تور عشق آباد

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با شهر عشق‌ آباد

عشق‌ آباد شهری در بیابان های شهر قره قوم در نزدیکی مرز ایران که پایتخت ترکمنستان نیز می باشد .اگر با تور عشق آباد به این شهر  تاریخی سفر کنید خواهید دید که این شهر از لحاظ دین و مذهب بسیار شبیه ایران است و جالب است بدانید که 85 درصد جمعیت این شهر را مسلمانان تشکیل داده اند و البته این موضوع محدودیتی را برای توریست های خارجی به وجود نیاورده است.

آشنایی با شهر عشق‌ آباد

در سال 1818 شهر عشق آباد ترکمنستان، روستایی کوچک در کنار جاده ی ابریشم بوده است و کاروانیان جاده ی ابریشم برای استراحت در بین راه خود در این روستا مستقر می شدند. این روستا در نزدیکی شهر نسا واقع بود که این شهر، خود در زمان اشکانیان، پایتخت اشکانیان بوده است اما این شهر در زمان حمله مغول ویران شد.

بر طبق مستندات کنونی این طور حدس زده می شود که شهر عشق آباد کنونی بر روی ویرانه های شهر نسا ساخته شده است. در سال 1924 شهر عشق آباد به طور رسمی پایتخت کشور ترکمنستان شوروی گردید. سرانجام در سال 1991 کشور ترکمنستان از شوروی سابق استقلال یافت و برای گرامی داشت این روز بنای یاد بود استقلال در شهر عشق آباد بنا شده است. هنگام سفر به این شهر با تور عشق آباد حتما سری به این بنای مشهور بزنید و بازدید آن را از دست ندهید.

در هنگام سفر به این شهر با تور عشق آباد نیاز به یک سری اطلاعات کلی در مورد شهر پیدا خواهید کرد. شهر عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان است. واحد پول این کشور منات ترکمنستان (TMT) است. پیش شماره ی این کشور 993+ است. تفاوت زمانی کشور ترکمنستان با ایران 5+ است.

آشنایی با شهر عشق‌ آباد

آب و هوای شهر عشق آباد

اگر تمایل به سفر به این شهر با تور عشق آباد را داشته باشید بد نیست اطلاعات کلی در مورد آب و هوای این شهر را داشته باشید. آب و هوای کشور ترکمنستان به طور کلی بیابانی و نیمه گرمسیر است. برای سفر به شهر عشق آباد ترکمنستان با تور عشق آباد اغلب اوقات مناسب است و هوای این شهر مشکلی را برای شما پیش نمی آورد و زمان سفر شما با تور عشق آباد بستگی به خودتان دارد که اگر هوای گرم را برای سفر ترجیح می دهید در تابستان و خرداد به این شهر سفر کنید.

اما اگر هوای خنک و معتدل را ترجیح می دهید به شما پیشنهاد می کنیم در پاییز و زمستان به این شهر سفر کنید اما بهترین زمان سفر به این شهر با تور عشق آباد، ماه های فروردین و اردیبهشت در فصل بهار و مهر و آبان و آذر و دی در فصل های پاییز و زمستان است. بطور کلی به علت این که این کشور دارای آب و هوای بیابانی است بهتر است که در فصول سرما به این کشور سفر کنید.

تور عشق آباد

با تور عشق آباد ما همراه باشید تا ببینید چگونه معماری و ساختمان سازی های پیشرفته این شهر، آن را در طراز شهر های پیشرفته قرار داده است. این شهر از مشهد تنها ۲۵۰ کیلومتر فاصله دارد، از این رو بسیاری از ایرانیان با تور عشق‌ آباد ترجیح می‌ دهند به این شهر سفر کنند.

فرودگاه شهر عشق آباد

فرودگاه آن، فرودگاه عشق آباد است. البته فرودگاه عشق آباد تنها فرودگاه این کشور نیست، فرودگاه های دیگر نیز در شهر های دیگر کشور ترکمنستان وجود دارد ازجمله کرکوه، ماریی، ترکمن‌باشی، ترکمن‌آباد هستند. بسته به تور عشق آباد انتخاب شده ی ما فرودگاه ها متفاوت می باشند.

جاذبه های گردشگری و تفریحی عشق آباد

بنای یاد بود استقلال

بنای یاد بود استقلال در شهر عشق آباد ترکمنستان بنا گردیده است. اگر با تور عشق آباد به این شهر سفر کردید حتما از این بنای تاریخی دیدن فرمایید. مردم شهر عشق آباد از این بنا با افتخار یاد می کنند. تاریخچه ی نام این یاد بود استقلال بر می گردد به سال 1991 که کشور ترکمنستان استقلال خود را از شوروی سابق پس گرفت و در این سال استقلال یافت. برای گرامی داشت این روز این مجسمه ساخته شده است. بنای یاد بود استقلال از ۲۷ مجسمه قهرمانان ملی و سازه طلایی ۲۷ متری ساخته شده است که یادآور روز استقلال کشور ترکمنستان از شوروی سابق است. یکی از جاذبه های گردشگری هر کشور، آثار تاریخی آن کشور است. با تور عشق آباد از بنای تاریخی استقلال دیدن فرمایید.

بنای یاد بود بی طرفی

این بنا در دوران ریاست جمهوری نیازوف، به دلیل یادبود بی طرفی ترکمنستان ساخته شده است. برای ساخت این بنا هزینه های بسیار زیادی شده است که صرف این هزینه ها باعث شده تبدیل به یکی از جذاب ترین اماکن تاریخی شهر برای گردشگران خارجی شود. گردشگران خارجی و هم چنین گردشگران ایرانی با تور عشق آباد در روز از بنا عکس می گیرند و در شب به تماشای رقص نور چراغ های رنگی و زیبایش می نشیند و اگر خواستند که از داخل بنا بازدید کنند می توانند از آسانسور هایی که در پایه های بنا قرار گرفته استفاده کنند و داخل آن را هم مشاهده کنند

موزه ملی

موزه ملی متشکل از سه موزه ارزشمند موزه تاریخ، موزه طبیعت و نژادشناسی و موزه ریاست جمهوری می باشد. برای بازدید از موزه ی تاریخ باید هزینه ای را پرداخت کنید اما دو موزه ی دیگر را بصورت رایگان می توانید از آن ها بازدید کنید. در تالار تاریخ کهن از موزه ی تاریخ، وسایل مربوط به ترکمنستان غربی و عتیقه هایی از تمدن عصر برنز از جمله طلسم های زیبا، مهر ها و چیزهای دیگر به نمایش گذاشته شده است. اگر به این شهر با استفاده از تور عشق آباد سفر کردید، بزرگ ترین موزه ی این شهر را از دست ندهید.

جاذبه های گردشگری و تفریحی عشق آباد

موزه فرش

اگر با تور عشق آباد از این موزه ی مدرن با نمای مرمر سفید دیدن کنید، شاهد صنایع دستی مشهور کشور ترکمنستان خواهید بود. موزه فرش ترکمن متعلق به موزه ملی ترکمنستان است. ذکر این نکته الزامی است که هزینه ی ورودی این موزه بالا است پس اگر هم چنان علاقمند به بازدید از صنایع دستی ترکمنستان هستید این موزه را از دست ندهید.

در نمایشگاه مرکزی این موزه، بزرگ ترین فرش دستبافت دنیا وجود دارد که دیدن آن را حتما توصیه می کنم. هر ساله گردشگران زیادی با استفاده از تور عشق آباد برگزار شده از کشور خود برای بازدید از بزرگ ترین فرش دست بافت دنیا می آیند. این فرش در سال 2001 بافته شده است و در کتاب گینس هم به عنوان بزرگترین فرش دست بافت جهان به ثبت رسیده است. مساحت این فرش 301 متر مربع است. این فرش برای بزرگداشت استقلال کشور ترکمنستان از جمهوری سابق بافته شده است.

مسجد گیپجاک

مسجد گیپجاک، بزرگترین مسجد آسیای مرکزی است. در هنگام ورود به این مسجد از هیبت و عظمت این مسجد از سخن باز می مانید. برای ساخت این مسجد بسیار هزینه شده و مقدار زیادی طلا در ظاهر بنا نیز استفاده شده است. اگر با تور عشق آباد به این شهر سفر کنید شکوه و عظمت این مسجد را به چشم خواهید دید. ورود به مسجد برای افراد غیر مسلمان هم آزاد است و همه گردشگران می توانند به داخل مسجد بروند و از آن بازدید کنند. سال ساخت این مسجد زیاد به دور نیست و در سال های اخیر ساخته شده و در معماری این مسجد ترکیب معماری سنتی و مدرن را می توان دید. پیشنهاد می کنیم اگر با تور عشق آباد به این شهر سفر کردید در این مسجد با شکوه و عظمت، به عبادت بپردازید.

مهمترین مراکز خرید عشق آباد

هنگام سفر به این شهر با تور عشق آباد شاید علاقه مند به گذشت و گذار در پاساژ ها و مرکز خرید های معروف این شهر شوید و دیدن این مراکز خرید خالی از لطف نیست. از جمله مرکز خرید های معروف این شهر مرکز خرید عشق آباد و مرکز خرید برکارار است.

مرکز خرید برکارار

یکی از بزرگ ترین و بهترین فروشگاه ها و مراکز خرید شهر عشق آباد ترکمنستان است که در اکثر روزهای سال این مرکز خرید به علت این که مرکز خرید معروف شهر عشق آباد است، شلوغ می شود. فود کورتی هم با غذاهای خوشمزه در این ساختمان وجود دارد و پارکینگ مجتمع، پارکینگ بزرگی است که به راحتی می توانید در آن جای خالی پیدا کنید و می توانید با خیال راحت ماشین خود را پارک کنید و به خرید بپردازید. ضمن اینکه در این مرکز خرید، سینما و دنیای بازی برای خود و خانواده ی تان برای سرگرمی و تفریح وجود دارد.

مرکز خرید عشق آباد

مرکز خرید عشق آباد در مرکز شهر عشق آباد کشور ترکمنستان ساخته شده است. این مرکز خرید چهار طبقه است و ورودی آن با سنگ ها و ستون ها از سنگ مرمر ساخته شده است. این مرکز خرید با مساحت 12.200 متر مربع ساخته شده است. اگر با تور عشق آباد به این شهر سفر کردید، از این مرکز خرید معروف این شهر دیدن فرمایید.

بازار روس ها

در شهر عشق آباد چندین بازار محلی برای خرید روزانه خود وجود دارد اگر شما به این شهر با استفاده از تور عشق آباد سفر کردید شاید نیاز به خرید برای خورد و خوراک خود پیدا کردید. پس شما هم می توانید از این بازارها استفاده نمایید; از جمله ی این بازارها بازار تکه، داش آغوز، میر و بازار جنت است. معروف ترین بازار برای خرید روزانه بازار روس ها است. این بازار در مرکز شهر عشق آباد در خیابان آزادی واقع شده است. بازاری است سرپوشیده که به نام گلستان معروف است.

مهمترین مراکز خرید عشق آباد

هتل های اقامتی در تور عشق آباد

اگر با تور عشق آباد به این شهر سفر کنید خواهید دید که در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری را داشته است. در نتیجه در این شهر ساختمان و هتل ها و سازه های زیادی در چند سال اخیر ساخته شده است. انواع هتل های 5 ستاره، 4 ستاره و 3 ستاره در این شهر وجود دارد، پس شما نگران محل اقامت خود نباشید و با صرف هزینه ای معقول و مناسب می توانید محل اقامتی مناسب را پیدا کنید. البته در این شهر مهمان سرا ها و اقامت های فراوانی نیز وجود دارد که امکانات بسیار خوبی را برایتان با صرف هزینه ای بسیار پایین تر از هزینه های هتل برای شما و خانواده تان فراهم می آورد.

اگر قصد صرف هزینه ای مناسب را دارید پیشنهاد ما به شما این است که از هتل های ۳ ستاره ی این کشور به نام های ایندیپندنت و آهال استفاده کنید؛ اما اگر می خواهید که امکانات بیشتری را از هتل های 3 ستاره دریافت کنید، ما به شما هتل های ۴ ستاره ی هتل نیسا، هتل آک آلتین و هتل داشوغوز را پیشنهاد می کنیم. اگر بابت صرف هزینه مشکلی را ندارید و بهترین امکانات را می خواهید از هتل های 5 ستاره ی شرایتون گرند ترکمن، هتل اوگوزکنت و هتل ییلدیز استفاده کنید. تور عشق آباد آژانس ما دارای تنوع بسیاری است از جمله ی آن درجه ی هتل ها است که در هر تور عشق آباد تعداد روز اقامت و درجه ی هتل متفاوت می باشد.

سایر تورها :

جاذبه های دیدنی و تفریحی لهستان

تور لهستان

لهستان در مرکز اروپا واقع شده و نهمین کشور بزرگ این اقاره است. لهستان با مساحتی بالغ بر 312 هزارو 679 کیلومتر مربع ، شصت

مطالعه »
جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر بانکوک

تور بانکوک

یکی از نقاطی که برای گردشگری با استقبال زیادی روبه رو شده است شهر بانکوک است که از شهرهای کشور تایلند محسوب می شود. برای

مطالعه »
آشنایی با شهر والنسيا

تور والنسیا

شهر والنسیا، شهري منحصر به فرد و بسيار زيبا در كشور اسپانيا است. با تور والنسیا، به اين شهر سفر كنيد و از ديدن فستيوال

مطالعه »
آب و هوای مناسب برای سفر با تور توکیو

تور توکیو

اطلاعات جامع و کامل تور توکیو را میهمان ما باشید تا راهنمای شما در سفرتان به این شهر زیبای آسیای شرقی باشد. آشنایی با شهر

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند