وقت سفارت استونی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

وقت سفارت استونی برای ویزا تجاری

در این مقاله جهت آشنایی با نحوه تعیین وقت سفارت استونی همراه ما باشید، استونی یکی از کشورهای اروپای شمالی است که در سال های اخیر با توجه به اقتصاد پیشرفته در شرایط مطلوبی از لحاظ گردشگری، تجاری و… قرار گرفته است به همین دلیل از کشورهای مختلفی به کشور استونی سفر می کنند، به منظور سفر به کشور استونی در ابتدا باید به دنبال اخذ ویزا باشید، جهت اخذ ویزا نیز ضروری است که رزرو وقت سفارت استونی را انجام دهید، استونی در ایران سفارت ندارد به همین دلیل باید کارهای مربوط به سفارت استونی را در سفارت فنلاند انجام دهید.

معرفی کشور استونی

پیش از سفر به استونی کسب اطلاعاتی درباره این کشور ضروری است، کشور استونی در شمال اروپا و در حوزه بالتیک واقع شده است؛ استونی در حدود یک میلیون و 300 هزار نفر نیز جمعیت دارد که اکثریت آن در پایتخت استونی یعنی تالین ساکن هستند  . این مکان از کشورهای کم جمعیت اروپایی می باشد. استونی از کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می شود و به همین دلیل واحد پول آن یورو است. زبان رسمی کشور استونی نیز زبان استونیایی است، اکثریت مردم استونی از تبار استونیایی هستند و بیست و پنج درصد مردم، تبار روسی دارند.

استونی از لحاظ توسعه اقتصادی و توسعه انسانی در شرایط مطلوبی قرار دارد، بسیاری از رتبه بندی های نهادی مالی جهان استونی را جزئی از کشورهای پیشرفته اقتصادی و مرفه در نظرر می گیرند. این کشور از لحاظ آزادی ها سیاسی نیز در شرایط بسیار مطلوبی واقع شده است. استونی همچنین در زمینه گردشگری و توریستی در سال های اخیر پیشرفت خوبی را داشته است و همه این عوامل موجب شده است تا استونی یک مقصد خوبی برای انواع سفر ها از جمله سفر توریستی، تجاری، تحصیلی و … باشد. اگر تصمیم گرفته اید که به استونی سفر کنید، قبل از هر چیز نیازمند اخذ ویزای استونی و تعیین وقت سفارت استونی هستید.

معرفی کشور استونی

وقت سفارت کشور استونی

برای سفر به کشور استونی و اخذ ویزای این کشور و سپس تعیین وقت سفارت استونی با توجه به این که استونی در ایران سفارت ندارد شما باید کارهای مربوطه را از طریق سفارت فنلاند انجام دهید و سفارت فنلاند تمامی مراحل مربوط به ویزای استونی از جمله وقت سفارت استونی را بر عهده گرفته است .در واقع شما با تعیین وقت سفارت استونی به منظور اخذ ویزای این کشور باید در سفارت فنلاند حضور پیدا کنید و با تحویل دادن مدارک مورد نیاز ویزای مورد نیاز و انگشت نگاری، ویزای شما صادر خواهد شد.

برای تعیین وقت سفارت استونی از طریق سفارت فنلاند لازم است که شما از قبل زمان بگیرید. شخص یا اشخاص متقاضی ویزا باید در زمانی که وقت سفارت استونی برای آن ها تعیین می شود در سفارت فنلاند حضور پیدا کنند و مدارک خواسته شده را تحویل دهند و انگشت نگاری شوند. زمانی که شما وقت سفارت استونی را از سفارت فنلاند می گیرید توجه داشته باشید که سفارت فنلاند فقط ویزای شینگن برای کشور استونی صادر می کند، برای دریافت ویزای ملی استونی باید از خود کشور استونی اقدام کنید بسته به نوع ویزای شینگن که در وقت سفارت استونی مدارک مرتبط با آن را ارائه می دهید می توانید در کشورهای عضو پیمان شنگن که در حدود 26 کشور هستند تردد کنید. به طور کلی ویزای شینگن به چهار نوع تقسیم می شود در نوع اول شما فقط می توانید در فرودگاه عضو شنگن پرواز خود را عوض کنید، در نوع دوم می توانید از فرودگاه خارج شوید و به صورت زمینی به کشورهای عضو شنگن سفر کنید، نوع سوم بیشتر برای سفرهای توریستی است که مردم ایران بیشتر از آن استفاده می کنند، نوع چهارم هم برای سفرهای  تجاری و طولانی می باشد.

ویزای استونی

برای دریافت ویزای استونی اخذ وقت ضرور است، استونی از کشورهای عضو پیمان شنگن محسوب می شود، برای سفر به این کشور نیز دریافت ویزای شنگن الزامی است. البته برای سفر به استونی ویزای ملی این کشور هم وجود دارد که فقط با این ویزا می توانید به کشور استونی سفر کنید و برعکس با ویزای شنگن می توانید به کشورهای عضو معاهده شنگن نیز سفری داشته باشید، از آنجا که استونی در ایران سفارت ندارد برای اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت استونی باید از طریق سفارت فنلاند اقدام کنید و ویزایی که شما می توانید از سفارت فنلاند بگیرید همان ویزای شنگن است.

برای سفر به هر کشوری شما نیازمند اخذ ویزا هستید و برای اخذ ویزا نیز باید وقت گرفته شود، در وقت اخذ شده شخص متقاضی سفر باید حضور داشته باشد و علاوه بر این که مدارک مورد نیاز باید تحویل سفارت داده شود از وی انگشت نگاری نیز به عمل می آید، برای سفر به استونی نیز به همین روال شما نیازمند وقت سفارت استونی هستید، اما این کشور در ایران سفارت ندارد و سوالی که این جا پیش می آید این است که وقت سفارت باید از چه طریقی اخذ شود و مسافرانی که قصد سفر به این کشور را دارند جهت اخذ وقت سفارت استونی و تحویل مدارک به کجا مراجعه کنند؟

به طور قطعی نمی توان گفت که ویزای استونی برای کسانی که درخواست ویزا می کنند و در وقت در سفارت فنلاند حضور پیدا می کنند صادر می شود یا نه. ممکن است بنا به دلایلی که اعلام می شود، درخواست ویزای شما رد شود، اما به طور کلی با توجه به نوع ویزایی که شما از سفارت فنلاند برای سفر به استونی در خواست می کنید در حدود 45 روز طول می کشد یعنی از زمانی که درخواست را می دهید تا تحویل مدارک و حضور در وقت سفارت استونی در سفارت فنلاند و انگشت نگاری تا بررسی و اعلام نتیجه 45 روز طول خواهد کشید که ممکن است این مدت کم و یا زیاد شود.

مدارک تعیین وقت سفارت استونی

مدارک مورد نیاز جهت دریافت وقت سفارت استونی

در هنگام وقت سفارت استونی که در سفارت فنلاند حضور پیدا می کنید مدارک ذیل را به همراه فتوکپی آن ها در کاغذ آ چهار تحویل دهید:

 • پاسپورتی که حداقل 6 ماه اعتبار دارد.
 • ارائه دو قطعه عکس 6 در 4 که با پس زمینه سفید و بدون روتوش باشد.
 • کارت ملی و شناسنامه
 • اگر صاحب ملکی هستید سند مالکیت و ترجمه انگلیسی آن را ارائه دهید.
 • در صورتی که شاغل هستید گواهی اشتغال به کار یا جوار کسب شرکت را ارائه دهید.
 • گواهی بازنشستگی برای بازنشستگان
 • رزرو هتل و بلیط هواپیما
 • بیمه مسافرتی
 • نامه ای که تمکن مالی را نشان دهد و گردش حساب 6 ماه اخیر شما را نمایش دهد.

انواع وقت سفارت کشور استونی

با توجه به نوع سفری که به این کشور دارید می توانید ویزاهای مختلفی را برای سفر به کشور استونی بگیرید که زمان درخواست و همچنین در وقت سفارت استونی باید  نوع سفررا اعلام کنید و مدارک مورد نیاز را که به آن ها اشاره خواهیم کرد تحویل دهید. از جمله مهم ترین ویزاهای این کشور می توانیم به ویزای گردشگری، ویزا تجاری، ویزای کاری، ویزای درمانی،ویزای فرهنگی، ویزای دیدار اقوام و خانواده، ویزای بازی های ورزشی و … اشاره کنیم، هر یک از ویزاهای گفته شده علاوه بر این که مدارک مشترکی دارند که باید ارائه شوند، مدارک مجزایی هم دارند که باید در زمان  ارائه شوند.

وقت سفارت استونی برای ویزای توریستی‌‎

استونی یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل این که در سال های اخیر در زمینه گردشگری سرمایه گذاری خوبی کرده است از لحاظ توریستی در شرایط مطلوبی قرار دارد شما با اخذ ویزای توریستی و تحویل مدارک مربوطه آن در زمان وقت سفارت استونی می توانید ویزای توریستی کشور استونی را اخذ کنید. کشور استونی جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که از جمله مهم ترین آن ها می توانیم به موارد ذیل اشاره داشته باشیم:

 • زندان زیرآبی استونی: این زندان محلی است و برای بیگاری کشیدن از زندانیان در واقع یک معدن سنگ آهک برای اردوگاه کار اجباری بوده است که در سال 1938 تاسیس شده است.
 • پارک ملی سوما: یکی از پارک های ملی استونی با جاذبه های طبیعی گردشگری است.
 • کاخ کادریورگ: به درخواست تزار روسی بنام پتر اول در سال 1725 ساخته شده است.
 • قلعه تومپئا: یکی از قلعه های قدیمی اروپا است و در سال 1219 برای کاربرد نظامی ساخته شده است.
 • دریاچه ارمیستو: یکی از دریاچه های زیبای استونی است که در شهرستان پارنو استونی واقع شده است و گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند.

وقت سفارت استونی برای ویزا تجاری

استونی یکی از کشورهایی است که حتی در زمانی که جزئی از شوروی بود سرانه ناخالص داخلی بالایی داشت و امروز آمار و ارقام سازمان های مختلف تجاری و اقتصادی نشان می دهد که استونی از لحاظ اقتصادی در شرایط بسیار مطلوبی واقع شده است. اصولا کشورهای پیشرفته اقتصادی مکان خوبی برای گسترش تجارت و کارهای تجاری هستند به همین دلیل است که در سال های اخیر سرمایه گذاری در استونی از طریق تبعه های خارجی افزایش یافته است و بسیاری از افراد و شرکت ها به دنبال برقراری روابط تجاری با شرکت های مرتبط هستند.

برای سفر تجاری به کشور استونی اخذ ویزای تجاری استونی لازم است و در زمان وقت سفارت استونی باید مدارک مرتبط با ویزای تجاری استونی تحویل داده شود، رزرو وقت سفارت استونی نیز به مانند رزرو وقت برای ویزای توریستی است و هیچ تفاوتی ندارد. اگر قصد سفر تجاری را به کشور استونی دارید هنگامی که در وقت در سفارت فنلاند حضور، پیدا می کنید مدارک زیر ار تحویل دهید.

 • دعوت نامه رسمی از استونی
 • پروانه ثبت شرکت با ترجمه
 • گواهی رسمی به زبان انگلیسی از سوی سازمان یا شرکتی که در آن مشغول هستید با ذکر هدف، تاریخ سفر، مشخصات دعوت کننده ها در استونی، مشخصات دعوت شونده، به همراه مدت سفر و تعهد مالی.
 • تاییدیه بانکی متقاضی سفر یا کارفرما که به زبان انگلیسی باشد.
 • گردش شش ماه اخیر سپرده بانکی.

وقت سفارت استونی برای ویزا تجاری

توجه به چند نکته در مورد ویزای استونی

 • ممکن است است که سفارت فنلاند پس از وقت سفارت استونی و تحویل مدارک مجددا از شما مدارکی را که لازم است را بخواهد.
 • سعی کنید حداقل 45 روز قبل از این که می خواهید به استونی سفر کنید در خواست ویزای و درخواست وقت را بدهید.
 • در سفارت کشور فنلان فقط ویزای شینگن صادر می شود و شما نمی توانید از طریق سفرات فنلاند برای ویزای ملی استونی اقدام کنید.
 • سفارت فنلاند پس از بررسی مدارک، اصل مدارک را به شما بر می گرداند.

سفارت کشور فنلاند

زمانی که وقت سفارت استونی که برای شما تعیین شد به منظور اخذ ویزا در زمان تعیین شده به سفارت فنلاند مراجعه کنید، شما به همین منظور می توانید به آدرس سفارت فنلاند در تهران، منطقه یک، خیابان مقدس اردبیلی، مرکز خرید پالادیوم، طبقه 11 مراجعه کنید.

ساعت کاری سفارت فنلان از 8 صبح تا 5 عصر است و در ساعات 8 صبح الی 3 بعد از ظهر می توانید مدارک مربوط به وقت سفارت استونی را تحویل دهید، از ساعت 3 بعد از ظهر تا 17 عصر نیز گذرنامه ها به متقاضیان برگردانده می شود.

<script type=”application/ld+json”>
{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “اطلاعاتی درباره سفارت استونی”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “کشور استونی در کشور ایران سفارت خانه ندارد به همین علت باید از طریق سفارت حافظ منافع استونی اقدام به این تعیین وقت سفارت استونی و اخذ ویزا نمایید.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “آدرس سفارت استونی در ایران”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “کشور استونی در ایران سفارت خانه ای ندارد و برای انجام امور ویزای این کشور با ما تماس بگیرید”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “انواع ویزاهای کشور استونی”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “ویزای توریستی استونی
ویزای تجاری استونی
ویزای دیدار از دوستان و اقوام استونی
ویزای پزشکی استونی”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “وقت سفارت استونی”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “برای انجام امور مربوط به ویزای استونی و تعیین وقت سفارت استونی باید از طریق حافظ منافع آن یعنی سفارت فنلاند اقدام کنند”
}
}]
}
</script>

سایر وقت سفارت ها :

انواع وقت سفارت لوکزامبورگ

وقت سفارت لوکزامبورگ

اگر قصد سفر به کشور لوکزامبورگ را دارید، برای گرفتن ویزای این کشور باید ابتدا اقدام به گرفتن وقت سفارت لوکزامبورگ کنید. برای گرفتن وقت سفارت

مطالعه »
انواع وقت سفارت کرواسی

وقت سفارت کرواسی

سفر و مهاجرت به کشور های اروپایی یکی از پرطرفدار ترین انواع مهاجرت در ایران می باشد. برای مهاجرت شما نیاز به اخذ ویزای مرتبط

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند