ویزای سنگاپور

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

 ویزا سنگاپور

اخذ ویزای سنگاپور که یک کشور ثروتمند و مدرن واقع در جنوب شرقی آسیا می باشد،  ویژگی های خاص خود را دارد که در ادامه توضیح داده می شوند. این کشور در شبه جزیره مالایا واقع شده است و به مفهوم شهر شیر در زبان مالایی است. برای کسانی که در انتخاب نوع سفر خود وسواس دارند، سفر به این کشور حتماً توصیه می شود زیرا با کشوری بسیار تمیز و مرتب و پیشرفته روبرو خواهند شد.

کشور سنگاپور

کشور سنگاپور با تهران حدود چهار ساعت و سی دقیقه فاصله زمانی دارد و فرودگاه اصلی آن «فرودگاه بین المللی چانگی» نام دارد. این فرودگاه 5 سال متوالی به عنوان بهترین فرودگاه جهان انتخاب شده است. این فرودگاه از استانداردهای بالایی برخوردار است. معماری چشم نواز، تسهیلات لوکس و پیشرفته من جمله سینمای رایگان، ایکس باکس و وای فای رایگان مجموعه تفریحی آن ازجمله دلایلی است که موجب رضایتمندی مسافران از این فرودگاه شده است. این فرودگاه یکی از جاذبه های گردشگری کشور سنگاپور محسوب می شود. با توجه به امکانات بی نظیر فرودگاهی، تردیدی نیست که مسافران برای اخذ ویزای سنگاپور علاقه مند باشند.

سنگاپور آب و هوایی استوایی دارد و به دلیل اقلیم جغرافیایی آن، تفاوت چندانی از نظر ماه های سال باهم ندارد و هوا نیز اغلب گرم است. به طور کلی میزان رطوبت در این کشور بالاست و تقریباً تمام فصول سال بارندگی وجود دارد. ماه آذر تا دی بارانی ترین ماه های سال است که هوا نیز کمی خنک تر می شود. باران هایی که در سنگاپور می بارد شدید و کوتاه است و به طور کلی برای کسانی که دوست دارند یک سونای بزرگ را تجربه کنند، این کشور مقصد مناسبی برای سفر است.

 ویزا سنگاپور

سالانه تعداد بی شماری از هم وطنان ایرانی به منظور تحصیل، کار، گردش و خدمات پزشکی به کشور سنگاپور سفر می کنند. بعضاً عده ای نیز از طریق ویزای ازدواج اقدام به سفر می کنند که شرایط خاص خود را دارد. اخذ ویزای سنگاپور یکی از ملزومات سفر محسوب می شود که باید پیش از سفر نسبت به تهیه آن اقدام کرد.

بر اساس شاخص جهانی گذرنامه (Passport Index)، گذرنامه سنگاپوری قوی ترین گذرنامه در سطح جهان است که دارندگان این گذرنامه بدون نیاز به گرفتن ویزا می توانند به کشورهای زیادی سفر کنند. تعداد کشورهایی که شهروندان سنگاپوری بدون اخذ ویزای سنگاپور امکان سفر دارند، 159 کشور است و این اولین باری است که یک کشور آسیایی دارای قوی ترین گذرنامه جهان شده است.

 ویزا سنگاپور

مراحل اخذ ویزای سنگاپور

با توجه به رتبه بندی که از سوی کشور سنگاپور برای سایر کشورها صورت گرفته، ایران از جمله کشورهایی است که برای ورود به کشور سنگاپور نیاز به اخذ ویزا دارد. ویزا حداقل باید 6 ماه پس از اقامت در سنگاپور معتبر باشد. چکاپ پزشکی برای ورود به سنگاپور لازم نیست، اما گواهی واکسیناسیون تب زرد برای کشورهای آفریقایی الزامی است. مرحله بعدی پر کردن فرم 3 صفحه‌ای درخواست ویزا است که به صورت آنلاین در دسترس است.

همچنین باید عکس رنگی با اندازه گذرنامه اخیر گرفته شده باشد. تصویر باید در طی 3 ماه گذشته با پس زمینه سفید گرفته شود. چهره باید در نظر کامل باشد و پوشاندن مجاز نیست جز مواردی که بر اساس مذهب یا نژاد پوشیده گرفته شده باشد. گرفتن کپی از گذرنامه و داشتن معرفی نامه نیز الزامی است.

جهت ارسال ویزا به آژانس‌های معتبر نیاز است، آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا درخواست ویزا خود را از طریق SAVE (ارسال درخواست برای ویزا به صورت الکترونیکی) ارائه دهید. همچنین می‌توانید درخواست خود را از طریق یک شهروند سنگاپوری که حداقل 21 سال دارد و حساب Sing Pass دارد، ارائه دهید.

معرفی نامه را می‌توانید از محل کار خود یا از طریق سفارت خود تهیه کنید. درخواست ویزا باید ظرف مدت 30 روز قبل از ورود به سنگاپور ارسال شود. قدم بعدی پرداخت هزینه صدور ویزا می‌باشد که از طریق کارت اعتباری و به صورت آنلاین امکان پذیر است. در صورت لزوم نیاز است که یک سپرده امنیتی پرداخت کنید که نحوه پرداخت آن اطلاع داده می‌شود.

در صورتی که هیچ یک از شرایط مندرج در بنیاد امنیتی نقض نشود، سپرده امنیتی بازپرداخت می‌شود. پروسه تأیید ویزا تقریباً یک روز کاری به طول می‌انجامد اگر به تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات عمومی برخورد نکند، البته بعضی از تأییدیه‌ها مدت زمان بیشتری به طول می‌انجامد.

اگر درخواست ویزا تأیید شده باشد، شما یا نماینده شما می‌توانید نسخه‌ای از ویزا را چاپ کنید. اگر کشور شما برای ویزای الکترونیکی تأیید نشده باشد، یک برچسب ویزا به ایمیل شما ارسال خواهند کرد. این ویزا برای مدت سی روز صادر می‌شود و می‌تواند در سنگاپور به مدت 90 روز دیگر از طریق اداره مهاجرت تمدید شود.

مدارک لازم جهت صدور ویزای سنگاپور

 • اسناد مسافرتی یا پاسپورت که در هنگام خروج بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • فرم درخواست ویزای سنگاپور به طور کامل پر شده و امضا شده باشد.
 •  2 عکس از پاسپورت با یک زمینه سفید گرفته شده باشد.
 •  نامه نوع درخواست متقاضی برای رفتن به سنگاپور
 • داشتن منابع مالی کافی برای اقامت در سنگاپور
 • بیانیه بانک که نشان دهنده معاملات 6 ماه اخیر که به طور رسمی توسط یک مقام بانکی تأیید شده باشد.

ارائه اسناد ترجمه شده مانند ویزا به اداره مهاجرت سنگاپور (ICA) دارای شرایط خاصی است. بر اساس آخرین دستورالعمل ICA، ترجمه‌های رسمی زیر قابل قبول هستند:

 • ترجمه توسط سفارت کشور صدور سند انجام شده باشد.
 • ترجمه توسط یک دفتر اسناد رسمی عمومی انجام شده باشد.
 • ترجمه توسط یک شرکت خصوصی ترجمه شده که توسط سفارت کشور صادر کننده سند تأیید شده باشد.
 • ترجمه توسط یک شرکت خصوصی ترجمه شده که توسط یک دفتر اسناد رسمی عمومی تأیید شده باشد.

انواع ویزای سنگاپور

سفر به کشور سنگاپور از جنبه های متفاوتی مد نظر مسافران قرار می گیرد. ازجمله اولویت های سفر به این کشور، اخذ ویزای تحصیلی، کاری، توریستی، پزشکی و ازدواج است.

انواع ویزای سنگاپور

ویزای تحصیلی سنگاپور

هرساله صدها دانشجو در رشته های علمی مختلف، کشور سنگاپور را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند. در سنگاپور 3 دانشگاه وجود دارند که از برترین دانشگاه های جهان محسوب می شوند. دانشگاه ملی سنگاپور یا NUS، دانشگاه نانیانگ و دانشگاه NTU ازجمله سه دانشگاه برتر کشور سنگاپور به حساب می آیند. پذیرش در دانشگاه های سنگاپور چندان کار مشکلی نیست و دانشجویانی که تمایل به ادامه تحصیل در این کشور را دارند، می توانند با اساتید دانشکده رشته ای که قصد اپلای دارند، تعامل کرده و نسبت به ترغیب ایشان جهت گذراندن دوره دکترا اقدام کنند.

تحصیل در سنگاپور در همه رشته ها باارزش است زیرا این کشور یکی از قطب های علم و فناوری در عرصه جهانی است. پذیرش دانشجو در کشور سنگاپور بسته به رزومه قوی است که دانشجو از خود ارائه می دهد، احراز صلاحیت دانشجو از روی مقالات علمی و هم چنین تحقیقاتی که انجام داده صورت می گیرد و بعضاً در مراحل نهایی گزینش، اساتید چند ماهی را با دانشجو بر سر موضوع مطالعاتی از راه دور به تبادل نظر می پردازند.

بورس های تحصیلی متفاوتی را کشور سنگاپور برای دانشجویان برتر و کوشا در نظر گرفته است که شرایط تحصیلی مطلوبی برای دانشجویان فراهم می شود زیرا تمام هزینه های دانشجو پوشش داده شده و می تواند بدون دغدغه مدارج علمی خود را طی نماید. ازجمله شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای سنگاپور که به صورت تحصیلی است، سن فرد و وقفه تحصیلی معقول با توجه به مقطع تحصیلی متقاضی است. داشتن مدرک زبان عموماً آیلتس مدنظر بوده، مدارک حساب بانکی و ترجمه ریزنمرات جهت اخذ ویزای تحصیلی البته با توجه به رایزنی که دانشجو از قبل با اساتید دانشکده مربوطه انجام داده، مورد نیاز است.

ویزای کاری سنگاپور

سنگاپور کشوری است که از رونق اقتصادی بالایی برخوردار است. اقتصاد آن برپایِ صنعت و خدمات است و به رشد و شکوفایی چشمگیری در این عرصه دست پیدا کرده است تا جایی که این کشور را به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل کرده است با اینکه از لحاظ ذخایر معدنی کشور فقیری محسوب می شود. سومین مرکز پالایش نفت در جهان است با اینکه خود هیچ نفتی ندارد. صنعت توریسم یکی از منابع پردرآمد کشور سنگاپور محسوب می شود. این کشور در چهار راه خطوط کشتیرانی دنیا قرار دارد و به دلیل موقعیتی که در منطقه دارد سالانه چندین میلیون تن بار در بنادر آن جا به جا می شود.

اخذ ویزای سنگاپور به لحاظ کاری در دو رده صادر می شود. ویزای سنگاپور در رده P1، اجازه کار برای متقاضیانی است که مهارت فنی کمی دارند و ویزای سنگاپور در رده P2 برای متقاضیان حرفه ای و دارای سابقه کاری بالا و مدرک دانشگاهی معتبر صادر می شود؛ اما ویزای سنگاپور به لحاظ کاری انواع مختلفی دارد که به شرح ذیل تقسیم بندی می شود. تصویر 8

 ویزای سنگاپور که به این روش اخذ می شود، در رده مدیریتی است و به طور کلی برای مدیران و متخصصان حرفه ای صادر می شود. داشتن درآمد بالای 3 هزار دلار از شرایط اخذ ویزای سنگاپور از طریق این روش است. این ویزای سنگاپور به ویزای E یا EP معروف است. ویزای سنگاپور EP به مدت 1 الی 2 سال صادر می گردد و تا زمانی که متقاضی به کار گرفته شده باشد، قابل تمدید می باشد.

ویزای سنگاپور که به این روش اخذ می شود، به پاس کارآفرینی معروف است و همان طور که از اسم آن پیداست برای متقاضیانی صادر می شود که ایده های نو و خلاقانه در امور کسب و کار داشته باشند. برای گرفتن ویزای سنگاپور از این طریق، سابقه شراکت در کسب و کار موفق اولویت دارد اگرچه متقاضی تحصیلات و تخصص خاصی نداشته باشد. ویزای سنگاپور کارآفرینی به مدت 1 سال اعتبار دارد و قابل تمدید نیز می باشد.

ویزای سنگاپور که به این روش اخذ می شود، با توجه به شایستگی های فرد متقاضی صادر می شود و وابسته به کارفرما نیست. دارندگان ویزای سنگاپور PEP می توانند با توجه به ویژگی و توانایی منحصر به فرد خود، کارفرمایان را تغییر دهند و برای ارزیابی فرصت شغلی در سنگاپور حداکثر 6 ماه فرصت دارند. در این مدت می بایست به درآمد حداقل 8 هزار دلار در ماه دست یابند. مدت اعتبار ویزای سنگاپور PEP به مدت 5 سال بوده و غیر قابل تمدید است.

ویزای سنگاپور که به این روش اخذ می شود، معروف به ویزای سنگاپور WP است که برای کارگران ماهر و نیمه ماهر صادر می شود. واجدین شرایط می توانند تحت نظارت کارفرما مشغول به کار شوند. یکی از شرایط اخذ ویزای سنگاپور WP، داشتن درآمدی در حدود 2 هزار دلار می باشد. مدت اعتبار ویزای سنگاپور WP به مدت 2 سال است و بستگی به اعتبار گذرنامه و ضمانت بانکی و مدت زمان اشتغال کارگر دارد.

ویزای سنگاپور که به این روش اخذ می شود، برای کارگران با مهارت متوسط صادر می شود. برای این افراد یک سیستم امتیازبندی که شامل مدارک تحصیلی فرد، مدت زمان سابقه کاری، درآمد و مهارت های متقاضی است در نظر گرفته می شود. از شرایط اخذ ویزای سنگاپور S PASS، داشتن درآمدی بالاتر از 3 هزار دلار است.

با توجه به شرایطی که برای اخذ ویزای سنگاپور مطرح شد، به نظر می رسد گرفتن ویزای کاری در این کشور با دشواری هایی روبرو است و توصیه می شود، افراد علاقه مند به کشور سنگاپور از طریق ویزای تحصیلی اقدام نمایند و در طول تحصیل خود، آگهی های استخدامی کشور را نیز مدنظر داشته باشند و پس از اتمام تحصیل خود و در صورت پذیرفته شدن در کار مناسب و استخدام، با نظر کارفرما، ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تغییر داده و در حدود 3 الی 4 سال نیز از ویزای کاری بهره مند شوند.

ویزای توریستی سنگاپور

کشور سنگاپور به دلیل جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد یکی از کشورهای محبوب در بین جهانگردان محسوب می شود. از نقاط دیدنی کشور سنگاپور هتلی به نام مارینا بی سندز است. ساختمان هتل به شکل یک کشتی است که بر روی سه ساختمان بلند بنا شده است و استخر بسیار بزرگی در آن تعبیه شده است.

ازجمله سایر نقاط دیدنی این کشور می توان به محله اورچارد رود که دارای بسیاری مرکز خرید است اشاره کرد. ، باغ پرندگان جورونگ و باغ وحش سنگاپور از دیگر نقاط جذاب و زیبای این کشور محسوب می شوند. این جزیره دارای فعالیت و جاذبه های گوناگونی برای کودکان و بزرگ سالان از جمله آتش بازی شبانه، سینمای چهاربعدی، پارک دلفین ها و پارک پروانه ها می باشد.

کشور سنگاپور فاقد سفارتخانه در ایران است، از این رو می بایست از طریق سفارتخانه های سنگاپور در سایر کشورها یا آژانس های مسافرتی داخلی که با آژانس های کشور سنگاپور در ارتباط هستند، برای اخذ ویزای سنگاپور اقدام شود. ویزای سنگاپور به صورت عادی و فوری قابل اخذ می باشد که ویزای عادی پس از صدور به مسافر تحویل داده می شود، اما ویزای فوری تنها در فرودگاه مالزی تحویل مسافر می شود. دریافت ویزای عادی حداقل 15 روز و دریافت ویزای فوری 7 روز کاری زمان می برد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی

ثبت مدارک جهت اخذ ویزای سنگاپور به صورت الکترونیکی است که از طریق کارگزار برای آن کشور ارسال می شود. مدارک لازم جهت اخذ ویزا به شرح ذیل می باشد:

 1. اسکن رنگی صفحه اول پاسپورت با اعتبار حداقل هفت ماه که حتماً توسط شخص امضا شده باشد.
 2. اسکن عکس 4*6 با زمینه سفید و متفاوت با عکس پاسپورت با رزولوشن 200 مگا پیکسل
 3. تکمیل فرم مشخصات فردی با خودکار آبی و به زبان انگلیسی
 4. رزرو هتل هماهنگ با زمان سفر
 5. بلیت رفت و برگشت

ویزای سنگاپور پس از صدور به صورت برچسب برای کارگزار ارسال می شود و کارگزار، ویزا را روی پاسپورت ثبت می کند. تحویل ویزای سنگاپور در دفاتر کشور سنگاپور به صورت رایگان می باشد، اما تحویل ویزا در دفاتر کشور مالزی و یا به آدرس متقاضی در ایران یا سایر کشورها و هم چنین در فرودگاه سنگاپور دارای هزینه برای شخص متقاضی است.

معمولاً مدت زمان اعتبار ویزای سنگاپور 2 ماه است و در این مدت 2 بار و هر بار 14 روز می توان در آن کشور اقامت کرد. جهت تمدید مدت زمان اعتبار، می بایست شخص متقاضی با همراه داشتن اصل گذرنامه به دفتر مهاجرت سنگاپور مراجعه نماید.

ویزای پزشکی سنگاپور

کشور کوچک سنگاپور معروف به قوانین سخت گیرانه و استانداردهای پاک است. این استانداردها توسط سیستم مراقبت بهداشتی ملی به تصویب رسیده و این امر به عنوان یک مقصد پزشکی مناسب برای بیماران شده است. سالانه، در کشور کوچک سنگاپور، صدها نفر از خارجی ها (عمدتاً از کشورهای آسیایی مانند مالزی، اندونزی، فیلیپین، امارات متحده عربی و چین) جهت انجام امور پزشکی وارد می شوند و خدمات با کیفیت بالا را می گیرند که نمی توانند در کشورهای مادری خود آن ها دریافت کنند.

درمان در سنگاپور گران تر از هر جای دیگری در آسیا است، اما هزینه های بالا با خدمات قابل اعتماد و حرفه ای می ارزد. همچنین بیماران از کشورهای سطح بالا (مانند ایالات متحده، انگلستان و یا کانادا) درمان در سنگاپور را در نظر می گیرند، زیرا در اینجا آن ها قادر به دریافت خدمات پزشکی سطح جهانی با قیمت بسیار پایین تری هستند. جهت اخذ ویزای پزشکی، الزامات ورود برای کشورهای مختلف متفاوت است.

بیماران ایالات متحده، انگلستان، استرالیا، کانادا و اتحادیه اروپا نیازی به ویزای ورود به سنگاپور ندارند، خارجی هایی که از اتحادیه اروپا، نروژ، سوئیس، کره جنوبی و ایالات متحده واجد شرایط برای اقامت 90 روزه هستند اما کشورهای دیگر فقط 30 روز مجوز ورود را دریافت می کنند و برای اخذ ویزای سنگاپور به دو گروه تقسیم می شوند؛

 • گروه 1 (نیاز به یک ویزای الکترونیکی است که می تواند به صورت آنلاین دریافت شود): کشورهای مشترک المنافع مستقل (روسیه، اوکراین، مولدووا، گرجستان و غیره)، هند، چین، ترکمنستان و دیگران.
 • گروه 2 (نیاز به ویزای کامل): کشورهای آفریقایی (الجزایر، نیجریه، تونس، مصر و غیره) و کشورهای آسیای شرقی (ایران، عراق، عربستان سعودی، سوریه، لیبی و غیره).

خدمات پزشکی که در کشور سنگاپور مورد توجه خارجی ها قرار می گیرد عبارتند از: جراحی ارتوپد، قلب، عصب شناسی و مغز، جراحی چشم، بارداری، خدمات دندانپزشکی و جراحی زیبایی است.

ویزای ازدواج سنگاپور

یکی دیگر از راه های اخذ ویزای سنگاپور، ازدواج با یک تبعه کشور سنگاپور است. به طور کلی اگر افراد خارجی با یک تبعه سنگاپوری ازدواج کنند، می توانند به اخذ ویزا از طریق ازدواج دست یابند. در این راستا ممکن است پیشنهادهای فریبکارانه ای نیز وجود داشته باشد که نیاز به مشاوره گرفتن دقیق از مراکز اخذ مهاجرت معتبر می باشد. این پیشنهادها ممکن است به صورت غیرواقعی بوده و سبب اتلاف زمان و منابع مالی شود.

سنگاپور یک شهر جهانی است. از هر 10 نفری که در سنگاپور زندگی می کنند، 3 نفر از شهروندان یا ساکنان دائمی آن نیستند. این به این معنی است که دیدار با آن فرد خاص و تصمیم گیری برای ازدواج غیرمعمول نیست.

شروع زندگی با هم یک گام بزرگ است و موارد زیادی از نظر مالی، خرید یک خانه و برنامه ریزی برای داشتن فرزندان وجود دارد. در اینجا برخی از چیزهایی که باید توجه داشته باشید زمانی که سنگاپورها ازدواج با یک همسر خارجی می گیرند. یک تصور غلط رایج وجود دارد که ازدواج با یک سنگاپوری به معنای شهروندی خودکار یا اقامت دائم برای خارجی است.

اما مهم است بدانید که ازدواج با یک سنگاپوری موجب اقامت دائم یا تابعیت کشور سنگاپور نمی شود. برای داشتن یک ایده بهتر اگر همسرتان به مدت طولانی در سنگاپور واجد شرایط باشد، می توانید از سیستم ارزیابی گذرنامه پیش از ازدواج پیش از مهاجرت استفاده کنید. این یک گام اختیاری است جهت تشویق زوجین به عنوان یک ابزار برای شناخت از هم و امکان برنامه ریزی با وضوح بیشتری را برای آن ها فراهم می کند.

وزارت امور اجتماعی و توسعه خانواده (MSF) برنامه هایی قبل و پس از ازدواج را برای حمایت از ازدواج های بین فرهنگی و همسران خارجی برای تنظیم شدن با سنگاپور در نظر می گیرند. برنامه آمادگی ازدواج (MPP) قبل از ازدواج حضور دارد و نقش و انتظارات زوجین، ارتباطات، اختلافات و روابط قانونی را در یک محیط متقابل فرهنگی پوشش می دهد.

ویزای ازدواج سنگاپور

تمدید ویزای سنگاپور

برای درخواست تجدید و تمدید مجوز مجدد ورود به سنگاپور (REP)، می‌بایست از طریق سرویس RE-E-REP که از طریق اداره مهاجرت وب سایت سنگاپور در دسترس است به صورت آنلاین اقدام شود. از یک حساب کاربری Sing Pass باید برای دسترسی به سیستم e-REP استفاده شود.

ابتدا می‌بایست یک حساب Sing Pass درخواست شود یا با دسترسی به وب سایت Sing Pass در دولت سنگاپور یا با رفتن به نزدیک‌ ترین پیشخوان Sing Pass در سنگاپور نسبت به ایجاد این حساب اقدام شود. در صورتی که متقاضی قادر به دسترسی به سیستم e-REP نیست یا قادر به دریافت یک حساب Sing Pass نیست، فرم درخواست به صورت هارد کپی نیز در کنسولگری پذیرفته می‌شود. درخواست باید حداقل 2 ماه قبل از پایان دوره REP ارائه شود، این زمان برای پردازش اطلاعات لازم است.

سایر ویزاها :

ویزای اتریش

ویزای اتریش

اخذ ویزای اتریش برای ورود به این کشور الزامی ست، متقاضیان با هر هدفی که داشته باشند باید نسبت به طی کردن مراحل مربوط به

مطالعه »
قیمت ویزای هند

ویزای هند

در این متن به بررسی ویزای هند خواهیم پرداخت. برای دریافت این ویزا باید مدارکی جمع آوری شود و پس از جمع آوری مدارک مراحلی

مطالعه »
انواع ویزای برزیل

ویزای برزیل

برزیل از جمله کشورهای توریستی و پرجاذبه ی دنیاست که جهت سفر به آن نیاز به ویزای برزیل می باشد. در این مقاله ضمن آشنایی

مطالعه »
ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

شرایط صدور ویزای دانمارک چیست؟ ویزاهایی که برای دانمارک صادر می شوند، معمولاً با چه اهدافی هستند؟ اگر قصد دارید به کشور دانمارک سفر کنید،

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند