نیز دیگر شرکت های مربوطه در سایر نقاط دنیا می توانند با بازدید از این نمایشگاه ها به دانسته های خود افزوده و معاملات اقتصادی خود را گسترش دهند. به همین منظور هر ساله تعداد زیادی درخواست برای اخذ ویزای نمایشگاهی وجود دارد.

دعوتنامه بلغارستان از نوع خویشاوندی

این دعوتنامه همانند دعوتنامه بلغارستان در زمینه توریستی می باشد و از طریق دوستان یا اقوام شما به جهت دید و بازدید با آن ها صورت می گیرد و تنها تفاوت این دو در هدف از سفر در متن دعوتنامه بلغارستان می باشد و در مابقی موارد مشابه خواهد بود.

دعوتنامه بلغارستان از نوع خویشاوندی

سفارت کشور بلغارستان

در صورت تعیین وقت سفارت خود و انجام کارهای لازم برای سفر خود بعد از دریافت دعوتنامه بلغارستان و در ادامه دریافت ویزا باید به سفارت این کشور که در تهران، واقع در خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، کوچه نظامی گنجوی، پلاک 40 می باشد، مراجعه کنید. همچنین می توانید از شماره تماس 021-88775037 کمک بگیرید. عوامل و کارمندان سفارت همه روز از یکشنبه تا پنج شنبه در ساعات اداری خود یعنی 10 صبح تا 2 عصر پاسخگوی شما خواهند بود.

سایر نوشته های دعوتنامه :

دعوتنامه آلمان  

دعوتنامه آلمان

چنانچه شما بخواهید سفر کاری یا تجاری به کشور آلمان داشته باشید، به دعوتنامه آلمان نیاز دارید. دعوتنامه آلمان دعوت نامه یک نامۀ رسمی است

مطالعه »
دریافت دعوتنامه سوئیس

دعوتنامه سوئیس

در این مقاله به معرفی دعوتنامه سوئیس و شرایط آن خواهیم پرداخت، سوئیس یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی از لحاظ داشتن سطح رفاه است

مطالعه »
دعوتنامه سوئد

دعوتنامه سوئد

دعوتنامه سوئد یکی از دعوت نامه هایی است که اکثر مهاجران به دنبال آن هستند. برای دریافت ویزا و دعوت نامه سوئد باید اطلاعاتی را

مطالعه »
دعوتنامه اسپانیا از نوع خویشاوندی

دعوتنامه اسپانیا

اگر شما عزیزان قصد دارید که به کشور اسپانیا سفر کنید، لازم است که حتماً نسبت به اخذ ویزا و دعوتنامه اسپانیا اقدام کنید. با

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند