ویزای نروژ

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

ویزای کاری نروژ

 نروژ کشوری مرفه با جاذبه های دیدنی بسیار است که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. این کشور که با سوئد همسایه است رفاه اقتصادی بالایی دارد به همین دلیل عده زیادی از افراد با دریافت ویزای نروژ جهت کار، تجارت و یا مسائل دیگر به این کشور سفر می کنند. خیلی از افراد نیز به دنبال زندگی در کشور نروژ هستند چون رفاه زندگی مردم آن بسیار خوب است. شهروندان ایرانی که قصد سفر به این کشور را دارند باید از سفارت نروژ ویزا دریافت کنند تا اجازه ورود به این کشور را پیدا کنند.

ویزای نروژ

روادید برای هر شخصی که قصد سفر به این کشور را دارد ضروری است. فردی که قصد ورود به خاک این کشور را دارد مدارکی که برای دریافت ویزای نروژ مورد نیاز است تهیه می کند و در صورتی که مشکلی در مدارک و پرونده اش نباشد ویزا را دریافت می کند. شرایط دریافت ویزای نروژ و چگونگی آن با توجه به هدفتان از سفر فرق خواهد کرد که در اینجا به بررسی آن می پردازیم. کلیه مدارکی که برای صدور روادید مورد نیاز است باید به زبان انگلیسی و یا نروژی ترجمه شده باشد. معمولا در یک بازه زمانی 15 روزه مدارک بررسی می شوند مگر اینکه احتیاج به بررسی بیشتری باشد.

دریافت ویزای نروژ

اگر قصد دارید ویزای نروژ را دریافت کنید در ابتدا باید ویزای شنگن را دریافت کنید زیرا نروژ جزء کشورهایی است که به این نوع ویزا نیاز دارد. سفارت برای دریافت ویزا مدارکی را از فرد مقاضی دریافت می کند که باید آن ها را کامل و بدون نقص ارائه دهید و انگشت نگاری و مصاحبه را انجام دهید، سپس بررسی مدارک صورت خواهد گرفت و با دریافت ویزا می توانید به این کشور وارد شوید.

دریافت ویزای نروژ

مراحل دریافت ویزای نروژ

دریافت روادید نیازمند مراحلی است، ابتدا باید در پورتالی که مربوط به درخواست ویزا است ثبت نام کنید و فرم مربوط به درخواست ویزا را شخصا پر نمایید و از بین تاریخ های به نمایش درآمده جهت وقت سفارت، یکی را انتخاب کنید. بعد از این مراحل ایمیلی به دستتان می رسد که نشان دهنده تایید تکمیل فرم و پرداخت هزینه است. از این فرم پرینت بگیرید تا همراه مدارک در زمان وقت تعیین شده به سفارت تحویل دهید، سپس در وقت سفارت تعیین شده حضور پیدا کنید و دعوت نامه و مدارک خود را ارائه دهید.

سفارت بعد از بررسی مدارک در یک بازه زمانی نتیجه را از طریق ایمیل یا پیامک اعلام خواهد کرد و در صورتی که مشکلی نباشد ویزای نروژ برایتان صادر می شود. سفارت در صورتی که درخواست ویزا رد شود توضیح آن را به صورت مکتوب به فرد ارائه می دهد. در این حالت اگر مطمئن هستید که مدارکتان کامل است می توانید درخواست تجدید نظر نمایید تا ویزای نروژ برایتان صادر شود.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای نروژ

 • ارائه بلیط پرواز هواپیما و یا رزرو آن
 • ارائه مدارک رزرو هتل یا مدارکی که نشان دهنده محل اقامت باشد و اگر شخص دعوت کننده هزینه تان را پرداخت می کند مدارکش را ارائه دهید. هم چنین می توانید پرینت حساب از بانک که مربوط به سه ماه اخیر باشد و یا مدارکی که نشان دهد در طول مدت اقامت در نروژ مشکل مالی نخواهید داشت، ارائه دهید.
 • ارائه پرینت حساب از بانک مربوط به سه ماه گذشته برای اثبات وضعیت اقتصادی خود لازم است، هم چنین اگر صاحب ملک هستید مدرکش را ارائه دهید.
 • ارائه شناسنامه
 • ارائه مدارک شغلی نظیر گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی و بیمه
 • اسنادی که مربوط به کسب و کار خودتان است.
 • ارائه مدارک بازنشستگی
 • در صورتی که دانشجو هستید مدرک اشتغال به تحصیل را ارائه دهید.
 • در صورتی که بیکار هستید برای اینکه اثبات کنید وضعیت اجتماعی و اقتصادی مناسب دارید مدرکی که نشان دهنده اثبات مالی از جانب خانواده است، ارائه دهید و در صورت متاهل بودن عقد نامه یا پرینت حسابی از همسر را ارائه دهید.
 • در صورتی که سفرتان کاری است دعوت نامه کاری که دارای تاریخ و علت سفر است داشته باشید، هم چنین ارائه مدارکی که رابطه تجاری را اثبات کند لازم است.
 • اگر به قصد بازدید و دیدار خانواده به نروژ می روید دعوت نامه از میزبان ارائه دهید.
 • اگر شخص دعوت کننده نسبتی با فرد دارد باید شناسنامه جهت اثبات آن ارائه دهید.
 • مشخص کردن برنامه سفر
 • ارائه پرینت از رزرو هتل یا مکان اقامتی دیگر
 • پرینت از فرم درخواست که تکمیل کرده اید
 • ارائه یک قطعه عکس که در زمینه ای سفید رنگ باشد
 • اصل و کپی از گذرنامه ای که معتبر باشد یعنی حداقل دو برگه سفید داشته باشد و از تاریخ خروج از شنگن سه ماه اعتبار داشته باشد.
 • بیمه معتبر که برای 30 هزار یورو فرد را تحت پوشش قرار دهد.

معرفی انواع ویزای نروژ

با توجه به اینکه چه هدفی برای سفر به نروژ دارید ویزای آن فرق خواهد کرد. ویزای نروژ به سه نوع A، B و C می باشد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. ویزای نروژ می تواند کاری، تحصیلی، توریستی، تجاری و ازدواج باشد که برای دریافت هر کدام باید مدارکی و مراحلی را طی نمایید. رایج ترین نوع ویزای نروژ توریستی است که با دریافت آن می توانید در یک بازه زمانی 180 روزه به مدت 90 روز اقامت داشته باشید.

ویزای کاری نروژ

وقتی یک پیشنهاد شغلی از کشور نروژ داشته باشید ویزای کاری داده خواهد شد. در واقع کارفرمایی در نروژ از فرد برای همکاری در شرکت دعوت می کند. پس ابتدا فرد باید کاری که مربوط به رشته تحصیلی اش است و در آن تخصص دارد را توسط یک کارفرما جستجو کند و سپس ویزای کار را دریافت نماید. وقتی کار مورد نظر پیدا شد به فرد ویزای یک ساله کاری داده خواهد شد که می تواند آن را هر سال تمدید کند و در نهایت بعد از گذشت 5 سال برای اقامت دائمی در کشور نروژ اقدام کند.

گرفتن دعوت نامه کاری از طریق کارفرما در نروژ بسیار سخت است زیرا شغل مورد نظر تنها در صورتی به فرد داده خواهد شد که هیچ فردی در نروژ جویای آن کار نباشد. طبق قوانین نروژ ابتدا باید آن شغل را به مدت سه ماه در روزنامه آگهی کنند و سپس اگر شهروند نروژی، شهروند خارجی دارای پاس نروژِ، دانشجویی که درسش تمام شده و جویای کار است و پناهنده ای که مجوز کار دارد یافت نشد آن را سه ماه دیگر در کشورهای اتحادیه اروپا آگهی کنند، در این زمان اگر فرد مورد نظر پیدا نشد امکان فرستادن دعوت نامه و دریافت ویزای نروژ وجود خواهد داشت.

ویزای کاری نروژ

ویزای تحصیلی نروژ

سطح رفاه اجتماعی در کشور نروژ بالا است و خیلی از دانشجویان سعی می کنند مقدمات ادامه تحصیل خود در این کشور را فراهم کنند. برای ادامه تحصیل در نروژ نیاز به ویزای نروژ از نوع تحصیلی خواهید داشت. برای این منظور دانشجو باید مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه مورد نظرش ارسال کند و اگر دانشگاه با پذیرش او مشکلی نداشت برایش دعوت نامه ای ارسال می کنند. سپس دانشجو دعوت نامه و مدارکش را باید به سفارت تحویل دهد تا سفارت آن ها را بررسی و نتیجه را اعلام کند. اگر موفق به دریافت روادیدتحصیلی شوید و دو سال در دانشگاه این کشور به تحصیل بپردازید می توانید برای دوستانتان ویزای همراه دریافت کنید. با دریافت روادید و اقامت در این کشور جهت تحصیل در دانشگاه های آن می توانید کار پاره وقت و یا تمام وقت داشته باشید.

ویزای ازدواج نروژ

ویزای ازدواج نروژ یکی از راه های اقامت در این کشور است. کسی که می خواهد ویزای ازدواج دریافت کند باید شرایطی داشته باشد مثلا سنش زیر 18 سال نباشد و در زمان حال مجرد باشد. برای صدور این ویزا هر دو نفر باید برای اقامت در نروژ تمایل داشته باشند. با ویزای ازدواج نروژ می توانید اقامت دائم در این کشور داشته باشید.

ویزای تجاری نروژ

از آنجا که نروژ اقتصاد خوبی دارد تاجران برای رفتن به این کشور و سرمایه گذاری در آنجا علاقه نشان می دهند. برای دریافت ویزای تجاری، شرکت تجاری واقع در نروژ باید دعوت نامه ای که آدرس و تاریخ دقیق دارد ارسال کند. کارفرما نیز اجازه نامه ای صادر می کند تا در این کشور به کسب و کار مشغول شوید. اگر قبلا در شرکت های تجاری نروژ فعالیت کرده اید مدارک آن را به سفارت تحویل دهید و مدارکی که نشان دهد طی 6 ماه اخیر تحت پوشش مالی و اقامتی بوده اید را ارائه دهید، در این حالت ویزای نروژ سریع تر صادر خواهد شد.

ویزای توریستی نروژ

اگر قصد دارید با سفر به نروژ به دیدار خانواده، اقوام و آشنایان بروید مناسب ترین راه دریافت ویزای نروژ از نوع توریستی است. این کشور به دلیل جاذبه های زیبایش گردشگران زیادی را به خود جذب می کند که برای بازدید از آن ها نیازمند روادید هستید. برای دریافت ویزای توریستی، بیمه مهمترین اصل است که باید خاص باشد چون هر بیمه ای مورد پذیرش نیست. برای دریافت این روادید مدتی که قصد اقامت دارید باید مشخص شود و بیمه فرد متقاضی باید بتواند به میزان 30 هزار یورو آن را طی مدت اقامتش در نروژ تحت پوشش قرار دهد، داشتن گذرنامه معتبر نیز شرط دیگری است و اینکه فرد ممنوع الخروج نباشد مهم است. برای اینکه صدور روادید سریع تر و راحت تر انجام بگیرد از خانواده و یا اقوامی که در نروژ هستند بخواهید برایتان دعوت نامه بفرستند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی نروژ

برای اینکه بتوانید ویزای توریستی نروژ را دریافت کنید نیاز به ارائه مدارکی دارید که شامل مدارک مالی، مدارک هویتی، دعوت نامه از طرف خانواده و یا اقوام، مدارک شغلی و مدارکی مختص شرایط فرد متقاضی می باشد. مدارک هویتی شامل شناسنامه، پاسپورت و عقد نامه است، مدارک مالی شامل پرینت حساب بانکی و سند مالکیت است. دعوت نامه نیز سفر فرد متقاضی به نروژ را منطقی تر خواهد کرد و ویزا راحت تر صادر خواهد شد. فرم درخواست ویزای نروژ باید شخصا توسط هر فرد که تقاضای سفر دارد انجام گیرد.

از آنجا که نروژ عضو کشورهای حوزه شنگن است در صورتی که ویزای نروژ را دریافت کنید می توانید به کشورهای اروپایی دیگر نیز سفر کنید. در صورتی که چنین قصدی دارید باید کشورهایی که قصد ورود به آن ها را دارید در فرم مربوطه ذکر کنید و فرم ها را به کشور نروژ تحویل دهید. اگر همراهتان کودکی است که والدینش حضور ندارند باید از والدینش رضایت نامه معتبر که دارای امضا است داشته باشید و هر یک از والدین پاسپورت معتبر داشته باشند تا ارائه دهند. توجه داشته باشید که اگر در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا ساکن هستید و یا پاسپورت آن را دارید نیازی نیست ویزای توریستی نروژ را دریافت کنید.

ویزای پزشکی نروژ

نروژ کشوری مرفه است و از سطح اجتماعی خوبی برخوردار است. بیمارستان های این کشور سطح بالایی دارند به همین دلیل عده ای از افراد ممکن است برای درمان خود نیاز به سفر به این کشور و پذیرش در بیمارستان های آن را داشته باشند. در این صورت پس از هماهنگی با بیمارستان یا کلینیک دعوت نامه ای از جانب آن ها ارسال می شود و فرد می تواند برای معالجه خود ویزای پزشکی نروژ را دریافت کند و به این کشور وارد شود.

تمدید روادید نروژ

افراد می توانند با هر هدفی که از سفر خود دارند روادید را دریافت کنند که اعتبار آن 90 روز خواهد بود. باید بدانید ویزایی که کشورهای عضو حوزه شنگن صادر می کنند قابل تمدید نمی باشد، البته بعضی از کشورها برای رفتن به نروژ آزاد هستند و لازم نیست روادید دریافت کنند. در زمینه تمدید ویزا استثنائاتی وجود دارد مثلا اگر مدت اعتبار ویزای اصلی کمتر از 90 روز باشد می توان آن را تمدید کرد.

تمدید روادید نروژ

هرینه صدور ویزای نروژ

برای صدور روادید باید هزینه ای پرداخت کنید. اکر کودکتان تا 6 سال سن دارد هزینه صدور روادید این کشور برای او رایگان خواهد بود اما اگر بین 6 تا 12 سال دارد مبلغ 35 یورو هزینه خواهد داشت. هم چنین برای بزرگسالان هزینه صدور ویزای نروژ 60 یورو خواهد بود.

مشخصات سفارت نروژ در تهران

متقاضیانی که قصد دریافت روادید را دارند باید به سفارت آن که در تهران، خیابان دکتر لواسانی (فرمانیه)، دیباجی شمالی، خیابان یاسمن، پلاک ۷۲ واقع شده است بروند. این سفارت همه روزه به جز جمعه ها از ساعت 15:30-8 مشغول فعالیت است. شماره تماس آن ۲۲۲۹۱۳۳۳-۰۲۱ و کدپستی آن ۱۹۵۳۶۸۳۵۱۳ می باشد. نمابر سفارت نروژ در تهران ۲۲۲۹۲۷۷۶

سایر ویزاها :

Work

ویزای کاری اتریش

آیا قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارید؟ آیا برای نحوه مهاجرت خود برنامه ریزی کرده اید؟ آیا دغدغه شما داشتن شغل و درآمد در

مطالعه »
ویزای فرانسه از نظر تعداد دفعات اجازه ورود

ویزای فرانسه

فرانسه یکی از کشور های ایده آل در زمینه تجارت، گردشگری، تحصیل و زندگی است و افراد زیادی به دنبال سفر به فرانسه هستند. اما

مطالعه »
ویزای لیتوانی از نظر تعداد دفعات اجازه ورود

ویزای لیتوانی

با دریافت ویزای لیتوانی می توانید به کشورهای عضو پیمان شینگن نیز سفر کنید، در این مقاله انواع ویزای لیتوانی و مراحل و مدارک لازم

مطالعه »
شرایط دریافت ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی بلژیک

کشور بلژیک یکی از کشورهای موفق اروپایی در زمینه بورسیه دانشجویان از سرتاسر دنیا و دادن ویزای تحصیلی بلژیک می باشد و سالانه تعداد بسیار

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند