وقت سفارت کرواسی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

انواع وقت سفارت کرواسی

سفر و مهاجرت به کشور های اروپایی یکی از پرطرفدار ترین انواع مهاجرت در ایران می باشد. برای مهاجرت شما نیاز به اخذ ویزای مرتبط با هدف خود را دارید. وقت سفارت کرواسی یکی از مواردی است که باید قبل از اخذ ویزا به آن توجه کرد. با توجه به حضور سفارت کشور کرواسی در تهران اخذ وقت سفارت کرواسی در ایران میسر می باشد. اخذ ویزای کرواسی متناسب با ویزای درخواستی ممکن است چند هفته به طول انجامد. در اینجا به نکاتی راجع به اخذ وقت سفارت کرواسی و نکات مربوط به اخذ ویزا اشاره می کنیم.

معرفی کشور کرواسی

کشور کرواسی یکی از کشور هایی است که به تازگی از یوگسلاوی سابق جدا شده است. کشور کرواسی در جنوب مرکزی اروپا قرار دارد. کشور کرواسی با کشور هایی همچون صربستان، اسلوونی، بوسنی و هرزوگووین و مجارستان هم مرز بوده و دارای نقاط مشترک زیادی با کشور های همسایه خود می باشد . پایتخت این کشور زاگرب بوده و در مجموع در حدود 4 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد.

مردم کشور کرواسی مردمی مهمان نواز و با فرهنگ می باشند به طوری که 98% جمعیت کشور کرواسی با سواد می باشند. زبان اکثریت مردم کرواسی کروات بوده و قسمت های کوچکی از این کشور به زبان روسی صحبت می کنند. بالای 90% مردم کشور کرواسی کاتولیک بوده و از ادیان دیگر نیز در این کشور وجود دارند. جنوب کشور کرواسی دریای آدریاتیک قرار داشته به همین دلیل دارای آب و هوای مرطوب و مدیترانه ای می باشد.

 در کشور کرواسی با توجه به آب و هوای معتدلی که دارد مناطق جنگلی و نیمه جنگلی بسیاری دیده می شود. میانگین بارش در این کشور بسیار بالا است. کشور کرواسی دارای دانشگاه های بسیار معتبر و با قدمتی است. این کشور دارای 67 دانشگاه بوده و قدیمی ترین آن در حدود 300 سال قدمت دارد. سفر و مهاجرت به کشور کرواسی با توجه به داشتن جاذبه های گردشگری متنوع جذابیت خاص خود را دارد. طبیعت و آب و هوای مناسب این کشور از دیگر جاذبه های این شهر است. وقت سفارت کرواسی را می توانید برای دریافت انواع ویزا بگیرید.

معرفی کشور کرواسی

وقت سفارت کرواسی

وقت سفارت کرواسی با توجه به نداشتن زیرساخت های لازم دارای دشواری های خاص خود است. سفارت کرواسی در تهران دارای سایت اینترنتی نمی باشد و شما می توانید برای اخذ وقت سفارت کرواسی به صورت حضوری به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید. با دریافت فرم مربوط به اخذ ویزا و تکمیل اطلاعات برای اخذ ویزا و تحویل آن به سفارت می توانید به راحتی ویزای کرواسی را دریافت کنید. کشور کرواسی عضو پیمان شینگن نمی باشد به همین دلیل شما با اخذ ویزای کرواسی نمی توانید به کشور های دیگر سفر کنید. فرم مربوط به اخذ ویزا را با دقت پر کنید. در صورت مشکل داشتن فرم تکمیلی ، شما در ادامه روند فرآیند اخذ ویزا به مشکل بر می خورید.امضا و اثر انگشت خود را در انتهای فرم قرار دهید و مدارک مورد نظر را به سفارت ارائه دهید.

از جمله روش های مناسب برای اخذ وقت سفارت کرواسی استفاده از انواع دعوت نامه می باشد. دعوت نامه در واقع نامه ای است که از طرف خویشان و یا خانواده شما در کشور مقصد و یا ارگان و شرکتی خاص که قصد جذب شما را به عنوان نیروی کار دارد، به شما داده می شود. دعوت نامه دارای انواع مختلفی است که هر یک برای هدف خاصی ارائه می شود. مطمئنا وجود دعوت نامه به هر شکل در تسریع و بهبود روند گرفتن ویزا به شما بسیار کمک خواهد کرد. دعوت نامه در واقع ضمانتی است که از طرف فرد یا گروهی در کشور مقصد برای متقاضی ویزا ارسال می شود تا نسبت به دادن ویزا و مهیا کردن شرایط اقامت برای فرد تسهیلاتی قائل شوند.

مدارک مورنیاز برای گرفتن وقت سفارت کرواسی

برای اخذ وقت سفارت و ارائه مدارک مورد نیاز باید به صورت حضوری به نزدیک ترین سفارت کرواسی بروید. در حالت کلی مدارکی که برای تمامی حالت های ویزا وجود دارد در زیر ارائه شده است. البته برای ویزا های تخصصی مدارک مورد نیاز با توجه به ویزا درخواستی نیز باید ارائه گردد.

 • تکمیل فرم در خواست ویزا امضا شده به همراه کپی(این فرم را باید به صورت حضوری دریافت کنید)
 • هدف سفر خود به کرواسی را در نامه ای تشریح کرده و به سفارت بدهید
 • چند قطعه عکس برای گذرنامه
 • گذرنامه باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و کپی از تمامی صفحات آن را داشته باشید
 • اصل شناسنامه و کپی آن به صورت ترجمه شده
 • اصل سند ازدواج و کپی آن به صورت ترجمه شده
 • اصل و کپی شناسنامه فرزندان به صورت ترجمه شده
 • برنامه سفر و دلیل سفر به کرواسی (مکان های مورد نظر برای بازدید)
 • مدارکی دال بر توانایی مالی
 • رزرو هتل برای کل مدت زمان اقامت و یا در دعوت نامه خانوادگی،  آدرس خانه میزبان
 • رزرو بلیط هواپیما
 • بیمه مسافرتی و پزشکی
 • ارائه مدرک دال بر رابطه فرد متقاضی با ایران (سند مالکیت خانه و یا مغازه )
 • اصل و کپی مدارک ذیل نیز باید ارائه شود تا در هنگام تحویل درخواست اصالت هر کدام بررسی شده و اصل آن بازگردانده شود. اصل دعوت نامه باید به همراه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مورد نظر به مامور چک ویزا ارائه شود.
 •  مدارک مربوط به وضعیت کاری در ایران: این مورد برای شغل های مختلف متفاوت است. در اینجا به تعدادی از شغل ها و مدارک مورد نیاز اشاره شده است.

انواع وقت سفارت کرواسی

انواع وقت سفارت کرواسی

ویزا های مختلفی با توجه به هدف فرد متقاضی در سفارت کرواسی ارائه می شود. این ویزا ها در اکثر اوقات متناسب با دعوت نامه ارسالی از طرف فرد یا شرکت خاص ارائه می شود. ویزا ها و دعوت نامه های مختلف کشور کرواسی در قسمت زیر آورده شده است. مدت زمان اعتبار و امکانات استفاده از هریک متفاوت می باشد. انواع موارد اخذ وقت سفارت کرواسی برای گردشگران، وقت سفارت کرواسی برای کارجویان، برای تاجران، برای محصلان و برای ویزای بستگان نزدیک می باشد

اخذ وقت سفارت کرواسی برای ویزای کاری

یکی از مواردی که بسیاری از کارجویان به دنبال آن هستند ویزای کاری کرواسی می باشد. شما می توانید با حضور در سفارت کرواسی در تهران یا سایر کشور ها اقدام به اخذ وقت سفارت کنید. وقت سفارت کرواسی برای ویزای کار با توجه به کمیاب بودن این ویزا بسیار سخت و دشوار می باشد. کارجویان توجه کنند که سیاست های اساسی هر کشور برای جذب کارگر بسیار سخت گیرانه می باشد. به طوریکه اولویت با جذب نیروی کار مقیم کشور کرواسی می باشد. کسانی که تقاضای کار در کشور کرواسی دارند باید با مدارک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط به سفارت کرواسی مراجعه کنند. کارجویان نیز باید با توجه به اخذ دعوت نامه و پذیرش کاری از کشور مقصد اقدام به اخذ وقت سفارت کرواسی بکنند. این دعوت نامه می تواند هم به صورت پستی و هم به صورت حضوری به شخص مورد نظر ارسال شود.

اخذ وقت سفارت کرواسی برای ویزای تجاری

تاجران از اصلی ترین مخاطبان اخذ وقت سفارت کرواسی می باشند. این افراد با داشتن تجارت خاص و حضور فعال در صنعت کرواسی می توانند در این کشور رفت و آمد بکنند. تاجران می توانند با استفاده از اجازه نامه شرکت یا ارگان مورد نظر اقدام به واردات یا صادرات کالای مورد نظر خود بکنند. مدارک مورد نیاز برای تاجران برای ارائه در سفارت در قسمت های بعد اشاره شده است. اخذ وقت سفارت کرواسی برای تاجران به نظر نسبت به سایر افراد کمی ساده تر می باشد. اخذ وقت سفارت برای تاجران می تواند هم به صورت حضوری و هم به صورت تلفنی انجام پذیرد. مدت اعتبار ویزا تاجران متناسب با تجارت آن ها می تواند کوتاه مدت یا بلند مدت باشد.

اخذ وقت سفارت کرواسی برای ویزای تحصیلی

محصلان و افرادی که دارای مدارک تحصیلی معتبر از موسسات مربوطه هستند نیز می توانند برای ادامه تحصیلات و یا همکاری در پروژه های پژوهشی به کشور کرواسی سفر کنند. شرکت ها و دانشگاه های معتبر زیادی در کشور کرواسی وجود دارد که امکان پذیرش این افراد را بالا می برد. قبل از اخذ زمان مصاحبه افراد باید نامه پذیرش تحصیلی خود را با مهر و امضای دانشگاه یا شرکت مقصد به سفارت کرواسی ارائه دهند. دانشجویان می توانند در صورت داشتن صلاحیت، از بورسیه های مختلف کشور کرواسی نیز استفاده کنند. این افراد فقط در مدت تحصیل یا انجام کار های پژوهشی حق رفت و آمد به کشور کرواسی را دارند.

اخذ وقت سفارت کرواسی برای ویزای توریستی

از جمله موارد پر طرفدار در اخذ زمان مصاحبه مربوط به گردشگران می باشد. گردشگران می توانند به راحتی برای اخذ ویزای تفریحی و کوتاه مدت اقدام به اخذ وقت سفارت کرده و با ارائه مدارک لازم ویزای مورد نظر را دریافت کنند. اخذ وقت سفارت کرواسی برای گردشگران هم به صورت حضوری و هم به صورت تلفنی امکان پذیر می باشد. با توجه به آب و هوای معتدل و جاذبه های گردشگری زیاد، کشور کرواسی یکی از بهترین مقاصد برای گردشگران می باشد.

هزینه دریافت وقت سفارت کرواسی

 اخذ وقت سفارت کرواسی برای ویزای خویشاوندی

افرادی که بستگان نزدیکشان در کشور کرواسی هستند می توانند برای اخذ وقت سفارت کرواسی اقدام کنند و با ارئه مدارک لازم ویزای مورد نظر را دریافت کنند. این افراد باید حتما جزء خویشاوندان درجه یک فرد متقاضی باشند تا با درخواست آن ها موافقت شود. وقت سفارت برای بستگان بسیار ساده و بدون دردسر می باشد و نیاز به ارائه مدارک پیچیده نمی باشد. این افراد همچنین با توجه به حضور فرد خویشاوند در کشور مقصد می توانند محل اقامت او را به جای ارائه رزرو هتل ارائه دهند.

هزینه دریافت وقت سفارت کرواسی

هزینه اخذ ویزای کرواسی با توجه به نوع آن متفاوت می باشد. ویزای توریستی و تجاری کرواسی در حدود 47 دلار می باشد. در صورت عجله داشتن شما می توانید ویزای فرودگاهی کرواسی بگیرید. این ویزا در فرودگاه مقصد به گذرنامه شما الصاق شده و زمان تایید آن نیز بسیار پایین تر می باشد. افرادی که نیاز به پرداخت هزینه ندارند عبارتند از: کودکان زیر 6 سال، افرادی که تابعیت کروات دارند و افرادی که گذرنامه دیپلماتیک دارند.

سفارت کشور کرواسی در ایران

خوشبختانه کشور کرواسی در ایران دارای سفارت بوده و در صورت اخذ انواع دعوت نامه کرواسی می توانید به سفارت کرواسی در تهران مراجعه کنید. اخذ زمان مصاحبه فقط به صورت حضوری و در آدرس زیر امکان پذیر می باشد.

سفارت کرواسی در تهران: خیابان پاسداران-بهستان یکم-پلاک 29

تلفن تماس : 02122589923

سایر وقت سفارت ها :

نکات مهم در روز مصاحبه سفارت مالت

وقت سفارت مالت

آیا می دانید برای اخذ ویزا و وقت سفارت مالت چه باید کنید؟ مالت از دسته کشورهای اروپایی محسوب می شود که تا چند سال

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند