دعوتنامه بلغارستان

در این مقاله قصد داریم تا شما را با هر آن چه که درباره دعوتنامه بلغارستان لازم است اشنا کنیم و توضیحاتی را درباره ویزای بلغارستان، مدارک لازم جهت اخذ ویزا، آدرس سفارت بلغارستان و به طور کلی انواع ویزا با به شما ارائه دهیم. پس اگر چنان چه قصد سفر به این کشور را دارید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

درباره کشور بلغارستان

قطعاً نام کشور بلغارستان بارها به گوشتان رسیده است. اما شاید اطلاعاتی درباره آن نداشته باشید که ما به طور مختصر درباره آن توضیح خواهیم داد. بلغارستان از جمله کشورهای اروپایی می باشد که از جمعیتی حدود 7 میلیون و نیم تشکیل شده است که این آمار سالیانه رو به نزول می باشد. مردم این کشور اغلب آب و هوای سرد و کوهستانی را تجربه می کنند. مردم آن جا اکثریت پیرو دین مسیحیت هستند و به زبان بلغاری نیز با یک دیگر صحبت می کنند این در حالی است که در این کشور ترکی نیز به گوش می رسد که نشان از گذشته این کشور در زمان عثمانی ها دارد که تا این زمان نیز باقی مانده است. واحد پول، بلغارستان لف می باشد؛ اما جالب است بدانید این کشور اروپایی تنها یک ساعت و نیم با کشور ما اختلاف ساعت دارد که همین امر باعث می شود تا زمانی که به این کشور سفر می کنید کمتر اذیت شده و اصطلاحاً ساعت بدنتان کمتر دچار تغییر شود.

درباره کشور بلغارستان

زبان و فرهنگ مردم بلغارستان

اگر قصد سفر به این کشور را دارید باید بدانید که این کشور یکی از کشورهایی است که در آن چندین فرهنگ متفاوت از نقاط مختلف جهان به چشم می خورد که یکی از این کشور ها ایران می باشد. از دیگر ملیت هایی که فرهنگ آن ها در بلغارستان به چشم می خورد می توان به یونانیان، رومی ها، عثمانی ها و ترکیه ای ها اشاره کرد. به همین دلیل اگر قصد سفر به بلغارستان را دارید می توانید حس خوب وجود فرهنگ های متفاوت را از نزدیک حس کنید و کمتر دچار تضادهای فرهنگی در طول سفر خود شوید.

صدور دعوتنامه بلغارستان

اگر شما علاقه مند به سفر هستید یا به منظور خاصی قصد سفر به بلغارستان را دارید باید ابتدا برای دریافت ویزای بلغارستان اقدام کنید. شما ممکن است در زمینه های مختلفی از جمله تحصیل، پزشکی و درمان، توریستی، کاری و تجاری و … در خواست ویزا دهید. انواع ویزاهایی که در بالا نام برده شد در صورتیکه برای شما دعوتنامه ارسال گردد بسیار راحت تر بدست خواهد آمد اما این بدین معنا نیست که در خواست شما بطور قطعی پذیرفته شود. از همان ابتدا باید هدف و مقصود دعوتنامه مذکور مشخص باشد. برای مثال اگر شما برای درمان قصد سفر به بلغارستان را دارید؛ باید دعوتنامه پزشکی برای شما فرستاده شود. دعوت نامه بلغارستان را آشنایان واجد شرایط در بلغارستان یا شرکت ها برای دعوت به کار  و … می توانند برای شما ارسال کنند.

ارسال دعوتنامه بلغارستان

لازم است بدانید که ارسال دعوتنامه بلغارستان به منظور سفر به این کشور کار دشواری نیست، فقط باید به برخی نکات که در ادامه به آن خواهیم پرداخت توجه نمایید. در دعوت نامه بلغارستان ابتدا باید اطلاعات کاملی درباره شخص دعوت شونده و کسی که قصد دارد دعوتنامه را بفرستد به زبان ساده تر می توان گفت اطلاعات مهمان و میزبان مدنظر می باشد. کسی که قصد دارد دعوت نامه بلغارستان را بفرستد باید از تمکن مالی کافی که مدنظر دولت است برخوردار باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکل، شخص میزبان بتواند مسئولیت فرد را از نظر مالی بر عهده بگیرد. البته این حرف به معنای این نیست که همه مسئولیت های فردی که قصد سفر دارد به عهده کسی است که دعوتنامه بلغارستان را فرستاده است.

متن دعوتنامه بلغارستان

 یک مورد مهم که در دعوتنامه بلغارستان باید به آن توجه داشت، متن نامه مورد نظر می باشد که باید به زبان رسمی و اداری نوشته شده و ایمیل گردد. پس اگر خود توانایی نوشتن آن را به هر دلیلی ندارید، می توانید از افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند کمک بگیرید تا متن شما خالی از هر گونه ایراد از نظر فن بیان، غلط های نگارشی و … باشد. به این موضوع نیز توجه داشته باشید که شما در قبال هر آن چه که در دعوتنامه بلغارستان ذکر می کنید مسئول هستید پس در نوشتن دعوتنامه اصل صداقت را حتماً در اولویت کار خود قرار دهید.

شرایط اخذ ویزای بلغارستان برای کشورهای مختلف

یک سری شرایط برای کشور های مختلف در زمینه دعوتنامه بلغارستان و ویزای آن وجود دارد که در ادامه به مختصر درباره آن ها توضیح خواهیم داد. کشور بلغارستان عضو عهدنامه شینگن نیست اما این امکان را به کشورهای عضو این عهدنامه می دهد تا در صورت سفر با تور اروپا به این کشور بدون دریافت ویزا وارد این کشور شده و به سفر خود بپردازند. مورد بعد مربوط به افرادیست که در کشور های اروپایی زندگی می کنند، این افراد اگر قصد داشته باشند تا برای مدت زمان حداکثر 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشند، نیازی به دریافت ویزای کوتاه مدت نیست اما چنان چه مدت اقامت آن ها بیش از مدت تعیین شده باشد باید از دولت کشور بلغارستان تقاضای مجوز کنند. مردم 3 کشور امریکا، استرالیا و کانادا می توانند مانند مورد فوق به مدت حداکثر 3 ماه به عنوان توریست در کشور بلغارستان بمانند؛ اما مردم سایر کشورها باید برای هر گونه سفر چه کوتاه مدت یا بلند مدت برای اخذ ویزا به سفارت این کشور در خاک خود مراجعه کرده و کارهای ویزای خود را پیگیری نمایند.

انواع ویزا، برای دعوتنامه بلغارستان

حتی با همراه داشتن دعوتنامه بلغارستان باز هم به ویزای این کشور نیاز دارید. ویزای بلغارستان را می توان به سه دسته تقسیم کرد.

 • الف_ ویزای ترانسفر فرودگاهی: این ویزا برای زمانی است که مقصد اصلی شما کشور دیگری است ولی نیاز است تا در فرودگاه کشور بلغارستان توقفی داشته باشید، در صورت دریافت این ویزا، شما قادر به خروج از فرودگاه نمی باشید.
 • ب_ ویزا برای اقامت کوتاه مدت: این ویزا همانطور که از اسمش بر می آید کوتاه مدت بوده و به شما تنها اجازه حداکثر 3 ماه اقامت در این کشور را می دهد. اغلب دعوتنامه بلغارستان که در موارد توریستی و خویشاوندی می باشد نیازمند دریافت ویزای کوتاه مدت می باشد.
 • ج_ ویزا برای اقامت طولانی مدت: این ویزا که مدت زمانی بیش از 90 روز را در بر می گیرد؛ معمولاً برای افرادی است که برای کار یا موارد پزشکی یا حتی اقامت دائم اقدام می کنند که به مدت زمانی بیش از 90 روز احتیاج دارند.

شرایط اخذ ویزای بلغارستان برای کشورهای مختلف

مدارک لازم برای اخذ ویزا بلغارستان و دعوتنامه این کشور

زمانی که دعوتنامه بلغارستان به دست شما رسید و قصد اقدام برای اخذ ویزای این کشور را داشتید باید مدارکی که برای شما در ذیل توضیح خواهیم داد را به همراه داشته باشید و به این نکته نیز توجه داشته باشید که گاهی ممکن است سفارت از شما مدارکی بیشتر از مدارک نام برده شده بخواهد.

 1. همراه داشتن گذرنامه اصلی که حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.
 2. دو قطعه عکس 4*3 با زمینه سفید رنگ
 3. فرم مربوط به اطلاعات شخصی را از سایت سفارت دانلود کرده و دقیق و کامل آن را تکمیل نمایید.
 4.  یک کپی بر روی صفحه A4 از تمامی صفحات شناسنامه خود تهیه کنید.
 5. گواهی از گردش مالی خود در طول حداقل 3 ماهه گذشته
 6. بسته به نوع شغل و کسب و کار خود باید گواهی ارائه دهید؛ مانند جواز کسب یا اگر کارمند یک شرکت هستید باید گواهی اشتغال به کار خود را با ریز جزئیاتی از قبیل میزان حقوق، مدت زمانی که در این شرکت مشغول به کار هستید، اطلاعات بخشی که در آن مشغول به کار هستید و … . در آخر نیز باید مهر تائید و امضای رئیس شرکت در فرم شما درج شده باشد.
 7.  ارائه صدور چک ضمانت به مبلغ حدود 2 میلیون تومان
 8. اگر از طریق دعوتنامه قصد اقدام برای دریافت ویزا دارید، باید دعوتنامه بلغارستان را جزء مدارک اصلی خود به سفارت تحویل دهید.
 9. بسته به نوع دعوتنامه بلغارستان و نوع ویزا، برخی مدارک نیز لازم خواهد بود، برای مثال در اخذ ویزای تحصیلی ترجمه ریز نمرات دبیرستان و معدل بالای 15 لازم می باشد.
 10.  سایر ویزاها باید با دعوتنامه بلغارستان آن هم به صورت رسمی همراه باشد.
 11. پرینت از رزو بلیط خود.

انواع دعوتنامه بلغارستان

 • دعوتنامه بلغارستان در زمینه تجاری
 •  دعوتنامه بلغارستان در زمینه توریستی
 • دعوتنامه بلغارستان در زمینه نمایشگاهی
 • دعوتنامه بلغارستان در زمینه خویشاوندی
 •  دعوتنامه  بلغارستان در زمینه پزشکی و درمان
 • و…

دعوتنامه تجاری بلغارستان

گاهی دو شرکت بین المللی که با یکدیگر کار می کنند برای بستن یک قرارداد یا بازدید از پروژه ها و کارهای جدید شرکت یا خرید و فروش در زمینه دستگاه ها و تجهیزات به کشور یکدیگر سفر کرده تا فعالیت های اقتصادی و تجاری خود را بیش از پیش گسترش دهند. در این حالت شرکتی که در کشور مقصد قرار دارد، دعوتنامه بلغارستان را برای فرد یا افرادی که قرار است در این بازدید شرکت کنند ارسال می نماید که بعد از دریافت دعوتنامه می توانند اقدام به دریافت ویزای تجاری نمایند.

آیا متن دعوتنامه تجاری از دیگر دعوتنامه ها متمایز می باشد؟

این سؤالی است که اغلب درباره دعوت نامه بلغارستان در زمینه تجاری پرسیده می شود. پاسخ خیر می باشد چرا که دعوتنامه تجاری نیز مانند سایر دعوتنامه ها می باشد و از شکل و فرم خاصی برخوردار نیست و تنها نکته وجود مهر و امضاء شرکت مقصد و تفاوت در علت دعوت آن ها می باشد و در مابقی موارد با دیگر دعوتنامه ها تفاوتی نخواهد داشت.

دعوتنامه توریستی بلغارستان

اگر شما مایلید تا از کشور بلغارستان و زیبایی های فوق العاده آن دیدن کنید، با دریافت دعوتنامه بلغارستان از جانب آشنایان و اقوام می توانید برای دریافت ویزای آن اقدام کنید. توجه داشته باشید که فقط اقوام شما می توانند برای شما دعوتنامه توریستی بلغارستان را ارسال نمایند.

دعوتنامه خویشاوندی بلغارستان

این دعوتنامه همانند دعوت نامه بلغارستان در زمینه توریستی می باشد و از طریق دوستان یا اقوام شما به جهت دید و بازدید با آن ها صورت می گیرد و تنها تفاوت این دو در هدف از سفر در متن دعوتنامه می باشد و در مابقی موارد مشابه خواهد بود.

دعوتنامه نمایشگاهی بلغارستان

با توجه به آن چه که در بالا نیز به آن اشاره شد، در صورتی که قصد بازدید از نمایشگاه بلغارستان را داشته باشید می توانید بعد از توافق با شرکت مقصد که در نمایشگاه نیز معمولاً از غرفه داران هستند، بخواهید تا برای شما دعوتنامه رسمی ارسال نمایند تا بتوانید با کمک دعوتنامه بلغارستان برای اخذ ویزای نمایشگاهی اقدام نمایید. توجه نمایید که مدارک لازم برای ویزای نمایشگاهی همانند دیگر موارد است با این تفاوت که چون شما به عنوان نماینده ی یک شرکت برای بازدید از این نمایشگاه خواهید رفت، می توانید گواهی از گردش حساب رئیس خود را به سفارت ارائه دهید و همچنین لازم است تا پروانه ثبت شرکت را نیز به سفارت ارائه دهید.

مزایای بازدیدهای نمایشگاهی بلغارستان

در بسیاری از کشورها هر ساله نمایشگاه هایی در سطح بین المللی برگزار می شود. این نمایشگاه ها در زمینه های متفاوتی از قبیل، طلا و جواهرات، ابزار آلات صنعتی، داروسازی و … می باشد که این امکان را ایجاد می کند که شرکت های تولیدکننده بتوانند امکانات و تولیدات جدید خود را به دنیا معرفی کنند و به فروش برسانند. از طرفی نیز دیگر شرکت های مربوطه در سایر نقاط دنیا می توانند با بازدید از این نمایشگاه ها به دانسته های خود افزوده و معاملات اقتصادی خود را گسترش دهند. به همین منظور هر ساله تعداد زیادی درخواست برای اخذ ویزای نمایشگاهی وجود دارد.

دعوتنامه تحصیلی بلغارستان

مدارکی که در بالا نام بردیم را برای دانشگاه مقصد از طریق سفارت ارسال کنید بعد از کمتر از یک ماه در صورت موافقت با درخواست شما در دانشگاه مورد نظر، دعوتنامه بلغارستان برای شما خواهد آمد. فقط توجه نمایید که در مدت زمانی که این دعوتنامه اعتبار دارد شما می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید. بسته به نوع دانشگاه مقصد، میزان دریافت شهریه در ابتدای کار متفاوت می باشد. در صورتی که قصد دارید تا با دریافت دعوتنامه  برای ویزای تحصیلی اقدام کنید، بهتر است از حداقل 3 ماه قبل از شروع ترم های دانشگاهی اقدام نمایید.

دعوتنامه تحصیلی بلغارستان

دعوتنامه کاری بلغارستان

گاهی با یک شرکت در حوزه کاری به خصوصی مکاتبه می کنید و اطلاعات و رزومه خود را برای آن ها ارسال می نمایید. در صورتی که با شما به جهت کار در آن شرکت و محل، موافقت شد و نیاز به انجام مصاحبه کاری به صورت حضوری بود شما می توانید با دریافت دعوتنامه بلغارستان در زمینه کاری برای دریافت ویزای کاری خود اقدام کنید که ابتدا مشمول ویزای کوتاه مدت می باشد و در صورتی که نیاز به اقامت طولانی تری در بلغارستان داشته باشید می توانید درخواست ویزای طولانی مدت بدهید. دریافت دعوت نامه بلغارستان در زمینه کاری، نسبت به دیگر دعوتنامه ها سخت تر است چرا که شما برای استخدام باید بتوانید کارفرما را متقاعد و از عملکرد و تخصص خود مطمئن نمایید تا او بتواند با رضایت کامل دعوت نامه بلغارستان را برای شما بفرستد. با توجه به سیر نزولی جمعیت این کشور و کمبود نیروی جوان برای کار، می توانید امیدوار باشید که دریافت این ویزا و دعوتنامه بلغارستان، در صورت کامل بودن مدارکتان با موفقیت انجام پذیرد.

انگشت نگاری

سفارت بلغارستان برای تکمیل اطلاعات دریافتی خود از انگشت نگاری دیجیتالی استفاده می کند که این کار برای تشخیص هویت هر چه سریع تر اشخاص می باشد. اما این انگشت نگاری در مواردی نیز استثنا دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 1. کودکانی با رده ی سنی زیر 12 سال
 2. فرد متقاضی ممکن است شرایط فیزیکی نامناسبی داشته باشد یا از معلولیت خاصی برخوردار باشد که کار انگشت نگاری را غیر ممکن می کند.
 3. افرادی از کابینه دولت که برای یک سفر از جانب دولت مقصد دعوت شده اند نیاز به انجام این پروسه نخواهند داشت.
 4. در کشورهای سلطنتی در صورت سفر پادشاه یا ملکه ی آن کشور یا سایر اعضای سلطنتی که از طرف دولت بلغارستان دعوت رسمی شده اند نیز نیاز به انجام این پروسه نخواهند داشت.

در این مقاله همه سعی خود را بر آن داشتیم تا بتوانیم به سؤالات شما در زمینه دعوتنامه بلغارستان پاسخ دهیم تا در صورت اقدام برای سفر به این کشور با کمترین مشکل جهت اخذ دعوتنامه بلغارستان و ویزا اقدام نمایید.

چگونه به بلغارستان سفر کنیم؟

چگونه به بلغارستان سفر کنیم؟

 تا اینجا درباره دریافت دعوتنامه بلغارستان و ویزای آن صحبت کردیم. توجه داشته باشید که باید گاهاً پرینتی از رزرو بلیط هواپیمای خود را نیز در سفارت به مسئولین آن جا به همراه پرونده ی خود ارائه دهید. سه ایرلاینی که می توانند در سفر به بلغارستان و تهیه بلیط با شما همکاری کنند، ایرلاین های ایران، قشم و ماهان می باشند. اگر تمایل دارید تا بدون توقف به کشور مقصد سفر کنید بهتر است تا بلیط هواپیمایی برای شهر وارنا را تهیه کنید. پرواز به سایر شهرهای این کشور با توقف در بین مسیر همراه است که گاهی برای برخی خوشایند نیست.

شما می توانید در صورت دسترسی به دفاتر شرکت های هواپیمایی مورد نظر، بلیط خود را تهیه یا رزرو کنید یا اگر وقت کافی برای مراجعه حضوری ندارید، می توانید با مراجعه به وبسایت و بصورت آنلاین بلیط خود را تهیه کنید و اما راه سوم برای شما، برقراری تماس تلفنی با دفاتر مورد نظر می باشد.

یکی از نکات مهمی که همه افرادی که قصد سفر به کشور بلغارستان را دارند باید بدانند این است که از حداقل 2 ماه قبل از سفر خود بلیط مورد نظر را رزرو نموده و آن را به لحظه آخر موکول نکنند. یک نکته مهم بعد از رزرو بلیط، رزرو هتل برای اقامت شما می باشد. در صورتی که آشنا یا کسی که بتوانید در منزل آن اقامت داشته باشید را ندارید یا برای پروژه های کاری قصد سفر دارید، باید از قبل هتل مورد نظر خود را نیز رزرو کنید و در سفارت به آن ها تحویل دهید تا از مکان اقامت شما در طول سفر اطمینان حاصل نمایند.

آدرس سفارت بلغارستان

در صورت تعیین وقت سفارت خود و انجام کارهای لازم برای سفر خود بعد از دریافت دعوتنامه بلغارستان و در ادامه دریافت ویزا باید به سفارت این کشور که در تهران، واقع در خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، کوچه نظامی گنجوی، پلاک 40 می باشد، مراجعه کنید. عوامل و کارمندان سفارت همه روز از یکشنبه تا پنج شنبه در ساعات اداری خود یعنی 10 صبح تا 2 عصر پاسخگوی شما خواهند بود. همچنین می توانید از شماره تماس 021-88775037 کمک بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.